פילוג באגודת ישראל?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

דובבער
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

Re: פילוג באגודת ישראל?

נושא שלא נקרא על ידי דובבער »

נראה לי שפרוש-אייכלר עשו אחד ועוד אחד והגיעו למסקנה שליהדות החרדית כבר אין מה להפסיד אם בעקבות המחלוקת יצאו עם 6 מנדטים בלבד בבחירות הבאות,
כי במילא אין רוב לגוש ימין-חרדי, אחרי שבמערכות האחרונות לא הי' רוב אחרי שליברמן לקח קולות מהימין ועבר לצד השני, עכשיו כבר אין שום סיכוי שבעולם, אחרי שגם גדעון סער לוקח עוד יותר קולות מהימין ומצהיר להעבירם לצד השני. ואם סער כן ישב עם ביבי, אז יש כמעט 60 בלי החרדים, ולא צריך כ"כ מנדטים ליהדות התורה.
לכן כנראה החליטו שעכשיו הזמן המתאים של "תמות נפשי עם פלשתים", ולפוצץ את ספינת האגודה על כל יושביה

משיב.
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 184 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

אני פה כתב:
07 ינואר 2021, 02:21
מועצת הקהילות של ג' שווה 135 אלף קול במקרה של הצבעה 100 אחוז.
נכון, ולא נכון.
נכון, שמועצת הקהילות שווה 135,000 קולות.
לא נכון, כי חסרים שם הרבה חסידויות קטנות וכלל חסידיים.

בהצבעה מלאה (שכמובן לא ריאלי שזה יקרה) יש להם 155,000.

לצורך הדגמה, ניקח את חסידי אשלג. ההולכים בדרך בעל הסולם.
יש 4 אדמו"רים. 3 מאשלג ואדמו"ר מסטרעטין.
יש 3 בתי כנסת, בי-ם ובביתר A ו B, שאינם שייכים לאף אחד מהאדמו"רים הנ"ל.
והציבור הגדול מכולם חסידי המקובל הגר"מ שיינברגר. (הוא לא מתערב בפוליטיקה כמו קרלין אבל חסידיו מצביעים.) למעלה מ120 משפחות באור הגנוז https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7 ... 7%95%D7%96
ועוד למעלה מ 300 משפחות ברחבי הארץ. (אנחנו לא סופרים אותם כי הם בעלי תשובה, כמו בוסטון שנראה לרבים בטעות שזה בודדים.)
חישוב פשוט מראה שאשלג לבד, על כל שלוחותיה, קרוב ל 2000 קולות, (בלי להכיר ולהיכנס לפירוט נדמה לנו שאשלג זה הרבה פחות).
אני פה כתב:
07 ינואר 2021, 02:21
דגל יותר גדולה קצת בגלל שיש להם מנדט ספרדים משוכנזים.
נכון ולא נכון.
לא נכון, גם לדבריך שמועצת הקהילות הם 135,000, אין לדגל יותר. כי ביחד קיבלו כ 270,000 (רק בפעם האחרונה, כשהיתה תמיכה של הרבה רבנים של חרד"לים שאמרו להצביע ג'. והצבעה ג' הרבה יותר גדולה בחב"ד, בבחירות ראשונות לא הגיעו ל 250,000 כולל הגר"מ מאזוז)
נכון, כי יש גם ספרדים חצי משוכנזים, למדו בישיבות ליטאיות, אבל העדתיות גוברת והם מצביעים שס. בריצה עצמאית של דגל תגבר המחויבות לגדולים הליטאיים ויצביעו דגל, קשה להעריך כמה הם. (אני אישית מכיר כאלה בי-ם ובביתר שמצביעים בדרך כלל שס, והפעם כשרצו לבד לעיריות הם הצביעו לדגל)

שורה תחתונה: אין לאף אחד מהם סיכוי גבוה להגיע ל 154,000 קולות לבד. ולכן כל זמן שלא יורידו את אחוז החסימה אין פילוג.

א יודעלע
נתן תודה: 89 פעמים
קיבל תודה: 155 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

מאיפה הנתונים של 135,000 קול במועצת הקהילות?
למיטב ידיעתי היו שם 92,000 קול בלבד...

עמקן
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמקן »

כמות אנשים שהצביעו לפי מועצת הקהילות כ-92000 איש.
אבל פרוש משחק שכל מי שלא גור בעלזא ויזניץ שייך לו, כולל " הפוטנציאל עד 150000 קול" הכל שלו, וזו מניפולציה ושקר מכוער.
אם משהוא באור הגנוז מצביע ג', או בדימונה או בנס ציונה, זה לא שייך לפרוש, יש אנשים לא מוגדרים, ומזדהים עם הערכים שלנו. זה מתחלק שווה בשווה הן כולם. הח"כים מייצגים את כולם ועוזרים לכולם.

וכן, אף אחד לא יכול לדעת האם מאגר השמות במועצת הקהילות אכן הצביעו לג'. אפשר לדעת האם הם הצביעו, אבל לא למי.
והרי יש תחרות גדולה בין החצרות להראות שהם שווים כמה שיותר, אז מכניסים ברשימות מן הגורן ומן היקב, כל מי שקצת מוכר החצר, והאנשים האלה מצביעים בבחירות אז הכל ריווח.
כמובן שהרוב הגדול אמין, אבל זה ממש לא מאה אחוז.
מיזם מועצת הקהילות מטרתה היה לעודד "קנאת סופרים" שכל חוג ירגיש דחף לדרבן את האנשים שלו להצביע, ולא ניתן לבסס עליה את החלוקה הפנימית של הסיעות, זה אינדיקציה מצויינת, אבל לא מידע מדוייק.

עמקן

פרוש מנסה כעת בכל כוחו לחבל באגודת ישראל.
לזרוק את התינוק עם האמבטיה.
הוא בעיקר רוצה להרוס את מועצת הקהילות, כי זה מגדל עסקונה כלל חסידית שלא כפופה תחתיו, הם מקבלים קשר ישיר לכל הח"כים, אז הוא נחוש להסית אותם נגד אגודה, ולפוצץ את זה, כדי שישארו תלויים בו.
הוא לא יצליח !
בושה וחרפה.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

עמקן כתב:
07 ינואר 2021, 10:27
פרוש מנסה כעת בכל כוחו לחבל באגודת ישראל.
לזרוק את התינוק עם האמבטיה.
הוא בעיקר רוצה להרוס את מועצת הקהילות, כי זה מגדל עסקונה כלל חסידית שלא כפופה תחתיו, הם מקבלים קשר ישיר לכל הח"כים, אז הוא נחוש להסית אותם נגד אגודה, ולפוצץ את זה, כדי שישארו תלויים בו.
הוא לא יצליח !
בושה וחרפה.
יכול להיות שאתה צודק
אבל כשבן אדם / נציג / קהילה, מציגים לפניך 3 טיעונים ודורשים תיקון, לא שייך להתעלם, תן מענה למה אחרים מרגישים מקופחים בסביבתך.
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

עקיב'לה
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 244 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

יש לעיין אכן מדוע רוב האדמורים כן תומכים בפרוש, ומדובר כמובן גם באדמורים אנשי אמת קדושים שוכני עפר, כל האדמורים ראו בו כשליח נאמן, האם ר' שמעון מלעלוב שהיה איש אמת לא חשב שמאיר פרוש רוצה להרוס הכל? הרבי מערלוי, הרבי מסערעט, מסדיגורא, מסלונים וכו וכו זכר כולם צדיקים לברכה.
וי"ל שאכן הוא איש אגו"י מדורי דורות, עסקן שנשם עסקנות מיום לידתו, ויודע פרק בהלכות עסקנות מבית אביו וזקניו, ויש לו לב טוב שאפשר להיעזר בו ויש לו השקפה נכונה במלחמות הדת וכו', ולכן הוא אדם נכון במקום הנכון. ולא אפול מהכסא אם יתברר לי שאכן רוב האדמורים זיע"א ושליט"א, לא הייתה ניחה דעתם שכל השליטה על הציבור החרדי כולו תהיה ביד גור, והיחיד בינתיים שנמצא בקוו ההנהגה והעסקנות שיודע למצוא מסילות לכולם, הוא מאיר פרוש. ואכן לחסידי גור שבטבע הם שליטים ובעלי בתים זה מפריע, אבל למה הם לא מבינים שהם לא צריכים לרצות לשלוט על כולם, למה להיכנס סתם בפה הבריות? מאיר פרוש במהותו הוא לא שתלטן אלא איש צוות שיודע לעבוד עם כולם, ככה לראות עיניי. והראיה הנצחית ששונאיו מביאים מסיפור ביתר עילית ומאיר רובינשטיין, תסלחו לי, אבל רציתם לקלל ונמצאתם מברכים. הוא איבד את הקהילה שלו בשביל אינטרס של רוב החסידים בביתר חוץ מבאיאן. הוא עשה משהו דרמטי מאוד שכולם תמכו בו. הוא אכן לא נמצא איפה שהוא נמצא רק בשביל האינטרס של באיאן אלא האינטרס של הציבור החסידי כולו. ואם ביתר שרובה חסידית החליטה להדיח את ראש העיר הליטאי, לא היה תקין אם מאיר פרוש היה תומך בליטאי רק לכבוד באיאן. זה הסיפור, וכל אחד מבין שמאיר פרוש הוא לא איזה חסידישער שוואנץ שהיה נוסע נסיעות לבאיאן והיה צם שבוע קודם שזכה להיכנס אל הרבי.

משיב.

עמקן כתב:
07 ינואר 2021, 10:19

והרי יש תחרות גדולה בין החצרות להראות שהם שווים כמה שיותר, אז מכניסים ברשימות מן הגורן ומן היקב, כל מי שקצת מוכר החצר, והאנשים האלה מצביעים בבחירות אז הכל ריווח
טעות!
כל הרשימות הוכנסו למחשב עם מס' ת. ז. מי שהופיע ביותר מרשימה אחת, קיבל טלפון הביתה: מדברים מאגו"י לאיזה חוג אתם משתייכים? ומחקו אותו מהרשימות האחרות.
הרשימות שם מסוננות היטב היטב.
בנוסף, אנשים מבוגרים שמסרבים ללכת להצביע, וכן כל מי שיודעים שלא ילך, מוציאים אותו מראש מהרשימה.
כי המטרה להגיע לאחוז מצביעים כמה שיותר גבוה.

עמקן

משיב. כתב:
07 ינואר 2021, 17:59
עמקן כתב:
07 ינואר 2021, 10:19

והרי יש תחרות גדולה בין החצרות להראות שהם שווים כמה שיותר, אז מכניסים ברשימות מן הגורן ומן היקב, כל מי שקצת מוכר החצר, והאנשים האלה מצביעים בבחירות אז הכל ריווח
טעות!
כל הרשימות הוכנסו למחשב עם מס' ת. ז. מי שהופיע ביותר מרשימה אחת, קיבל טלפון הביתה: מדברים מאגו"י לאיזה חוג אתם משתייכים? ומחקו אותו מהרשימות האחרות.
הרשימות שם מסוננות היטב היטב.
בנוסף, אנשים מבוגרים שמסרבים ללכת להצביע, וכן כל מי שיודעים שלא ילך, מוציאים אותו מראש מהרשימה.
כי המטרה להגיע לאחוז מצביעים כמה שיותר גבוה.
אני לא מדבר על כפולים. אלא כל מיני אנשים שלא בדיוק שייכים לחצר, אולי מבית אבא וסבא יש איזה זיקה רחוקה, אבל הם מודרנים, ליטאים, דתלי"ם, או סתם לא מוגדרים, ומעבים איתם את הרשימות...

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 207 פעמים
קיבל תודה: 1266 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אז לשיטתך דגל צודקים שהם פי 2 מאגודה. אתה טוען שאגודה שווה 92 אלף קול כולל כל הליטאיים והדתלים שהוכנסו לרשימות...

סמל אישי של משתמש
אני פה

עקיב'לה כתב:
07 ינואר 2021, 13:06
יש לעיין אכן מדוע רוב האדמורים כן תומכים בפרוש, ומדובר כמובן גם באדמורים אנשי אמת קדושים שוכני עפר, כל האדמורים ראו בו כשליח נאמן, האם ר' שמעון מלעלוב שהיה איש אמת לא חשב שמאיר פרוש רוצה להרוס הכל? הרבי מערלוי, הרבי מסערעט, מסדיגורא, מסלונים וכו וכו זכר כולם צדיקים לברכה.
וי"ל שאכן הוא איש אגו"י מדורי דורות, עסקן שנשם עסקנות מיום לידתו, ויודע פרק בהלכות עסקנות מבית אביו וזקניו, ויש לו לב טוב שאפשר להיעזר בו ויש לו השקפה נכונה במלחמות הדת וכו', ולכן הוא אדם נכון במקום הנכון. ולא אפול מהכסא אם יתברר לי שאכן רוב האדמורים זיע"א ושליט"א, לא הייתה ניחה דעתם שכל השליטה על הציבור החרדי כולו תהיה ביד גור, והיחיד בינתיים שנמצא בקוו ההנהגה והעסקנות שיודע למצוא מסילות לכולם, הוא מאיר פרוש. ואכן לחסידי גור שבטבע הם שליטים ובעלי בתים זה מפריע, אבל למה הם לא מבינים שהם לא צריכים לרצות לשלוט על כולם, למה להיכנס סתם בפה הבריות? מאיר פרוש במהותו הוא לא שתלטן אלא איש צוות שיודע לעבוד עם כולם, ככה לראות עיניי. והראיה הנצחית ששונאיו מביאים מסיפור ביתר עילית ומאיר רובינשטיין, תסלחו לי, אבל רציתם לקלל ונמצאתם מברכים. הוא איבד את הקהילה שלו בשביל אינטרס של רוב החסידים בביתר חוץ מבאיאן. הוא עשה משהו דרמטי מאוד שכולם תמכו בו. הוא אכן לא נמצא איפה שהוא נמצא רק בשביל האינטרס של באיאן אלא האינטרס של הציבור החסידי כולו. ואם ביתר שרובה חסידית החליטה להדיח את ראש העיר הליטאי, לא היה תקין אם מאיר פרוש היה תומך בליטאי רק לכבוד באיאן. זה הסיפור, וכל אחד מבין שמאיר פרוש הוא לא איזה חסידישער שוואנץ שהיה נוסע נסיעות לבאיאן והיה צם שבוע קודם שזכה להיכנס אל הרבי.
לגבי פרוש ובויאן, שרוליק היה חסיד בויאן שרוף. משפחת פרוש לא היה צריכים להתערב בבחירות בביתר כנגד הקהילה שלהם ולנקוט בשב ואל תעשה.

עמקן

אני פה כתב:
07 ינואר 2021, 22:04
אז לשיטתך דגל צודקים שהם פי 2 מאגודה. אתה טוען שאגודה שווה 92 אלף קול כולל כל הליטאיים והדתלים שהוכנסו לרשימות...
יש הרבה מאוד לא מוגדרים, שאינם מזוהים עם אף תת חוג באופן ברור.
ומי מדבר על לא חרדים שיש בערך מנדט שמצביע ג'

סמל אישי של משתמש
אני פה

אלו המספרים בערך שטען איש המספרים של דגל. אני זוכר שאמר שאגודה שווה 90 אלף ודגל 160 אלף...

הנה מצאתי

https://www.bhol.co.il/news/966681

סמל אישי של משתמש
אני פה

אם זה נכון מגיע לליצמן נציג אחד. שלומי אמונים נציג אחד, וויזניץ ובעלזא רוטציה על השלישי. ולדגל 4-5 מנטים..

א יודעלע
נתן תודה: 89 פעמים
קיבל תודה: 155 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

בחדרי חסום לי

אבל גם דגל בטוחים שכל מי שלא שייך לחסידות מוצהרת הוא דגל.
היום זה לא נכון לגמרי
בעתיד זה כנראה יהיה נכון
כי כל אלה ה'לא מזוהים' שולחים בסוף את ילדיהם למוסדות ליטאים שנחשבים מוסדות "כלליים" בניגוד למוסדות החסידים

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני זוכר את הטבלאות שעשינו ביחד אחרי הבחירות לעירייה...

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 773 פעמים
קיבל תודה: 431 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

יש טענות בדגל שהיחס הוא 55-45 או 60-40 לטובתם (60-40 נשמע כמו הפרזה מוגזמת לגמרי. אולי לפני הפילוג עם הפלג הירושלמי).
אבל אין איך להוכיח את זה באמת חוץ מפריימריז לרשימה בעת ההצבעה לכנסת כפי שכבר הוצע כאן.
אז 50-50 בבחירות לכנסת נשמע לי במצב הזה כמו סידור הוגן.

שיינע איד
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיינע איד »

אהבתי את זה שעמקן כתב שבגזברות של אגודה לא עובדים כמעט חסידי גור
איזה חסיד הוא ישראל זייברט הגזבר מי שאחראי על כל הכסף??????
והבן של מי הוא?????

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 302 פעמים
קיבל תודה: 312 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

עמקן צודק - הם לא עובדים, אחרים עובדים. הם רק מקבלים את הקופה.
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

שיינע איד
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיינע איד »

בבחירות לעיריית ירושלים בשנת תשס"ט רץ נציג אגודת ישראל לראשות העיר, מי זוכר איזו קהילה ערכה מלחמת חורמה של ממש נגדו מכות ברחובות העיר הכרזה ברמקולים בשכונות החילוניות נגד זה שייבחר ראש עיר שיחרד את העיר, בקיצור מלחמה אנטישמית ומכוערת מאוד.
האם אותה קהילה שיצאה בגלוי נגד נציג אגודת ישראל תשלם על זה פעם, אולי יזיזו אותה מקום כי הם לא בדיוק נאמנים כל השנים לאגודת ישראל????
אם בנאמנות תלוי הכל, למה פתאום לא?????

עמקן

מויישה כתב:
08 ינואר 2021, 02:37
יש טענות בדגל שהיחס הוא 55-45 או 60-40 לטובתם (60-40 נשמע כמו הפרזה מוגזמת לגמרי. אולי לפני הפילוג עם הפלג הירושלמי).
אבל אין איך להוכיח את זה באמת חוץ מפריימריז לרשימה בעת ההצבעה לכנסת כפי שכבר הוצע כאן.
אז 50-50 בבחירות לכנסת נשמע לי במצב הזה כמו סידור הוגן.
אכן הסיכום הוא כבר מאז סבב שלושת הבחירות האחרונות 50 50.

עמקן

:D
שיינע איד כתב:
08 ינואר 2021, 02:58
אהבתי את זה שעמקן כתב שבגזברות של אגודה לא עובדים כמעט חסידי גור
איזה חסיד הוא ישראל זייברט הגזבר מי שאחראי על כל הכסף??????
והבן של מי הוא?????
זה לא עומד הכל על איש אחד, זו מחלקה שלימה, עם חשבים ורואי חשבון וכו', בשביל כאילו "להעלים" צריך שכולם ישתפו פעולה...
כבר כתבתי, באוזני שמעתי איכלר אומר בקולו, שהוא לא טוען שיש מעילות, אלא הם רוצים שקיפות באמצעות וועדת כספים פנימית משותפת לכולם ( דרישה לגטימית בעיני) .
ולזה עניתי, שאני אכן לא יודע למה לא מקימים וועדה כזו, אם אקבל הסבר אולי אבין, רק שמשפחת פרוש היא הקבוצה הכי מושחתת שבאגודת ישראל מימים ימימה, עם קבלות! והוא כעת לוטש עיניים לעוד קופה. אז שלא יטיפו.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 402 פעמים
קיבל תודה: 148 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

מענין אבל למה 9 חברי מועצת גדולי ישראל נותנים גיבוי לאייכלר ולפרוש.
ועכשיו לגופו של ענין יותר מחצי חסידות גיר מודים לי באוזני שהם חושבים שהדרישות של אייכלר ופרוש צודקים....
דיברתי עם הרבה גערער..
היה יותר משמחים לזרוק את ליצמן זייברד בבציק. הם באמת חושבים שהם מגזימים.
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

עמקן

שיינע איד כתב:
08 ינואר 2021, 03:28
בבחירות לעיריית ירושלים בשנת תשס"ט רץ נציג אגודת ישראל לראשות העיר, מי זוכר איזו קהילה ערכה מלחמת חורמה של ממש נגדו מכות ברחובות העיר הכרזה ברמקולים בשכונות החילוניות נגד זה שייבחר ראש עיר שיחרד את העיר, בקיצור מלחמה אנטישמית ומכוערת מאוד.
האם אותה קהילה שיצאה בגלוי נגד נציג אגודת ישראל תשלם על זה פעם, אולי יזיזו אותה מקום כי הם לא בדיוק נאמנים כל השנים לאגודת ישראל????
אם בנאמנות תלוי הכל, למה פתאום לא?????
מעל מאה שנות אגודת ישראל, שגור היא ממייסדיה, ממוביליה, גבה נתנה למכים ולחייה למורטים עבורה, מול כל אויביה מבפנים ומבחוץ,
וזה בשתי השלבים הן בעת ייסוד לפני המלחמה, שזה היה רעיון חדש, מול כל כל הרבה התנגדויות, גור היו הבריח התיכון, שבזכותה אגוד"י קמה וגם נצבה, והן אחרי המלחמה להתחיל הכל כמעט מחדש !
אבל בתשס"ט לא הצביעו למחוצף ולמי שהקדיש מלחמה אישית נגדם פרוש... זה חוסר נאמנות.....

אני גם לא טען שהכל קשור לנאמנות, אבל כשההבדל בין החוגים הוא קטן ולא משמעותי, פקטור הנאמנות משחק בהחלט שיקול ! כן.

ולבוא ולהשוות הזיגזוגים הרבים של בעלזא במשך ההיסטוריה, לפני המלחמה הם בכלל היו מחוץ לעסק, ואחרי המלחמה הם היחידים שפעלו באופן רשמי, מאורגן, למען אויביה הגדול דאז דגל התורה, בבחירות לכנסת !! ( להבדיל מעירייה ).
ושעד היום הם פוזלים מידי מצב של צומת מרכזית בציבוריות האגודאית לכל הכיוונים "שלא יחשבו שהם בכיס" אז כן, הם פחות נאמנים, ומגיע להם פחות מויזניץ, שהוא כמעט אותו סדר גודל + מאה שנות נאמנות !
ואפרופו בחירות ירושלים, הוצאתם את הנשמה ליוסי דייטש, תמכתם באלקין, ליאון, ללא שדייטש עשה לכם שום דבר רע, סתם כי אתם יותר חכמים, אבל גור הייתה חייבת לתמוך בפרוש שנלחם ופגע ברבי אישית, והרים מערכת הסתה מטונפת נגדה
הייתם בוודאי תומכים במועמד אליש אנגלנדר ?! ( לפני 'השלום' ).
צביעות במיטבה.

עקיב'לה

למה אתה חושב ר' עמקן שגור נתנה לחייה למורטים ומכים עבור אגו"י, מה המסכנות הזו? אכן גור שולטת מזה הרבה שנים באגו"י ופעמים רבות כופה על כולם לנגן לפי הקצב שלה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מחלוקת ויזניץ בעלזא ע"פ האמת לא קריטית 1000 קול לכאן או לשם יכולים להגיע להסדר בין ויזניץ לבעלזא.

נראה לי שיש כאן משהו יותר עמוק על מי שולט על המועצת וכו'.

משיב.

כולם צודקים.
פרוש ובעלזא צודקים בהשמצות על גור וויזניץ
גור וויזניץ צודקים בהשמצות על פרוש ובעלזא
החסידים צודקים בהשמצות על דגל.
הליטאים צודקים בהשמצות על אגו"י.

ואז כשכולנו מאמינים למה שאמרתם אחד על השני, אתם מבקשים שנצביע להם, השתגעתם ?

משיב.

ההגינות מחייבת אחרי עשרות שנים, שיתנו גם לאחרים.
צריך לשים הפעם נציגים של צאנז, קרלין, סלונים, ובאיאן.

נ. ב. סתם אמירה צודקת אבל לא מציאותית.
כי הגינות ופוליטיקה לא צועדים ביחד.

zeevi
נתן תודה: 336 פעמים
קיבל תודה: 231 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

עקיב'לה כתב:
08 ינואר 2021, 12:43
למה אתה חושב ר' עמקן שגור נתנה לחייה למורטים ומכים עבור אגו"י, מה המסכנות הזו? אכן גור שולטת מזה הרבה שנים באגו"י ופעמים רבות כופה על כולם לנגן לפי הקצב שלה.
כי זו המציאות
לולי גור לא היתה קמה אגו"י אחרי השואה
הם נצבו כמפקדים וחיילים תחת הרמטכל"ים גדו"י דאז

עקיב'לה

zeevi כתב:
08 ינואר 2021, 13:10
עקיב'לה כתב:
08 ינואר 2021, 12:43
כי זו המציאות
לולי גור לא היתה קמה אגו"י אחרי השואה
הם נצבו כמפקדים וחיילים תחת הרמטכל"ים גדו"י דאז
היא הייתה בוודאי קמה בצורה יותר אחדותית אולי. אני לא אומר ''לולי גור'', כי אני לא מצפה שגור תיעלם מהעולם חלילה, אבל אין יותר טוב מעבודה משותפת ומכובדת ומכילה.

שלח תגובה