הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 397 פעמים
קיבל תודה: 2368 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הממשלה פרסמה בשעה האחרונה את תזכיר חוק הגיוס לקראת הליך החקיקה שייפתח בעוד 21 יום, עם שינויים קלים ביעדי הגיוס שמופיעים בבסיס החוק וכן עם ניצחון לשר הביטחון בני גנץ שסירב להוריד את גיל הפטור למרות בקשת ראש הממשלה נפתלי בנט.

בתזכיר החוק שגובש על בסיס חוק הגיוס של אביגדור ליברמן שהוביל למשבר הפוליטי החריף וגרר לארבע מערכות בחירות, נכנסו שינויים קלים של הורדת יעדי הגיוס שמופיעים בבסיס החוק.

השינויים נכנסו כזכור בוועדה שבראשה עמד האלוף במיל׳ רוני נומה יחד עם יו"ר זק"א לשעבר יהודה משי זהב בעקבות פרסומים כי צה"ל זייף את נתוני גיוס החרדים וגם לא עמד ביעדים שהציב.

בנוסף, נרשם ניצחון לשר הביטחון בני גנץ שסירב להיענות לדרישת ראש הממשלה שביקש להוריד את גיל הפטור לגיל 21 כדי לשלב את החרדים בתעסוקה, כך שגיל הפטור נשאר על 24.

עוד מופיע בחוק כי במקרה ולא יעמדו החרדים ב-95% מהיעדים לאחר כניסת החוק לתוקף, יחולו סנקציות כלכליות על עולם הישיבות, כשהיעדים מופיעים בבסיס החוק.

הליך החקיקה יחל בקרוב בממשלה וככל הנראה יגיע להכרעת הכנסת, שם קיים רוב לקואליציה בפתח מושב החורף מיד לאחר חג הסוכות. אז ייתכן וייכנסו שינויים נוספים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר ישראל היום: הליכוד - 32, יש עתיד - 18, כחול לבן - 10, ימינה - 8, תקוה חדשה - 0 גוש הימין 62.

נתניהו מוביל ב51 אחוזי תמיכה לעומת 12 לבנט.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 374 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

אני פה כתב:
12 אוגוסט 2021, 13:54
מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ יצחק קרייס, דוחה את הפרסומים נגד ראש הממשלה נפתלי בנט.

"מעולם לא הייתה אליי כל פנייה מראש הממשלה או מי מבאי כוחו לומר דברים אשר אינם משקפים את האמת המקצועית והערכית שלי. נכחתי במפגשיו של רה״מ עם מנהלי בתי החולים, לא נדרשנו בשום שלב לשתיקה כלשהי תמורת הגדלת המשאבים. מעולם בכל שנותיי כרופא, כמפקד וכמנהל, לא נמנעתי מלומר את דעתי המקצועית וכך יהיה תמיד".
ככל הנראה גם דברים אלו הם מכלל העסקה, הוא רק מוכיח בכך שזה נכון.
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

zeevi
נתן תודה: 868 פעמים
קיבל תודה: 452 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

מצוקת המקום: מתן כהנא הציע להוציא נפטרים מהקבר אחרי שנה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הוא רוצה להחזיר את המנהג מזמן חז"ל והמקרא שהיו מוצאים את המתים וקוברים בכדים אחרי שנה.

הבעיה שזה צער עצום למשפחות ולא מתאים לדור היום, וחוץ מזה שלאו כל כמיניה לשנות סדרי עולם.

עקיב'לה
נתן תודה: 80 פעמים
קיבל תודה: 425 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

?כך היה המנהג בזמן חז"ל והמקרא

סמל אישי של משתמש
אני פה

כן היו קוראים לזה יום ליקוט עצמות, והיו מתאבלים באותו יום.

משה 72
נתן תודה: 163 פעמים
קיבל תודה: 141 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

zeevi כתב:
13 אוגוסט 2021, 15:01
מצוקת המקום: מתן כהנא הציע להוציא נפטרים מהקבר אחרי שנה.
אולי לזה התכוונה מי שאמרה ''להכיל את המתים''

סמל אישי של משתמש
אני פה

‏ראש הממשלה בנט ביקש ממנהלי קופות החולים להמשיך במבצע החיסונים גם בשבת בבחינת פיקוח נפש וגם לאורך. כל שעות הלילה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

1.jpg
2.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1672 פעמים
קיבל תודה: 1626 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרופ' יצחק כץ, מנכ''ל מכון הסקרים ''מאגר מוחות''- ''תקווה חדשה בראשות גדעון סער נמחקת לגמרי''

"הדבר המפתיע למרות שהוא לא תופעה של השבוע אחרון אלא יותר מחודש זה הכמעט מחיקה של תקווה חדשה בראשות גדעון סער
בסקרים של 500 ואפילו 1000 איש אתה בקשוי מוצא מתי מעט שאומרים שיצביעו לתקווה חדשה

לא רק שהוא לא נכנס לכנסת, קשה למצוא לו מצביעים. לפחות כרגע. בחודש האחרון המפלגה לא קיימת"

פרופ' יצחק כץ, מנכ"ל מכון המחקר מאגר מוחות

גלי ישראל

סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט לשרת החינוך: ''אתם לא עושים כלום, די עם התירוצים'' התמלאה כוס ההמתנה בענין חיסון בני הנוער.

zeevi

אני פה כתב:
16 אוגוסט 2021, 20:19
בנט לשרת החינוך: ''אתם לא עושים כלום, די עם התירוצים'' התמלאה כוס ההמתנה בענין חיסון בני הנוער.
אני באמת לא מבין מה זה קשור למערכת החינוך? למה שלא יחסנו את הילדים דרך קופות החולים?

סמל אישי של משתמש
אני פה

חבר הכנסת יואב גלנט: חלפו שתי יממות וצה״ל לא הגיב לירי על שדרות.
אני שומע שעבאס הציב אולטימטום לבנט ולגנץ - אם תהיה תגובה אין תקציב ואין ממשלה.
מדינת ישראל לא הגיעה מעולם לשפל החמור הזה - מפלגה איסלאמיסטית קיבלה זכות וטו על השיקול הבטחוני.
קיבלתם מדינה בתנועה והכנסתם אותה למוסך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר ערוץ 20 שנערך היום (ד') באמצעות מכון המחקר 'מאגר מוחות' ע"י הפרופסור יצחק כ"ץ מעלה כי במידה והבחירות לכנסת היו נערכות היום מפלגת הליכוד הייתה מקבלת 32 מנדטים, עלייה של שני מנדטים ממה שקיבלה המפלגה בבחירות האחרונות. עוד עולה מהסקר כי *תקווה חדשה של גדעון סער לא עוברת את אחוז החסימה* (2%).

יש עתיד הייתה זוכה על פי הסקר ל-18 מנדטים, אחריה כחול לבן עם 11 מנדטים וש"ס עם 8 מנדטים. ימינה של ראש הממשלה נפתלי בנט הייתה מקבלת על פי הסקר 7 מנדטים, בדיוק כמו שקיבלה בבחירות האחרונות. יהדות התורה, העבודה, ישראל ביתנו ורשימת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' היו זוכות גם הן ל-7 מנדטים כל אחת.

מרצ מקבלת על פי הסקר 6 מנדטים. המפלגות הערביות, רע"מ של מנסור עבאס והרשימה המשותפת של איימן עודה מקבלות 5 מנדטים כל אחת.

הליכוד: 32.
יש עתיד: 18.
כחול לבן: 11.
שס: 8.
ימינה: 7.
ישראל ביתנו: 7.
הציונות הדתית: 7.
יהדות התורה: 7.
העבודה: 7.
מרצ: 6.
הרשימה המשותפת: 5.
רע"מ: 5.

עוד עולה מסקר ערוץ 20 בתשובה לשאלה *'מי לדעתך המתאים ביותר לכהן כראש הממשלה'* , כי ראש הממשלה לשעבר וראש האופוזיציה בנימין נתניהו, עדיין זוכה לתמיכה רחבה עם 47%. אחריו ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד עם 24%. ראש הממשלה נפתלי בנט זוכה ל-13% בלבד.

נתניהו 47%.
לפיד 24%.
בנט 13%.
גנץ 10%.
סער 6%.

בתשובה לשאלה *איזה ציון היית מעניק לתפקוד הממשלה במשבר הקורונה* ענו המשיבים:

גרוע - גרוע מאוד 40%.
בינוני 34%.
טוב- טוב מאוד 26%.

עמי עשו
נתן תודה: 410 פעמים
קיבל תודה: 1719 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

בנט לקח את התואר מאהוד ברק.jpg

עמי עשו

בדיקות.jpg

עמי עשו

בנט לקח את התואר מאהוד ברק.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

לאחר ששר האוצר הודיע על הפסקת המימון של פעוטונים לחרדים, נראה שבכל זאת יתאפשר לאברכים רבים לקבל קצבה חודשית • מאחר שכל מי שלומד בפיקוח או במימון ממשלתי זכאי לסבסוד - הדבר נוגע גם ללימודי רבנות, דיינות והשגחת כשרות • המפלגות החרדיות מתכוונות לדרוש תקצוב לאלפי אברכים בהתאם לסעיף.
היום (חמישי) פורסמו הקריטריונים של משרד הכלכלה שקובעים מי יהיו זכאים לסבסוד במעונות היום - ולא הופיע הסעיף של לימודים תורניים, כפי שדרש ליברמן. אלא שסעיף אחר שמופיע, שהוכנס על ידי אנשי משרד המשפטים - צפוי להוביל לכך שאברכים רבים דווקא כן יזכו למימון מהמדינה.

לפי הסעיף החדש שהוכנס לקריטריונים, כל מי שלומד בפיקוח או מימון ממשלתי שתכליתם השתלבות בשוק העבודה - זכאי גם למימון. כל אברך שמקבל קצבה של כמה מאות שקלים ממשרד הדתות - בעצם לומד בפיקוח או במימון ממשלתי - ומי שעושה מבחני רבנות או דיינות למעשה לומד מקצוע - ולכן זכאי לסבסוד. זה גם מה שאמר אמש המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, בדיון שנערך בנושא. לדבריו, רבנות ודיינות זה מקצוע - ולכן יהיה קשה למנוע מאברך שנמצא בפיקוח ממשלתי וניגש למבחנים לקבל את המימון.
ויש מסלול נוסף שיאפשר לאברכים נוספים לזכות במימון ששר האוצר מבקש לשלול מהם: כל אברך שיירשם לקורס משגיחי כשרות יוכל להגיד גם כן שהוא לומד מקצוע והוא עומד בקריטריונים – הרי לא בודקים אם הוא יעבוד באותו מקצוע בסוף, אלא רק אם הוא לומד אותו.

במפלגות החרדיות מתכננים להרחיב מאוד את הפרצה הזו - וח"כ משה ארבל מש"ס כבר פנה לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי וליועץ המשפטי לממשלה ואמר להם שאלה הקריטריונים - והחוק ממילא אומר שלימודים תורניים מקבילים להשכלה אקדמית בחלק מהמכרזים בממשלה. על משרד המשפטים יהיה להכריע בסוגיה הזו בקרוב.

rich
נתן תודה: 710 פעמים
קיבל תודה: 675 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כיכר השבת
נפתלי בנט התרברב, וחטף ברשתות החברתיות
במיליון המתחסנים במנה השלישית נגד קורונה, כתב רה"מ בנט שהוא רואה הבעת אמון בו ובממשלתו • גולשים ברשתות החברתיות שיתפו אותו, מה הם באמת חושבים עליו (בארץ)

QuickMemo+_2021-08-20-04-09-08.png

ציוץ שפרסם היום (שלישי), בטוויטר ראש הממשלה נפתלי בנט, לרגל המתחסן המיליון במנה השלישית נגד הקורונה, ובו התרברב שהדבר מצביע על הבעת האמון בו בידי הציבור, הוביל לגל של תגובות עוקצניות ברשתות החברתיות.

"הגענו אתמול למיליון מחוסנים בחיסון השלישי", כתב בנט. "אני רוצה לומר תודה אישית למתחסנים. אני רוצה שתדעו שזה מרגש אותי ואני רואה בכך הבעת אמון לא רק בי, אלא בממשלה ובמערכת הבריאות. אמירה שאנשים מבינים שההחלטה שלנו לקחת את החיסון השלישי, גם אם האישור הפורמאלי מה-FDA טרם הגיע, היא צו השעה. זה לא מובן מאליו וזהו עם ישראל בשעתו היפה. רק כך נשמור על הבריאות ועל הפרנסה. מי שעוד לא התחסן - זה הזמן".

כאמור, הגולשים ברשתות החברתיות הזדרזו להגיב. רבים הפנו את בנט לסקרים האחרונים, בהם שיעורי התמיכה בו בקרב הציבור נמוכים ביותר. אחרים "סיפרו" לו על מספר הנדבקים הרב ועל אי נקיטת הצעדים בידי הממשלה. והיו רבים שהגיבו לו, כי אם כך - הרי שמיליוני המתחסנים במנות הראשונות הביעו בכך אמון בנתניהו, לדבריו.

"מה זה השטות הזו? מיליון מתחסנים במנה שלישית זו הבעת אמון אישית בבנט? ככה הוא מפרש את המצב?" הגיב אחד הגולשים, "זה מה שחשוב לו לומר? כשמיליונים התחסנו בזמן ממשלת נתניהו זו הייתה הבעת אמון אישית בנתניהו? מה זה הקשקוש הזה שמתאים למדינות דיקטטוריות?". מילים דומות ניסחו עוד רבים.

"חברי כנסת מחמש מפלגות שונות חולים בקורונה: יש עתיד, העבודה, המשותפת, הציונות הדתית ועוצמה יהודית", הגיב לבנט חבר הכנסת שמחה רוטמן מהציונות הדתית. "או כמו שנפתלי בנט קורא לזה: הבעת אמון חוצה מפלגות בו ובממשלה כולה".

ממפלגת הליכוד הגיבו לבנט: "עוד כישלון של בנט שהבטיח ״לחסן 1.5 מיליון איש תוך 8-10 ימים״. בינתיים עברו 18 יום - וחצי מיליון איש עדיין לא חוסנו. בגלל חוסר ניסיון ושיקולים פוליטיים בנט לא מסוגל לקבל את ההחלטות הנכונות ולשמור על אזרחי ישראל".

הרב אהרן דב הלפרין כתב: "צריך להיות מגלומן, בעוצמה נדירה, לחשוב שאנשים הולכים להתחסן כדי להביע בך אמון מחר שרת התחבורה: "המיליונים שעוצרים ברמזור אדום, הם הבעת אמון בי ובממשלה".

והיו מי שהתלבטו. "שקלתי ללכת להתחסן", כתב אחד הגולשים. "מצד שני, אני לא רוצה להביע אמון בבנט. מה עושים?"

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר 12

אם הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד מתחזק בשני מנדטים ל-32, יש עתיד נשארת המפלגה השנייה בגודלה עם 20 מנדטים.

ש”ס מקבלת 9 מנדטים ושתי מפלגות – כחול לבן והעבודה – זוכות כל אחת ל-8 מנדטים.

יהדות התורה עם 7 מנדטים.

ימינה בראשות נפתלי בנט, הרשימה המשותפת, ישראל ביתנו והציונות הדתית – כל אחת עם 6 מנדטים.

שלוש רשימות מתנדנדות על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים – שלושתן מהקואליציה: תקווה חדשה, מרצ ורע”ם.

לפי הסקר, הקואליציה הנוכחית רק עם 60 מנדטים, בעקבות היחלשות של נפתלי בנט בשני מנדטים שעוברים לליכוד.

מי מנצח בליכוד?

על רקע הקרבות בליכוד – הציבור נשאל אם לדעתו תם עידן נתניהו בראשות המפלגה: 56% מהמשיבים השיבו שלא ו-34% השיבו שכן.

בימין המעמד של נתניהו חזק יותר: 71% מהמשיבים סבורים שלא ו-22%, כחמישית מבוחרי הימין, חושבים שתם עידן נתניהו.

מי צריך להחליף את נתניהו ביום שיסיים לעמוד בראש המפלגה?

31% השיבו ניר ברקת, 12% מירי רגב, 9% אבי דיכטר, 6% יולי אדלשטיין, 5% ישראל כ”ץ ו-3% השיבו צחי הנגבי.

לשליש מבוחרי הליכוד אין מועמד מועדף בינתיים.

אם ניר ברקת ינצח, מפלגת הליכוד תאבד רבע מכוחה – 8 מנדטים.

לפי התרחיש הזה, הליכוד יירד ל-24 מנדטים, יש עתיד תישאר עם 20 מנדטים, כחול לבן והציונות עם 10 מנדטים כל אחת, וש”ס עם 9 מנדטים.

העבודה תקבל 8 מנדטים, ישראל ביתנו ויהדות התורה עם 7 מנדטים כל אחת, וימינה עם 6 מנדטים.

מבחינה אלקטורלית נתניהו הוא עדיין המועמד החזק ביותר ללא כל תחרות מקרב בכירי הליכוד, אבל מבחינה פוליטית אין לו כרגע יכולת להרכיב ממשלה – לא עם גנץ, לא עם בנט ולא עם סער.

סמל אישי של משתמש
אני פה

לפי המתווה שסוכם עם ראש הממשלה, שר האוצר, שר החוץ וכלל ראשי סיעות הקואליציה: גיל הפטור ירד ל-21 באופן מיידי, ויעלה עם ההתקדמות במתווה השירות תוך שמירה על ערך השוויון: חרדים יוכלו להצטרף למערך החירום וההצלה הלאומי, לקבל הכשרה תעסוקתית.

שר הביטחון גנץ מברך על קידום חוק הגיוס במתווה משרד הביטחון, לצד קבלת היוזמה להקמת משמר לאומי, הקמת הצוות שיפעל למתווה גיוס רלבנטי, וסיכום לגבי סוגיית גיל הפטור. משרד הביטחון יפיץ את תזכיר החוק בהתאם לסיכום:

– גיל הפטור ירד ל-21 באופן מיידי, יוקמו מנגנוני הכשרה מקצועית והכשרה לשירותי הצלה וחסד של שלושה חודשים תוך הצטרפות למערך המילואים.
– החל מעוד 24 חודשים, ובהתאם לקידום מתווה השירות, יועלה גיל הפטור ל-22, כשמי שיצטרף למשמר הלאומי ויקבל את ההכשרה הנדרשת, או יזכה להכשרה תעסוקתית איכותית, ימשיך לקבל פטור בגיל 21.

– בתום שנה נוספת, יועלה גיל הפטור ל-23, תוך קיום אותו ההסדר.

במקביל יוקם הצוות שיקדם את מתווה השירות הכולל, שכאשר ייכנס לתוקף, יגדיל את שיעור המשרתים מכלל האוכלוסיה (העומד כיום על מחצית מהאוכלוסייה).
במסגרת תהליך הורדת גיל הפטור והכנסת רפורמת השירות, יעודכנו דמי הקיום של חיילי החובה והטבות בשחרור למשרתים.

שר הביטחון גנץ אמר: המתווה אומר שאנחנו לא מוותרים על אף אחד ולא מוותרים לאף אחד, והוא גשר למתווה השירות שבכוונתי להביא לממשלה בחודשים הקרובים שיסדיר את סוגיית השירות במדינת ישראל. אנחנו מאפשרים לחרדים לצאת לתעסוקה איכותית, שומרים על ערך השוויון ועל צבא העם. הצטרפות החרדים ואוכלוסיות נוספות במסגרת מתווה השירות למערך ההצלה, החירום והחסד של מדינת ישראל, הוא צורך אסטרטגי של מדינת ישראל״.

סמל אישי של משתמש
אני פה

חלם.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

חברי כנסת מהאופיזיציה המשתייכים לגוש התומך בראש האופוזיציה בנימין נתניהו תוקפים את הממשלה עקב הודעת מנהלי בתי החולים הממשלתיים כי יפסיקו לקבל חולי קורונה.

חברי הכנסת התייחסו למסיבת העיתונאים שקיימו הערב (ראשון) שבעת מנהלי בתי החולים הממשלתיים בישראל, בה הכריזו על אי קבלת חולי קורונה, עקב כך שהממשלה לא מתקצבת אותם כפי שהתחייבה. יו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן-גביר, המאושפז בבית חולים לאחר שנדבק בנגיף, מספר על תחושותיו ומצדיק את המאבק.

"נושא בתי החולים הציבוריים זאת שערוריה", טען יו"ר 'יהדות התורה' משה גפני. "שר האוצר הקודם ישראל כץ חתם על העברת 650 מיליון שקלים לבתי החולים בהתאם לסיכום איתם, והממשלה הרעה הזאת לא מיישמת את זה וגורמת בכך לסכנת נפשות לציבור בישראל".

"יש לעשות הכל על מנת שהכסף יעבור לבתי החולים הציבוריים העומדים יומם ולילה במסירות נפש על משמר בריאותם של תושבי ישראל", הוסיף גפני.

יו"ר 'עוצמה יהודית' ח"כ איתמר בן גביר, שנמצא כאמור בבית חולים, צייץ: ‏"בתי החולים בקריסה, וחוויתי זאת על בשרי כשהגעתי לבית החולים הדסה. הממשלה צריכה להוסיף תקנים לצוות הרפואי כדי לתת למערכת הבריאות לעשות את עבודתה נאמנה".

"אם צריך לקצץ מאיפה שהוא, אני מציע להתחיל מה-53 מליארד שנתנו לתנועה האיסלאמית", עקץ את הממשלה, כשזכור התחייבה להעניק כמה עשרות מיליארדי שקלים לחברה הערבית.

"‏בשעה זו ממש, 7 מנהלי בתי חולים ציבוריים מול משרד הבריאות: 'נשאר לנו חמצן למספר ימים בלבד לפני קריסה'", ציטטה בין היתר חברת הכנסת גלית דיסטל-אטבריאן מ'הליכוד', ובחרה לתקוף את התקשורת: "מזפזפת בערוצי הטלוויזיה למצוא אזכור: החופשה של נתניהו. בנט הצליח".

גם יו"ר מפלגת 'נעם', חבר הכנסת אבי מעוז הגיב להודעת מנהלי בתי החולים הממשלתיים: "כששר האוצר ליברמן עסוק בלהכביד יד התקציב על המשפחות ברוכות הילדים והחלשות ועל לומדי התורה, וכששר הבריאות הורביץ עסוק בקידום אג'נדות זרות, אין פלא שאין מי שידאג לרפואה הציבורית ולבתי החולים הציבורים, על מנת שאזרחי ישראל יזכו למערכת בריאות מתפקדת. אזרחי ישראל ראויים ליותר מהממשלה הזו", כך מעוז.

סמל אישי של משתמש
אני פה

לאחר הרפורמה שהעביר שר הביטחון גנץ בממשלה שהובילה לפשרת הורדת גיל הפטור ל-21 אך בלי לגעת בפנסיות התקציביות, פרשן חדשות 12 עמית סגל קורע את גנץ.

"היו ימים שלמדינת ישראל היה שר ביטחון. היום יושב בקריה לוביסט. בשבתו כיו״ר השדולה למען הפנסיות התקציביות, וכמי שבעצמו נהנה מפנסיה שמתקרבת לשש ספרות בחודש (לא כולל שכר השר), חילץ היום בני גנץ באיומים פוליטיים יותר ממיליארד שקל בשנה לטובת הלבנת המהלך הפלילי הקרוי ״תוספת הרמטכ״ל״, הלא הוא עוד הר כסף לכל פנסיונר של צה״ל, רובם בגיל שעד השבוע שעבר עוד לא היה זכאי לחיסון שלישי", תקף סגל.

לדבריו: "הפרצוף החמוץ עשה את שלו, האיומים על הליכה עם נתניהו לא הזיקו, ובעוד המדינה כולה מנסה להתאושש משנת גירעון וצניחה כלכלית, החברים של יו״ר הוועד גנץ נהנים מעכשיו מתוספת נדיבה של עשרה אחוזים בממוצע. במדינת הקצינים של גנץ לא הייתה קורונה ולא היה מיתון".

"מספרים שכוסות הצטלצלו כששר הביטחון דפק על השולחן בממשלה", הוסיף סגל ועקץ: "איזו לוחמנות! הלוואי שהיה מפגין כזו גם בממשלה הנוכחית והקודמת כדי לדרוש תגובה הולמת על עפיפונים ורקטות. הלוואי, למצער, שהיה דופק על השולחן גם למען משרתי הסדיר. אבל להם גנץ לא דואג".

"אך בחודש שעבר הבטיח שר האוצר אביגדור ליברמן להעמיד את משרתי הסדיר ״על ראש תקציבנו״", סגל מזכיר. "כנראה זו לא הייתה הבטחה ליבתית. אך בבחירות האחרונות הבטיח ראש הממשלה בנט להילחם בפנסיות התקציביות. טוב, לפחות הוא לא חתם על מסמך בנושא. תחת החשש מעריקה של גנץ, הם נכנעו לכל תנאיו. תשאלו את פקידי האוצר ההמומים מה דעתם על הצ׳ק שאולצו לחתום עליו. גנץ נוהג להשתמש בפרצופו החמוץ מאז הקמת הממשלה כנשק אסטרטגי. חמיצותו אומנותו. היום הוא הצליח: לא ישראל לפני הכל, ישראל הראשונה לפני הכל".

סמל אישי של משתמש
אני פה

עוד הבטחה ליבתית:
תמונה.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

לקראת שינויים נוספים? השר לשירותי דת מתן כהנא פנה היום (שני) במכתב לרבני ערים, בו עדכן על קווי היסוד המעודכנים של תכנית הכשרות, וביקש מהרבנים להעיר את הערותיהם טרם גיבושה הסופי.

"במערכת הכשרות עובדים רבנים, מפקחים, ומשגיחים מסורים הראויים לכל הערכה", פתח במכתבו. "הכול יודעים כי ישנן כיום בעיות קשות במערך הכשרות. בעשור האחרון הוקמו שתי וועדות כדי להתמודד עם אותן בעיות, אחת על ידי המשרד לשירותי דת והשנייה על ידי הרבנות הראשית".

שר הדתות המשיך: "איני יודע מדוע קודמיי בתפקיד לא פעלו לפתור את הכשלים הללו בדרך שלהם. לו קודמי היו מתמודדים עם אותם כשלים בדרך שלהם היה נחסך ממני כאב ראש גדול. אולם עתה כשהאחריות אצלי איני מתכוון לעצום עיניים".

"חשוב לי להציג בפניך את עיקרי התוכנית, כדי לשמוע ממך על חששותיך. אני מבטיח בלי נדר לקרוא כל מילה. מבנה התוכנית עדיין לא הושלם באופן סופי, אנו מדייקים ומתקנים אותו כל הזמן לאור הערות חשובות שאנו מקבלים", פנה לכל רב בנפרד.

הוא הציג את עקרונות התוכנית:

א. העברת הסמכות על קביעת הסטנדרטים ההלכתיים מהרבנים המקומיים לרבנות הראשית. במקום שכל רב מקומי יקבע סטנדרט כשרות משלו, מועצת הרבנות הראשית תפסוק זאת כעניין ארצי, ותציע כמה סטנדרטים אפשריים.

ב. הקמת גוף פיקוח ארצי חזק שיאפשר לרבנות הראשית לפקח על כל גופי הכשרות.

ג. הקמת גופי כשרות פרטיים שפעילותם תוסדר באופן הדוק על ידי רגולציה וכללים כולל מתן רשיון לפעילות מהרבנות הראשית. יקבעו פרמטרים בסיסיים ברורים לשם הבטחת רמת הכשרות. הרבנים המקומיים יוכלו לתת כשרות במסגרת תאגידים אלו.

ד. הקמנו מנגנון בטיחות שימנע מצב מעין זה. מנגנון בטיחות זה יופעל רק במקרי קיצון ותקוותי האישית היא שעצם קיומו ייתר אף את הצורך להשתמש בו.

"'שסתום הבטיחות' שבנינו בתוכנית מאפשר באירועי קיצון לשלושה רבני ערים לקבוע סטנדרט הלכתי נוסף לסטנדרט ההלכתי שקבעה מועצת הרבנות הראשית. יודגש כי גם בעת שיופעל "שסתום" זה, תמשיך הרבנות הראשית לפקח על גופי הכשרות המאמצים את הסטנדרט הנוסף", סיים.

zeevi

חבר הכנסת סעיד אלחרומי מסיעת רע"מ מת

rich
נתן תודה: 710 פעמים
קיבל תודה: 675 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

מת מדום לב כן יאבדו כל אויבך ה'