הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 756 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

סלומון לא בדיוק, אבל נורבגי - ודאי.
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 420 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הומור חרדי על חשבון סילמן.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

ועד
נתן תודה: 389 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

יעקב ריבלין: ‏היועהמ״ש מנדלבליט עומד לפרסם בימים הקרובים הודעה דרמטית
מי יודע מה זה?
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

שהוא הולך להיות שופט בבימ"ש העליון?
שהיועמ"ש לממשלה בלבד יקבע את כשירות המינויים של הממשלה ואת התקציב ואת ערך השקל...
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
אני פה

אולי קשור לפרשות ליצמן דרעי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לנקות את השולחן ולקבל בקרוב החלטה בעניינו של דרעי. על פי דיווח של גיא פלג, באולפן שישי, הפרקליטות לא מוכנה לוותר על הקלון, מה שעלול להביא לסיום הקריירה של דרעי ואף לסיום הבלוק של נתניהו עם החרדים.

עם זאת, חשוב לסייג שמנדלבליט יכול לקבל החלטה שנוגדת את עמדת הפרקליטות ובכך לזכות את דרעי.

“‏שמעתי מחבר יודע דבר על דרמה משפטית בתיק חקירה שמלווה אותנו מספר שנים. ימים יגידו.”, צייץ היום העיתונאי החרדי ישי כהן.

גם יעקב ריבלין שנתקל רק היום בדיווח של פלג צייץ בטוויטר: “‏יש כמה אינדקציות המעידות לכאורה שהיועהמ״ש מנדלבליט עומד לפרסם בימים הקרובים הודעה דרמטית”, כתב ריבלין כמה ימים לאחר הדיווח של פלג.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עופר חדד ב'חדשות 12': שר התקשורת הנדל ממשיך להוביל מהפכה בנושא הכשרים במגזר החרדי, זימן לשימוע את ראשי החברות כדי לאפשר ניוד מספר כשר למספר לא כשר, המשמעות: לקידומת של קומה כשרה לא תהיה משמעות מעשית והלקוחות יהנו מהרפורמה שהעביר כחלון לפני עשור :

סמל אישי של משתמש
אני פה

גזירת המעונות של ליברמן: מתן חודורוב בקול ברמה "עדיין 80 אחוז מהאברכים יפגעו מהרפורמה של ליברמן למרות הצמצום. מייד עם תחילת לימודי רבנות ודיינות ישנה זכאות. המדינה תקים מנגנון פיקוח במוסדות להשכלה גבוהה כדי לאכוף שבאמת לומדים. יכול להיות ששופטי בג"צ עצמם עוד יתערבו ברפורמה".

zeevi
נתן תודה: 935 פעמים
קיבל תודה: 487 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

הקואליציה משכה היום את כל החוקים שלה כי לא היה לה רוב בכנסת

סמל אישי של משתמש
אני פה

היו כאלו שחששו מבנט כי יש לו פתיל צר ויפתח במלחמות וכו'. עכשיו רואים שאין לו כלום רק כסא ובשביל זה יוותר על הכל בכל מכל כל.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

איזה חוקים נמשכו? משהו מהותי?
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
אני פה

לא.

2 חכי"ם מרע"ם לא יכלו לבוא היום לכנסת והאופוזיציה לא קיזזה אותם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרסום ראשון: רוה"מ בפועל מנסור עבאס נועד עם מלך ירדן עבדאללה בעומאן

סמל אישי של משתמש
אני פה

נפל בפח: השדרנים החרדים חיקו את אריה דרעי והתקשרו לבעלה של עידית סילמן
שפך את הכול: שדרני הרדיו אלעד כהן ויהודה שוקרון החליטו לעקוץ את בעלה של עידית סילמן והתקשרו אליו | הפאנץ? השדרנים חיקו את קולו של אריה דרעי וסילמן נפל בפח מיד | סילמן חשף: "יש תיעוד של אירוע התקיפה" | הוא גם ציין כי "היא נגד חוק סער נגד נתניהו"

rich
נתן תודה: 721 פעמים
קיבל תודה: 690 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

המעניינים

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1483 פעמים
קיבל תודה: 430 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

אני פה כתב:
09 נובמבר 2021, 19:05
נפל בפח: השדרנים החרדים חיקו את אריה דרעי והתקשרו לבעלה של עידית סילמן
שפך את הכול: שדרני הרדיו אלעד כהן ויהודה שוקרון החליטו לעקוץ את בעלה של עידית סילמן והתקשרו אליו | הפאנץ? השדרנים חיקו את קולו של אריה דרעי וסילמן נפל בפח מיד | סילמן חשף: "יש תיעוד של אירוע התקיפה" | הוא גם ציין כי "היא נגד חוק סער נגד נתניהו"
יש לך את זה?
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

חיקוי-דרעי-וסילמן.mp3

סמל אישי של משתמש
אני פה

השר לשירותי דת, מתן כהנא מתרברב בראיון ל’זמן ישראל’ ואומר בשחצנות כי “שר דתות כמוני לא היה 73 שנים ולא יהיה עוד 73 שנים”.

לדברי כהנא “הדברים שאני מקדם בענייני דת ומדינה יכולים להתרחש רק בממשלה מהסוג הזה, שלא תלויה בסיעות החרדיות, שבאים אלי אנשים מגופים ליברליים ומבקשים שנתקדם בנושאים נוספים, אני אומר להם, שר דתות כמוני לא היה 73 שנים ולא יהיה עוד 73 שנים”.

“אני משקיע המון מחשבה בהובלת תהליכים שלא ניתן יהיה לבטלם, גם כשהחרדים ישובו לשלטון מספר השר, למשל בנושא הכשרות, ברגע שגופים פרטיים יתחילו להעניק כשרות, הבד”צים החרדיים יפרחו מכך וירוויחו טוב וזה יהיה לא הפיך. “השוק יהיה חופשי, ומפעלים ועסקים גדולים ירצו את תעודת הכשרות שמקנה להם מקסימום מגוון של קהל ולכן אני צופה שדווקא הבד”צים יפרחו תחת החוק החדש” כהנא בוחר להתעלם מהעובדה שיחד עם הבדצי”ם החרדים שיפרחו יהיו עוד עשרות חנויות בעיקר בפריפריה שישתמשו בהכשר למחצה לשליש ורביע ויאכילו נבלות וטריפות עם “הכשר”.

כהנא התייחס בריאיון גם ליחסיו עם הרבנים הראשיים בנושא מתווה הגיור שהוא מקדם: “אני מנסה לבנות מתווה שהם ילכו איתו. הרב הראשי האשכנזי דוד לאו נפגש איתי וגם אם לא הסכים למתווה הכשרות וגם אם השיח איתו אינו פומבי, היה לי איתו דיאלוג. הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף בכלל לא מוכן לדבר איתי. הרב לאו מופקד על נושאי הגיור והרב יוסף מופקד על נושאי הכשרות. אני מקווה שאני אציע מתווה גיור שהרב לאו יוכל לסמוך עליו”.

כהנא מאשר את הדיבורים על מתווה גיור מקל אותם הציגו אתמול שר האוצר איווט ליברמן ושרת התחבורה מרב מיכאלי אתמול בישיבות הסיעה: “מתווה הגיור שאנחנו בונים יאפשר לרבני הערים להקים בתי דין לגיור. הם יבצעו גיור על פי ההלכה, אבל הגישה שלהם תהיה אחרת, בזכות ההיכרות המקומית עם מבקשי הגיור”, כהנא אומר. “היום, כשאדם מגיע להתגייר, חלק מהרבנים עושים מאמץ לשכנע אותו לא לבוא. אני שואף לכך שבתי הדין לגיור שיקומו יהיו מאירי פנים, ימשכו את האנשים להגיע ולא הפוך”.

ללא בושה מספר כהנא על מקרה שהינו לא פחות מלהכשיר התבוללות ע”י המדינה: “יש כיום בישראל כ-500 אלף איש שהם זרע ישראל אך אינם יהודים על פי ההלכה, אומר כהנא, אנחנו לא צריכים לקבל את המצב הזה. אני אתן של אישה שהייתה חיילת בצה”ל, היא הייתה החיילת הכי טובה בטייסת, ועל פי ההלכה היא גויה כי נולדה לאם וסבתא שאינן יהודיות.

כהנא ממשיך לספר, “עכשיו היא לומדת רפואה ועומדת להתחתן עם בחור יהודי, והילדים – על פי ההלכה – יהיו גויים. על פי ההלכה היהודית מדובר בהתבוללות, הילדים שלהם ישראלים לכל דבר ועניין ואחים שלנו לצבא ולנשק, אבל מבחינה הלכתית, הילדים לא יהודים ואני רואה לעצמי אחריות כבדה לפתור את הדבר הזה, אחרי המתווה שיעבור היא תהפוך ליהודייה.

המהלך שיגרום לאובדן הזהות היהודית: “מדינת ישראל היא מדינה על פי הזרם האורתודוקסי, אומר כהנא ומוסיף, אני לא רואה שום סיבה שזרמים שאינם אורתודוקסים יקבלו השפעה. מה שהם צריכים לקבל על פי גודלם היחסי, הם יקבלו. אבל אני לא חושב שזה נכון שתהיה להם השפעה על חיי הדת בישראל. אני אעשה מאמץ שמדינת ישראל תישאר אורתודוקסית, הן בגיור והן בכשרות”.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מחר (רביעי) ידונו שופטי בג"צ בעתירה שהוגשה כנגד קיצוץ הסבסוד למעונות יום לנשים חרדיות הנשואות לאברכים, אחד מהנושאים הבוערים כעת בשיח החרדי ללא ספק.

שר האוצר אביגדור ליברמן טוען כי ההחלטה נובעת משיקולים כלכליים בכדי לעודד גברים חרדים להצטרף לשוק העבודה.

עם פרסום ההחלטה ובמסגרת מחקר מקיף שערך מכון הסקרים 'דיירקט פולס', בקרב הציבור החרדי, נבדק בין השאר כיצד נראית החלטת שר האוצר מנקודת מבט חרדית: האם היא אכן מטיבה עם המגזר או נועדה להתעמר בחרדים, ובעיקר - האם ההחלטה אכן תביא את התוצאה שאליה מכוון שר האוצר לטענתו: יציאת גברים חרדים נוספים לשוק העבודה ובהיקף גדול יותר.

ובכן, רק 2% מהחרדים אמרו כי ההחלטה תגרום לבעלים להפסיק את לימודיהם ב'כולל' ולצאת לעבוד. 40% חששו כי ההחלטה תגרום דווקא לאישה העובדת להפסיק לעבוד (23%) או לצמצם את היקף המשרה שלה (17%).

הנתונים דומים למספר המשבים שטענו כי ביטול הסבסוד יפגע בהם במידה רבה (43%), בנוסף ל- 20% שהשיבו כי יפגעו במידה בינונית או מעטה.

ביחס למניעיו של שר האוצר, רוב מוחץ בציבור החרדי (88%) סבור כי המהלך נעשה מתוך שנאה למגזר החרדי, ורק 10% סבורים כי המניע היה גם כלכלי וענייני.

עם תחושות כאלו, ספק גדול אם משרד האוצר אכן יזכה להבנה ושיתוף פעולה מצד הציבור החרדי, בוודאי בהתייחס לכוונות חלק מגורמי הממשלה לנסות ולשלב את החרדים בקואליציה. נמתין בינתיים להכרעת בג"צ מחר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מטריד: גיסתו של יאיר לפיד והקשר ל''יהודים המשיחיים''

גיסתו של יאיר לפיד, אותה מינה לחברת דירקטוריון קק"ל, הייתה חברה יחד עם בעלה בקהילה של "יהודים משיחיים", זרם בנצרות • האם לכן מנע לפיד את אישור חוק המיסיון, והתגאה כי הוא מגיע משושלת של יש''ו
האם לראש הממשלה החלופי של מדינת ישראל יש קשר ישיר, ואף עזרה מקיפה, למיסיונרים נוצריים? העיתונאי אלחנן גרונר מפרסם הערב (שלישי) באתר הקול היהודי כי גיסתו של יאיר לפיד, שהייתה אמורה להתמנות לחברת דירקטוריון קק"ל, הייתה שייכת לקהילה של "יהודים משיחיים".

מדובר בזרם בנצרות המורכבת גם מיהודים טועים ל"ע וגם מנוצרים, אשר משלבים בין אמונה באותו האיש שר"י, לבין קיום מנהגים יהודיים. מתברר כי גיסתו של יאיר לפיד ובעלה היו חברים בקהילה כזאת, כאן בישראל. בעלה אף החזיק לפי הפרסום בתפקיד רשמי של "מוביל התפילה".

בימים האחרונים סערו הרשתות סביב מינויה של גיסתו של יאיר לפיד, אילאיל קרן שמשמשת בשנים האחרונות כיו"ר מטה הנשים של "יש עתיד", לחברת דריקטוריון קק"ל, תפקיד בעל השפעה רבה על הנעשה באדמות קק"ל, קשרים עם יהדות התפוצות ועוד – ולכן הוא הודיע היום על ביטול המינוי.

כותב אלחנן גרונר בתחקיר שפרסם: "אמש פנינו בקול היהודי לדוברות מפלגת יש עתיד בנוגע לפרטים שעלו מתחקיר הקול היהודי לפיהם הגיסה ובעלה היו לכל הפחות בעבר, פעילים בקהילה של כת "היהודים המשיחיים". הבעל, נוצרי מקנדה, אף היה "מוביל התפילה" בכת. מי שהעביר לנו את הפרטים שהובילו לתחקיר היה ארגון "אור לאחים" הפועל כנגד המיסיון הנוצרי בישראל".

"אלא שבמקום לקבל תגובה הופנינו לפוסט שפרסם לפיד על פרישת גיסתו בשל הביקורת הציבורית וסירבו לספק תגובה בטענה שמדובר בעניין אישי. גם פנייה שלנו בעבר לגיסה עצמה לא נענתה. האם הפניה בנושא זה היתה הקש שבר את גב הגמל? שאלה מצוינת, אולם כך או כך העניין הציבורי שבקשריה של הגיסה לקהילת "היהודים המשיחיים", אותה כינה כבר שופט בג"ץ מנחם אלון כ"כת", בעלת חשיבות ציבורית".

מדוע יש לכך חשיבות ציבורית? בימים האחרונים הופץ קטע וידאו, בו מתגאה בין היתר יאיר לפיד בכך שהוא מגיע משושלת של אותו האיש שר"י, אותו הוא משווה בשורה אחת יחד עם גדולי הדורות.

בנוסף, מתברר כי לפיד אף נלחם בעבר נגד חוק שביקש להגביל את המיסיון בישראל. לפני כ-6 שנים התנגד לפיד לחוק המסיון, חוק שמבקש לאסור פעילות להמרת דת בישראל באופן גורף. כיום אוסר החוק שידול קטינים להמרת דת או המרת דת בתמורה לטובות הנאה.

ההתנגדות של לפיד לחוק היתה מפתיעה, שכן אביו טומי, מי שהקים את מפלגת שינוי, הביע תמיכה בחוק. לפיד התריס אז מול ח"כ משה גפני מ"יהדות התורה" כי הוא "המוציא לפועל של צוואתו" של אביו וכי "המנוח שינה את דעתו".

החוק, במידה והיה עובר, היה עשוי להביא לסגירת אותה קהילה משיחית בה היו חברים גיסו וגיסתו של לפיד ולאיסור על פעילות כת "היהודים המשיחיים" בישראל. האם לכן התנגד לפיד לחוק נגד המיסיון?

סמל אישי של משתמש
אני פה

בית משפט העליון ערך היום (רביעי) דיון בשתי עתירות שהוגשו לבג"צ, נגד גזירת המעונות של שר האוצר אביגדור ליברמן, המבטלת את סבסוד מעונות היום והמשפחתונים לילדי האברכים. "כיכר השבת" העביר את הדיון בשידור חי.

בסיומו של הדיון, שופטי בג"צ הוציאו צו על תנאי והורו למדינה להשיב מדוע החלטת שר האוצר לא תיכנס לתוקף בשנה הבאה.

ארגון 'אמת ליעקב' בירך על החלטת בג"ץ בעתירה שהגיש נגד ביטול המימון למעונות היום, לדרוש מהמדינה לנמק מדוע לא לדחות את החלת הקריטריונים רק החל מהשנה הבאה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עורכי הדין שמואל מקלב, אוריאל שטרן ויונתן פלדמן, המייצגים קבוצת עותרים בבג”ץ נגד ‘גזרת המעונות’ של ילדי האברכים: “אנו מברכים על הצו שהוציא היום בג”ץ תחת ידו. מדובר בסעד מתחייב ומתבקש לאור שינוי התבחינים תוך כדי שנת הלימודים, ותוך פגיעה בהסתמכות המשפחות החרדיות ומפעילי המעונות”.

עורכי הדין הוסיפו: “אנו מצפים שהמדינה תתעשת ותקבל את עמדת בית המשפט, ולמצער כי בית המשפט יהפוך את הצו לקבוע”.

ח״כ משה ארבל: “אני מברך על החלטת בג״צ מהיום ליתן צו על תנאי בנושא סבסוד המעונות לאברכים. ההחלטה מעידה כאלף עדים על חוסר המקצועיות של איווט ליברמן וחבריו בהליך קבלת החלטות המונע משנאת חרדים ולומדי תורה” .

סמל אישי של משתמש
אני פה

בתום דיון סוער מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק הקמת בית חולים בעיר סח’נין (תיקוני חקיקה), התשפ”א-2021 של חבר הכנסת איימן עודה. למרות התנגדות הקואליציה, ח”כ מאזן גנאים מרע”מ, שכיהן בעבר כראש עריית סח’נין, הצביע בעד וההצעה אושרה על חודו של קול כאשר 51 חברי כנסת תמכו לעומת 50 שהתנגדו. ההצעה תועבר לוועדת הכנסת. איתמר בן גביר הצביע בעד החוק למרבה הפלא, בנט הוזעק למליאה אך לא הצליח לבלום את התבוסה.

בחוק מוצע כי המנהל הכללי של משרד הבריאות יורה על הקמת בית חולים בעיר סח’נין. כמו כן, מוצעים תיקוני חקיקה לחוק התכנון והבניה ולחוק רשות מקרקעי ישראל על מנת לזרז את הליך ההקמה.

בדברי ההסבר נכתב: “העיר סח’נין והיישובים שבקרבתה מאופיינים בשנים האחרונות בגידול ניכר באוכלוסייתם, גידול שיצר פער בין האוכלוסייה הגדלה ובין שירותי הרפואה הניתנים בעיר ובסביבתה. המרחק מיישובים אלה לבית חולים הוא גדול, מה שגורם לקיפוח חיי אדם בשל זמן ההגעה לבית החולים ובשל הפגיעה באיכות הטיפול הרפואי. כיום, אין ולו בית חולים ממשלתי אחד באף יישוב ערבי.

העיר סח’נין היא עיר מרכזית שממוקמת באזור הסובל מהיעדר רפואה ציבורית ובתי חולים ממשלתיים, בין היתר משום שהיא מרוחקת כארבעים ק”מ מבית החולים הציבורי הקרוב ביותר המשרת את האזור. אזור הגליל מחולק בצורה שאמורה לתת מענה רפואי לאוכלוסייה שגרה בו, למעט אזור זה.

הקמת בית חולים ציבורי בעיר סח’נין כאמור תשרת את תושבי האזור, יהודים כערבים כאחד, ותהיה לה תרומה מכרעת להנגשת הבריאות הציבורית לאזרחי המדינה הערבים באזור זה במיוחד.”

rich

לילה של מבוכות לקואליציית בנט
הפסד שני בשעה: החוק שיבלום הסתה נגד החרדים - אושר

למרות התנגדותו של שר המשפטים סער, הצעת החוק המגדירה הסתה כנגד חרדים כעבירה פלילית עברה בקריאה טרומית • אשר: "הציבור החרדי קיבל היום אופק שיבטיח כי דמו לא יופקר עוד" (פוליטי)

מליאת הכנסת אישרה הערב (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק הקוראת להרחבת הגדרת הגזענות, כך שתכלול גם את החברה החרדית. למרות התנגדות הקואליציה, לאחר הצבעה שמית תמכו בהצעה 33 מול 32 מתנגדים, וההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "לאחרונה אנו עדים לתופעה מתרחבת של הסתה לגזענות כלפי האוכלוסייה החרדית. בפרט חמורים המקרים בהם ההסתה מתבצעת ע"י נבחרי ציבור מתוך מטרה לפלג את העם ובכך להשיא רווח פוליטי, תוך פגיעה בציבור שלם ובאחדות העם. לפגיעה זו יש גם השלכות נוספות ובהם השתרשות תופעת הגזענות בחברה כלפי האוכלוסייה החרדית".

עוד נכתב בהצעה, שהגיש חבר הכנסת יעקב אשר עם חברי כנסת נוספים ביהדות התורה כי "על פי הגדרות חוק העונשין, יסודות העבירה של ההסתה לגזענות אינם מתקיימים ביחס להתבטאויות כלפי האוכלוסייה החרדית, שכן הגדרות החוק קובעות כגזענות רק מקרים בהם הגזענות היא בשל צבע, השתייכות לגזע או למוצא לאומי אתני, והאוכלוסייה החרדית אינה נבדלת בצבעה, גזעה או במוצאה הלאומי-אתני. בעניין זה יצוין שהאוכלוסייה החרדית אמנם אינה נבדלת בשל צבע עורה וכו' אך היא נבדלת בלבושה ובאורחות חייה כך שאין רציונל להחריגה מהוראות החוק".

בתחילת השבוע ועדת השרים לחקיקה דחתה, לבקשת משרד המשפטים, את הצעת החוק. עמדת משרד המשפטים להתנגד באה למרות ששר המשפטים גדעון סער הבטיח לאשר פומבית לפני שלושה חודשים כי יביא לכנסת המלצות חקיקה בנידון, אך לא עשה זאת.

ח"כ יעקב אשר מסר: "הצדק נראה וגם נעשה. הציבור החרדי קיבל היום אופק שיבטיח כי דמו לא יופקר עוד, וכי מיליון אזרחים חרדים לא יהיו נתונים למשיסה בידי פוליטיקאים משתלחים ומסיתים. הגיע הזמן שנבהיר כי דין אחד לכל אזרחי ישראל באשר הם".

מנכ"ל בצלמו, שי גליק, שסייע בתכנון החוק, מסר: "החוק לא מקנה שום פריווילגיה לחרדים, אלא רק משווה אותם לשאר האוכלוסייה. כמו שאסור לפגוע באף מיעוט, מעתה ייאסר לפגוע גם בחרדים. נמשיך ונעקוב שהחוק אכן יקודם וייושם ונדאג שכל מי שיפגע בחרדי ייענש".

kikar

סמל אישי של משתמש
אני פה

ראשי ישיבת ‘חברון’ אמרו ‘לא’ להתרמת דם של מד”א, ובארגון נכנעו

בארגון מד”א רגילים לקבל תשובה חיובית מראשי ישיבת כנסת ישראל ‘חברון’ ולערוך התרמת דם ברחבת הישיבה, אלא שהפעם ראשי הישיבה אמרו – לא – ובמד”א נכנעו מהר מאוד.
ל’המחדש’ נודע כי ראשי ישיבת חברון סירבו לאשר למדא לערוך את התרמת דם ההמונית בישיבה משום שבטפסים שינו את ההגדרה להורה 1 הורה 2 כדרישת מפלגת מרצ וגורמים בשמאל, במד”א נלחצו ומיד נעתרו ושינו את הטפסים לאבא ואמא.

שבחו אהובים
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 104 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבחו אהובים »

rich כתב:
10 נובמבר 2021, 21:32

למרות התנגדותו של שר המשפטים סער, הצעת החוק המגדירה הסתה כנגד חרדים כעבירה פלילית עברה בקריאה טרומית • אשר: "הציבור החרדי קיבל היום אופק שיבטיח כי דמו לא יופקר עוד" (פוליטי)

מליאת הכנסת אישרה הערב (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק הקוראת להרחבת הגדרת הגזענות, כך שתכלול גם את החברה החרדית. למרות התנגדות הקואליציה, לאחר הצבעה שמית תמכו בהצעה 33 מול 32 מתנגדים, וההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "לאחרונה אנו עדים לתופעה מתרחבת של הסתה לגזענות כלפי האוכלוסייה החרדית. בפרט חמורים המקרים בהם ההסתה מתבצעת ע"י נבחרי ציבור מתוך מטרה לפלג את העם ובכך להשיא רווח פוליטי, תוך פגיעה בציבור שלם ובאחדות העם. לפגיעה זו יש גם השלכות נוספות ובהם השתרשות תופעת הגזענות בחברה כלפי האוכלוסייה החרדית".

עוד נכתב בהצעה, שהגיש חבר הכנסת יעקב אשר עם חברי כנסת נוספים ביהדות התורה כי "על פי הגדרות חוק העונשין, יסודות העבירה של ההסתה לגזענות אינם מתקיימים ביחס להתבטאויות כלפי האוכלוסייה החרדית, שכן הגדרות החוק קובעות כגזענות רק מקרים בהם הגזענות היא בשל צבע, השתייכות לגזע או למוצא לאומי אתני, והאוכלוסייה החרדית אינה נבדלת בצבעה, גזעה או במוצאה הלאומי-אתני. בעניין זה יצוין שהאוכלוסייה החרדית אמנם אינה נבדלת בשל צבע עורה וכו' אך היא נבדלת בלבושה ובאורחות חייה כך שאין רציונל להחריגה מהוראות החוק".

בתחילת השבוע ועדת השרים לחקיקה דחתה, לבקשת משרד המשפטים, את הצעת החוק. עמדת משרד המשפטים להתנגד באה למרות ששר המשפטים גדעון סער הבטיח לאשר פומבית לפני שלושה חודשים כי יביא לכנסת המלצות חקיקה בנידון, אך לא עשה זאת.

ח"כ יעקב אשר מסר: "הצדק נראה וגם נעשה. הציבור החרדי קיבל היום אופק שיבטיח כי דמו לא יופקר עוד, וכי מיליון אזרחים חרדים לא יהיו נתונים למשיסה בידי פוליטיקאים משתלחים ומסיתים. הגיע הזמן שנבהיר כי דין אחד לכל אזרחי ישראל באשר הם".

מנכ"ל בצלמו, שי גליק, שסייע בתכנון החוק, מסר: "החוק לא מקנה שום פריווילגיה לחרדים, אלא רק משווה אותם לשאר האוכלוסייה. כמו שאסור לפגוע באף מיעוט, מעתה ייאסר לפגוע גם בחרדים. נמשיך ונעקוב שהחוק אכן יקודם וייושם ונדאג שכל מי שיפגע בחרדי ייענש".

kikar
אם אני מבין נכון זה עדיין צריך לעבוור לקריאה שניה ושלישית וא"כ זה עדיין רחוק מלהיות מעשי כי שם הקואליציה תתגבר, נכון?

סמל אישי של משתמש
ליקר בננה
נתן תודה: 156 פעמים
קיבל תודה: 117 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ליקר בננה »

שבחו אהובים כתב:
11 נובמבר 2021, 08:45
rich כתב:
10 נובמבר 2021, 21:32

kikar
אם אני מבין נכון זה עדיין צריך לעבוור לקריאה שניה ושלישית וא"כ זה עדיין רחוק מלהיות מעשי כי שם הקואליציה תתגבר, נכון?
כן,
רוב הסיכוים שזה לא יעבור.

rich

כבר אמרתי, האופוזיציה רק עושה פרובוקציות. אף אחד לא באמת מדמיין שהחוק יעבור, אבל כדי להראות שהם כאילו עושים משהו אז הם באים עם רעיונות גבוהים..

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 611 פעמים
קיבל תודה: 365 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אז מה יש לח"כ מן האופוזיציה לעשות חוץ מלהרים אצבע לריק.?
אין עוד מלבדו!

rich

האופוזיציה של היום היא הקואליציה של מחר. ולכן אופוזיציה זה לא רק להרים אצבע. אבל במקרה הזה ועוד רבים, האופזיציות לדורותיהם רק מתנגדות למוצע או מציעות רעיונות שברור להם שלא יעברו.

שלח תגובה