פילוג באגודת ישראל?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 446 פעמים
קיבל תודה: 161 פעמים

Re: פילוג באגודת ישראל?

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

תידע לך שבית מלכה נכנס היה מאבק קשה מאוד.
ולחדרים לא מכניסים חדשים.
אתה שואל אבל זה המציאות...
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

zeevi
נתן תודה: 355 פעמים
קיבל תודה: 240 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

א יודעלע כתב:
12 ינואר 2021, 23:34
zeevi כתב:
12 ינואר 2021, 23:28
עקיב'לה כתב:
12 ינואר 2021, 23:26
וויזניץ מייצגת רק את עצמה,לא את סערט ולא את מרכז ולא את מאנסי, ומשכך, זה עושק ועוול שכבר עשרות שנים הם מקבלים ח"כ, והעוול הזה לא הופך להיות צודק גם אם גור מסיבותיה תומכת בוויזניץ
לפני עשרות שנים לא היה לא מרכז ולא דזיקוב והם היו בתוך ויזניץ
(לא משנה שגם אז בעלז טענו שהם יותר גדולים)
לפני עשרות שנים
בתשל"ט
בעלזא היו חלק מהסיעה המאוחדת, כלומר חלק מויז'ניץ...
לא ממש...
בבחירות הפנימיות (שתקיימו בתמוז תשל"ו) בעלזא הלכו עם הסיעה המאוחדת רק בירושלים, בכל הארץ הם הלכו עם שלמה לורנץ.

zeevi

והנה קצת חומר למחשבה שמצאתי בארכיון מ"ציות והגשמה" (-שלמה לורנץ) על שלומי אמונים...
ציות והגשמה - הסברה 1.jpg
ציות והגשמה - הסברה 2.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שלום רב
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלום רב »

אני דורש מעמקן שיפסיק לכנות שוב ושוב את פרוש 'מושחת' ומזהם את הדיון.
פרוש לא מושחת בכלל, ידיו נקיות מכל מעל, והוא פוליטיקאי הגון וישר.
המהלכים שלו לגבי החינוך העצמאי (שאין שום מידה של צדק שלגור תהיה עליה שליטה, בגלל שיש לה כמה מוסדות אוטונומיים תחתיה) היו מגובים באופן מלא על ידי כל שיירי חברי מועצת גדוה"ת שחיו אז, והם אח"ז באו לפאר את המעמד בו התמנו המנהלים החדשים של העמותה.

יהיה טוב
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

zeevi כתב:
13 ינואר 2021, 02:52
והנה קצת חומר למחשבה שמצאתי בארכיון מ"ציות והגשמה" (-שלמה לורנץ) על שלומי אמונים...
האם הותר לשון הרע?
אינני איש של שלומי אמונים, אך בטוחני שיש להם מה להגיב על זה.

שלום רב
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלום רב »

אלו פשקווילים של לפני בחירות. אין בזה ממש.
מכל מקום את התשובה הם קיבלו בקלפי אז כשלהפתעתם הרבה הם מצאו עצמם מס' 3 במספר הבוחרים.

zeevi

יהיה טוב כתב:
13 ינואר 2021, 03:40
zeevi כתב:
האם הותר לשון הרע?
אינני איש של שלומי אמונים, אך בטוחני שיש להם מה להגיב על זה.
פתאום יש לך בעיה של לשה"ר?
וכשפרוש ואייכלר באים בטענות על אי שקיפות כספית, בטענות שאולי גור לוקחים לעצמם כספים שלא ביושר אין בזה בעיה, וכאן, שמישהו מתוך אגו"י דאז, טוען על גניבות רכוש למשפחה אישית, יש לך פתאום בעיות של לשה"ר...

יהיה טוב
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

א. זה לא שלי יש בעיה של לשה"ר. זה שלכולנו יש את המצוה הזאת.
ב. אינו דומה סיפור מן העבר שאינו נוגע למעשה. (ובפרט שכנראה יש צד שני למטבע), לבין להציל משהו עכשווי.

ואה"נ גם בזה צריך להזהר מאוד מלשה"ר.

ואם כבר עסקינן בזה, הנני הקטן מעריץ גדול של האדמו"ר מגור שליט"א.

עקיב'לה
נתן תודה: 53 פעמים
קיבל תודה: 257 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

שלום רב כתב:
13 ינואר 2021, 03:39
המהלכים שלו לגבי החינוך העצמאי (שאין שום מידה של צדק שלגור תהיה עליה שליטה, בגלל שיש לה כמה מוסדות אוטונומיים תחתיה) היו מגובים באופן מלא על ידי כל שיירי חברי מועצת גדוה"ת שחיו אז, והם אח"ז באו לפאר את המעמד בו התמנו המנהלים החדשים של העמותה.
זה סגנון משתלח ומתלהם. אני דווקא נהנה מהבוטות שלו, זה קצת מדגיש מה מפריע לציבור בהתנהלות של העסקנים בגור.
ועל זה שהוא כותב לי בראשית הודעתו ''עקיבא בעלזער'', גם זו קביעה ילדותית הנובעת מחוסר התמצאות בסיסית בצורת ההסתכלות של הבעלזער רב זיע"א. אין לי בעיה עם זה שה''גערער'' קורא לי ''בעלזער'', מה עלבון יש בכך, אבל אם זה כתשובה על מה שכתבתי שרבבות שלומי אמוני ישראל הלכו תמיד לבחירות בזכות הרה"ק מבעלזא, הרי שבאמת אינו יודע כלום, או שהוא ילד או שאינו מכיר את ההיסטוריה.
אני שייך לחסידות ''קטנה'', הרבי שלנו אין לו הוראה מפורשת בפוליטיקה בדרך כלל, ורוב אנ"ש תמיד מצביעים ג' רק בגלל ההוראה ההיא של הרה"ק מבעלזא שהוא היה צדיק הדור ובעקבותיו הכריעו כולם בשאלה הזו.

בערגער
נתן תודה: 718 פעמים
קיבל תודה: 228 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערגער »

עקיב'לה כתב:
13 ינואר 2021, 09:08
שלום רב כתב:
זה סגנון משתלח ומתלהם. אני דווקא נהנה מהבוטות שלו, זה קצת מדגיש מה מפריע לציבור בהתנהלות של העסקנים בגור.
ועל זה שהוא כותב לי בראשית הודעתו ''עקיבא בעלזער'', גם זו קביעה ילדותית הנובעת מחוסר התמצאות בסיסית בצורת ההסתכלות של הבעלזער רב זיע"א. אין לי בעיה עם זה שה''גערער'' קורא לי ''בעלזער'', מה עלבון יש בכך, אבל אם זה כתשובה על מה שכתבתי שרבבות שלומי אמוני ישראל הלכו תמיד לבחירות בזכות הרה"ק מבעלזא, הרי שבאמת אינו יודע כלום, או שהוא ילד או שאינו מכיר את ההיסטוריה.
אני שייך לחסידות ''קטנה'', הרבי שלנו אין לו הוראה מפורשת בפוליטיקה בדרך כלל, ורוב אנ"ש תמיד מצביעים ג' רק בגלל ההוראה ההיא של הרה"ק מבעלזא שהוא היה צדיק הדור ובעקבותיו הכריעו כולם בשאלה הזו.
הגבת בצורה ענינית, ראוי לשבח!
"מלה בסלע משתוקא בתרין"

עמקן
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמקן »

zeevi כתב:
זה גדולללל
לא השתנה בהתנהלות המושחתת הזו של המשפחה הירושלמית כלום מאז ועד היום.

עמקן

עקיב'לה כתב:
שלום רב כתב:

אני כתבתי לך עקיבלה בעלזער, כי אתה משקר שאתה לא בעלזער, אז תבין שלא תעבוד אלי.
אני לא מבין מה אתה מתבייש להודות בכך, אבל העובדה שאתה מתבייש להגיד שאתה בעלזער....

בכל מקום שיש רק חשש רחוק "לכבוד בית בעלזא" אתה מיד פה להגיב ולתקוף, ותגיד לי שאתה לא בעלזער...
סורי, לא מאמין לך.
ההערצה העצומה שהיה למהר"א מבעלזא זי"ע בקרב עם ישראל חוצא מחנות וחוגים, לא המשיכה לבעלזא של היום. כך שזה תירוץ קלוש מה הקפיצה שלך תמיד כשמדברים על בעלזא לולי זה שאתה בעלזער.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 26 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

האשכול מילא כבר 6 עמודים, אנשים מביאים כאב ותסכול, יש מקצינים ומטיפים שנאה, אבל עדיין לא ראיתי כאן מענה על 3 התביעות הלגיטימיות שפורוש ואייכלר הציבו לליצמן, מלבד לנימוק של נאמנות שמקדימה את ויזניץ (אני לא יודע למה לא את בוסטון)
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

עמקן

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 00:57
תידע לך שבית מלכה נכנס היה מאבק קשה מאוד.
ולחדרים לא מכניסים חדשים.
אתה שואל אבל זה המציאות...
כל מוסד של גור גם היה מאבק קשה ביותר, וזה עד היום ככה, כמעט בלתי אפשרי להכניס שמה מוסדות חדשים של גור. שנים שאין.
החינוך העצמאי היה שנים בשליטת פרוש באמצעות המנכ"ל לוריא, וכעת מעל עשור בשליטת דגל, בעקבות העוקץ הידוע שפרוש המושחת בגד ומכר מוסד אגודאי זה לדגל, תמורת אגף התקנים שישאר אצלו, ויוכל להמשיך לשלוט על מינויי גובים.

מצד אגודת ישראל נכחו כמה אדמו"רים לא משמעותיים, משיירי המועצת, המייצגים ציבור מועט מאוד, שפרוש הביא אותם בזקנה ושיבה וחולשה מופלגת.
גם היה זה מחוסר ברירה, כיוון שהחינוך העצמאי עדייו פעל כאגודה אותומאנית, והיה דד ליין להקים עמותה חדשה, אז הגריש אלישיב הסכים בחוסר שביעות רצון למהלך הזה נגד ידיד נפשו האדמו"ר מגור.
בעיקר שיחק שמה נקמנות של פלג הרב שטינמן ופרוש בגור, על הבחירות לירושלים.

והסיבה שהעמותה החדשה אושרה, למרות המון עבירות על החוק שנעשו להקמתה, היא כי גור הורידה את כל התביעות בבית משפט נגד זה, בכדי לשמור על כבוד התורה והיהדות. בשלבים הראשונים של התיק היה לנו הצלחות חזקות, רק האדמו"ר מגור לא הסכים שימשיכו בתיק כיוון שזה היה כרוך בביזוי כבוד התורה.
הרב שטינמן ועוד רבנים, היה אמורים להיזמן לבית משפט ולזה לא הסכים, גם תמורת וויתור גדול על החינוך האצמעי, ששייך לאגודת ישראל בוודאי יותר מדגל, שהוקמה הרבה אחריה.
תראו לי כיום מישהוא מוותר בגין עקרונות כאלה ?!

כך שכל תביעה כלפי גור בעניין אי הכנסת מוסדות לחינוך עצמאי, מקורה בשקר שמניעה קנאה, ותוצאתיה שנאה עיוורת.

zeevi

זעיר שם כתב:
13 ינואר 2021, 10:34
האשכול מילא כבר 6 עמודים, אנשים מביאים כאב ותסכול, יש מקצינים ומטיפים שנאה, אבל עדיין לא ראיתי כאן מענה על 3 התביעות הלגיטימיות שפורוש ואייכלר הציבו לליצמן, מלבד לנימוק של נאמנות שמקדימה את ויזניץ (אני לא יודע למה לא את בוסטון)
ואני עוד לא הבנתי את הטענות על שקיפות כספית
כל אחד יכול להיכנס לגיידסטאר ולראות במו עיניו את המחזורים הכספיים של התנועות הפוליטיות של אגו"י...

(אא"כ באמת מדובר על כספים שהחכ"ים מקבלים עבור נהגים ועוזרים ואנשי לשכות, שלא נראה לי שעל זה מדובר.)

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 26 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

עמקן כתב:
13 ינואר 2021, 10:42
כל מוסד של גור גם היה מאבק קשה ביותר, וזה עד היום ככה, כמעט בלתי אפשרי להכניס שמה מוסדות חדשים של גור. שנים שאין.
החינוך העצמאי היה שנים בשליטת פרוש באמצעות המנכ"ל לוריא, וכעת מעל עשור בשליטת דגל, בעקבות העוקץ הידוע שפרוש המושחת בגד ומכר מוסד אגודאי זה לדגל, תמורת אגף התקנים שישאר אצלו, ויוכל להמשיך לשלוט על מינויי גובים.

מצד אגודת ישראל נכחו כמה אדמו"רים לא משמעותיים, משיירי המועצת, המייצגים ציבור מועט מאוד, שפרוש הביא אותם בזקנה ושיבה וחולשה מופלגת.
גם היה זה מחוסר ברירה, כיוון שהחינוך העצמאי עדייו פעל כאגודה אותומאנית, והיה דד ליין להקים עמותה חדשה, אז הגריש אלישיב הסכים בחוסר שביעות רצון למהלך הזה נגד ידיד נפשו האדמו"ר מגור.
בעיקר שיחק שמה נקמנות של פלג הרב שטינמן ופרוש בגור, על הבחירות לירושלים.

והסיבה שהעמותה החדשה אושרה, למרות המון עבירות על החוק שנעשו להקמתה, היא כי גור הורידה את כל התביעות בבית משפט נגד זה, בכדי לשמור על כבוד התורה והיהדות. בשלבים הראשונים של התיק היה לנו הצלחות חזקות, רק האדמו"ר מגור לא הסכים שימשיכו בתיק כיוון שזה היה כרוך בביזוי כבוד התורה.
הרב שטינמן ועוד רבנים, היה אמורים להיזמן לבית משפט ולזה לא הסכים, גם תמורת וויתור גדול על החינוך האצמעי, ששייך לאגודת ישראל בוודאי יותר מדגל, שהוקמה הרבה אחריה.
תראו לי כיום מישהוא מוותר בגין עקרונות כאלה ?!

כך שכל תביעה כלפי גור בעניין אי הכנסת מוסדות לחינוך עצמאי, מקורה בשקר שמניעה קנאה, ותוצאתיה שנאה עיוורת.
עמקן, אני לא יודע מה נכון ומה לא נכון, אבל בכללי דע שהסיפורים שסיפרו לכם אז בישיבות, - כעת שגדלת אגלה לך - רובם לא נכונות,
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

עקיב'לה

עמקן כתב:
13 ינואר 2021, 10:14
עקיב'לה כתב:
שלום רב כתב:

אני כתבתי לך עקיבלה בעלזער, כי אתה משקר שאתה לא בעלזער, אז תבין שלא תעבוד אלי.
אני לא מבין מה אתה מתבייש להודות בכך, אבל העובדה שאתה מתבייש להגיד שאתה בעלזער....

בכל מקום שיש רק חשש רחוק "לכבוד בית בעלזא" אתה מיד פה להגיב ולתקוף, ותגיד לי שאתה לא בעלזער...
סורי, לא מאמין לך.
ההערצה העצומה שהיה למהר"א מבעלזא זי"ע בקרב עם ישראל חוצא מחנות וחוגים, לא המשיכה לבעלזא של היום. כך שזה תירוץ קלוש מה הקפיצה שלך תמיד כשמדברים על בעלזא לולי זה שאתה בעלזער.
אני לא עסוק עם כבוד בית בעלזא וכנ"ל אין לי בעיה שתחשוב שאני חסיד בעלזא אבל איתך לא נעים להתווכח, כי אתה בוטה וקיצוני (''אתה משקר'' ...) כאן כבר מכירים אותי זמן רב, אני בהחלט לא חסיד בעלזא ולמרות זאת, השיח היקצוני של חסידי גור הקיצוניים והבוטים, יגרור ממני תמיד תגובה הולמת. אתם יכולים לכתוב בהמודיע מה שאתם רוצים וגם בשטיבל לדבר בקיצוניות נגד כל מי שאינו כורע ומשתחווה לפוליטיקה שלכם. כאן זו במה ציבורית ואתם חייבים לדבר בעדינות גם אם מישהו או משהו לא מוצא חן בעיניכם.
איזה חסיד אני? זאת לא אחשוף כמובן, מאלו שמר פרוש שאתה כה מתעב לקח עליהם חסות. ברור לי רק שפרוש כבר לא היה קיים היום לכאורה אם לא ההתנהגות שלכם שרק מגדילה אותו, ואולי זה מה שאתם רוצים....

א יודעלע
נתן תודה: 100 פעמים
קיבל תודה: 170 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

עמקן וזאבי
את כל הסיפורים שלכם על נאמנויות וכו' סיפרתם גם כשרציתם שדגל יקבלו רק 40%
בסוף הגיעו המספרים האמיתיים והורידו אתכם למקום האמיתי

גם כאן כל הסיפורים ימשכו עד לרגע (שבוודאי יגיע)
בו תגלו שלא מספיק נאמנות היסטורית תנועה ויזומה (שח"ו אינני מזלזל בהם)
בסוף בסוף צריך גם את הקולות בקלפי
ואם אין לכם מספיק פשוט לא תקבלו את מה שקיבלתם עד היום.

גם אם תצרפו את כל החסידויות שלכם (גור את כל ויזניץ לענפיו - מקאווא ואפילו דאראג,)
לא תגיעו ל40 אלף קולות מתוך 92 אלף קולות שיש במועצת הקהילות
כלומר אתם מהווים פחות ממחצית מהקולות ומקבלים קדימות ברשימה ובתפקידים.(שלא לדבר על הכספים)

אני לא מאמין שזה ישתנה בבחירות הנוכחיות
אבל נדמה לי יש אמרה כלשהי מהשפת אמת או מהקאצקער על 'אמת מארץ תצמח'

א יודעלע

zeevi כתב:
12 ינואר 2021, 23:50
א יודעלע כתב:
12 ינואר 2021, 23:34

שכן כולם יודעים שחסידי דזיקוב וינזיץ, כדוגמא, אינם דווקא חסידי ויזניץ לשעבר...
חידוש בשבילי
גם המספרים היוו איזה חדוש אבל בזה מתאים לך להודות
נערך לאחרונה על ידי א יודעלע ב 13 ינואר 2021, 11:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

א יודעלע

zeevi כתב:
13 ינואר 2021, 11:08
זעיר שם כתב:
כל אחד יכול להיכנס לגיידסטאר ולראות במו עיניו את המחזורים הכספיים של התנועות הפוליטיות של אגו"י...

(אא"כ באמת מדובר על כספים שהחכ"ים מקבלים עבור נהגים ועוזרים ואנשי לשכות, שלא נראה לי שעל זה מדובר.)
אגודת ישראל זה לא עמותה זו מפלגה והיא לא רשומה בגיידסטאר

באמת נראה לך שפרוש ואייכלר כ"כ טפשים
ועוד יותר שליצמן את זייברט כ"כ טפשים
אם הכל בין כה גלוי והכל בסדר
אז מה אכפת להם לתת שקיפות ולהוכיח שפרוש ואייכלר סתם קנטרנים?!

עקיב'לה

הרהרתי בתשובה ובזמנים כאלו שצריכים ישועות גדולות לא ראוי לדבר נגד אף אחד
ובכלל מה יהיה לי הקטן מכל זה?
ברכה והצלחה לכל עם ישראל בארץ הקודש ובתפוצות הגולה

zeevi

א יודעלע כתב:
13 ינואר 2021, 11:28
zeevi כתב:
13 ינואר 2021, 11:08
זעיר שם כתב:

אגודת ישראל זה לא עמותה זו מפלגה והיא לא רשומה בגיידסטאר

באמת נראה לך שפרוש ואייכלר כ"כ טפשים
ועוד יותר שליצמן את זייברט כ"כ טפשים
אם הכל בין כה גלוי והכל בסדר
אז מה אכפת להם לתת שקיפות ולהוכיח שפרוש ואייכלר סתם קנטרנים?!
צודק
זו לא עמותה אלא מפלגה
והדוחות הכספיים שלה גלויים לכל באתר של רשם המפלגות
מי שחתומים על הדוחות הם מאיר פרוש וחנוך זייברט
(אם תרצה לינק אשלח לך)

תפסיק לחשוב שאפשר היום לנהל כספים ללא שקיפות
אז יכול להיות שבעלזא אכן פחות שולטים במוסדות של אגודה, ולכן הם פחות מעורים מה קורה עם כל שקל, אבל הם יכולים לשאול את פרוש (ואולי פרוש מנסה להסתיר גם מהם מידע, ורק משתמש בהם לצרכיו הפוליטים?)

פרוש ואייכלר לא טיפשים, אבל מנסים לעשות סיבוב פוליטי, בהנחה שהציבור לא יבדוק אותם ויקנה את הסיפורים שלהם.

סמל אישי של משתמש
4000

דבר אחר אני לא יסכים שתגיד על אייכלר.
אייכלר בניגוד לשאר כל פלוטיקאים בכל העולם נאמן להאדמו"ר מבעלזא וכפוף את הראש ואת הגיה שלו. ובחינתו מה שאומר בקהל זה שופר שך האדמו"ר מבעלזא והוכיח את זה רבות ...

סמל אישי של משתמש
4000

עמקן לא הבנתי ירושלים היה תגובה על חינוך עצמעי או ההיפך??
2. אתה כל הזמן חוזר על טשבינער רב (שזה חוצפה נגד הרה"ק מבעלזא זצ"ל) זה שהרה"ק מבעלזא עשה כל דבר אישי רצה לקבל תשבוה מטשבינער רב (אגב טשבינער רב היה מבקש מהשואל לשאואל בדיוק ככה הבין מה התשובה חייב ליהות)
אבל בבחירות לא היה שאלה לטשבינער רב.
אז במקרה הכי טוב אתה קראת קצת על הרה"ק ממבעלזא זצ"ל ובמקרה ... אתה כתוב במי שמזלזל על רבנים.

אני יודע שלא התבאתי טוב אבל כשתבין את מה שהיה עם היסטורייה תחדע שיש לך ממי לבקש סליחה ....

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

רסום ראשון: הקרבות ב'יהדות התורה' מתעצמים תמיד ערב הבחירות, בד"כ בין אגודת ישראל לדגל התורה, אלא שהפעם זה מגיע גם מתוך 'אגודת ישראל'. מאז פוזרה הכנסת ה-23 שורר נתק מוחלט בין יו"ר אגודת ישראל השר יעקב ליצמן לסגן השר מאיר פרוש וחבר הכנסת ישראל אייכלר, שחברו לציר משותף ואף הודיעו על פיצול בסיעת אגודת ישראל.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי לקראת הגשת הרשימות בעוד 20 יום, ב'אגודת ישראל' נערכים להגשתה, שבשבוע הבא צפויים לראשונה מזה תקופה ארוכה להיפגש בפורום ועדת השמונה לדון במאבקים הפנימיים.

בדיון יועלו הטענות והדרישות שהעלו פרוש ואייכלר, שהם: הקמת ועדת כספים לחלוקת התפקידים; שינוי הרכב הרשימה שבחסידות בעלזא טוענים כי הם זכאים למקום השלישי קודם חסידות ויז׳ניץ; דרישה שלישית לתת ביטוי לנציגות החסידויות הקטנות בהרכב הרשימה.

עד כה נקט ליצמן והסיעה המרכזית באסטרטגיה לשמור על שתיקה שהוא בחר לא להגיב לטענות שהעלו פרוש ואייכלר כי נעשים מהלכים במפלגה מבלי להתייעץ עם שאר חברי המפלגה, כך בנוא התפקיד השר שהוא פרש וחזר אליה לאחר חודשיים וגם בנושא המו״מ.

בתוך כך, מסתמן הסכמה בין דגל התורה לליצמן כי למרות המחלוקת על תפקיד ועדת הכספים, הרשימה תתהפך כפי שנחתם בין המפלגות ערב הבחירות לכנסת ה-21, כך שגפני יעמוד בראש הרשימה, ואגודת ישראל ישובצו במקומות האי הזוגיים.

המשמעות העיקרית בתחתית הרשימה, כך שחבר הכנסת ישראל אייכלר ידחק למקום השמיני הלא ריאלי, ואילו פינדרוס שמקומו התנדנד במערכות החולפות ונכנס לבסוף בעקבות החוק הנורבגי יתקדם למקום השביעי הריאלי יותר.

סמל אישי של משתמש
4000

במחנה פרוש אייכלר הבהירו בשיחה עם 'בחדרי חרדים' כי "במקרה ואכן הושגה הסכמה בין פינדורס לליצמן על שינוי סדר הרשימה, אנחנו לא נהיה מחוייבים להסכם", וכי לטענתם מדובר בהתערבות של 'דגל' בקרב הפנימי באגודת ישראל - "לא נהיה מחוייבים להסכם הזה", כאשר בשבוע שעבר הודיעו על כך במכתב רשמי ששיגרו ליו"ר 'דגל התורה' משה גפני.

עמקן

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 17:20
אייכלר בניגוד לשאר כל פלוטיקאים בכל העולם נאמן להאדמו"ר מבעלזא וכפוף את הראש ואת הגיה שלו. ובחינתו מה שאומר בקהל זה שופר שך האדמו"ר מבעלזא והוכיח את זה רבות ...
מסכים. לא טענתי אחרת. בניגוד לפרוש שאין לו רב ברור.

סמל אישי של משתמש
4000

עמקן כתב:
13 ינואר 2021, 20:17
4000 כתב:
13 ינואר 2021, 17:20
מסכים. לא טענתי אחרת. בניגוד לפרוש שאין לו רב ברור.
גם ליצמן טסלר וכל שאר נציגי ציבור שהיה ויש לא נכנסים לאיפה שאייכלר נכנס..

סמל אישי של משתמש
4000

ליצמן יותר גרוע מפורש!!!

שלח תגובה