הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

חזק ואמץ
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי חזק ואמץ »

נתניהו לקראת ההחלטה על אבטחת משפחתו "אל תפקירו את אשתי וילדיי"
111221NETANYAHU.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

חזק ואמץ כתב:
14 דצמבר 2021, 01:55
נתניהו לקראת ההחלטה על אבטחת משפחתו "אל תפקירו את אשתי וילדיי"
111221NETANYAHU.mp4
מה שנהיה ממנו לא יאמן. מראש ממשלה לקבצן שמתחנן על חייו.

חזק ואמץ

בעזרת השם הוא יחזור להיות ראש ממשלה
ביבי מלך ישראל חי וקיים לעד

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

חזק ואמץ כתב:
14 דצמבר 2021, 02:32
תגיד, הכל בסדר אתך? שתית?
חס ושלום לכתוב דברים כאלו, ביבי לא מלך, ובוודאי לא מלך ישראל,
בסך הכל הוא רשע גמור ואפיקורס, וסופו שירד לשאול תחתית לעולם ועד עם חביריו צוררי היהודים.

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

על מה הייתה ההצבעה?

חזק ואמץ

ספירה כתב:
14 דצמבר 2021, 11:55
חזק ואמץ כתב:
בסך הכל הוא רשע גמור ואפיקורס, וסופו שירד לשאול תחתית לעולם ועד עם חביריו צוררי היהודים.
איך אתה מדבר תגיד אתה בסדר אתה שפוי , ראש הממשלה שהוא היה הכי טוב לציבור החרדי , זה פשוט כפיות טובה לדבר כך על ביבי מלך ישראל
אם אתה רוצה לך תבחר בעבאס היה לך יותר טוב , אתה פשוט שמלאני שפל ונמוך וחשוך מקומך בפורום אחר [כמה ימים ואתה מורחק]
בנימין נתניהו נחשב לאדם בין ה-10 האנשים החכמים בעולם

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 727 פעמים
קיבל תודה: 843 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

חזק ואמץ כתב:
14 דצמבר 2021, 14:36
מקומך בפורום אחר [כמה ימים ואתה מורחק]
אינני יודע אם מותר ככה להצחיק ביום צום..........
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

חזק ואמץ כתב:
בנימין נתניהו נחשב לאדם בין ה-10 האנשים החכמים בעולם
עד היום חשבתי שאתה שייך ל......
כעת אני רואה שגם אתה נמנה בין 10 אנשים החכמים בעולם.

לא נורא, אפשר להשיג היום כדורים לכל הבעיות, תנסה ותווכח.

rich

מנסיון?
חחח סתם

משה 72
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 223 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

חזק ואמץ כתב:
ספירה כתב:
14 דצמבר 2021, 11:55
חזק ואמץ כתב:
, אתה פשוט שמלאני שפל ונמוך וחשוך
שמאלני היום כבר לא מילת גנאי....

סמל אישי של משתמש
אני פה

זעם בימין:

עסקת גנץ-בר לב: מאות חיילים יוסבו בהליך מזורז לשוטרים במחוז ש''י ויעזרו במאבק בנוער הגבעות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עימות בימינה? שקד ביקשה להמתין עם חוק הגיור, כהנא סירב

ימינה תתמוך בחוק הגיור של ישראל ביתנו - רק בקריאה טרומית. המהלך נעשה על אף שהחוק כעת אינו כולל וטו של הרבנות על גיור של רבני ערים.

סיעת ימינה תתמוך בחוק הגיור של "ישראל ביתנו" בקריאה טרומית בעוד שבועיים, זאת על אף שאינו כולל וטו של הרבנות על גיור של רבני ערים. כך דווח הערב (שלישי) בכאן 11.

מהצעות הפשרה שנבחנות לקראת קידום החוק – מועצת הרבנות תוכל לפסול רב עיר מלגייר רק בהתאם לקריטריונים שיחוקקו מראש, ורק פה אחד.

לפני כשבוע ביקשה שרת הפנים איילת שקד בדיון בממשלה לדחות בכמה חודשים את חוק הגיור של ישראל ביתנו. בדיון שהתקיים בממשלה שקד התעמתה עם שר הדתות מתן כהנא וטענה שמדובר ב"נושא רגיש״ ושאין צורך לקדם אותו עכשיו.

שר הדתות וחבר מפלגתה כהנא טען שיש לו סיכום חד משמעי בנושא מול שר האוצר אביגדור ליברמן ויש עתיד, שהוא לא יכול להפר.

בד בבד, שקד נפגשה לאחרונה עם חברי הכנסת ישראל אייכלר ומאיר פורוש מיהדות התורה, למרות חרם האופוזיציה על הקואליציה. בכיר בקואליציה אמר לכאן חדשות: "שקד הפכה לנציגת החרדים בממשלה".

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף בתגובה: "המהירות שבה עומר בר לב עובר מדיבורים למעשים פשוט מפחידה. אחרי שיישר קו עם קמפיין הדה-לגיטימציה האנטישמי על אלימות המתנחלים ולקח היום את צמרת פיקוד המשטרה לסיור בדרום הר חברון בעניין כדי להבהיר להם את רוח המפקד הוא מגייס עכשיו את צה"ל לא כדי להילחם חלילה בטרור משני צידי הקו הירוק, אלא כדי להילחם ביהודים.

"וכשהוא עובר למעשים ומסכן את מדינת ישראל בנט ושקד יסתפקו בציוצים אמורפיים ויתנו לו להמשיך. לא נשכח ולא נסלח לכם על שהפכתם אותו לשר ונתתם לו לפגוע בביטחון ישראל ובמתיישבים. נחליף אתכם ונזכור אתכם לדיראון עולם", הוסיף סמוטריץ'.

ח"כ אורית סטרוק מסיעת הציונות הדתית אמרה בתגובה לתגבור השוטרים באיו"ש: "כמו אחרון השמאלנים, נפתלי מתיר את דמנו, ובונה במו ידיו את הנזק הבטחוני ואת הנזק המדיני גם יחד".

סמל אישי של משתמש
אני פה

יין תירוש הוחרג, דיאט לא: המס על משקאות ממותקים אושר סופית

ועדת הכספים אישרה צו חדש למיסוי על משקאות ממותקים, אך למרות ההתנגדויות והדיונים הסוערים לא הוחרגו ממנו משקאות הדיאט וגם לא המיצים הטבעיים. כן הוחרגו: יין תירוש ומיצים שיש בהם פחות מ-5 גרם סוכר ל-100 מ"ל. 120 מיליון שקל מהמס יוקצבו למלחמה בסכרת
אחרי מספר דיונים סוערים שהגיעו לשיאם בשבוע שעבר, ועדת הכספים אישרה היום (שלישי) את המס על משקאות ממותקים שייכנס לתוקף בתחילת ינואר. בצו שפורסם לפני כחודש נעשו שינויים קטנים יחסית: יין תירוש יוחרג מהמס, וגם מיצים שיש בהם פחות מ-5 גרם סוכר ל-100 מ"ל. המס על משקאות הדיאט - אליו התנגדו במיוחד חברות המשקאות - נותר כמו שהיה.

המשמעות: מינואר תהיה תוספת מס על משקאות ממותקים שתעמוד על שקל לליטר, ועל משקאות דיאט תוספת של 0.7 שקל לליטר. כלומר בקבוק ליטר וחצי של קוקה קולה לדוגמה ימוסה בשקל וחצי, ובקבוק ליטר וחצי של משקה דיאט ימוסה בשקל וחמש אגורות. עם זאת, יש לציין כי המס לא חייב להגיע במלואו לצרכן והקמעונאים יכולים לספוג אותו אם יבחרו בכך.

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אני פה כתב:
14 דצמבר 2021, 22:12
יין תירוש הוחרג, דיאט לא: המס על משקאות ממותקים אושר סופית

ועדת הכספים אישרה צו חדש למיסוי על משקאות ממותקים, אך למרות ההתנגדויות והדיונים הסוערים לא הוחרגו ממנו משקאות הדיאט וגם לא המיצים הטבעיים. כן הוחרגו: יין תירוש ומיצים שיש בהם פחות מ-5 גרם סוכר ל-100 מ"ל. 120 מיליון שקל מהמס יוקצבו למלחמה בסכרת
אחרי מספר דיונים סוערים שהגיעו לשיאם בשבוע שעבר, ועדת הכספים אישרה היום (שלישי) את המס על משקאות ממותקים שייכנס לתוקף בתחילת ינואר. בצו שפורסם לפני כחודש נעשו שינויים קטנים יחסית: יין תירוש יוחרג מהמס, וגם מיצים שיש בהם פחות מ-5 גרם סוכר ל-100 מ"ל. המס על משקאות הדיאט - אליו התנגדו במיוחד חברות המשקאות - נותר כמו שהיה.

המשמעות: מינואר תהיה תוספת מס על משקאות ממותקים שתעמוד על שקל לליטר, ועל משקאות דיאט תוספת של 0.7 שקל לליטר. כלומר בקבוק ליטר וחצי של קוקה קולה לדוגמה ימוסה בשקל וחצי, ובקבוק ליטר וחצי של משקה דיאט ימוסה בשקל וחמש אגורות. עם זאת,
יש לציין כי המס לא חייב להגיע במלואו לצרכן והקמעונאים יכולים לספוג אותו אם יבחרו בכך.
שייך לאשכול הבדיחות

סמל אישי של משתמש
אני פה

לקראת הפגנת המיליון? ראש בית הדין העליון של חסידי חב"ד וזקן רבני ארץ ישראל הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי פנה היום לכל נציגי היהדות הדתית והחרדית בכנסת למנוע בכל מחיר כל פשרה בנושא הכותל המערבי עבור הרפורמים.

במכתבו כותב הרב ירוסלבסקי ש"חוב קדוש למנוע למסור חלק הכי קטן ממקום מקדשינו כדי לחללו בעניינים שהם היפך הקדושה ולא שייך כאן שום פשרה וכיוצא בזה רחמנא ליצלן".

בהמשך כותב הרב ירוסלבסקי נגד כת הרפורמים "מספיק חורבנות גרמו לעם ישראל, וחוב קדוש לעשות כל שבידינו למנוע פגיעה בקודש וחוב לכל מי שיכול לעשות הכל כדי למנוע חילול הקודש".

היום בבוקר נכנסו למעונו של הגר״י ירוסלבסקי ראשי מרכז ליב״ה ובראשם המנכ״ל אורן הניג שנלחמים ברפורמים ובכל מה שקשור לזהות היהודית בארץ ישראל ושוחחו ארוכות עם הרב על ניסיונות הרפורמים שהתגברו בתקופה האחרונה להכניס את התכנים שלהם ולקעקע כל דבר שבקדושה. הרב חיזק את ידיהם על הפעילות המבורכת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בדיון בוועדת הבריאות החמיא יו"ר יהדות התורה משה גפני ליושבת ראש עידית סילמן.

"את מנהלת את הועדה באופן מוצלח. לגבי התפקיד השני שלך, הקואליציה לא מוצלחת וחבל כי את אישה טובה", אמר גפני.

סילמן השיבה לו, "אני אשמח שתכנסו לקואליציה ותייצגו את המגזר שלכם, אני מאוד אוהבת אתכם".

גפני ענה בתגובה, "זה לא רלוונטי. למרות זאת אני מבקש שתקדמי את החוק שלי גם אם לא הצטרפתי לקואליציה".

"אנחנו לא ניכנס לקואליציה. לא נהיה עם מחללי שבת ורפורמים שהופכים את הכותל למאורת פריצים", הוסיף.

סמל אישי של משתמש
אני פה

גורמים בקואליציה: קארה מחרים את ההצבעות בגלל התו הירוק החדש והפגיעה בעסקים

סמל אישי של משתמש
אני פה

hyQoDC.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

61b9e058328396221.jpg

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אני פה כתב:
15 דצמבר 2021, 14:38
61b9e058328396221.jpg
לא היו לי עצבים לעבור על הכל.
תוכל רק לתמצת לי מתי יהיה שלג?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

zeevi כתב:
15 דצמבר 2021, 16:57
אני פה כתב:
15 דצמבר 2021, 14:38
61b9e058328396221.jpg
לא היו לי עצבים לעבור על הכל.
תוכל רק לתמצת לי מתי יהיה שלג?
בשבת בחרמון...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

rich

אחרי למעלה מ-10 שנים: צומת הרחובות בלפור וסמולנסקי שם שוכן בית ראש הממשלה והיה סגור במשך שנים לציבור הרחב, נפתח היום (רביעי) לתנועה.

רק לתושבי הרחובות ניתנה הכניסה וגם הם נאלצו לעבור בדיקות מדוקדקות, הרחוב שמרושת כולו במצלמות אבטחה ובו עמדות שמירה רבות כעת התרוקן כשהמאבטחים עזבו והכניסה חופשית.

rich

סערת שירלי פינטו: חברת הכנסת שירלי פינטו נאלצה היום (רביעי) להגיע לכנסת להצביע, שישה ימים לאחר שילדה, זאת בעקבות סירובו של ח"כ אביר קארה מהקואליציה להגיע ולהצביע.

הגעתה עוררה סערה רבה בכנסת, וחברי קואליציה רבים צייצו ציוצים זועמים כנגד חברי האופוזיציה בטענה כי הם סירבו לאפשר לה קיזוז, מה שהוגדר על ידי חלקם כ"שפל".

ראש הממשלה, נפתלי בנט, כתב בציוץ זועם בטוויטר "ההתעקשות של יו״ר האופוזיציה לא לאפשר קיזוז עם ח״כ שירלי פינטו היא שפל בהתנהגות בין אדם לחברו ושפל ביחס ליולדות באשר הן", כתב, "ראיתי את שירלי עכשיו ופשוט כעסתי: אמא לתינוקת בת שישה ימים צריכה זמן להתאושש. אני מודה לשירלי שהגיעה לכנסת עם כרם המתוקה. זה הזמן לחזור לכללי משחק אנושיים".

אך הפרשן הפוליטי, עמית סגל, הציב מראה להתנהגותו וטען כי בקואליציה מציגים פנים דו-פרצופיות, סגל הציג ציוץ ישן של בנט שעסק גם הוא בלידה של חברת הכנסת פינטו בו שיבח את הגעתה למרות שילדה זמן קצר לפני "שירלי פינטו, שלושה ימים אחרי לידה הפתיעה והגיעה עם התינוק לישיבת מטה", כתב, "אין דברים כאלה", הוסיף להתמוגג.

סגל שהציג צילום מסך של שני הציוצים כתב "גזור והשווה", הציוץ שכמובן עורר סערה גרר תגובות רבות, חלק מהגולשים הציגו גם ציוץ דומה של חברתו למפלגה, איילת שקד, בו גם היא שיבחה את פינטו. מנגד, חלקם טענו כי המקרים שונים, "היא הגיעה, אמרה שלום והלכה. אתה מתאר את זה כאילו זה אותו דבר כמו להגיע להצבעות. מה נסגר אתכם היום?", כתבה אחת מהן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מפגש גדולי התורה והחסידות עם שר התקשורת יועז הנדל, עורר תגובות רבות בציבור החרדי. הרבנים ביקשו משר התקשורת שלא יאפשר ניוד של מספרי טלפון מהקומה הכשרה לקומה הרגילה.

השר יועז הנדל: "אמרתי לרבנים את האמת"
ממבט ראשון המחזה נראה כלא יאמן. רבנים חרדים מבקשים משר חילוני שיעזור לצאן מרעיתם בניסיון כנגד האינטרנט.

כיום, בחור ישיבה שמחזיק מחזיר כשר עם קידומת כשרה, מעמדו בשידוכים גבוה עשרת מונים מבחור ישיבה שמחזיק במכשיר לא כשר.

הכי חשוב זה מוסדות החינוך, תלמודי התורה והסמינרים שדורשים מהורי התלמידים/ות שלא יחזיקו במכשיר לא כשר.

כיום, ברור וידוע מי מחזיק מכשיר שלא כשר, ומי לא. אולם החשש מצד גדולי ישראל, שאחרי הרפורמה של שר התקשורת, חלשי האופי מהציבור החרדי יוכלו לנייד מספר כשר, למספר לא כשר. וכך העסקנים לא יוכלו לדעת על סמך מספר סלולרי של אדם חרדי - האם הוא כשר, או לא.

כיום המצב, שמי שמעונין רח"ל להחזיר מכשיר לא כשר, הוא קונה מכשיר שני, ויש בקרב הציבור החרדי כאלו המחזיקים שני מכשירים.

המצב אבסורדי עד כדי כך, שבחסידות מסוימת שהאדמו"ר עם ראש על הכתפיים ומכיר את העולם שלפניו, ומאשר אייפון עם חסימה הרמטית, כשרק בנקים, ואתרים ספורים כדוגמתו מאושרים, ולא אתרי בידור וחדשות, חסידיו עוקפים גם אותו ומחזיקים ב... שלושה מכשירים.

אלו שלושת המכשירים שמחזיק קרוב משפחתי הנמנה על החסידות הנ"ל: 1: מכשיר כשר של ועדת הרבנים עם קידומת כשרה 2: אייפון חסום הרמטית עם הכשר של החסידות. 3: איפון עם חסימה חרדית קלאסית, בו סגורים אתרי חדשות כללים, לעומת אתרי חדשות חרדים, כגון אתר 'כיכר השבת', שמפרסם את כל החדשות של הציבור החרדי, לא כמו היומונים החרדים שמפרסמים רק מה שעורכיו רוצים שקוראיו יקראו.

מעשה שנתקל כותב השורות, ביהודי דתי לאומי, שניסה להשיג יהודי חרדי, ושלח לו אס־אם־אס ולא ענה לו. לאחר כמה ימים, התקשר הדתי לאומי לידידו החרדי, בתמיהה: מדוע אינך עונה לי? וענה לו החרדי, שהוא שלח את האס־אם־אס למספר הכשר, והיה לו לשלוח למספר הלא כשר...

הדתי לאומי, היסטוריון דגול, אמר לו בהאי לישנא: "לימדת אותי שהורדוס היה חרדי". שאל אותו החרדי מנין לך? וענה לו, שהורדוס בנה בית מקדש לפרושים, את קיסריה לרומאים, וכן דאג לצדוקים, וכך הסתדר עם כל אזרחיו: "היה לו פלפון פרושי, פלפון רומאי, ופלפון צדוקי...".

נחזור למדינת ישראל תשפ"ב. החשש מצד העסקנים שעוסקים בתחום התקשורת, הוא שלאחר הרפורמה יהיו אברכים או אף בחורי ישיבה שיוכלו להתהדר עם מספר כשר, במכשיר לא כשר.

רבים תהו, מדוע המחנכים לא הצליחו לחנך את בחורי הישיבה, ואת האברכים, שמעצמם לא ירצו להחזיק מכשיר שלא כשר, ומדוע גדולי התורה והחסידות צריכים ללכת להיפגש עם שר חילוני שיעזור להם לשמור על צאן מרעיתם.

בעניין זה אנו משוחחים עם הרה"ח יוסף קמינר, איש אשכולות מפורסם, שאף הוא קשור לעולם החינוך. מיזם אתר 'המכלול' ביוזמתו של הרב קמינר שזיכה את הציבור החרדי באתר חילופי ל'ויקיפדיה' ששם יש דעות זרות ליהדות החרדית.

"ישנם שלושה דרכים לקיום היהדות החרדית. א ביצור החומה. ב. התאמת תכנים ומוצרים. ג. חיזוק הזהות. אי אפשר בלי שלושתם לגבש ציבור נאמן למסורת התורה.

"חשוב ביותר האיזון ביניהם וזה מה שאפשר בכל הדורות את שימור היהדות מפני ההשכלה והפילוסופיה וכדומה.

"בעבר היו גבולות פיזיים כשל גטו, והיום מדובר בחומות תרבותיות של גבולות, מוסדות חינוך שהם תיבת נח".

אתה הרי סמל של פתרונות טכנולוגים כשרים למהדרין, וישנם מהעולם החילוני שלא מבינים את המיזם שלך, זה אתר של צנזור?

"אתר המכלול עוסק בהתאמת חומר בהתאם להשקפת היהדות על העולם. זה לא צנזורה. התאמה זה אחד הכלים שתמיד השתמשו להקים מוצרים כשרים מקבילים למה שקיים בחוץ, כמו עיתון כשר, בתי ספר כשרים לבנות, פלפון כשר, אינטרנט מסונן וכיום אף סמארטפון מסונן, מי שהיווה עבורי השראה גדולה, הוא מרן ה'אמרי אמת' מגור שראה במו עיניו בפולין ובאירופה כולה עשרות אלפי בחורים ובנות חרדיים שנטשו את בתי הוריהם והפכו לחילונים גמורים.

"האמרי אמת פעל להתאמה והקים עיתון חרדי, שבזמנו היה נחשב כרפורמה ממש. במקביל הוא נכנס לפוליטיקה והקים תנועה פוליטית חרדית, ואף הקים ארגון פועלים חרדי. הוא דאג להקים ספריות חרדיות, שלא יקראו את ספרי המשכילים. הוא עודד את הקמת 'בית יעקב' ללימוד תורה לנשים ובנות. מה אתה חושב שהקנאים של דורו אהבו את זה? אבל תוך כמה שנים הם חיקו אותו, ואף לסאטמר בימינו יש להם עיתון ובית יעקב.

"נקודה שלישית לשימור היהדות החרדית, היא הנקודה של זהות, חובתנו לשדר ביטחון לנוער שלנו, שאנו סומכים עליו שמעצמו יאמין בהשקפות התורה והיה נאמן לה.

"להבדיל אלף הבדלות ניתן לראות מזה אצל קבוצת ה"אַמִישׁ" שנודעים כאנשים שמרנים ובעלי אורח חיים פרימיטיבי. הם לבושים לבוש מקביל לחרדים, ונמנעים משימוש בטכנולוגיה מודרנית.גם הם נמנעים מפלאפון חכם, ואף לפני מאה שנים הם התנגדו לטלפון מכל סוג שהוא למעט טלפון ציבורי. בתקופה ההיא אף נאסר אצלם להשתמש במצלמה. (להבדיל אלף אלפי הבדלות: רבה של לומז'ה אסר צילומי דיוקן בזמנו. ראה, שו"ת דברי מלכיאל חלק ג', סימן נ"ח).

"במלחמת העולם הראשונה, האמיש נמנעו מגיוס, מה שגרר צווי מעצר למשתמטים, ואף היה ביניהם לממשלת ארה"ב ויכוחים על צורת החינוך, מה שגרר מעצר של הורים בבתי כלא, בדומה ל"אסירי עמנואל" לפני 13 שנים. היום קבוצת האמיש מונה מעל שלוש מאות אלף חברים".

היאך באמת באמריקה הגשמית על שלל פיתויה הם מצליחים לשמור על הנוער?

"תתפלא. יש להם הצלחה של כמעט מאה אחוז. הנקודה שאני חושב שיש מה ללמוד מהם, שאצלם קיים אמון רב בין הצעירים למבוגרים. כשמגיעים הנערים לגיל 18-16, כחלק מסדרי החינוך שם זה שמשך תקופה הצעירים יוצאים מהקהילה ל"עולם המודרני" כדי להחליט האם הם רוצים להמשיך באורח החיים של הוריהם, או נגיד, לבלות את שאר חייהם ב"לאס וגאס", ובחופי "פלורידה".

"לא יאומן כי יסופר, בין 90% ל-97% מקרב בני הנוער בוחרים מרצונם לחזור ולהצטרף מחדש לקהילה, למרות כל המגבלות שלה ולמרות שהכירו את העולם המודרני מקרוב.

"מה שאפשר לראות מזה, שיש לנוער בקבוצת האמיש זהות עמוקה עם קהילותיהם ומורשתם ואמון עצום של המחנכים בכוחה של דרכם והשקפתם ושהנוער יבחר בה מרצון,
"קל וחומר אנחנו לא זקוקים לפחד, ואנו צריכים לתת אמון ולחנך לעוצמה הרוחנית של התורה שקבלנו בהר סיני שהיא מרפה לכל הנפש, כפי שקבלנו ממשה רבינו, רבינו הקדוש, רב אשי, הרמב"ם, עד הבעש"ט הגר"א וגדולי ישראל שליט"א.

"אסור לנו לשדר לחניכים פחד מפני מה שיש בחוץ, כאילו מה שיש שם זה באמת מאיים עלינו. אם אנו נשדר לתלמידים שלנו - שגם אם תפגשו בעולם החיצוני, אנחנו בטוחים שתישארו עמנו נאמנים לדרך התורה - כמו שעושים להבדיל קבוצת האמיש - בטוחני שהנוער שלנו יחזיר לנו אמון ומעצמו ישמור על עצמו, ואף יאמין בתקנות ובסייגים שאנחנו מתקנים עבורו, כדוגמת איסור אינטרנט ללא סינון וסמארטפונים ללא אישור, ולא נזדקק לשר התקשורת החילוני שיעזור לנו בכך.

"לסיכום שילוב שלושת האסטרטגיות של: חומה וגבולות, התאמה של תכנים ומוצרים, ושידור תחושת ביטחון בזהות שלנו ללא פחד, הם יבטיחו לנו את המשכיות היהדות החרדית למרות כל הפיתיונות בכל קרן רחוב".

סמל אישי של משתמש
אני פה

קואליציה בהתפרקות

יו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך (ימינה) הודיע ליו"ר הקואליציה ח"כ עידית סילמן כי לא יתמוך בחקיקה של נציגי השמאל הקיצוני בקואליציה אשר מכתימים את ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון.

אורבך כתב לסילמן: "אני עוקב בדאגה אחר הודעות מסיתות של חברים בקואליציה שמטרתן להכתים ולפגוע בציבור המתיישבים היקר בו בזמן שהטרור פושה ברחבי יהודה ושומרון. אמירות שלאחר מכן משמשות גופים זרים ופלסטינים להכפשת מדינת ישראל ופוגעת באינטרס הלאומי שלה.

כיו"ר ועדת הכנסת הודיע אורבך כי מעתה ואילך, כל הצעת חוק שתעלה מצד חברי הכנסת הללו לא תקודם על ידו בוועדת הכנסת.

אורבך לא ציין על אילו שרים או חברי כנסת הוא מדבר, אך ציין: "כל עוד חברים בקואליציה פוגעים בי ובציבור אותו אני מייצג אני לא מתכוון לתמוך בשום יוזמה או חקיקה מצידם".

בתוך כך, גורם ברע"ם איים היום (רביעי) לפרוש מהקואליציה אם חוק החשמל ישונה. כך דווח בחדשות 12.

הצעת חוק החשמל נועדה לאפשר לעשרות אלפי בתים שנבנו ללא רישיון להתחבר לרשת החשמל. הסערה פרצה לאחר שבדיון במליאה הבהירה שרת הפנים, איילת שקד, שהחוק כלל לא נוגע ליישובים בפזורה הבדואית בנגב.

"חוק החשמל היה בצו משנת 2014 ואז הוארך ב-2017 וב-2019", אמרה שקד. "הוא לא מדבר כלל על הפזורה הבדואית בנגב למרות שקרים שחבריך מפיצים. לא מדובר כלל על חיבור חשמל בנגב אלא על תוכניות כוללניות".

לטענת שקד, "אדם שרוצה לחבר את ביתו לחשמל צריך לשלם 200 אלף שקל... ראשי ערים בערים המעורבות - ובהם גם ראשי ערים מהליכוד - חושבים שהחוק הוא נכון ויכול לגבות תשלום כמו שצריך לחברת החשמל וכך התושבים לא יהיו מחוברים לחשמל בצורה פיראטית. בפזורה אין תוכניות מפורטות ואין הסדרה בכלל".

בחודש שעבר דווח בחדשות 12 שיו"ר ועדת הפנים, ח"כ ווליד טאהא מרע"ם, הכניס שינויים משמעותיים בחוק החשמל למרות ההבנות בקואליציה שיש להיצמד לנוסח אחר שסוכם בקריאה טרומית. את השינויים הכניס ח"כ טאהא בזמן ששרת הפנים איילת שקד שהתה בארה"ב וללא ידיעתה - ובסביבת שקד תקפו: "אם חוק החשמל לא יתוקן - נצביע נגדו". בתום מגעים, הגיעו הצדדים לפשרה זמנית לפיה לא תתקיים הצבעה עד לגיבוש הבנות בין הצדדים.

מסמך שפרסמה תנועת רגבים מראה שהנוסח החדש מאפשר בין היתר חיבור לחשמל של בתים שנבנו אחרי חוק קמיניץ אם יש להם תוכנית הפקדה, וגם חיבור של בתים שגרים בהם בפועל גם אם לא יועדו למגורים. ברע"ם הצהירו כבר אז שהם מתכוונים להילחם על החוק.

"זה תפקידי כיו"ר הוועדה ותפקידם של חברי הכנסת - להכניס שינויים בחוק", אמר ח"כ טאהא לחדשות 12. "העיקרון המנחה אותי הוא היגיון התכנון ואנחנו נעמוד על זה ולא ניתן למסמס את זה בתכסיסים פוליטיים".

סמל אישי של משתמש
אני פה

אלי אבידר: לפיד ישן בעמידה, בנט וימינה לא מתכוונים לקיים את הרוטציה

חדשות 13

סמל אישי של משתמש
אני פה

שלוש עובדות אשר עבדו עד עתה בצמוד לראש הממשלה נפתלי בנט בלשכתו הודיעו על עזיבתן כבר בימים הקרובים. על פי הדיווח ב'ישראל היום' מדובר בעזיבה נוספת לאחר ששני עובדות כבר עזבו את הלשכה לפני שלושה חודשים.

על פי הדיווח המעניין, כבר תקופה ארוכה שיחסי העבודה בתוך הלשכה החשובה ביותר במדינה, לשכת ראש הממשלה, עכורים במיוחד. כעת נודע כי שלוש עובדות נוספות עוזבות בימים אלה את תפקידן בלשכה. הסיבה: אווירה לא טובה.

העיתונאי יהודה שלזינגר דיווח כי למעשה, כבר לפני שלושה חודשים עזבו שתי עובדות את לשכת ראש הממשלה, ובימים הקרובים יעזבו עוד שלוש עובדות את עבודתן.

לטענת לשכת ראש הממשלה מדובר בשינויים בנסיבות אישיות, אך גורמים הבקיאים במתרחש בלשכה אומרים כי הסיבה לעזיבה היא סביבת עבודה קשה שנגררת לריבים, ויכוחים, חילופי האשמות, אווירה עכורה וקשיים לעבוד ביחד.

לאחרונה פרסם יעקב ברדוגו ב"ישראל היום" על הטלטלות בלשכת בנט וגם על ההתדרדרות ביחסים עם שותפתו הקרובה, איילת שקד. ברדוגו דיווח על התעצמות מעמדה של היועצת שמרית מאיר בלשכת ראש הממשלה, ולהפיכתה לדמות הקרובה ביותר לבנט.

גורמים בלשכה סיפרו כי היא מעורבת באופן פעיל בעבודת הלשכה, ועוצמתה ברורה ושרירה גם מול הצוותים המקצועיים – ובכלל זה המל"ל, ששמרית במידה רבה מעבירה את המלצותיו לראש הממשלה, ומשמשת מעין גורם מתווך ביניהם. לפי גורמים בלשכה, גם הודעות דוברות מועברות לעיונה ולאישורה לפני הפצתן, מה שמכעיס גורמים בלשכה.

rich

המעניינים

סמל אישי של משתמש
אני פה

הממשלה צפויה לאשר בישיבתה הקרובה, ביום ראשון הבא, את מתווה קיום הילולת הרשב"י באתרא קדישא מירון בהתאם למסקנות הביניים של וועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון, אך עם שינוי אחד, לא רלוונטי בנושאי בטיחות, המלמד יותר מכל על ההתנכלות המכוונת של שר הדתות מתן כהנא לציבור החרדי.

לפי הדיווח של יקי אדמקר באתר וואלה, כהנא יאשר רק הדלקה אחת בעת הילולת הרשב"י בל"ג בעומר, בניגוד למקובל כיום שיש מעמדי הדלקה רבים על ידי אדמו"רים ורבנים חשובים, מכל החוגים והעדות.

אך בניגוד להמלצה המקורית, שביקשה למנוע את העומס והסכנה, ולאפשר רק את מעמד ההדלקה המרכזי על גג הציון, אותו מדליק האדמו"ר מבאיאן המחזיק במסורת אבותיו הקדושים, עד לס"ק מרוזי'ן, אשר רכש בכסף מלא את זכות ההדלקה מרבני צפת – כהנא מבקש להכניס שינוי קטן.

בלי שום קשר לרלוונטיות על תנאי הלחץ, העומס והסכנה, כהנא מתכוון, כך לפי הדיווח של יקי אדמקר, כי המשרד לשירותי דת תנהל את מעמד ההדלקה, ואת האש ידליק "רב ממלכתי".

מקורב לכהנא אף צוטט אומר באתר וואלה: "מי שחשב שמה שהיה הוא מה שיהיה, כנראה לא למד להכיר את כהנא בחצי שנה האחרונה. שריף חדש הגיע לעיר, אירוע מירון יהיה שונה לחלוטין מכל מה שהכרנו".

יצוין כי בהמלצות הרשמיות של וועדת החקירה הממלכתית בראשות נשיאת בית המשפט העליון בדימוס נכתב: "אנו ממליצים כי בשנת תשפ"ב תיערך במהלך ההילולה הדלקה מרכזית אחת בלבד, על גג הציון, על ידי האדמו"ר מבאיאן. עוד אנו ממליצים כי טקס ההדלקה שייערך יהיה קצר, כפי שהיה נהוג בעבר".

שלח תגובה