הכנסת ה24 הקמת ממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1519 פעמים
קיבל תודה: 1256 פעמים

Re: הכנסת ה24 הקמת ממשלה

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

rich כתב:
10 יוני 2021, 12:30
תראה, האמת שהדוגמא שנתת פה על בן גוריון דווקא מראה שלא היה לו תחליף באותה התקופה..
אגב אתה כתבת את זה?
כן. לגבי בן גוריון התחושה הייתה שלא יהיה לו מחליף, אבל בסופו של דבר היו כמה אנשים שעשו את העבודה וסייעו לניצחון, גם אם לא לוי אשכול עצמו. בעיקר משה דיין [שר הביטחון שמונה בלחץ ציבורי, באופן היסטורי הדעות חלוקות למי יש את מרבית הקרדיט על הניצחון, אם לו או לרבין הרמטכ"ל] וגם מפקדי חזית הדרום, כאריק שרון ומח"ט 7 שמואל גורודיש ואלוף פק"ד דאז - ישעיהו גביש.

rich
נתן תודה: 649 פעמים
קיבל תודה: 592 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

זה כמו שאתה (zeevi) אומר, 'בתקווה להקים ממשלה חדשה בראשותו'. זו הייתה תקווה ולכן לא באמת היה לו אינטרס לפרק את הממשלה אלא הוא היה מוכן להמר (פחות או יותר כמו שעשה גנץ) על הרעדת אמות הסיפים של הממשלה.

whynot
נתן תודה: 1502 פעמים
קיבל תודה: 296 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מפתיע: בן גביר תוקף את ליצמן ומגן על בנט

אמירתו של השר היוצא יעקב ליצמן נגד נפתלי בנט שקרא לו להסיר את הכיפה וכינה אותו רפורמי ממשיכה לעורר סערה, כשלצידו של בנט עומד פוליטיקאי מפתיע.

חבר הכנסת איתמר בן גביר התייחס הבוקר (חמישי) לאמירה של ליצמן השבוע ותקף "חוצפה. אף אחד אינו פנקס החשבונות של הקדוש ברוך הוא. יש לי ביקורת על בנט - אבל אני לא מקבל את זה".

בח"ח

zeevi
נתן תודה: 657 פעמים
קיבל תודה: 370 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

כתב ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט: 👍

יהודים-ישראלים
===========
לפני 22 שנה, אני, סטודנט חובש כיפה באוניברסיטה העברית, פגשתי חיילת בת 20, מש"קית חינוך, חילונית.
גילת עינב שמה.

אני זוכר בפעם הראשונה שהפגשתי אותה עם אבא ז"ל ואמא, בבית קפה בירושלים.
חששתי מאד איך הם יגיבו שאני יוצא עם בחורה חילונית.
אחרי הארוחה, אמא שלי תפסה אותי ואמרה לי: "היא מקסימה! היא יכולה להיות החברה הכי טובה שלי בעולם".
אבן נגולה מעל לבי.
**
22 שנים אחרי, בנינו בית בישראל. יש לנו 4 ילדים.
ואגב, אמי וגילת באמת חברות הכי טובות.
אנחנו שומרים כשרות ושבת, אך משפחתה של גילת מגיעה אלינו ברכב בשבתות, ואנחנו עושים יחד קידוש וארוחת ערב שבת מופלאה ומשפחתית.

אנחנו מגיעים שבתות רבות לבית הוריה במושב כפר אוריה, ואנחנו לא עורכים מסדר כשרות. אנחנו פשוט מטיילים עם סבתא ברכה בשדות וזה נפלא.
**
אנחנו יהודים-ישראלים.
**
מהו יהודי-ישראלי?

יהודי-ישראל איננו קשור לרמת ההקפדה על מצוות, אלא לתפיסת העולם במדינה שלנו.
זו דרך להסתכל על החיים. מעין ״משקפיים״ למציאות.

יהודי-ישראלי יכול להיות דתי, מסורתי, חילוני, חרד״לי או חרדי.

יהודים ישראלים הם יהודים שמחוברים מאד לשורשים שלנו שכמעט בני 4000 שנה. מאברהם אבינו ועד ימינו אלו.

יהודים ישראלים לא שופטים אחד את השני על פי מידת הקפדנות במצוות.
יהודים ישראלים מקבלים ואוהבים כל יהודי.

יהודים ישראלים מבינים שכל יהודי שגר בארץ מקיים מצווה מרכזית אחת ענקית—חיים במדינה יהודית בארץ ישראל!

יהודי ישראלי רואה ביום העצמאות חג לאומי, ממש כמו פסח, ומתרגש מטקס המשואות ולבו מתפוצץ מגאווה.

יהודי ישראלי עומד דום בצפירה ביום הזיכרון ומרגיש שאלו שתי הדקות הקדושות בשנה, ממש כמו ביום כיפור.

יהודי ישראלי רואה בנאום מרים פרץ המשך טבעי של שירת דבורה.

יהודי ישראלי יודע שכל חייל צה"ל שנלחם למעננו הוא הדבר הכי קדוש בעולם, ללא קשר לדעותיו, צבע עורו, ורמת ההקפדה על מצוות.

יהודי ישראלי אוהב את התורה ונותן כבוד לרבנים, והוא שמח שבארץ ישראל יש אלפי לומדי תורה ששומרים על שרשרת הדורות.

יהודי ישראלי לא רואה שום סתירה בין הקידמה של אומת הסטרט-אפ לבין שורשינו.
הצטיינות במתמטיקה לא באה על חשבון פרקי אבות.

יהודי ישראלי זוכר שאנו בני-מזל בצורה בלתי נתפשת, לעומת אבותינו שחיו בגלות העלובה.

יהודי ישראלי מאמין שדווקא כאן בארץ ישראל, אפשר לפרוץ ביצירה יהודית, להגדיל לימוד תורה גם של נשים, גם של חילונים, והוא לא פוחד מדעות שונות.
אפשר לחזור לתרבות של ויכוחים עצומים כמו בימי הלל ושמאי.
כל מהות היהדות היא של ויכוח סוער בין עמדות שונות.

יהודי ישראלי מחזיק בדרך-כלל בדעות ברורות, אך הוא אינו בטוח שכל החכמה אצלו. הוא יושב עם אחרים וגם מקשיב להם.

יהודי ישראלי זוכר היטב שאיבדנו את ארצנו בגלל שנאת אחים שהובילה למלחמת אחים, והוא נחוש לעולם לעולם לא לתת לזה לקרות שוב.

יהודי ישראלי חוגג את המסורות השונות שהתפתחו בעשרות מדינות הגולה: מתימן ועד ארה"ב, מאתיופיה ועד פולין, ממרוקו ועד עיראק. הכל פסיפס נפלא, ואסור לנו לאבד את מסורת אבותינו.

יהודי ישראלי מבין שמשך 2000 שנה ההלכה עסקה בבודדים ובקהילות, ולא התפתחה למצב של ניהול מדינה, כלכלה, תעסוקה, חיים משותפים, מיעוטים, תחבורה, צבא.
למה?
כי לא היתה לנו מדינה, אז זה לא היה ממש רלוונטי.
לכן נדרשת כאן התחדשות הלכתית במאות השנים הקרובות.
לאט לאט, בנחת.
**
איך זכינו!
איך זכינו לחיות כאן, בדור המופלא הזה!
**
נפתלי בנט

סמל אישי של משתמש
מויישה

זה פוסט ליבתי?

סמל אישי של משתמש
מויישה

zeevi כתב:
10 יוני 2021, 14:14
יהודי ישראלי רואה ביום העצמאות חג לאומי, ממש כמו פסח, ומתרגש מטקס המשואות ולבו מתפוצץ מגאווה.

יהודי ישראלי עומד דום בצפירה ביום הזיכרון ומרגיש שאלו שתי הדקות הקדושות בשנה, ממש כמו ביום כיפור.

...לכן נדרשת כאן התחדשות הלכתית במאות השנים הקרובות.
לא.

סמל אישי של משתמש
מויישה

אתר "סרוגים" מגויס בימים האחרונים בהתלהבות יתירה לטובת ממשלת השינוי. שטף של מאמרים הזויים נגד הליכוד, סמוטריץ' והחרדים ובעד בנט וכו' וכו'. לא יודע אם זה ממומן או לא, אבל זאת בושה על כל פנים.

סמל אישי של משתמש
מויישה

ומה שיפה זה שכמעט כל הטוקבקים במאמרים האלו הם נגד אתר "סרוגים" ונגד בנט.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 343 פעמים
קיבל תודה: 2126 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יעקב ריבלין ב׳בקהילה׳: את עיקר המערכה מתכננות המפלגות החרדיות בכנסת, כשהן בונות על חוסר הנסיון של הקואליציה החדשה ומיעוט חכי״ה שרובם הפכו לשרים וסגני שרים. הצביעות הגדולה של החוק הנורווגי - בקואליציה הנוכחית היתה רק התפטרות אחת בכל סיעה ועל זה יצאה צעקה גדולה ומרה של בזבוז משאבים ציבורי. בממשלה החדשה חוק הנורווגי הוא חסר תקדים שמאפשר לכל סיעה שלושה התפטרויות של שרים וסגני שרים לטובת חברים בהמשך הרשימה. צבועים שכמותם.

ראשי המפלגות החרדיות לאבי בלום ב׳משפחה׳ - ״שוחחנו עם השר המיועד אלקין, הוא הופתע לשמוע כי החרדים לא מתכוונים להיכנס בשלב השני לקואליציה. גילינו שבנט ושקד מכרו להם שרגע אחרי הדחת נתניהו, הם יוכלו לעשות איתנו עסקים והחרדים מצטרפים. הם חשבו שאנחנו נהיה התחליף לרע״מ, אז יש לנו חדשות בשבילם, זה לא יקרה! לא נוריד את הראש ולא נחניף להם. לא נשכח את ההונאה הגדולה ומועצות גדולי וחכמי התורה יביעו את דעתם בצורה הברורה ביותר נגד מי שישתף איתם פעולה״.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הצעת חוק של תמר זנדברג ממרצ: סל קליטה לחרדים שיצאו בשאלה

סמל אישי של משתמש
מויישה

איפה השוויון הקומוניסטי הנערץ, מה עם החוזרים בתשובה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מויישה כתב:
10 יוני 2021, 14:22
zeevi כתב:

...לכן נדרשת כאן התחדשות הלכתית במאות השנים הקרובות.
לא.
מזכיר את הסיפור עם התימני שעלה ארצה לפני מאה שנה , והיה שש ושמח בארצינו הקדושה, והיה מטייל לו להנאתו בפרדסים של רחובות וקוטף ואוכל תפוזים, יום אחד הוא שומע צעקה "לא תגנוב" מבעל הפרדס. השתעשע התימני ואמר: איזה ארץ חמדת אבות גם אוכלים תפוזים וגם שומעים דבר תורה..

אביר יעקב
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אביר יעקב »

ליצמן צדק כשהשווה בין בנט לרפורמים, הוא באמת רוצה להכניס רפורמות ליהדות ולעדכן אותו,
אך הוא טעה טעות חמורה כשאמר לו להוריד את הכיפה, גם המסורתיין ואפי' דתיים חרדלים וגם קצת חרדים כמוני, לא יכולים לסבול את ההתנשאות של ליצמן על היהדות, כאי' שהוא אמור לתת הכשר למי שרוצה לחבוש כיפה, זה מגעיל ודוחה..
תארו לעצמכם שהוא היה מורה לליטאים להוריד את הכיפה כי לדעתו הם מביישים את היהדות, חוץ מעצם הטענה המופרכת כמובן, זה התנשאות ובעלות של אדם שבכל מקרה אינו אהוד על הציבור.. על כלל הכיפות בעולם.

rich
נתן תודה: 649 פעמים
קיבל תודה: 592 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

אני פה כתב:
10 יוני 2021, 15:02
הצעת חוק של תמר זנדברג ממרצ: סל קליטה לחרדים שיצאו בשאלה
:oops: :oops: :oops: :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

לכבוד
ידידי ח"כ זאב אלקין
שלום רב,

דאגה רבה מפגיעה קשה בהתיישבות – בידך הדבר.

זאב ידידי היקר, אנו מכירים שנים. אני מכיר אותך כאיש ימין שערכי ההתיישבות חשובים לו. אתה מחוייב להתיישבות ולתושבים, כך הצהרת לכל אורך הדרך, כך גם פעלת ואני יודע ומאמין שלא תרצה להפנות לכך עורף.

אני פונה אליך בדאגה רבה אחרי שעברתי על ההסכמים הקואליציוניים שפורסמו לקראת כינונה של הממשלה החדשה.

בניגוד לכל ההבטחות, כולל שלך, ההסכמים הקואליציוניים מתעלמים מהצורך בהסדרת התיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. וכך עשרים אלף תושבים ביו"ש ימשיכו לחיות בתנאים מחפירים וכאזרחים שווי חובות וחסרי זכויות. הדבר חמור שבעתיים כשבאותם הסכמים בדיוק נקבע מתווה ברור הכולל לוח זמנים להסדרה נרחבת מאד של יישובי הבדואים בנגב.

זאב, יקירי, ליהודים לא ולבדואים כן? אי אפשר לקבל זאת.

עוד מסתמן במסגרת גיבוש הקואליציה, כי תכנית האב לתחבורה ביהודה ושומרון תיבלם. התכנית קודמה בשנתיים האחרונות על ידי הממשלה ומטרתה לחלץ את יהודה ושומרון ממשבר התחבורה החריף.

משמעות גניזת או קיצוץ התכנית היא עצירה בפועל של תכנון וסלילת כבישים שהם תנאי להתפתחות ולחיי היומיום ביישובים. פגיעה בתכנית האב לתחבורה תגרום להתיישבות לסגת לאחור בכל התחומים. זו למעשה מעין תכנית שמנתקת את יהודה ושומרון ממדינת ישראל ופוגעת באופן אקטיבי ובלתי נסבל במאות אלפי תושבים. התנתקות 2021.

זאב, אל תתן יד למהלכים המסוכנים הללו. אלו לא ערכיך. בשל האמור, אני קורא לך להצביע נגד הקמת הממשלה. היה נאמן לערכיך, היה נאמן לארץ ישראל ולשגרת יומם של מאות אלפי מתיישבים. בידך הדבר.

בברכה,
ישראל גנץ
ראש המועצה האזורית בנימין

סמל אישי של משתמש
אני פה

יממה להגשת ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בגוש בנט-לפיד, חלק מההסכמים טרם נחתמו וישנם אי הסכמות במספר נושאים. המחלוקות העיקריות מתנהלות סביב חלוקת סמכויות ותפקידים.

לסרוגים נודע כי הנושאים העומדים למחלוקת הם מנהלת שטחי c, תקציבי תחבורה ליו"ש ומינוי סגן שר במשרד הבטחון.

imeir22
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

zeevi כתב:

יהודים-ישראלים
===========
אנחנו יהודים-ישראלים.
**
מהו יהודי-ישראלי?

יהודי-ישראלי איננו קשור לרמת ההקפדה על מצוות,

ועל כך כבר צווח אליהו הנביא: עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים, אם ה' האלקים לכו אחריו ואם הבעל לכו אחריו.

יהודי הוא לא ישראלי

יהודי גר בארץ ישראל הנתונה כעת תחת שלטון "מדינת ישראל"

מדינת ישראל בהגדרתה איננה מחוייבת בחוקיה לתורת ישראל ועל כן איננה "מדינה יהודית"

ולכן, "יהודי" הוא לא "ישראלי".

[ואם הרבניות של המזרחי לא מסכימות איתי, זה רק סימן שאני צודק, אם כי אינני צריך ראיה מן השוטים].

imeir22
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

וכבר דרשו הדרשנים:
כל חור וחור בכיפה אמר "עלי יניח מזרחניק ראשו"
נעשו כולם חור אחד גדול..

סמל אישי של משתמש
אני פה

נחתם ההסכם עם מרץ
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יהיה טוב
נתן תודה: 62 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

zeevi כתב:

יהודים-ישראלים
===========
לפני 22 שנה, אני, סטודנט חובש כיפה באוניברסיטה העברית, פגשתי חיילת בת 20, מש"קית חינוך יפהפייה, חילונית.
גילת עינב שמה.

אני זוכר בפעם הראשונה שהפגשתי אותה עם אבא ז"ל ואמא, בבית קפה בירושלים.
חששתי מאד איך הם יגיבו שאני יוצא עם בחורה חילונית.
אחרי הארוחה, אמא שלי תפסה אותי ואמרה לי: "היא מקסימה! היא יכולה להיות החברה הכי טובה שלי בעולם".
אבן נגולה מעל לבי.
**
22 שנים אחרי, בנינו בית בישראל. יש לנו 4 ילדים.
ואגב, אמי וגילת באמת חברות הכי טובות.
אנחנו שומרים כשרות ושבת, אך משפחתה של גילת מגיעה אלינו ברכב בשבתות, ואנחנו עושים יחד קידוש וארוחת ערב שבת מופלאה ומשפחתית.

אנחנו מגיעים שבתות רבות לבית הוריה במושב כפר אוריה, ואנחנו לא עורכים מסדר כשרות. אנחנו פשוט מטיילים עם סבתא ברכה בשדות וזה נפלא.
**
אנחנו יהודים-ישראלים.
**
מהו יהודי-ישראלי?

יהודי-ישראל איננו קשור לרמת ההקפדה על מצוות, אלא לתפיסת העולם במדינה שלנו.
זו דרך להסתכל על החיים. מעין ״משקפיים״ למציאות.

יהודי-ישראלי יכול להיות דתי, מסורתי, חילוני, חרד״לי או חרדי.

יהודים ישראלים הם יהודים שמחוברים מאד לשורשים שלנו שכמעט בני 4000 שנה. מאברהם אבינו ועד ימינו אלו.

יהודים ישראלים לא שופטים אחד את השני על פי מידת הקפדנות במצוות.
יהודים ישראלים מקבלים ואוהבים כל יהודי.

יהודים ישראלים מבינים שכל יהודי שגר בארץ מקיים מצווה מרכזית אחת ענקית—חיים במדינה יהודית בארץ ישראל!

יהודי ישראלי יודע שכל חייל צה"ל שנלחם למעננו הוא הדבר הכי קדוש בעולם, ללא קשר לדעותיו, צבע עורו, ורמת ההקפדה על מצוות.

יהודי ישראלי אוהב את התורה ונותן כבוד לרבנים, והוא שמח שבארץ ישראל יש אלפי לומדי תורה ששומרים על שרשרת הדורות.

יהודי ישראלי לא רואה שום סתירה בין הקידמה של אומת הסטרט-אפ לבין שורשינו.
הצטיינות במתמטיקה לא באה על חשבון פרקי אבות.

יהודי ישראלי זוכר שאנו בני-מזל בצורה בלתי נתפשת, לעומת אבותינו שחיו בגלות העלובה.

יהודי ישראלי מאמין שדווקא כאן בארץ ישראל, אפשר לפרוץ ביצירה יהודית, להגדיל לימוד תורה גם של נשים, גם של חילונים, והוא לא פוחד מדעות שונות.
אפשר לחזור לתרבות של ויכוחים עצומים כמו בימי הלל ושמאי.
כל מהות היהדות היא של ויכוח סוער בין עמדות שונות.

יהודי ישראלי מחזיק בדרך-כלל בדעות ברורות, אך הוא אינו בטוח שכל החכמה אצלו. הוא יושב עם אחרים וגם מקשיב להם.

יהודי ישראלי זוכר היטב שאיבדנו את ארצנו בגלל שנאת אחים שהובילה למלחמת אחים, והוא נחוש לעולם לעולם לא לתת לזה לקרות שוב.

יהודי ישראלי חוגג את המסורות השונות שהתפתחו בעשרות מדינות הגולה: מתימן ועד ארה"ב, מאתיופיה ועד פולין, ממרוקו ועד עיראק. הכל פסיפס נפלא, ואסור לנו לאבד את מסורת אבותינו.

יהודי ישראלי מבין שמשך 2000 שנה ההלכה עסקה בבודדים ובקהילות, ולא התפתחה למצב של ניהול מדינה, כלכלה, תעסוקה, חיים משותפים, מיעוטים, תחבורה, צבא.
למה?
כי לא היתה לנו מדינה, אז זה לא היה ממש רלוונטי.
לכן נדרשת כאן התחדשות הלכתית במאות השנים הקרובות.
לאט לאט, בנחת.
**
איך זכינו!
איך זכינו לחיות כאן, בדור המופלא הזה!
**
נפתלי בנט
חסר מילה
יהודי - מדינת ישראל.

בדיוק כמו פוחלץ.
הוא כאילו יהודי, אך בפנים הכל מת.

יהיה טוב
נתן תודה: 62 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

אחרי הכתיבה המשכתי בקריאה וראיתי שכוונתי לimeir22

סמל אישי של משתמש
אני פה

לא מאומת:

‏פרסום ראשון: בכירים בליכוד ובתקווה חדשה נפגשים בניסיון למנוע את הקמת הממשלה

ערוץ 20

סמל אישי של משתמש
אני פה

סער שני במשך שנתיים, בנט שלישי שנתיים וביבי ראשון חודש בלבד ומתחלפים לאחר העברת תקציב (דרעי ערב).

סמל אישי של משתמש
אני פה

אריה דרעי: גדעון סער הסכים לממשלת ימין, בנט סיכל זאת

אריה דרעי בראיון לארליך ברשת ב' כעת.

אני זה שהגיתי את רעיון הפשרה, שנה וחצי לסער שנתיים לביבי ושנה וחצי אחרונות לבנט.
סער ואלקין הסכימו, בנט סיכל זאת.

עוד הוסיף, כי בנט הוא זה שהבטיח בכל מהלך המו"מ, תנו לי שנה ראשונה בראשות הממשלה ואני אחראי להביא 2 חכי"ם מתקוה חדשה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

גפני למימרן בקול חי: לא החלטנו עדיין, אבל להערכתי לא נהיה בהשבעת הממשלה. בהשבעה.

‏יהדות התורה שוקלת להחרים את ישיבת השבעת הממשלה ביום ראשון. גפני למימרן בקול חי: לא החלטנו עדיין, אבל להערכתי לא נהיה בהשבעת הממשלה. בהשבעה.

קטונתי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטונתי »

אני פה כתב:
10 יוני 2021, 19:25

אני זה שהגיתי את רעיון הפשרה, שנה וחצי לסער שנתיים לביבי ושנה וחצי אחרונות לבנט.

עוד הוסיף, כי בנט הוא זה שהבטיח בכל מהלך המו"מ, תנו לי שנה ראשונה בראשות הממשלה ואני אחראי להביא 2 חכי"ם מתקוה חדשה.
אריה דרעי גם היה ערב לגנץ על הרוטציה, למה שבנט יאמין לו עכשיו. הרי אם הייתה רוטציה היינו עדיין באמצע קדנציה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר מנדטים חדש שפורסם הערב (חמישי) בערוץ 20, מעלה כי לו הבחירות היו נערכות היום, ממשלת בנט-לפיד לא הייתה זוכה לרוב של 61 מנדטים כפי שיש לה עכשיו.

על פי הסקר שנערך על ידי מכון 'מאגר מוחות' עבור ערוץ 20, לו הבחירות היו נערכות היום הייתה מפלגת הליכוד שומרת על כוחה עם 30 מנדטים.

הוויתורים המופלגים של יאיר לפיד להקמת ממשלה משתלמים לו, ועל פי הסקר הוא נוסק ל-23 מנדטים. המפלגה השלישית בגודלה היא הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' עם 9 מנדטים.

ש"ס בראשות אריה דרעי שומרת על כוחה עם 9 מנדטים. כך גם מפלגת העבודה עם 7 מנדטים. יהדות התורה בראשות משה גפני עם 7 מנדטים

כחול לבן- 6 מנדטים. מרצ – 6 מנדטים. ישראל ביתנו – 6 מנדטים. הרשימה המשותפת נחלשת ל – 5 מנדטים. רע"מ – 4. תקווה חדשה בראשות גדעון וימינה בראשות נפלי בנט על סף אחוז החסימה עם 4 מנדטים כל אחת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

תקווה חדשה מערימה קשיים בחתימה על ההסכם הקואליציוני? על פי הדיווח של אפרת פינקל בערוץ 20 בשעה זו נערכת בירושלים פגישה בין פוליטיקאים בכירים מהליכוד, תקווה חדשה וש״ס בניסיון אחרון למנוע את הקמת הממשלה.

בפגישה החשאית נוכחים: ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו״ר הכנסת יריב לוין, זאב אלקין והשר דרעי. בפגישה עולה ההצעה כי סער יכהן ראשון ברוטציה.

בימים האחרונים פורסם שבתקווה חדשה לא אוהבים את העמדות השמאליות של מרצ והעבודה, והם מתקשים להגיע לסיכומים אחרונים.

במקביל, ראש הממשלה נתניהו, דרך החשבון של הליכוד, מבטיח כי תהיה החלפת שלטון מסודרת “בשלום” וזאת לאור הדיווח בסי אן אן כי נתניהו מתכוון להתבצר בבלפור.

בצהרים מפלגות מרצ ויש עתיד חתמו באופן סופי על הסכם קואליציוני בינהם.

‏מתוך ההסכם של יש עתיד עם מרצ עולה כי בנט רומס את חומות הדת. זכויות לקהילה הגאה, ברית הזוגיות, תחבורה ציבורית בשבת וביטול חוק המרכולים.

משה בצלאל
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 87 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה בצלאל »

קטונתי כתב:
10 יוני 2021, 20:10
אני פה כתב:
10 יוני 2021, 19:25

אריה דרעי גם היה ערב לגנץ על הרוטציה, למה שבנט יאמין לו עכשיו. הרי אם הייתה רוטציה היינו עדיין באמצע קדנציה.
ערבות בעל פה, או בכתב?

סמל אישי של משתמש
אני פה

החתימה על ההסכמים הקואליציוניים עם ימינה ותקווה חדשה צפויה מחר

ערוץ 7

אין שום מקום שמאשר את הדיווח בערוץ 20.

שלח תגובה