חיסוני הקורונה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

עמי עשו
נתן תודה: 284 פעמים
קיבל תודה: 1045 פעמים

Re: חיסוני הקורונה

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

אני פה כתב:
25 אפריל 2021, 22:14
ברוך ה' שעשה עמנו חסד תראו מה קורה בהודו גופות מוטלות ברחוב מחוסר מקום בבת חולים

נגיף הקורונה משתולל לאחרונה במלוא העוצמה ברחבי הודו, ומערכות הבריאות במדינות השונות פשוט קורסות כמעט לחלוטין. מה שמדהים הוא שדווקא בהודו שמייצרת כארבעה מיליון חיסונים ביום, לא מצליחים להשתלט על הנגיף הקטלני, ומאות אלפי תושבים נדבקים מידי יום. בהודו יש תחושה של אובדן שליטה מוחלט, כאשר חולים אינם מפסיקים להגיע לבתי-החולים המתקשים לתת להם שירות הולם.

בערים ניו דלהי, מומביי וערים נוספות, בעיקר בצפון הודו, יש מצב קשה ביותר. בתי-החולים סובלים ממצוקה קשה. חולים מתקוטטים על חמצן, תרופות ומנשמים. המזל הגדול הוא שרוב הצוותים הרפואיים מחוסנים, מה שמגן עליהם מפני הנגיף הקטלני. בתקופה האחרונה סובלת הודו מגל עצום של קורונה: מאות אלפי נדבקים ביום, מספר גבוה של נפטרים, ובתי-חולים שאינם מסוגלים לעמוד בעומס הכבד ושסובלים ממחסור חמור בחמצן ותרופות. ביום שלישי, 20 באפריל, רק זוהו 259 אלף חולים מאומתים. הודו עקפה לאחרונה אפילו את ברזיל, והתמקמה במקום השני בעולם במספר מקרי ההידבקות בקורונה.

עד כה נפטרו בהודו כתוצאה מהמגפה הארורה יותר מ-190אלף בני אדם. התפשטות הנגיף היא כל כך מהירה עד שתושבים רבים אינם מצליחים להגיע בזמן לבתי-החולים על מנת לקבל טיפול. המצב בבתי-החולים ברחבי המדינה הענקית הוא כה קשה, עד שנוצר מצב עגום שבו חולים המגיעים אליהם מגלים במהרה שאין מיטות פנויות עבורם.

בשבוע שעבר דיווחו הרשויות על מחסור חמור בבלוני חמצן בבתי-החולים, ובמיוחד בעיר הבירה ניו דלהי. שר התחבורה נאלץ להשקיע מאמצים רבים כדי לדאוג לאספקה מהירה של חמצן לבתי-החולים ברחבי המדינה. זאת על מנת להדביק את קצה עליית התחלואה. המחסור החמור בחמצן גרם לפטירתם של חולים רבים שלא החזיקו מעמד.

אמצעי התקשורת בהודו מציינים כי המדינה נמצאת במצב של קריסת מערכות, וכי יש איבוד שליטה כמעט מוחלט על התפשטות נגיף הקורונה. יש מספר עצום של חולים, ומערכת הבריאות אינה מתפקדת, מה שיוצר לחץ מטורף על הממשלה והציבור. הדיווחים על מערכת הבריאות הקורסת מגיעים מהערים הגדולות, כאשר ידוע מעט על המתרחש בהודו הכפרית, שבה מתגוררים כשבעים אחוז מהתושבים.

ההתפרצות המהירה של נגיף הקורונה נגרמה כנראה מהתקהלויות רבות בהודו במהלך התקופה האחרונה, כאשר התושבים אינם נוהגים לשמור על חבישת מסכות, שמירת מרחק והיגיינה. מבצע החיסונים הלאומי החל לפעול בחודש דצמבר, אך הוא מתנהל בסרבול ובאיטיות רבה. עד היום חוסנו בהודו רק כ- 15 מיליון בני אדם. מה שמרגיז הוא שדווקא במדינה שבה מיוצרים מנות חיסון של החברות אסטרהזניקה ובהרט ביוטק בהיקף של ארבעה מיליון מנות חיסום ביום, חוסן רק אחוז זניח באוכלוסייה- 1.3 אחוז בלבד. גם אם הפצת החיסון תהפוך לפשוטה וזמינה יותר, יהיה קשה לממשלה לשכנע את הציבור ההודי לבוא להתחסן. תושבים רבים חוששים כי ייאלצו לשלם מכספם עבור מנות החיסון. חלקים שונים באוכלוסייה מביעים חוסר אמון בממשלה ובמערכת הבריאות.

אין ספק כי מצבה של הודו קשה מאוד, וכי על הממשלה לפעול במלוא העוצמה על מנת למגר את מגפת הקורונה. על קברניטיה של הודו לפעול בכל האמצעים, אפילו הנוקשים ביותר (כמו הטלת סגר), כדי להביא לצמצום התחלואה. כמובן שמדובר במשימה קשה ומורכבת ביותר היות ומדובר במדינה ענקית הכוללת 28 מדינות ואוכלוסייה אדירה של יותר ממיליארד בני אדם. חלק ניכר מהאוכלוסייה ההודית יושב בכפרים, כך שקשה מאוד לרשויות לפקח בצורה רצינית על הנעשה בהם. זאת לעומת הערים הגדולות, דוגמת עיר הבירה ניו דלהי, ששם האוכלוסייה צייתנית יותר ומשתפת פעולה עם הוראות הממשלה. הודו תיאלץ להתייעץ עם טובי המומחים בעולם כדי להצליח במשימה המורכבת של היציאה מהמגפה, ורצוי מאוד שקברניטיה יתייעצו גם עם מדינת ישראל שמפעילה מבצע חיסונים מעולה אשר קוצר שבחים בכל רחבי העולם. חבל שהודו הייתה צריכה להידרדר לשפל שכזה. הרי לפני מספר חודשים החלה המדינה לצאת בצורה טובה ומאוזנת מהמגפה, והמשק שלה נפתח והשיג רווחים נאים ששיפרו את המצב הכלכלי והחברתי במדינה הענקית.
בלי קורונה אין תמונות כאלו בהודו?

הר ההר
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הר ההר »

ועד כתב:
25 אפריל 2021, 22:27
עמי עשו כתב:
25 אפריל 2021, 20:38
הרבי מאמשינוב נגד החיסונים, והוא לא חסיד קונספירציות
שמעתי מנאמן, שהרבי בתחילה היתה התנגדות, ולאחר מכן הוא למד את הנושא, והיום הוא תומך בזה. אני לא יודע כי לא זכיתי להיות אצלו, אבל שמעתי ג"כ מכמה אברכים מישיבת "מיר" ששאלו אותו לאחרונה ואמר להם שממליץ.
הוא ממליץ רק לאנשים עם סוכרת או מחלות לב שלא מאוזן אפילו בתרופות
קונספירטור כמו הרבנים
הרב דוב קוק
הרב צבי פרידמן
הרב נתן קופשיץ
הרב וואכטפויגל
הרב קארף
הרב ציון בארון

ועד
נתן תודה: 267 פעמים
קיבל תודה: 254 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

הר ההר כתב:
25 אפריל 2021, 23:10
ועד כתב:
25 אפריל 2021, 22:27
עמי עשו כתב:
25 אפריל 2021, 20:38
הרבי מאמשינוב נגד החיסונים, והוא לא חסיד קונספירציות
שמעתי מנאמן, שהרבי בתחילה היתה התנגדות, ולאחר מכן הוא למד את הנושא, והיום הוא תומך בזה. אני לא יודע כי לא זכיתי להיות אצלו, אבל שמעתי ג"כ מכמה אברכים מישיבת "מיר" ששאלו אותו לאחרונה ואמר להם שממליץ.
הוא ממליץ רק לאנשים עם סוכרת או מחלות לב שלא מאוזן אפילו בתרופות
קונספירטור כמו הרבנים
הרב דוב קוק
הרב צבי פרידמן
הרב נתן קופשיץ
הרב וואכטפויגל
הרב קארף
הרב ציון בארון
כבר כתבתי למעלה שאני אישית דיברתי עם הרב קוק [אני משפחה קרובה מאד שלו] והוא אמר לי שאין לו התנגדות מיוחדת לחיסוני קורונה אלא הוא מתנגד לכלל החיסונים של אדמת ושל חצבת וכו' וכו', אבל מי שעושה את כל החיסונים למה שלא יעשה גם חיסוני קורונה, כך שלהביא אותו כמתנגד לקורונה זה פשוט סילוף.
ולכן אני כבר לא יודע בקשר לשאר הגדולים שהבאת מה בדיוק דעתם.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1519 פעמים
קיבל תודה: 1256 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

הר ההר כתב:
25 אפריל 2021, 21:57
Pfizer’s former Vice President and Chief Scientist for Allergy and Respiratory, Dr. Michael Yeadon, continues to grant public interviews sounding the alarm about COVID fraud and efforts to reduce the world's population through dangerous COVID injections.

Yesterday, Perspectives on the Pandemic published a recent interview with Dr. Michael Yeadon on their YouTube channel.

Much of what Dr. Yeadon talked about can be found in the videos and articles we have already published featuring Dr. Yeadon, but one thing Dr. Yeadon shared in this interview was that even though he is one of the few scientists speaking out about the COVID lies and deception, that most of his peers in his field actually agree with him.

He then proceeded to explain why most of them have chosen to remain silent, as they are intimidated and fear speaking out. Dr. Yeadon talks about what it has cost him, so far, to go public with the truth and expose the lies of Big Pharma over COVID-19.

He has been attacked and slandered, and it has basically ruined his career as a scientist. He has nothing to gain for going public with the truth, and has actually suffered great harm for doing so.

סגן הנשיא לשעבר של פייזר ומדען ראשי לאלרגיה ונשימה, ד"ר מייקל יידון, ממשיך להעניק ראיונות ציבוריים המשמיעים אזעקה בנוגע להונאת COVID ומאמץ להפחית את אוכלוסיית העולם באמצעות זריקות COVID מסוכנות.

אתמול פרסמו פרספקטיבות על המגיפה לאחרונה ראיון עם ד"ר מיכאל יידון בערוץ היוטיוב שלהם.

הרבה ממה שד"ר יידון דיבר עליו ניתן למצוא בסרטונים ובמאמרים שכבר פרסמנו בהשתתפות ד"ר ידעון, אך דבר אחד ששיתף ד"ר ידעון בראיון זה היה שלמרות שהוא אחד המדענים הבודדים שמדברים על COVID שקרים והונאה, שרוב חבריו לתחום מסכימים איתו באמת.

לאחר מכן המשיך והסביר מדוע רובם בחרו לשתוק, מכיוון שהם מאוימים ופוחדים לדבר. ד"ר יידון מדבר על מה שעשה לו, עד כה, להתפרסם עם האמת ולחשוף את השקרים של ביג פארמה על COVID-19.

הוא הותקף והשמיץ אותו, וזה בעצם הרס לו את הקריירה כמדען. אין לו מה להרוויח על כך שהוא מתפרסם עם האמת, ולמעשה נגרם לו נזק רב על כך.
המייקל יידון שלך לא עובד בפייזר יותר מ10 שנים, מראשוני הטוענים שהחיסון מוביל לעקרות בעוד שהטענה הופרכה הן בתאוריה והן במעשה, https://www.midaat.org.il/articles/dise ... fertility/
טען שהמגפה בבריטניה נגמרה [לפני החיסון] בדיוק בזמן שהחלה בבריטניה התפרצות מחודשת של הנגיף ושאין כל צורך בחיסונים [עוד לפני שפייזר הציגה את החיסון שלה]. https://www.politifact.com/factchecks/2 ... pandemic-/
כמו כן הוא קרא להפסיק את בדיקות הקורונה ההמוניות בבריטניה וטען באוקטובר 2020 כי בקרוב מקרי המוות בבריטניה יסתיימו וכי יש לאפשר לאנשים לחזור לחיים הרגילים.
מאז מתו בבריטניה עוד 80,000 איש. כמו כן הוא לא הגיב לביקורות ותגובות מדעיות על מאמרי השטות שלו. בנוסף הביע בעבר דעות גזעניות. בקיצור - פרובוקטור טוויטר חובב לייקים מצוי. https://news.yahoo.com/special-report-e ... 58085.html
עוד מומחה גדול.

סמל אישי של משתמש
מויישה

באשר לטענות על רבנים המתנגדים לחיסונים - הר' גרנולה כבר עשה לטענות הללו בזמנו בדיקת עובדות, עיין כאן: viewtopic.php?p=559811#p559811
אגב, אתה כתבת קונספירטור כמו הרבנים וכו', ובכן, אני ח"ו לא אחלק ציונים לרבנים ולא אכנה אותם בכינויים, אבל אומנם חלק מהרבנים מתנגדי החיסונים אכן מבססים דבריהם על הקונספירציה הידועה. עיין בקישור הנ"ל.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 343 פעמים
קיבל תודה: 2127 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

שליח חב"ד האחרון בדרום תת-היבשת הרב מרילי, סיפר היום, כי הוא ומשפחתו זקוקים לעזרה כלכלית על מנת להיחלץ מן המדינה.

בשיחה עם "כיכר השבת" מספר השליח: "המצב איום ונורא, בתקופה האחרונה היה לנו קשה לקבל אוכל כשר, בגלל ההגבלות שמטיל הממשל, אמנם אגרנו קצת מזון אך המצב הולך ומחמיר. בכל יום עלולות לפרוץ כאן מהומות כתוצאה מהלחץ, אנחנו בסכנה, דואגים על הילדים".

מדוע לא התפנתם מוקדם יותר?

"בתחילת המגיפה שלחנו מכתב לרבי וקיבלנו הוראה ברורה לא לעזוב את מקום השליחות, ובאמת עשינו כאן דברים גדולים, בריתות מילה וקבורת מתי מצווה, ועוד. עכשיו נשארנו לבד, כל המטיילים עזבו, כל יתר בתי החב"ד בדרום הודו כבר התפנו נשארנו אחרונים, אין למי לעזור, ואין לנו איך להתקיים כאן. שלחנו מכתב לרבי וקיבלנו תשובה על מעלתה של ארץ ישראל, הבנו את המסר אנחנו מתקפלים עד יעבור זעם".

מה באמת עוצמת המגיפה במדינה?

"ההודים הגיעו למצב שכבר אין להם איך לטפל במתים, אין להם מספיק עצים על מנת לשרוף את הגופות והן נערמות, זוועה. גם שירותי הרפואה סגורים ואין אפשרות לקבל טיפול לא פרטי ובטח לא ממשלתי שגם בימי שיגרה הוא נוראי".

ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי קרא לכל האזרחים להתחסן ולנקוט משנה זהירות ואמר כי "סערת" ההדבקות מטלטלת את הודו, "היינו שאננים, רוחנו קמה לאחר שהתמודדנו בהצלחה עם הגל הראשון, אבל הסערה הזו טלטלה את האומה", אמר מודי בנאום ברדיו.

ממשלתו של מודי התמודדה עם ביקורת על כך שהיא לא הקפידה לאכוף את ההנחיות מוקדם יותר השנה, ואפשרה התקהלויות דתיות ופוליטיות גדולות, ולא תגברה כראוי את מערכות הבריאות.

המשבר המתפתח מציף את הרשתות החברתיות בתמונות זוועה של חולים המתיםבדרכם לבתי חולים בשל מחסור בחמצן. שטחי הקבורה בבירה ניו דלהי אוזלים ומדורות ההלוויות מאירות את שמי הלילה בערים אחרות שנפגעו קשה.

האבסורד גדל לנוכח היותה של הודו מעצמת ייצור חיסונים, אך תקלות וחוסרים שונים, יחד עם אוכלוסיה ענקית השניה בגודלה בעולם, ותנאי תברואה יירודים מפיצים גרסאות מדבקות ביותר של הנגיף, כולל "מוטציה הודית" מקומית, לדברי מושל העיר דלהי בכל 4 דקות מת בעיר אדם אחד מנגיף הקורונה.

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 80 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

אני פה כתב:
25 אפריל 2021, 23:39
בתחילת המגיפה שלחנו מכתב לרבי וקיבלנו הוראה ברורה לא לעזוב את מקום השליחות,
איך שלחו? ואיך קיבלו? העוד חי?

rich
נתן תודה: 649 פעמים
קיבל תודה: 592 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

חזן כתב:
25 אפריל 2021, 23:52
אני פה כתב:

https://www.igrot.com/

rich

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 855 פעמים
קיבל תודה: 1303 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

rich כתב:
26 אפריל 2021, 01:18
חזן כתב:
25 אפריל 2021, 23:52
אני פה כתב:

https://www.igrot.com
מצטער, שלחתי כרגע שאלה וקיבלתי תשובה הפוכה
כנראה בגלל שלא אמרתי "יחי אדוננו וכו' " או שזה לא עובד על ליטאים,
או שזה לא עובד על מי שלא מאמין בזה, או שבאנטרנט זה חרטה או ש...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

rich

מתכלחילה עשית מזה צחוק, אז אל תצפה. שמעתי סיפור מזעזע על אדם שבא אל חסיד חב"ד וצחק על זה, ואמר הנה אני אכתוב באגרות קודש. שם דף ריק וניסה לומר שכאילו התשובה בהכרח לא קשורה. יצא לו דף חלק פתאום באמצע הספר. שזה משהו מיוחד שהיה בספר הזה בלבד. מסקנה שלי: אסור לעשות צחוק גם ממשהו שאולי לא מאמינים בו לגמרי.

rich

אגב, מה כוונתך תשובה הפוכה? הפוכה ממה שרצית?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

rich כתב:
26 אפריל 2021, 12:45
אגב, מה כוונתך תשובה הפוכה? הפוכה ממה שרצית?
מי אמר לך שמלכתחילה עשיתי מזה צחוק? באתי בכוונה אמיתית, אני לא פוסל סתם דברים (רק לא אמרתי "יחי אדוננו" כי זה כבר מוגזם ועל גבול הכפירה)

קבלתי תשובה שאומרת הפוך מהעובדה שבשאלה שלי

עמי עשו
נתן תודה: 284 פעמים
קיבל תודה: 1045 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

גם כשמישהו מאמים בשטויות אל תזלזל בזה בפניו

rich

שמעתי מידי הרבה סיפורים ולכן ברור לי שזה לא שטויות. פשוט תחפשו סיפורים על זה באינטרנט.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

פרח
נתן תודה: 60 פעמים
קיבל תודה: 192 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

חותנו האדמו"ר מסלונים שליט"א התחסן.
וכך כל חסידי סלונים.

הר ההר
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הר ההר »

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 411 פעמים
קיבל תודה: 314 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
מויישה

A.png
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

משיב.
נתן תודה: 45 פעמים
קיבל תודה: 306 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

פגה בת 7 שבועות מאושפזת בטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה, לאחר שנדבקה בקורונה. על פי החשד, התינוקת נדבקה מאימה - שסירבה להתחסן

עד מתי יחלו וחלקם ימותו, קשישים ותינוקות ?
איך אפשר להיות כל כך עיוורים?

פרח

פרח כתב:
26 אפריל 2021, 15:17

וכך כל חסידי סלונים.
טעיתי.
מדובר בחתנו של האדמו"ר מסלאנים [שווארצע (-שחור) סלונים], ולא שמעתי מהי דעתו של חותנו האדמו"ר שליט"א בזה, והאם הוא גם התחסן.
[אגב, לאחר בירור, הנ"ל משתייך לקבוצת מתנגדי החיסונים].

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב:
20 אפריל 2021, 17:57
הר ההר כתב:
20 אפריל 2021, 17:37
אני פה כתב:
20 אפריל 2021, 16:35
וזה מחודש מרץ "השחור" כחמש מאות נפטרים פחות ב3 השבעות של מרץ לעומת 3 השבועות הראשונות של פברואר.

בקיצור פייק ניוז , עוד כמה מליונים התחסנו והרבה פחות מתים....

לכידה.JPG
כל שנה יש הבדל גדול בין מרץ לפברואר, בפרט לגבי החלק הראשון של פברואר, השנה היה 500 יותר משנה רגילה בעשרים הימים הראשונים של מרץ
אול תראה לנו את הנתונים של ה500?
הרוצה לשקר ירחיק עדותו לפרופסורים אלמוניים.
היום התעדכן כל חודש מרץ, ונפטרו בכל ה31 יום 211 יותר משנה שעברה.
לפי משרד הבריאות נפטרו במרץ מקורונה 457 איש.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מ1 באפריל 2020 אז החלה המגיפה להרוג עד 1 באפריל 2021 נפטרו רחמנא ליצלן 4840 יותר מהתקופה המגבילה שנה קודם (9.4 אחוז), לפי משרד הבריאות נפטרו כ-6189 מהקורונה בתקופה זו. כך שנמצא שכ75 אחוז פלוס נפטרו מקורונה והשאר עם קורונה.

היום הורו גדול ישראל להתחזק בתורה כאות הכרת הטוב שפסקה המגיפה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרח כתב:
28 אפריל 2021, 11:26
פרח כתב:

וכך כל חסידי סלונים.
טעיתי.
מדובר בחתנו של האדמו"ר מסלאנים [שווארצע (-שחור) סלונים], ולא שמעתי מהי דעתו של חותנו האדמו"ר שליט"א בזה, והאם הוא גם התחסן.
הרב פיש בסוד החשמל הבהיר את הדברים מהגבאי של האדמור ששוחח עם הרב פירר שהם רחוקים מאוד מעדותו של הנ"ל.

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 270 פעמים
קיבל תודה: 246 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

אני פה כתב:
28 אפריל 2021, 16:06
פרח כתב:
28 אפריל 2021, 11:26
פרח כתב:

וכך כל חסידי סלונים.
טעיתי.
הרב פיש בסוד החשמל הבהיר את הדברים מהגבאי של האדמור ששוחח עם הרב פירר שהם רחוקים מאוד מעדותו של הנ"ל.
אפשר להעלות כאן את החוברת ההיא של הרב פיש?

סמל אישי של משתמש
אני פה

זה בקו טלפון 02-6647979 שלוחה 8 תדפדף יותר מ100 אחורה עד שתגיע.

בקצרה: קודם כל המשב"ק של אותו אדמו"ר אמר לרב פיש שלא היתה פגישה האדמור עם פירר. אלא איש אחר העיד לרב פיש שהיה שיחת טלפון בקשר לאשה בהיריון ובאותו שיחה הוא שאל אותו 6 שאלות על החיסונים, ואז לדברי אותו האיש הרב פירר אמר שלא בדק מספיק, וגם זה הרב פיש אומר לא מאה אחוז אמין.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יותר מדוייק כ-65 הודעות אחורה בשלוחה 8.

פרח