הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יו"ר הקואליציה, ח"כ עידית סילמן, יו"ר סיעת ימינה ניר אורבך וחברי הכנסת מהסיעות החרדיות גיבשו מתווה חדש לסבסוד מעונות היום לילדי האברכים.

לפי המתווה החדש שמוצע ביטול הסבסוד יחול רק על אברכים מעל גיל 28. לא ברור אם המתווה יתקבל על ידי שר האוצר ליברמן.

גורמים המעורים בנושא מסרו לערוץ 7 כי יש דרך לפתרון מוסכם בעניין מעונות היום שיאפשר לכל הצדדים לחיות איתו בשלום, כלשונם. למשרד האוצר הוגשו נתוני למ"ס ונתונים נוספים כאשר המתווה נותן פתרון גם לציונות הדתית ולחרדים כאחד. הגורמים מבהירים כי בכל מו"מ מול האוצר - המגזר החרדי יכנס בכל הסדר.

נכון לעכשיו גם יו"ר הקואליציה וגם חברי הכנסת החרדים ממתינים לתשובות מהאוצר. מנגד באוצר אומרים כי הנושא נמצא במשרד המשפטים בעקבות עתירות בג"ץ וכי שר האוצר יסכים למתווה רק לציונות הדתית ולא למגזר החרדי - מתווה שאותו המגזר הדתי ציוני דוחים. לערוץ 7 נודע כי גם ח"כ סילמן מסרבת להפריד בין החרדים לציבור הדתי כפי שליברמן מבקש.

עוד באותו נושא:

סמל אישי של משתמש
אני פה

במפלגת רע"מ מחריפים הבוקר את המשבר עם איילת שקד ומפלגת 'ימינה'. אחרי שאתמול חבר הכנסת ווליד טאהא תקף את שקד ואמר שהיא "מפיצה שקרים", כעת הוא דורש לשלול ממנה את הסמכות לחתימה על בקשות לחיבור לחשמל.

עוד באותו נושא
בכיר ברשימה המשותפת: "איומי סרק של רע"מ"
לכתבה המלאה בסרוגים >

4
על פי הדיווח של דפנה ליאל בחדשות 12, טאהא אמר למקורביו כי "שקד מפרה סיכומים באופן סדרתי", וכן שהוא לא מוכן "להפקיד בידיה את הסמכות לחתימה על בקשות חיבור לחשמל".

טאהא גם חזר על האיום מפורש בדבר פירוק הממשלה ואמר כי "או שיהיה חוק ללא מתווים וללא צווים, או שפורשים מהקואליציה".

ראוי לציין שמדובר בהחרפה של היחסים בין הצדדים, שכן טאהא דורש שינוי מהותי בחוק החשמל, ומתנה אותו בהמשך קיומה של הקואליציה.

אתמול טאהא תקף בחריפות את שקד וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "איילת שקד מפיצה שקרים על גובה התשלום שיעלה למי שירצה להתחבר לחשמל אחרי שהחוק עובר?".

"אז לכל אלה שהאמינו לה, העלות היא בדיוק אותה עלות שישלם תושב לרשות מקומית ולוועדת תכנון, בבואו להוציא היתר בניה. זה לא יקר וזה לא זול. פשוט מאוד יש תעריף שמופעל לגבי כולם ואין שום דבר מיוחד אחר".

דבריו של טאהא הגיעו בתגובה לדברים שאמרה שקד מוקדם יותר אתמול במליאת הכנסת. שקד עלתה לדוכן כדי להגיב ליריב לוין ואמרה: "כל בית שרוצה להתחבר לחשמל זה יעלה לו הרבה מאוד כסף. 200 אלף ש"ח. אלה אכן הסכומים וכדאי שידעו את זה".

שקד הוסיפה כי "ההיטל והאגרות וההסדרה יכולים להגיע ל-200 אלף ש"ח. ולכן לא השתמשו בחוק הזה עד היום. זה לא חל על הפזורה, רק איפה שיש תוכנית כוללנית".

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב:
16 דצמבר 2021, 15:45
הממשלה צפויה לאשר בישיבתה הקרובה, ביום ראשון הבא, את מתווה קיום הילולת הרשב"י באתרא קדישא מירון בהתאם למסקנות הביניים של וועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון, אך עם שינוי אחד, לא רלוונטי בנושאי בטיחות, המלמד יותר מכל על ההתנכלות המכוונת של שר הדתות מתן כהנא לציבור החרדי.

לפי הדיווח של יקי אדמקר באתר וואלה, כהנא יאשר רק הדלקה אחת בעת הילולת הרשב"י בל"ג בעומר, בניגוד למקובל כיום שיש מעמדי הדלקה רבים על ידי אדמו"רים ורבנים חשובים, מכל החוגים והעדות.

אך בניגוד להמלצה המקורית, שביקשה למנוע את העומס והסכנה, ולאפשר רק את מעמד ההדלקה המרכזי על גג הציון, אותו מדליק האדמו"ר מבאיאן המחזיק במסורת אבותיו הקדושים, עד לס"ק מרוזי'ן, אשר רכש בכסף מלא את זכות ההדלקה מרבני צפת – כהנא מבקש להכניס שינוי קטן.

בלי שום קשר לרלוונטיות על תנאי הלחץ, העומס והסכנה, כהנא מתכוון, כך לפי הדיווח של יקי אדמקר, כי המשרד לשירותי דת תנהל את מעמד ההדלקה, ואת האש ידליק "רב ממלכתי".

מקורב לכהנא אף צוטט אומר באתר וואלה: "מי שחשב שמה שהיה הוא מה שיהיה, כנראה לא למד להכיר את כהנא בחצי שנה האחרונה. שריף חדש הגיע לעיר, אירוע מירון יהיה שונה לחלוטין מכל מה שהכרנו".

יצוין כי בהמלצות הרשמיות של וועדת החקירה הממלכתית בראשות נשיאת בית המשפט העליון בדימוס נכתב: "אנו ממליצים כי בשנת תשפ"ב תיערך במהלך ההילולה הדלקה מרכזית אחת בלבד, על גג הציון, על ידי האדמו"ר מבאיאן. עוד אנו ממליצים כי טקס ההדלקה שייערך יהיה קצר, כפי שהיה נהוג בעבר".
לא מקנא ברב הממלכתי שידליק, הוא יצא שם עם בושות וחרפות.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

rich כתב:
16 דצמבר 2021, 11:41
המעניינים
כמובן שעבאס התכוון שיש לו 11 אחים רק במקום להגיד הפוך:

"אנחנו 12 אחים בבית
יש לי שש אחיות וחמישה אחים"
או
"אנחנו 12 אחים בבית
שש אחיות ושישה אחים"
או
"יש לי 11 אחים בבית
שש אחיות וחמישה אחים"

הוא אמר את מה שאמר...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 57 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

כהנא יביא רב ממלכתי את הרב יצחק יוסף.....

סמל אישי של משתמש
אני פה

העימות בקואליציה סביב חוק החשמל נמשך. לאחר שנטש את מליאת הכנסת וזעם על שרת הפנים אילת שקד, יו"ר סיעת רע"מ, חבר הכנסת וליד טאהא, העביר מסר מאיים לקואליציה.

טאהא כתב ברשומה שפרסם בשפה הערבית בדף הפייסבוק שלו: "חוק החשמל - או שיאיר את הבתים בחברה הערבית בצורה חוקית ומוסדרת, או שיכבה את האור על התקופה הזאת. כבר הוכחנו ברע"ם שאנחנו לא חוששים מהאתגרים".

ביום רביעי האחרון התפתח עימות בין טאהא לשרת הפנים, איילת שקד, סביב סוגיית חוק החשמל, שהיה נדמה כי בקואליציה הצליחו להתגבר על המשוכה. אך ביום רביעי האחרון השיבה שקד במליאת הכנסת לשאילתא של חה"כ יריב לוין מ'הליכוד', שמי שירצה להתחבר לחשמל, זה יעלה לו מאות אלפי שקלים לאחר העברת החוק.

טאהא צייץ בתגובה בטוויטר: "‏איילת שקד מפיצה שקרים על גובה התשלום שיעלה למי שירצה להתחבר לחשמל אחרי שהחוק עובר!? אז לכל אלה שהאמינו לה, העלות היא בדיוק אותה עלות שישלם תושב לרשות מקומית", כתב ולאחר מכן נטש את המליאה והשאיר את הקואליציה בסכנת הפסד הצבעות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

"החוק יכבה את האור": איום מפורש לפירוק הקואליציה
חבר הכנסת ווליד טאהא מרע"מ, פרסם פוסט בשפה הערבית שאינו משתמע לשתי פנים: "או שיאיר את הבתים בחברה הערבית בצורה חוקית ומוסדרת, או שיכבה את האור על התקופה הזאת"

טאהא הבהיר כי כוונותיו רציניות והוסיף: "כבר הוכחנו ברע"ם שאנחנו לא חוששים מהאתגרים".

סמל אישי של משתמש
אני פה

סערת חוק החשמל: במפלגת רע”ם עולים שלב בעימות מול שרת הפנים איילת שקד.

לפי דיווח של מוחמד מג’אדלה הערב (מוצאי שבת) בחדשות 12, ברע”ם אומרים: “אין לנו אמון באיילת שקד ולא נסכים לעבוד מולה יותר”.

לפי הדיווח, הם ידרשו מנפתלי בנט למנות גורם אחר מהקואליציה עם סמכויות בענייני משרד הפנים לעבודה מולם, כתנאי לשימור הקואליציה.

ברע”ם קוראים למעשה להפקיע את סמכויות שרת הפנים בכל הקשור לדיונים על חוק החשמל, או שיפנו לפיזור הכנסת והליכה מיידית לבחירות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר מנדטים חדש מתפרסם כעת ב׳רדיו 103׳ ע״י ׳פאנלס פוליטיקס׳ - ׳הליכוד׳ 33. ׳יש עתיד׳ 19. ׳כחול לבן׳ 9. ש״ס 8. ׳הציונות הדתית 8. יהדוה״ת 7. ערבים 7. ׳העבודה׳ 7. ׳ישראל ביתנו׳ 6. ׳ימינה׳ 6. ׳מרצ׳ 5 ורע״מ 5. מפלגתו של גדעון סער לא עוברת את אחוז החסימה. בתרחיש שבו ניר ברקת עומד בראש ׳הליכוד׳, המפלגה מקבלת 29 מנדטים, ׳כחול לבן׳ עולה ל-10, ש״ס ו׳הציונות הדתית׳ ל-9. בתרחיש שבו ישראל כץ עומד בראשות ׳הליכוד׳, תקבל המפלגה 22 מנדטים ובמידה ובראשות ׳הליכוד׳ תעמוד מירי רגב - תקבל המפלגה 20 מנדטים בלבד וש״ס ו׳כחול לבן׳ עולות ל-10 מנדטים כל אחת.

----

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

השאלה מה הסיכויים שניר ברקת (או מתמודד אחר) יגבור בפריימריז על נתניהו?
בלי זה כל הסקר לא שווה כלום.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 727 פעמים
קיבל תודה: 843 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

כנראה שכל הסקר הזה נועד בשביל להכין דעת קהל למצביעי הליכוד. שיראו מראש את הסיכויים של זה ושל זה. מסתמא לפי התוצאות הוזמן ע"י ברקת או נתניהו.
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
אני פה

העימות בין רע”ם לאיילת שקד נמשך: מקורביו של ח”כ וליד טאהא מרע”ם, יו”ר ועדת הפנים של הכנסת, תקפו בצהרים (שני) את שרת הפנים.

״עסוקה יום וליל בצעדים לסיכול חוק החשמל; עוינת כלפי החוק ולכן לא יכולה להיות אמונה על בקשות ההתחברות של המתחמים”, אמרו המקורבים. “דורשים שחוק החשמל יכלול את הקריטריונים והתנאים להתחברות בתוכו ללא צורך במתווה וללא צורך בהגשת בקשות לשרים”.

לפי דיווח של דפנה ליאל בחדשות 12, בכירים בקואליציה הגיבו אחרי המתקפה על שקד: “זה לא יקרה”.

הבוקר דווח ברשת ב’, כי המפלגה הערבית מאיימת לעצור את החוק לפיתוח חריש – חוק חשוב לשקד, אם חוק החשמל לא ינוסח לשביעות רצונה.

חבר הכנסת וליד טאהא מעכב בוועדת הפנים זה כמה שבועות את חוק חריש, שאושר בקריאה ראשונה ועוסק בפיתוח מואץ של העיר – ובין הצדדים שורר נתק.

הוועדה הייתה אמורה לדון היום בחוק החשמל – גם ללא הסכמות בין הצדדים ובחוק חריש, אך הדיון נדחה.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ’ מסיעת הציונות הדתית הגיב: “איילת שקד הפכה את מדינת ישראל לבת ערובה של תומכי טרור אנטי ציוניים בתנועה האיסלמית רק כדי שהחבר שלה יגשים חלום ויהיה ראש ממשלה עם שישה מנדטים.

“עכשיו העיר חריש נלקחה כבת ערובה של תומכי הטרור בדרישתם להלבין עשרות ומאות אלפי בתים לא חוקיים שהם בנו לאורך השנים תוך צפצוף על החוק”.

לפי דיווח של מוחמד מג’אדלה בחדשות 12 במוצאי שבת, ברע”ם אומרים: “אין לנו אמון באיילת שקד ולא נסכים לעבוד מולה יותר”. לפי הדיווח, הם ידרשו מנפתלי בנט למנות גורם אחר מהקואליציה עם סמכויות בענייני משרד הפנים לעבודה מולם, כתנאי לשימור הקואליציה.

ברע”ם קוראים למעשה להפקיע את סמכויות שרת הפנים בכל הקשור לדיונים על חוק החשמל.

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כיכר השבת

ח"כ משה ארבל התנצל שבייש את השר בני גנץ

שבוע לאחר שח"כ משה ארבל עלה לדוכן הכנסת והעיד כי ראה את שר הביטחון, בני גנץ, מפר בידוד כאשר הוא משוחח עם ח"כ יעל רון בן משה במרחק של פחות משני מטרים וללא מסכה, עלה היום שוב ח"כ ארבל לדוכן, פנה לשר גנץ, לח"כ בן משה וליו"ר הכנסת מירי לוי והתנצל.

ח"כ ארבל סיפר במליאה כי בסעודת ליל שבת בביתו, הוא ישב לשוחח עם ילדיו המתבגרים והם אמרו לו "אבא אנחנו מכירים אותך בעשייה הציבורית הרבה מאוד זמן, הביוש הזה שעשית לשר הביטחון ולחברת הכנסת יעל רון בן משה לא מתאים לך".

"התלבטתי איך להגיב, באותה שנייה", שחזר ארבל: "אמרתי 'ילדיי אתם צודקים, טעיתי'. לכן אני עומד כאן באותה הבמה, באותו מקום, אני מבקש לתקן להישיר אליך מבט אדוני שר הביטחון ואלייך חברת הכנסת יעל רון בן משה ואליך אדוני יושב-ראש הכנסת ולומר סליחה טעיתי. כי בין אדם לחברו יש יותר מאשר בין אדם למקום".

בסיום דבריו, השר גנץ ניגש לח"כ ארבל ולחץ את ידו כשברקע יו"ר הכנסת ציין: "מודה ועוזב ירוחם".

סמל אישי של משתמש
אני פה

דרעי בדרך לעיסקת טיעון יתפטר מהכנסת ויוכל להתמודד לכנסת הבאה ללא קלון.

בג"ץ יכול להכשיל כיון שיש לו כבר עבר פלילי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

תלונה במשטרה נגד השרים איילת שקד ומתן כהנא - ג'ובים תמורת שתיקה בפרשת הכספים הנעלמים של 'הבית היהודי'

פרסום ראשון:
תלונה במשטרה נגד השרים איילת שקד ומתן כהנא - ג'ובים תמורת שתיקה בפרשת הכספים הנעלמים של 'הבית היהודי' מתקופת בנט
התלונה:
מיד לאחר בקשת התביעה הייצוגית, מינו שקד וכהנא "באופן בהול" את האחראים על כספי הבית היהודי למשרות ציבוריות

היום:
המשטרה יצרה קשר עם מגיש התלונה

סמל אישי של משתמש
אני פה

מפלגת הציונות הדתית תוקפת את שרת הפנים איילת שקד.

"לפני כמה דקות בועדת הכספים החל תשלום הפרוטקשן של איילת שקד לתנועה האיסלאמית. 140,000,000 ש״ח עברו בהוראתה של שקד לרשויות הערביות ללא קריטריונים ברורים וללא מנגנון פיקוח".

"הכסף יולבן ברשויות הערביות ומשם קצרה הדרך להסתה, לטרור ולפשיעה. שקד מממנת את הטרור. חרפה", אמרו במפלגה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר ערוץ 13 וקמיל פוקס: מפלגת הליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר עם 33 מנדטים לעומת 19 מנדטים של יש עתיד. ימינה של בנט ושקד זוכה ל-9 מנדטים. על פי הסקר 50% לא רוצים שנתניהו יחזור לתפקיד ראש הממשלה.

על פי הסקר, הליכוד עם 33 מנדטים מול 19 של יש עתיד. ימינה, מפלגת השלטון דהיום, זוכה בסקר ל-9 מנדטים ואחריה המשותפת עם 8. כחול לבן, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית עם 7 מנדטים כל אחת. העבודה עם 6, ישראל ביתנו עם 5 ומרצ, רע"מ ותקווה חדשה עם 4 כל אחת.

הרוסיים עוברים לימינה...

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 640 פעמים
קיבל תודה: 397 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

כי בין אדם לחברו יש יותר מאשר בין אדם למקום".

לא הבנתי את המשפט, מישהו יכול להסביר.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

עטרת תפארת כתב:
22 דצמבר 2021, 01:03
כי בין אדם לחברו יש יותר מאשר בין אדם למקום".

לא הבנתי את המשפט, מישהו יכול להסביר.
הוא כנראה התכוון שזה יותר חמור
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

או שהוא ספר את סך המצוות [חוץ ממצוות קרבנות וכהונה וכדומה שלא ניתן לקיימן כל אחד היום] ומצא שיש בס"ה יותר מצוות בין אדם לחברו.
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
אני פה

שר האוצר אביגדור ליברמן בהתבטאות חריגה, השר שיבח היום את רפורמת הכשרות שקידם שר הדתות מתן כהנא והציע לבעלי העסקים הצעה משונה, ליברמן אמר היום (ד') כי, "הרפורמה בכשרות היא צעד חשוב, בנוסף אני קורא לכל בעלי העסקים לשים שלט בכניסה: 'המקום כשר ללא תעודה'. גם תחסכו הרבה כסף וגם הציבור יאמין לכן".

חבר הכנסת אריה דרעי תקף את האמירה של ליברמן ואמר: "מר ליברמן, אחרי שכמעט הצעת לעסקים לתלות שלט ״אין קורונה - זו שפעת״ אתה מנסה להשכיח את המבוכה בהתקפה מכוערת על שומרי הכשרות. ההסתה שלך שקופה. תתעסק במצוקת העסקים המשוועים לסיוע, או שתחליף מקצוע".

בתגובה, יו"ר מפלגת נעם, ח״כ אבי מעוז שיגר מכתב דחוף ליועמ"ש מנדלבליט בבקשה שיבדוק האם אמירותיו של שר האוצר אביגדור ליברמן פליליות. "היום פורסם כי בכנס התאגידים של הרשות לניירות ערך, אמר שר האוצר מר אביגדור ליברמן בנוגע לרפורמת הכשרות כי "הרפורמה בכשרות היא צעד חשוב" וקרא לבעלי העסקים "לשים שלט בכניסה המקום כשר ללא תעודה, גם תחסכו הרבה כסף וגם הציבור יאמין לכם", כתב מעוז ליועמ"ש מנדלבליט, כתב מעוז.

בארגון כושרות הגיבו לדבריו של ליברמן, ופנו לבעלי עסקים: "חוק איסור הונאה בכשרות אוסר לכתוב 'המקום כשר - ללא תעודה'. דעו לכם שמי שעובר על החוק צפוי לקנס. עצוב מאד ששר האוצר ליברמן מטעה את ציבור בעלי העסקים ועצוב יותר שהוא חובט בצרכני הכשרות ועלול להוביל אותם לצרוך אוכל לא כשר ללא פיקוח".

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

אני פה כתב:
22 דצמבר 2021, 17:58
בנוסף אני קורא לכל בעלי העסקים לשים שלט בכניסה: 'המקום כשר ללא תעודה'. גם תחסכו הרבה כסף וגם הציבור יאמין לכם.
גם אם ישימו שלט 'המקום לא כשר', יחסכו הרבה כסף וגם הציבור יאמין להם.

מיהו יהודי
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

הושג הסדר הטיעון עם יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, במסגרתו הוא יתפטר מהכנסת, יודה בשתי עבירות מס וישלם קנס בסך 180 אלף שקל. פרקליטות המדינה לא התחייבה לוותר על דרישת קלון באם יחזור לאחר התפטרותו מהכנסת לחיים הפוליטיים. פרטי ההסכם נחשפו שלשום.
דרעי, נזכיר, חשוד בשלוש עבירות מס בשל מכירת נכס בגבעת שאול ובשני מקרים של קבלת הכנסות ללא דיווח. מנדלבליט דחה את המלצת המשטרה מ-2018 להעמיד אותו לדין גם בגין מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון, שיבוש הליכי משפט ושבועת שקר.
היועמ"ש הודיע כבר בינואר כי בכוונתו להגיש אישום נגד דרעי בגין עבירות המס בלבד, בכפוף לשימוע שנערך לו בחודש שלאחר מכן. אחד האירועים שעליו נשקלת העמדתו לדין היא עסקת "גבעת שאול" – עניינה של פרשה זו בעסקת נדל"ן משנת 2013, שבמסגרתה מכר דרעי לאחיו שלמה נכס בשכונת גבעת שאול בירושלים, שבו החלה בניית בניין מגורים בן חמש דירות.

בהתאם לחומר הראיות שנאסף, הדיווחים שהועברו לרשויות מיסוי מקרקעין במסגרת טפסי הדיווח על העסקה כמו גם חוזה המכירה שצורף לדיווח, כללו מצגים כוזבים לכאורה, לרבות גובה התמורה שבעסקה, שינוי מועד העסקה והצגת המגרש הנמכר כמגרש ריק במקום מצבו האמיתי כבניין מגורים מתהווה.

האירוע השני נוגע לפרשת "גרין אושן", שהייתה קרן פיננסית להשקעות בארה"ב. על פי החשד, ב-2011 החלה "גרין אושן" לשלם לדרעי עמלת מגייס בשל גיוס משקיע לקרן. הראיות מלמדות, כי לפי הוראת דרעי החל מינואר 2013 בעת שחזר לחיים הפוליטיים, הוא הורה ל"גרין אושן" להעביר את סכומי העמלות להם היה זכאי לאחיו שלמה. בהתאם לכך, בין 2015-2013 שולמו לשלמה דרעי כ-630 אלף שקל כנגד חשבוניות "ייעוץ" כוזבות, לכאורה, שהפיק משרד עו"ד שלמה דרעי.
האירוע השלישי שבגינו עשוי דרעי לעמוד לדין הוא אי-דיווח למס הכנסה של הכנסות שקיבל בתמורה לייעוץ ושיווק של מיזם משותף עם איש העסקים משה הבא ו"אגד חברה לתחבורה בע"מ". דרעי ביקש לכאורה לקבל את שכרו בדמות תרומה בגובה 180 אלף שקל שתשולם לעמותת כרמי העיר, של מקורבו יהודה אזרד, אשר סייע לו לאורך השנים. שכר זה, אשר חייב במס, לא דווח בדו"חותיו האישיים של דרעי או של החברה שבבעלותו למס הכנסה. בנוסף, כך עולה מכתב החשדות, באותם ימים שילם הבא מחשבונו הפרטי לחשבונו הפרטי של השר דרעי סך 100 אלף שקל נוספים, המהווים הכנסה שלא דווחה למס הכנסה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בלאגן בימינה: כלפון יצא כדי לא להצביע נגד ההתיישבות הצעירה, סילמן רצה אחריו וקראה לו לחזור וכנתה אותו חצוף | כלפון לאחר ההצבעה: עידית שיקרה

"כולנו עושים פה ויתורים, אל תעשה דין לעצמך, חצוף"
כלפון לאחר ההצבעה: "עידית שיקרה, היא אמרה שזה על חודו של קול"

סמל אישי של משתמש
אני פה

בניסיון להשיג את הסמכתם, השר לשירותי דת מתן כהנא מנסה להגיע לפשרה עם רבנים בציונות הדתית לגבי הרפורמה בגיור, זאת לאחר שהרבנים החלו לגבש תוכנית משלהם.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי כהנא מינה רב שמקורב לעמדותיו, שדן עם הרבנים שמתנגדים על כל סעיפי הרפורמה, במטרה להגיע למתווה מוסכם, כך שלשר יהיה גב מהרבנים הסרוגים.

הרבנים בציונות הדתית מנסים לגבש מסמך מוסכם, שיסתום את הפרצות, שיש לטענתם במתווה הנוכחי. התקווה של המעורבים ברפורמה היא להגיע להסמכה של הרבה רבנים במגזר הדתי-לאומי, גם כאלה יותר ליברליים.

בין הרבנים שעוסקים בניסיון להגיע לפשרה הם הרב חיים דרוקמן, הרב רא"ם הכהן, הרב יעקב מדן, הרב אליקים לבנון הרב מיכה הלוי, הרב יעקב אריאל, הרב שמואל אליהו והרב איתן אייזמן.

הרבנים שמתנגדים לרפורמה אומרים כי היא אם יגיעו לנוסח מוסכם עם השר, הוא יהיה חייב לקבל את אישורו של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, שמכהן כנשיא בית הדין הרבני הגדול - ואם לא יסכים אז הרבנים ימשכו את הסכמתם.

גורמים שמעורבים בניסיון של הרבנים והשר כהנא להגיע להסכמות, מפעילים לחץ כבד על חברת הכנסת יוליה מלינובסקי, יו"ר הוועדה למיזמי דת בכנסת, שרוצה להעלות להצבעה את חוק הגיור שלה, תמתין למתווה המוסכם, אם אכן יגיעו לכזה. בינתיים מלינובסקי לא כל-כך מסכימה, אך המעורבים ממשיכים בניסיון להגיע להסכמה עימה.

אחד המעורבים ששוחח עם 'בחדרי חרדים' אומר: "כהנא מבין שהנושא הגיור הוא קריטי, כי הגיור מפלגת את עם ישראל, בעוד הכשרות לא".

סמל אישי של משתמש
אני פה

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב (רביעי) לאנשיו כי לא יסכים לחתימה סופית על הסדר טיעון עם יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בלי סעיף שיבהיר כי החליט שלא להתערב מבחינת סוגיית הקלון, אם וכאשר בעתיד דרעי שוב יוכל להתמנות לתפקיד שר בממשלת ישראל.

צריך לציין כי כל מטרת התפטרות דרעי הצפויה היא כדי לאפשר את כניסתו החלקה בעתיד למשרד הפנים מחדש, ברגע שתוקם ממשלה שש"ס אחד ממרכיביה. לכן התעקשות מנדלבליט - שלא חדשה לערב זה, אלא הייתה במרכז הדיונים בשבועות האחרונים - יכולה להיות דרמטית לסיפור.

אילו היועמ"ש יתייחס בצורה מפורשת לכך שמבחינתו הוא לא התעסק בשאלת הקלון, אזי שיהיה פתח בעתיד לבג"ץ לדון בשאלה מחדש. אילו לא יתייחס כלל לשאלה, סביר יותר שהשופטים יחליטו שלא להתערב.

ב-'ynet' דווח כי מסביבת מנדלבליט הועבר מסר למקורבי דרעי כי אילו יו"ר ש"ס יסרב להסכים לתנאי זה של מנדלבליט, שמבחינתו כבר מהווה ויתור משמעותי, "התיק מוכן להגשה בבית המשפט". משמעות איום זה היא שאילו אכן יוגש כתב אישום לבית המשפט ללא הסדר טיעון, אריה דרעי לא יוכל לכהן בתפקיד שר במשך כל שנות קיום משפטו.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

פני המדינה כפני היועה"מ מנדלבליט. ככתוב בגמ' על עיקבתא דמשיחא.
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
אני פה

דיקטטורה

רפורמת הגיור מגיעה לפסים מעשיים: השר לשירותי דת מתן כהנא שיגר אמש (חמישי) מכתב רשמי לראש הממשלה נפתלי בנט, שבו הוא מבקש לפטר את ראש מערך הגיור הרב משה ולר, וזאת לאור אחיזתו בעמדת הרבנות הראשית לישראל, המתנגדת באופן נחרץ לרפורמת הגיור של כהנא.

בראשית המכתב לראש הממשלה כתב כהנא: “אני מבקש לעדכן כי היום, יום חמישי 23/1, פגשתי את ראש מערך הגיור הרב משה ולר לשיחה בנושא תוכנית הגיור”.

“בשיח מכבד וענייני בינינו הובן כי לאור התנגדות הרב הראשי לתוכנית הגיור עליה אני שוקד, הרב ולר אינו האיש הנכון להוביל את מערך הגיור ליישום התוכנית שעל הפרק, על כן אני ממליץ בפניך שלא להאריך את כהונתו לאחר ה-02/01/2022”, כתב כהנא.

בשנים האחרונות עומד הרב ולר בראש מערך הגיור, לאחר שמונה על ידי הרב הראשי הגאון הרב דוד לאו, במקומו של הרב יצחק פרץ. בעשרים השנים האחרונות, שימש הרב ולר כדיין במערך הגיור.

בתגובה לדרישת פיטוריו של הרב ולר אמרו במרכז ליב”ה כי “ממשלת בנט – כהנא מחלקת את עם ישראל ומפלגת אותו עם מתווה הגיור. פיטוריו של ראש מערך הגיור הרב משה ולר – הם המשך של הקו הדיקטטורי של הממשלה הנוכחית, על פיו, מי שלא מתיישר – מפוטר. למען אחדות עם ישראל, אומרים לא לרפורמת הגיור שתפלג את העם”.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

ולר הוא טוען רבני תושב בני ברק, חרדי שכל ילדיו בחינוך החרדי המקובל.
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 640 פעמים
קיבל תודה: 397 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

ח"כ יעקב ליצמן בהצהרה מפתיעה בערוץ הכנסת:
"אם יהיו בחירות חדשות - לא אתמודד, לא אלך לכנסת שוב פעם, אני פורש ללא קשר להסדרי טיעון".
אין עוד מלבדו!

שלח תגובה