הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 424 פעמים
קיבל תודה: 2454 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

ראש הממשלה נפתלי בנט העביר מסרים לממשל האמריקני לפיהם הממשלה לא תקדם את בניית השכונה החדשה בעטרות, כך דיווח ברק רביד באתר 'וואלה'.

מדובר בתכנית שאושרה בוועדה המקומית בירושלים לפני כמה ימים.

גורם מדיני בכיר אמר כי ראש הממשלה הבהיר לארצות הברית שהממשלה אינה בעלת סמכות או שליטה על הוועדה המקומית, אך ברגע שתגיע לוועדה המחוזית שבה יכולה הממשלה להתערב, היא לא תקודם.

מתן פלג, יו"ר תנועת אם תרצו, הגיב ואמר, "מתביישים שמי שעשה את הונו הפוליטי על ביקורת מימין, מתקפל כל כך במהירות מול הלחץ האמריקאי והאירופאי. את ירושלים צריך לחזק ולבצר, כל מסר של חולשה מתורגם לחלוקת העיר בפועל ולהעמקת המעורבות הזרה. כנראה שאין שום ימין בממשלה הזו. נפתלי בנט, רפיסות מדינית איננה אידאולוגיה. מי שהצביע לך מתבייש בך היום".

נזכיר כי התכנית שאושרה ממוקמת באזור שדה התעופה עטרות הנטוש, בשטח של כ-1,243 דונם ומציעה הקמת שכונת מגורים חדשה בהיקף של אלפי יח"ד, כולל 800 יח"ד מוגנות, שטח למלונאות, שטחים למבני ציבור, שטחים ציבוריים פתוחים ושטחי תעסוקה ומסחר.

לערוץ 7 נודע כי גורמים בכירים במערכת הביטחון העבירו תנאים לאישור השכונה החדשה: להשאיר שטח "חשוף" של 70 מטרים מול כפר עקב, וכן לקבוע כי שורת הבתים הראשונה מול הכפר לא תהיה למגורים אלא לתעסוקה.

התכנית לבניית השכונה כוללת הקמת רצועת שטח לתעסוקה ומסחר בסמוך לדרך 45, ושימור מבנה הטרמינל ההיסטורי הקיים בתחום שדה התעופה עטרות, כל זאת כחלק מתכנון עירוני משמעותי המייצר שלד עירוני הליכתי, הכולל מערך שבילים ושטחים ציבוריים פתוחים, בין החלקים השונים של השכונה.

הוועדה המקומית אישרה ברוב של חמישה קולות נגד ארבעה, כי מבנה הטרמינולוגיה בעטרות יהיה מוזיאון להנצחת התעופה שהייתה במקום ושל המשפחות שהיו שם וגורשו בתש"ח.

התכנית מהווה עתודת קרקע משמעותית פנויה בעיר, המאפשרת פיתוח שלא על חשבון שטחים פתוחים בעלי ערכיות גבוהה. קידום התכנית אף מספק מענה משמעותי לצרכי הדיור בעיר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח"כ סמוטריץ' חושף בראיון בלעדי ב'בשבע': "בזמן שומר חומות היו על השולחן שלי טיוטות הסכמים קואליציונים מוכנות לממשלת ימין על מלא בלי רע"מ. בנט התקשר לגורמים הרלוונטים ואיים עליהם. הוא סיכל ממשלת ימין, והוא משקר כשהוא אומר שלא היתה אפשרות להקים ממשלה כזו"

סמל אישי של משתמש
אני פה

אבידר: הבטחנו שינוי, איך נביט לבוחרינו בעיניים כשאנחנו מפירים ברגל גסה הבטחה אחר הבטחה לשמור על הדמוקרטיה?

*בתגובה לפרסומים מישיבות הממשלה היום אומר השר לתכנון אסטרטגי, אלי אבידר:*
*הבטחנו שינוי, איך נביט לבוחרינו בעיניים כשאנחנו מפירים ברגל גסה הבטחה אחר הבטחה לשמור על הדמוקרטיה?*

החלטת המממשלה, לה התנגדתי לפני זמן קצר, להחזיר את איכוני השב״כ היא חציית קו אדום.
המהלך הזה סימן את כל מה שהיה רע בממשלת נתניהו.

אנחנו, שהבטחנו לבוחרינו שנשמור על הדמוקרטיה, עושים בדיוק את מה שממשלת נתניהו הרעה עשתה, רומסים אותה ברגל גסה. *אין כל הצדקה לצעד כה קיצוני, לא יעיל ולא מידתי שכזה*

זה התחיל בחוק הסמכויות שאותו טרם ביטלנו, המשיך בכך שלא עשינו דבר כדי להעביר חקיקה שתאסור על נאשם בפלילים להקים ממשלה וכעת מאשרים לשב״כ לשוב ולעקוב אחר אזרחים.

בעצם ההחלטות היום אנחנו מכשירים את הקרקע לממשלות רעות עתידיות, להשתמש באותם כלים, ולא תהיה לנו את הזכות המוסרית להתנגד

חזק ואמץ
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזק ואמץ »

לפיד מדבר על כסף וכסף , והיום הממשלה נקראת בין הממשלות עם הכי הרבה מעילה בכספי ציבור
מי אתה לפיד בכלל....
311021LAPID.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר דירקט פולס בערוץ 14: הליכוד 35, יש עתיד 19, ש"ס 9, כחול לבן 8, העבודה 7, הציונות הדתית 7, הרשימה המשותפת 7, יהדות התורה 7, ישראל ביתנו 7, רע"מ 6, ימינה 4, מרצ 4. תקוה חדשה 0. הגושים לפי הסקר: קואליציה 55, אופוזיציה 58, המשותפת 7 .

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני חושף בראיון לשלזינגר וריקלין ב’ערוץ 14′: “בימים האחרונים פנו אלי גורמים בכירים בקואליציה בבקשה להצטרף לממשלה, התשובה שלי הייתה לא! לא נצטרף לממשלה הרעה הזאת, אני מבין את המצוקה שלהם ונפיל אותם במהרה”.

סמל אישי של משתמש
אני פה

השר דיבר בחוצפה לאדמו”רים: “רבים בחברה החרדית מחזיקים טלפון לא כשר, אתם רוצים לטמון את הראש בחול”
אדמו”רים, ראשי ישיבות ורבנים בכירים מהמגזר החרדי, נפגשו היום לפגישה נדירה עם שר התקשורת יועז הנדל. השר דיבר בחוצפה לרבנים

יהודה וייס

29/11/2021, 15:36

אדמו”רים, ראשי ישיבות ורבנים בכירים מהמגזר החרדי, נפגשו היום לפגישה נדירה עם שר התקשורת יועז הנדל. השר דיבר בחוצפה לרבנים ואמר: “מה שאנחנו עושים, לא משנה איך יציירו את זה בתקשורת, זה לא נגד היהדות והחברה החרדית, זה בעדה”.

בפגישה היום השתתפו האדמו”ר מוויזניץ, מבכירי האדמו”רים החרדים בישראל; הרב ראובן אלבז, חבר מועצת חכמי התורה של ש”ס; הרב אליעזר יהודה פינקל, ראש הישיבה הגדולה מיר בירושלים, והרב משה צדקה, ראש ישיבת פורת יוסף.

פגישה נדירה של אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבנים בכירים מהמגזר החרדי עם שר התקשורת יועז הנדל במשרדו בירושלים בניסיון למנוע ממנו לאפשר ניוד מספרים כשרים והפיכתם ל"לא כשרים". השר: "זה לא נגד חרדים, זה בעדכם"

“אני רוצה שיהיה לכם טוב”, הוא המשיך. “אני דואג לכל אזרח ישראלי, בין אם הוא מהעדה החרדית, ובין אם הוא מצביע ש”ס או אגודה, על אף שהוא לא קשור אליי פוליטית. למה? כי הוא אזרח ישראלי והוא אח שלי ואני דואג לו. עם ישראל ערב זה לזה, וגם אצלנו יש לא פחות מהחברה החרדית”.

עוד אמר שר התקשורת בפגישה: “רבים בחברה החרדית מחזיקים טלפון לא כשר, אתם רוצים לטמון את הראש בחול?” הנדל אמר בפני הרבנים כי הוא מכבד אותם ומרגיש נוח לשבת איתם ולומר: “אני דואג לילדיי כמו שאתם דואגים לילדיכם, בדיוק באותה המידה. אנחנו צריכים להסתכל על הפרטים, ובסוף הוויכוח האמיתי שנמצא על השולחן הוא איך מתייחסים למדינת ישראל ואם מדינת ישראל יכולה להסדיר את מה שקורה במרחבה”.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין הגיב על הפגישה: “הערה חשובה – יועז הנדל לא רוצה לבטל את הקומה הכשרה. הוא מבקש רק לאפשר למי שנמצא שם לעבור לקומה אחרת בלי שאנשי הועדה יסמנו אותו ויעבירו דיווח למוסדות החינוך. הועדה לא מאפשרת להקים קומות כשרות נוספות שאינן בשליטתה. הנדל. אל תוותר”.

עקיב'לה
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 443 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אני פה כתב:
29 נובמבר 2021, 17:57
הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין הגיב על הפגישה: “הערה חשובה – יועז הנדל לא רוצה לבטל את הקומה הכשרה. הוא מבקש רק לאפשר למי שנמצא שם לעבור לקומה אחרת בלי שאנשי הועדה יסמנו אותו ויעבירו דיווח למוסדות החינוך. הועדה לא מאפשרת להקים קומות כשרות נוספות שאינן בשליטתה. הנדל. אל תוותר”.
אני לא מאמין שיעקב רבלין מדבר ככה. אם כן הוא חתיכת חצוף.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 762 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

חוצפה, שכל אדם ידע לפני שהולך לקרוא את הגיגיו, על איזה פרצוף מדובר. עד היום היה אליו יחס של "משלנו".
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

whynot
נתן תודה: 1938 פעמים
קיבל תודה: 385 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

האם יש גם תשובה לטענות (לדוג' שהוא לא הולך לבטל הקומה הכשרה, או שהועדה חוסמת מספרים באופן שרירותי, או למה לא נאפשר לעוד קומות כשרות עם הכשרים אחרים, כמו שבאוכל לא כולם חייבים לאכול רק בהכשר הרב לנדא, וכו'), או שרק יודעים איך להזדעזע ולצעוק?

נ. ב. שלש המילים האחרונות של הטוויט אכן לא בסדר, ולו זה היה בידי הייתי מוחקן.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

ממתי שר תקשורת נהיה גננת? וכאילו הרבנים צריכים לענות לו על הטענות של אלו שהם נגד הועדה שלהם.

המתלוננים טענו שהועדה אינה זרוע של הרבנים, ובמקום לגשת לרבנים [או בגלל שהרבנים מגבים אותה, לפחות מצד רע במיעוטו] הם פנו לעזרה מסיטרא אחרא.
כעת שר התקשורת הוא ב"כ המתנגדים לרבנים.
מאיתנו ומתוכינו קיבל השר ועדתו את הכוח להלחם ברבנים.

לא פעם ראשונה בהיסטוריה שאדם יחידני שנפגע - לטעמו - אישית מהממסד, הולך ואוכל קורצא בי מלכא לשפוך את המים עם התינוק.
לשון הרע, לא לדבר עלי

whynot
נתן תודה: 1938 פעמים
קיבל תודה: 385 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

פעמון זהב ורימון כתב:
29 נובמבר 2021, 22:41
ממתי שר תקשורת נהיה גננת?
שר התקשורת אכן דיבר בצורה מחוצפת, וחשב שהגיע כאן לאירוע תרבות שמתוכחים מי צודק, החרדים או הדלוני"ם, ושמתפקידו לחנך וליתן מוסר להרבנים, עכ"פ כך הרושם מהסרטון הקצר שראיתי, וכלל לא סינגרתי עליו.
וכאילו הרבנים צריכים לענות לו על הטענות של אלו שהם נגד הועדה שלהם.
אני לא יודע אם הרבנים צריכים לענות לו או לא, אבל לכאו' מתפקיד הרבנים להסביר לציבור כשמשהו נראה רע בעיני הציבור הפשוט, ושגורם עי"כ שיותר ויותר מהציבור נפשם יוקיע הועדה המושחתת והמסתעף, וכן מתפקידי העסקנים להסביר לגורמי השלטון למה לדעתם הם טועים, ולתרץ טענותיהם שלכה"פ נראות צודקות בחלקם.

המתלוננים טענו שהועדה אינה זרוע של הרבנים, ובמקום לגשת לרבנים [או בגלל שהרבנים מגבים אותה, לפחות מצד רע במיעוטו] הם פנו לעזרה מסיטרא אחרא.
כמדומני שהמתלוננים כן פנו לרבנים, או עכ"פ ניסו לפנות לרבנים, למשל אודות החסימות המטורפות, ואכן קיבלו תשובות מאוד טובות, למשל שאני לא אחראי יותר על הועדה וכדו', כך שמטבע הדברים הם פונים אח"כ ל"סטרא אחרא", וגם אם הם טועים בזה ואסור להם לעשות כן, כי בכך הם שופכים האמבטיה עם התינוק (למשל אם שר התקשורת אכן יחליט לסגור כליל הקומה הכשירה, מה שכנראה לא יקרה, אבל אולי היה צריך לחשוש לכך), אבל עכ"פ הטענות צריך לבוא גם לאלו שגרמו לכך, הלא הם הועדה המושחתת, ולא רק לאלו שפנו לממשלה או לאלו שמגבים החלטות השר וכדו'.
כעת שר התקשורת הוא ב"כ המתנגדים לרבנים.
מאיתנו ומתוכינו קיבל השר ועדתו את הכוח להלחם ברבנים.

לא פעם ראשונה בהיסטוריה שאדם יחידני שנפגע - לטעמו - אישית מהממסד, הולך ואוכל קורצא בי מלכא לשפוך את המים עם התינוק.
השאלה כאן היא האם זה אדם יחידני שנפגע, או אולי הרבה אנשים שנפגעו, וכדי לראות לאן נושבת הרוח בין משתתפי הפורום החשוב אפתח בעז"ה סקר, לראות דעת הציבור.

עקיב'לה
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 443 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

מי נפגע מוועד הרבנים, חוץ מכמה נערי אינטרנט.
אני ב"ה מלא הכרת הטוב כלפיהם, הם הצליחו לייצר חבילות תקשורת זולות ונקיות לכל הציבור.
מה רע?
אתה משלם 20 ומשהו ש"ח לשיחות בכל החברות ואתה פטור מאינטרנט ומעס עם עס שמכלה את הזמן של כולם סתם, וגם פטור מ... שומו שמים, ממצלמה בתוך הטלפון, זה מאוד חסר לשפיות של מישהו?
אני מלא הכרת הטוב כלפיהם ומבקש מהקב"ה שלא יינזקו אפילו באצבע קטנה אכי"ר

חזק ואמץ

ביבי מחלק סופגניות לחיילי משמר הגבול
291121BIBI1.mp4

סמל אישי של משתמש
אני פה

מראש ממשלה למחלק סופגניות, יפה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עקיב'לה כתב:
30 נובמבר 2021, 00:07
מי נפגע מוועד הרבנים, חוץ מכמה נערי אינטרנט.
אני ב"ה מלא הכרת הטוב כלפיהם, הם הצליחו לייצר חבילות תקשורת זולות ונקיות לכל הציבור.
מה רע?
אתה משלם 20 ומשהו ש"ח לשיחות בכל החברות ואתה פטור מאינטרנט ומעס עם עס שמכלה את הזמן של כולם סתם, וגם פטור מ... שומו שמים, ממצלמה בתוך הטלפון, זה מאוד חסר לשפיות של מישהו?
אני מלא הכרת הטוב כלפיהם ומבקש מהקב"ה שלא יינזקו אפילו באצבע קטנה אכי"ר
מספיק שמחוברים למסכים בבית, בזכותם יש כמה שעות שפויות ביום...

חזק ואמץ

"שיתבייש": ח"כ גפני נגד השר הנדל
יו"ר יהדות התורה, חבר הכנסת משה גפני, תקף במילים חריפות את שר התקשורת יועז הנדל, שנפגש בלשכתו עם רבנים ואדמו"רים לשיחה בנושא הרפורמה שהוא מתכנן בטלפונים "ישב כמו פריץ בלי כיפה"
צפו בדברי הרב גפני שליט"א :
301121GAFNI.mp4

zeevi
נתן תודה: 941 פעמים
קיבל תודה: 489 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

קצת צ"ע הכפלשון כמו פריץ בלי כיפה, וכי רצה שיישב כמו פריץ עם כיפה?

rich
נתן תודה: 723 פעמים
קיבל תודה: 690 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

עצוב... תינוקות שנשבו... צריכים משיח!

הדלקת הנרות המוזרה של מפלגת מרצ

במפלגת מרצ ערכו בצהריים הדלקת נרות חנוכה, ועוררו עניין ושאלות רבות ברשתות החברתיות. בתיעוד מההדלקה נראים חברי המפלגה מברכים ביחד את ברכות ההדלקה ואף עונים אחריהן 'אמן'.

בנוסף, בברכה השנייה נשמע יו"ר המפלגה, השר ניצן הורוביץ, אומר "שעשה ניסים לאבותינו…". בשלב הזה עצרה אותו חברת הכנסת מיכל רוזין והוסיפה בקול: "שעשה ניסים לאבותינו ואמותינו…".

נתון נוסף שתפס את עיניהם של הגולשים, הייתה הדלקת שני נרות חנוכה, למרות שבזמן ההדלקה היה זה היום הראשון של חנוכה.

zeevi
נתן תודה: 941 פעמים
קיבל תודה: 489 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

כמדומני שהיו"ר של מפלגת העבודה תאמר אמותינו ואבותינו.

ומי שמכיר כלל לא מופתע.

עצוב ביותר.

לפעמים אפשר להשתומם מרמת השאלות.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

הערב=רב הללו לא יודעים את הנוסח שכתוב בהלכה שצריכים הם לומר אבותיהם ואימותיהם של ישראל! וד"ל.
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
אני פה

חשיפת 'כיכר השבת': השר לשירותי דת, מתן כהנא, פרסם הבוקר (רביעי) את רפורמת הגיור שהכין בחודשים האחרונים. במרכזה: פתיחת מערך הגיור לרבני ערים, כך שכל רבני הערים יוכלו לגייר.

ל'כיכר השבת' נודע כי מאחורי הקלעים נרקמת בימים אלו תכנית המשך, הרסנית יותר, בדמות רפורמה הצפויה להשפיע דרמטית על רפורמת הגיור. במרכז הרפורמה החדשה - הגוף הבוחר את רבני העיר יבוטל ובמקומו, מועצת העיר היא זו שתבחר את הרבנים, גוף שבמרבית הערים - רובו חילוני. כמו כן, הרבנים המכהנים יודחו וזה לצד החלטה כי כהונת רבני ערים תוגבל לעשר שנים, כפי שהחוק קובע באשר לרבנים הראשיים.

גורם במשרד לשירותי דת אישר ל'כיכר השבת' את הפרטים והבהיר כי מדובר ברפורמה שנמצאת בימים אלו בדיונים וטרם הוכרע כיצד תצא אל פועל.

לדברי בכירים המעורים בנושא הגיור, מדובר ברפורמה האמיתית העומדת מאחורי רפורמת הגיור: "למעשה מתן כהנא לא בונה על רבני העיר הנוכחיים שיגיירו אלא על רבני ערים שייבחרו בשיטה החדשה. זה האסון האמיתי ברפורמת הגיור".

לדברי בכיר במועצת הרבנות שנחשף לרפורמה: "השר כהנא שלא סומך על רבני הערים בישראל שמאוחדים כולם כנגדו והוכיחו זאת ברפורמת הכשרות, בנה דרך עוקפת שגם תיפרע מהם על התנהלותם כנגדו ברפורמת הכשרות וגם תביא בסופו של דבר ליישום חזון הגיור הליברלי, מועצות העיר שברובן הם חילוניות לגמרי ייקבעו מי יהיה רב העיר בכל מקום, זהות רבני הערים תשתנה מן הקצה לקצה שדרת הרבנים המרכזית תהפוך משמרנית לליברלית ובכך ייפתח שוק סיטונאי של גיור בחסות רבני הערים החדשים".

בארגוני הרבנים, המנהלים את המאבק נגד רפורמות השר כהנא, אומרים בתגובה כי "זהו מהלך חמור מאוד של סתימת פיות השר כהנא מתנקם ברבנים שהעזו להביע עמדה המנוגדת לעמדות שהוא מקדם, מעתה ידע כל רב עיר שהעז להביע את דעתו שהוא מצוי בסכנת הדחה, מדובר בפוליטיזציה של כל הממסד הרבני בישראל והפיכתו לבדיחה".

מקורב לרב חיים דרוקמן אמר בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "הרב הציב שורת תנאים כדי להביע תמיכה ברפורמת הגיור. במרכזם: הסמכות תהיה של הרבנות הראשית בלבד, לא ועדות חיצוניות. לפי מה שפורסם הבוקר - הרפורמה לא עומדת בתנאים של הרב".

עיקרי רפורמת הגיור
מערך הגיור הקיים יקבל לראשונה הכרה ממלכתית בחוק.
רבני ערים יוכלו להקים הרכבי בית דין לגיור במסגרת מערך הגיור הממלכתי.
יוקם באגף הגיור מחוז "רבני ערים" שיעניק שירותים מנהליים להרכבי רבני הערים.
תוקם ועדת רבנים שתנסח את סדרי הדין להרכבים המקומיים.
לרב הראשי ולמועצת הרבנות הראשית סמכות לבטל מינוי של דיין גיור באופן מבוקר.
רפורמת הגיור של כהנא למעשה תפתח את האפשרות שרבנים שנויים במחלוקת, כדוגמת הרב דוד סתיו, יוכלו לגייר - וזה החשש המרכזי ברבנות. "למרות שהם רבני ערים, המגמה שלהם ברורה. המשמעות היא פתיחת שערי המדינה לכל דכפין שאולי סבא שלו מזרע ישראל וגיור ילדים סיטונאי", התבטא גורם המעורה בחוקי הגיור. "אם אין לזה הכרה של גדולי ישראל האמיתיים, אותם 'מתגיירים' יהיו יותר אומללים כי לא יכירו להם בגיור כשיבואו להתחתן וכו'".

בניגוד לרפורמת הכשרות, שם ספג כהנא ביקורת קשה מצד בכירי הרבנים החרדים והדתיים, בגיור - כהנא זוכה לתמיכה מלאה מצד זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן, שהיה שותף בעבודה על המתווה, כך שבנושא הגיור המאבק צפוי לעורר מחלוקת בין החרדים לאנשי 'הציונות הדתית' ו'ימינה'.

ל'כיכר השבת' נודע כי ועדת הרבנים שתנסח את סדרי הדין בגיור תהיה מורכבת מרבנים מטעם הרבנות-בתי הדין ורבנים מטעם משרד רה"מ. זו הוועדה שלמעשה תקבע את הקריטריונים לגיור ותכריע בנושא הנפיץ של גיור קטינים. עוד נודע ל'כיכר השבת' כי השר כהנא רוצה למנות את הרב דרוקמן ליו"ר הוועדה ובכך בעצם לקחת לרבנות את הסמכות בנושא.

ברבנות ובסיעות החרדיות חוששים שהרבנים מטעם משרד ראש הממשלה יהיו רבני צהר ו"רבנים" רפורמים, מה שלמעשה יכול להיות דומה מאוד למתווה משה ניסים.

השר לשירותי דת, מתן כהנא, אמר הבוקר כי "במדינת ישראל חיים כיום קרוב לחצי מיליון אזרחים שאינם יהודים ע"פ ההלכה". לדבריו, "הגיעה העת לאפשר לכל מי שחפץ להצטרף לחיק העם היהודי ע"פ ההלכה ולעשות זאת בהליך גיור מאיר פנים. עלינו כמדינה החובה והזכות לעשות הכל על מנת שזה יקרה".

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן, תקף את המתווה ואמר כי "רפורמת הגיור של השר מתן כהנא חושפת את הזהות היהודית במדינת ישראל לסכנה קיומית, של התבוללות. מדובר במתווה מסוכן, פסול ומנוגד להלכה, שיהפוך את הגיור בישראל לקונסרבטיבי, ויאלץ את שומרי המצוות להתארגן להקמת מערך ספרי יוחסין אלטרנטיבי. אנו מאמינים ובטוחים כי נצח ישראל לא ישקר. היו לא תהיה".

ח"כ אורי מקלב אמר כי "השר כהנא מעניק מתנה לגויים ביום אידם, לצערינו זהו מתווה של זילות בייחוס ובכל הכבוד של האומה היהודית, הם בועטים ועוקרים הכל".

ח"כ אוריאל בוסו אמר כי "עד כה בחר השר כהנא להתעלם מהבעיות האמיתיות, ובחר לעצמו רשימת נושאים מתריסים כדי ליצור סדקים במעמדם של הרבנים הראשיים, תוך סתימת פיות, כך לא מתנהל איש מקצוע שהגיע כדי לטפל במצוקות".

סמל אישי של משתמש
אני פה

השר לשירותי דת, מתן כהנא, הודיע הבוקר (רביעי) על רפורמת הגיור שלו, רפורמה שבעיני הרבנות הראשית היא הרס של מערך הגיור הממלכתי. אך לידי 'כיכר השבת' הגיעו סעיפים מתוך הצעת המחליטים, אותה סרב השר כהנא לחשוף עם פרסום הרפורמה.

• מלבד האישור לכל רב עיר לגייר, מעתה - על פי החוק החדש - כל רב אזורי ואפילו רב מושב יוכל להקים הרכב בית דין לגיור. הרכב בית הדין המקומי ייקבע על ידי רב המושב או רב העיר ולא על ידי הרב הראשי לישראל כפי שנהוג היום.

• ועדת היגוי שתקבע את 'סדרי הדין', במסווה של סדרי דין, ישנו כללים הלכתיים כדוגמת ההנחיה הנהוגה כיום שלצורך אישור גיור חובה שכל הרכב בית הדין יצביע פה אחד. כעת ייקבעו במסגרת 'סדרי הדין' שמספיק רוב. המשמעות ; פתח לדיינים ליברליים החברים בהרכבים השונים לגייר שלא על פי ההלכה בדעת רוב.

• כללי הגיור ייקבעו על ידי הוועדה בתוך 30 יום, כך שנושא מהותי כמו גיור יוכרע בתוך חודש בלבד.

• אין צורך בשום כשירות כדי לכהן כדיין גיור, מספיק שיעמוד בקריטריונים שייקבעו על ידי השר. אין צורך אפילו במבחן בהלכות גיור ברבנות הראשית.

• האפשרות של הרב הראשי לפסול דיין היא רק בנימוק של פגיעה בטוהר המידות, לא בשום נימוק הלכתי תורני אחר, וגם בפסילה על רקע טוהר מידות רק אם יהיה רוב של 80 אחוז במועצת הרבנות.

• כל אזרח יוכל להתגייר שלא במקום מגוריו, דהיינו אם רב עיר אחד השתכנע שהוא לא מתאים לגיור ילך לרב מקל אחר.

• פתח לשר הפנים לגייר גם מי שאינם אזרחים ישראלים.

• תעודת גיור אינה ניתנת לביטול, דהיינו גם אם התגייר שלא על פי ההלכה אי אפשר לבטל התעודה ויירשם יהודי.

• ראש הממשלה ימנה את ראש מערך הגיור מי שיקבע איך ייראה פה גיור. עד היום מונה ראש המערך על ידי ועדת איתור שבה יש רוב לרב הראשי לישראל.

ברבנות הראשית, שם נחשפו למתווה ביממה האחרונה, מתחו ביקורת קשה על הרפורמה: "מדובר בהמשך ההרס השיטתי של הדת במדינת ישראל אותו מוביל השר לשירותי דת, פשוטו כמשמעו. אנחנו נגיע לעידן שנצטרך ספרי יוחסין. מחריבים את מדינת ישראל כמדינת העם היהודי, אחרי שמדיחים את רבני ישראל כדי לבחור רבנים מתאימים שיגיירו כפי רצון השלטון, הם גם יחוקקו חוק שאסור לעשות ספרי יוחסין פרטיים".

סמל אישי של משתמש
אני פה

בין המילים הגדולות של עקרונות מתווה הגיור, מסתתרים פרטים אשר בהם טמונה יסוד המחלוקת. כהנא רוצה להגיע להסכמות רחבות, אך נראה שיידרש להכריע בין גישת הרב סתיו לרב דרוקמן

עקרונות מתווה הגיור שפורסמו הבוקר חושפים טפח מתוך התכנית הממשלתית של כהנא לחוקק חוק גיור לפיו רבני ערים יוכלו לגייר. אך בין השורות מסתתרת מחלוקת נפיצה בשאלה הלכתית שעליה תקום ותיפול התמיכה של רוב רבני הציונות הדתית – סוגיית גיור קטינים.

כיום, הרבנות הראשית אשר אמונה על מערך הגיור מגיירת קטינים בכללים הלכתיים אשר יש הטוענים כי הם מחמירים. בחודשים האחרונים כהנא מנסה להגיע להסכמות רחבות על מתווה הגיור ולהביא את הרב דרוקמן כדמות רבנית יחסית שמרנית לבין הרב סתיו אשר מייצג חלק ליברלי יותר מרבני המגזר.

בסביבת כהנא טוענים כי הרב סתיו והרב דרוקמן מסכימים על העקרונות שפורסמו לפיהם רבני ערים יכלו להקים בתי דין מקומיים לגיור, ותוקם וועדה בראשות הרב דרוקמן שתקבע את הסטנדרטים של סדרי הדיון לפיהם רבני הערים יוכלו לגייר. אך כאשר צוללים לפרטים מבינים כי עדיין לא הוחלט על אותם סטנדרטים והאם בסופו של דבר אותם רבני ערים יגיירו לפי סטנדרט הלכתי של הרבנות הראשית.

בשאלה זו אשר יש לה השפעה ישירה לסוגיית גיור קטינים, כהנא יצטרך להכריע בין גישת הרב דרוקמן לגישת הרב סתיו. מקורבי הרב דרוקמן אומרים כי הוא יתמוך אך ורק במתווה שיקבע כי הסטנדרטים ההלכתיים יקבעו על ידי הרבנות הראשית. במידה וכך יהיה, הרבנות לא תאשר גיור קטינים בשונה ממה שהיא פעלה עד היום ובמקרה כזה הרב סתיו צפוי ככל הנראה להתנגד למתווה.

מנגד, במידה ומתווה של כהנא יקנה חופש פעולה הלכתי לרבני ערים ולא רק לסטנדרטים של הרבנות הראשית כך שהם יכלו לקיים גיור קטינים, הרב דרוקמן ורבנים רבים מהציונות הדתית יתנגדו למתווה.

כאמור, כהנא אשר ידוע כמקורב לרב סתיו, יידרש לפעול בוואקום הזה בין שני הגישות. לשיטת כהנא, ניתן להגיע לעמק השווה ולהבנות בין הצדדים בנושאים אלה של מנגנון המתווה ובזה הוא עוסק בחודשים האחרונים. עם זאת ניתן לראות כי הוא לא ממהר להכריע בסוגיית גיור הקטינים.

גורם בסביבת השר כהנא אומר הבוקר לסרוגים: "הרב סתיו מכיר היטב את המתווה שגובש יחד עם הרב דרוקמן והיה מעודכן לכל אורך הליך גיבוש המתווה. נושא הגיור מאוד רגיש והסכמה רבנית רחבה חיונית להצלחתו. גם הרב דרוקמן וגם הרב סתיו מבינים את גודל השעה ואת גודל האתגר.100 אלף זוגות מתבוללים מדירים שינה מעיני כל מי שזהותה היהודית של מדינת ישראל חשובה לו".

בנוסף לפער בין הרב סתיו לרב דרוקמן, כהנא צפוי להתמודד עם עימות בוועדה לשירותי דת יהודיים שתדון בחוק הגיור. יו"ר הוועדה, ח"כ מלינובסקי יחד עם ח"כ קינלי רוצים לאפשר כמה שיותר עצמאות הלכתית לרבני הערים לרבות גיור קטינים, ולא להכפיף אותם לרבנות הראשית. הם מתכוונים לעמוד על כך וכהנא מנסה להגיע איתם להסכמות כדי שלא יעשו שינויים בחוק בוועדה.

במענה לפניית סרוגים אמר קינלי: "אעמוד על כך שהחקיקה תקודם כפי שהוסכם בהסכם הקואליציוני: מתן סמכות לרבני ערים וקהילות להרכבת הרכבי גיור עפ"י מסורת ישראל. נקדם זאת במסגרת דיוני הוועדה תוך שמירת עצמאות של כל בית דין לגיור, כפי שהיה במסורת ישראל מאז ומעולם".

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח"כ מירי רגב מהליכוד תוקפת את ראש הממשלה נפתלי בנט בשל נסיעת רעייתו וילדיו לחו"ל.

"אחד בפה ואחד בבנט. ביום שישי עמד בוש הממשלה בנט וקרא לכולם לא לטוס ולהישמר מפני זן האמיקרון. אלפים ביטלו את הטיסות והחופשות המשפחתיות שתוכננו לחג החנוכה. (עם או בלי החזר כספי). ומי לא ביטל ? משפחת בנט שיצאה לחופשה פרטית. ושר החוץ יהיר לפיד שיצא גם הוא לחופשה פרטית".

"הם עושים מה שבא להם, לא רואים אותנו ממטר. ממשיכים לשקר ולהבהיל את הציבור. פשוט שקרן בנטלוגי", כתבה רגב בטוויטר.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1158 פעמים
קיבל תודה: 1772 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

מה שנכון נכון...ראש ממשלה רמאי ומושחת
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אני פה

זקני הרבנים וראשי הישיבות הוציאו הערב (רביעי) מכתב ראשון מסוגו הקורא למחות כנגד הפגיעה בזהותה היהודית של המדינה.

במכתבם ציינו הרבנים כי "חזרנו לארץ ישראל כי אנו רוצים במדינה יהודית ולא במדינת כל אזרחיה"

"כעת הממשלה מקדמת שורת חוקים שמסכנת את מהות המדינה ומשנה את זהותה, עם ישראל מתקומם כנגד הניסיון הזה. אנו קוראים לציבור להתאחד ולמחות כנגד הניסיון להפוך את המדינה למדינת כל אזרחיה", כתב הרבנים.

על המכתב חתומים זקן רבני הציונות הדתית וראש מוסדות ישיבות ואולפנות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן, הרב דוב ליאור לשעבר רבה של קרית ארבע, הרב אליקים לבנון רב השומרון, הרב שמואל אליהו רבה של צפת, הרב מיכה הלוי רבה של פתח תקווה, הרב חיים שטיינר מזקני רבני מרכז הרב, הרב דוד חי הכהן מזקני תלמידי הרב צבי יהודה ועוד ראשי ישיבות רבים נוספים.

בשבוע הבא עתידה להתקיים ברחבת תיאטרון הבימה בתל אביב עצרת מחאה בהובלת מטה המאבק הלאומי בשיתוף תנועת מחאת "הקו האדום".

מארגני המחאה אומרים כי הצפי הוא לאלפים רבים של מפגינים שיגיעו למחות נגד החלטות הממשלה הפוגעות בזהות העם היהודי, בין היתר בכשרות, בגיור, בשבת, וגם בביטחון ובהתיישבות. "רוב עם ישראל לא מעוניין בממשלה הזו ובמהלכים שלה, מדובר בחלק מאוד קטן שהשתלט על המדינה באמצעים פסולים תוך נוכלות שקר ורמיה, הציבור כולו מתאחד כנגד הממשלה, גם ציבור הציונות הדתית הכיפות הסרוגות ועוד שורה של ציבורים בישראל. אנחנו מודים לרבנים ולציבור הרחב שעומד לצידנו".

rich
נתן תודה: 723 פעמים
קיבל תודה: 690 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

אחרי העקיצה של עמית סגל: בנט ביקר בבית בבלפור

כמה ימים אחרי שעמית סגל עקץ את ראש הממשלה נפתלי בנט על כך שהוא ממשיך להתגורר בביתו ברעננה, במקום במעון ראש הממשלה הרשמי ברחוב בלפור בירושלים, והנה בנט הגיע בפעם הראשונה למשכן.

אתמול הגיע בנט בפעם הראשונה למעון הרשמי כדי לעמוד על השיפוצים המתוכננים במקום.

בהודעת לשכת ראש הממשלה נאמר: "רה"מ ביקר במעון, המהווה מבנה לשימור ונכס רשמי של המדינה, לסיור קצר, במטרה לעמוד על התקדמות תהליך הכשרת המעון לשימוש. על מנת לקדם את התהליך ולהתחיל את השימוש במעון בהתאם לצרכיו, הנחה רה"מ את מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יאיר פינס, להאיץ את ההליכים ככל הניתן.

רה"מ שוחח עם גורמי המקצוע הרלוונטיים ועיין בתכניות תכניות השיפוץ, אשר מתמקד בהיבטים בטיחותיים, תשתיתיים וביטחוניים, בהתאם לדרישות גורמי הביטחון, והנחה לקצר את לוחות הזמנים, כך שהשיפוץ, שעתיד להסתיים בסוף שנת 2022, יושלם במהלכה."

נזכיר כי ראש הממשלה הקודם, בנימין נתניהו, התגורר בבית כ-12 שנה ברציפות, ועזב את המעון הרשמי כחודש לאחר הקמת הממשלה. בנט החליט להישאר בביתו הפרטי ברעננה, וגם אם יעבור בשנה הבאה, זה יהיה לתקופה קצרה מאוד, משום שהקנדציה שלו מסתיימת בעוד שנה וחצי.

מקור: סרוגים

סמל אישי של משתמש
ליקר בננה
נתן תודה: 159 פעמים
קיבל תודה: 126 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ליקר בננה »

rich כתב:
02 דצמבר 2021, 00:53
אחרי העקיצה של עמית סגל: בנט ביקר בבית בבלפור

כמה ימים אחרי שעמית סגל עקץ את ראש הממשלה נפתלי בנט על כך שהוא ממשיך להתגורר בביתו ברעננה, במקום במעון ראש הממשלה הרשמי ברחוב בלפור בירושלים, והנה בנט הגיע בפעם הראשונה למשכן.

אתמול הגיע בנט בפעם הראשונה למעון הרשמי כדי לעמוד על השיפוצים המתוכננים במקום.

בהודעת לשכת ראש הממשלה נאמר: "רה"מ ביקר במעון, המהווה מבנה לשימור ונכס רשמי של המדינה, לסיור קצר, במטרה לעמוד על התקדמות תהליך הכשרת המעון לשימוש. על מנת לקדם את התהליך ולהתחיל את השימוש במעון בהתאם לצרכיו, הנחה רה"מ את מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יאיר פינס, להאיץ את ההליכים ככל הניתן.

רה"מ שוחח עם גורמי המקצוע הרלוונטיים ועיין בתכניות תכניות השיפוץ, אשר מתמקד בהיבטים בטיחותיים, תשתיתיים וביטחוניים, בהתאם לדרישות גורמי הביטחון, והנחה לקצר את לוחות הזמנים, כך שהשיפוץ, שעתיד להסתיים בסוף שנת 2022, יושלם במהלכה."

נזכיר כי ראש הממשלה הקודם, בנימין נתניהו, התגורר בבית כ-12 שנה ברציפות, ועזב את המעון הרשמי כחודש לאחר הקמת הממשלה. בנט החליט להישאר בביתו הפרטי ברעננה, וגם אם יעבור בשנה הבאה, זה יהיה לתקופה קצרה מאוד, משום שהקנדציה שלו מסתיימת בעוד שנה וחצי.

מקור: סרוגים
בנט צובט את עצמו כבר כמה חודשים כדי להיות בטוח שזה שהוא הראש ממשלה זה לא חלום,
רק עכשיו הוא הגיע למסקנא שזה אמיתי... :)

שלח תגובה