הכנסת ה24 הקמת ממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 334 פעמים
קיבל תודה: 2097 פעמים

Re: הכנסת ה24 הקמת ממשלה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

לקראת ההשבעה ביום ראשון, ב׳יש עתיד׳ נערכים להנחת ההסכמים הקואליציוניים על שולחן הכנסת, וחתמו בשעות האחרונות על ההסכמים מול סיעת רע״מ שעושה היסטוריה כסיעה הערבית הראשונה בקואליציה וכן גם מול סיעת 'ישראל ביתנו'.

במסגרת ההסכמים נחתם עם רע״מ כי הם יחזיקו בתפקידים; סגן שר במשרד ראש הממשלה, לראשונה סגן שר ערבי, יו״ר ועדת הפנים בכנסת, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר הוועדה לענייני החברה הערבית.

עוד סוכם במסגרת ההסכם על העברת תקציבי ענק לחברה הערבית, לשם הקמת תשתיות ופרויקטים נוספים. הפעלת תוכניות חומש, הכרה בשלושה ישובים בדואים בדרום והקפאת חוק קמניץ שאמור להרוס מאות בתים כך שרק בתים שנבנו בשטחי ציבור או בתוואי הדרך יהרסו.

גם עם סיעת ׳ישראל ביתנו׳ נחתם הלילה הלילה הסכם קואליציוני באופן סופי. לפי ההסכם, אביגדור ליברמן ימונה לשר האוצר, לצידו שר נוסף מהסיעה יכהן כשר במשרד האוצר, נציג סיעה נוסף יכהן כשר החקלאות, פריפריה נגב וגליל, נציג נוסף יכהן כיו"ר ועדת הכספים ותוקם ועדת רפורמות חדשה, בראשה יעמוד נציג נוסף מהסיעה.

במסגרת ההסכם נחתם, כי לא תצורף סיעה נוספת ללא אישורו של אביגדור ליברמן, בניגוד להסכם הגג עם 'ימינה', שם נקבע כי רק יאיר לפיד ונפתלי בנט יכריעו על כך, מה שמלמד על חילוקי דעות והסכמים סותרים שמלמדים אולי על סיכויי הישרדותה של הממשלה לאורך זמן.

במסגרת ההסכם נחשפות באופן ברור הכוונות של הממשלה, באמצעות מקבץ סעיפים מתריסים נגד הדת, כך דורשים ב'ישראל ביתנו' להחיל מיידית חוק למודי ליבה חובה כולל שלילת תקציבים למפרים, הגבלת כהונת ראש הממשלה לשמונה שנים, תחבורה ציבורית בשבת, נישואים נגד ההלכה, החזרת מתווה הכותל וביטול חוק המרכולים.

נציין כי עד כניסת שבת נדרשת הנחת ההסכמים, כאשר טרם נחתמו הסכמים עם סיעות ׳ימינה׳, ׳תקווה חדשה׳, ׳כחול לבן׳ ו׳העבודה׳.

ביום ראשון אי"ה בשעה 16:00 תתקיים ההשבעה והממשלה תצא לדרך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

על פי ההסכמים הקואליציוניים הסופיים, אין שינוי בעמדת ימינה בעניין מניעת נתניהו מריצה לכנסת

(עמית סגל)

סעיף 15 נשאר כפי שהיה: חוק יסוד *הכנסת*.

הצהרת ימינה זו מלפני מספר ימים אינה נכונה, וההסכמים לא עברו כל שינוי:

ימינה:

"אין, לא הייתה ולא תהיה הסכמה בעניין מניעת ריצה לכנסת.
מדובר *בהצעה שעלתה,* לא סוכמה והיא גם לא תהיה.
הדבר היחידי שהיה והוסכם הוא הגבלת כהונת רה"מ ל-8 שנים או 2 קדנציות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ביום ראשון הקרוב תושבע הממשלה ה-36, ממשלה מהפכנית שתפיל את בנימין נתניהו אחרי 12 שנות שלטון רציף ותמליך את נפתלי בנט במקומו. מיום כניסתו כיו"ר הבית היהודי בשנת 2013 היה ברור שבנט מכוון הכי גבוה שיש. בכל פעם הציב בנט לעצמו יעד חדש, ובמהלכים שונים ומשונים הצליח לכבוש כל אחד מהם.

כבר מההתחלה בנט משחק בהימורים כבדים, בוחר מהלך שעלול להפיל אותו או לקצור לו תהילה. עם פריצה של 12 מנדטים, נתניהו חשש ממנו ולא מיהר לנסות להכניס אותו לממשלה. בנט מקים את ברית האחים עם לפיד, השניים מתאחדים יחד אל מול נתניהו והחרדים. ההימור היה גדול, נתניהו ניסה לשכנע את שלי יחימוביץ' להצטרף במקום השניים, ובנט היה עלול להתחיל את הקריירה באופוזיציה. אך בנט קרא את השטח נכון, ונכנס לממשלה כשר של שלושה תיקים והדחת החרדים לאופוזיציה.

מאותו הרגע מתחילה מגמה ברורה אצל בנט, הוא יורד באופן עקבי בכמות המנדטים ועולה בתפקידים בממשלה. 2015 בנט יורד ל-8 מנדטים, אבל מקבל את תיק החינוך היוקרתי יותר. במהלך כהונתו מכניס בנט אג'נדה חדשה של יותר ההייטקיסטים בעתיד ופוצח בתכנית 5 יחידות מתמטיקה. בשנים הללו בנט לומד את יחסי הכוחות במגזר ומחליט בדממה לצאת לתכנית חדשה. בנט מסמן את היעד הבא, משרד הביטחון, והתנערות מהפטרונות הרבנית.

במפתיע בנט יוצא להרפתקת הימין החדש, בלי הרב דרוקמן על הראש ועם מטרה ברורה. הפעם ההימור היה כישלון, ובנט יוצא מהפוליטיקה ללמוד את הלקח. למזלו תוך חצי שנה סבב בחירות שני ובערמומיות משתלט על המפלגה המגזרית. בנט מבקש את המקום הרביעי, כי במגזר עוד כועסים, אך מקבל תיק ראשון. הוא מנצל את כעסו של נתניהו על ליברמן שנטש את המחנה, ודורשת הרים וגבעות לימינה. בנט מצליח לחלץ מנתניהו את תיק הביטחון הנחשף ושומר על תיק החינוך במפלגה. אך גם הפעם הייתה זו ממשלה קצרה מידי.

נתניהו נוקם בבנט, ובסבב הבחירות השלישי שם את ימינה בעדיפות אחרונה. בנט לוקח את מפלגתו להרפתקה חדשה, יוצאים לאופוזיציה. אך מה שנראה היה כמאבק אידאולוגי מימין לנתניהו, התגלה כרצון של בנט לנקום במתחרה נתניהו. סמוטריץ' מזהה את המניע, ומתפצל מבנט שחולם להיות ראש ממשלה במקום נתניהו. משלב זה בנט מגדיל את ההימורים שלו, או ראשות ממשלה או מפלה אדירה.

לאורך החודשיים האחרונים בנט שיחק משחק מסוכן שעלול היה להיגמר בניצחון אדיר או מפלה שאין לשוב ממנה. אך בנט הוא סטארטאפיסט מחונן, עם שני אקזיטים, עושה את הבלתי יאמן ועושה אקזיט נוסף, וביום ראשון יהיה לראש ממשלה עם ששה מנדטים.

אך מה שנראה כסיפור הצלחה מתגלה גם כמשהו בעייתי. מעבר להימורים המסוכנים שבנט לקח, מדובר בתנהלות בלי תכנון לטווח הארוך. בנט עשה אקזיט ונהיה ראש ממשלה, אבל המחיר ששילם הוא גבוה מאוד. בתום שנתיים במקרה הטוב, בנט עוזב את התפקיד וחוזר למפלגה של שישה מנדטים, שספק אם תעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות. בנט הגיע ליעד, אך תכנית מסודרת לשמור על הכס לזמן ארוך אין לו, בטח שלא עם ימינה. ההתנהלות של איש ההייטק, מעלה חשש האם בנושאים כמו ביטחון וכלכלה, בנט יהמר בשם כל המדינה? ואם אכן יצליח להביא את האקזיט הבא, יש תכנית ליום שאחרי?

סמל אישי של משתמש
אני פה

לא רק שקרן גדול, גם גנב לא קטן...

בנט הסכים לפצות את אודי רייטר, שטוען כי בנט ''גנב'' ממנו את תכניות הקורונה וסינגפור

נפתלי בנט, הציע לאחרונה לשלם פיצויים בסך 85 אלף שקלים במסגרת הסכם פשרה עם היועץ הפוליטי אודי רייטר, שמאיים לתבוע את בנט בגין הפרת זכויות יוצרים.
בנט אף הביע נכונות להעלות את סכום ההצעה, באמצעות עורך דינה של מפלגת 'הימין החדש', עו"ד סער פאוקר. לטענת רייטר הדורש מבנט רבע מיליון שקלים, שתי התכניות שהיוו את גולת הכותרת של קמפיין בנט בבחירות – תוכנית היציאה מהקורונה ותוכנית סינגפור – הן למעשה פרי עטו, מבלי שבנט העניק לו עבורן תשלום או קרדיט.

איילת שקד: "בנט הלך על התכנית שלך"

חשיפת התכתובות בין בנט ושקד לאודי רייטר, שטוען כי בנט "גנב" ממנו את תכניות הקורונה וסינגפור

בנט טען ש"הטענות מופרכות לחלוטין" - אך כעת מוכן לשלם יותר מ-85 אלף ש"ח

רייטר דורש רבע מיליון

rich
נתן תודה: 645 פעמים
קיבל תודה: 586 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

הוא מדבר על הספר? כלומר בנט שכתב את דבריו?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נחום ברנע ב׳ידיעות׳: איווט ליברמן שועל קרבות מנוסה, השיג במשא ומתן שלו מה שרצה: שליטה מלאה על ההחלטות הכלכליות. הוא יהיה שר האוצר, אנשים שלו יעמדו בראש ועדת הכספים וועדת הכלכלה ואיש שלו ירכז את הקואליציה בוועדת הכספים. הרחש בחש במו״מ לא הטריד אותו. די מביך כל המו״מ שהתנהל. לפיד זה ששכר את החדרים בכפר המכביה, צוות המו״מ היה כולו שלו ובנט הגיע בלי שהכין שיעורי בית. ייתכן שהעריך ששום דבר לא ייצא. בכפר המכביה ייצגו אותו רק עו״ד גיל ברינגר ומקורבו טל גן צבי. ברינגר היה לאורך כל המו״מ חשדן ועוין. אנשי ׳ימינה׳ וגם אנשי ׳תקווה חדשה׳, בעיקר אלקין, נראו בחדרי המו״מ כמו אנוסים. חלק מהם היו מעדיפים לעמוד עם המפגינים מחוץ לבתי המגורים שלהם ולצעוק ״ממשלת שמאל, תומכי טרור, בוגדים״. זה לא סימן טוב לקראת הבאות. מוקש נוסף: עידית סילמן שאין לה ניסיון פרלמנטרי, תהיה יו״ר הקואליציה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

קלמן ליבסקינד במתקפה ב׳מעריב׳ נגד בנט ושקד - ״בנט, שקד וחבריהם הונו את בוחריהם וגנבו את קולם, כדי להקים את הממשלה שהתחייבו שלא להקים. על הדרך פרמו את הברית החשובה של הציונות הדתית עם החרדים, עם הפריפריה ועם עדות המזרח. לא קל לי לכתוב את הדברים האלה, הצבעתי כמה פעמים עבורם, אבל הם עשו מעשה רמייה. הם גזלו מהמצביעים שלהם את הדבר היקר ביותר שיש בכיסו של אזרח במדינה דמוקרטית, הם שדדו מהם את קולם. הם פשוט גונבים לאזרח הקטן את הפתק אותו שלשל לקלפי. אין עזות מצח גדולה מזו״.

סמל אישי של משתמש
אני פה

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו תקף את הממשלה הצפויה לקום בשבוע הבא ובראשה יו"ר 'ימינה" ח"כ נפתלי בנט.

בראיון לעיתונאי "בקהילה" זאב אלפרוביץ קרא הרב אליהו להתפלל שהממשלה הנרקמת לא תשרוד. "אני חושב שעל כולנו להתפלל שלא תהיה לממשלה הזו תוחלת", אמר.

"יכול להיות שביבי היה צריך לזוז והוא גם עשה טעויות, אבל ברגעים האלו זאת לא השאלה, שכן יש כאן אדם שגנב קולות מהימין והעביר אותם לשמאל יחד עם סער שגם הוא התחייב לא לשבת בממשלת שמאל וגם הוא מפר התחייבות", הוסיף.

הרב אליהו הדגיש כי הוא לא מחרים את אנשי הממשלה העתידית, אך הוסיף: "אני לא יודע אם אני הייתי מתפלל איתם במנין ואני לא קורא שלא לצרף אותם למנין ולהחרים אותם, אבל אני מרגיש שאין לי איתם שיג ושיח ומקווה שהם יחזרו בתשובה".

בנוסף, הרב אליהו תקף את ח"כ בנט. "לא הייתי משווה בין ממשלת 'ברית האחים' ב-2015 לממשלה שעומדת לקום עכשיו", אמר. "שכן אז ראש הממשלה היה בנימין נתניהו ועכשיו נפתלי בנט שבגלל שיש לו כיפה על הראש הוא חושב שהוא יכול להרשות לעצמו לוותר על היהדות, לפרק את הרבנות הראשית, לפגוע בגיור, בכשרות, במוסד הנישואין, הכותל ובכל הדברים שהם ליבת היהדות ועם ישראל".

"אני מבין, הוא רוצה להיות ראש ממשלה ובשביל זה הוא מוכן לפגוע בהרבה מקדשי ישראל שזה דבר חמור", ציין. "למעשה הבן אדם לקח קולות של אנשים יראי שמים ואנשי ימין מסורתיים ורימה אותם, אין דבר יותר חמור מזה. בעוד שהיום מואשם ראש ממשלה על סיגרים ושמפניות, פה מדובר באדם שבמודע ובמחשבה סדורה מראש גנב מאות אלפי קולות ממצביעים".

"גם הוא יביא הישג פה ושם זה לא מצדיק את כל הפגיעות שמופיעות בהסכמים הקואליציוניים והם כבר חתומים עליהם ואת החזרת השמאל לשלטון אחרי שנים רבות. להוסיף את הפרת קשר הברית עם הציבור החרדי זה גם חמור בעיניי. זרק אותם עכשיו מתחת לגלגלים", כך הרב שמואל אליהו בראיון לעיתונאי "בקהילה" זאב אלפרוביץ.

zeevi
נתן תודה: 647 פעמים
קיבל תודה: 369 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

גם במוסדות החינוך של רע"ם יחייבו ללמוד ליב"ה?

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח''כ שיקלי (ימינה) תוקף את ח''כ זאב אלקין (תקווה חדשה) על הוויתור בנושא הבניה הערבית בשטח C

ח"כ שיקלי:
מעז יצאה עז, אלקין מתוך תחושת ייסורים וכאבי בטן נלחם כדי להקים יחידה שתיאבק בבנייה הפלסטינית המשתוללת בשטחי C. ״מהפשרה״ יצאה תוספת של 50 תקנים למנהל האזרחי שיודע לגלות זריזות מקצועיות ונחישות ובתנאי שמדובר בבנייה יהודית. ככה נראית מכירת חיסול אידיאולוגית.

סמל אישי של משתמש
אני פה

"קמה ממשלה שרבים בה יושבים כדי לפגוע בכל הדברים שחשובים לעם ישראל"
רבה הראשי של צפת במאמר נוקב נגד ממשלת השינוי שקמה: "ראש ממשלה שבסקרים הוא על גבול אחוז החסימה הוא אולי לגיטמי חוקית אבל ממש לא לגיטימי מוסרית". הרב גם קורא להצטרף לתפילה המונית בכותל בראשון

אחרי שנתיים של כאוס במערכת הפוליטית, לא צריך לשמוח שקמה ממשלה?
אנחנו צריכים לזכור שממשלה היא לא המטרה אלא האמצעי, אמצעי להפצת האור של ה' ושל עם ישראל בעולם, אמצעי לפריחת עולם התורה, החינוך, יישוב הארץ. כשקמה ממשלה כזו שרבים מחבריה יושבים בה כדי לפגוע בכל הדברים שחשובים לעם ישראל, זו ממשלה שמועלת בתפקידה ותגרום נזק כבד וארוך טווח לעם ישראל.

גם אחרי שהיא תקום היא תעמוד על כרעי תרנגולת, ראש ממשלה שבסקרים הוא על גבול אחוז החסימה הוא אולי לגיטמי חוקית אבל ממש לא לגיטימי מוסרית, וכל מתנגדיו ינצלו את חולשתו ויתאגרו אותו פעם אחר פעם. בסופו של דבר אני מקווה שהמצפון שלו ושל חבריו יתגבר והם יפרקו את הממשלה הזו שאין לה טיפה של לגיטימציה מוסרית.

צריך לזכור, ממש בימים האחרונים מתפרסם הספר של גונן שגב שעשה בדיוק אותו דבר שעושה כעת ימינה. הוא נבחר בקולות הימין ותמורת משרות ומיציבושי הוא העביר את המנדטים לשלטון השמאל של רבין והביא את אסון אוסלו. על הבגידה הזו בבוחריו הוא משלם תשלום אישי מלא לכל ימי חייו. מחבר כנסת, שר, רופא גאון ומבטיח הוא התגלגל להיות כאחרון הפושעים היושבים בכלא שמור בלי יכולת לקבל מבקרים. לא במקרה הספר שלו מתפרסם בימים הללו. אות אזהרה לחברי הכנסת של ימינה שהשמאל מוחה להם כפים כמו שמחה לגונן שגב, ואחרי השימוש זרקו אותו לכלבים והוא צריך להתמודד עם תוצאות מעשיו. הם חייבים להתעשת. כי יש דין ויש דיין ועל מעשים כאלה משלמים, אלא אם כן חוזרים בתשובה.

האם יש עוד משהו לעשות כדי למנוע את הקמת הממשלה?
בוודאי, 'אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל יתייאש מן הרחמים' בטח ובטח שמדובר בחרב שמונחת על כל עם ישראל ועל עתיד מדינת ישראל. צריך למחות ולזעוק כנגד הקמת הממשלה ולדרוש מנבחרי הציבור שיעמדו במילה שלהם ולא ישקרו לבוחרים. וכמובן להתפלל לריבונו של עולם, שהכל בידיים שלו. ב"ה ביום ראשון אנו נכנס בכותל רבנים והציבור הרחב לתפילה על המצב.

https://g.kipa.co.il/1111841/g/

סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל: ההסכם עם ימינה כולל זכות וטו לאיילת שקד על כל חוק בועדת השרים לחקיקה

סמל אישי של משתמש
אני פה

ההסכם עם ימינה
לכידה.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל: רעמ לא חתומה על קווי היסוד שמגדירים את ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. תצורף לממשלה בהמשך השבוע

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס תוקף את מפלגת "ימינה" בעקבות החתימה על ההסכם הקואליציוני שלטענתו פוגע בסטטוס קוו.

"אחרי כל סיפורי הוטו שמכרו לנו בנט ושקד השבוע, מתברר שהם נכנעו ללא קרב ומתכוונים לרסק לחלוטין את הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה, ולייתר ולרוקן את הרבנות הראשית מכל תפקידיה", אמר.

"פתיחת אזורי הכשרות והגיור משמעותה אחת: כל עבריין כשרות שנתפס - יוכל מיד לאתר לו 'הכשר' חדש ולהמשיך למכור טרפות, כל ניסיון לגיור בקומבינה - ימצא לו רב 'מתאים' שיזרום. הדבר משול לתושב רעננה שהועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר לא אישרה לו הרחבת מרפסת, ומשכך הוא פונה לוועדה המקומית של דימונה שתאשר...אין זה הסכם קואליציוני, זהו הסכם כניעה ללא תנאי על חשבון היהדות, המסורת והרבנות הראשית לישראל".

"היהדות התורנית תמשיך לשמור על הכשרות והגיור על פי ההלכה המסורה לנו מדור לדור, ותילחם למען הציבור המסורתי, עמו נמנים רוב רובם של תושבי מדינת ישראל, כדי למנוע את האפשרות להכשיל ולהטעות אותם".

סמל אישי של משתמש
אני פה

צרך להגיד ביושר, השמאל ושופריו בתקשורת והפרקליטות ניסה להפיל בכל הכח את ביבי ונאבק עימו בכל הכח, בסוף ביבי הצליח לשרוד 15 שנה כראש ממשלה יותר מבן גוריון, זה ניצחון גדול וסוחף. אך מי שהפיל בסופו של דבר את ביבי זה לא המשפט שמתפורר או התקשורת, אלא ביבי עצמו שפירק את ממשלתו עם גנץ (הגם שגם גנץ היה קצת אשם). ורמס את בנט וסער. מסתבר שתם עידן נתניהו ומתחיל עידן ניר ברקת.

הממשלה הבאה אין להם שום אימון בעם וראש הממשלה שלה חלשלוש וסחיט מכל עבר ואין לו שום מילה כמעט על שום נושא, כך שהיא לא תחזיק הרבה זמן מעמד אם החרדים לא יכנעו ויכנסו לשם. נקווה שלא יצליחו בינתיים להזיק לדת ולארץ וממשלת הזדון תעבור מן הארץ, ולה' הישועה.

שבת שלום.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט על ההפגנה בבלפור: ''לא העת להפגנות ולפרובוקציות. אני קורא לנהוג בכבוד בנתניהו ובמשפחתו''

ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, בהתייחסות להפגנת בלפור:
"זה לא העת להפגנות ולפרובוקציות.
אני קורא לנהוג בכבוד בנתניהו ובמשפחתו".

סמל אישי של משתמש
אני פה

אם הכול יילך כמתוכנן, מחר תתקיים השבעת הממשלה ה-36 של מדינה ישראל ובראשה נפתלי בנט • ראש הממשלה הנכנס מבין שחלקים נרחבים בציבור נמצאים בחרדה של ממש מהמצב, ועל כן נאום הפתיחה שלו צפוי להיות מעין זריקת הרגעה שתבטיח כי אין ממה לחשוש • אחריו ינאם לפיד, וגם ראש האופוזיציה המיועד נתניהו יוזמן לשאת דברים
רבים עדיין חוששים לצאת בהצהרות של ממש, אבל מחר (ראשון) אחר הצהריים צפוייה להתקיים השבעת הממשלה, ובמסגרתה גם השבעתו של ראש הממשלה הנכנס נפתלי בנט. אחרי תלאות המגעים הקואליציונים והקרב הארוך מול נתניהו בנט צפוי לשאת נאום עם מסר ברור: "מתחילים לעבוד".

בנט יפנה בנאומו לראש הממשלה היוצא נתניהו ויודה לו ולמשפחתו על השירות. נראה כי פנייה זו מסמלת את הנתיב הכללי אליו הוא מבקש להפנות את כהונתו. ראש הממשלה החדש מעוניין להיות ראש ממשלה בלי דרמה, No drama Bennet (על משקל כינוי של נשיא ארה"ב לשעבר: No drama Obama).

בנאומו הראשון בנט מתכוון להרגיע את אזרחי ישראל ולהעניק את התחושה שקמה ממשלה שבאה לעבוד, ולא להתעסק במשברים פוליטיים פעמיים בשבוע. לאחר שנים ארוכות של כהונת נתניהו, הלחצים הרבים שהופעלו בשבועות האחרונים והעובדה שהוא מגיע עם 6 מנדטים בלבד, מבין בנט כי לחלקים נרחבים מהציבור יש חרדה של ממש מהכהונה הזאת. גם מימין, אבל גם מהשמאל והמרכז.

על כן יו"ר ימינה עתיד לפנות מחר לציבור ויאמר כי אין ממה לחשוש, הממשלה הנכנסת בראשותו תהיה ממשלה של בעד – ולא של נגד. ואכן, נראה כי עיקר תוכניותיו הן בעיקר המגזרים הערבי והחרדי – בניסיונות של תמריצים ולא של מקלות.

כך תיראה הישיבה ההיסטורית

ישיבת המליאה החגיגית לכינון הממשלה ה-36 תפתח בשעה 16:00, ובמהלכה ייבחר גם יו"ר הכנסת. הישיבה תתקיים במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ונשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות. בפתח הישיבה תכריז מזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורוביץ: "כבוד הנשיא" וחברי הכנסת והמוזמנים יכבדו את הנשיא בקימה.

יו"ר הכנסת יריב לוין יזמין אז אל דוכן הכנסת את בנט כדי שיציג את ממשלתו, פירוט קווי היסוד שלה, הרכבה וחלוקת התפקידים בין השרים, כפי שקובע חוק-יסוד: הממשלה. לאחר נאום בנט ינאם ראש הממשלה החלופי ושר החוץ הנכנס יאיר לפיד. לבסוף יוזמן לנאום ראש האופוזיציה המיועד – בנימין נתניהו. בתום נאומי השלושה, יתקיים דיון סיעתי בו יוקצו לכל סיעה 9 דקות לשאת דברים.

בשלב הבא תתקיים בחירת יו"ר הכנסת, והיושב ראש הנבחר יעלה לנהל את המשך הישיבה: הבעת אמון בממשלת החילופים והצהרות האמונים של ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי והשרים. לאחר ההצבעה, יעלו שרי הממשלה המיועדים בזה אחר זה ויצהירו אמונים.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1494 פעמים
קיבל תודה: 1195 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

ערב עזיבת נתניהו את ההנהגה אחרי 12 שנות שלטון רצופות ובמצטבר 15 שנות שלטון לא רצופות, פרסם בנו יאיר נתניהו את הציוץ הבא:
אבא- אני כל כך מעריץ ואוהב אותך ! אתה אחד המנהיגים הגדולים שקמו לעם היהודי! תודה על כל מה שעשית למען המדינה שלנו בעשורים האחרונים! תודה שהמשכת להוביל את המדינה להצלחות ענקיות (מיגור הקורונה, 4 הסכמי שלום עם מדינות ערב, הפיכת ישראל לאחת מ20 המדינות העשירות בעולם והעשור הביטחוני הטוב ביותר, עם כמות ההורגים ממלחמות ופיגועים, הנמוך מאז קום המדינה), למרות מסע הציד, ההסתה וביזוי כנגדך וכנגד משפחתנו ע״י התקשורת והדיפ סטייט הישראלי.
687658.png

סמל אישי של משתמש
מויישה

אומנם מלפני שבוע, אבל עדיין מעניין ורלוונטי:
גפני בראיון לחדשות 13.mp4

סמל אישי של משתמש
אני פה

רגע לפני ההשבעה יש ח''כ אחד בממשלת בנט-לפיד שרותח מכעס ומאיים להיות עצמאי; עדכון - אלי אבידר

אבידר סירב להצעה להתמנות לשר במשרד האוצר
חבר הכנסת זועם על ליברמן ומאיים לפעול באופן עצמאי • למקורביו אמר: "מעתה והלאה ישראל ביתנו מונה שישה ח"כים וח"כ עצמאי אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה

עו״ד לסקי מקום 8 במרצ צפויה להיכנס לכנסת בין מיוצגיה: המחבלת עאהד תמימי, ומשפחות מחבלים

סמל אישי של משתמש
מויישה

לו"ז החקיקה של הקואליציה החדשה:
E3racboWQAExDdJ.jpg

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1279 פעמים
קיבל תודה: 376 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

ראש הממשלה המיועד נפתלי בנט שיעמוד בראשות הממשלה שתכיר בגיורים רפורמים, תאשר תחבורה ומרכולים בשבת, תקצץ מתקציב המוסדות שלא ילמדו ליב״ה ועוד, מוסר כי ״הממשלה תעבוד למען *כל* הציבור הישראלי - דתיים, חילונים, חרדים, ערבים - ללא יוצא מן הכלל, כאיש אחד״
ארי קלמן
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
מויישה

עמית סגל.mp4

zeevi
נתן תודה: 647 פעמים
קיבל תודה: 369 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

מויישה כתב:
12 יוני 2021, 22:45
אומנם מלפני שבוע, אבל עדיין מעניין ורלוונטי:
גפני בראיון לחדשות 13.mp4
תודה
חזק ביותר

(ואגב, כאן גם התשובה למכתב של פרוש ואייכלר)

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר ועדת החוקה היוצא, יעקב אשר, תוקף את ממשלת בנט - לפיד.

"הפקדת צומת העצבים הרגיש של החקיקה והפיקוח על ביהמ"ש וביה"ד הרבניים בידי גלעד קריב היא פשיטת רגל ערכית. איש לא יוכל לעצור את הסכנה הצפויה בוועדת החוקה למעמד הרבנות וביה"ד אל מול ביהמ"ש. בנט, סער, שקד, אלקין ואורבך, החרפה הזאת תרשם על שמכם!".

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר פגוש את העיתונות בערוץ 12
61% מהציבור חושבים שנפתלי בנט הצטרף לממשלת השינוי מתוך אמביציה אישית.
20% ממניעים אידיאולוגיים
19% לא יודע

בנוסף, רק 11% מהנשאלים סבורים שהממשלה שתקום תחזיק מעמד כל הקדנציה

סמל אישי של משתמש
מויישה

סקר עמית סגל בטלגרם -
נתניהו:
29%
סיים בזמן
20%
חבל שלא לפני עשור
51%
חבל שלא קיבל עוד עשור

סמל אישי של משתמש
אני פה

נתניהו עשה טעות חייו שלא רצה את תפקיד הנשיאות עם סמכויות מדיניות.

שלח תגובה