הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

חזק ואמץ
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 22 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי חזק ואמץ »

עד לאיפה הגיעו ישראל ביתנו , עד כדי כך שקוראים לנו טליבאן
הנה גפני בהתקפה על ישראל ביתנו :
101121GAFNI.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 114 פעמים
קיבל תודה: 931 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

חריג: יאיר גולן התקיף היום בראיון את הח"כית שכינתה אותנו טאליבן.
אל תגידו שזה לא כיף שיאיר איתנו
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

zeevi
נתן תודה: 932 פעמים
קיבל תודה: 485 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

rich כתב:
11 נובמבר 2021, 18:13
האופוזיציה של היום היא הקואליציה של מחר. ולכן אופוזיציה זה לא רק להרים אצבע. אבל במקרה הזה ועוד רבים, האופזיציות לדורותיהם רק מתנגדות למוצע או מציעות רעיונות שברור להם שלא יעברו.
זה ממש ממש לא נכון.
לא חסרים חכי"ם מוצלחים שהעבירו המון חוקים טובים למען העם גם כשהיו באופוזיציה.
אחרת אפשר לבחור רק חברי ממשלה, וחסל חכי"ם.
המשחק הזה לא היה בעבר.
ברור שיש חוקים מהממשלה, שאז הקואליציה בעד והאופוזיציה נגד, אבל זה שכל חוק תלוי אם זה ממפלגות הקואליציה או האופוזיציה, לא היה בעבר.

rich
נתן תודה: 718 פעמים
קיבל תודה: 690 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

היה גם בעבר. אחרת מנחם בגין לא היה אומר שיהיה אופוציה עניינית, יצביע בעד או נגד בלי קשר לזהות העומדים מאחורי ההצעה (לא מצאתי את הציטוט המדויק, אשמח אם למישהו יהיה), כי אחרת זה לא חידוש. בהרבה מובנים אופוזיציה תפקידה הוא להתנגד, גם מבחינת שמה.

זה נכון שלפעמים, ואולי הרבה יותר מכך, חכים מתעלים מהפוזיציה שלהם ומצביעים לפי השקפתם. אכן יש חוקים רבים שאופוזיציות לדורותיהם העבירו. אבל יש גם המון הטרלות.. מה שאולי לא היה בעבר..

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 420 פעמים
קיבל תודה: 2435 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

עריפת ראשים

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לסיים בעוד כשלושה חודשים את תפקידו. על שולחנו מונחים כעת מספר תיקים בהם הוא צריך להכריע, התיק המשפטי של חבר הכנסת יעקב ליצמן וחבר הכנסת אריה דרעי, אשר שניהם סיימו הליך שימוע וממתינים זה זמן רב להכרעה אם יוגש נגדם כתב אישום.

הפרשן עמית סגל מדווח השבוע כי הפרקליטות מקיימת מגעים עם עורכי דינו של אריה דרעי ודורשת כתנאי לעסקת טיעון שיוטל על דרעי 'קלון', שמשמעותו סיום הקריירה הפוליטית של דרעי ועזיבת את החיים הפוליטיים, אלא שעל פי הדיווח באי כוחו של דרעי מסרו בשמו של הלקוח כי אין על מה לדבר.

בטורו תוקף את עמית סגל את מערכת הפרקליטות שלטענתו מעבירים את דרעי 'עינוי דין' במשך שש שנים, לדבריו, "שש שנים צולה מנדלבליט את דרעי על הגריל, צלייה איטית ומייסרת. גם ביחס למערכת המשפט ואפילו ביחס לקצב של היועמ"ש עצמו מדובר בעינוי מחפיר שהדעת לא סובלת. משפט נתניהו, גם הוא לא מופת ליעילות הליכים, מתנהל כבר שנה וחצי, אך נגד דרעי אין אפילו כתב אישום".

לפני 11 חודשים הודיע היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט כי יגיש נגד דרעי כתב אישום בכפוף לשימוע, באופן תמוה זה קרה בשיא מערכת הבחירות, דווקא אז. כחמש שנים לפני כן נקרא אריה דרעי לחקירה ראשונה ביחידה להב 433 של המשטרה. ובקול רעש תקשורתי דווח על החשדות הכבדים העולים בשנית כנגד דרעי שרובם התבררו כלא היה.

החשד הראשוני כנגד דרעי היה בגין ביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. בהמשך, בשנת 2017 עלו חשדות נוספים לביצוע עבירות מס ועבירות של הצהרה כוזבת לרשויות, כשעיקר החשדות היו על עברות של סכומי כסף משמעותיים מאנשי עסקים לבני משפחתו בדרכים שונות.

אז נכתב בהודעת המשטרה כי דרעי נחשד בכמה עבירות: "העברות כספיות של מאות אלפי ש"ח, שהועברו לשר דרעי מאנשי עסקים שונים; הטמעת כספי מוזמן למערכת הבנקאית ללא דיווח; עסקאות למכירת מגרשים בבעלותו בשכונת גבעת שאול ובשכונת הר שמואל; רכישת בית במושב ספסופה; הצהרות של דרעי ליו״ר הכנסת ומבקר המדינה ודיווחים חסרים בהצהרת הון".

לבסוף, בכתב האישום הוסרו כל החשדות המחמירות והיועץ המשפטי לממשלה, הודיע כי יגיש כתב אישום בגין עבירות מס בלבד, בהחלטת היועץ המשפטי נכתב אז כי "לא נמצא בסיס ראייתי להוכחת החשד המשמעותי - אשר עמד בסיוד החקירה - לביצוע עבירות של שחיתות שלטונית על ידי השר דרעי". במקום כך נותרו חשדות זעירות על עבירות מס. באשר לחשד לדיווח כוזב מציין היועץ המשפטי כי "נמצא קושי להוכיח את רכיב הנחת הדעת שהוא חלק מהתגבשות העבירה".

כך גם בדיווח שנמסר למבקר המדינה. בנוגע לחשדות בהחזקת ביתו של דרעי בספסופה מציין מנדלבליט כי "נמצא כי יש קושי לבסס את רכיב המרמה הדרוש להוכחת העבירה", גם בטענה כי הנכס לא נרשם על שמו ציין היועץ המשפטי בסיכום כי יש ראיות התומכות בגרסתו של דרעי: "ואכן משקף את המצב העובדתי ביחס לבעלות בנכס לאשרו".

סמל אישי של משתמש
אני פה

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א תקף בשיעורו השבועי שנערך הערב (מוצאי שבת) את שר הדתות מתן כהנא בחריפות גדולה. בדבריו הוא האשים אותו כי הוא עושה הכל בכדי למצוא חן בעיני דוד סתיו מכשרות "צהר".

בדבריו שהגיעו לידי 'חדשות JDN' אמר הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א "החוק החדש של הכשרות זה נורא ואיום. הרבנות בראשית מפקחת היום, מי שישקר עלינו יש לנו מחלקה של קנסות, אחד הראשים אצלנו קיבל מכות כי תפס שקרים, היום פתחו את הנושא, חנויות שפותחות בשבת רוצות לתת להם הכשר, איך אפשר לסמוך על זה?".

עוד תמה הראשון לציון, ,רוצים להביא נשים שיהיו משגיחות, זה צניעות בעם ישראל? גם בצבא יבואו חיילות להשגיח כשרות. יש להם נאמנות? עד אחד נאמן באיסורים זה רק באדם ירא שמים".

כאן תקף הראשון לציון את שר הדתות ואמר כי "שר הדתות עושה את זה בכדי למצוא חן בעיני דוד סתיו שמרן הרב עובדיה אמר עליו שאין לו יראת שמים. מרן אף פעם לא דיבר על רב עיר, על הרב סתיו הוא תקף".

הגאון רבי יצחק יוסף הודיע כי "אנחנו מכריזים פה: תזהרו לא לסמוך על כל הכשר רק על רבני ערים טובים ומצטיינים. אחרים לא לסמוך עליהם, זה חורבן גדול".

עוד תקף הראשון לציון את רפורמת הכשרות החדשה שהוביל השר כהנא ואמר: "הרבנות בראשית מסרה את הנפש, בא הטייס הזה וממשיך לטוס ועושה דברים, איזו חוצפה זה". הגר"י יוסף חשף כי "הרב לאו נפגש אתו והוא מתחרט על זה הוא חשב שהוא יצליח להשפיע עליו".

סמל אישי של משתמש
אני פה

ממשלת המיסים

מס קניה יוטל על סיגריות אלקטרוניות

*דוברות רשות המסים:*
*במסגרת המאבק בנזקי העישון:*
*יוטל מס קניה על סיגריות אלקטרוניות*

שר האוצר, אביגדור ליברמן, פרסם הערב להערות הציבור טיוטת צו המטיל מס קניה על נוזל לסיגריות אלקטרוניות וסיגריות אלקטרוניות שאינן ניתנות למילוי חוזר (חד פעמיות), המקביל בשיעורו למס המוטל על מוצרי טבק אחרים. הצו הוא תולדה של מהלך מתואם בין רשות המסים למשרד הבריאות ומטרתו לצמצם את הצריכה של סיגריות אלקטרוניות המעלות את הסיכון למחלות לב ומחלות נשימה.

טיוטת הצו קובעת כי על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קניה של 270% מהמחיר הסיטוני השכיח בתוספת 11.39 שקלים חדשים למ"ל אשר בכל מקרה לא יפחת מ-21.81 שקלים חדשים למ"ל. על סיגריות חד פעמיות יוטל מס קניה של 360% מהמחיר הסיטוני השכיח אשר בכל מקרה לא יפחת מ-32.72 שקלים חדשים למ"ל. הצו מחריג גם סיגריות אלקטרוניות ונוזל למילוין מהפטור ממס קניה על יבוא אישי (עד 75 דולר).

בנוסף, נקבעו הגבלות על כמות הסיגריות האלקטרוניות והנוזל שניתן להביא לארץ מחו"ל ללא תשלום מס קניה. כמויות אלה מקבילות לכמויות הסיגריות הרגילות אותן ניתן להכניס לישראל ללא תשלום מס. מי ששהו בחו"ל פחות מ-5 ימים יוכלו להכניס עד 4 מ"ל נוזל ולא יותר מ-2 סיגריות חד פעמיות . מי ששהו יותר מ-5 ימים בחו"ל, יוכלו להכניס עד 10 מ"ל נוזל ולא יותר מ-5 סיגריות חד פעמיות. הגבלות אלו ייכנסו לתוקף תוך חודשיים מיום חתימת הצו.

כמו כן, במסגרת טיוטת הצו נקבע כי יוטל מס קניה על המלאים המצויים בידי סיטונאים, בגובה של שקל אחד חדש למ"ל נוזל ו-6 שקלים חדשים לסיגריה חד פעמית. מס זה יחול אך ורק על מלאי ששווי המס המשולם עליהם גבוה מ-10,000 שקלים.

מהלך זה בא בהמשך למהלכים קודמים, שהשוו את המיסוי על טבק לחימום וטבק לגלגול למיסוי המוטל על סיגריות "רגילות" ומשקף את השאיפה למיסוי אחיד על כלל מוצרי הטבק.

חזק ואמץ
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזק ואמץ »

יעקוב אשר בהתקפה על ישראל ביתנו בנושא הכשרות , והתפטרותם של 4,000 משגיחי כשרות
ממש מדבר לעניין ופוגע להם באמת של הדברים
151121ASHER.mp4

סמל אישי של משתמש
אני פה

האולטימטום של רע״מ: ״או שחוק החשמל יעבור בוועדת הפנים או שלא יהיו ביום רביעי הצבעות במליאה״

zeevi

אני בעד חוק החשמל.

רק שקודם אולי יגדירו גם את כל הר מירון, ואולי עוד כמה בתי כנסת ומוסדות שונים שנבנו ללא היתר, לאיזורים בדואים ו/או דרוזיים.

בין הטיפות
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

יעקב ריבלין מפרסם שחסידות גדולה מנסה ליצור קשר עם הממשלה ומחכה שעוד מישהו יצטרף כדי לא להיות לבד.
מישהו יודע במי מדובר?
גור וודאי שלא!
כנראה גם לא ויזניץ.
נשאר לנו בלז או אחת מהחסידויות המרכיבות את שלומי אמונים.
לכאורה.
טעיתי? מישהו יודע???

סמל אישי של משתמש
אני פה

שר הדתות מתן כהנא ביקר היום (שלישי) בישיבה התיכונית בקרני שומרון, נפגש עם הרבנים והמחנכים, שוחח עם התלמידים וענה לשאלותיהם.

כאשר השר השיב לשאלות הקהל, מחה ראש הישיבה הרב יעקב מייטליס על הקמת הממשלה הנשענת על מפלגת רע"מ: "להיות ממשלה שמסתמכת על קולות הערבים שונאי ישראל זה דבר איום ונורא. מעולם לא עשינו את זה. בזמן ממשלת רבין גדולי רבנינו אמרו 'אין ממשלה בישראל', כלומר אם אין ממשלה שעומדת על קולות של יהודים אי אפשר לסמוך עליהם".

עוד הוסיף הרב מייטליס: "אנו מחנכים את תלמידנו ואת עצמנו לשמוע לזקני רבנינו. זקני הרבנים כמו הרב יעקב אריאל, הרב דרוקמן, הרב אליהו ועוד, שאנחנו משתדלים ללכת לאורם. זה ממש פוגע לי בחינוך של התלמידים שהנה, קובעים את ענייני הדת והמדינה על פי רבנים שעם כל כבודם, הם לא הרב דרוקמן ולא הרב אריאל". על רפורמת הכשרות אמר ראש הישיבה: "לעשות מהלך כשרות כל כך דרמטי בלי זקני הרבנים זה דבר שאסור שייעשה".

הרב אהרל'ה פילבר, ר"מ בישיבה, לא נכח בבית המדרש בעת המפגש עם השר כהנא. "שר ששיקר לציבור שלם במצח נחושה והגיע לכיסאו על ידי שקר ומרמה, לא ראוי שיבוא למקום שמחנך ל'משה אמת ותורתו אמת'", טען הרב פילבר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

'מתווה הכותל' עומד בימים אלה בראש סדר היום הציבורי בישראל, זאת בעקבות כוונת הממשלה הנוכחית בראשות נפתלי בנט, לאשר מחדש את המתווה, אבל מהי משמעותו של 'המתווה', איך תיראה רחבת הכותל אחרי אישור הממשלה, מהן התקציבים שיוקצו לשם כך, מהן הסמכויות שיינתנו לראשונה לרפורמים והקונסרבטיבים, וגם, הפגיעה ברבנים הראשיים. 'בחדרי חרדים' מגיש פרויקט מיוחד שמפרט אלו שינויים יתחוללו באם יאושר המתווה.

כדי להבין חזרנו להחלטת הממשלה משנת 2016, החלטת ממשלה מס' 1075, בדבר: "אימוץ המלצות הצוות המייעץ לסוגית הסדרי תפילה בכותל המערבי", שהגיעו בתום שנים של דיונים ועשרות שעות של מפגשים כשבצוות מזכיר הממשלה דאז אביחי מנדלבליט, המשנה ליועמ"ש דינה זילבר וח"כ לעתיד צבי האוזר, שם בין השורות שכללו תצלומי תוכניות, ניתן לצייר ולהמחיש איך יראה הכותל לאחר יישום המתווה והמשמעויות שיתלוו.

מתווה הכותל

הממשלה אישרה לראשונה בתאריך 31/1/16 את יישום המתווה החדש כולל הסדרי התפילה בכותל, במסגרתו תיבנה בסמוך לרחבת הכותל המערבי הקיימת רחבה תפילה נוספת שתנוהל על פי רצונם והשקפת עולמם של הארגונים הרפורמיים והקונסרבטיביים. המתווה הוקפא לאחר מכן לדרישת הסיעות החרדיות וכעת הממשלה הנוכחית מבקשת לאשרו מחדש, ובכך להכיר לראשונה בזרמים הלא אורתודוקסיים, ולהעניק להם מעמד רשמי במקום המקודש ביותר לעם היהודי.

בניגוד ל"עזרת ישראל" הקיימת, תוקם רחבת ענק על פי מנהגי הרפורמים

אחת הטעויות הנפוצות בסוגיית הכותל, היא שהמתווה מתייחס לרחבה הקטנה הקיימת כיום, המוכרת כ"עזרת ישראל" אותה יזם נפתלי בנט בשנת 2013, בהיותו שר לענייני ירושלים, ולא הוא - המתווה החדש, והתקנות הנלוות מהוות שינוי מהותי מהנהוג כיום, וממתחם קטן ללא מעמד רשמי, מנהלתי, תקציבי או דתי, הופכת הרחבה למתחם ענק, במעמד שווה לרחבה הרגילה, תוך הגדרה חד משמעית כי היא תנוהל על פי מנהגי הרפורמים בלבד, לפי מדיניות המועצה שתוקם בהשתתפות נציגי הרפורמים, הקונסרבטיבים ונשות הכותל.

גודלה של הרחבה החדשה ישתרע על פני שטח שיכלול רחבת תפילה מוגבהת (בנויה) ואת כל שטח הרחוב ההרודיאני. שטח התפילה הכולל יעמוד על כמעט 900 מ"ר, שהוא כ-%70 מעזרת הגברים הקיימת, ו-%130 מעזרת הנשים הקיימת. המגע עם אבני הכותל – 25 מטר. זאת, הרבה מעבר לגודל "עזרת ישראל" הקיימת כיום - 450 מ"ר.

מתוך תכניות הממשלה.

כניסה אחת לשלוש רחבות: נשים, גברים ורפורמים

על פי המתווה, תהיה כניסה אחת לכל מתחם הכותל המערבי, שלא ניתן לעקפה. הכניסה תהיה מחולקת לשלושה: נתיבי בידוק - נשים, גברים באופן מעורב. אחרי הבידוק יכול כל אדם לבחור באיזה כותל הוא רוצה לבקר - האורתודוקסי או הרפורמי.

תקצוב ממשלתי: 35 מיליון ש"ח ו-5 מיליון ש"ח להוצאות השוטפות

מעבר לתקציב הקמת המתחם בסך של 35 מיליון ש"ח, התחייבה הממשלה להעברת תקצוב שנתי שוטף לתחזוק הרחבה. התקצוב הממשלתי לרחבת הכותל הרגילה כיום עומד על כ-3 מיליון ש"ח, ולדברי מנכ"ל התנועה המסורתית יזהר הס, התחייבה הממשלה לתקציב שוטף לרחבה הדרומית בסך 5 מיליון ש"ח.

ציוד קבוע: ספרי תורה וסידורים ברחבה הרפורמית

בשונה מהמצב הקיים כיום ב"עזרת ישראל", ברחבה החדשה יוצבו בקביעות ספרי תורה, סידורים, שולחנות לקריאה בתורה, בדיוק כמו ברחבת התפילה הצפונית. על פי התקנות החדשות, תוגדר הרחבה כ"מקום קדוש" ויחולו בה תקנות המקומות הקדושים כחלק אינטגרלי מרחבת הכותל.

הפקעת סמכות רב הכותל והמקומות הקדושים

על פי התקנות החדשות, "הממונה על רחבת התפילה הדרומית" יהיה נציג שיבחר ע"י ראש הממשלה ולא על ידי רב הכותל. בכך נוצר מצב תקדימי שישנו מקום המוגדר כאחד "המקומות הקדושים" אך הוא מופקע מסמכויות "רב הכותל והמקומות הקדושים", או גורם דתי אחר.

ריקון מלא של סמכות הרבנים הראשיים

על פי סעיף 2 במתווה, תקנות המקום ישונו, והן לא תהיינה כפופות לפסיקת הרבנים הראשים לישראל, שעד כה כל החלטה בסוגיית הכותל הייתה מחייבת את התייעצותם ומעתה לא.

רחבת תפילה רפורמית "למהדרין" ואיסור מנהגים אורתודוקסים

התקנות החדשות מעניקות הרבה מעבר למתחייב על פי הוראת בג"ץ, לאפשר לרפורמים מקום תפילה, והן קובעות כי חל איסור לנהוג ברחבה החדשה שתוקם - איזשהו מנהג "אורתודוקסי", כגון הצבת מחיצה, למעט מחיצה עבור "נשות הכותל".

לראשונה: הרפורמים מקבלים תפקיד רשמי במועצה ממשלתית

נציגים רפורמים וקונסרבטיבים רשמיים ימונו ל"מועצת רחבת התפילה הדרומית" והרחבה הדרומית תנוהל בכפוף למדיניות המועצה שתוקם, ולא בכפוף לרבנות הראשית לישראל. לראשונה, נציגי הזרמים מקבלים תפקיד רשמי במועצה ממשלתית.

תקדים דרמטי שישפיע על שינוים בגיור, נישואין וכשרות

אישור המתווה מהווה סכנה גדולה בפריצת הסטטוס קוו ובנתינת הכרה לארגונים הרפורמיים והקונסרבטיביים, לראשונה בתולדות המדינה. ההכרה ונתינת המעמד שיקבלו הרפורמים והקונסרבטיבים בהחלטה זו, הינה תקדים אשר מהווה פתח למערכות נוספות לדרישת הכרה ושוויון בנושאים אחרים בענייני הדת במדינה, כגון גיור, נישואין וכשרות.

המתווה החדש לא ימנע את העימותים עם "נשות הכותל"

יודגש כי החלטת הממשלה לא נועדה לפתור נקודתית את בעיית "נשות הכותל" וחרב הבג"ץ התלויה ועומדת בעניינן, וכי מטרת יישום המתווה, היא לתת מקום וביטוי לזרמים שאינם אורתודוקסיים כחלק בלתי נפרד מן העם היהודי. המתווה החדש לא ימנע את המשך הפרובוקציה של נשות הכותל כפי שחלק מהן כבר הצהירו שתעשינה וככל הנראה המתווה לא נותן מענה לתביעותיהן בבג"ץ.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה תקף את שר השיכון זאב אלקין שפרסם טיוטת תכנית להקמת העיר החרדית "כסיף" בנגב.

''אלקין הוא שותף פוליטי בכיר של נציגי הפזורה הבדואית בנגב אבל לא בשביל לגור על ידם, לשם הוא מעדיף לזרוק את הזוגות הצעירים החרדים", אמר אשר.

לטענת ח"כ אשר, אלקין ''ביטל בציניות תכנית של 13 אלף יחידות דיור בקרית גת מערב, שהוכנה במינהל התכנון עבור המגזר החרדי עם פוטנציאל של 20 אלף יחידות דיור נוספות כחלק מהקמת העיר שפיר. זו צביעות המהולה בחוצפה, השדדת וגם זרקת?''.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בעקבות המשך חרם הוועדות, יו"ר הכנסת החליט להקים את ועדת האתיקה בלי הסכמות ובעצם לכפות את הפעלתה. נשלחו כתבי מינוי לגילה גמליאל ולמרגי. אם הם יבחרו להתפטר הם יאבדו את מקומם בוועדה לכל הקדנציה. אם יעדרו מ3 דיונים רצופים אפשר להביא את ממלא המקום המוגדר מטעם האופוזיציה - אוסאמה סעדי
>>מיקי לוי אומר כי ניסה להגיע להסכמות בכל דרך כדי להפעיל את הועדה, ומשלא הצליח, החליט לנקוט במהלך המדובר. הבחירה בגמליאל ומרגי לא מקרית כיוון ששניהם רוצים להיות בוועדה. אם הם ידבקו בחרם האופוזיציה ויתפטרו מהתפקיד, הם לא יוכלו לחזור אליו. ראשי האופוזיציה ידונו בנושא בהמשך

סמל אישי של משתמש
אני פה

חבר הכנסת יעקב ליצמן פנה לאחרונה ללשכתו של שר הביטחון בני גנץ והציע לו לפרק את הממשלה, כך פורסם היום (רביעי) בכאן 11.

בפנייתו התחייב ליצמן להיות ערב למהלך, ובכך גם מתח ביקורת על הפרת ההתחייבות של ח"כ אריה דרעי בממשלת הרוטציה בין בנימין נתניהו לגנץ. היום היה גנץ אמור להיכנס לתפקיד ראש הממשלה, אם זו הקודמת לא הייתה נופלת, וגנץ מגיב להצעות השונות בעיקר בהומור.

המסר שהעביר ליצמן הוא: "אני מוכן להתחייב שאם גנץ יבוא אהיה ערב למימוש ההסכם. בפעם הקודמת דחו את ההצעה שלי להיות ערב ובחרו באנשים אחרים. מילה שלי זו מילה".

סמל אישי של משתמש
אני פה

מאבק רודף מאבק: בעקבות ההצלחה המסתמנת – לפחות באופן חלקי – בעתירה לבג”ץ נגד הקיצוץ במימון מעונות הילדים שהוגשה על ידי ארגון “אמת ליעקב” ואחרים, פותחים בארגון במאבק נוסף נגד המיסוי הגבוה שמשרד האוצר השית על כלים חד פעמיים, מיסוי המכוון באופן ישיר נגד המגזר החרדי, המשתמש בכמות גבוהה במיוחד של חד פעמי.

עוה”ד זלמן בלאק, המייצג את הארגון וכמו גם מוסדות, ארגונים ואולמות שמחות, פנה במכתב התראה לשר האוצר איווט ליברמן וליו”ר ועדת הכספים ח”כ אלכס קושניר, ובו נטען כי הצו להטלת מס הקניה בערך של 11 שקל לכל ק”ג מוצרי חד פעמי ניתן בהתראה קצרה וללא בדיקת אלטרנטיבות כגון עידוד מתכלים והפרדת פסולת פלסטיק מהאשפה, וכמו כן על כך שהמיסוי חל על כ6% משוק הפלסטיק, כולל מוסדות, בתי חולים ודיור מוגן שמחויבים בשימוש סטרילי למניעת העברת מחלות.

בנוסף, נטען כי הצו המדובר ניתן ללא תועלת או הצדקה וכי הוא פוגע בעיקר בשכבות החלשות. גרוע לא פחות הוא מצבם של המוסדות אשר “מאכילים במרוכז מאות ואלפי אנשים בכל ארוחה, והם נאלצים לספק את האוכל בכלים חד פעמיים”, דגש ניתן גם על כך שהכלים מהמוסדות ומשקי הבית שמהווה רוב השימוש בארץ, אינם מוצאים עצמם בחופי הים, ואדרבה, המשתמשים בחופי הים ובפארקים לא ישתמשו כנראה בכלי זכוכית.

עוה”ד בלאק קובל על כך שהחיפזון בו נערך הצו, מנע ממנו להיכתב באופן מותאם, ולהתייחס או לשקלל את העלויות והנזקים הסביבתיים הנגרמים מכלי זכוכית אשר פוגעים בסביבה בכריה, היתוך ושינוע לארץ וכן עלות השטיפה במדיח הצורך חשמל, מים וחומרי ניקיון שפוגעים בסביבה יותר מחד פעמי, נטען גם כי הצו המדובר פוגע בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו.
גם לשון הצו המצביעה על הצורך לצמצם את השימוש בכלים החד פעמי שאינם מתכלים אך במקביל לא רק שאינה מעודדת את השימוש במתכלים כגון כלים מנייר, אלא בגין ציפוי של 3% פלסטיק ממסה את כל כלי הנייר, כשהתוצאה היא מיסוי של אלפי אחוזים בכלים המתכלים מול הפלסטיק, ובכך מעלה תהיות על התועלת שתיזקף מכך.
לסיכום, מסיים המכתב בהתראה כי במידה ולא תהיה היענות לבקשה, מתכוונים הארגונים והמוסדות לפנות לערכאות הרלוונטיות כדי להמשיך את המאבק.

סמל אישי של משתמש
אני פה

febvaalxia03v6i.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

whatsapp-image-2021-11-17-at-205600.jpeg

zeevi

למה א"א להשקיע במערכת כלים?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1145 פעמים
קיבל תודה: 1750 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

zeevi כתב:
18 נובמבר 2021, 10:14
כי אז צריך להשקיע גם כסף על זמן שטיפת כלים
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

עקיב'לה
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 439 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

בבחרותי היו כלים בישיבה וזה היה פלסטיק מגעיל למדי וריח תמידי נלווה להם

סמל אישי של משתמש
אני פה

‏ברע''ם פנו לסיעות החרדיות באופוזיציה בבקשה שיתמכו בנוסח חוק החשמל שהשרה שקד מתנגדת לו, החרדים טרם הכריעו

zeevi

אני לא מצליח להבין.
הרי מדובר בדירות שנבנו ללא היתרים, מי מוכן לקחת אחריות? ואם בסוף יקרה משהו? לא פונו לאחרונה כמה וכמה מבנים ברחבי הארץ מחשש לקריסה??
אילו היה מדובר במבנים לחרדים מישהו היה מעלה על דעתו לאשר את זה??
וכאן שקט ודממה. אף אחד לא מדבר על הבעתיות שבדבר, רק על העניין הפוליטי...

סמל אישי של משתמש
אני פה

כנראה מדובר בתמורה שרע"ם תחסום שינויים בעניני דת ומדינה.

zeevi

אני לא מדבר על העניין החרדי, אני מדבר על הדממה הן בתקשורת והן בכל המפלגות, למה אף אחד לא מדבר על עצם הבעיה על מבנים שנבנו ללא היתרים?
צביעות במיטבה.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 753 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

יאיר כתב:
18 נובמבר 2021, 11:54
zeevi כתב:
18 נובמבר 2021, 10:14
כי אז צריך להשקיע גם כסף על זמן שטיפת כלים
לפי החוק אסור להשתמש במוסדות בכלים רב פעמיים (הוראות משרד הבריאות, כתנאי לרשיון להפעלת חדרי האוכל).
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
אני פה

חשש ברע''מ המשבר סביב חוק החשמל, הוא חלק ממהלך רחב של איילת שקד לעשות סולחה עם הימין

ברע"מ חוששים כי המשבר סביב חוק החשמל, הוא חלק ממהלך רחב של איילת שקד לעשות סולחה עם הימין, על חשבון המפלגה של מנסור עבאס
המשבר בין איילת שקד למפלגת רע"מ סביב חוק החשמל, מעורר אצל מנסור עבאס את החשד כי מדובר במהלך מתכונן של שקד שסופו הוא סולחה שלה עם הימין על חשבון מפלגתו.

בטורו השבועי בעיתון 'ידיעות אחרונות', תיאר עמית סגל את שיחת הטלפון שנערכה השבוע בין עבאס לשקד: "שיחת הטלפון בין מנסור עבאס ואיילת שקד הגיעה לטונים גבוהים, ודאי לא כאלה שמאפיינים את יושב ראש רע"מ. 'את לא עושה בשבילנו כלום', צעק מירושלים, כשהיא שומעת בניו יורק".

סגל הזכיר כי "הרקע היה חוק החשמל, בבת עינה של התנועה האיסלאמית, מהלך שיאפשר לחבר לחשמל אלפי בתים לא מוסדרים. בוועדה התברר שהחוק הורחב בלי לעדכן את שאר הקואליציה. שקד טוענת, ובצדק, שהסיכום היה להעביר את החוק הנפיץ ככתבו וכלשונו. עבאס טוען, ולא בלי ביסוס, שאף חוק בתולדות הכנסת לא אושר בוועדות ללא כל שינוי".

סגל המשיך וכתב: "עבאס אמר שלשום כי לא כל ויכוח הוא משבר קואליציוני, אבל המתיחות הזו מאותתת על משבר גדול יותר. רע"מ חושדת ששרת הפנים מתכננת סולחה עם הימין כשעבאס בתפקיד הכבש".

סגל מדגיש כי עבאס חושש ש"אם לא נרחיב את החוק היא פשוט תעקר אותו. שקד, מנגד, חוטפת מתומכיה לשעבר בעיקר על השותפות עם התנועה האיסלאמית. בשבוע שעבר שיגרה מכתבי איום בתביעת דיבה לפעילי ימין שפירסמו מודעות גדולות שבהן היא מואשמת באי עצירתם של תקציבים לטרור".

"רצה הגורל ורצו ההסכמים הקואליציוניים, וכל יוזמות החקיקה שלה תלויות ברע"מ, שכן בראשות ועדת הפנים עומד ווליד טאהא", חתם סגל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

השר לשירותי דת מתן כהנא מימינה שוחח הערב (מוצאי שבת) עם כאן חדשות וקרא לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית.

"הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי", אמר, "שמחתי להיפגש עם הארגונים שעוסקים בעלייה להר. אני חושב שנכון לאפשר ליהודים להתפלל בהר", אמר.

כהנא נשאל על מתווה הכותל והבהיר, "רוב מוחלט של היהודים בארץ ישראל הם יהודים אורתודוקסים. אני לא חושב שצריך לתת לזרמים אחרים לנהל את הכותל. אפשר להגיע להסכמות בלי לתת למיעוט שולי שליטה בכותל".

יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, ח"כ גלעד קריב (העבודה ) הגיב לדברים "השר מתן כהנא שוכח כי רוב היהודים בישראל אינם אורתודוקסים, אלא חילונים ומסורתיים, ורובם המוחלט תומך במתווה הכותל ובפשרות נוספות בענייני דת ומדינה. הגיע הזמן שהשר כהנא יפסיק לפעול בהתאם להסתה של המפלגות החרדיות, סמוטריץ ובן גביר, אלא בהתאם לרוחה של הממשלה ולקווי היסוד שלה".

סמל אישי של משתמש
אני פה

מכה למתן כהנא רוב רובם של רבני ישראל גם מהדת"ל לא ישתפו פעולה עם הרפורמה

שלח תגובה