הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

משה 72
נתן תודה: 163 פעמים
קיבל תודה: 141 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

איך זה יכול להיות שלא מת מהקורונה? מי שמע היום מישהו שמת מדום לב?

מנחם
נתן תודה: 168 פעמים
קיבל תודה: 234 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

כשנתניהו היה ראש ממשלה, כולם מתו מקורונה, גם כדי להרוויח כסף ממהמשלה,
היום מלבד שיש ענין להמעיט במתים של קורונה, להצלחת ראש ממששת ישראל, מסתמא גם ליברמן לא נותן שקל, אין ענין לשקר,

zeevi
נתן תודה: 866 פעמים
קיבל תודה: 452 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

מנחם כתב:
25 אוגוסט 2021, 15:04
כשנתניהו היה ראש ממשלה, כולם מתו מקורונה, גם כדי להרוויח כסף ממהמשלה,
היום מלבד שיש ענין להמעיט במתים של קורונה, להצלחת ראש ממששת ישראל, מסתמא גם ליברמן לא נותן שקל, אין ענין לשקר,
מנכ”ל משרד האוצר לעסקים: כרגע אין פיצוי

באולמות האירועים מדווחים על ביטולים של 20% לפחות • באטרקציות ירידה של 70% בכניסות למתחמים • בריכות השחייה מתמודדות עם צניחה של 90% • במסעדות מסוימות מגיעים ל-50% בלבד • התו הירוק הוא אומנם לא סגר, אבל בעלי עסקים לא רואים את ההבדל • “בממשלה הזאת אין עם מי לדבר, אנשים שבחרו בה לא מאמינים” • מנכ”ל משרד האוצר: נפצה רק אם לא יתאוששו

התו הירוק נכנס לתוקף לפני שבוע והעסקים, שבפעם האחרונה ששוחחנו איתם הביעו חשש, מביעים היום (שלישי) כבר ייאוש של ממש. במסעדות, האטרקציות, האירועים – הענפים שמושפעים בצורה הקשה ביותר מההגבלות – חשים פגיעות של עשרות אחוזים בהכנסות. סוף אוגוסט היה אמור לפצות אותם על שנה וחצי של קיפאון, אך כרגע לא רואים את האור. הפיצויים והמענקים שהיו בסבבים הקודמים של הקורונה אינם עוד, העובדים שעלולים להיות מפוטרים לא יקבלו חל”ת ובמשרד האוצר אין קול ואין עונה. כך פורסם בN12.

“להבדיל מהפעם הראשונה, עכשיו בעלי האולמות מרגישים פחד, ומרגישים שבממשלה הזאת אין עם מי לדבר”, טוען נועם לוי, יו”ר התאחדות האולמות ובעלי “הבית הירוק” ששוחח עם N12 משתף: “יושב שם בן אדם, שאין לו טיפת רגש וטיפת חמלה, ואנחנו נמצאים באמת על סף תהום – נראה שזה באמת הסוף. כל היום אני מקבל טלפונים של בעלי אולמות שבוכים שהמפעל חיים שלהם פשוט הולך”.

ואכן, בעלי האולמות מדווחים על ירידה של 30% בהכנסות מכל אירוע בגלל הצטמצמות משמעותית בכמות המוזמנים, זאת בנוסף לביטולים של 20% מהאירועים עצמם. “אנחנו מנסים כבר למעלה מחודש לדבר עם משרד האוצר, מדברים עם מקורבים עושים כל מה שצריך לעשות, אבל מקבלים תשובה אחת – ‘שר האוצר לא נפגש עם אף ענף’. שר האוצר הזה יוביל למיטוט הממשלה. ממשלה לא יכולה להתנהג ככה לאזרחים שלה ולעסקים שלה. והשותפים שלו לממשלה, יש להם מצפון, והם לא יתנו לזה להימשך. משבר כזה גדול ואין משרד אוצר – אנשים שבחרו בהם אומרים ש’זה פשוט לא להאמין'”.

רם בלינקוב, מנכ”ל משרד האוצר, התראיין ל”תוכנית חיסכון” והגיב על קריסת העסקים: “כואב לי לראות את האנשים שמאבדים חלק מהעסק, אבל אנחנו לא יכולים באופן אוטומטי לפצות. אם לא יתאוששו, נמצא את הדרך איך לסדר את הדברים. עסק זה לא חברת ביטוח – הממשלה לא רצה ומשלמת ברגע שיש שינוי מדיניות, זה לא שליבי לא איתם”.

“אני מאוד אופטימי לשבועות הקרובים”, הוסיף בהתייחסות לנתוני התחלואה. “”אנחנו חושבים שאנחנו בקצה של ההגבלות הנכונות, הנתונים תומכים בזה”. עוד הדגיש: “הפתרון הכי קל והכי פחדני זה לפתוח את הארנק ולהגדיל הוצאות – אנחנו משלמים מיליארדים על הריביות האלה. כלל הצרכים הם רבים, כולם רוצים יותר ממה שיש”.

אולמות האירועים הם לא היחידים שחווים קשיים בענף הזה. עמית, בעלים של חברה שמספקת שירותי הפקת אירועים לחברות וארגונים, מספר על פגיעה של עשרות אלפי שקלים: “כמה חודשים אחורה, כשהוסרו המגבלות והייתה פריחה מטורפת של עבודה, הכול קרה בבום כל הלקוחות רצו לחזור לשגרה והוצפנו בהרבה פרויקטים, השתדלנו מאוד להגיד כן להכול, לחפות על השנה וחצי האחרונות. אבל הפקה היא לא מסעדה, אתה לא פותח את הדלתות ומתחיל להכניס מזומנים, אם אני עובד על אירוע אני עובד עליו לפעמים גם חצי שנה. כל התקופה הזאת התחלנו לעבוד על אירועים לקיץ, ליולי-אוגוסט, וברגע שנאמרה המילה סגר בפעם הראשונה בטלוויזיה, חווינו ירידה דרסטית במכירה של כרטיסים”.

עמית מספר על שלל אירועים שבוטלו, או בשל ביקוש נמוך במיוחד של הציבור או בגלל ביטול של המארגנים. “הוצאנו עשרות אלפי שקלים על הפקות ותכנונים וגם עבודה שהלכה לפח. מעבר לכסף, עבדנו שעות, ימים, חודשים. אחרי שנה וחצי שאתה לא עובד, מנסה להישאר עם הראש מעל המים כדי לשרוד, אתה מתחיל לעבוד, מתחיל להרגיש את ההכנסות, כאילו הן כאן, ובסוף הדברים מתבטלים סתם”.

בסבב הראשון עמית קיבל פיצויים על פי הירידה בהכנסות שלו, אבל עכשיו, כפי שהוא מגדיר זאת, “אין לנו מושג מה יהיה”. “אנחנו לא יודעים לקראת מה אנחנו הולכים, אף אחד לא מדבר איתנו. אף אחד לא מדבר על מנגנון הגנה, פיצוי, בינתיים רק זרקו לאוויר שיהיה סגר גרמו לביטול של עשרות אירועים, הפסדים של עשרות ומאות אלפי שקלים שלא נכנסו ואף אחד לא מגן עלינו”. ובכמה כסף מדובר? “אני אפילו מפחד לעשות את המדידה הזאת כי זה כואב לי בלב, ההכנסות באוגוסט היו אמורות להיות 250-300 אלף שקל וירדנו לכלום, למינימום”.

במסעדות אין משפחות והירידה בהכנסות מגיעה ל-50%
לפי נתוני אתר ONTOPO, מאז החלה אכיפת התו הירוק ישנה ירידה של כ-15% בהזמנות למסעדות בשעות הצהריים ובשעות הערב המוקדמות, כלומר השעות שמתאימות לבילוי משפחתי, ועליה של כ-30% אחוז בביטולים בשעות אלו. בשעות הערב לעומת זאת רואים ירידה של כ-5% בלבד בהזמנות למסעדות ברחבי הארץ.

הנתונים של המסעדנים עצמם מעידים על מצב הרבה יותר חמור. “זה מורגש אצל כולם, קולגות רבים מדווחים על ירידה של 50%-60%”, מספרת לילך, בעלת בר הפיקוק. “אנשים לא יקחו את הילד שלהם לעשות בדיקה בשביל מסעדה. מסעדות רבות נערכו לסוף אוגוסט, גייסו עוד צוותים לקראת העומס שהיה אמור להיות, הם התכוננו אחרי שנה וחצי של הפסדים, והשקיעו כסף, ולא לאפשר אפילו לשבת בחוץ עם ילדים זה פסיכי וללא שום הצדקה”.

“אצלנו יש ירידה של בערך 20%, וצריך להבין שבמסעדות על כל ירידה של 10% אתה כבר מגיע להפסד, כי כל תחום הרווח זה 8%, המשיכה לילך. “אי אפשר לתת הגבלות בלי פיצויים, אי אפשר להגביל את ההכנסות ולהשאיר את ההוצאות אותו דבר. עסקים שעכשיו מוסיפים עמדת מארחת כדי לבדוק את התו הירוק, כי אף אחד לא מגיע בהתנדבות, מי משלם על זה? לא רק שההוצאות שלי לא ירדו, לא רק שמגבילים אותנו בהכנסות, עכשיו גם מכבידים עלי בהוצאות”.

שי ברמן, מנכ”ל איגוד המסעדות והב. מחזק את דבריה של לילך: “התו הירוק בשטח החיצוני של המסעדה לא עומד במבחן המציאות וגורם למסעדנים נזקים עצומים. אנחנו בעימותים בלתי פוסקים עם הלקוחות שלנו שלא מבינים מדוע הם לא יכולים לשבת בחוץ עם ילדיהם. ממשלת ישראל, הפכה אותנו למקדמי המכירות של החיסונים, רק שכחה לתגמל אותנו. הפארסה הזו של תו ירוק בחוץ, חייבת להתבטל מיד”.

“כל השנה אנחנו מחכים לשבועיים האלה, מדובר בשיא העונה אליה מתנקזת לעיתים שנה שלמה של עבודה וציפייה”, סיפר ל-N12 אורי זמיר, מנכ”ל “באלגן” ביגור. “על אחת כמה וכמה אחרי שנה שלמה שבה עמד הפארק שומם וריק. והנה, ברגע אחד של החלטה, שאין מילים אחרות לתאר אותה חוץ מאשר לא הגיונית, נותרו הקניונים למשל פתוחים, ואנחנו דה פאקטו סגורים. 70% ירידה בתפוסה בזמן שבו הכי נדרשנו לה, זה קצת כמו לנתק חולה קורונה מחמצן ברגע שבו הוא הכי נזקק לנשימה גדולה ומצילת חיים”.

נתוני סקר התאחדות האטרקציות מעלים בהחלט תמונה קשה. ד”ר אופיר מילר, יו”ר הנהלת התאחדות האטרקציות ובעל אטרקציות בעצמו, מסר: “זהו סגר לכל דבר ועניין. מכל הענפים שעליהם תו ירוק – אנחנו היחידים, שרוב רובו של קהל היעד שלנו הוא ילדים שלא יכולים להתחסן, והורים נמנעים מביצוע בדיקות פולשניות עבור ביקור חד פעמי באטרקציה, גם כאשר יש מתחם בדיקות מהירות צמוד לאטרקציה.

“על אטרקציות לפעול בתו סגול או לקבל פיצוי הולם מהמדינה, כמתבקש בכל סגר, כי זה מה שקורה בפועל. אני יכול להעיד למשל על סינמקס 360, אטרקציה חדשה בפארק הירקון שהושקעו בה מיליוני שקלים וכעת יש שם ירידה של יותר מ-70% מאז כניסת התו הירוק. הפארק סביבנו מלא במבקרים, ולמרות ששתי דקות מאיתנו, בחניון של גני יהושוע, מתבצעות בדיקות מהירות של מד”א – הורים מוותרים על האפשרות להתקרב לשם בכלל, והאטרקציות נותרות ריקות”.

גם בבריכות השחייה כבר לא יודעים מה לעשות. ניר עוז, יו”ר ארגון מנהלי בריכות השחיה, מרכזי ספורט ונופש בישראל, ומנהל ובעלים של בריכת שחייה פרטית בנתניה, סיפר: “משפחות וילדים לא מגיעים בכלל. התו הירוק זה לא מעשי, אי אפשר לשלוח ילדים כל יום לבדיקה. הימים האחרונים של החופש הם הימים הכי חשובים, גם לנו וגם להורים”.

ההכנסות של בריכות השחייה כמובן ממשיכות לצנוח וההפסדים נערמים. “בינתיים אנחנו ממשיכים להפעיל את המקום כרגיל, שזה עלויות של מצילים, של מכונות, ואפס הכנסות. אנחנו פשוט קורסים פשוט נמחקנו, גם אם הצלחנו לקבל כסף הקיץ הזה זה רק מחזיר את הבור שנכנסו אליו בקיץ שעבר. אם לא יאפשרו לנו עכשיו לפתוח – זהו סגרנו”.

נשיא להב, לשכת ארגוני העצמאים, המונה כ-250 אלף עצמאים, עו”ד רועי כהן, רואה הרבה מהבעיות מלמעלה, ללא חלוקה לענפים. על פי בדיקה של להב, עלות ההגבלות היא כ-230 מיליון שקלים לשבוע, וכמיליארד שקלים לחודש הקרוב. “לא ייתכן שממשלת ישראל מטילה עוד ועוד מגבלות על העצמאים והיא בטוחה שנסתדר, שכולם פה עשירים ומסודרים ויכולים לספוג את המכות הללו בלי מענה ופיצוי”, הוא אומר. “הממשלה מטילה מגבלות, היא חייבת לתת בגינן פיצוי. התיירות, המסעדות, התרבות, האטרקציות, האירועים, בריכות השחיה – כולנו סופגים תו ירוק, תו סגול, והדרישה שלנו שיהיה תג מחיר לכל תו כזה”.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 397 פעמים
קיבל תודה: 2368 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

ראש הממשלה נפתלי בנט, פרסם תמונה כשהוא פותח את הבוקר בוושינגטון בארה”ב עם טלית ותפילין. וזכה לתגובות חמות ברשת מצד עיתונאים חרדים

“אפשר לא לאהוב את בנט לחשוב ששיקר וכו׳ העובדה שראש ממשלת ישראל מתעטף בטלית ומניח תפילין בוושינגטון בביקור רשמי (ולא אוכל במסעדת שרצים וכדו׳) תורמת מעט לתחושת הגאווה היהודית”, צייץ הכתב מיכאל שמש.

חבר הכנסת ניר אורבך הגיב: “תמונה מרגשת. ראש ממשלת ישראל, בן הציונות הדתית, פותח את ביקורו בארצות הברית בתפילת שחרית ובהנחת תפילין. חיבור עמוק לשורשים ולערכי הנצח של עם ישראל.”

העיתונאי אריה ארליך צייץ: “מה ששלו שלו. מעולם לא היה לנו ראש ממשלה שפותח את היום בתפילה עם טלית ותפילין. וכשזה קורה בוושינגטון מתווסף אפקט של “וראו כל עמי הארץ כי שם ה’ נקרא עליך”. דווקא לכן, מבאס שהתפקיד הושג במרמה ובשקר, תוך רמיסת רוב ההבטחות לבוחר וזניחת כל העקרונות. מגיע לנו ראש ממשלה מניח תפילין וישר.”
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

zeevi
נתן תודה: 866 פעמים
קיבל תודה: 452 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

גם נשות הכותל מניחות תפילין...

bms
נתן תודה: 3353 פעמים
קיבל תודה: 440 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי bms »

zeevi כתב:
25 אוגוסט 2021, 22:39
כמה שאתה צודק

סמל אישי של משתמש
אני פה

bms כתב:
25 אוגוסט 2021, 23:46
zeevi כתב:
כמה שאתה צודק
ההבדל, שנשות הכותל מניחות רק בכותל בשביל להכעיס.

כאן הוא עשה איזה בחי' של קידוש ה' וראו להחמיא לו לפחות על כך.

bms
נתן תודה: 3353 פעמים
קיבל תודה: 440 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי bms »

אני פה כתב:
26 אוגוסט 2021, 00:03
bms כתב:
25 אוגוסט 2021, 23:46
zeevi כתב:
כמה שאתה צודק
ההבדל, שנשות הכותל מניחות רק בכותל בשביל להכעיס.

כאן הוא עשה איזה בחי' של קידוש ה' וראו להחמיא לו לפחות על כך.
גם עשו שאל את יצחק אייך מעשרים את המלח

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 678 פעמים
קיבל תודה: 708 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

rich כתב:
25 אוגוסט 2021, 13:28
מת מדום לב כן יאבדו כל אויבך ה'
אמן
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 485 פעמים
קיבל תודה: 420 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

רבי נחמן אומר שנפתלי הוא בחינת תפלין ולכן יש בהם אותם אותיות

מים רבים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים »

לא יודע מה אתכם כמה שאני כועס על בנט התמונה הזאת ממש ריגשה אותי
ראש ממשלת ישראל עטור בטלית ותפילין מתפלל לפני פגישה עם אנשי הממשל בארצות הברית
אני בטוח שבן גוריון מתהפך בקברו

rich
נתן תודה: 710 פעמים
קיבל תודה: 675 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

בדיוק. גם אם יש כעס (מוצדק) על בנט, הוא קידש כרגע שם שמיים ברבים במעשהו!

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1672 פעמים
קיבל תודה: 1626 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

2 נקודות -
1. האם רק לי זה נדמה, או שאכן [בהתאם לפרסומים לפני מספר שבועות] בנט מהלך בלא כיפה בהיותו מתהלך בחצרות שועי עולם? ניסיתי למצוא תמונה שלו בוושינגטון עם כיפה [לא בתפילה] עד כה ללא הצלחה.
2. שוטטתי קצרות באתרי חדשות של המגזר הסרוג. מצאתי שם כותרת ראשית [בשני הגדולים שבהם] המהללת את ביקור בנט ועוד כותרות משנה. אפשר לחשוב שהוא הביא הסכם שלום בפגישה הזאת. עוד פגישה [אומנם ראשונה שלו] עם נשיא ארה"ב היא לא סיבה לנהוג כמו במדינה דיקטטורית/פשיסטית ולפתוח מהדורות בשבחים מוגזמים - באופן מגוחך ומביך, - על ביקורו המהולל של המנהיג העליון והישגיו המפוארים למען רווחת האומה, סטייל צפון קוריאה. אומנם באופן כללי אתרי החדשות של המגזר הסרוג מהללים את הקואליציה ומבקרים ללא הרף את האופוזיציה, ובכל זאת, ציפיתי להתנהגות בוטה פחות שנראית פחות צפון קוריאה ויותר מדינה שאמורה להיות לא פשיסטית. רק באתר חדשות אחד מצאתי כותרת ראשית על התפשטות הקורונה שאתמול שברה שיא מטורף לחלוטין של יותר מ-10,000 נדבקים ביממה אחת, ר"ל.

סמל אישי של משתמש
מויישה

ינון מגל, טוויטר: מחד, יפה שראש ממשלה מחובר למסורת. מאידך, לא ריגשו אותי כלל התמונות של בנט מניח תפילין בצילום מקצועיות של לע"מ. וגם לא מעניין מה ביבי אוכל בזמנו הפנוי. רק שאצלו קצת אני יודע שליבו במקום הנכון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הוא הולך עם כיפה. כנראה לקח חיסון, והכיפה לא נופלת לו.

ערוץ 7 שאמור להיות הכי לכיוון החרדל"י נשלט ע"י משפחת מלמד מבית א-ל וד"ל.

אביר יעקב
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אביר יעקב »

גם אני מתרגש מהפן ההיסטורי של התמונה הזאת, אין מה לומר הוא מבצע מהפכה חשיבתית, כשנתניהו יחזור הוא ישקול כבר גם להניח תפילין.. בכל זאת התמונה מלחיצה אותו.

שלאמקע
נתן תודה: 88 פעמים
קיבל תודה: 385 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

בג"ץ הוועדות: לאחר הודעת העדכון מטעם הכנסת ותגובת העותרים, שהוגשה מוקדם יותר היום, השופטים נתנו את החלטתם, בה כתבו כי בהינתן שאין הסכמה בין הצדדים, "ניתן לצפות שיו"ר הכנסת יפעל לשינוי ההרכב, גם ללא הסכמה". בית המשפט הורה לכנסת להגיש הודעה מעדכנת נוספת, עד ה-5/9, לאחר מכן יוחלט על המשך הטיפול בעתירה.

עו"ד אילן בומבך, המייצג את חברי הכנסת העותרים, מסר בתגובה להחלטת השופטים: "ההחלטה התקדימית של בג"ץ מבטאת את חוסר הנוחות שיש בייצוג החסר שניתן לאופוזיציה בוועדות הכנסת. בשל עיוות רצון הבוחר, השופטים הורו למשיבים לפעול מידית לתיקון החלוקה ולהגיש הודעה מעדכנת על כך בתוך 10 ימים. אחרת – השופטים יתנו פסק דין מחייב. מדובר בהחלטה חשובה, שמבטיחה ביקורת אופוזיציונית יעילה, שהיא אחת מאבני היסוד של הדמוקרטיה".

ח"כ אורי מקלב, מסר בתגובה: "טענות האופוזיציה אינם טענות סרק, לצערינו הקואליציה הדורסנית שוללת זכויות ופוגעת בציבור. זה מתחיל בועדות הכנסת ומסתיים בחוקים ובהסדרים הדורסניים והמפלים שלהם. הפסקת הדורסנות והפוגענות זועקת, הגיע העת לשנות את דרך זו".

בתנועה למשילות ודמוקרטיה הגיבו: "הרכב ועדות הכנסת הוא בליבת העשייה הפוליטית, ונמצא בסמכותה הבלעדית והמוחלטת של הכנסת. לבג"ץ אין כל סמכות להתערב בעבודת הכנסת ובתוצאות המו"מ הפוליטי ועצם הניסיון להתערב בהרכב ועדות הכנסת הוא הפרה גסה של עקרון הפרדת הרשויות ע"י בית המשפט".

"אנו קוראים לכנסת להתעלם מהוראות הניתנות לה ע"י גורמים חיצוניים בחוסר סמכות ועם זאת מקווים כי הקואליציה והאופוזיציה ישכילו להגיע להסכמות ביניהן תוך שמירה על הנוהג בכנסת", מסרו בתנועה.

כזכור, מספר חברי כנסת מהאופוזיציה עתרו לבית המשפט העליון, בדרישה שיורה לקואליציה להרחיב את ייצוג האופוזיציה בוועדות הכנסת. לאחר הדיון בעתירה, בית המשפט השהה את כתיבת פסק הדין ונתן לצדדים פרק זמן של שבועיים להידברות, במטרה להגיע להסכמה.
(ק"ח)

סמל אישי של משתמש
אני פה

מנהיג מועצת השורא של מפלגת רע"מ שואב עידוד מהשתלטות הטליבאן על אפגניסטן לקראת תנופה אסלאמית עולמית.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ח באלול תשפ"א 26/08/21 21:47

השייח' חמאד אבו דעאבס מכהן בתפקיד יושב ראש של הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית ויו"ר מועצת השורא של הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ). סגנו של דעאבס כיושב ראש הפלג הוא חבר הכנסת מנסור עבאס, שהינו יו"ר מפלגת רע"מ החברה בקואליציה של ממשלת בנט - לפיד.

ב-19 באוגוסט פרסם השיח' אבו דעאבס פוסט בפייסבוק שנשא את הכותרת "אפגניסטן: צעד גדול בדרך ארוכה" ובו הוא ניתח את השתלטות ארגון הטליבאן על אפגניסטן תוך סילוק המשטר הקודם והכוחות האמריקניים.

"ואולם, האתגרים עצומים, והדרך ארוכה ורבת חתחתים. הפרשנים המנתחים את המצב באפגניסטן אינם מפקפקים לרגע בגודל ההישג, וגם לא בפטריוטיות ובכנות של תנועת הטליבאן", כתב אבו דעאבס.

אבו דעאבס הוסיף וכתב: "עם זאת, החשש מהישנות הניסיונות הקודמים הקשים של מספר תנועות הג'יהאד והשחרור, במיוחד התנועות האסלאמיות, מחייב אותנו להמתין לפני נקבע עמדה בנוגע לעתידה של אפגניסטן, ומידת התרומה של ההצלחה הגדולה הזו של גירוש הקולוניאליסט ליצירת מודל אסלאמי עולמי חיובי”.

השיח' אבו דעאבס מנה מספר אתגרים העומדים בפני ארגון הטליבאן שהפך לשליט באפגניסטן. הראשון - שבהם "האם הטליבאן ייפתח לעולם?" השני - האם הטליבאן יוכל לשמש מנהיג לעולם האסלאמי בדרך המשלבת חוכמה וכוח כדי לתפוס מקום מוביל בין האומות? והשלישי -"כיצד תנהגנה המעצמות כלפי המצב באפגניסטן?"

בדברי הסיכום כותב השיח' אבו דעאבס: "למרות כל זאת, אנו אופטימיים. אנו בטוחים שכל הרודנים יעזבו במוקדם או במאוחר, שכל הכיבושים יסתלקו, שהעתיד הוא לדת (האסלאם) הזו ולאומה (האסלאמית) הזו ושהחולשה והשסע של האומה (האסלאמית) הזו הם לא יותר מאשר מצב פתולוגי שתלוי בהגמוניה המערבית. אם ההגמוניה (המערבית) הזו תיסדק, אז כל משטרי השחיתות והעריצות ייפלו בדיוק כפי שנפל המשטר האפגני – אמריקני”.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ברדוגו ב׳ישראל היום׳: לאור המתיחות לאחרונה, יש מתווך בימים אלה בין בנט ללפיד, מתווך מגשר מעולם התקשורת ועיתונאי נחשב. הוא עסוק כרגע בהעברת מסרים בין השניים ובתחזוק מערכות היחסים. אין שום פלא שגם המתווך ביניהם מגיע מעולם התקשורת, אחרי הכל, זו ממשלת התקשורת.

סמל אישי של משתמש
מויישה

מילים מההפטרה במפגש הפסגה בבית הלבן.mp4

סמל אישי של משתמש
אני פה

טוב שלא נתן ציטט לביידן משישי..

imeir22
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

צילום בנט והטלית והתפילין נעשה מתוך חישוב פוליטי קר ומוצדק מבחינתו.
הצילום מכוון לבני הדת"ל, שאצלם הרגש והדמיון של "ראשית צמיחת גאולתנו" ו"איתערותא דלתתא" וכו' פועלים שעות נוספות.
התמונה של ראש ממשלה בטלית ותפילין גורמת להם להתרגש ולשכוח את כל הדברים האחרים.
חרדי מצוי (בפרט אם הוא קאלטע ליטוואק) מיד מחשבן למה הוא לא מתפלל במניין, ונניח שזה לא מתאפשר מטעמי ביטחון, לפחות שלא יפרסם את זה, ועוד כיוצ"ב.
חרדי בריא בהשקפתו יודע להבחין בין תכלת לקלא אילן, ושתמונה עם טלית ותפילין איננה מכפרת על שותפות עם רשעים כמו ליברמן ועוד.
חרדי בריא בהשקפתו לא מתרשם מתמונה עם טלית ותפילין בה בשעה שאותו בנט גורם לחילול שבת גדול.
ראש של חרדי לאומי עובד אחרת. הוא מתרגש מהסמלים ולא נותן לעובדות המעצבנות לבלבל אותו.
אכן מה שנכון נכון, נתניהו גם כן לא בדיוק המשיח שלנו. נכון, הוא שותף פוליטי יחסית סביר (פשוט כי אין לו ברירה אחרת ולא מאהבת מרדכי) אבל ההערצה שיש לו אצלנו אין לה מקום, משום שבהתנהלות האישית הוא רחוק מאד מיהדות..

סמל אישי של משתמש
אני פה

imeir22 כתב:
29 אוגוסט 2021, 01:53
צילום בנט והטלית והתפילין נעשה מתוך חישוב פוליטי קר ומוצדק מבחינתו.
הצילום מכוון לבני הדת"ל, שאצלם הרגש והדמיון של "ראשית צמיחת גאולתנו" ו"איתערותא דלתתא" וכו' פועלים שעות נוספות.
התמונה של ראש ממשלה בטלית ותפילין גורמת להם להתרגש ולשכוח את כל הדברים האחרים.
חרדי מצוי (בפרט אם הוא קאלטע ליטוואק) מיד מחשבן למה הוא לא מתפלל במניין, ונניח שזה לא מתאפשר מטעמי ביטחון, לפחות שלא יפרסם את זה, ועוד כיוצ"ב.
חרדי בריא בהשקפתו יודע להבחין בין תכלת לקלא אילן, ושתמונה עם טלית ותפילין איננה מכפרת על שותפות עם רשעים כמו ליברמן ועוד.
חרדי בריא בהשקפתו לא מתרשם מתמונה עם טלית ותפילין בה בשעה שאותו בנט גורם לחילול שבת גדול.
ראש של חרדי לאומי עובד אחרת. הוא מתרגש מהסמלים ולא נותן לעובדות המעצבנות לבלבל אותו.
אכן מה שנכון נכון, נתניהו גם כן לא בדיוק המשיח שלנו. נכון, הוא שותף פוליטי יחסית סביר (פשוט כי אין לו ברירה אחרת ולא מאהבת מרדכי) אבל ההערצה שיש לו אצלנו אין לה מקום, משום שבהתנהלות האישית הוא רחוק מאד מיהדות..
גם אני לא התרגשתי מהמעשה, אבל בשמים כל מעשה טוב נחשב בטח של קידוש ה'.

הוא היה אומר אל תהי בז לכל אדם ואל תהי מפליג לכל דבר שאין לך אדם שאין לו שעה ואין לך דבר שאין לו מקום.

rich
נתן תודה: 710 פעמים
קיבל תודה: 675 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

ר מאיר, זה אתה כתבת או ציטטת? תראה, זה לא ככ הוגן לכתוב 'חרדי בריא בהשקפתו'.. מי שלא סובר בדיוק כמוך/ ככותב השורות הוא כבר כאילו עם השקפה מעוותת?

ולעצם העניין, אפשר לעשות הפרדה. זה שהוא עשה מעשה גדול של קידוש שם שמים ברבים (גם בעיני העולם וגם בעיני עם ישראל, שאיש ציבור בכיר מאוד לא מתבייש בהיותו יהודי ומניח תפילין. ועוד אחרי הסערה עם תמר זנדברג), לא הופך את מעשיו הבלתי הגונים ואת תפקודו הכושל ללא קיים. כמו שלא קיים גם בלהיפך, המחטף וההתנהלות לא הופכים את המצווה שלו אצל הקב"ה והקידוש ה' שעשה לבלתי נחשבים.

סמל אישי של משתמש
מויישה

1630273919095.jpg

טריסקער
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 49 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טריסקער »

ככה הבור ועם הארץ הזה מתנהל כל השנים. אפס ידע, וקובע לפי הצליל באזנו. לפני כמה שנים פרסם על מדען יווני קדמון בשם קופרניקוס, וברוב בורותו לא ידע שקופרניקוס היה אסטרונום פולני שחי לפני כ400 שנה
בוק נשאר בוק
ואותנו הוא רוצה ללמד ליב''ה

imeir22

יאיר לפיד שר"י הוא עיתונאי מקצועי חד מחשבה ותפיסה ויכולת וירטואז'ית ללהטט במילים הנכונות במקום הנכון.
פרז'נטור מקצועי של כל דבר וגם של תפיסות עולם.
יודע לומר את המילים הנכונות לקהל הנכון.
מספר אחד בעולם בפרסום ויח"צנות של מוצרים ודעות.
התוצאה: בייס מוצק של 20 מנדטים ממלח הארץ, משפטנים, אנשי עסקים ושאר מלומדים ואנשי אקדמיה שמתחברים למסרים שלו.
מצד שני אפס בעשייה, חפפן ועצלן, איש קשה ולא סימפטי.
ובעיקר - מייצג אוטנטי לאותם המוני 'ישראל' שכשהם יורדים, יורדים עד לעפר.
ועליו ושכמותו נאמר, בפרוח רשעים כמו עשב ויציצו כל פועלי און - (בשביל) להשמדם עדי עד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בכיר מאד בממשלה נגד שר הביטחון בני גנץ, "גנץ דואג לאינטרסים הפוליטיים שלו ולא החליף דיסקט שהתחלפה ממשלה. הוא מתנהל כממשלה בתוך ממשלה".

"אם הפגישה נועדה לצרכים ביטחוניים מדוע הוציא הודעה לעיתונות? זה חרג מהסיכומים המוקדמים שלא יהיה סביב זה פסטיבל תקשורתי. אם הממשלה תיפול זה יהיה בגללו", צוטט בחדשות 12.

בסביבת גנץ משיבים "פשוט לא נכון. לפגישה היתה חשיבות בטחונית, היא היתה מתואמת ומאושרת ונעשתה בפרופיל נמוך ולראיה- אפילו לא יצאה ממנה תמונה".

סמל אישי של משתמש
אני פה

חשבתם שהציבור הדתי-לאומי עומד מאחורי המהלכים הפוליטיים של נפתלי בנט ושמח לראות ר''מ חובש כיפה? טעיתם

ממצאי סקר 'מאגר מוחות' שמתפרסמים היום בעיתון 'בשבע' מוכיחים את ההיפך. נתחיל מהשאלה מיהו לדעתך המועמד המתאים ביותר לתפקיד ראש הממשלה. התשובות: בנימין נתניהו 68% נפתלי בנט 15%
עוד ממצאים מסקר 'בשבע' ו'מאגר מוחות' בציבור הדתי-לאומי:
לשאלה למי הצבעת בבחירות האחרונות, התשובות היו:
סמוטריץ' 32%
ימינה 27%
הליכוד 19%

ואם יתקיימו היום בחירות, למי תצביעו?
סמוטריץ' 35%
ימינה 12%
הליכוד 26%
כלומר, ימינה מאבדת למעלה ממחצית מכוחה בציבור הסרוג שאר התוצאות – בעיתון

שאלה נוספת בסקר 'בשבע' ומאגר מוחות בציבור הדתי-לאומי: באיזו מידה אתה תומך או מתנגד להחלטה של בנט וימינה להקים את הממשלה הנוכחית.
מתנגד מאוד 47%
מתנגד 21%
תומך 9%
תומך מאוד 5%
ככה-ככה 13%
אפילו מבין אלה שהצביעו לימינה שהם חלק קטן מהציבור הדתי-לאומי 42% מתנגדים ורק 36% תומכים.

ומה לגבי תחושת הגאווה מכך שלראשונה בישראל מכהן ראש ממשלה דתי?
ובכן, רק 15% מזדהים עם האמירה "אני גאה בראש הממשלה הסרוג הראשון" .
לעומתם 47% מזדהים עם המשפט "אני מתבייש באופן שבו נפתלי בנט עלה לשלטון".
עוד 12% אומרים כי "בנסיבות הקיימות הייתי מעדיף ראש ממשלה אחר, גם אם הוא נטול כיפה".

imeir22

מפתיעים לטובה

שלח תגובה