הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

בונים
נתן תודה: 95 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי בונים »

ח״כ ארבל מבקש מהיועמ״ש אביחי מנדלבליט להורות לשר האוצר אביגדור ליברמן להגיע לדיוני קבינט הקורונה

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 397 פעמים
קיבל תודה: 2368 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מוחמד מג'אדלה:
פרסום ראשון: התקציבים לחברה הערבית בגובה 34.4 מליארד ש"ח שאישרה הממשלה: 26.5 מיליארד לחברה הערבית, 3 מיליארד לחברה הדרוזית והצ'רקסית, 2.4 מיליארד למיגור הפשיעה ו-2 מיליארד לתשתיות וכבישים

בונים

ח"כ מיקי זוהר תוקף בגלצ: "הממשלה הזו נוהגת כמכחישת קורונה. חלק גדול ממנה לא חושב שהקורונה היא דבר שצריך לטפל בו כראוי, אולי הם רואים בה דבר שולי. הממשלה אנמית ולא מתפקדת מול נגיף מסוכן שהורג בנו"

בונים

ועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך דחתה את כל ההשגות שהגישו חברי הכנסת מהאופוזיציה על תיקון תקנון הכנסת. ח"כ יואב קיש אמר, "אתם עושים מעשה מושחת שהוא לא פחות משוחד פוליטי, ובניגוד לחוות הדעת של הייעוץ המשפטי של הכנסת"

בונים

השר עיסאווי פריג' ממרצ לרדיו מכאן: "התקציב יעבור, הוא מביא בשורה גדולה לחברה הערבית. המשותפת לא תפיל את הממשלה. אין לה תחליף"

בונים

11 חברי כנסת מסיעות הציונות הדתית, יהדות התורה וש"ס יזמו הצעת חוק שתסמיך ואף תחייב את רשות הטבע והגנים לקבוע גם שעות רחצה נפרדות בשמורות טבע בהן יש ביקוש לכך. כך דיווח יהונתן גוטליב ב'ערוץ 7'

בונים

ח"כ רוטמן חבר הוועדה לבחירת שופטים: "מדינת ישראל בוחרת את השופטים שלה בצורה לא דמוקרטית. צריכים לבחור את השופטים שלנו בשילוב של הרשות המבצעת והמחוקקת, ולא בוועדה שנבחרי הציבור הם מיעוט בה"

בונים

יו"ר מפלגת נעם, וחבר סיעת הציונות הדתית ח"כ אבי מעוז פנה ליועמ"שית הכנסת עו"ד שגית אפיק בבקשה כי תורה לרה"מ החלופי יאיר לפיד לחשוף את ההסכם עם השר אלי אבידר סביב מנויו של אבידר לשר, וזאת כמתחייב בחוק יסוד הממשלה

בונים

במפלגת "הציונות הדתית" הגיבו לפרסום כי הרשימה המשותפת תתמוך בתקציב בתמורה לאישור חוק החשמל המאפשר חיבור עשרות אלפי בתים לא חוקיים במגזר הערבי לחשמל.

"בזמן שעשרות אלפי תושבים משלמי מיסים, משרתי מילואים ושומרי חוק אשר נשלחו ע״י המדינה להתגורר בהתיישבות הצעירה כמהים להסדרה ולחיבור מסודר לתשתיות חשמל ומים, עסוקים בממשלת בנט-עבאס-טיבי בהסדרת עשרות אלפי בתים בלתי חוקיים בחברה הערבית בכדי לזכות בתמיכת תומכי הטרור בכנסת.

שיתוף הפעולה עם הרשימה המשותפת היא חציית קו אדום נוסף. נעשה הכל כדי להקים מחדש את ממשלת הימין ולקיים את ההבטחות שבימינה בחרו להפר", נמסר בהודעת הסיעה.

בונים

מפלגת רע"מ הניחה בשבוע שעבר הצעת חוק, שמטרתה לאשר חיבורי חשמל לעשרות אלפי בתים לא חוקיים שנבנו במגזר הערבי.

על פי הפרסום הבוקר של יובל שגב בגל''צ, מתגבש דיל בין הקואליציה לרשימה המשותפת בנוגע לתקציב המדינה, לפיו הקואליציה תעביר את 'חוק החשמל' במושב הבא של הכנסת, תמורת הימנעות או תמיכה של הרשימה המשותפת בהצבעות התקציב.

זהו חוק שאושר בשנות ה-90 כ'הוראת שעה' למשך שנתיים בלבד, אבל הוארך שוב ושוב ובאמצעותו הולבנו דה-פקטו אלפי מבנים לא חוקיים, עד שהחוק פקע בשנת 2007.

"מאז, המפלגות הערביות ניסו לא פחות מ-10 פעמים להקים לתחיה את החוק המסוכן הזה, ובכל פעם המפלגות הציוניות דאגו להפיל את החוק הזה, שמהווה פרס לעבריינות הבניה במגזר הערבי", אומרים בתנועת רגבים. "איסור חיבור החשמל לבניה לא חוקית הוא אחד הכלים המשמעותיים ביותר של המדינה, במאבק כנגד הבניה הלא חוקית, כדי שהיא תהיה לא משתלמת. אם הצעת החוק של רע"מ תתקבל, המשמעות היא הלבנה בפועל של עשרות אלפי מבנים לא חוקיים".

"אסור שבמדינת ישראל תהיינה שתי מערכות נפרדות לחוקי תכנון ובניה. כאשר במגזר היהודי הם קיימים ונאכפים, ואילו רבבות בתים לא חוקיים במגזר הערבי שבתי המשפט הוציאו להם צווי הריסה, לא רק שהחוק נגדם לא נאכף, אלא הם גם יחוברו לתשתיות עם גושפנקה חוקית", מוסיפים ברגבים. "אנו דורשים מראש הממשלה בנט, שרת הפנים שקד, שר השיכון אלקין, ושר המשפטים סער, להצהיר כבר עכשיו שהצעת החוק הזו תישלח ישירות לגריסה".

בונים

ח"כ ניר ברקת מהליכוד: "שגרירות אמריקאית כבר קיימת בירושלים, לכן הקמת קונסוליה נוספת לפלסטינים בעיר משמעותה הכרה בירושלים כבירת פלסטין, באישור ובחסות ממשלת בנט-לפיד. זהו קו אדום שאסור להסכים לו"

בונים

שר החוץ יאיר לפיד יוצא מחר למרוקו כדי לחנוך את הנציגות הישראלית בראבט הבירה

בונים

שר החוץ לפיד על הנסיעה: "הנסיעה ההיסטורית היא המשך של ידידות ארוכת שנים וחיבור עמוק של שורשים ומסורת של קהילה יהודית במרוקו וקהילה גדולה של ישראלים עם שורשים במרוקו. זו עת לפעילות מדינית כלכלית ואנחנו נמשיך לפעול להסכמים שיביאו למדינות שלנו חדשנות והזדמנויות"

בונים

שר הבריאות ניצן הורוביץ הודיע כי משרדו ידאג לביטוח רפואי למבקשי מקלט בישראל, כלשונו.

"הזכות לבריאות היא זכות יסוד שמגיעה לכל אדם. זה ממש לא משנה מה צבע עורו, ארץ מוצאו, מקום מגוריו או מעמדו. בריאות היא זכות אדם בסיסית", אמר במהלך ביקור במרפאת "רופאים לזכויות אדם".

בונים

גורם בכיר בקואליציה טען כי אין שום סיכום מול מפלגת רע"מ בעניין חוק החשמל.

"אנחנו יודעים שהם (רע"מ) הכינו/מכינים הצעת חוק בנושא. לא ראינו אותה עדיין והיא לא נדונה/אושרה בוועדת שרים לחקיקה", צוטט הגורם בגלי צה"ל.

בונים

יו"ר מפלגת נעם, וחבר סיעת הציונות הדתית חה"כ אבי מעוז, פנה היום (ג') ליו"ר הכנסת חה"כ מיקי לוי תחת הכותרת - פגיעה בשפה העברית וזלזול בעבודת הכנסת.

מעוז ביקש כי יורה לחה"כ אבתיסאם מראענה יו"ר הוועדה המיוחדת לעובדים זרים לנהל את הוועדה בשפה עברית תקינה ולא כפי שהודיעה כי הדיונים בוועדה יתקיימו בשפת נקבה.

"‏אני מבקש ממך להעמיד את ח"כ מראענה במקומה ולהבהיר לה ולאחרים את חומרת מעשיה ולדרוש ממנה ‏לחזור בה בפומבי ולדבר בשפה העברית התקינה בעת ניהול הועדה כמקובל-בל נתפלא אם נציגים לא רוצים ‏להופיע בוועדות בגין הפגיעה והזלזול הקיים בכבודה של הכנסת", כתב מעוז.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ממשלה.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

בונים

ח"כ מוסי רז (מרצ) שיגר מכתב לשר התיירות יואל רוזבוזוב דרישת משרד התיירות להקפיא את עבודות הנגשת מערת המכפלה

"נדהמתי לשמוע אודות בקשת משרדך להקפיא את עבודות ההנגשה שהחלו השבוע באתר מערת המכפלה, ושמטרתן לשפר את הגישה לאתר פולחן דתי לטובת אלה המתקשים בכך, יהודים ומוסלמים כאחד", כתב ח"כ רז לשר התיירות.

לרז מפריע שמערת המכפלה, שבה קבורים אבות ואמהות העם היהודי, היא "שטח כבוש", כלשונו. "הטענה שלמדתי אודותיה דרך אמצעי התקשורת, מעלה טיעון מסוכן שיש לנצל את העבודות בשטח בכדי להפוך את האתר למותאם יותר גם בפן התיירותי. אך בשים לב לעובדה שמדובר בשטח כבוש, הצעד שמשרדך מציע עלול להיחשב בגדר קביעת עובדות אסורה בשטח, דבר שאנו דוחים מכל וכל ולא נסכים לו".

לדבריו, "אין פסול בפיתוח תיירותי, זהו צעד שיכול להיות לגיטימי ובר קיימא בלבד שהוא נעשה במסגרת הסכם שלום עם הפלסטינים, וכזה עדיין אין. יתרה מזו, אל מול השיקול התיירותי שמשרדך מציע, עומדת זכות בסיסית, אנושית ומוגנת, והיא הנגשת האתר לטובת מי שמוגבלים בניידות, ללא אפליה על רקע דת, גזע או מגדר".

אי לכך, אני קורא לך לבחון את ההחלטה של המשרד וכוונותיו לעצור את עבודות התשתית אשר נמצאות בעיצומן לאחר תקופה ארוכה של המתנה, ולא לתת ליד למניעת המתפללים והמתפללות הבאים בשערי האתר הקדוש ממימוש זכותם להתנייד אליו וממנו ולקיים את חופש הפולחן של כל אחת ואחד, יהודים כמוסלמים", כך ח"כ מוסי רז.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אלקין: הפעם לא נעשה הנחות לחרדים ונאכוף קורונה וחיסונים. במגזר הערבי יש קשיים

אלקין ב103: הפעם לא נעשה הנחות לחרדים ונאכוף שם קורונה וחיסונים.
ינון מגל: גם במגזר הערבי תנהגו כככה?
אלקין: במגזר הערבי המציאות מורכבת ויש שם קשיים צריך לפעול בחוכמה

סמל אישי של משתמש
אני פה

ביום שני השבוע הוכנסו עשרות אלפי תינוקות ופעוטות אל מעונות היום ברחבי הארץ – המקום הבטוח שכל אמא מייחלת עבור הילד שלה, כשהיא עושה את דרכה לעבודה.

אך שנת תשפ”ב אינה דומה לשנים עברו.

משיחות עם מנהלי רשתות המפעילים מעונות יום במגזר החרדי, אבל גם במגזר הכללי, עולה כי בשל הדחייה באגף ‘מעונות היום’ במשרד העבודה והרווחה בפרסום מבחני התמיכה להשתתפות המדינה בעלות שכר הלימוד במעון או במשפחתון, ישנה ירידה של כ-40 אחוזים ברישום למעונות היום, לטובת מפעילים פרטיים.

הסיבה: הורים רבים מדברים על חוסר ודאות בכל עניין הרישום למעונות, החל מהרישום המקוון שהיה השנה, שנת הקורונה שחלפה, אי פרסום מבחני הזכאות לתמיכה – ומעל הכל ובנוסף מרחפת עננת גזירת ‘חוק האברכים’ של שר האוצר אביגדור ליברמן מעל ראשי כ-20 אלף משפחות חרדיות, בשל ביטול אישור הזכאות לאברכי כולל.

המאבק על כל שקל במשפחה חרדית עם ילדים, כאשר בחלק מהמקרים מדובר בכמה ילדים במעון, הוביל הורים רבים לשלוח את ילדיהם למקומות פיראטים, המסכנים את שלומם של הפעוטות, רק מאחר שהם מציעים מחירים מוזלים יותר, מבלי שההורים יידעו או יחשבו על כך לעומק.

כך החלה נהירה למטפלות ומשפחתונים פרטיים, שרבים מהם פועלים ללא פיקוח – ובצורה בלתי חוקית. חלק ממשפחתונים אלה פועלים עד השעה 13:00 או 13:20 וחלקם עד השעה 16:00.

מדיווחים שהתקבלו במערכת אתר חרדים 10, עולה תמונה קשה.

כך, למשל, מטפלת קיבלה 30 תינוקות בביתה. מטפלת פרטית אחרת קיבלה עם פתיחת שנה זו, באמצע שיפוץ המתנהל בדירתה – 26 ילדים. ישנם גם גנים פרטיים שהוזילו את המחיר ב-100 שקלים לילד, והכפילו את מספר הילדים, לקראת שנת הלימודים תשפ”ב.

מנהלת גן מספרת: “יש אצלנו הורה שביטל רישום כי אחת פתחה בבית פעוטון ל-24 ילדים, כולל ארוחת צהריים, עד השעה 16:00 ב-1200 שקלים. לאחר כמה ימים חזר אלינו. מה קרה? הלך לראות את הבית ולא האמין ששם הולכים לדחוף 24 ילד”.

בעל רשת מעונות יום אומר לחרדים 10: “מדובר בבתים פרטיים, ללא רישיונות בטיחות, תברואה וסביבה שאינה בטוחה עבור הפעוטות. במשפחתונים פרטיים מטפלת יכולה לעשות דין לעצמה, היא קובעת מחיר לפי ראות עיניה, ומקבלת כמה שיותר ילדים לכמה מטרים בבית שלה.

“הכל מתנהל ללא בקרה, ללא מצלמות, וללא בדיקת רישום פלילי. אין פיקוח ואין אחריות. מטפלות פרטיות פשוט לא מדווחות לאף אדם או גורם, זה עסק ללא פיקוח”.

הוא מוסיף: “איפה כל ארגוני הילדים? איפה כל הוועדות למען הילד? חס ושלום כשאסונות יצוצו בכל פינה אולי אז נזכר… אולי אז נבין האם לא די במקרים המזעזעים שהתרחשו בשנה החולפת, כאשר 99 אחוז מהם התרחשו במעונות פרטיים כאלה.

“המעונות הם המובילים של המשק, בלעדיהם נשים לא תצאנה לעבודה. אולי אז יבינו במשרדי הממשלה כי אורח חיים לא משתנה בגלל כסף, אבל בטיחות הילדים לצערנו כן… באוצר לא מבינים שאותם אלה שלומדים לא יצאו לעבוד. אנחנו חיים במגזר, אנחנו יודעים שאנשים פשוט מחפשים במקרה כזה דברים זולים יותר, כי בסוף הכסף מדבר – וזה המצב כעת”.

בעל הרשת מתריע: “רגע אחד לפני האסון הבא, בואו נעצור את הכדור שלג בראש ההר. השנה הקרובה עלולה להוביל למקרים רבים של אלימות ומקרים קשים בגיל הרך”.

שלום נגר, בעל רשת מעונות ‘מרגלות הגלבוע’, המפעיל רשת מעונות יום ברחבי הארץ לציבור החרדי והכללי, אומר בשיחה עם חרדים 10: “הנקודה הקריטית היא הטלטלות שמערך מעונות היום עבר עם מקרי האלימות, כל שני וחמישי, וזה היה ספינת הדגל של ‘תקווה חדשה’ והשרה שאשא ביטון”.

כחלק מקידום העברת האחריות למעונות היום – מלידה עד גיל שלוש – מזרוע העבודה למשרד החינוך, יוקצו כ-200 מיליון שקל, שאושרו במסגרת תקציב המדינה הקרוב, לצורך פיקוח.

“אבל הם גרמו לאפקט הפוך”, אומר נגר. “הסיבה שעכשיו נפתחו משפחתונים פרטיים היא בגלל שלא פרסמו תבחיני הזכאות של ההורים למעונות יום, שמפוקחים על ידי התמ”ת. פשוט אין פרסום לדרגות, והורים לא יכולים להרשות לעצמם לשלם מחיר מלא למעון מפוקח עד לפרסום התבחינים. הפקרת חסרי הישע אינה קשורה למגזר החרדי או לגזירה של ליברמן.

“נסתכל בכללי – אנחנו מדברים על עשרות מקרים של בתים פרטיים שפתחו ‘סוג של משפחתון’, כי לקרוא לזה משפחתון זה לא נכון. יש פה הבט פלילי מצד חוק הפיקוח שעבר בכנסת. לפי החוק, לא כל אחד יוכל לפתוח בבית שלו משפחתון או מעון. זו עבירה פלילית. צריכים אישורים ושהיה סמל / רישיון הפעלה למקום. כל הדברים האלה הם בניגוד לחוק – וזו עבירה פלילית לשים את הילדים בבתים האלה. מעבר לבעיות בטיחות חמורות ויתר הדברים שמובילים לכך שהילדים נמצאים בסיכון.

״בשורה התחתונה, אנחנו מדברים פה בעליה חדה השנה של אלפי ילדים, בכל הארץ, שנמצאים במקומות ללא פיקוח, בסיכון יום-יומי לשלומם. בבית רגיל ללא מעטפת בטיחות בסיסית אין אישור תקני לגז, אין אישור בטיחות – ביטוח תאונות אישיות, תזונה נאותה, אישור משרד הבריאות, אבל יש עבירה פלילית של מפעילת הבית הזה.

“בכל המהלך הזה גורמים לאפקט של סיכון הילדים, גם מבחינה חינוכית, גם מבחינת סביבה בטיחותית, גם מבחינה פלילית – ואפשר לבדוק נתונים סטטיסטים מול האגף למעונות יום, ולראות שיש ירידה של 40% בכלל המעונות וברישום בין שנת תשפ”ב לבין השנה שעברה”.

וזה קשור, בעצם, בציבור החרדי גם לגזירת המעונות של ליברמן?

״אני לא רוצה להגיד ליברמן, אני אומר עובדות: יש אלפי ילדים חסרי ישע הנמצאים ברגעים אלה בסיכון מרבי וברגע של אסון חלילה מי יתן את הדין? אני אומר: לא פרסמו תבחינים. הורים לא רוצים לקחת סיכון, כשהם לא יודעים מה רמת ההשתתפות של המדינה בתשלום שכר המעונות והגנים.

“הגזירה של ליברמן עדיין לא יצאה לפועל. אם התבחין לא פורסם, אנחנו לא ראינו עדיין בעיניים שאברך לא זכאי להשתתפות. אנחנו לא יודעים בפועל שזה קרה.

“אנחנו יודעים שמאחורי הקלעים זה האפקט. הורה לא יודע מה תהיה ההשתתפות בשכר הלימוד, ולא יודע איך לחשב את המעון – אז הוא אומר: ‘למה אני אקח סיכון? יש לי מעון ב-1000 שקל. כאילו זה שוק ירקות, עושים סחר בילדים”.

כמה מעונות לא מפוקחים יש להערכתך?

״מאות. בכל המעונות המפוקחים בארץ יש ירידה של 40%, אז זה סימן שנפתחו מאות פרטיים”.

והכל בגלל המחיר, בעצם?

״כן. כי לא יודעים מה תהיה העלות של שכר הלימוד. נהיה סוג של סחר בילדים כמו בשוק החקלאות בין תוצרת הארץ לחו”ל. הפרטי ודאי זול יותר מהמעונות שתחת פיקוח, כרגע ההורים לא יודעים מה יהיה שכר הלימוד שם. אז אם אני לא יודע מחיר, אני הולך לזול.

“החוק בתמ”ת אומר: עד שאין לך דרגה, אתה תשלם 2,700 שקלים. כשתהיה לך זכאות, אתה תקבל את ההחזר.

״אף בן אדם, הורה ממעמד הביניים, לא יכול להרשות לעצמו לשלם כעת סכום כזה. לאו דווקא אברך. לא יכולים לשלם מחיר מלא עד שיפרסמו תבחינים, אז הולכים למקום שלוקח 1,000 שקלים”.

איזו ירידה אתה רואה ברשת המעונות שלך?

“ישנה ירידה משמעותית”.

במספרים, כמה זה יוצא?

״קרוב ל-30% נכון להיום”.

מה אתה חושב על זה שאין עדיין תבחיני הכנסה?

“מחדל, והאפקט שלו זה שיש אלפי ילדים שנמצאים במקומות מסוכנים”.

אתה אומר שמעונות יום ומשפחתונים פרטיים נפתחים בכל הארץ, לא דווקא במגזר החרדי.

“נכון. כרגע זה בעיקר החרדי כי הם התחילו את השנה כבר השבוע. המגזר הכללי פותח ב-1 לספטמבר. למשל בבית שאן – 4 מעונות פרטיים נפתחו, שזו עיר לא חרדית”.

בארגון ‘בטרם’ הגיבו על פניית חרדים 10: “הנתונים שאתה מציג, כמובן, חדשים לי. בשנת 2018 נכנס לתוקפו חוק הפיקוח על מעונות היום לפעוטות – שארגון בטרם היה חלק מקידומו. במסגרת החוק נקבע כי כל מסגרת לתינוקות מחויבת ברישיון ופיקוח, הכולל בין השאר עמידה בתנאי סף של בטיחות – התאמת המעון לגיל הילדים וקורס התנהגות בטוחה לצוות.

“למעשה, כל מי שמפעיל מעון או מסגרת חינוכית ללא רישיון עובר על החוק”.

משרת החינוך וממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה על פניית חרדים 10. נפרסמה כשתתקבל.

– – –

• כדי לסייע בשילובן של אוכלוסיות הורים שונות בשוק העבודה, המדינה מסייעת במימון מעונות יום ומשפחתונים מוכרים עבור תינוקות ופעוטות, בהתאם לכללי הזכאות.

קיימות מספר דרגות לתמיכה הממשלתית: קביעת דרגת ההשתתפות מבוססת על רמת ההכנסה לנפש במשפחה ובנוסף עשויה להיות מושפעת ממספר שעות העבודה השבועיות של ההורה ומספר הילדים במשפחה השוהים במעון או במשפחתון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח"כ מיקי זוהר תוקף את החלטת שר הביטחון בני גנץ לאשר בניית אלף יחידות דיור לפלסטינים בשטחי C.

"ממשלת בנט ממשיכה בחלוקת מענקים לציבור (על חשבונכם): אחרי שהתנועה האיסלמית קיבלה 53 מיליארד ש״ח, עכשיו גם מאשרים לפלסטינים לבנות 1000 יחידות דיור ביהודה ושומרון. בנתיים אנחנו נשלם מס על נטפליקס וזירו".

"אגב, גם במקרה הזה לא הייתי מציע שתבנו על ה״אידיאולוגים הימניים״ בממשלה של בנט", דברי זוהר.

zeevi
נתן תודה: 866 פעמים
קיבל תודה: 452 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אני פה כתב:
11 אוגוסט 2021, 13:43
אלקין: הפעם לא נעשה הנחות לחרדים ונאכוף קורונה וחיסונים. במגזר הערבי יש קשיים

אלקין ב103: הפעם לא נעשה הנחות לחרדים ונאכוף שם קורונה וחיסונים.
ינון מגל: גם במגזר הערבי תנהגו כככה?
אלקין: במגזר הערבי המציאות מורכבת ויש שם קשיים צריך לפעול בחוכמה
למה זה באותיות קטנות?
זה להיכתב באותיות קידוש לבנה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בכירים בממשלה לירון אברהם: רה"מ בנט נותר לבדו בחזית אל מול משבר הקורונה. כל השרים נעלמו כלא היו. מדובר בבריחה מאחריות באופן מופגן.

סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 186 פעמים
קיבל תודה: 230 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

אני פה כתב:
11 אוגוסט 2021, 20:44
בכירים בממשלה לירון אברהם: רה"מ בנט נותר לבדו בחזית אל מול משבר הקורונה. כל השרים נעלמו כלא היו. מדובר בבריחה מאחריות באופן מופגן.
טוב,
הוא ה'מומחה', הרי הוא כתב ספר בענין. אז צריך לתת לו לנהל את העסק...

בונים

שר החוץ יאיר לפיד שהמריא הבוקר (רביעי) לרבאט בירת מרוקו כדי לחנוך את הנציגות הישראלית במדינה, מסר הצהרה משותפת עם שר החוץ המרוקאי, נאסר בוריטה, במשרד החוץ ברבאט.

מדובר בביקור רשמי ראשון של שר חוץ ישראל במדינה מזה יותר מ-20 שנה, זאת לאחר חידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל למרוקו, בדצמבר שנה שעברה, שנותקו בעקבות פרוץ האינתיפאדה השנייה בשנת 2000.

לפיד אמר בהצהרה: "יהודים חיו במרוקו כמעט אלפיים שנה. יש עדויות ארכיאולוגיות על חיי קהילה יהודית במרוקו כבר במאה השנייה לספירה. רוב השנים, ורוב התקופות, היהודים חיו פה בשלום. היו יחסים של חברות עמוקה בינם לבין השכנים המרוקאים שלהם. בשביל מאות אלפי ישראלים שצופים בנו היום, מרוקו היא בית אבא".

"המקום הזה הוא נוף ילדותם. המוסיקה, הטעמים, הצבעים, ניגון התפילה. הם לא יבואו הנה כתיירים, הם יחזרו הנה לביקור משפחתי. עם כל הזכרונות. היום אנחנו מחזירים את השלום. מחזירים את החברות.

"השלום והחברות העתיקה הזו, מוחזרת בידי אנשים שיודעים לחשוב מחדש על סכסוכים ישנים. בראש ובראשונה, בידי הוד רוממותו המלך מוחמד השישי, בידי החזון והאומץ שלו. אנחנו אסירי תודה לו.

"אני מודה לראש הממשלה נפתלי בנט, שביקש למסור לכל מי שנמצא פה את ברכתו. הוא אמר לי לפני צאתי הנה, 'אני מקנא בך שתהיה במרוקו לפני, אבל תמסור להם שאני בדרך'.

"אני רוצה להודות לידידי הטוב, שר החוץ של מרוקו נאסר בוריטה, שהאמין בתהליך הזה מהרגע הראשון וסייע לנו לדחוף אותו גם ברגעים הקשים ביותר.

"תודה לאנשי משרד החוץ הישראלי, ובראשם המנכ"ל אלון אושפיז. תודה לחברי האהוב, שר העבודה והרווחה מאיר כהן, יליד מוגדור (אסואיירה), בשבילו הביקור הזה הוא חזרה הביתה.

"לפני אלף שנה כמעט חי במרוקו איש צעיר, גדול הפילוסופים היהודים בכל הזמנים, רבי משה בן מימון, הרמב"ם. את השכלתו הוא קנה בעיר פאז. כאן, במרוקו, עוצבה תפיסת עולמו.

"בספרו 'שמונה פרקים' כתב הרמב"ם: 'ואל יאמר שכבר הגיע למצב שאי אפשר לשנותו, הואילו וכל מצב אפשר לשנותו מן הטוב אל הרע, ומן הרע אל הטוב, והוא (האדם) הבוחר בכך'.

"המציאות אינה נתון. המציאות היא בחירה שאנחנו עושים. יותר מדי שנים נתנו לאנשים אחרים לבחור בשבילנו את דרך המלחמה. היום אנחנו לוקחים את גורלנו בידינו ובוחרים בדרך השלום.

"היום אנחנו בוחרים בדרכו של הרמב"ם. מה יצא לנו מכל השנים שבהן היחסים בין שתי האומות העתיקות והגאות שלנו היו מנותקים? שום דבר. מה יצא לאזרחים שלנו מזה? שום דבר. היום אנחנו משנים את זה.
"היום אנחנו משנים את זה לטובת תיירות וכלכלה, מסחר וחילופי תרבות, ידידות ושיתוף פעולה. הרגע הזה ישפר את חיינו, מפני שזה מה שעושה השלום. המלחמה מסיימת את החיים, השלום מתחיל אותם.

"לפני פחות מחודשיים פתחתי את השגרירות שלנו באיחוד האמירויות. מחר אנחנו פותחים את הנציגות במרוקו. בחריין וסודן כבר סיכמו אתנו על חידוש היחסים הדיפלומטיים והמסחריים.

"משהו קורה במזרח התיכון. אנשים ומנהיגים מסתכלים על לוב ועל סוריה ועל לבנון ואומרים לעצמם, 'זה לא מה שאנחנו רוצים בשביל ילדינו. זה לא מה שאנחנו רוצים בשביל עצמנו'.

"המלחמה היחידה ששווה להקדיש לה את חיינו היא לא נגד השכן שלנו, או נגד מי שמתפלל אחרת מאתנו. המלחמה היחידה שיש לה משמעות היא המלחמה נגד העוני, המלחמה נגד הבורות, המלחמה נגד מגיפות ובצורת", דברי שר החוץ לפיד.

בונים

בונים כתב:
11 אוגוסט 2021, 21:34
שר החוץ יאיר לפיד שהמריא הבוקר (רביעי) לרבאט בירת מרוקו כדי לחנוך את הנציגות הישראלית במדינה, מסר הצהרה משותפת עם שר החוץ המרוקאי, נאסר בוריטה, במשרד החוץ ברבאט.

מדובר בביקור רשמי ראשון של שר חוץ ישראל במדינה מזה יותר מ-20 שנה, זאת לאחר חידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל למרוקו, בדצמבר שנה שעברה, שנותקו בעקבות פרוץ האינתיפאדה השנייה בשנת 2000.

לפיד אמר בהצהרה: "יהודים חיו במרוקו כמעט אלפיים שנה. יש עדויות ארכיאולוגיות על חיי קהילה יהודית במרוקו כבר במאה השנייה לספירה. רוב השנים, ורוב התקופות, היהודים חיו פה בשלום. היו יחסים של חברות עמוקה בינם לבין השכנים המרוקאים שלהם. בשביל מאות אלפי ישראלים שצופים בנו היום, מרוקו היא בית אבא".

"המקום הזה הוא נוף ילדותם. המוסיקה, הטעמים, הצבעים, ניגון התפילה. הם לא יבואו הנה כתיירים, הם יחזרו הנה לביקור משפחתי. עם כל הזכרונות. היום אנחנו מחזירים את השלום. מחזירים את החברות.

"השלום והחברות העתיקה הזו, מוחזרת בידי אנשים שיודעים לחשוב מחדש על סכסוכים ישנים. בראש ובראשונה, בידי הוד רוממותו המלך מוחמד השישי, בידי החזון והאומץ שלו. אנחנו אסירי תודה לו.

"אני מודה לראש הממשלה נפתלי בנט, שביקש למסור לכל מי שנמצא פה את ברכתו. הוא אמר לי לפני צאתי הנה, 'אני מקנא בך שתהיה במרוקו לפני, אבל תמסור להם שאני בדרך'.

"אני רוצה להודות לידידי הטוב, שר החוץ של מרוקו נאסר בוריטה, שהאמין בתהליך הזה מהרגע הראשון וסייע לנו לדחוף אותו גם ברגעים הקשים ביותר.

"תודה לאנשי משרד החוץ הישראלי, ובראשם המנכ"ל אלון אושפיז. תודה לחברי האהוב, שר העבודה והרווחה מאיר כהן, יליד מוגדור (אסואיירה), בשבילו הביקור הזה הוא חזרה הביתה.

"לפני אלף שנה כמעט חי במרוקו איש צעיר, גדול הפילוסופים היהודים בכל הזמנים, רבי משה בן מימון, הרמב"ם. את השכלתו הוא קנה בעיר פאז. כאן, במרוקו, עוצבה תפיסת עולמו.

"בספרו 'שמונה פרקים' כתב הרמב"ם: 'ואל יאמר שכבר הגיע למצב שאי אפשר לשנותו, הואילו וכל מצב אפשר לשנותו מן הטוב אל הרע, ומן הרע אל הטוב, והוא (האדם) הבוחר בכך'.

"המציאות אינה נתון. המציאות היא בחירה שאנחנו עושים. יותר מדי שנים נתנו לאנשים אחרים לבחור בשבילנו את דרך המלחמה. היום אנחנו לוקחים את גורלנו בידינו ובוחרים בדרך השלום.

"היום אנחנו בוחרים בדרכו של הרמב"ם. מה יצא לנו מכל השנים שבהן היחסים בין שתי האומות העתיקות והגאות שלנו היו מנותקים? שום דבר. מה יצא לאזרחים שלנו מזה? שום דבר. היום אנחנו משנים את זה.
"היום אנחנו משנים את זה לטובת תיירות וכלכלה, מסחר וחילופי תרבות, ידידות ושיתוף פעולה. הרגע הזה ישפר את חיינו, מפני שזה מה שעושה השלום. המלחמה מסיימת את החיים, השלום מתחיל אותם.

"לפני פחות מחודשיים פתחתי את השגרירות שלנו באיחוד האמירויות. מחר אנחנו פותחים את הנציגות במרוקו. בחריין וסודן כבר סיכמו אתנו על חידוש היחסים הדיפלומטיים והמסחריים.

"משהו קורה במזרח התיכון. אנשים ומנהיגים מסתכלים על לוב ועל סוריה ועל לבנון ואומרים לעצמם, 'זה לא מה שאנחנו רוצים בשביל ילדינו. זה לא מה שאנחנו רוצים בשביל עצמנו'.

"המלחמה היחידה ששווה להקדיש לה את חיינו היא לא נגד השכן שלנו, או נגד מי שמתפלל אחרת מאתנו. המלחמה היחידה שיש לה משמעות היא המלחמה נגד העוני, המלחמה נגד הבורות, המלחמה נגד מגיפות ובצורת", דברי שר החוץ לפיד.
חרפה שראש הממשלה בנימין נתניהו לא מוזכר בזה שבזכותו יש את השלום הזה

סמל אישי של משתמש
אני פה

הנהלת מועצת יש"ע התכנסה הערב (רביעי) לדיון חירום על ההודעה של כינוס המת"ע ואישור הבנייה לפלסטינים בשטחי C.

בסיום הכינוס פרסמה המועצה הודעה בה נמסר: "אנו נמצאים במצב בלתי מתקבל על הדעת בו תוכניות שאושרו על ידי שר הבטחון בני גנץ, נדחו על ידי ראש הממשלה נפתלי בנט".

"אנו מתנגדים למהלך חסר התקדים לפיו מורידים מסדר היום של מת"ע תוכניות בנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, למרות שהן מוכנות לאישור. לא ייתכן שתוכניות שמחכות על שולחן המועצה במשך 8 חודשי הקפאה, לא יקודמו. זוהי עצירת פיתוח של ההתיישבות לשנים רבות קדימה ואנחנו לא נוכל להמשיך לשבת ולהמתין", כתבו חברי הנהלת המועצה.

לדבריהם, "כל ממשלה שלא מבינה את חשיבותה של ההתיישבות ולא בונה בה באופן רציף, ושכורכת בנייה ליהודים יחד עם בנייה לפלסטינים – אין לה זכות קיום. אנו דורשים להחזיר מיד את כל התוכניות שאושרו, לדיון וקידום. בימים הקרובים נצא למאבק שמטרתו קידום מסיבי של תוכניות בנייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, כולל חזרה לעיקרון שבו כל תכנית מוכנה נכנסת לאישור וקידום תכנוני".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו >

סמל אישי של משתמש
אני פה

שתיקה.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ יצחק קרייס, דוחה את הפרסומים נגד ראש הממשלה נפתלי בנט.

"מעולם לא הייתה אליי כל פנייה מראש הממשלה או מי מבאי כוחו לומר דברים אשר אינם משקפים את האמת המקצועית והערכית שלי. נכחתי במפגשיו של רה״מ עם מנהלי בתי החולים, לא נדרשנו בשום שלב לשתיקה כלשהי תמורת הגדלת המשאבים. מעולם בכל שנותיי כרופא, כמפקד וכמנהל, לא נמנעתי מלומר את דעתי המקצועית וכך יהיה תמיד".

סמל אישי של משתמש
אני פה

הליכוד דורש לחקור את בנט: הציע שוחד לבתי חולים

הליכוד דורש לפתוח בחקירה על מה שהוא מכנה "עסקת השוחד" שהציע ראש הממשלה נפתלי בנט - "תקציבים תמורת שתיקה" - בניסיון להסתיר מאזרחי ישראל את גודל מחדל הקורונה של בנט.

"הדרישה לחקירה הגיעה בעקבות חשיפת עסקת השוחד שהציע בנט ובה דרש ממנהלי בתי החולים לשקר ולהטעות את הציבור ביחס למימדי מחדל הקורונה באחריותו, זאת בתמורה לתוספת תקציב של מיליארדים", נמסר.

שלח תגובה