הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 397 פעמים
קיבל תודה: 2365 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

דבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט הבוקר (שלישי) על כך שאמנם החברה החרדית חשובה למדינת ישראל, אך צריך להחליש את כוחה הפוליטי, עוררו סערה גדולה במערכת הפוליטית. ח"כים חרדים נזעמו על הדברים של בנט, שלא היו נאמרים על ידו בשנים קודמות.

"פוליטיקאי עם שישה מנדטים שגנב את ראשות הממשלה בהונאה, מבקש להקטין את השפעתם של שישה עשר מנדטים. כמה חוסר מודעות במשפט אחד", תקף ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

חבר הכנסת אייכלר נזעם על דבריו של ראש הממשלה בנט: "החרדים נמצאים פה כבר מאתיים שנה, עוד מימי התורכים. עליית החסידים, עליית תלמידי הגר"א והעליה התימנית כולם היו חרדיים. הוריו של בנט היגרו לכאן מסן פרנסיסקו. תארו לעצמכם שנשיא ארצות הברית היה אומר שהוא מאוד שמח שיש יהודים באמריקה אבל צריך להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם. הכול יודעים מה ההשפעה הפוליטית של המיעוט היהודי בארצות הברית. העולם היהודי היה מזדעזע". לדבריו, "לבנט שתי אפשרויות: להתנצל או להתפטר".

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הגיב לדברים ותקף: "דבריו של בנט לא מפתיעים, הוא עשה את זה בברית האחים עם לפיד ורק התחנחן בפני הציבור החרדי כי היה צריך אותו לצרכיו. זה אותו האיש שמשקר במצח נחושה עבור נושאים שמעניינים אותו באותו רגע. לא מפתיע כי בנט גם יודע שהוא לא יצטרך אותנו יותר, כי זו הקדנציה האחרונה שלו במערכת הפוליטית".

חבר הכנסת יעקב ליצמן הגיב: "כשבנט מדבר על הצורך להגביל את ההשפעה החרדית הוא שוכח כמה הוא השתמש בה לצרכיו הפוליטיים ולמען הציבור שהוא ייצג בעבר. בשעתו, בעבר הלא רחוק כשהוא היה זקוק ל'השפעה החרדית' הוא ידע להתחנן לעזרתה. על זה נאמר אתה אומר 'פן ירבה', ואנחנו אומרים 'כן ירבה'.

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי: "נפתלי החוצפן והשחצן מדהים כל פעם מחדש. אני לא מאמין שהיה מעיז להגיד על הציבור הערבי את מה שאומר על הציבור החרדי- ששמח שיש חרדים, אבל צריכים להגביל את השפעה הפוליטית שלהם. אבל מה כבר אפשר לצפות מאדם שמכר את כל הערכים של המדינה היהודית בשביל לשאת נאום מעל בימת האו"ם בתור ראש מפלגה עם 6 מנדטים".

בכנס פוליטי היום נאם ראש הממשלה על הזרמים בארץ ומה שביניהם, "יש 70% שמסכימים ואז שלושים אחוז שלא", הוא אמר, בנוסף התייחס בנאומו להתנגשויות שבין החרדים, הדתיים מהציונות הדתית והשמאל הקיצוני.

"צריך את שלושת הזרמים", הדגיש ראש הממשלה בנאום שנשא באנגלית, תוך שהוא מציין "אנחנו צריכים את החרדים ואני שמח שיש אותם", אבל הבהיר בנט, "צריך להחליש את כוחם הפוליטי".

עמי עשו
נתן תודה: 410 פעמים
קיבל תודה: 1717 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

מה הוא רוצה? להתאים את החרדים לגודלם באוכלוסיה? קשוט עצמך! ראה"מ עם 6 מנדטים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יש איזה הסכם של ליברמן ויש עתיד לשנות את איזורי הבחירה, כדי שהחרדים יקטנו בקלפי, אולי לזה מתכוון.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1671 פעמים
קיבל תודה: 1619 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

הגבלת השפעה פוליטית :
א. למנוע זכות הצבעה מחרדים.
ב. למנוע אפשרות להיבחר לכנסת לחרדים.
ג. למנוע יילודה אצל חרדים (פרטים אצל אלון שוסטר).
ד. לגרש חרדים מהארץ.
ה. לשלוח לחינוך מחדש.
תחליפו את המילה חרדים בערבים/יהודים ותקבלו זעזוע של 5 שנים מהתקשורת. חושבים שאני מגזים? לביבי זוכרים גם 6 שנים אחרי את סרטון "הערבים נוהרים".

סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט עם הפנים של מוקיון גנב מדינה עם שש מנדטים והוא עוד מעיז לדבר על הגבלה כח...

imeir22
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

איש בער לא ידע וכסיל לא יבין זאת בפרוח רשעים כמו עשב וכו' להשמדם עדי עד..
לפי פשוטו: אע"פ שהרשעים מצליחים, זה כדי לתת להם שכר בעוה"ז על מעשיהם הטובים ואח"כ להשמדם עדי עד (ה"י).
אבל יתכן עוד: שעצם ה"בפרוח רשעים" - יגרום להם "להשמדם עדי עד"
הרי בנט, מאז שהוא הצליח באקזיט להיות רה"מ, הוא רק מתבזה והולך מיום ליום באמירות טפשיות
ועיין עוד בעניין אהוד ברק, האיש המוכשר והמוצלח ביותר במזה"ת, שסלל את דרכו על גב רדיפת בני הישיבות והחרדים, ודוקא בתפקידו הרם הוא התבזה והתגלה כאחד הנקלים. וכן עוד כהנה וכהנה

rich
נתן תודה: 710 פעמים
קיבל תודה: 673 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

אדלשטיין הודיע על התמודדותו מול נתניהו

סמל אישי של משתמש
אני פה

חדשות12
סקר כשאר נתניהו עומד בראשות הליכוד:
הליכוד 34 , יש עתיד 18 שס 9 כחול לבן 8 ,העבודה, יהדות התורה וימינה 7 משותפת 6 ציונות 6 ישראל ביתנו 5 מרצ 5 רעמ 4 תקווה חדשה 4
58 לקואליציה 6 משותפת 56 גוש נתניהו והחרדים

הקואליציה הנוכחית עם

סקר כאשר אדלשטיין בראש הליכוד :
הליכוד 20 , יש עתיד 20 , ציונות , שס וכחול לבן 11,

68% ממצביעי הליכוד לא חושבים שעם נתניהו לא ניתן לחזור לשלטון,
רק 17% מסכימים.

86% ממצביעי הליכוד מעדיפים את נתניהו על פני אדלשטיין בראש הליכוד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי תקף היום (רביעי) בחריפות את כוונת שרי הפנים והשיכון להדיר את הציבור החרדי מהתוכנית של 'קרית גת – מערב', תכנית בניית 10,000 יח"ד האמורה לתת מענה לפתרון מצוקת הדיור הקשה במגזר החרדי.

ח"כ דרעי הגיב בחריפות: "זו החלטה נוראית, הנועדה לפגוע בנושא הרגיש של הציבור החרדי שמתמודד עם מצוקת דיור קשה. כשר הפנים, השקעתי מאות שעות עבודה, בעבודה מאומצת מול הדרג המקצועי במשרדי הפנים, השיכון, ורמ"י לאשר את התוכניות של 'קרית גת מערב' לציבור החרדי. כל גורמי המקצוע בכל הוועדות הסטטוטרויות אישרו את התוכניות, מתוך הבנה אמיתית שמדובר בפתרון מקצועי נטו לציבור החרדי".

עוד אמר יו"ר ש"ס: "הכוונה של שרי הפנים והשיכון לבטל במחי יד החלטה מקצועית, תעצים את מצוקת הדיור במגזר החרדי, והינה המשך ישיר למדיניות והמאמץ של ממשלת בנט להצר, להדיר ולהגביל את ההשפעה של הציבור החרדי. כוונה זו, לא תעבור לסדר היום ונעשה את כל המאמצים ובכלים שעומדים לרשותנו, על מנת שלא לאפשר פגיעה כה חמורה בציבור החרדי".

כזכור, הבוקר דיווחנו כי בימים האחרונים החליטו שרת הפנים איילת שקד ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין, להוריד את התכנית לבניית 13,500 דירות עבור הציבור החרדי. לפי הדיווח ב'המודיע', במקום התוכנים שירדה, הממשלה הנוכחית מייעדת לציבור החרדי את תפקיד "בשר התותחים" בנגב, זאת במטרה לנסות למנוע את התפשטות ההתיישבות הבדואית בנגב באמצעות בניית כסיף הסמוכה לכסייפא, ושהחרדים יהוו חיץ חי בין היישובים בפזורה הבדואית.

התכנית ירדה מהפרק עקב התנגדות הגורמים החרדים הרלוונטיים, והעובדה שהציבור לא התלהב בלשון המעטה מהעובדה שמרחיקים אותו עד לאזורים מרוחקים ומבודדים יחסית, שם יתגוררו בין הבדואים.

סמל אישי של משתמש
מויישה

סמוטריץ' מעל גבי הפודיום לחכי"ם הערבים: "אתם פה בטעות כי בן גוריון לא גמר את העבודה ולא זרק אתכם מפה ב48', זאת האמת".
כלומר הוא קורא [או מייחל] לטיהור אתני? רק שאני אבין. הוא כנראה גזען מטורף יותר משחשבתי. גם עלינו היהודים [להבדיל אא"ה] אומרים האנטישמים שחבל שהיטלר ימ"ש לא "גמר את העבודה" בשנות ה-40.

סמל אישי של משתמש
אני פה

קובי בורנשטיין בערוץ 20: מסירים את הוטו החרדי - השרה שקד תגיע מחר לבני ברק כאורחת של רה"ע ומזכיר מועצת גדולי התורה אברהם רובינשטיין.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 589 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

מה זה אמור להיות?
אין עוד מלבדו!

rich

פרגמטיות. הם פה בשביל להישאר.

whynot
נתן תודה: 1881 פעמים
קיבל תודה: 372 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

יותר חכם "להחרים" הממשלה, ואז שלא יהיה לנו עיר חרדית?

ממתי נהפכנו לכאלו קנאים דגולים?

rich

בדיוק. הממשלה קיימת כבר 4 חודשים וההחרמה לא שרתה אותנו בשום היבט

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב:
13 אוקטובר 2021, 16:11
יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי תקף היום (רביעי) בחריפות את כוונת שרי הפנים והשיכון להדיר את הציבור החרדי מהתוכנית של 'קרית גת – מערב', תכנית בניית 10,000 יח"ד האמורה לתת מענה לפתרון מצוקת הדיור הקשה במגזר החרדי.

ח"כ דרעי הגיב בחריפות: "זו החלטה נוראית, הנועדה לפגוע בנושא הרגיש של הציבור החרדי שמתמודד עם מצוקת דיור קשה. כשר הפנים, השקעתי מאות שעות עבודה, בעבודה מאומצת מול הדרג המקצועי במשרדי הפנים, השיכון, ורמ"י לאשר את התוכניות של 'קרית גת מערב' לציבור החרדי. כל גורמי המקצוע בכל הוועדות הסטטוטרויות אישרו את התוכניות, מתוך הבנה אמיתית שמדובר בפתרון מקצועי נטו לציבור החרדי".

עוד אמר יו"ר ש"ס: "הכוונה של שרי הפנים והשיכון לבטל במחי יד החלטה מקצועית, תעצים את מצוקת הדיור במגזר החרדי, והינה המשך ישיר למדיניות והמאמץ של ממשלת בנט להצר, להדיר ולהגביל את ההשפעה של הציבור החרדי. כוונה זו, לא תעבור לסדר היום ונעשה את כל המאמצים ובכלים שעומדים לרשותנו, על מנת שלא לאפשר פגיעה כה חמורה בציבור החרדי".

כזכור, הבוקר דיווחנו כי בימים האחרונים החליטו שרת הפנים איילת שקד ושר הבינוי והשיכון זאב אלקין, להוריד את התכנית לבניית 13,500 דירות עבור הציבור החרדי. לפי הדיווח ב'המודיע', במקום התוכנים שירדה, הממשלה הנוכחית מייעדת לציבור החרדי את תפקיד "בשר התותחים" בנגב, זאת במטרה לנסות למנוע את התפשטות ההתיישבות הבדואית בנגב באמצעות בניית כסיף הסמוכה לכסייפא, ושהחרדים יהוו חיץ חי בין היישובים בפזורה הבדואית.

התכנית ירדה מהפרק עקב התנגדות הגורמים החרדים הרלוונטיים, והעובדה שהציבור לא התלהב בלשון המעטה מהעובדה שמרחיקים אותו עד לאזורים מרוחקים ומבודדים יחסית, שם יתגוררו בין הבדואים.
לא רוצים את החרדים בקרית גת. יקבלו אותם גם בקרית גת עפולה נצרת טבריה צפת דימונה, עד שכולם יצעקו תבנו להם כבר ערים חדשות..

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1078 פעמים
קיבל תודה: 1617 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

מויישה כתב:
13 אוקטובר 2021, 17:29
סמוטריץ' מעל גבי הפודיום לחכי"ם הערבים: "אתם פה בטעות כי בן גוריון לא גמר את העבודה ולא זרק אתכם מפה ב48', זאת האמת".
כלומר הוא קורא [או מייחל] לטיהור אתני? רק שאני אבין. הוא כנראה גזען מטורף יותר משחשבתי. גם עלינו היהודים [להבדיל אא"ה] אומרים האנטישמים שחבל שהיטלר ימ"ש לא "גמר את העבודה" בשנות ה-40.
לא הבנתי
למה, אתה לא מייחל לזה? למה גזען מטורף?

אל תשווה בין היטלר שרצה לרצוח, לבין גירוש שונאינו, אויבנו, מתעבי נפשנו ורוצחינו
(viewtopic.php?p=591569#p591569) שעל פי התורה אנו מצווים לפחות לגרשם אם לא להורגם (אא"כ מי מבינהם שומר על 7 מצוות בני נח ורוצה להשאר).
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מויישה

יאיר כתב:
14 אוקטובר 2021, 02:04
מויישה כתב:
לא הבנתי

(viewtopic.php?p=591569#p591569) שעל פי התורה אנו מצווים לפחות לגרשם אם לא להורגם (אא"כ מי מבינהם שומר על 7 מצוות בני נח ורוצה להשאר).
לגרש וכו' - זה מלך המשיח יעשה, לא המדינה [ע"פ ההשקפה החרדית-ליטאית, אולי לא לפי הדתיים לאומיים]. לומר את מה שאמר סמוטריץ' זה נטו התגרות באומות.
ואם נסתכל לא מצד התוה"ק אלא מצד כללי המוסר האנושיים הרי שלגרש אומה שלימה ממקומה אפילו בשעת מלחמה - הרי שזאת גזענות טהורה ופשע מלחמה כנגד האנושות.
שום מדינה מערבית-דמוקרטית לא עשתה דבר כזה במאה שנים האחרונות לפחות.
יש היגיון בלעצור במחנה שבויים את הגברים [שעלולים להיות לוחמים] ולשחררם לנפשם ולמקומם כשיבוא הניצחון והשלטון יתייצב, לא יותר מזה [ארה"ב עשתה דבר דומה מאוד במלחמת העולם השנייה כלפי אזרחי מדינות אויב שגרים על אדמת ארה"ב, בדיעבד ארה"ב התנצלה גם על כך כעבור עשרות שנים], אחרת זה פשוט טיהור אתני [גם אם לא רצח אלא טרנספר בכפייה - כלומר גירוש].
ההשוואה להיטלר היא קצת קיצונית כי הוא רצח עם ולא גירש אותו, אבל הדימוי נכון משתי סיבות:
א' - אוחזי האידאולוגיה האנטישמית שלו נוקטים באותה שפה של "חבל שלא גמרו את העבודה".
ב' - גם הוא [היטלר ימ"ש] פעל על בסיס טיהור אתני והעם היהודי שנכווה על בשרו בהיסטוריה יותר מכל עם אחר בגירושים ממדינות שונות רצוי לו שיהא זהיר יותר בנושא ורגיש יותר, כעין מה שנכתב על גרות ועבדות "ואתם ידעתם את נפש הגר כי גרים הייתם בארץ מצרים".
נ.ב. כתבת בזה הלשון: "לבין גירוש שונאינו, אויבנו, מתעבי נפשנו ורוצחינו". אותם אין לי בעיה לגרש לאיפה שרק יסכימו לקבל חלאות אדם שכאלו, אבל אתה לא יכול לגרש אומה שלימה ממקומה רק על בסיס מוצא אתני/דתי. גם אם אתה בסכסוך לאומי עם האומה הזאת.

אביר יעקב
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אביר יעקב »

מויישה כתב:
14 אוקטובר 2021, 02:17
יאיר כתב:
מויישה כתב:
לא הבנתי

לגרש וכו' - זה מלך המשיח יעשה, לא המדינה [ע"פ ההשקפה החרדית-ליטאית, אולי לא לפי הדתיים לאומיים]. לומר את מה שאמר סמוטריץ' זה נטו התגרות באומות.
ואם נסתכל לא מצד התוה"ק אלא מצד כללי המוסר האנושיים הרי שלגרש אומה שלימה ממקומה אפילו בשעת מלחמה - הרי שזאת גזענות טהורה ופשע מלחמה כנגד האנושות.
שום מדינה מערבית-דמוקרטית לא עשתה דבר כזה במאה שנים האחרונות לפחות.
יש היגיון בלעצור במחנה שבויים את הגברים [שעלולים להיות לוחמים] ולשחררם לנפשם ולמקומם כשיבוא הניצחון והשלטון יתייצב, לא יותר מזה [ארה"ב עשתה דבר דומה מאוד במלחמת העולם השנייה כלפי אזרחי מדינות אויב שגרים על אדמת ארה"ב, בדיעבד ארה"ב התנצלה גם על כך כעבור עשרות שנים], אחרת זה פשוט טיהור אתני [גם אם לא רצח אלא טרנספר בכפייה - כלומר גירוש].
ההשוואה להיטלר היא קצת קיצונית כי הוא רצח עם ולא גירש אותו, אבל הדימוי נכון משתי סיבות:
א' - אוחזי האידאולוגיה האנטישמית שלו נוקטים באותה שפה של "חבל שלא גמרו את העבודה".
ב' - גם הוא [היטלר ימ"ש] פעל על בסיס טיהור אתני והעם היהודי שנכווה על בשרו בהיסטוריה יותר מכל עם אחר בגירושים ממדינות שונות רצוי לו שיהא זהיר יותר בנושא ורגיש יותר, כעין מה שנכתב על גרות ועבדות "ואתם ידעתם את נפש הגר כי גרים הייתם בארץ מצרים".
נ.ב. כתבת בזה הלשון: "לבין גירוש שונאינו, אויבנו, מתעבי נפשנו ורוצחינו". אותם אין לי בעיה לגרש לאיפה שרק יסכימו לקבל חלאות אדם שכאלו, אבל אתה לא יכול לגרש אומה שלימה ממקומה רק על בסיס מוצא אתני/דתי. גם אם אתה בסכסוך לאומי עם האומה הזאת.
מסקרן אותי להבין, מהו ההשקפה החרדית ליטאית בנוגע לעניין אחר לגמרי, בשעת כניסת עם ישראל לארץ הקודש לפני 3000 שנה, יש תיעודים על רצח עם, חיילי ישראל הרגו אנשים נשים וטף, גם תינוקות, חתכו [צונזר]..
איך זה מסתדר לך עם כללי המוסר האנושיים.. הרי שום מדינה מערבית-דמוקרטית לא עשתה דבר כזה במאה שנים האחרונות לפחות.. זה פשוט טיהור אתני.. ואפילו רצח עם..
ה

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 677 פעמים
קיבל תודה: 700 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

אני מנסה לעכל,
בהשקפה חרדית ספרדית זה מסתדר לך בכיף, וכל הבעיה היא רק בהשקפה האשכנזית??
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1078 פעמים
קיבל תודה: 1617 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

פעמון זהב ורימון כתב:
14 אוקטובר 2021, 13:13
אני מנסה לעכל,
בהשקפה חרדית ספרדית זה מסתדר לך בכיף, וכל הבעיה היא רק חרדית האשכנזית??
מויישה כתב:
14 אוקטובר 2021, 02:17
לגרש וכו' - זה מלך המשיח יעשה, לא המדינה [ע"פ ההשקפה החרדית-ליטאית, אולי לא לפי הדתיים לאומיים]
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אני פה

הפרשן יעקב ריבלין: אלקין סוגר חשבון עם החרדים שלא בחרו בו לעירית י-ם.
יעקב ריבלין בחצות בסקופים: המכה של העברת קריית גת לחילונים קשה לא פחות מגזירת המעונות. לא במקרה שני גוזרי הגזירות משתייכים לאותו סקטור ושניהם נפגעו בעבר מהחרדים. אלקין סגר חשבון עם החרדים שלא בחרו בו לעירית י-ם.

סמל אישי של משתמש
מויישה

פעמון זהב ורימון כתב:
אני מנסה לעכל,
ממש לא... כתבתי ליטאית משתי סיבות: א' - אני ליטאי ועל השקפה שאני מכיר בפירוט אני יכול להעיד יותר טוב, אף שההשקפה הספרדית והחסידית בעניין [לפחות עיקר ההשקפה החסידית] לא שונה בזאת בהרבה מן הסתם מההשקפה הליטאית.
סיבה שנייה - דווקא התכוונתי יותר להוציא קצת ההשקפה החסידית, כיוון שיש או היו אדמורי"ם מסוימים שדעתם בענייני ציונות הייתה מקילה יותר מעיקר ההשקפה הליטאית של הרב שך והחזון איש [שלא לדבר על הבריסקע'ר רב]. ולא רציתי שיישלפו לי כל מיני ציטוטים שאיני מכיר מאדמורי"ם כאלו או אחרים, לכן כתבתי בכוונה ההשקפה החרדית ליטאית, אבל בנושא זה וודאי שההשקפה החרדית-ספרדית תואמת להשקפה הליטאית [עד כמה שידיעתי הדלה מגעת אין א' מגדו"י הספרדים שפסק שחובת גרוש גויים מן הארץ מוטלת מן התורה על המדינה] ומסתמא שגם רוב כמעט מוחלט [ואולי מוחלט, לא חקרתי את הנושא] מבין כלל האדמורי"ם חושבים כך.

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 130 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

מויישה כתב:
14 אוקטובר 2021, 16:47
ממש לא... כתבתי ליטאית משתי סיבות: א' - אני ליטאי ועל השקפה שאני מכיר בפירוט אני יכול להעיד יותר טוב, אף שההשקפה הספרדית והחסידית בעניין [לפחות עיקר ההשקפה החסידית] לא שונה בזאת בהרבה מן הסתם מההשקפה הליטאית.
סיבה שנייה - דווקא התכוונתי יותר להוציא קצת ההשקפה החסידית, כיוון שיש או היו אדמורי"ם מסוימים שדעתם בענייני ציונות הייתה מקילה יותר מעיקר ההשקפה הליטאית של הרב שך והחזון איש [שלא לדבר על הבריסקע'ר רב]. ולא רציתי שיישלפו לי כל מיני ציטוטים שאיני מכיר מאדמורי"ם כאלו או אחרים, לכן כתבתי בכוונה ההשקפה החרדית ליטאית, אבל בנושא זה וודאי שההשקפה החרדית-ספרדית תואמת להשקפה הליטאית [עד כמה שידיעתי הדלה מגעת אין א' מגדו"י הספרדים שפסק שחובת גרוש גויים מן הארץ מוטלת מן התורה על המדינה] ומסתמא שגם רוב כמעט מוחלט [ואולי מוחלט, לא חקרתי את הנושא] מבין כלל האדמורי"ם חושבים כך.
אם היית כותב מילה אחת "טעיתי", היה יותר יפה ומובן מכל הפלפול הזה...

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 677 פעמים
קיבל תודה: 700 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

מויישה כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:
אני מנסה לעכל,
תגובתי לא היתה אליך אלא לאביר יעקב. עיי"ש ודו'ק.

וע"ז הגיב לי יאיר שאביר יעקב לא כתב חרדית ליטאית מסיבה שנראית לכאורה למי שקורא אותו בלבד,
אלא כי הוא הגיב לך על מה שאתה כתבת.

וממילא הכל מובן ואי"צ לפלפל בהתנצלויות
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

טייטל
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 39 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

יאיר כתב:
מויישה כתב:
לא הבנתי

לא הבנת אותו. הוא לא השווה בינו לבין היטלר, הוא רק אומר שהוא יורה לעצמו ברגליים כשהוא משתמש באותו טבע לשון שהאנטישמיים משתמשים בו עלינו

טייטל
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 39 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

rich כתב:
13 אוקטובר 2021, 22:39
בדיוק. הממשלה קיימת כבר 4 חודשים וההחרמה לא שרתה אותנו בשום היבט
נכון, ואגב, מה עשו החכי"ם בממשלות הקודמות כשהם היו בממשלה? אני לא מתריס ח"ו רק חושב ושואל

אביר יעקב
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אביר יעקב »

מויישה כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:
אני מנסה לעכל,
ר' מויישה,
אני מעריך מאד את הדיון שאתה נוקט בענין השקפת היהדות על גירוש ערבים ופחות התחברתי על מה שהארכת להסביר למה סמוטרי'ץ לא פועל כמיטב המסורת המערבית והדמוקרטית, לכן היה לי חשוב להבהיר שכיהודים עלינו לתעב את ערכי הפלורליזם והדמוקרטיה המערבית, שרחוקה מהשקפת עולמינו וגם מעולמו של סמוטרי'ץ כרחוק מזרח למערב..
לכן אל לנו להתייחס לערכי השקר והגועל שלהם, שכידוע בתוכם וביניהם צמח אותו היטלר ימ"ש..

סמל אישי של משתמש
אני פה

שמחה רוטמן: "היום בנט יכול להוריד את הכיפה בלב שלם"
חבר הכנסת מהציונות הדתית, תקף בחריפות את ראש הממשלה נפתלי בנט, ואמר כי לאור התנהלותו היום הוא יכול להסיר את הכיפה בלב שלם: "המהפך הושלם; איכס"

שמחה רוטמן מהציונות הדתית, תוקף בחריפות את ראש הממשלה נפתלי בנט, ואומר כי לאור התנהלותו במהלך טקס הזכרון ליצחק רבין, הוא יכול להסיר את הכיפה מראשו.

13
בחשבון הטוויטר שלו כתב רוטמן: "בנט אמר שהוא החזיר את הכיפה בגלל ההסתה נגד הימין אחרי רצח רבין. היום הוא יכול להוריד את הכיפה בלב שלם. המהפך הושלם".

רוטמן הוסיף כי "האח שלו (יאיר לפיד; ג"ע) בממשלת האיחוי, הריפוי והאחדות, יורק על הציבור הדתי והימני ומסית נגדם, והוא לוחץ לו את היד בחיוך. איכס".

ביטול השתקה

סמל אישי של משתמש
אני פה

*שרת הפנים, איילת שקד בפוסט
כמה מילים על אתמול, מודה שהייתי צריכה כמה נשימות, מה גם שלא רציתי להוסיף להתגוששות המיותרת ביום שמזכיר לנו כמה חשוב שנדע לנהל את המחלוקות - גם הקשות ביותר - בדרכים דמוקרטיות.

לשמע הנאומים אתמול, פשוט התכווצתי. התיוג של ציבור מצביעים גדול - כמתנגדי ומתנקשי הדמוקרטיה - הוא עוול נוראי שנעשה לאנשים אידאולוגיים נחושים וערכיים, שנאלצים בכל שנה ביום הזה לספוג קיתונות של רפש והטחת עלבונות, גם בנציגיהם. תיוג שכזה מדיר מהמשחק הדמוקרטי חצי מהעם - זו לא שמירה על הדמוקרטיה אלא ביזוי שלה. אין פה ״טובים״ מול ״רעים״. יש פה עם אחד ואנשים צריכים לכבד אחד את שני.

ומילה על ראש האופוזיציה אז, והיום, בנימין נתניהו: הציוץ של חברתי ח״כ שירלי פינטו שהובן כאילו לנתניהו ישנה אחריות למעשה הנתעב של הרוצח המנוול לא נוסח נכון, ואני שמחה שהיא מחקה את הציוץ.

ההסתה הפרועה משולחת כל רסן שמשתוללת בנינו בתקופה האחרונה חייבת להיפסק. אני מוכנה לקבל ויכוח פוליטי אבל הויכוח הזה חצה את הקווים האדומים מזמן.

שלח תגובה