חיסוני הקורונה - מי בעד ומי נגד - נתונים בלבד

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

גרנולה
נתן תודה: 4528 פעמים
קיבל תודה: 2522 פעמים

Re: חיסוני הקורונה - מי בעד ומי נגד - נתונים בלבד

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

-אין-חשש-גנטי.jpg
(המעניינים)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

גרנולה

כיכר השבת:

לקראת סוף שעבר, נשלחה שאלה למרן הגר"ח קנייבסקי, בנוגע לאישה צעירה בת 35, הזכאית להתחסן, אך היא חוששת למות, והיא רוצה לדעת האם בכל זאת עליה ליטול את החיסון נגד נגיף הקורונה.

נכד הרב שואל את מרן: יש מגיפה גדולה הרבה אנשים חולים ומתים. יש חיסון ברוך השם. וסבא אמר שיקחו את החיסון. אשה אחת ביקשה לשאול, אמרו לה שהחיסון יכול לגרום למוות, לעקרות, להרבה בעיות והיא פוחדת לקחת את החיסון. האם לקחת את החיסון או לא?

מרן הגר"ח: "כן".

הנכד: ואי"ה יהיה בסדר איתה?

מרן הגר"ח: "אם ירצה השם, שיתפללו".

הנכד: האשה רוצה ברכה.

מרן הגר"ח: "ברכה והצלחה".

תשובת הגר''ח.mp4

גרנולה

יממה אחרי שקיבל חיסון נגד נגיף הקורונה, פיתח צעיר ישראלי בן 23 תסמונת דלקתית רב מערכתית נדירה, שגורמת בין היתר לפגיעה חמורה בתפקוד הלב.

תחילה סבל מהקאות וכאבי גרון, ואחרי שחש בחולשה פנה לרופא. הוא פונה למרכז הרפואי הדסה - שם אושפז במחלקת טיפול נמרץ. אחרי יומיים, הועבר למחלקה פנימית וכעת מצבו מוגדר קל.

הנתונים הועברו למשרד הבריאות ולארגון הבריאות העולמי, שם יבדקו האם יש קשר לחיסון. בהדסה אומרים, כי רק אחרי שחוסן, התברר כי הוא הבריא מקורונה אך לא ידע שהיה חולה שכן היה א-סימפטומי.

פרופ' דרור מבורך, מנהל המחלקה הפנימית בהדסה עין כרם אמר כי "יכול להיות שיש קשר לחיסון. אנחנו לא יודעים. החיסון יכול לעשות בוסטים של מערכת החיסון במידה שהייתה מעורערת קודם לכן".

הוא עדכן כי "התגלו אצלו נוגדנים, כלומר הוא היה חולה בקורונה בעבר אך הוא לא ידע. יכול להיות שמתחסנים שחלו בעבר ויש להם נוגדנים – החיסון יכול לעורר תגובה מהסוג הזה. אני בשלב הזה לא הייתי ממליץ למחלימים להתחסן".

"העברנו את הפרטים שלו למשרד הבריאות ולארגון הבריאות העולמי, והם מתייחסים אליו מאוד ברצינות", עדכן מנהל מחלקת הקורונה ב'הדסה'.

(כיכר השבת)

גרנולה

משרד הבריאות מודיע היום (ראשון) על מפסר שינויים בהנחיות להתחסנות מפני נגיף הקורונה, ככל הנראה בעקבות הגעתן הצפויה של מנות חיסונים רבות נוספות לישראל.

כפי שבישר ראש הממשלה בסוף השבוע האחרון, בימים הקרובים אמורות להגיע לישראל כמויות גדולות של חיסונים מחברת פייזר, שיצטרפו למשלוח 120 אלף החיסונים של חברת מודרנה שכבר נחתו בארץ.

בשל כך, וכדי לשמור על קצב ההתחסנות הגבוה ביותר בעולם לנפש, משנה משרד הבריאות את הנחיותיו באשר להליך ההתחסנות ותעדוף החיסונים.

אלו השינויים:
• על הקופות להקפיד, שמי שקיבל מנת חיסון של 'פייזר' או 'מודרנה' בפעם הראשונה, יקבל גם את החיסון השני מאותה החברה.

• מי שקיבל חיסון לשפעת או כל חיסון אחר צריך להמתין שבעה ימים עד לקבלת חיסון לקורונה, ולא 14 יום כפי שהיה עד כה.

• דיירי בתי האבות ומוסדות הרווחה יקבלו את המנה השנייה של החיסון, גם אם נדבקו בקורונה אחרי קבלת המנה הראשונה, זאת בניגוד לשאר האוכלוסייה.

• החיסונים של חברת מודרנה יינתנו רק לבני 18 ומעלה, זאת בשונה מחיסוני פייזר המתאימים כבר מגיל 16.

• המחסנים בחיסון של 'מודרנה', לא יצטרכו למהול אותו בחומר נוסף כפי שנעשה בחיסוני 'פייזר'.

• מרגע שחיסוני מודרנה יוצאים מההקפאה, שהטמפרטורה בה עומדת על מינוס כ-20 מעלות, אפשר לשמור אותם בטמפרטורה של 2 עד 8 מעלות למשך כחודש (בשונה מפייזר, שתוקפם פג כבר אחרי 5 ימים).

(כיכר השבת)

יהיה טוב
נתן תודה: 41 פעמים
קיבל תודה: 63 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

מעניין
כל הסיבוכים שקראו למקבלי החיסונים, ישר בתי החולים יודעים לומר שהיה לו משהו אחר.
אך אנשים עם בעיות רפואיות גדולות שנפטרו בשנה האחרונה, כולם בטוחים שזה בגלל הקרונה...

גרנולה

יהיה טוב כתב:
10 ינואר 2021, 15:57
מעניין
כל הסיבוכים שקראו למקבלי החיסונים, ישר בתי החולים יודעים לומר שהיה לו משהו אחר.
אך אנשים עם בעיות רפואיות גדולות שנפטרו בשנה האחרונה, כולם בטוחים שזה בגלל הקרונה...
א. דווקא במקרה הזה אמרו שזה כנראה כן קשור לחיסון.

ב. כבר שאלו את השאלה וענו עליה:

שאלה:
משה 10 כתב:
28 דצמבר 2020, 15:52
רק ברור שאם הוא היה מת מקורונה משרד הבריאות לא היה מודיע שהוא חולה בכל המחלות שהוזכרו
אלא הוא היה נכנס לרשימה של חולי הקורונה שמתו והיה מכניס אנשים צעירים לסגר

אבל אגב אני לא נגד החיסונים (עד כמה שדעתי שווה)
אלא סתם מציין נקודה מעניינת איך מייצרים דעת קהל
תשובות:
אני פה כתב:
29 דצמבר 2020, 00:03

היום נפטרו 30 "עם קורונה" אם היו מתים 30 אנשים ביום שלקחו חיסון באמת היינו צריכים לזעוק נגד החיסונים...
מויישה כתב:
29 דצמבר 2020, 00:49

משרד הבריאות לצערנו הרב כבר מזמן לא מפרט מחלות רקע של נפטרי הקורונה.
ואתה יודע למה?
כי היום נפטרו 18 חולים מקורונה. ואתמול 16. ושלשום 19. ועד כה נפטרו מקורונה 3,256 אנשים. ל"ע. https://datadashboard.health.gov.il/COV ... m=referral
אז כבר מזמן לא מציינים את ההיסטוריה הרפואית של קורבנות הקורונה.
אבל כשמישהו נפטר ובאופן מקרי הוא התחסן גם באותו - יום, אז מכיוון שזה מקרה חריג ובודד מציינים את ההיסטוריה הרפואית שלו ומקימים וועדה מיוחדת לשלול את האפשרות של הקשר בין המוות שלו לחיסון. זה למה לא היו מציינים את ההיסטוריה הרפואית שלו אם הוא היה נפטר מקורונה ל"ע.
ככה מייצרים דעת קהל שהקורונה לא מסוכנת והחיסון כן. כי על 18 קורבנות הקורונה שנפטרו היום איש לא מדבר. כי זה לא מעניין. מה כן מעניין? להפחיד בטענות שווא באשר לחיסון.
ובאשר לטענה האווילית שנפטרי הקורונה היו נפטרים "בין כה וכה" ראה כאן viewtopic.php?p=539725#p539725
בנוסף ראו שבזמנים שזלזלו בהוראות והתחלואה עלתה אז גם התמותה עלתה כך שודאי שאלו שנפטרו זה באשמת הקורונה גם אם היה להם סיבוכים רפואיים, בדיוק כשם שמישהו עם מחלות רקע שקיבל דלקת ריאות, מת מדלקת ריאות.

אפשר לטעון גם הפוך: כשמתו מקורונה כולם ידעו להגיד שזה ממחלות רקע, ופתאום בחיסונים שעברו ניסוי קפדני עם תוצאות מעולות, כולם יודעים להגיד שהוא מת מהחיסון.

כל מקרה נבדק לגופו.

גרנולה

לפני שלושה שבועות פתח משרד הבריאות במבצע החיסונים לקורונה, ואתמול (ראשון) החלו קופות החולים לתת את המנה השנייה למתחסנים. בעוד מתן המנה הראשונה עבר באופן מעורר השתאות, דיווחים מטרידים מלמדים על תופעות לוואי לאחר קבלת המנה השנייה של החיסון.

עובדת בית חולים בשם מורן, בת 37 מאזור ירושלים סיפרה הבוקר לחדשות 12 כי "שעתיים אחרי שקיבלתי את מנת החיסון השנייה לקורונה, הרגשתי שנפגע לי חוש הטעם", סיפרה מורן בשיחה עם N12. "לכל דבר יש טעם של בושם או ג'ינג'ר. אני מאמינה שזה יעבור בעוד כמה ימים אבל לא חשבתי שזה יקרה. אחרי שקיבלתי את מנת החיסון הראשונה לא היו לי שום תופעות לוואי". סטאז'ר לרפואה סיפר כי "שעתיים אחרי מנת החיסון השנייה, היד כאבה לי פי 5 ממה שכאב בחיסון הראשון. יש כאב ראש קל, אבל לא יודע אם לשייך את זה לקבלת החיסון. הרגשתי גם נימולים באצבעות ותחושת חולשה".

גם ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן דיווח על תופעות לוואי לאחר קבלת המנה השנייה. בראיון לחדשות הבוקר הוא אמר כי "תכננתי לקיים הערב עדכון קורונה עירוני אבל אני שוכב עם חום, חולשה וכאבי שרירים. ככל הנראה מדובר בתופעות לוואי של מנת החיסון השנייה שקיבלתי רק אתמול".

מהניסוי של פייזר עלה כי 34% מהמשתתפים חוו חולשה ךאחר המנה הראושנה, אך אחרי המנה השנייה 55% מהם סבלו מחולשה. אחרי המנה הראשונה רק 3% חוו חום, ואילו אחרי המנה השנייה הנתון עלה ל-21% מהמשתתפים. 6% מהם חוו צמרמורת אחרי קבל המנה הראשונה, ואחרי המנה השנייה כבר 23% מהמשתתפים חוו צמרמורת.

פרופסור רונית קלדרון-מרגלית מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית והדסה הסבירה לחדשות 12 כי מדובר בתופעות לוואי שכיחות על פי המחקר של פייזר וכי "מדובר בתופעות כמו חום, עייפות, חולשה, צמרמורות וכאבי שרירים שנמצא בלמעלה מ-50 אחוזים ממקבלי מנת החיסון השנייה".

היא ציינה כי מדובר בתופעות לוואי שכיחות וכי הן צפויות לעבור בתוך כיומיים. "לא מומלץ לוותר על מנת החיסון השנייה - מכיוון שהוא מגביר את היעילות ל-95 אחוזים. התופעות האלו הן כאין וכאפס לעומת המחלה עצמה".

נציין כי לאחר קבלת המנה הראשונה רק 652 מתחסנים דיווחו על תופעות לוואי, מתוך קרוב ל-2 מיליון מתחסנים.

(בחדרי חרדים)

גרנולה

קרוב ל-2 מיליון מאזרחי מדינת ישראל כבר חוסנו במנת החיסון הראשונה לנגיף הקורונה, במוצאי שבת החל הסבב השני של החיסון, עת חוסן ראש הממשלה בנימין נתניהו במנת החיסון השנייה נגד נגיף הקורונה.

אחות מדרום הארץ, בת 34, ללא רקע רפואי בעייתי פנתה הבוקר (שני) ל'מאקו' וגוללה את מסכת הייסורים שעברה לאחר קבלת מנת החיסון השנייה, בדבריה הדגישה כי כל מטרתה שאנשים יהיו מודעים לכך, וחלילה לא להימנע מלקחת את המנה השנייה, במקביל המומחים מרגיעים ומבהירים "זה היה צפוי".

בראשית דבריה הבהירה האחות: "לא הייתי רוצה שאנשים לא יתחסנו. פשוט חשוב לי שידעו על תופעות הלוואי של החיסון השני שעלולות להיות יותר קשות. קיבלתי את החיסון הראשון לפני 22 יום בדיוק. החיסון היה ממש בסדר, לא כאב לי בכלל. יותר כאב לי כשחוסנתי לשפעת. הדבר היחיד שקרה אחרי החיסון הראשון זה שכאבה לי היד במקום של החיסון בערך יומיים. חוץ מזה הייתי בסדר גמור".

הבעיות התחילו במנת החיסון השנייה, שחזרה האחות: "בחיסון השני לא כאבה לי הזריקה. חוסנתי בסביבות 10 בבוקר, לקראת הצהריים התחילה לי בחילה ממש קשה וגם הקאתי. הרגשתי שאני לא מתפקדת. היה לי כאב ראש, סחרחורת, חולשה. בהמשך היום היו לי כאבי שרירים מטורפים, כמו שיש בשפעת, שהשרירים כואבים וקצת צמרמורת. הייתה לי גם נוקשות בשיניים, כמו כשקורה כשיש חום. הרגשתי שאני בוערת, שממש חם לי. היה לי בחילה קשה, לא הצלחתי לאכול. היו לי התכווצויות בבטן. הגוף שלי השתגע, לקחתי דקסמול, ולקחתי 50 טיפות של אופטלגין נוזלי. הצלחתי להירדם רק לפנות בוקר".

"כשפניתי לאחות המחסנת, היא אמרה שאפשר להעביר את המידע על תופעות הלוואי הלאה, ושהרבה אנשים חווים תופעות לוואי קשות יותר בחיסון השני. דיברתי עם עוד שתי נשים אצלנו שמרגישות רע אחרי החיסון. מישהי עם סימני שפעת שלא הגיעה היום לעבודה ומישהי עם צמרמורות, בחילות וכאבי שרירים. חלק מהאנשים שהתחסנו אתמול מרגישים בסדר" אמרה האחות.

מנגד ד"ר דוד דביר, רופא משפחה וראש אגף רפואה ראשונית בקופת חולים מאוחדת הרגיע ואמר למאקו: "אמנם רק אתמול התחלנו במבצע חיסוני המנה השנייה בארץ, אך מהניסיון העולמי הנרחב נראה שבסך הכל מדובר בחיסון שלא כרוך בתופעות לוואי משמעותיות, ורובן קלות. בארץ נצפה מקרה אחד של תגובה אנפילקטית, קריסת מערכות שדרשה טיפול מיידי, בשכיחות של מתחסן אחד לחצי מיליון. כלומר – מקרים חמורים הם נדירים ביותר. בכל מקרה, כשלא מרגישים טוב תמיד ניתן להתייעץ עם רופא המשפחה באופן פרונטלי או בגישה אינטרנטית, ובמקרים קיצוניים ניתן להגיע למיון".

עוד הוסיף דביר: "חשוב לציין שמשרד הבריאות פועל לטובת הקמת אתר שיציג נתונים אודות תופעות הלוואי בקרב מתחסנים במטרה לספק שקיפות מלאה בנושא. ובשורה תחתונה: צריך לזכור שבסך הכל השלכות המחלה עלולות להיות הרבה יותר חמורות מאלה של החיסון, וכאמור ברוב המקרים לא צפויות תופעות קשות וגם התופעות הקלות צפויות לחלוף תוך ימים בודדים".

ד"ר אורי לרנר מעמותת מדעת הוסיף והבהיר כי לא מדובר בנתון מפתיע: "במהלך הניסויים אכן ראו ששכיחות תופעות הלוואי עולה במנה השנייה. עם זאת, לא תועדו תופעות חמורות או ארוכות טווח. בכל מקרה חשוב לדווח לרופא/ת המשפחה על תופעות לוואי חריגות. וחשוב לזכור - התופעות אלו לא מעידות על כך שהחיסון מסוכן או מזיק, אלא פשוט שמערכת החיסון מגיבה. המטרה של המנה השנייה היא להגביר ולשמר את הזיכרון החיסוני שנוצר, כדי שהחיסון יהיה יעיל ולאורך זמן, וכך ימנע את המחלה".

(בחדרי חרדים)

גרנולה

גרנולה כתב:
03 ינואר 2021, 00:06
בכלל הטענה של המתנגדים לחיסונים שכל עוד הגר"ח קנייבסקי לא ראה את כל הסרטונים ביוטיוב ולא קרא את כל המידע שמסתובב באינטרנט נגד החיסון אז זה נקרא שהעלימו ממנו מידע... אחרי שהוא יראה את כל הנ"ל אז הוא צריך לפנות בסרטון לציבור שם הוא יסביר באריכות למה הוא ממליץ להתחסן...

אין לגדולי ישראל צורך לשמוע טענות נגד החיסונים כאשר יש רופאים ועסקנים מומחים שאומרים להתחסן וגדולי ישראל החליטו שראוי לסמוך עליהם. וזהו.
אחדד נקודה חשובה:

אלו שטוענים "רב פלוני שפסק להתחסן לא ראה את הסרטון בו פרופסור פלוני מתריע שהחיסון מסוכן וטוען שהרופאים האחרים משקרים או אומרים מידע שגוי וכו'"
לענ"ד טועים בהבנת סמכות הפסיקה של הרבנים בענייני רפואה. וחושבים שהרבנים פוסקים רק ע"פ הבנתם במציאות העולם ולא הבינו או לא ידעו שרוב הרופאים טעו.
וזה לא מדוייק.

בהקדים, למה בכלל שואלים רבנים בענייני רפואה והרי הם לא למדו רפואה ברמת מומחה? האמת שזה נושא קצת מורכב, אבל בנוגע לנדו"ד התשובה היא שהרבנים פוסקים ע"פ התורה וההלכה שאומרת שבמקרה פלוני וחשש פלוני יש לפסוק כך וכך. (כמובן בהקדים התייעצות עם מומחים או אם אכן יש לאותו רב ידע בענייני רפואה. אך הפסק הוא בעיקר תורני הלכתי וכדלקמן)

ובעניינינו הפסיקה של הרבנים להתחסן (שודאי שצריך שיהיה להם ידע והבנה כלשהו ברפואה, כי אחרת לא יבינו העניין.) מבוססת בעיקר על כך שע"פ הלכה סומכים על הרופאים וסומכים על רוב מניין ובניין וחזקה של רופאים שאומרים להתחסן (כמובן בצירוף סברא נכונה ע"פ הבנת הרב וחכמת התורה, כי רוב ללא סברא נכונה אינו נחשב.) וודאי שיודעים הם שיש גם מיעוט שאומר שהחיסון מסוכן, אלא שע"פ הלכה לא חוששים כלל אליהם לומר שרוב הרופאים טעו, ובצירוף סברות ודינים נוספים בהלכה ואכ"מ.

ממילא לא נוגע שלא ראו את את סרטון פלוני ופרופסור פלוני, שהרי סומכים על הרוב. והרי גם אם הרבנים היו רואים אותו, יטענו הטוענים שהרבנים לא מבינים בענייני רפואה. אלא כאמור הפסק הוא פסק הלכתי וברור שהולכים אחר רוב מניין ובניין של רופאים ובצירוף עוד סברות ודינים הלכתיים ומציאות העולם ע"פ חכמת ודעת התורה ולא חוששים כלל לרופאים הטוענים שרוב הרופאים טועים.
וממילא אין מה לערער בדבר.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 1301 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

חיסון.JPG

סמל אישי של משתמש
אני פה

מחקר של ''כללית'' חושף לראשונה: החיסון מפחית הדבקה באופן ניכר

מכון המחקר של קופת החולים בחן 400 אלף ישראלים ומצא כי 12 יום אחרי קבלת מנת החיסון הראשונה - חלה ירידה של 33% בהדבקה. המחקר של פייזר, כזכור, לא בדק כלל הדבקה

מכון המחקר בחן 400 אלף ישראלים בשתי קבוצות - אנשים שלא חוסנו, וכאלה שקיבלו מנת חיסון ראשונה. הממצאים הראו כי בקרב אלו שחוסנו - נרשמה צניחה של 33% בהדבקה, אחרי 14 ממועד קבלת המנה הראשונה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

רק 53 אחוז מתושבי בני ברק מעל גיל 60 התחסנו עד כה, כנראה שהמזהירים והמפחידים הצליחו...

zeevi
נתן תודה: 363 פעמים
קיבל תודה: 246 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

מה קורה למי שקיבל את המנה הראשונה של החיסון, ולאחמ"כ חלה בנגיף, האם פגה השפעת החיסון, והוא צריך לקבל עוד פעם 2 מנות?
אוש הוא מקבל מנה שניה כרגיל?
או שהוא כבר לא צריך להתחסן בכלל, כמו כל מחלים קורונה, שלפי ההנחיות, לא מקבל חיסון?

סמל אישי של משתמש
אני פה

ראיתי באיזה מקום שהם לא מחסנים פעם שניה מי שחלה בינתיים.

גרנולה

אני פה כתב:
12 ינואר 2021, 20:36
רק 53 אחוז מתושבי בני ברק מעל גיל 60 התחסנו עד כה, כנראה שהמזהירים והמפחידים הצליחו...
דווקא נחמד. לפי ההפחדות הייתי בטוח שהמספר יהיה הרבה יותר נמוך. נשארו בדורנו אנשים שעדיין נשמעים לגדולי ישראל ללא ספקות...

סמל אישי של משתמש
אני פה

בכל הערים החרדיות חוסנו רק 48 אחוז מגיל 60 ומעלה.

הממוצע הארצי 72 אחוז.

גרנולה

יאיר כתב:
12 ינואר 2021, 21:59
גרנולה כתב:
11 ינואר 2021, 15:30
למעשה בפועל: כאן זה פורום 'חרדים לדעת' וכחרדים אנו נשמעים להוראות גדולי ישראל
אדם מן היישוב לא עושה מעשה במקרה שיודע שיש ספק פיקוח נפש

אלא מה? אתה לא מקבל את העובדות? זה כבר ענין אחר...
[אם היו אומרים לך ללכת למקום שספק לך שיש שם אריות רעבים (והם לא יודעים ע"כ), די ברור לי שלא היית הולך...]

מה גם שאפילו לפי הרב פירר בשם גדו"י אין חיוב להתחסן!

יש גדול שמחייב להתחסן??
אענה לך דווקא מהסוף.

אפילו בלי להכנס לפלפול במכתב הרב פירר ועוד.
כן, יש בקול קורא רבנים וגדולי ישראל שמחייבים להתחסן.
-מפי-אומרם.jpg

גרנולה

יאיר כתב:
גרנולה כתב:

[אם היו אומרים לך ללכת למקום שספק לך שיש שם אריות רעבים (והם לא יודעים ע"כ), די ברור לי שלא היית הולך...]
כבר כתבתי בעבר :
''אם בעיניך א. גדולי ישראל לא יודעים, ב. שהחיסונים זה רעל שמתים ממנו. ואתה יודע את זה בוודאות (את 2 הפרטים). אז בסדר גמור.

כשם שלא אקפוץ לאש אם גדולי ישראל יורו כן.''

אבל מה. ברור לי שאין 100% סמכות וודאות כזאת לקבוע שהחיסון הוא רעל. אלא מה ספק סכנה? זה אפילו לא ספק סכנה וכדלקמן.

העובדות הם שגדולי ישראל פסקו ע''פ התורה שהולכים לפי רוב רופאים ולא חוששים כלל לספק סכנה ולמיעוט רופאים שמפחיד ואומר ש''החיסון מסוכן וכל שאר הרופאים משקרים או נותנים מידע שגוי ולא ללכת ע''פ הרוב''. זהו. איפה הם טעו?

וזה גם עונה על הטענה שראיתי שיש כותבים שהגר''ח לא ראה סרטון פלוני ופרופסור פלוני וכו'.

ובהרחבה כאן:
viewtopic.php?p=557452#p557452

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: מתחילות להגיע תוצאות ראשונות של מחקר החיסון נגד קורונה

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

מגיפת העצניקים הביאה לעולם את אלו שיודעים "מה הרב שך היה אומר" [ואחרת מגדו"י בהווה]. וכדי שלא להמר על חטא בזיון ת"ח, יודעים להסביר איך הגר"ח מוקף בנכדים אינטרסנטים וכו'. ויש להם הוכחות שכך הוא אמר בגלל זה שאמר לו וכו'. אין לך בזיון ת"ח יותר גדול מזה, שאפשר לתעתע בגדו"י. ואני חוזר על מה שכתבתי למעלה, שאלו שמעלים חששות, יוצרים אותם בפועל. לע"ע רק הם עצמם במעגל הסכנה, אבל באמת אם זה יתפשט - אז כולנו נהיה בסכנה. לכן, אנא, שימו יד לפה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

השאלה כמה מבני 60 פלוס מהחרדים כבר עברו את הקורונה.

עוד נתון חסר כמה מבני 70 פלוס שזה הגיל הבאמת מסוכן התחסנו.

zeevi

אני פה כתב:
12 ינואר 2021, 22:01

הממוצע הארצי 72 אחוז.
אני חושב שזה בגלל שרבים מהם כבר מחלימי הווירוס

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 584 פעמים
קיבל תודה: 972 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

גרנולה כתב:
12 ינואר 2021, 22:28
יאיר כתב:
גרנולה כתב:

כבר כתבתי בעבר :
''אם בעיניך א. גדולי ישראל לא יודעים, ב. שהחיסונים זה רעל שמתים ממנו. ואתה יודע את זה בוודאות (את 2 הפרטים). אז בסדר גמור.

אבל מה. ברור לי שאין 100% סמכות וודאות כזאת לקבוע שהחיסון הוא רעל. אלא מה ספק סכנה? זה אפילו לא ספק סכנה וכדלקמן.

העובדות הם שגדולי ישראל פסקו ע''פ התורה שהולכים לפי רוב רופאים ולא חוששים כלל לספק סכנה ולמיעוט רופאים שמפחיד ואומר ש''החיסון מסוכן וכל שאר הרופאים משקרים או נותנים מידע שגוי ולא ללכת ע''פ הרוב''. זהו. איפה הם טעו?

וזה גם עונה על הטענה שראיתי שיש כותבים שהגר''ח לא ראה סרטון פלוני ופרופסור פלוני וכו'.

ובהרחבה כאן:
מה שכתבת היה נכון אם:

1. הקורונה היתה מסוכנת לכולם ולא רק לבני 60+ ואם לא אתחסן איני מסכן את עצמי ואם אתחסן אני כן מסכן את עצמי בספק של פיקו"נ, צריך לתפוס את הוודאי ולהניח את הספק.

2. אם זו היתה סתם מחלוקת רופאים אבל פה יש טענה שמסתירים בכוונה נתונים חמורים ורפואיים וממילא לא מדובר פה על מחלוקת רפואית נטו רגילה אלא על מחלוקת האם המידע הרפואי שמתפרסם הוא אכן נכון ולא שיקרי ויש הבדל עצום בין המקרה הראשון לשני.

3. לא צריך שיהיה ודאי פיקו"נ. דין ספק פיקו"נ זהה.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

גרנולה

zeevi כתב:
12 ינואר 2021, 23:01
אני פה כתב:

הממוצע הארצי 72 אחוז.
השאלה אם בחישוב האחוזים הכניסו את כל המבוגרים או רק את אלו שלא נדבקו.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

היי חברים,
המון אנשים פונים אליי לגבי ההגבלות בסגר השלישי הבא עלינו לטובה.

לכן החלטתי לתמצת לכם כאן את הכל על מנת שיהיה ברור.
גנים:

ידוע שלנגיף הקורונה אין עניין עם ילדים מגיל חצי שנה עד לגיל 6, לכן הפעילות בגנים תימשך כרגיל.

ונכון שהילדים בגנים מורחים מדי פעם אחד על השני נזלת ומתעטשים זה על זה אבל מדובר באפצ'ים חמודים כאלה שלא מעסיקים את הנגיף ובכלל מחקרים אף הוכיחו שהנגיף עצמו חושב שזה ממש מתוק ולכן בוחר לא להגיע לגנים ולהדביק שם את כולם.

כיתות א'-ד':

פה המצב מעט שונה.

בדיקות מעבדה הוכיחו חד משמעית שנגיף הקורונה לא מתקרב לילדים בכיתות אלו בשעות הבוקר.

הוא מגיע לכיתות אלו רק משעה 13:00 בצהריים.
מספר פרופסורים טוענים כי זה משום שמדובר בנגיף עצלן שיוצא עם נגיפים אחרים לשתות בלילה שלפני, משתכר ברמה קשה ובעקבות זאת קם מאוחר עם כאבי ראש ונשבע שלא ישתה יותר בחיים!

לכן בכיתות אלו הלימודים יסתיימו בשעה 13:00 וכשנגיף הקורונה יגיע, הוא ימצא כיתות ריקות.
גאוני ללא ספק.

כיתות ה'-ו':

כשנגיף הקורונה מזהה שמדובר בכיתות אלו הוא הולך לישון מוקדם לילה לפני וקם רענן ונמרץ להדביק אותם!
טובי המומחים עדיין לא הבינו מה הקטע שלו עם הכיתות המסוימות האלו אבל יודעים בוודאות שהוא חם עליהן!
לכן, כיתות אלו לא יגיעו כלל לבית הספר וילמדו מהבית.
אגב, הנגיף סבבה עם זה לגמרי כי הוא מבין שאמנם הוא לא יכול להדביק את הילדים, אך עצם זה שאותם ילדים יחוו תיסכול נורא בעצם הישארותם בבית, גורמת אושר לנגיף.

ללא ספק, נגיף אכזרי ומתוחכם.

כיתות ז'-י':

פה המצב מורכב.

בדיקות מעבדה הוכיחו כי בגילאים האלה הנגיף מעט מבולבל.
הוא לא סגור על מערכת השעות של כיתות אלו ולכן בכדי לבלבל אותו יותר הוחלט כי כיתות אלו ילמדו 3 שעות בבוקר בימים ראשון, שלישי וחמישי, ביום שני ילמדו בזום מהבית וברביעי יגיעו התלמידים בכיתות אלו בשעה 12:00 בלי ילקוטים, על מנת לבלבל את הנגיף ולגרום לו לחשוב שהם לא תלמידים, אלא סתם עוברי אורח.

כיתות יא'-יב':

הלימודים יתקיימו כרגיל.

נגיף הקורונה מבין שבכיתות אלו נערכות בגרויות ולכן הוא מתחשב ואינו מתקרב אליהם כלל מאחר ואינו רוצה לדפוק להם את הציונים ואת העתיד באופן כללי.

בדיקת מעבדה שערכו הוכיחה משהו מדהים!

הושיבו תלמיד בכיתה יב' ליד נגיף הקורונה במהלך בגרות במתמטיקה שנערכה לתלמיד ולא רק שהנגיף לא פגע בו, הוא גם לחש לו את התשובות.

בבדיקה אחרת שערכו, הושיבו תלמיד כיתה ט' ליד נגיף הקורונה כאשר התלמיד עושה מבחן רגיל בספרות. שם הנגיף היה פחות סובלני ותקף בחוזקה מאחר והבין שהמקצוע הזה ממילא לא יתרום כלום לעתידו של אותו תלמיד אומלל.

סטודנטים:

לגבי סטודנטים הנגיף לא סובלני כלל וכלל.
הנגיף מבין שבכדי לממן את לימודם, הסטודנטים יהיו חייבים לשלב עבודה, אם במלצרות או בחנויות השונות. והרי ידוע לנו שהנגיף הכי שונא בעלי עסקים שמנסים לשרוד בכבוד בתקופה הזו.
מאחר והנגיף רוצה למנוע מאותם סטודנטים לעבוד באותם עסקים, הוא פוגע גם בהם וגם בעסקים.

עסקים:

כפי שכבר ציינתי, הנגיף שונא בעלי עסקים, גם אם הם שומרים על ההנחיות, חובשים מסכות, שומרים על מרחק ומכניסים רק לקוח אחד כל פעם - הוא לא יחוס עליהם!
לכן כל העסקים יישארו סגורים עד שייגמרו אותם כלכלית ונפשית!

טיסות:
לנגיף יש פחד גבהים. תעלו 300 איש על מטוס, הכל טוב.

הפגנות:

הפגנות לא ממש מעניינות את הנגיף.
מצידו תתקבצו 20,000 איש בהפגנה -
הוא פשוט לא יהיה שם.

בתי כנסת:

בבתי הכנסת הנגיף מאוד מחמיר!
הנגיף יודע שהציבור בבית הכנסת מתפלל לשלום כל החולים ולסילוקו של הנגיף עצמו ולכן הוא נותן שם עבודה בכל הכוח!

סגר נעים והגיוני לכולם,
פרופסור עציון מוסאי,
מומחה לנגיפים וסגרים מטומטמים 🙏

גרנולה

Re: מתחילות להגיע תוצאות ראשונות של מחקר החיסון נגד קורונה

מדען צמרת כתב:
12 ינואר 2021, 22:55
מגיפת העצניקים הביאה לעולם את אלו שיודעים "מה הרב שך היה אומר" [ואחרת מגדו"י בהווה]. וכדי שלא להמר על חטא בזיון ת"ח, יודעים להסביר איך הגר"ח מוקף בנכדים אינטרסנטים וכו'. ויש להם הוכחות שכך הוא אמר בגלל זה שאמר לו וכו'. אין לך בזיון ת"ח יותר גדול מזה, שאפשר לתעתע בגדו"י. ואני חוזר על מה שכתבתי למעלה, שאלו שמעלים חששות, יוצרים אותם בפועל. לע"ע רק הם עצמם במעגל הסכנה, אבל באמת אם זה יתפשט - אז כולנו נהיה בסכנה. לכן, אנא, שימו יד לפה.
אין דעתי נוחה בפרסום הודעות כאלו בפורום שמיועד יותר לחלק המקצועי (אף שלאחרונה כבר אינו כ''כ כזה). וכן בפורום שנחשב יותר רה''ר.

הועבר ל'חרדים לדעת'.

zeevi

גרנולה כתב:
12 ינואר 2021, 23:05
zeevi כתב:
12 ינואר 2021, 23:01
אני פה כתב:

הממוצע הארצי 72 אחוז.
השאלה אם בחישוב האחוזים הכניסו את כל המבוגרים או רק את אלו שלא נדבקו.
גם א"ל, ישנם הרבה שחלו ולא הלכו להיבדק.

גרנולה

יאיר כתב:
12 ינואר 2021, 23:02
גרנולה כתב:
12 ינואר 2021, 22:28
יאיר כתב:
גרנולה כתב:

כבר כתבתי בעבר :

ובהרחבה כאן:
מה שכתבת היה נכון אם:

1. הקורונה היתה מסוכנת לכולם ולא רק לבני 60+ ואם לא אתחסן איני מסכן את עצמי ואם אתחסן אני כן מסכן את עצמי בספק של פיקו"נ, צריך לתפוס את הוודאי ולהניח את הספק.

2. אם זו היתה סתם מחלוקת רופאים אבל פה יש טענה שמסתירים בכוונה נתונים חמורים ורפואיים וממילא לא מדובר פה על מחלוקת רפואית נטו רגילה אלא על מחלוקת האם המידע הרפואי שמתפרסם הוא אכן נכון ולא שיקרי ויש הבדל עצום בין המקרה הראשון לשני.

3. לא צריך שיהיה ודאי פיקו"נ. דין ספק פיקו"נ זהה.
1. בא נניח לזה כרגע ונדבר על ה60 ומעלה.

2. אין שום הבדל. מאז ומתמיד היו טענות מצד המיעוט שהרוב משקר והמידע שלו לא נכון. ובכל זאת גדולי ישראל במשך הדורות הכריעו בעד רוב רופאים. בנוסף ההלכה קובעת שסומכים על נאמנות הרופאים וחזקתם.

3. זה אפילו לא ספק סכנה ברגע שההלכה אומרת שלא חוששים לספק הזה. ומי שחושש הוא לא מחמיר בסכנת נפשות אלא מיקל.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

בא נניח לזה כרגע...

תשובותיך לא מספקות כלל וכבר נלאיתי לדוש בנושא

גרנולה

יאיר כתב:
12 ינואר 2021, 23:22
בא נניח לזה כרגע...

היה קשה לי להאמין שתשתכנע, ואני לא חושב שזה יקרה בכלל מכמה סיבות. אבל אני כותב למען הציבור.

אגב כבר כתבתי שאני סבור ב100% שהרבנים והמומחים שמתנגדים לחיסונים קיבלו מידע מוטעה וחלק מהמומחים משקרים במזיד ואינם נאמנים כלל. ולכן אין מה לחשוש בנושא.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

גרנולה כתב:
12 ינואר 2021, 23:38
יאיר כתב:
12 ינואר 2021, 23:22
בא נניח לזה כרגע...

היה קשה לי להאמין שתשתכנע, ואני לא חושב שזה יקרה בכלל מכמה סיבות. אבל אני כותב למען הציבור.
כנ"ל

שלח תגובה