בחירות לכנסת ה24

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

zeevi
נתן תודה: 355 פעמים
קיבל תודה: 239 פעמים

Re: בחירות לכנסת ה24

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

גרנולה כתב:
05 ינואר 2021, 16:32
rich כתב:
05 ינואר 2021, 16:20
יש בעיה קשה בשתיית קולות של ערבים. כשאתה נבחר על ידי מישהו, אתה צריך לייצג אותו באיזשהו אופן. ואם מדובר בקמפיין המשכנע ערבים לשים מחל, יש כאן כבר ממש התחייבות לשרת את האינטרסים של המגזר הערבי.

ואשאל אתכם, נראה לכם סביר שכשנצטרך לצאת למלחמה בעזה, נאלץ להתחשב בטענות הערבים????

צדקו שם בברדק, שומו שמים!!
השאלה איזה אינטרסים. ברור לערבי שהליכוד לא הולך לשרת את האינטרסים האידאולוגיים שלו.

ערבי שמצביע לליכוד זה אומר ערבי שאכפת לו מחיים נורמליים. הוא רואה את הסכמי השלום האחרונים עם מדינות ערב והוא מבין שאפשר לחיות נורמלי עם יהודים ולהתעלם מהערבים בעזה ודומיהם שמחפשים רק לעשות טרור ומקבלים את התוצאה בדמות תת תנאים.
(זה סתם פרשנות, באופן אישי אני לא סומך על ערבי גם ארבעים שנה בקבר...)

יש ערבים שמצביעים לש"ס כי הם יודעים שזו מפלגה שתדאג לצרכים הכלכליים והרווחה שלהם.

אבל מה שנכון, שהליכוד ימנע מלפנות מאחזים ערביים (מה שהוא כבר עושה גם היום) או להקים התיישבות יהודית או עוד כיו"ב אם הוא נשען גם על קולות ערבים.
אין מה להשוות בין ערבי מדובאי, שאף פעם לא היה לו איתנו מלחמות (מקסימום היתה לו הזדהות כלפי אחיו הערביים), לבין ערבי מהארץ שמרגיש (בצדק) שנלחמו בו וגרשו אותו מאדמתו, ועכשיו ילך ויבחר במפלגה שתומכת בהייתשבות בעוד אדמות בשטחי יהודה ושומרון.

זה ממש הזוי!
הדבר היחיד שנראה כאן הגיוני בעיני, זה נסיון לחפות ולהכשיר את הקרקע לצורך גניבת קולות בישובים ערבים.

גרנולה
נתן תודה: 4447 פעמים
קיבל תודה: 2467 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

zeevi כתב:
05 ינואר 2021, 17:45
גרנולה כתב:
05 ינואר 2021, 15:42
rich כתב:
05 ינואר 2021, 08:12
זה מדהים. בבחירות הקודמות נתניהו סיפר בזעזוע ש'ליברמן עומד לשבת עם הרשימה המשותפתתת'. היום הוא עצמו חושב על האופציה...
לא שמעתי שנתניהו אמר שהוא הולך להקים ממשלה עם הערבים, הוא מגייס קולות מהערבים לליכוד.

אני חושב על זה מהכיוון ההפוך, בטח השמאל יתקוף בזעזוע את נתניהו על זה שהוא מקושש קולות מהערבים. אז שלא יחשבו שהציבור שכח להם את כוונתם לשבת עם תומכי טרור. ולענ"ד יש הבדל גדול בין לקחת קולות מהערבים (גם ש"ס עושים את זה) שזה לגיטימי, לבין להקים ממשלה עם הערבים.
בוא תסביר לי מה ההבדל אם הערבי נבחר ברשימה שלא ברשימת הליכוד שאז אסור לצרף אותו לממשלה, לאם הערבי נבחר ברשימת הליכוד כבר מותר לצרף אותו לממשלה.
א. כוונתי הייתה לחילוק בין גיוס קולות בלבד למפלגה כמו שגם ש"ס עושים. לבין הקמת ממשלה עם הערבים או צירוף ערבים למפלגה. חשבתי שנתניהו רק מגייס קולות אבל התברר לי שלא.

ב. ודאי שיש הבדל בעיקרון בין מפלגת ערבים שמצהירה על תמיכה בטרור גם כשהיא משתלבת בממשלת ימין או שמאל, לבין ערבי שמשובץ בליכוד שהוא מצהיר על תמיכתו במצע המפלגה והתנגדות לטרור.
אבל בפועל אני נגד שילוב ערבים למפלגה כי בפועל יש לכל ערבי את הצד של תמיכה בערבים (וטרור) וכו'.

"אין מה להשוות בין ערבי מדובאי, שאף פעם לא היה לו איתנו מלחמות (מקסימום היתה לו הזדהות כלפי אחיו הערביים), לבין ערבי מהארץ שמרגיש (בצדק) שנלחמו בו וגרשו אותו מאדמתו, ועכשיו ילך ויבחר במפלגה שתומכת בהייתשבות בעוד אדמות בשטחי יהודה ושומרון."

אז תסביר לי איך יש ערבים בארץ שמצביעים לליכוד/ש"ס? אמנם הם מיעוט שבמיעוט אבל בכל זאת.

zeevi

גרנולה כתב:
05 ינואר 2021, 17:57
zeevi כתב:
גרנולה כתב:
rich כתב:
זה מדהים. בבחירות הקודמות נתניהו סיפר בזעזוע ש'ליברמן עומד לשבת עם הרשימה המשותפתתת'. היום הוא עצמו חושב על האופציה...
לא שמעתי שנתניהו אמר שהוא הולך להקים ממשלה עם הערבים, הוא מגייס קולות מהערבים לליכוד.

אני חושב על זה מהכיוון ההפוך, בטח השמאל יתקוף בזעזוע את נתניהו על זה שהוא מקושש קולות מהערבים. אז שלא יחשבו שהציבור שכח להם את כוונתם לשבת עם תומכי טרור. ולענ"ד יש הבדל גדול בין לקחת קולות מהערבים (גם ש"ס עושים את זה) שזה לגיטימי, לבין להקים ממשלה עם הערבים.
בוא תסביר לי מה ההבדל אם הערבי נבחר ברשימה שלא ברשימת הליכוד שאז אסור לצרף אותו לממשלה, לאם הערבי נבחר ברשימת הליכוד כבר מותר לצרף אותו לממשלה.
א. כוונתי הייתה לחילוק בין גיוס קולות בלבד למפלגה כמו שגם ש"ס עושים. לבין הקמת ממשלה עם הערבים או צירוף ערבים למפלגה. חשבתי שנתניהו רק מגייס קולות אבל התברר לי שלא.

ב. ודאי שיש הבדל בעיקרון בין מפלגת ערבים שמצהירה על תמיכה בטרור גם כשהיא משתלבת בממשלת ימין או שמאל, לבין ערבי שמשובץ בליכוד שהוא מצהיר על תמיכתו במצע המפלגה והתנגדות לטרור.
אבל בפועל אני נגד שילוב ערבים למפלגה כי בפועל יש לכל ערבי את הצד של תמיכה בערבים (וטרור) וכו'.

"אין מה להשוות בין ערבי מדובאי, שאף פעם לא היה לו איתנו מלחמות (מקסימום היתה לו הזדהות כלפי אחיו הערביים), לבין ערבי מהארץ שמרגיש (בצדק) שנלחמו בו וגרשו אותו מאדמתו, ועכשיו ילך ויבחר במפלגה שתומכת בהייתשבות בעוד אדמות בשטחי יהודה ושומרון."

אז תסביר לי איך יש ערבים בארץ שמצביעים לליכוד/ש"ס? אמנם הם מיעוט שבמיעוט אבל בכל זאת.
יש לך רשימה של בחירות קודמות של אחוזי תמיכה בליכוד בישובים ערביים?
(מיעוט שבמיעוט תמצא בכל מקום)

גרנולה
נתן תודה: 4447 פעמים
קיבל תודה: 2467 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

zeevi כתב:
05 ינואר 2021, 18:05
גרנולה כתב:
05 ינואר 2021, 17:57
zeevi כתב:
גרנולה כתב:
rich כתב:

יש לך רשימה של בחירות קודמות של אחוזי תמיכה בליכוד בישובים ערביים?
(מיעוט שבמיעוט תמצא בכל מקום)
בדקתי עכשיו. באמת אחדות בודדות או במקרה הטוב עשרות מתוך עשרות אלפים. וכנראה שזה לא ישתנה.

אבל נשמע לי מוזר שהליכוד ינסה לגנוב קולות מהערבים. לא קל לעשות את זה בפרט אם יהיו מצלמות.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 799 פעמים
קיבל תודה: 444 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

הליכוד בחיים לא יקבל מנדט אחד מהקולות הערביים.
יכול להיות שיש על זה חלומות ולכן הם רוצים לשלב ח"כ ערבי ברשימה.
לא מכאן תבוא ישועתם.
הליכוד יקים ממשלה רק אם הוא יצליח להגיע למספר הזהב 45 ביחד עם ימינה (זה לא קרה באף אחת מ3 מערכות הבחירות האחרונות. אין סיבה להניח זה יקרה עכשיו). אז פלוס 16 בטוחים למדי של החרדים יש לו ממשלה.
כמו שזה נראה עכשיו בוודאות גבוהה ראש הממשלה הבא הוא גדעון סער ועל כל פנים לא ביבי. איפה החרדים בסיפור? מוקדם לדעת. מקווה שינהגו בחוכמה פוליטית.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

סוקר ערבי בכיר אמר שנתניהו מביא 1.5-2 מנדטים מהערבים.

אולי השלום עם מרוקו ודובאי השפיעו?

rich
נתן תודה: 217 פעמים
קיבל תודה: 150 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

זה שיש ערבים בודדים ששמים שס, זה לא אומר כלום. כמו שזה לא אומר כלום שיש מרצ בבני ברק או יש עתיד באלעד...

באופן כללי החלוקה היא מאוד גסה, ובצדק!

סמל אישי של משתמש
אני פה

איילת שקד:ימינה צריכה להיות אלטרנטיבה שלטונית. חבירה לגנץ לא על הפרק. מדובר בקשקוש''

סמל אישי של משתמש
אני פה

סמוטריץ מתכונן לריצה עצמאית.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יעלון שוקל ריצה עצמאית: פנה לגורמים מוכרים במחאה נגד נתניהו

ברקע המגעים התקועים עם לפיד, יעלון הציע לגונן בן יצחק ולדמויות ידועות נוספות לרוץ עמו. מתכנן להציג את הרשימה כבר השבוע

סמל אישי של משתמש
מויישה

ערוץ 7:
נאהיל זועבי, איש חינוך מזה שנים רבות במגזר הערבי בגליל, עשוי להצטרף לרשימת הליכוד כשריון אישי של ראש הממשלה.
שוחחנו אתו על משמעות ההצעות הפוליטיות שמגיעות אליו. הוא מצידו הקפיד לעסוק במהות, אנחנו ביררנו גם לגבי פוליטיקה.
"הנקודה המרכזית היא לא נאהיל זועבי, אלא שנעשים כאן צעדים היסטוריים ודרסטיים, מאוד מהותיים הן למדינה והן למגזר הערבי. אני מברך על כך שראש הממשלה וראש המפלגה הגדולה רוצה לשלב ערבי ברשימה. זה דבר ציוני יהודי וערכי ביותר כשראש הממשלה מתייחס לעשרים אחוזים מהאזרחים ורוצה לגאול אותם משיני המנהיגות הערבית שלהם, שלא הצליחה לקדם אותם חוץ מהרחבת השסע מול המגזר היהודי והרחקת הציבור הערבי מהיהודי ומהממסד".
"ראש הממשלה רואה את זה והוא חושב שהגיע הזמן שהוא ישחרר את הערבים מהכיבוש של הרשימה המשותפת", אומר זועבי ואנחנו שואלים אם יתכן ויהיה מי שינסה לטעון שאת ראש הממשלה מנחה השיקול הפוליטי של איסוף קולות, ופחות הנושא המהותי שהוא עצמו מדבר עליו. זועבי אינו רואה את הדברים כך אלא כחלק בלתי נפרד ממגמה אותה מקדם ראש הממשלה בשנים האחרונות.
"אני לא הדובר של ראש הממשלה, אבל יש כאן דברים אמתיים ויש כאן עובדות. הממשלה הזו השקיעה 15 מיליארד שקל במגזר הערבי. זו הממשלה שהצליחה לתת למגזר הכי הרבה מקום המדינה ועד היום. הייתי באחת הוועדות בכנסת ושם קם ח"כ עיסאווי פרג' וטען שממשלת נתניהו היא שהשקיעה הכי הרבה במגזר הערבי. תשע תחנות משטרה נפתחו במגזר הערבי. ראש הממשלה ואחרים מצהירים שרוצים להיכנס למגזר הערבי, הם מודים בזה שהמגזר הערבי לא מתקדם לשום מקום, והבעיה היא לא רק הממסד והמדינה אלא גם אנחנו שלא ידענו להתחבר למגזר היהודי שהוא 80 אחוז מהמדינה".
לזאת הוא מוסיף ומציין כי בעיניו "לגיטימי שראש הממשלה כאיש פוליטי ירצה את הקולות בסכנין וכפר חנא. מה רע בזה? למה אחרים עושים את זה והוא לא? זו העבודה שלו ולגיטימי שינהג כך".
"המגזר הערבי מאס במנהיגות שלו. אני כותב על זה כבר 11 שנים ותוקף את הנושא מכל כיוון. המגזר הערבי רואה שאין לו לאן להתקדם, ובשעת הבחירות המגזר הערבי רואה שאין לו חלופה מעבר להצבעה לרשימה המשותפת, כי המפלגות היהודיות לא מתמודדות במגזר הערבי. היום אני שומע קולות אחרים מהליכוד וממפלגות אחרות שרוצות את הקולות הערבים".
ומה באשר לניסיונות השמאל לתייג את נתניהו כגזען ואיזכור דבריו על נהירת הערבים לקלפיות? זועבי דוחה את הדברים: "את המנטרה של 'נוהרים לקלפיות' שמענו. מספיק עם זה. ראש הממשלה הצטער והסביר שהכוונה הייתה שהערבים נוהרים להצביע לרשימה המשותפת. גם אני הייתי אומר את זה. הציק לי מאוד שהערבים מגיעים להצביע לרשימה המשותפת. מדובר ברשימה שמצביעה נגד הסכמי שלום, שלא רוצה שלום עם מדינות ערב, שלא מסוגלת להגיד שהיא מגנה פיגוע. זו רשימה שהייתה אמורה להיות חיבור וגשר לעולם הערבי".
שאלנו את זועבי איך היה רוצה לראות את פעילותו שלו בכנסת, במידה ויגיע לשם. "חשוב לי להגביר את תחושת השייכות של ערביי ישראל, לדבר אליהם בגובה העיניים ולשמוע מה רוצים באמת, אם להיות אזרח כאן או לא. כדי להיות אזרחי צריך להכיר בשכנים ובזכויות שלהם על הארץ הזו. היינו כאן ב-48' ולפני כן, ואנחנו צריכם לדעת איך לחיות היום ולהשתלב. הדגל שלי הוא דגל מדינת ישראל. אני רוצה לשמוע את הבעיות של המגזר הערבי, לטפל בעניין האלימות, התשתיות, תכניות המתאר. אני רוצה להעמיק את ההיכרות עם המגזר היהודי, להעמיק את הקשר עם הממסד היהודי ולהנכיח אותו במגזר הערבי".
"המגזר הערבי לא שייך לרשימה המשותפת. אין להם טאבו על המגזר. יש להם מנגנון וכוח להשמיע את קולם. לאדם כמוני אין את הכוח הזה", אומר זועבי וכשהוא נשאל על קביעתו לפיה זכויות היהודים על הארץ נטועות גם בכתבי האיסלאם ובקוראן הוא משיב וקובע כי יש ללמוד את הנושא לעומק. "צריכה לקום כאן מנהיגות שתאמר די, לקרוא לילד בשמו, יש לעם היהודי זכויות היסטוריות ולאומיות בארץ ישראל. זו עובדה שנקבעה על ידי ההיסטוריה ולא על ידי מדינת ישראל. העובדה הנוספת היא שהיו כאן ערבים ב-48' ויש להם זכויות וצריך לשפר את המחיה והתנאים שלהם. אם נכיר בעובדה הזו הכול יהיה פתיר".
ושוב אנחנו שואלים על פוליטיקה. לזועבי הגיעו מספר הצעות פוליטיות. "העניין הוא לא נאהיל זועבי. העולם לא יקום ויפול על נאהיל זועבי. אני לא פוליטיקאי. אני איש חינוך שעשיתי הכול מדם ליבי לחיבור בין המגזרים. אמשיך לעשות בין אם כפוליטיקאי ובין אם לא. בכל מקום שאהיה אגיד שאני ערבי ישראלי גאה ואין לי דגל אחר. קחו אותנו למקומות שלא דרכנו בהם ותוציאו אותנו מהבדלנות והשיסוי ומה'אכלו לי, שתו לי'. האויב שלנו הוא לא הציונות ולא העם היהודי. צריך להושיט יד ולהכיר בהם והם יכירו בנו. העובדה היא שמדינות ערב מכירות במדינת ישראל, חוץ מהמנהיגות הערבית בישראל".
זועבי מציין כי את אותם דברים הוא אומר בערבית בכלי התקשורת הערביים. "אתמול רואיינתי בארבע רשתות במגזר הערבי. אני אומר שם שחשובה לי המדינה ואני אומר את זה בקול חזק. טובת המדינה עולה על טובת האזרחים ועל טובתי כערבי".
"תמיד יש תגובות לכאן ולשם. עניין הפרסום של השריון קיבל אהדה רבה במגזר הערבי. התקשרו אלי מכל הארץ ואמרו שרוצים לעזור לי. אדם קם בבוקר וחושב על המחיה והפרנסה שלו, על איך הוא יבטיח שהבן שלו יחזור בערב ואיפה הוא יגור. אלה הדברים שמעניינים אותנו אבל הם לא מעניינים את אחמד טיבי ולא את אנשי בל"ד ובוודאי לא את עזמי בשארה".
ומתי תגיע התשובה שלו להצעת השיריון בליכוד? "אני אתן תשובה או שהם יתנו לי תשובה. כשיהיה לי מה להגיד בעניין הפוליטי אני אגיד. דיברתי על הכול חוץ מהפוליטיקה. אני תמיד לבוש במדים הממלכתיים שלי".

סמל אישי של משתמש
אני פה

יאיר לפיד: ''אני אשב עם חרדים, ערבים, ציונות דתית. גמרתי עם החרמות

zeevi

אני פה כתב:
06 ינואר 2021, 00:11
יאיר לפיד: ''אני אשב עם חרדים, ערבים, ציונות דתית. גמרתי עם החרמות
צריך לעדכן את עופר שלח

rich

בני גנץ אמר שלפיד 'שונא אנשים'..

לפיד שינה את דעתו או הסווה אותה?

דובבער
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דובבער »

השאלה היא אם החרדים יסכימו לשבת איתו..
על הנייר יש אולי רוב למחנה "לא ביבי", אבל בפועל זאת אומרת שסער יישב עם מרץ וערבים, ולפיד עם סמוטריץ וכו'. חיבורים הזויים

סמל אישי של משתמש
אני פה

עוד מפלגה.

ראש המוסד לשעבר, דני יתום, יכנס הערב מסיבת עיתונאים, בה צפוי להשיק מפלגה חדשה ולהכריז על כמה מהחברים ברשימה

rich

מזל טוב! ממש אירוע חגיגי ונדיר!

חבקוק
נתן תודה: 41 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

דובבער כתב:
06 ינואר 2021, 04:30
על הנייר יש אולי רוב למחנה "לא ביבי", אבל בפועל זאת אומרת שסער יישב עם מרץ וערבים, ולפיד עם סמוטריץ וכו'. חיבורים הזויים
לפיד לא כזה אנטי גדול הוא בסה"כ רוצה להכנס ולשבת על הכסא.
ואם הבקשה הזאת דורשת להיות נגד החרדים אז הוא יהיה נגד ואם בעד אז בעד.
ליצמן לא צריך לשבת איתו הוא באמת יכול לעוף עכשיו הביתה סבלנו די.
זה בכלל לא שאלה כי החרדים צריכים כסף ולנסות לשחק עם הגיוס ומי שיתן להם את שתי הדברים הם ירוצו ראשונים...

zeevi

חבקוק כתב:
06 ינואר 2021, 09:45
דובבער כתב:
06 ינואר 2021, 04:30
לפיד לא כזה אנטי גדול הוא בסה"כ רוצה להכנס ולשבת על הכסא.
ואם הבקשה הזאת דורשת להיות נגד החרדים אז הוא יהיה נגד ואם בעד אז בעד.
ליצמן לא צריך לשבת איתו הוא באמת יכול לעוף עכשיו הביתה סבלנו די.
זה בכלל לא שאלה כי החרדים צריכים כסף ולנסות לשחק עם הגיוס ומי שיתן להם את שתי הדברים הם ירוצו ראשונים...
לפיד לא ישב בקואליציה אחת עם החרדים (אא"כ הוא ראש הממשלה)
אם הוא ישב עם החרדים הוא מאבד את עצמו בפוליטיקה (ע.ע. גנץ)
כל מה שהוא מוכר לציבור שלו זה רק אנטי חרדי, (בשונה מליברמן, שהוא כאילו רק דואג לציבור שלו שיוכלו לחיות כאן ללא כפיפות לדת, נישואי תערובת חנויות בשבת וכו'), ברגע שהוא מוותר בשביל הכסא, הוא מאבד את עצמו.

zeevi

"הועלת למישהו?"

השרה לשוויון חברתי מירב כהן, הודיעה הערב (שלישי) במהלך נאום לצידו של יאיר לפיד כי היא עוזבת את 'כחול לבן' ומצטרפת למפלגת 'יש עתיד'.

במהלך נאומה הראשון, בחרה לשבח את השר יעקב ליצמן, יריבו הפוליטי והאידיאולוגי של יאיר לפיד, שאף מחרים אותו ומסרב אפילו לדבר איתו.

כהן סיפרה: "כשנכנסתי לתפקיד השרה לשוויון חברתי וגמלאים, השר יעקב ליצמן תפס אותי לשיחה במליאת הכנסת ושאל אותי האם עשיתי היום את היומית שלי. שאלתי אותו למה הוא מתכוון. הוא אמר "האם הועלת היום למישהו?". מאז אני שואלת את עצמי בסוף כל יום עבודה- האם הועלתי למישהו היום? זה מה שמניע אותי".

לדבריה, "לא נכנסתי לפוליטיקה כי אני בעד נתניהו או נגד נתניהו, זה לא מה שמניע אותי. אני קמה בבוקר בשביל לעזור לאנשים. אבל אי אפשר באמת לעזור, אי אפשר לספק לאזרחי ישראל ממשלה מתפקדת, שתתמקד באתגרים העצומים שניצבים בפנינו, כשיש לנו ראש ממשלה שבוחר לגרור את כולנו שוב ושוב לבחירות, משיקוליו האישיים".

היא אמרה כי עזבה את בני גנץ בלב כבד, אך היא מבינה כי "הדבר הנכון הוא שכחול לבן תחזור בחזרה לשותפות עם יש עתיד ויאיר לפיד, וכפי שבעבר לפיד ידע לשים את עצמו בצד ולרוץ שלוש פעמים תחת הנהגתו של גנץ, עכשיו הגיעה העת שלפיד יוביל לשינוי המיוחל. פעלתי רבות למען איחוד הכוחות הזה, אך לצערי כחול לבן בחרו שלא ללכת בדרך הזו".

יאיר לפיד אמר בהצהרה שמסר: "מירב הצטרפה אלינו מפני שרק יש עתיד גדולה וחזקה תבטיח שתקום פה ממשלה חדשה, שפויה, ליברלית, שומרת חוק. אני שמח להזמין את השרה מירב כהן. ברוכה הבאה ליש עתיד".

סמל אישי של משתמש
אני פה

גדעון סער יפרסם הצהרה ב8:30 בערב. שמועות מדברות על צירוף אישיות מהליכוד לרשימתו יתכן אבי דיכטר או גלנט.

דובבער

זה שמירב כהן הזכירה את ליצמן, זה לא בכדי, אין מקרה בפוליטיקה, אין ספק שיש עתיד רוצה לקרוץ לחרדים, כי כל הפרשנים מסכימים שהחרדים יהיו לשון המאזניים בבחירות הבאות, כי יש 2 מחנות מאד ברורות, מצד אחד יש את הליכוד (ואלי גם ימינה) עם ביבי, ומצד שני יש מחנה (סער, לפיד, ליברמן, חולדאי) הנשבעת שלא תשב עם ביבי, ואין להם רוב בלי הערבים, אז מי יכריע את הכף אם לא החרדים, שאין להם שום אינטרס "כן ביבי, לא ביבי", רק מה שטוב להם

סמל אישי של משתמש
אני פה

חוזר לכנסת: ראש המוסד לשעבר הודיע על הקמת ''מפלגת הוותיקים''

דני יתום ירוץ לכנסת בראש רשימה עצמאית שבמרכז האג'נדה שלה יעמוד נושא הטיפול הראוי בוותיקי ישראל: "נמאס לנו להתבייש בגיל שלנו, נמאס לנו להתבייש ביחס שלכם כלפינו".
בין השמות שירוצו איתו ברשימה באופן ודאי הם רבקה לזובסקי, יושבת ראש ויצ"ו העולמית, העיתונאית פאר-לי שחר, פרופסור אסא כשר, וככל הנראה גם הכלכלן שלמה מעוז, חתן פרס ישראל בפילוסופיה, חברת הכנסת לשעבר רחל אדטו ושמות נוספים אותם יחשוף בשבוע הקרוב.

נ.ב לפני 16 שנה היתה מפלגת זקנים "הגימלאים" שגרפה 7 מנדטים...

סמל אישי של משתמש
מויישה

מפלגות נקבצו עלי.
עוד פרטים על דני יתום:
חבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה.
הזהיר מפני אפשרות של רצח ראש הממשלה (ח"ו) מצד קיצוני שמאל. תמך בממשלת האחדות והיה בעד מינויו של בנט לשר הבריאות.
בהצהרת הקמת המפלגה אמר ש"הגמלאים צריכים להשיג הכל באמצעות כוח פוליטי, בדיוק כמו החרדים."
היה נגד הגעת תלמידי ישיבה ואברכים לארץ בזמן אלול האחרון מכיוון שזה "יעמיס על מערך בדיקות הקורונה".
כנ"ל היה נגד הטיסות לאומן השנה.

סמל אישי של משתמש
מויישה

חיים אמסלם (מודח ש"ס ומתמודד בעבר עם פייגלין) בוחר לשוב אל הזירה הפוליטית ולהתמודד בראשות תנועתו 'עם שלם' על מקום בכנסת.
אמסלם קרא לאיחוד הציונות הדתית להתאחד לריצה במפלגה משותפת עמו.

rich

אני פה כתב:
06 ינואר 2021, 16:14
גדעון סער יפרסם הצהרה ב8:30 בערב. שמועות מדברות על צירוף אישיות מהליכוד לרשימתו יתכן אבי דיכטר או גלנט.
מה בסוף?

דובבער

רק רואה מתקפה על ביבי:

יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער תוקף הערב (רביעי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו, יממה לפני שישראל נכנסת לסגר הדוק תוך כדי הסגר השלישי.

"ערב הכניסה לסגר נוסף חייבים לומר את האמת - לא היינו אמורים להגיע לסגר הזה. אזרחי ישראל וכלכלת ישראל שילמו מחירים כבדים כדי שלא נגיע לסגר הזה".

לדברי סער, "יש ענפים שלמים שעוד לא נפתחו מהסגר השני, ומאות אלפי אזרחים שעוד לא חזרו לעבודתם. בידי מדינת ישראל יש כלים שיכלו למנוע את הסגר הזה. אבל ממשלת ישראל אכזבה. נתניהו נכשל כישלון מנהיגותי וניהולי מוחלט. הכלכלה קרסה. שנת הלימודים נהרסה. עשרות אלפי עסקים התרסקו. אמון הציבור אבד. והיום - שוב עומדים אזרחי ישראל לשלם מחיר כבד על כישלונות ממשלתם".

"אין דוגמא אישית. אין ניהול. אין תוכנית. אין סדר. ואין לקיחת אחריות. הממשלה סירבה לבצע בדיקות כלל ארציות, כפי שהצעתי, ולהוריד את התחלואה באמצעים הרבה פחות קטלניים לכלכלה ולחברה מסגר".

סער האשים: "לא התקיימה אכיפה אפקטיבית במוקדי התקהלות. לא הועברו סמכויות לרשויות המקומיות. לא בלמו את יבוא הנגיף מחו"ל באמצעות בדיקות לשבים בנתב"ג".

על מבצע החיסונים, למרות הובלת ישראל על פני כל העולם, אמר סער: "נתניהו נוהג לטפוח לעצמו על השכם על הבאת החיסונים, אך החיסונים אותם מממנים אזרחי ישראל, מחולקים בברדק ובקומבינות ולא לפי אמות המידה שנקבעו. ההימנעות מחיסון עובדי ההוראה עד כה מקוממת, ויש לבצעה מיד – כדי לאפשר חזרה בטוחה ללימודים בהקדם".

"נתניהו מנסה לצייר תמונה ורודה, אך האמת היא שישראל נכנסת לתקופה קשה. התחלואה תהיה גבוהה עוד יותר לפני שהמצב ישתפר. לצערי, נדע עוד הרבה קורבנות בנפש. כל אחת ואחד מהם – עולם ומלואו".

"המצב הכלכלי קשה ועוד יהיה קשה הרבה יותר. את הנזקים שנגרמו בשנת הלימודים הזאת ואת הפערים שנוצרו – יהיה צריך לעבוד קשה כדי לתקן. דבר אחד ברור: מי שכשל – לא יוכל לתקן".

(כיכר השבת)

סמל אישי של משתמש
מויישה

הודעה דרמטית: ביבי הביתה. מזכיר את ההודעות הדרמטיות בקווי הנייעס.
תלמיד מצטיין של ביבי, מכנס מסיבת עיתונאים בפריים טיים בלי לספק שום תוכן חדשותי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יש תחרות בין סער לבנט מי יתקוף יותר חזק את ביבי ...

סמל אישי של משתמש
אני פה

לאחר הסכמי העודפים של ישראל ביתנו עם יש עתיד, וימינה עם תקווה חדשה, ליברמן טוען כי המפלגות אף מקיימות משא ומתן להקמת בלוק לאחר הבחירות שינהלו יחד את הכניסה לממשלה.

"אני משתדל שנבנה בלוק של אותן ארבעת מפלגות שחתמו הסכם עודפים, ימינה, תקווה חדשה, יש עתיד וישראל ביתנו, והוא ינהל את המו"מ, אני מקווה שעוד כמה מפלגות יצטרפו", אמר בראיון לגולן יוכפז וענת דוידוב ב 103FM.

"הוא לא חתום מעבר להסכם עודפים, אבל אני חושב שבמקביל למערכת בחירות צריך באותם 70 ומשהו ימים להדק את הקשר בין אותם מפלגות", הוסיף.

מי שמיהרו להכחיש את דבריו של ליברמן היו סיעת ימינה, שכתבו: "פייק מוחלט. אנחנו עסוקים ביצירת 400,000 מקומות עבודה למובטלים ובאיחוי הקרעים בעם, לא בבלוקים מדומיינים".

שלח תגובה