הכנסת ה24 הקמת ממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 80 פעמים

Re: הכנסת ה24 הקמת ממשלה

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

ח"כ מלכיאלי מש"ס תקף בועדה המסדרת את בנט ואמר:
"מעתה מורה בשיעור אזרחות יענה לתלמיד שישאל 'איך נהיה ראש ממשלה?' תהיה כמה שיותר נוכל ושקרן וככה תיבחר".

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1279 פעמים
קיבל תודה: 376 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

גד ליאור ב'כלכליסט': שר האוצר המיועד, אביגדור ליברמן, ביקש מאגף התקציבים באוצר לקבל פירוט מדויק של כל הכספים המועברים למוסדות, כאלו שהועברו בשנים האחרונות בעיקר למוסדות ועמותות של המגזר החרדי.
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

zeevi
נתן תודה: 647 פעמים
קיבל תודה: 369 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

4000 כתב:
09 יוני 2021, 16:05
ביתאן: זעקות השבר של הפוליטיקאים החרדים הן ניסיון לסלק מהם את האשמה על הטעות הפוליטית החריפה שביצעו: הם איפשרו לנתניהו לפרק את ממשלת הרוטציה וללכת נגד גנץ - ועכשיו קיבלו אופוזיציה

לפחות שיגידו לבוחר החרדי עשינו טעות
דברים כדרבונות!

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 334 פעמים
קיבל תודה: 2098 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

דפנה ליאל:
הסיכויים לצירוף החרדים לממשלת השינוי - יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לחברי סיעתו בישיבה סגורה: "אין היתכנות לצירוף החרדים לממשלה. כל מי שטוען שניתן לצרף לממשלה הזו את החרדים משלה את עצמו ואחרים"
עוד אמר ליברמן שיבקש מלפיד ובנט להעלות כבר בישיבת הממשלה הראשונה את אישור מתווה הכותל ואת הקמת ועדת החקירה הממלכתית לאסון בהר מירון

סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל- הפירצה של ממשלת בנט לפיד היא שניתן לשנות את כל חוקי ממשלת החילופין ב-61 ח''כים

בהסכמים הקואליציוניים נעשה מאמץ של ממש לסתום את כל הפרצות מהסוג שאפשר לנתניהו לפרק את ממשלת החילופין עם גנץ:
אי אמון
פיזור הכנסת
תקציב

סתמו את כל הפרצות, אבל הדלת - היא נותרה לא נעולה.

בניגוד לממשלה הקודמת ששריינה את החקיקה ברוב של 70 ח״כים, זו מונה רק 61, ולכן המשמעות היא כזו:

ברגע שיימצא רוב של 61 חכים לממשלה חלופית, הוא יוכל לעקוף את כל החקיקה, פשוט באמצעות ביטולה.

החשש של המרכז-שמאל בממשלה הוא מהעובדה שיש בכנסת 65 ח״כים ימניים ושמתישהו יצליחו להתאגד. לחשש הזה לא נמצאה תרופה בהסכמים.

עמית סגל בטלגרם

סמל אישי של משתמש
אני פה

צרך כסף לרוסים והישמעלים:

ליברמן מתכוון להפסיק את תשלומי החל"ת לבני 45 ומטה
מדובר בהחלטה ראשונה ומשמעותית בעיקר משום שמודל החל"ת הקיים עומד להסתיים ב-1 ביולי.

imeir22
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

מנסה להבין איך זה דופק את החרדים..

סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט מסרב להתייחס: האם נכון שלא סיים לימודי תואר משפטים * באתר הכנסת נכתב, בהתבסס על דיווח מטעמו של בנט: "בעל תואר בוגר במשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים"; "תואר ראשון במשפטים, האוניברסיטה העברית" * המידע ל-News1: בנט לא סיים לימודיו ולא קיבל תואר

סמל אישי של משתמש
אני פה

מיכאל שמש:
בשל עימותים בקואליציה המיועדת, החתימה הסופית על ההסכמים צפויה כנראה רק בשישי בבוקר.
עד אז שקד ואלקין דורשים להבטיח את תקציבי התחבורה הציבורית ביו״ש ונמשך העימות בין אלקין לגנץ בנוגע לפיקוח על בנייה פלסטינית בשטחי C

גורמים בממשלה המיועדת: נדאג שמצעד הדגלים יצעד בשבוע הבא

imeir22
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

עוד לא התחילו וכבר רבים כל הזמן

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח״כ יעקב אשר לאבישי בן חיים במהדורה המרכזית ב׳ערוץ 13׳: ״אם החרדים היו מעזים לדרוש עשירית ממה שמנסור עבאס קיבל, האולפן שלכם היה עולה בסערה השמימה, היו משפדים אותנו בלי רחמים. קיבלנו החלטה שלא יהיו שיתופי פעולה עם יועצים לענייני חרדים בממשלה הזו, שכירי חרב שכל תפקידם לייצר הפרד ומשול בינינו, החזית מאוחדת ומלוכדת״.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1495 פעמים
קיבל תודה: 1195 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

גיא קמלכר, טוויטר: נכנסתי לבדוק לייקים בציוצים האחרונים של נפתלי בנט. לא מעט פרופילים מהודו ואינדונזיה. המון חשבונות עם תמונות "לך ". הצלחתי למצוא בפינצטה כמה בודדים שאולי שנראים כמו מצביעי ימינה. עכשיו אני מבין למה בערוצי הטלוויזיה לא עושים סקרים. לא נעים לראות מפלגת שלטון שלא עוברת את אחוז החסימה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הסרוגים חוששים:

ביום ראשון הקרוב, אם לא תהיינה תקלות, תושבע ממשלה חדשה בה ח"כ נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה. מצביעי ימין בכלל, ואנשי המגזר הציוני דתי בפרט, חוששים מאוד מן הממשלה שקום גם אם חובש כיפה עומד בראשה. החשש נובע מכך שעדיין מרבית הממשלה שתקום תהיה מורכבת מאנשי שמאל, ובכך נושאים היקרים לליבם של בני המגזר עלולים להיעצר, כדי לשמור על שלמות הממשלה ההטרוגנית.

מודעה
בהתיישבות גם לא רגועים מהממשלה החדשה, ולאחר פרסום ההסכמים הקואליציוניים החשש גדל ומפחדים כי יישארו מאחור. הדבר מקבל אישוש במיוחד לאחר שבהסכמים ישנם חלקים הדואגים להסדרתם ורווחתם של היישובים הבדואים בנגב, אך בכל הקשור להתיישבות ביהודה ושומרון אין אזכור. בשיחה עם גורמים בכירים בהתיישבות, חושפים לחדשות כיפה אלו נושאים בהתיישבות עומדים על הפרק ומקווים שבכל זאת בנט יוכל לדאוג להם.

אישורי בנייה
בישראל מי שמאשר עד היום את הבנייה ביהודה ושומרון זהו ראש הממשלה, זאת לאחר שקיבל את הבקשות מן המנהל האזרחי. לפי החלטת נתניהו בכל רבעון תתקיים ישיבה של המנהל האזרחי שתאשר בנייה במקומות נוספים, אלא שכבר חצי שנה שלא אושר שום דבר. בממשלה הקרובה הכריז שר הביטחון בני גנץ, כי אישורי הבנייה ביהודה ושומרון יהיו שלו בלבד ללא התערבות של בנט. כשזו המציאות, ייתכן שאישורי הבנייה לא יגיעו בממשלה הקרבה.

כרם רעים בבניה

צילום: כרם רעים

תשתיות
מקומות רבים ביהודה ושומרון, ביישובים היהודים ובערביים, זקוקים לתשתיות רבות כמו מים, חשמל, אינטרנט וכד'. מדובר בתשתיות שנבנו עבור יישובים שבער הכילו 500 איש וכעת יש בהם 5,000 איש הנשענים על אותן תשתיות. ביש"ע הכינו תכניות רבות לחידוש והגדלת התשתיות, אך גם כאן יש להמתין לאישורים לכך, אישורים שלא בטוח שיגיעו בממשלה הנוכחית.

ניסיון פגיעה בתשתיות שקד

תחבורה
בעוד שצינור מים היא בעיה חשובה, אך מוצאים לה התושבים פתרונות פראטיים לעת הצורך, בעיית התחבורה היא בעיה התלויה במדינה. דוגמה בולטת לכך הוא כביש 60 הנחשב לציר מרכזי לאורך יהודה ושומרון, בו נוסעים מידי יום כחצי מיליון תושבים, אלא שלכביש יש רק נתיב אחד לכל כיוון מה שמותיר פקקי ענק בכל יום. לפני מספר שנים במועצת יש"ע החלו בשיחות עם שרי הממשלה כדי לקדם תכניות אב, אחרי 50 שנה שלא נעשה טיפול בנושא. ההכרזה של מרב מיכאלי כי בכוונתה לקצץ מיליארד וחצי שקלים מתקציב הכבישים ביהודה ושומרון, מותירה את התושבים באזור אובדי עצות.

הסדרת ההתיישבות הצעירה
החוק שלא מצליח להתקדם כבר מספר שנים, נועד לספק ליישובים הקיימים כבר כ-20 שנה אישור תכנית בינוי ערים. היישובים הללו, למרות השם המבלבל, הם מחכים שנים לאישור שהמועצה תספק להם את השירותים הבסיסיים ביותר הנועדים ליישוב. אין אישור להעביר ליישובים הללו מים, חשמל, תחבורה ציבורית, ועוד שירותים. ההסכם הקואליציוני כולל הסדרת ההתיישבות הבדואית, עם תקציבי ענק. הסדרת ההתיישבות הצעירה והיהודית ביהודה ושומרון נשארת על הגדר.

החלת הריבונות

כשאין הסדרת התיישבות, החלום להחלת הריבונות על כלל יהודה, שומרון ובקעת הירדן נותר כחלום רחוק, שהיה לו חלון בממשל טראמפ טרום ימי הסכמי אברהם. החלום שהחוק הישראלי כולו יהיה תקף באופן קבוע ומוסדר גם על יהודה ושומרון בשלב זה ימשיך להתרחק.

עמי עשו
נתן תודה: 282 פעמים
קיבל תודה: 1034 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

׳מעריב׳: המאבק על תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית - בנט ולפיד נוטים לתמוך בח"כ אלעזר שטרן לתפקיד. גם דני דיין, עומר ינקלביץ ודני דנון שוקלים להתמודד לתפקיד.

עמי עשו

בתום דיון סוער שבו תקפו נציגי הליכוד שס והציונות הדתית בחריפות את הקואליציה החדשה והעומדים בראשה נקבע: בנט ינאם בישיבת ההשבעה ביום ראשון ללא הגבלה. לפיד ונתניהו: 15 דקות כל אחד. בדיון הסיעתי 9 דקות לכל סיעה (אריק בנדר).

עמי עשו

כלכליסט: לשכות חברי הכנסת והשרים החדשים יעלו 138 מיליון שקל לקדנציה - תוספת של 28 מיליון שקל לעומת ההוצאות של הממשלה הקודמת.

עמי עשו

השר דודי אמסלם במליאה על הממשלה החדשה: ״זו ממשלה של צפונבונים אשכנזים בעיקר בגבולות רעננה-תל אביב, האחדות היחידה היא עם מנסור עבאס המזרחי היחידי״

עמי עשו

עמית סגל.. לפי החוק החדש, לא פחות מ-25 חברי כנסת יוחלפו במסגרת החוק הנורבגי:
מקומות 18-22 ביש עתיד
מקומות 9-12 בכחול לבן
מקומות 8-10 בימינה
מקומות 8-10 בעבודה
מקומות 8-10 בישראל ביתנו
מקומות 7-9 בתקווה חדשה
מקומות 7-9 במרצ
מקום 5 ברע״מ
החילוף שבספק הוא בימינה, שם מספר 9 ברשימה מתנגד לממשלה.

עמי עשו

לקחי גנץ: בהסכם הקואליציוני - קביעה שאם תקציב לא עובר ראשות הממשלה עוברת ללפיד עם עוד 3 חודשים להעביר תקציב. (עמית סגל)

סמל אישי של משתמש
אני פה

ארצי.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

zeevi

בנט.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

82828282
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 82828282 »

zeevi כתב:
10 יוני 2021, 08:49
בנט.mp4
מדהים !!!!
לשמוע ולא לאמין

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1279 פעמים
קיבל תודה: 376 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

שלמה קוק חושף ב׳בקהילה׳: חברי המועצת של אגודת ישראל פסלו השבוע שימוש בביטויים האהובים על כמה מעמיתינו בעיתונות החרדית 'ממשלת שמד' ו'ממשלת זדון'. הם קיוו שבנט ולפיד יעשו מאמץ לא לפגוע במסורת, ועדיין לא שוללים אפשרות להצטרף בהמשך לקואליציה.
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

zeevi

דרעי: "פירוק הממשלה היה טעות גדולה"

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס בריאיון לפירוק ממשלת נתניהו-גנץ ואמר כי פירוקה הייתה טעות. "נתניהו אשם, גנץ אשם וגם אני אשם, לא יודע מי יותר ומי פחות" אמר

שר הפנים אריה דרעי, מי שסומן כערב לממשלת האחדות בין גנץ לנתניהו אמר בריאיון היום (חמישי) בגלצ כי פירוקה של ממשלת האחדות הייתה טעות וכי נתניהו טעה "טעות גדולה שפירק את הממשלה האחרונה, וגם טעות שלי שלא נלחמתי על זה, זו הייתה ממשלה נהדרת".

בריאיון אמר כי הוא "מאוד מצטער שהממשלה התפרקה" אבל לא הסיר אחריות משר הביטחון בני גנץ "גנץ היה הגון, אבל יש לו גם אשמה. האשמה שלו, וגם הוא יודע את זה, היא שהוא לא תפס מנהיגות מול ניסנקורן והחריגות שלו" אמר. "הוא היה צריך לפטר אותו או להעמיד אותו במקום, אבל חשש מהאהדה של ניסנקורן בתקשורת. נתניהו אשם, גנץ אשם וגם אני אשם, לא יודע מי יותר ומי פחות".

דרעי אמר שהממשלה שתושבע ביום ראשון היא ממשלה "שקמה במעשה הונאה גדול" אבל הדגיש כי "אם הם יודו שהם טעו ומוכנים לחזור לגוש הימין, אני מוכן לשקול. ממשלה עם מישהו בראשות הליכוד. התוכנית שלהם הייתה קודם להזיז את נתניהו ואז החרדים יצטרפו. היום הם יודעים שלא נשתף פעולה".

"על פניו נראה שתהיה ממשלה ביום ראשון, זו תהיה הצבעה על חודו של קול. עשינו כל מאמץ אבל אין לנו שפן בכובע, הצענו את כל ההצעות האפשריות. חשבנו שבאמת בנט רוצה ממשלת ימין, היינו תמימים" אמר דרעי בריאיון.

בוקר טוב אליהו
אני מבין שהוא חייב למצוא עוד אשם חוץ ממנו ונתניהו, אבל לא הבנתי איך בדיוק גנץ אשם? גנץ גם רצה לפרק את הממשלה???

rich
נתן תודה: 645 פעמים
קיבל תודה: 587 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

אף אחד לא רצה לפרק את הממשלה כי היה ברור לכולם שלאו דווקא שהבחירות יעשו להם טוב. אבל השאלה אם הם היו מוכנים להקריב בשביל זה ולהיכנע לדרישות הצד השני. והתשובה היא שגם נתניהו וגם גנץ לא הו מוכנים. כך שאם האשמה היא שהם לא התקפלו והיו מוכנים לכבד את ההסכמים, אז וודאי ששניהם אשמים...

סמל אישי של משתמש
מויישה

OK, אז נתניהו לא היה ראש ממשלה מושלם לחרדים וגם לא למדינה. והמדינה תמשיך להתנהל יפה מאוד גם בלעדיו. אבל על תחום אחד אני קצת דואג שיישאר נטוש בהיעדרו. וזה תחום המנהיגות וההובלה בתחום המדיני-ביטחוני. עם איזה אוסף גמדים אנחנו הולכים להישאר עכשיו? בנט, לפיד, סער, גנץ. כל אחד מהם לא כשיר ליותר מתפקיד שר התחבורה, גם תיקי החוץ והביטחון גדולים עליהם.
מילא אם היה מדובר באבי דיכטר או ישראל כץ או ניר ברקת מהליכוד שיש להם רזומה וניסיון ויכולת עשייה מוכחת, או אפילו ציפי לבני שבסופו של דבר הייתה עם ניסיון משמעותי פוליטי וגם בענייני החוץ, אבל על איזה אפסים אנחנו מדברים עכשיו? על סער שכל מה שעשה בערך זה רפורמת המרפסות, על לפיד אני בכלל לא מדבר, או על בנט שהוא אומנם מוכשר אבל פזיז ולא כל כך חכם לטווח ארוך [עיין ערך "הימין החדש" ז"ל]. על גנץ אין טעם לפרט אפילו.
תחשבו שבעוד שנתיים פורצת מלחמה כוללת עם איראן וחיזבאללה. מי שאמור לנהל את זה הוא ראש הממשלה יאיר לפיד והחליפי בנט עם שר הביטחון "המזהיר" בני גנץ.
אפילו הרמטכ"ל המעולה אביב כוכבי כבר לא יהיה אז. אני לא אתפלא אם הם יבינו ברגע האמת שזה גדול עליהם ויקראו לביבי להיכנס לקואליציה ולקבל את תפקיד שר הביטחון.
מצד שני לכל אדם יש תחליף ויש הרבה אנשים שחשבו שלא יהיה להם תחליף ובסופו של דבר עולם כמנהגו נוהג, כולל מנהיג בריטניה וינסטון צ'רצ'יל האגדי שהוחלף בבחירות לאחר שהגיע לשיא וניצח את הנאצים במלחמת העולם השנייה.
משווים את ביבי בעיקר בתחום הכהונה הארוכה לדוד בן גוריון שהיה המנהיג הוותיק שכולם סמכו עליו בראשית שנות המדינה. אז תשמעו סיפור.
1967, ראש הממשלה הוא לוי אשכול ממפא"י ומלחמה עומדת לפרוץ בכל רגע עם הסורים והמצרים ואולי גם הירדנים. בגין מוכנס לקואליציה באקט חירום של ממשלת אחדות לשעת משבר.
לוי אשכול והשרים בלחץ עצום, הרמטכ"ל יצחק רבין חוטף התמוטטות עצבים ויומיים אין עם מי לדבר. מה עושה מנחם בגין? הולך לדוד בן גוריון שכבר יושב בבית [להזכירכם דוד בן גוריון ניסה להרוג את בגין בפרשת אלטלנה וכמובן שנא אותו שנאת מוות כפשוטו] ומבקש ממנו לחזור להיות ראש ממשלה. בן גוריון מסרב.
גם הרמטכ"ל יצחק רבין נוסע לבן גוריון להיוועץ וחוטף מבן גוריון צוננים על התנהלותו והתנהלות הממשלה. לאחר מכן אגב רבין חוטף את ההתמוטטות וקורס ליומיים.
בסופו של דבר כידוע בנסי ניסים עם ישראל ניצל מהשמדה ואף חווה ניצחון גדול, אבל זאת דוגמא טובה למנהיג שברגע האמת יש הבנה שצריך את הניסיון והיכולות שלו.
אבל זאת גם דוגמא טובה מאוד מצד שני שבסופו של דבר המערכת לא תלויה באדם זה או אחר ושגם לבכירי המנהיגים יש תחליף בסופו של דבר. אולי תחליף פחות טוב, אבל עדיין, תחליף. ימים יגידו מה רמת הכשירות של בנט או לפיד לתפקיד, אבל מה שבטוח זה שגם לביבי בסופו של דבר יהיה תחליף.

zeevi

מויישה כתב:
10 יוני 2021, 12:07
OK, אז נתניהו לא היה ראש ממשלה מושלם לחרדים וגם לא למדינה. והמדינה תמשיך להתנהל יפה מאוד גם בלעדיו. אבל על תחום אחד אני קצת דואג שיישאר נטוש בהיעדרו. וזה תחום המנהיגות וההובלה בתחום המדיני-ביטחוני. עם איזה אוסף גמדים אנחנו הולכים להישאר עכשיו? בנט, לפיד, סער, גנץ. כל אחד מהם לא כשיר ליותר מתפקיד שר התחבורה, גם תיקי החוץ והביטחון גדולים עליהם.
מילא אם היה מדובר באבי דיכטר או ישראל כץ או ניר ברקת מהליכוד שיש להם רזומה וניסיון ויכולת עשייה מוכחת, או אפילו ציפי לבני שבסופו של דבר הייתה עם ניסיון משמעותי פוליטי וגם בענייני החוץ, אבל על איזה אפסים אנחנו מדברים עכשיו? על סער שכל מה שעשה בערך זה רפורמת המרפסות, על לפיד אני בכלל לא מדבר, או על בנט שהוא אומנם מוכשר אבל פזיז ולא כל כך חכם לטווח ארוך [עיין ערך "הימין החדש" ז"ל]. על גנץ אין טעם לפרט אפילו.
תחשבו שבעוד שנתיים פורצת מלחמה כוללת עם איראן וחיזבאללה. מי שאמור לנהל את זה הוא ראש הממשלה יאיר לפיד והחליפי בנט עם שר הביטחון "המזהיר" בני גנץ.
אפילו הרמטכ"ל המעולה אביב כוכבי כבר לא יהיה אז. אני לא אתפלא אם הם יבינו ברגע האמת שזה גדול עליהם ויקראו לביבי להיכנס לקואליציה ולקבל את תפקיד שר הביטחון.
מצד שני לכל אדם יש תחליף ויש הרבה אנשים שחשבו שלא יהיה להם תחליף ובסופו של דבר עולם כמנהגו נוהג, כולל מנהיג בריטניה וינסטון צ'רצ'יל האגדי שהוחלף בבחירות לאחר שהגיע לשיא וניצח את הנאצים במלחמת העולם השנייה.
משווים את ביבי בעיקר בתחום הכהונה הארוכה לדוד בן גוריון שהיה המנהיג הוותיק שכולם סמכו עליו בראשית שנות המדינה. אז תשמעו סיפור.
1967, ראש הממשלה הוא לוי אשכול ממפא"י ומלחמה עומדת לפרוץ בכל רגע עם הסורים והמצרים ואולי גם הירדנים. בגין מוכנס לקואליציה באקט חירום של ממשלת אחדות לשעת משבר.
לוי אשכול והשרים בלחץ עצום, הרמטכ"ל יצחק רבין חוטף התמוטטות עצבים ויומיים אין עם מי לדבר. מה עושה מנחם בגין? הולך לדוד בן גוריון שכבר יושב בבית [להזכירכם דוד בן גוריון ניסה להרוג את בגין בפרשת אלטלנה וכמובן שנא אותו שנאת מוות כפשוטו] ומבקש ממנו לחזור להיות ראש ממשלה. בן גוריון מסרב.
גם הרמטכ"ל יצחק רבין נוסע לבן גוריון להיוועץ וחוטף מבן גוריון צוננים על התנהלותו והתנהלות הממשלה. לאחר מכן אגב רבין חוטף את ההתמוטטות וקורס ליומיים.
בסופו של דבר כידוע בנסי ניסים עם ישראל ניצל מהשמדה ואף חווה ניצחון גדול, אבל זאת דוגמא טובה למנהיג שברגע האמת יש הבנה שצריך את הניסיון והיכולות שלו.
אבל זאת גם דוגמא טובה מאוד מצד שני שבסופו של דבר המערכת לא תלויה באדם זה או אחר ושגם לבכירי המנהיגים יש תחליף בסופו של דבר. אולי תחליף פחות טוב, אבל עדיין, תחליף. ימים יגידו מה רמת הכשירות של בנט או לפיד לתפקיד, אבל מה שבטוח זה שגם לביבי בסופו של דבר יהיה תחליף.
שכחת מליברמן ;)

סמל אישי של משתמש
מויישה

מעדיף לשכוח.

rich
נתן תודה: 645 פעמים
קיבל תודה: 587 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

תראה, האמת שהדוגמא שנתת פה על בן גוריון דווקא מראה שלא היה לו תחליף באותה התקופה..
אגב אתה כתבת את זה?

zeevi

rich כתב:
10 יוני 2021, 11:57
אף אחד לא רצה לפרק את הממשלה כי היה ברור לכולם שלאו דווקא שהבחירות יעשו להם טוב. אבל השאלה אם הם היו מוכנים להקריב בשביל זה ולהיכנע לדרישות הצד השני. והתשובה היא שגם נתניהו וגם גנץ לא הו מוכנים. כך שאם האשמה היא שהם לא התקפלו והיו מוכנים לכבד את ההסכמים, אז וודאי ששניהם אשמים...
ביבי לא העביר תקציב כי רצה לפרק את הקואליציה וללכת לבחירות בתקווה להקים ממשלה חדשה בראשותו, והחרדים נתנו לו יד למהלך.

שלח תגובה