בחירות לכנסת ה24

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 1301 פעמים

Re: בחירות לכנסת ה24

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הפרשן הפוליטי הבכיר של 'חדשות 12' ו'ידיעות אחרונות' עמית סגל, פרסם הערב (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו סדרת ציוצים, בהם פרש את משנתו הפוליטית והדרך בה אמורים גדעון סער ונפתלי בנט, המתיימרים להחליף את ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו להצליח במשימתם.

"בעוד כולם מדברים על פיצולים במרכז-שמאל מחשבה ברשותכם דווקא על איחוד אפשרי במרכז-ימין" פתח סגל, שכאמור לא אחת 'זיהה תהליכים' פוליטיים עוד לפני שהתרחשו...

"מה רוצה סער? מנדטים יקרים בימין, אלה שימנעו מנתניהו 61. מה רוצה בנט? מרחב גמישות שיביא אותו לקבל רוטציה על ראשות הממשלה" כתב סגל, והוסיף: "עכשיו בואו נחשוב רגע: האם שניהם לא משיגים את המטרה הזו באיחוד רשימות, ששוות כרגע יחד בסקרים כ-30 מנדטים? האם זו הפתעת פברואר שממתינה לנו?".

סגל הוסיף וחידד "במקרה כזה, גם אם השלם קטן מסכום חלקיו בכמה מנדטים, עדיין דבר אחד ברור: לנתניהו אין ממשלה. לא משנה מה, הוא והחרדים לא יביאו יחד 61. ולכן יהיה ברור שהמקסימום שיוכל להשיג זה בחירות 5; ושהיחידים שיכלים להרכיב ממשלה הם תקווה-ימינה, או איך שלא יקראו לזה".

"בעצם החרדים, השמאל, המרכז - כולם יידעו שזו הדרך היחידה למנוע בחירות", סיכם הפרשן הפוליטי הבכיר.

לסיום כתב סגל: "חייב להדגיש: לא מכיר שום מגעים כאלה בין הצדדים. אבל אם ההיגיון הפוליטי הוא כפי שתיארתי - מתישהו בשלושת השבועות הקרובים יצטרכו לחשוב על זה. דונו".

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 827 פעמים
קיבל תודה: 466 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

-מי-באמת-קובע.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב:
10 ינואר 2021, 22:11
הפרשן הפוליטי הבכיר של 'חדשות 12' ו'ידיעות אחרונות' עמית סגל, פרסם הערב (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו סדרת ציוצים, בהם פרש את משנתו הפוליטית והדרך בה אמורים גדעון סער ונפתלי בנט, המתיימרים להחליף את ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו להצליח במשימתם.

"בעוד כולם מדברים על פיצולים במרכז-שמאל מחשבה ברשותכם דווקא על איחוד אפשרי במרכז-ימין" פתח סגל, שכאמור לא אחת 'זיהה תהליכים' פוליטיים עוד לפני שהתרחשו...

"מה רוצה סער? מנדטים יקרים בימין, אלה שימנעו מנתניהו 61. מה רוצה בנט? מרחב גמישות שיביא אותו לקבל רוטציה על ראשות הממשלה" כתב סגל, והוסיף: "עכשיו בואו נחשוב רגע: האם שניהם לא משיגים את המטרה הזו באיחוד רשימות, ששוות כרגע יחד בסקרים כ-30 מנדטים? האם זו הפתעת פברואר שממתינה לנו?".

סגל הוסיף וחידד "במקרה כזה, גם אם השלם קטן מסכום חלקיו בכמה מנדטים, עדיין דבר אחד ברור: לנתניהו אין ממשלה. לא משנה מה, הוא והחרדים לא יביאו יחד 61. ולכן יהיה ברור שהמקסימום שיוכל להשיג זה בחירות 5; ושהיחידים שיכלים להרכיב ממשלה הם תקווה-ימינה, או איך שלא יקראו לזה".

"בעצם החרדים, השמאל, המרכז - כולם יידעו שזו הדרך היחידה למנוע בחירות", סיכם הפרשן הפוליטי הבכיר.

לסיום כתב סגל: "חייב להדגיש: לא מכיר שום מגעים כאלה בין הצדדים. אבל אם ההיגיון הפוליטי הוא כפי שתיארתי - מתישהו בשלושת השבועות הקרובים יצטרכו לחשוב על זה. דונו".
עמית סגל לא כותב סתם כנראה זה הדלפה לראות את תגובות הציבור.

zeevi
נתן תודה: 363 פעמים
קיבל תודה: 246 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אני פה כתב:
11 ינואר 2021, 00:49
אני פה כתב:
10 ינואר 2021, 22:11

עמית סגל לא כותב סתם כנראה זה הדלפה לראות את תגובות הציבור.
כמדומני שר' אני פה כבר כתב לפני כמה ימים על התרחיש

עמי עשו
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 307 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

עו"ד מוחמד דראושה, מנהל המרכז לשוויון וחברה משותפת בגבעת חביבה, וחבר סגל במכון שלום הרטמן, הכריז היום (ראשון) על הקמת מפלגת מען - מפלגה ערבית המכירה בישראל כמדינת העם היהודי ושואפת להיות חלק מהממשלה הבאה. המפלגה תתמודד לכנסת ותדרוש שוויון בזכויות אזרחיות בין ערבים ליהודים וחוק שוויון המבוסס על מגילת העצמאות. "אנחנו באים לייצג את האינטרסים של האזרחים הערבים במדינת ישראל", אמר דראושה. "יש מספיק כאלה שמייצגים את הכעס, אנחנו רוצים להשפיע דרך שולחן הממשלה. באנו להיות בית פוליטי חלופי, המטרה שלנו בסופו של דבר היא להיות רשימה ערבית יהודית משותפת, שיכולה להיות גורם משפיע בפוליטיקה ובכנסת".

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרסום ראשון: גנץ יכנס הערב מסיבת עיתונאים שהוגדרה על ידי אנשיו "דרמטית"

יו"ר כחול לבן בני גנץ יתן הצהרה לתקשורת הערב ב20:00. מקורביו: "הוא לא פורש, ידבר בנוגע לחיבורים".

גרנולה
נתן תודה: 4528 פעמים
קיבל תודה: 2521 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

אחרי שהפוליטיקאים שלנו ריסקו את הכנסת ואת הממשלה, הם החליטו להפוך את הפורמט של ההצהרה הדרמטית בערב לסחבה מעופשת. ליצנים.

(יוסי אליטוב)

לבני גנץ נשאר כדור אחרון בקנה: להתייצב בקומה זקופה עד כמה שניתן, לאסוף את שאריות הכבוד האבוד שלו מהרצפה ולהקריא הודעת נימוסין בסגנון, הייתי פה וזה נגמר. כל מסר אחר גובל בהטרלה.

(הנ"ל)

סמל אישי של משתמש
אני פה

אם כטענת סמוטריץ הבוקר, שגנץ בדרך להתחבר לימינה זה אכן דרמטי בקשר לביבי.

סמל אישי של משתמש
מויישה

ההסתה של איווט ליברמן שר"י נמשכת במלוא עוזה. אוטו-אנטישמיות/אנטישמיות (חלק מתומכיו הרוסיים אינם יהודים) דוחה ומחפירה. אלמנטים אנטישמיים מובהקים שיכלו לשמש היטב את גבלס ימ"ש. אני תוהה אם עורך דין מפולפל לא יכול להגיש נגדו תביעה ייצוגית על אנטישמיות.
לתפארת מדינת הציונים.
ההסתה של ליברמן.mp4

zeevi

אני פה כתב:
11 ינואר 2021, 18:08
למה?

סמל אישי של משתמש
אני פה

כי גנץ לא יכנס לממשלת נתניהו.

zeevi

אם זו הסיבה, אז הם יכולים להיפרד אחרי הבחירות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סמוטריץ בראיון לקרן מרציאנו :'' אני ונפתלי בנט נפרדים איש איש לדרכו'' | נתחבר עם כל מי שרוצה מפלגה דתית לאומית

סמל אישי של משתמש
מויישה

כיכר:
חבר הכנסת יאיר גולן (מרצ) קרא הצהריים (ראשון) שלא לספק שירותי רפואה לחסידויות המסרבות להישמע להגבלות הקורונה, דקות ספורות לאחר שצייץ את הדברים, גולן מחק את הציוץ.
0cg6oowx.png
וזאת מרצ שקוראת להסיר את הסגר מעל תושבי עזה מטעמים הומניטריים. אכן, כיאה למפלגת השוויון והסוציאליזם של ישראל. אולי בגן עדן הקומוניסטי הסיני זה עובד ככה.
מעניין מה היו התגובות אם איחוד הצלה היה מודיע שהוא חדל לספק שירות בשבת לאילו שאינם שומרי שבת.

סמל אישי של משתמש
מויישה

לשם ההוגנות: לאחר מכן הוא פרסם את הציוץ הזה:
נבהיר היטב, איני מציע לשלול טיפול מאף אזרח, אבל המצב בו אזרחים מקיימים חוקים כרצונם, או יוצאים נגד המדינה ומוסדותיה הוא בלתי נסבל. בדיוק בשביל זה יש רשויות אכיפת חוק, ואם הן אינן מופעלות, הרי זו פוליטיקה במובן הרע שלה.
הערה שלי: הוא בטח לא התכוון לערבים...

סמל אישי של משתמש
אני פה

גנץ: אני קורא ללפיד חולדאי הורביץ שלח וליברמן - בואו נתאחד כדי להעיף את ביבי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ליברמן: גנץ כבר הייתה לנו הזדמנות להחליף את ביבי אבל בחרת להיות ראש ממשלה רזרבי. הדבר היחידי שאתה יכול לעשות עכשיו למען המדינה זה להודיע שאתה לא מתמודד בכנסת הבאה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מפלגת יש עתיד מגיבה לנאומו של יו"ר כחול לבן בני גנץ ולקריאה לאחד את המפלגות בגוש השמאל-מרכז.

"נעשה כל מאמץ להוביל לחיבורים שיובילו לממשלה שפויה וליברלית שתשנה את המדינה", לשון תגובת המפלגה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ שוחח עם מקורביו לאחר הצהרתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ.

לדבריו, "הלקח לגבי איחודים נלמד. ראינו איך זה הסתיים בפעם הקודמת, כשאחרי הבחירות הכל התפרק והתפזר. מי שמקבל שברי אחוזים, שיפרוש, ולא יבזבז קולות. מרצ היא מפלגת שמאל והפעם נלך לבד עם אנשים שלא מתביישים להגיד מה הם".

סמל אישי של משתמש
אני פה

לשכת שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ פונה בשעה זו לצורך תיאום פגישה מחר בערב בנוגע לאיחוד הגוש עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר הישראלים רון חולדאי, יו"ר מרצ ניצן הורביץ, יו"ר תל"ם משה (בוגי) יעלון, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ, לעפר שלח ולירון זליכה.
×+×+

סמל אישי של משתמש
אני פה

בעקבות העימותים בין המשטרה לאברכים ותלמידים מישיבת גרודנא בעיר אשדוד על רקע אכיפת תקנות הקורונה, יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן מנסה לרכב על גל ההסתה כנגד החרדים בניסיון לגרוף קולות ולא להתקרב לאחוז החסימה.

ליברמן צפוי להגיע מחר (שלישי) לאשדוד וצפוי לשאת הצהרה בסמוך לישיבת גרודנא בעיר המשתייכת לפלג הירושלמי. "בעקבות ההתפרעויות האלימות באשדוד, מחר, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, יתן הצהרה לתקשורת סמוך לישיבת גרודנא שבאשדוד", נמסר מלשכתו הערב.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' מגיבה ותוקפת: "גדולי האנטישמים התמקדו ביהודים בעיתות מגפה ומשבר כלכלי. אביגדור ליברמן, חוץ משנאת חרדים, מה אתה מציע למצביעים שלך?". כך כתבה בחשבון הטוויטר שלה.

zeevi

אני פה כתב:
11 ינואר 2021, 22:56
בעקבות העימותים בין המשטרה לאברכים ותלמידים מישיבת גרודנא בעיר אשדוד על רקע אכיפת תקנות הקורונה, יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן מנסה לרכב על גל ההסתה כנגד החרדים בניסיון לגרוף קולות ולא להתקרב לאחוז החסימה.

ליברמן צפוי להגיע מחר (שלישי) לאשדוד וצפוי לשאת הצהרה בסמוך לישיבת גרודנא בעיר המשתייכת לפלג הירושלמי. "בעקבות ההתפרעויות האלימות באשדוד, מחר, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, יתן הצהרה לתקשורת סמוך לישיבת גרודנא שבאשדוד", נמסר מלשכתו הערב.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' מגיבה ותוקפת: "גדולי האנטישמים התמקדו ביהודים בעיתות מגפה ומשבר כלכלי. אביגדור ליברמן, חוץ משנאת חרדים, מה אתה מציע למצביעים שלך?". כך כתבה בחשבון הטוויטר שלה.
מותר בזמן סגר?

סמל אישי של משתמש
מויישה

מעניין מה היה קורה עם פוליטיקאי גוי בניו יורק היה נותן הצהרה לתקשורת ליד בית כנסת. אוטו-אנטישימי קטן. והתקשורת החילונית משתפי"ת שלו, היא לא חושבת אפילו להוקיע אותו על זה. אבל ביבי כידוע מסית ומשסה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

דרמה שלא תיאמן גנז יעלון שלח ולפיד וניסנקורן רצו במפלגת כחול לבן, עשו ברוגז והתפרקו לרסיסים, והיום גנז מודיע בשידור חי שהם שוקלים שוב להתאחד...

עמי עשו
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 307 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

zeevi כתב:
11 ינואר 2021, 18:21
אני פה כתב:
11 ינואר 2021, 18:08
למה?
כי ביבי יוכל לומר שהם לא מפלגת ימין, אלא עוד מפלגת מרכז כיש עתיד וליברמן, שכיום מכונה כשמאל.

zeevi

אני פה כתב:
11 ינואר 2021, 23:16
דרמה שלא תיאמן גנז יעלון שלח ולפיד וניסנקורן רצו במפלגת כחול לבן, עשו ברוגז והתפרקו לרסיסים, והיום גנז מודיע בשידור חי שהם שוקלים שוב להתאחד...
אבל בשינוי ב'מי בראש'

דובבער
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דובבער »

כמה תובנות:
-ליברמן הציע ראשון להתאחד לגוש אחד, כשהוא בעיקר קורץ לבנט וסער. גנץ מנצל את זה, ומכליל את ליברמן בין שמאלן אחד למשנהו, ורוצה להקים איתו את האיחוד של מפלגות השמאל. ליברמן מבין את המוקש שגנץ שם לרגליו (ביבי יאכל אותו לארוחת בוקר: "תראה את ליברמן עם השמאל הקיצוני"), וממהר להתנער מגנץ.
-בני גנץ שובר כל יום שיאים חדשים של "אין ייאוש בעולם", עם רגל אחד מחוץ לאחוז החסימה, הוא שב על קיאו בחזרה ללפיד ושות', מציע איחודים, וע"פ הדלפות מקורביו מבקש להיות חלק מהנהגת המפלגה החדשה שתקום. הוא בכלל לא חושב איזה טיפש עוד ירצה לעבוד בשיתוף עם השלומיאל ששמו גנץ.
-התקשורת התגייסה היום לתעמולת הבחירות ומנסה להגדיל את הגוש של אנטי ביבי, על ידי השנאת החרדים שותפי ביבי, על הציבור בישראל. התקשורת פתחה מהדורות החדשות עם הנייעס הכי חשוב בעולם של הפגנות חרדים באשדוד והפרת ההנחיות ע"י החרדים, כשעקיבא וייס (עד איזה דיוטא תחתונה יכול אדם עם כיפה לרדת??) נכנס עם מצלמה נסתרת לביהכ"נ לדרמן, וצילם תפילות ולימודים בחצרו של מרן הגרח"ק בניגוד להנחיות.

rich
נתן תודה: 228 פעמים
קיבל תודה: 154 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

מויישה כתב:
11 ינואר 2021, 18:12
ההסתה של איווט ליברמן שר"י נמשכת במלוא עוזה. אוטו-אנטישמיות/אנטישמיות (חלק מתומכיו הרוסיים אינם יהודים) דוחה ומחפירה. אלמנטים אנטישמיים מובהקים שיכלו לשמש היטב את גבלס ימ"ש. אני תוהה אם עורך דין מפולפל לא יכול להגיש נגדו תביעה ייצוגית על אנטישמיות.
לתפארת מדינת הציונים.
ההסתה של ליברמן.mp4

חחח
תחליט, כלכלה בריאות או ליברליות???

rich
נתן תודה: 228 פעמים
קיבל תודה: 154 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

או במחשבה שניה, מה אתה חושב? שיש לכולם שמיעה סלקטיבית? שכל אחד שומע רק את מה שמעניין אותו ולא את השאר?

אתה מציג כל אחד מהדברים כדגל חשוב, אי אפשר להרים את כל הדגלים!

ימין, חילוני, כלכלה, בריאות ואולי גם עוד...

על זה אמרו חכמנו, תפסת מרובה לא תפסת...

שלאמקע
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 349 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

אני פה כתב:
11 ינואר 2021, 21:12
לשכת שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ פונה בשעה זו לצורך תיאום פגישה מחר בערב בנוגע לאיחוד הגוש עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, יו"ר הישראלים רון חולדאי, יו"ר מרצ ניצן הורביץ, יו"ר תל"ם משה (בוגי) יעלון, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ, לעפר שלח ולירון זליכה.
×+×+
עקיבא נוביק:
חברים מי שיכול להגיע לגני התערוכה, יש אירוע בחינת איחודים, הזמינו הרבה אורחים אבל אף אחד לא בא והחתן נמצא שם לבד. מצווה להגיע ולשמח

שלח תגובה