הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

ועד
נתן תודה: 453 פעמים
קיבל תודה: 323 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

עטרת תפארת כתב:
26 דצמבר 2021, 17:32
ח"כ יעקב ליצמן בהצהרה מפתיעה בערוץ הכנסת:
"אם יהיו בחירות חדשות - לא אתמודד, לא אלך לכנסת שוב פעם, אני פורש ללא קשר להסדרי טיעון".
בעבר הוא הצהיר ככה כמה פעמים אבל בסוף חזקה עליו היתה הוראתו של רבו כ"ק הרבי מגור שליט"א מסתמא גם בהמשך יהיה כך, לא כן??
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אחרי שבועיים של דחייה, ועדת הפנים תתכנס מחר (שני) להמשיך ולהכין את שני חוקים שעמדו אחד מול השני, "חוק החשמל" ו-"חוק חריש" לקידומם בקריאה שנייה ושלישית, בעקבות ההסכמות שהושגו בין היו"ר ואליד טאהא לשרת הפנים איילת שקד.

קידום החוקים יקרה תחת שינוי אחד בעקבות הפיצוצים בין השניים. בוועדה צפויים לתקן את החוק העוסק בחיבורם לחשמל של אלפי בתים בדואיים, כך שיקוצץ פרק הזמן שעל הוועדה לאשר או לסרב את הצו לחיבור חשמל. על פי התיקון החדש, יש לענות על הבקשות בתוך 60 יום, במקום 120 יום כפי שדרשה שקד מלכתחילה. בנוסף, זמן האישור של ועדות התכנון שמקנות את ההיתר התקצר לחודש בלבד.

במפלגת רע"מ כזכור שיגרו מסרים מאיימים כי אינם מוכנים להמשיך לעמוד מול שקד ודורשים שתסיר את סמכותה מחתימה על הצווים של המשפחות שמבקשות חיבור לחשמל, לשניהם סירבה שקד בתוקף וקיבלה גיבוי משותפיה בקואליציה, אך במקום זאת נדרשה לדבר קטן בהרבה, והוא לערוך את התיקון האמור. הסמכות כאמור לאשר חיבור מבנים לחשמל תישאר בידיה של שקד, אך היא תצטרך לקבל את החלטותיה בתוך חודשיים מהגשת הבקשה, במקום ארבעה.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הציג זאת כהתקפלות של שקד, בעוד טאהא ניצח. "לוחות זמנים קצרים כאלה לא מאפשרים שיקול דעת לשרת הפנים ואם היא לא תאשר אוטומטית בג"ץ יחייב אותה. פורמלית זה בסמכות שלה, מעשית אין לכך משמעות. למרבה הצער זו כבר שיטה: שקד מתמקדת בתרגילי יח"צ ותומכי הטרור צוחקים כל הדרך לבנק ולהרס הציונות". חה"כ שלמה קרעי טען כי "אם שני החוקים עולים מחר בוועדת הפנים, ב"אדיבות" וואליד טאהא זה אומר ששוב הממשלה ושקד התקפלו מלא מלא ומכרו את הנגב".

לפני שבוע הכריז טאהא, שמכהן כיו"ר סיעת רע"מ, חרם על ההצבעות בכנסת, במחאה על העימות שפרץ בינו לבין שקד. הוא עזב בהפגנתיות את המשכן ונסע לביתו בכפר קאסם כשהוא לא עונה לטלפונים של שותפיו בקואליציה. בהמשך השבוע כבר ביטל את כל ישיבות הוועדה ועצר את קידום חוק פיתוח העיר חריש, בתמורה ל"ערובה" לחוק החשמל. כעת, משהוסרו החסמים על חוק החשמל – גם חוק לקידום העיר חריש יקודם.

תגיות: איילת שקדוואליד טהאחוק החשמלחרישמשרד הפנים

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' תוקף את שרת הפנים ומביא את גרסתו לכל ההתרחשויות סביב חוק החשמל.
בצלאל סמוטריץ'

כהרגלה, איילת שקד משקרת. כהרגלה, היא מפזרת מסך עשן ובונה על זה שהציבור לא מבין את כל הפרטים ולכן לא תיתפס בשקריה.

בפעם היה לה כנראה לא נעים לשקר בעצמה אז היא שלחה את ניר אורבך לעשות את זה בשבילה.

והיא מפחדת. היא מפחדת בצדק לבוא לעימות מולי על חוק החשמל במקום, בזמן ואצל המנחה שהיא תבחר. מפחדת פשוט כי היא יודעת שהיא אומרת לא אמת. היא יודעת שהיא נכנעה שוב, בפעם המי יודע כמה לווליד טאהא ולתנועה האיסלמית.

חשוב לי שאתם תדעו את האמת.

אז הנה האמת על חוק החשמל:

1. החוק שונה מהותית מהחוק שהיה קיים מאז 2014. אם הוא לא היה שונה מהותית נראה לכם שוליד טאהא היה מתאבד עליו ככה?! ההבדל הדרמטי הוא שבעוד שבחוק הקודם ניתן היה לאשר חיבור בתים לחשמל רק אחרי שלב הפקדת התכנית, הרי שהחוק החדש מאפשר לחבר את המבנים כבר משלב הגשת התכנית. למי שלא בקיא ברזי הליכי התכנון זה נראה שינוי קטן, אבל זה הבדל דרמטי. החלטה על הפקדת התכנית מתקבלת אחרי שורה של דיונים מקצועיים והתניות. תכנית שמופקדת היא תכנית מקצועית וריאלית שבסיכוי גבוה תאושר (ואז יש בהחלט היגיון לאפשר חיבור חשמל על בסיס הנחה שהתכנית תאושר תוך זמן קצר). תכנית שרק מוגשת יכולה להיות תכנית פיקטיבית שהקשר בינה לבין המציאות רופף ביותר והסיכוי שהיא תאושר נמוך מאוד.

2. עוד הבדל דרמטי: אחת המשוכות הגדולות ביותר שתכנית במגזר הערבי צריכה לעבור היא "תכנית איחוד וחלוקה". מאחר ומדובר בקרקעות פרטיות שלא פעם שייכות לבעלים רבים נדרשת תכנית איחוד וחלוקה שתחלק מחדש את מפת הבעלויות באזור, תקצה שטחי ציבור וכו'. זה אירוע מורכב שדורש הסכמות ולא פעם כרוך במאבקים וניגודי אינטרסים בין הבעלים השונים ובין האינטרסים שלהם לאינטרסים תכנוניים של שטחי ציבור ותשתיות. בחוק הקודם, מאחר ומדובר היה לאחר החלטה על הפקדה, השלב הזה כבר בוצע. לכלל הבעלים היה תמריץ לוותר ולהגיע להבנות כי בלי זה אין להם חשמל ומים וטלפון. בחוק החדש אפשר לחבר את המבנים לחשמל עוד לפני איחוד וחלוקה (הפעם זה נכתב אפילו במפורש במתווה שצורף לחוק), באופן שיעקר את המוטיבציה של בעלי הקרקע להתפשר ולהסכים לאיחוד וחלוקה. יש להם כבר חשמל, מים וטלפון ואין להם שום אינטרס לוותר ולאפשר את קידום התכנית מעבר לשלב ההגשה שלה.

3. החוק ממש לא יחול רק על תכניות שמוגשות על ידי המדינה. יש בחוק סעיף שלם עם חלופה של הגשת תכנית בידי רשות מקומית או יזם פרטי (סעיף 1(ב)(2)). או שאורבך לא קרא את החוק או שהוא משקר במצח נחושה.

4. הסמכות שנשארה בחוק בידי שרת הפנים היא פורמלית לחלוטין. בלוחות הזמנים הקצרים שנקבעו להמלצת הוועדה המחוזית ולהחלטת השרה אין כמעט סיכוי שהיא תוכל לקבל אלפי החלטות מקצועיות ומנומקות שיעמדו במבחן בג"ץ. כחלק מהמעבר למחנה השמאל אורבך מגחיך את החשש שלי מבג"ץ וטוען שאני "שוטה" בניסיון להתנבא מה יהיו תוצאות התערבות בג"ץ. אחרי שאורבך הגדיר ביום שישי את התלות שלהם בתומכי הטרור האנטי ציוניים בתנועה האיסלמית "כמעט חזון אחרית הימים", עכשיו הוא כבר בחזון אחרית הימים ממש, בעולם שבו לא צריך לחשוש מפסיקות בג"ץ ולהתעלם מהם... וליד טאהא לא טיפש. הוא יודע שבג"ץ יפסוק שעל רקע הכוונה המאוד ברורה של החוק לאפשר חיבורי חשמל החלטה של שרת הפנים שלא לאשר בקשות היא "לא סבירה" ותיפסל. בית המשפט לא יאשר החלטה שלא נסמכת על תשתית עובדתית מקצועית רצינית, ובלוחות הזמנים הבלתי אפשריים שטאהא דרש לא תהיה חוות דעת מקצועית כזו של גורמי התכנון. אבל אורבך בחלומות על חזון אחרית הימים אז מי אני שאעיר אותו מחלומותיו... שקד תוצף באלפי בקשות ואם תסרב להן ללא שהחלטתה תיתמך בחוו"ד מקצועית של וועדות התכנון החלטה תיפסל.

5. הערבות שיידרש המחזיק במבנה להפקיד כדי להתחבר לחשמל נמוכה בהרבה מהעלות שתהיה כרוכה בהגשת בקשה להיתר. למה לשלם על אדריכל ומהנדס, לבצע שינויים בנכס כדי להתאים אותו להוראות התכנית ולשלם אח"כ ארנונה על נכס רשום אם אפשר לשלם את חילוט הערבות שהיא רק בגובה אגרות והיטלים ולהישאר עם חשמל, מים וטלפון?! בניגוד לכל היגיון אין בחוק אפילו קביעה כי במידה ולא תוגש בקשה להיתר חיבור החשמל ינותק. דרשנו את זה בוועדה, טאהא התנגד ואיילת נכנעה...

6. החוק יחול גם יחול בחלק גדול מהפזורה הבדואית. בכל מקום שבו ישנה תכנית מתאר או תכנית כוללנית (פרוצדורה מקילה שקיימת רק במגזר הערבי) או במקומות שבהן יוגשו על ידי המדינה תכניות מפורטות (מדובר בתנאים חלופיים ולא מצטברים).

בקיצור, זה ממש לא חוק תומך הסדרה. הכי הפוך שיש. זה חוק תומך אנרכיה שמשמיד את מעט התמריצים שעוד היו לעברייני הבניה לקדם הסדרה. מרגע שתוגש תכנית ויחוברו חשמל ומים וטלפון ואינטרנט לאף אחד מהעבריינים לא יהיה אינטרס לשתף פעולה עם קידום התכנון ולעשות את הוויתורים הדרושים לשם כך. לא בתכניות איחוד וחלוקה ולא בהתאמות הנדרשות במסגרת בקשות להיתר בניה.

וזו כבר שיטה אצל ימינה: כמו בכשרות והגיור, שקד ואורבך בונים על זה שמדובר בנושא סבוך עם הרבה פרטים שאתם לא בקיאים בהם ולכן הם משקרים לכם ומפיצים סיסמאות חסרות קשר למציאות.

החוק הזה הוא כניעה לדרישות הזויות של רע"מ, פרס ותמריץ לעברייני הבניה במגזר הערבי להמשיך ולהשתלט על עוד ועוד שטחים בנגב, בגליל ובמשולש, וחסם משמעותי בתכנון והסדרה.

ועוד לא דיברנו על חלוצי ההתיישבות הצעירה שיקפאו מקור גם בחורף הזה כי להם אין את וליד טאהא שיתעקש ויאיים בשבילם במשבר קואליציוני.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום לקריאה ראשונה, הצעת החוק‬⁩ שאוסרת השחתת תמונות נשים במרחב הציבורי.
הקנס לעבריינים: 75,300 ש״ח.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 640 פעמים
קיבל תודה: 397 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

בין 75 ל300 או 75,300
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

עטרת תפארת כתב:
28 דצמבר 2021, 02:13
בין 75 ל300 או 75,300
75,300 כך ראיתי.

משה 72
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 223 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

תמונות נשים בצורה פרובקטיבית היא אלימות!
הלוואי והיה אפשר להתארגן ולקחת עורך דין שיבדוק זאת.
אבל התוצאה ידועה מראש......

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח''כ ליצמן תקף את ח''כ גלעד קריב: ''רפורמי, מסלף היהדות, אתה לא רב, אתה כומר, תוריד את הכיפה''

בנאומו התייחס ליצמן לכספים הקואליציונים שהועברו לרפורמים בתקציב האחרון, וכשקריב קרא קריאת ביניים מהקהל, השיב ליצמן: "הכומר הזה שיושב כאן מאשר שיש כסף לאלו שהורסים את הדת באמריקה". "רפורמי, מסלף היהדות, אתה לא רב, אתה כומר, תוריד את הכיפה", המשיך ליצמן להטיח בקריב.
גם חברו של ליצמן למפלגה, ח"כ מאיר פרוש, תקף את קריב: "האדם הזה, שהוא יו"ר ועדת חוקה, משום מה, למרות שהוא רפורמי - בא לפה, מסתבב עם מה שקרוי כיפה, על הראש וכל זאת למה? כדי לומר שגם הוא יש לו מה לומר בנושאי דת".

טייטל
נתן תודה: 91 פעמים
קיבל תודה: 93 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

גן ילדחכי"ם

סמל אישי של משתמש
אני פה

lQF1NE.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

השר לשירותי דת מתן כהנא מגיב למכתב ששלח הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו לראש הממשלה.

"כואב ומצר על כוונתו של הרב הראשי להפסיק את הגיור בישראל רק בשל אי הארכת כהונה של פקיד. המהלך יפגע בעולים מאתיופיה, בחיילים המבקשים להתגייר ובאלפי מתגיירים נוספים".

"מתוך כוונה להגיע להסכמה רחבה ככל האפשר מקדמות הממשלה והקואליציה בימים אלו חוק גיור שיאפשר לישראלים הרוצים בכך להתגייר על פי ההלכה. השר קורא לרב הראשי לחזור בו מכוונתו לעצור את הגיור בישראל ולהמשיך בהדברות כדי להגיע להסכמות לטובת גיור ממלכתי והלכתי", דברי כהנא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בעקבות הפרסום הבוקר (שלישי) ב'בחדרי חרדים' על הזעם מצד ראשי האופוזיציה על חברי הכנסת ישראל אייכלר וגילה גמליאל שנטשו את דיוני המליאה ובכך מנעו תכנית שיזמו ברשימה המשותפת להביך את רע"מ, בכך שיאלצו לתמוך בהצעת חוק בעניין שיבוץ חיילים בשירות בתי הסוהר.

בראיון הערב ל'קול חי' התגונן חבר הכנסת ישראל אייכלר והסביר כי "השיטה של הפיליבסטרים ולילות לבנים על חוקים פשוטים ולא חשובים, מטופשת". לדבריו, "דיברנו על זה גם בסיעה וגם עם הליכוד שאנחנו מתישים רק את עצמינו ולא אותם".

אייכלר דחה את הטענות של חבר הכנסת אחמד טיבי שזעם על היעדרות השניים שמנעו בכך תבוסה של הקואליציה ורע"מ ואמר, "זה לא היה חוק חשוב ועשו ארבע שעות נאומים וחמש בבוקר הצבעה. לא יודע מי רצה לעשות על זה דרמה. ולהגיד שאחמד טיבי זועם. טיבי לא דיבר איתי", הבהיר אייכלר.

אייכלר תקף את התנהלות האופוזיציה אותה הוא מגדיר "מטופשת" וציין, "אני ממש מרחם על האנשים שמתישים את עצמם לריק". בדבריו טען כי "שום קואליציה לא נפלה מבחוץ (מהאופוזיציה. א"ק), הן נופלות מבפנים. הדברים האלה רק מחזקים אותם ומגבשים אותם מבפנים".

לדברי הח"כ האגודאי, "לא נתיש אותם בהצבעה מטופשת שנישאר שם כל הלילה", תקף אייכלר שכינה את התנהלות ראשי האופוזיציה, "טיפשות שאין כדוגמתה" והוסיף, "הם (ראשי סיעות האופוזיציה. א"ק) מטיחים את הראש בקיר, אם זה נושא דתי צריך לעמוד ולמחות. אבל לא בשביל חוק הוראת שעה שמאושר כל שמה שמורה להציב צבא בשב"ס".

משה 72
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 223 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

אני פה כתב:
28 דצמבר 2021, 19:29
ח''כ ליצמן תקף את ח''כ גלעד קריב: ''רפורמי, מסלף היהדות, אתה לא רב, אתה כומר, תוריד את הכיפה''

בנאומו התייחס ליצמן לכספים הקואליציונים שהועברו לרפורמים בתקציב האחרון, וכשקריב קרא קריאת ביניים מהקהל, השיב ליצמן: "הכומר הזה שיושב כאן מאשר שיש כסף לאלו שהורסים את הדת באמריקה". "רפורמי, מסלף היהדות, אתה לא רב, אתה כומר, תוריד את הכיפה", המשיך ליצמן להטיח בקריב.
גם חברו של ליצמן למפלגה, ח"כ מאיר פרוש, תקף את קריב: "האדם הזה, שהוא יו"ר ועדת חוקה, משום מה, למרות שהוא רפורמי - בא לפה, מסתבב עם מה שקרוי כיפה, על הראש וכל זאת למה? כדי לומר שגם הוא יש לו מה לומר בנושאי דת".
קצת כבוד, אדון ליצמן ופורוש, לקריב יש כיפה יותר גדולה מבנט.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מבנט דורשים להסיר את הכיפה, ומארדן להלביש כיפה, אתמהה.

משה 10
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

יעקב ריבלין: את שנת 2021 מסיימת ממשלת השינוי במגמת עליה. עליה במספר חולי הקורונה. עליה בהיקף הטרור. עליה בהתייקרות המחירים. ואנשים עוד מתלונננים שהממשלה הזאת לא עושה כלום.

חזק ואמץ
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזק ואמץ »

מערכון על לפיד כמה הוא כשל בממשלה השמאלנית
281221LAPID.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

והקטע שזה העובדים שלו בעצמו הוציאו נגדו
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כך ניסו פעילי רשת איראנים ליצור קשר עם יאיר נתניהו

אנשי רשת זרה, החשודים כאיראנים, ניסו ליצור קשר עם יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה לשעבר, בפייסבוק, באמצעות פעילות ליכוד מרכזית.

לפי הדיווח בחדשות 12 מדובר ברשת של פרופילים המזויפים, החשודים כאיראנים, שבמטרה לזרוע פחד וקיטוב בחברה הישראלית המריצו פעילי ליכוד לפרסם מסרים נגד בנט ובמקביל קידמו מסרים נגד נתניהו ברשתות.

הערב, כאמור, פורסם כי מפעילי הרשת ניסו להגיע לבנו של נתניהו. לפי הדיווח הפרופיל החשוד כאירני פנה אל פעילת הליכוד אורלי לב , אמר כי מוכן לממן את ההפגנות נגד בנט והתכתב עמה במשך שבועות. ההתכתבות ביניהם ירדה עד לרזולוציות הקטנות.

כך לדוגמה, לפי הפרסום, העירה אורלי לב באחת ההתכתבויות "כי הייתי מורידה את הכיתוב הפגנת זעם. זה נשמע כמו של ערבים. הייתי מוסיף גם דגל ישראל. ושימי לה שבמפה למעלה של ישראל אין את הגולן". בשלב הזה הפרופיל האירני הגיב כי הם "יעצבו פוסט נהדר", והוסיף ושאל אם "תעביר את זה ליאיר?".

לפי לב, זו לא הפעם הראשונה שניסו דרכה להגיע לנתניהו הצעיר. לדבריה, מטרת אותם אנשים היא להגיע בסוף לנתניהו עצמו.

כיכר השבת

סמל אישי של משתמש
אני פה

התכתבות פנימית בלשכת השר כהנא : חוק הגיור יביא להכרה בגיורים רפורמים

התכתבות פנימית: חוק הגיור יביא להכרה בגיורים רפורמים
לידי ערוץ 7 הגיעה התכתבות פנימית מלשכת השר מתן כהנא ובה דנים אנשי הלשכה על נוסח חוק הגיור. מן ההתכתבות עולה כי כהנא מבקש להצר את צעדי הרב הראשי ולשלול את סמכויותיו, ומוזהר על ידי אנשי הייעוץ המשפטי שהחוק יביא להכרה בגיורים רפורמים.

חזקי ברוך

ב' בשבט תשפ"ב 14:09 04.01.22

בתקופה האחרונה המערכת הפוליטית עוסקת רבות ברפורמת הגיור של השר לשירותי דת, מתן כהנא.
התכתבות פנימית בין אנשי המשרד לשירותי דת שהגיעה לידי ערוץ 7 חושפת את הלך הרוח בלשכת השר.
ביסוד המחלוקת על החוק עומדת שאלת סמכויות הרבנות הראשית, רבנים בכירים הודיעו שלא הסכמת הרבנות לא יוכלו לתמוך בחוק. ההתכתבות חושפת כי ברור ליוזמי החוק מעל לכל ספק שהחוק יצמצם באופן משמעותי את סמכויות הרב הראשי.

הייעוץ המשפטי של הלשכה מסביר את משמעות צמצום הסמכות של הרבנות הראשית: "באם ראש העדה אינו מסכים להסמיך את רבני הערים להקים מותבי גיור, יש כאן התערבות בסמכות ראש העדה (הרב הראשי) וצורך לתקן את הפקודה באופן של הוספת סעיף בסגנון: "גיור לעדה היהודית יעשה על פי חוק הגיור".

ומוסיף על ההשלכות של החוק החדש "השלכה אפשרית – בתי הדין הרבניים לא יקבלו את הגיורים הללו. אפשרות נוספת – הציבור לא יקבל הגיורים. המתגיירים יפגעו. תפיסת המדינה היא שעל המדינה להכיר בגיור שמוכר לכל דבר ועניין מתוך אחריות כלפי המתגיירים".
כוונתו של כהנא במסגרת הצעת החוק היא כי במסגרת שלילת סמכויותיה של הרבנות יוכרו בדיעבד גיורים פרטיים. היועצת המשפטית של כהנא מסבירה את המשמעות וכותבת כי שלילת הסמכות היא למעשה הפרטה של מערך הגיור: "אם הכוונה היא לאשר גיורים שבוצעו באופן פרטי ולתת להם נפקות הלכתית ואזרחית, מוצע לתת למותבים הפרטיים סמכות שאין אפילו למערך הגיור עצמו. יש כאן שינוי מדיניות כאשר גיורים שלא הוכרו, יוכרו בדיעבד. זו "הפרטה" למעשה של הגיורים בישראל והדבר מחייב אישור הרבנות הראשית ומשרדי הממשלה הרלוונטיים".
עוד עולה כי כוונתו של כהנא עלולה לגרום להכרה בגיורים של התנועות הרפורמית והקונסרבטיבית, היעוץ המשפטי מסביר ליועץ השר שי ויצמן את ההשלכות של דרישת השר "בישיבה שי השיב שהכוונה היא הכרה בגיורים פרטיים. מוריה, יעל ויסמין אמרו שזה מאוד מסובך ולא ממלכתי, הפרטה של הסמכות לגייר. שינוי מוחלט בעמדת המדינה עד כה. מוריה – יש קושי במתן סמכות להכיר בגיורים פרטיים, וקושי נוסף בשלילת סמכות מבית הדין הרבני להכיר בגיורים. נדרשת עמדת בתי הדין הרבניים ומשרד הפנים.
הערה נוספת- הכרה בגיורים פרטיים בדיעבד תיצור חשיפה גדולה מצד התנועות להכרה בגיורים שלה, כיון שעד כה ניתן דין אחד לגיורים הפרטיים – בין אם אורתודוכסיים ובין אם של התנועות".
בדיון נוסף על הגיור של הרפורמים והקונסרבטיביים כותבת היועצת המשפטית: "מה התייחסות המדינה לגיורים פרטיים אורתודוכסיים? ביחס לגיורי התנועות? האם רק גיורי מערך הגיור יוכרו במדינה? לאור בג"ץ רגצ'ובה ובג"ץ נטליה דהן וקריאת בג"ץ למחוקק להסדיר נושא זה בחקיקה, יש ציפיה להתייחסות לכך ולא להשאיר לפרשנות"

בתגובה עונים אנשי השר: "מטה השר הביע בישיבה רצון שלא להתייחס ולא לשנות את המצב הקיים".
מעבר להפקעת סמכויות הרב הראשי וגיורי הרפורמים והקונסרבטיביים, לשכת השר מעוניינת בכך שהרבנות הראשית לא תוכל למנוע את הקמת בתי הדין של רבני הערים. התכתבות פנימית מראה כי אנשי השר דורשים לשנות את לשון החוק באופן בו רבני הערים יודיעו על הקמת בתי דין ולא יהיו זקוקים לאישור לשם כך:
היעוץ המשפטי כותב כי "נדרשת הפעלת שיקול דעת ואישור הקמת המותב, לאחר בחינת עמידה בכשירות, ניגוד עניינים, אישור לעבודה נוספת מהמעסיק העיקרי וממועצה דתית לפי העניין"
יועצו של השר כותב בתגובה כי "השר מבקש לנסח זאת בלשון הודעה: "יודיע על אישור הקמת המותב בתוך 30 יום לרב העיר ולוועדת ההיגוי".
כבר מספר שבועות מצהיר השר כהנא כי הרבנות הראשית תפקח על תהליך הגיור החדש. גם הרב איתן איזמן כתב היום כי "כל הגיורים יהיו באחריות של הרבנות הראשית" ההתכתבות כפי שמתפרסמת בערוץ 7 לראשונה מעמידה סימני שאלה גדולים על הקביעות של השר כהנא ועל המידע שיש בידי הרבנים.
מלשכתו של השר כהנא נמסר "השר כהנא יחד עם גדולי רבני הציונות הדתית פועלים לגיבוש חוק גיור שייתן מענה לאתגר ההתבוללות, אחד האתגרים הגדולים שמדינת ישראל והעם היהודי ניצבים מולם.
המתווה עוסק בגיור אורתודוקסי בלבד ע"י רבני עיר, ע"פ ההלכה, ויכלול חיזוק של הרבנות הראשית ע"י פתיחת מותבי גיור של רבני עיר כפי שהיה בישראל עד שנות ה 90. גורמים שונים המתנגדים לחוק מפיצים מידע מוטעה אודות החוק שנמצא בהליכי גיבוש ובדיונים עם גדולי הרבנים. החוק המלא יפורסם בימים הקרובים להערות הציבור".

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני תוקף את החלטת השר לשירותי דת מתן כהנא למנות את הרב בניהו ברונר לתפקיד ראש מערך הגיור.

"הדחתו של ראש מערך הגיור הרב משה ולר ומינויו של בניהו ברונר מארגון צהר = העמדת צלם בהיכל. במשך כל השנים הייתה הסכמה בין הציונות הדתית והחרדים שלא למנות אותו על אף הלחצים של ארגון צהר, בכדי למנוע קרע בין החרדים והרבנות הראשית בהוראת גדולי התורה לבין הציונות הדתית. היעד של מתן כהנא הוא לפלג את העם ולהישאר רק עם עושי דברו".

"מה שטענו כל הזמן הוכיח עכשיו מתן כהנא והמציאות מוכחת לעיני כל. ההיסטוריה של עם ישראל תוקיע אותו על מעשיו השפלים", דברי גפני.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מתוך אתר רשמי של צוהר. כל אחד יכול להתגייר גם בלי לקבל עול מצוות.

מה קורה לגר העומד על סף דלתו של הרב ומבקש להתגייר בימינו?

האמת היא שתלוי איפה הוא נופל, ממש בדומה לסיפור המפורסם במסכת שבת על הגר שבא להתגייר לפני שמאי והלל. הגר שבתחילה פנה לשמאי ולא נענה, הופיע מאוחר יותר אצל הלל, שדווקא קבלו בשמחה. בעניין זה ראוי לשים לב לדברי הגמרא בשבת לא. שם מובא סיפור המעשה: "בא לפני הלל, גייריה"- במילים אחרות: הלל מיד גייר את האיש, ורק אחר כך העמידו על טעותו ביחס לשתי תורות (תורה שבכתב ושבעל פה) וכו'.

עדות זו של הגמרא מעלה תהיות לא-פשוטות בנוגע למה שעלול היה בית הדין בימינו לפסוק על הלל נשיא ישראל לו היה חי עמנו היום… מן הסתם היו מבטלים לא רק את הגיור הנ"ל, אלא את כל שלושת גיוריו המפורסמים בטענה כי לא בדק מספיק, וכי המתגיירים לא שמרו את כל המצוות מיד לאחר הגיור או טענות דומות. מעניין כי הגמרא (שם) גם פסקה הלכה בנושא זה בסוף הסיפור: "לימים נזדווגו שלושתם (שלושת הגרים) למקום אחד. אמרו: קפדנותו של שמאי בקשה לטורדנו מן העולם, ענוותנותו של הלל קרבתנו תחת כנפי השכינה". מכיוון שבזה גם מסתיים הסיפור, נדמה לי שגם די ברור הלכה כמי. אמנם ידעתי גם ידעתי שהמציאות של ימינו אינה דומה למציאות הזמן ההוא, אולם גם אז היה את דרכו של שמאי ודרכו השונה של הלל. שניהם לגיטימיים בהלכה, אך אנו בעולם הזה מתלמידיו של הלל. מדהים עד כמה הד המחלוקת ההיא מוצאת את ביטויה גם בימינו אלה בנסיבות דומות.

לפני כחמש עשרה שנה הוקם בארץ מערך גיור העונה לצרכים המיוחדים של העלייה הגדולה מארצות ברית המועצות לשעבר. המערך שהוקם ביוזמתו של הראשל"צ לשעבר הרב בקשי דורון, ביקש לתת מענה ידידותי לכל אחד מהפונים להתגייר. הוקמו אולפני גיור רבים בשפה הרוסית, וכן הרכבים חדשים של בתי דין בכל רחבי הארץ (וזאת בנוסף להרכבים הוותיקים של המייסדים של הרב צפניה דרורי והרב חיים דרוקמן). המערכת כולה הוסבה להיות מסבירת פנים לכל הפונה להתגייר ובמיוחד לעולים החדשים ממדינות חבר העמים.

לפני מספר שנים, הוכנסה מערכת בתי הדין המיוחדים לגיור באופן רשמי תחת כנפי המערכת הממלכתית של בתי הדין הרבניים, ומאז כל הפונה לגיור לבתי הדין מופנה למערך שתפקידו לסייע לגר להתגייר בצורה נוחה. משך הגיור הממוצע כיום עומד על כשנה במהלכה נכללים לימודי יהדות וכן העמידה בפני בית הדין. מדובר בתקופה לא ארוכה בכלל, בהתחשב בעובדה שלתואר ראשון צריך ללמוד שלוש שנים, ואילו כאן מדובר על שינוי הזהות האישית.

ישאל השואל: אם הכל כל- כך טוב, אז למה זה נראה כל-כך רע?

ובכן, ראשית כל מי שמכיר מעט את מערך הגיור יודע כי מבפנים הדברים נראים הרבה פחות גרוע מכפי שיש מי שטורח לצייר אותם מבחוץ. הרבה גרים שאני מכיר מספרים על חווית העמידה בפני שעריו של העם היהודי בדמותו של בית הדין, כחוויה רגשית חזקה הדומה לקבלת תורה מסיני. הם מספרים על דיינים נעימים, שעל אף שבחנו אותם היטב, הם שמחו על המפגש עמם. דברים אלו ראיתי מאות פעמים בעיניי.

מעבר לכך מדובר במציאות קשה ומורכבת. רוב המבקשים כיום להתגייר במדינת ישראל אינן בעלי מראה זר כלל וכלל. הוא או היא (לרוב זאת היא) ישראלים לכל דבר אחרי שנים ארוכות בארץ. הם שירתו בצבא, למדו במוסדות ישראליים, הם נטולי מבטא בדיבורם והם מחשיבים את עצמם כיהודים לכל דבר. הם מוכנים להתגייר ורוצים להיות יהודים, אך להיות בדיוק כמו השכן היהודי שלהם שגר ממול שאולי גאה ביהדותו אך אינו שומר שבת. לרוב הגרים קשה מאוד לקבל את הרעיון כי עליהם להיות יהודים רק מסוג מסוים (שומרי תורה ומצוות) בכדי להתגייר, בו בזמן שמסביבם רבבות יהודים שאינם מקפידים על כך כלל וכלל ואיש לא מפקפק ביהדותם. זו גם הסיבה בגללה רבים מהעולם מוותרים מראש על אופציית הגיור.

הסיבה השלישית בגללה יצא למערכת הגיור שם רע הוא המוניטין הלא חיובי (בלשון המעטה) שיש למערכת הרבנית בישראל, וממילא גם העולים והמתגיירים אינם מעוניינים בקשר עם מערכת זאת. כנראה יש כאן ל'צהר' מקום נוסף להתגדר בו, בדומה למיזם החתונות, במטרה להוביל שינוי תדמיתי.

והערה אחרונה בעניין ביטול גיור של גר שאינו שומר מצוות. כל המצוי מעט בהלכות גיור יודע כי כמעט בלתי אפשרי לבטל גיורים של מי שנתגייר למפרע (וזאת ע"פ הגמרא ביבמות מז: עיין שם). ליבי ליבי על הפחדתם לשווא של אלפי המתגיירים מבית דינו של הרב דרוקמן ובכל שאר בתי הדין. בעניין זה חוששני מדין אונאת הגר שנכתב בתורה כ"ו פעמים…

לסיום- סיפור קצר: במסגרת תפקידי בתחום הגיור, פנה אלי באחד הימים מועמד לגיור מתל אביב וביקש לפגוש אותי בעניינו. מכיוון שהייתי אמור להיות באזור תל אביב בתוך כמה ימים, אמרתי לו כי הוא איננו צריך לטרוח וכי נפגש תוך מספר ימים בעירו. לאחר שאותו אדם סיים את הליך גיורו הוא סיפר לי כי המחווה הקטנה הזאת היא שקבעה בלבו את ההחלטה הסופית כי לעם הזה הוא מעוניין להצטרף. מעניין כמה יהודים טובים שכאלה פספסנו על הדרך בגלל יחס הפוך.

הרב רפי אוסטרוף, מנכ"ל מינהל הגיור לשעבר וראש מחלקת תוכניות שנתיות בבני עקיבא העולמי

אנו מציעים לילדים תהליך גיור פשוט ומהיר, המעניק חוויה חיובית ומעצימה.

מבחינת ההלכה היהודית, ילדים מתחת לגיל מצוות, גיל 12 לבנות ו- 13 לבנים, אינם חייבים במצוות ולכן, מלכתחילה, גיור ילדים הוא תהליך שאינו מורכב. אנו מאמינים, שילד אשר גדל בישראל, בקרב החברה הישראלית-יהודית, הוא כבר יהודי בזהותו, ולכן אינו נדרש לעשות שינויים משמעותיים על מנת להתגייר. למעשה, עבור משפחות המעוניינות לגדל את ילדיהן כיהודים – כל מה שנדרש הוא הסכמה של שני ההורים, עמידה של הילד עם ההורים בפני בית דין של שלושה דיינים, טבילה במקווה וברית מילה לבנים. התהליך מתאים במיוחד עבור ילדים מאימוץ או פונדקאות.

חזק ואמץ

בדקות האחרונות ח"כ עודה מהקואליציה מובל לבית חולים בדחיפות בשל כאבי חזה חזקים ,

חזק ואמץ

חשש כבד למצבו הבריאותי של איימן עודה מהרשימה המשותפת
בדקות האחרונות איימן עודה מובל לבית חולים ישירות מהכנסת בשל כאבי חזה חזקים

סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 198 פעמים
קיבל תודה: 283 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

חזק ואמץ כתב:
05 ינואר 2022, 17:44
הוא מהאופוזיציה

חזק ואמץ

ממש לא הוא מהרשימה המשותפת מהקואליציה

חזק ואמץ

יעבץ כתב:
05 ינואר 2022, 17:48
חזק ואמץ כתב:
הוא מהאופוזיציה
הוא מהרשימה המשותפת מהקואליציה

סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 198 פעמים
קיבל תודה: 283 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

חזק ואמץ כתב:
05 ינואר 2022, 17:50
יעבץ כתב:
חזק ואמץ כתב:
הוא מהאופוזיציה
הרשימה המשותפת באופוזיציה!!!
רע"מ בקואליציה!
נא לברר שוב, לפני שכותבים.

חזק ואמץ

יעבץ כתב:
05 ינואר 2022, 17:53
חזק ואמץ כתב:
05 ינואר 2022, 17:50
יעבץ כתב:
חזק ואמץ כתב:
הוא מהאופוזיציה
הרשימה המשותפת באופוזיציה!!!
רע"מ בקואליציה!
נא לברר שוב, לפני שכותבים.
חוזר בי טעות סליחה

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

יש חדש בנידון?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

rich כתב:
05 ינואר 2022, 23:27
יש חדש בנידון?
יקי אדמקר: איימן עודה ישאר בהשגחה בבי״ח ׳הדסה עין כרם׳ עד יום חמישי.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

שלח תגובה