בחירות לכנסת ה24

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 446 פעמים
קיבל תודה: 161 פעמים

בחירות לכנסת ה24

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

פוסע איכס למה צריכים כל הזמן לדון על הבחירות.
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 675 פעמים

Re: בחירות לכנסת ה24

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

התאהבת מאוד במילים פוכסה איכס....
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

rich
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 154 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

4000 כתב:
23 נובמבר 2020, 23:16
אז למה פתחת לזה אשכול??
:D

סמל אישי של משתמש
4000

כי הבחירות נכנס לי כבר עמוק לאף.
והייתי צריך כבר כמה נשימות בלי בחירות ! :)

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 218 פעמים
קיבל תודה: 204 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

מדהים בשביל כמה נשימות בלי בחירות, הלכת ופתחת אשכול על.........
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
4000

בדיוק!

סמל אישי של משתמש
4000

ככה החכים שיושבים תחת שליטתנו חברי פורם חרדים לדעת!
ידעו שלא רוצים אותם בבחירות שיסדרו בלי שהגננת יצטרך להיכנס!

ועד
נתן תודה: 126 פעמים
קיבל תודה: 146 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

rich כתב:
23 נובמבר 2020, 23:59
4000 כתב:
23 נובמבר 2020, 23:16
אז למה פתחת לזה אשכול??
:D
נראה לי שהוא לא פתח, אלא כל כמה חודשים זה נפתח אוטומטי, כי המערכת מורגלת כל כמה חודשים לבחירות חדשות... :lol:: :lol:: :lol::
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

גרנולה
נתן תודה: 4464 פעמים
קיבל תודה: 2479 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

לפי הדיווחים אנחנו מתקרבים לשם...

בערגער
נתן תודה: 718 פעמים
קיבל תודה: 228 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערגער »

גרנולה כתב:
30 נובמבר 2020, 22:30
לפי הדיווחים כאן..
"מלה בסלע משתוקא בתרין"

גרנולה

בערגער כתב:
30 נובמבר 2020, 22:36
גרנולה כתב:
30 נובמבר 2020, 22:30
לפי הדיווחים כאן..
מה כוונתך?

סמל אישי של משתמש
6910
נתן תודה: 106 פעמים
קיבל תודה: 304 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 6910 »

אני מעריך שלא הולכים עכשיו לבחירות
כנראה ילכו רק במרץ [איזור אדר ניסן] התחנה הבאה והאחרונה של ביבי לפני הרוטציה
אני נשמע מופרך קצת אבל ליבי אומר לי
וגם אם יצביעו ביום רביעי על פיזור בקריאה טרומית[!! יש עוד שלוש קריאות אח"כ + דיונים בוועדות השונות] זה לא אומר שהכנסת תתפזר

עמי עשו
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

כבר היו מספיק פעמים שהגיעו לקצה והמשיכו הלאה. בפרט שכיום יש הסתברות שכחולבן לא רוצים בחירות עקב הסקרים הלא מחמיאים.

גרנולה

לפי הירידה לשטח של נתניהו והסרטונים שהוא מוציא. נראה שהעסק הולך לבחירות...

יש היום הצהרה של גנץ.

גרנולה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, יו"ר 'כחול לבן' הודיע הערב (שלישי) בהצהרה שמסר כי חברי מפלגתו יצביעו מחר בעד הצעת החוק לפיזור הכנסת. הצהרת גנץ הועברה בשידור חי ב'כיכר השבת'.

תחילה הסביר מדוע בכלל הקים ממשלה עם נתניהו: "עשיתי זאת לאחר שלוש מערכות בחירות, שלא איפשרו לי להקים ממשלה בהתאם לערכיי ותפיסת עולמי, תחת עננת הקורונה, המאיימת על בריאותינו, על עתיד ילדינו ועל פרנסת כה רבים מאזרחי ישראל".

"לכל ההוזים, אני שב ומבהיר – לא הייתה ממשלת 61 ללא נתניהו ואני החלטתי למנוע מכולנו מערכת בחירות יקרה ומכוערת בזמן משבר בריאותי, כלכלי וחברתי. החלטתי- לא לאפשר בתנאים אלה לנתניהו להחזיק לבדו בהגה השלטון".

לדבריו, חשב כי הפעם נתניהו יקיים את הבטחותיו למען אזרחי ישראל - אך התבדה. "נתניהו הבטיח אחדות? - אז הבטיח! נתניהו התחייב שלא יהיו טריקים ולא יהיו שטיקים? - אז התחייב! נתניהו הבטיח ניהול אחראי של משבר הקורונה? - אז הבטיח! נתניהו לא מקיים- והציבור משלם! לא לי שיקר נתניהו – לכם הוא שיקר. לא אותי הוליך נתניהו שולל, אלא את אזרחי ישראל כולם".

בני גנץ תקף: "נתניהו הפך את המלחמה בקורונה לקמפיין אישי להאדרת שמו תוך שהוא מציג כל מהלך כהישג שלו, כאילו לא מדובר במאמץ משולב של משרדי הבריאות, הפנים, החינוך, הכלכלה וכמובן של מערכת הביטחון וצה"ל".

"וכל זה קרה רק מסיבה אחת- נתניהו מצוי במסלול הישרדות אישי. הסרגל היחיד על פיו מתקבלות החלטות אצלו הוא הניסיון להיחלץ מהמשפט, הממתין לו מעבר לפינה".

לדבריו, "נתניהו החליט לפרק את הממשלה ולגרור את מדינת ישראל לבחירות. הדרך שבה בחר היא אי אישור תקציב למדינת ישראל כפי שהוסכם ונחתם- מה שיביא לפיזורה של הכנסת. נתניהו אוהב להשוות אותנו לנאורות ולמצליחות שבמדינות העולם. תראו לי עוד מדינה שבה ראש הממשלה מונע תקציב".

"נתניהו התחייב להעביר תקציב באוגוסט וכמובן שלא עמד במילתו. הבטיח בדצמבר ואינו מקיים. מישהו מאמין להבטחה נוספת שלו?".

"מיליוני אזרחים עומדים שבורי לב מול הרס מפעל חייהם – עסקים נסגרים, מאות אלפי מובטלים מאבדים תקווה, משפחות נאבקות על קיומן ויותר ויותר אזרחים נקלעים למצוקה ולעוני. ובעת הזו, מדינת ישראל לא מתוקצבת".

לכן הודיע בני גנץ: כחול לבן תצביע מחר בעד ההצעה לפיזור הכנסת.

עם זאת השאיר פתח באומרו כי "אם תפעל ללא תכסיסים ותרגילים, לא יצטרכו מיליוני אזרחי ישראל למצוא עצמם בחודש מרץ במערכת בחירות רביעית. אך אם תחליט להמשיך בדרך הנוכחית, נצא לבחירות".

"אם אכן יכפה עלינו נתניהו בחירות, אאבק, שנביא בעקבותיהן, ממשלה רחבה, ממשלה עם אחדות אמיתית, שכה נדרשת בעת הזו. תהיה זו ממשלה מתפקדת, שבה לך, נתניהו, לא יהיה חלק. ממשלה שתילחם במגפת הקורונה ובשנאת האחים ולא באזרחיה".

שעה קלה לפני מסיבת העיתונאים, כתב שר החוץ גבי אשכנזי: "הציבור סיים לקנות את השטיקים והטריקים של נתניהו. אם לא היה משפט היה תקציב".

הראשונים להגיב היו יו"ר הקואליציה מיקי זוהר שאמר כי "נאום גנץ נגד רה"מ והליכוד הוא התחלת קמפיין הבחירות שלו. המתקפה האישית נגד נתניהו - שפל המדרגה. בזמן שהליכוד עובד רק למען הציבור בטיפול במשבר הקורונה, כחול לבן עובדים רק כדי שבני גנץ יהיה רה"מ. הם מפזרים את הכנסת ומפרקים את הממשלה, תוך כדי פגיעה באזרחי ישראל, בשביל גחמה פוליטית".

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, אמר כי "רוב הציבור הצביע פעם אחר פעם בעד ממשלת מרכז-שמאל. לולא בגידתם של חלקים במחנה, ובראשם גנץ, היה ניתן להחליף את נתניהו. יש לקוות כי הלקח נלמד, והציבור ייתן קולו בבחירות הקרובות לאלה שהוכיחו, כמו מרצ, כי הם נאמנים לדרכם ולא מפרים את הבטחותיהם לבוחרים".

בימים האחרונים המערכת הפוליטית בישראל חווה טלטלה של ממש, במעקב אחר החלטתו הצפויה של גנץ, באשר להצבעה של 'כחול לבן' על הצעת החוק לפיזור הכנסת, שתעלה מחר, יום רביעי, להצבעה במליאת הכנסת.

את ההצעה לפיזור הכנסת, הניחו סיעת 'יש עתיד' של יאיר לפיד, מי שהיה שותפו של גנץ עד להחלטתו של האחרון להצטרף לממשלת נתניהו, תוך פירוק הבלוק עם לפיד.

הרקע העיקרי למחלוקת בין נתניהו וגנץ נעוצה בשאלת התקציב, כאשר נתניהו ושר האוצר ישראל כץ, מסרבים לאשר תקציב דו שנתי, בעוד גנץ מתעקש על כך, ושב על הסיסמה כי אם לא היה משפט לנתניהו - היה תקציב, ברומזו כי התנגדותו של נתניהו להעברת התקציב נעוצה בשיקולים אישיים ופוליטיים.

כך או אחרת, גם אם הצעת החוק תאושר מחר, היא עוברת רק בקריאה טרומית ועדיין יש זמן להגיע להבנות ולמנוע הליכה לבחירות בפעם הרביעית בשנתיים האחרונות, עד לאישור ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית.

(כיכר השבת.)

לפני מסיבת העיתונאים של יו"ר 'כחול לבן', שר הביטחון בני גנץ, בה הוא הודיע על תמיכת מפלגתו בחוק לפיור הכנסת, פנה אליו ראש הממשלה בנימין נתניהו בניסיון למנוע בחירות.

"אני אומר כבר הרבה זמן, זה לא הזמן לבחירות - זה הזמן לאחדות", אומר ראש הממשלה, "זה הזמן להמשיך להביא חיסונים, זה הזמן להמשיך את המלחמה הנחושה שלנו במחלת הקורונה. זה הזמן להמשיך לסייע לעסקים, לעצמאים, לאזרחים. זה הזמן להמשיך להרחיב את מעגל השלום, וזה הזמן להציב חזית אחידה מול אתגרים מדיניים וביטחוניים לא פשוטים שעוד נכונו לנו".

נתניהו המשיך ואמר כי "לצערי כחול לבן נגררים אחרי לפיד ובנט. לפיד ובנט לא אכפת להם שאנחנו הולכים לבחירות באמצע מגפת הקורונה. זה אינטרס פרטי שלהם. ואף על פי שכחול לבן בממשלה הזו הקימה ממשלה בתוך ממשלה, כל הזמן התריסו נגדנו, והפרו הסכמים קואליציוניים - אני אומר להם לשים את הכל בצד.

"בני, מה שצריך לעשות עכשיו זה לעשות סיבוב פרסה מהפוליטיקה למען אזרחי מדינת ישראל. זה מה שצריך לעשות עכשיו ואני מבקש ממך, עשה את זה".

(כיכר השבת)

גרנולה

נתניהו הלך לאכול ב'פלאפל על הדרך'

הוא כבר על הדרך לבחירות...

rich
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 154 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כמה מגוחכים דברי הורביץ.
מאיפה הנתון "רוב הציבור הצביע פעם אחר פעם בעד ממשלת מרכז-שמאל"???

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

פרשן חדשות 12 עמית סגל מנתח הערב (שלישי) את החלטת שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ לתמוך בהצעה לפיזור הכנסת.

''בעצם, השנתיים האחרונות הן תקופה שבמהלכה פעם בכמה שבועות, בשמונה בערב, נושא בני גנץ נאום נגד בנימין נתניהו. כך היה כשהשיק את מפלגתו בדצמבר 2018 (איך הזמן רץ); כשהתאחד עם לפיד; ולאורך שלוש מערכות בחירות. ממשלת הרוטציה התבררה כהפוגה מתודית קלה", כתב סגל.

"הערב שוב הישיר מבט אל המצלמה, והשתמש - מן הסתם לא במקרה - במילים שפתחו את נאום מנדלבליט בהחלטה להגיש את כתב האישום נגד נתניהו: 'את ההחלטה קיבלתי בלב כבד אך בלב שלם'. דומה שהלב היה יותר כבד משלם''.

לדברי סגל, אין סיכוי לשינוי ברגע האחרון: ''גנץ השאיר עוד פתח אחרון לנסיגה של נתניהו, שכמובן לא תבוא. הפור נפל. הבחירות לכנסת ה-24 הותנעו. כחול לבן הייתה שחקן משנה בהתנעתן ותהיה שחקנית משנה במהלכן''.

עמית סגן קובע כי נתניהו הוא זה שגרר את המדינה לבחירות, ''בניגוד להאשמות נתניהו, לא החליפי גורר את המדינה לבחירות אלא הוא עצמו, בסירובו לפנות את בלפור ולהעביר תקציב. בניגוד לתקוות גנץ, כחול לבן לא תשוב עוד לעולם להיות אלטרנטיבה שלטונית.

''יהיו מעט תשואות הערב, כמו שהיו למופז בזמנו וללבני בזמנה, אבל צפויה למפלגה מערכת בחירות קשה ומסויטת, שונה מהסיקור המפנק ומיליון המצביעים שלהם הורגלה. ההיסטוריה מלמדת שהבוחרים מוכנים לסלוח לתחמנים. לפראיירים לא", הוסיף סגל.

סמל אישי של משתמש
בר יוכני
נתן תודה: 80 פעמים
קיבל תודה: 108 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בר יוכני »

מזכיר את המשל על השועל שנכנס ללוע ארי להוציא את העצם, אלא שגנץ, גם לא זכה שלא להינשך ע''י האריה...

עמי עשו

מישהו טען לי שביב רוצה את הבחירות עכשיו, לפני שילכד באיזה אפשרות של ח"ו מימוש הרוטציה

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 806 פעמים
קיבל תודה: 448 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

rich כתב:
01 דצמבר 2020, 21:39
כמה מגוחכים דברי הורביץ.
מאיפה הנתון "רוב הציבור הצביע פעם אחר פעם בעד ממשלת מרכז-שמאל"???
הוא התכוון רוב הציבור עם הדעה הנכונה.

גרנולה

בבחירות הקרובות השמאל יחליף סוף סוף את העם...

סמל אישי של משתמש
מויישה

הם קראו לעצמם "המחנה הדמוקרטי"...
התכוונו לשקר במילה השנייה אבל הסגירו עצמם במילה הראשונה.

עמי עשו

כן יש אפשרות להחליף את העם בקלפי, יש גם 8-) 8-) 8-) ייעוץ אמריקני בנושא

סמל אישי של משתמש
מויישה

גדעון לוי, עיתונאי "הארץ" בטור דעה לאחר הפסדו של בוז'י הרצוג ב2015 למניינם:
images.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

גרנולה

מויישה כתב:
02 דצמבר 2020, 02:00
גדעון לוי, עיתונאי "הארץ" בטור דעה לאחר הפסדו של בוז'י הרצוג ב2015 למניינם:
images.jpg
אגב הביטוי ''להחליף את העם'' מגיע מכאן:

יצחק בן-אהרן זכור בקביעותיו הנחרצות, ובייחוד בחוסר ההערכה שהביע בגלוי לתוצאות המדגם הטלוויזיוני שחזה את המהפך בבחירות 1977: "עם כל הכבוד שאנו מייחסים להכרעתו של העם, אם אמנם זו ההכרעה, אינני מוכן לכבד אותה." (הנוסח המיוחס לו, ככל הנראה בטעות, הוא: "אם זה רצון העם אז צריך להחליף את העם").

(ויקיפדיה)

סמל אישי של משתמש
מויישה

עמי עשו כתב:
02 דצמבר 2020, 00:17
מישהו טען לי שביב רוצה את הבחירות עכשיו, לפני שילכד באיזה אפשרות של ח"ו מימוש הרוטציה
קרדיט "המעניינים":
-התחביבים-של-ביבי.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

גרנולה

דרמה פוליטית: הקדמת הבחירות אושרה בכנסת, ברוב גדול.

חברי הכנסת אישרו, ברוב של 61, את החוק של האופוזיציה הקובע כי הבחירות יוקדמו, כאשר גם כחול לבן והעבודה, החברות בקואליציה, תומכות בו, בשל משבר התקציב.

טרם הדיון, שכלל נאומים סוערים, ניכרה התרוצצות רבה, בניסיון כושל של הליכוד לגרום לכחול לבן, החברה בקואליציה, לא לתמוך בחוק אלא לחבור להפלתו, באמצעות פשרות במשבר אי אישור התקציב.

במקביל, סיעת רע"מ, מ'הרשימה המשותפת', הודיעה רשמית כי תתפצל בהתייחסותה לחוק המדובר. בעוד חברי חד"ש, בל"ד ותע"ל הודיעו כי יתמכו, רע"מ בראשות מנסור עבאס תיעדר מההצבעה.

לאחר ההחלטה אמר עבאס, בשיחה עם 'כיכר השבת': "אנחנו רוצים להישאר עם הרשימה המשותפת. הצד שלנו לא מעוניין בפירוק הרשימה" - זאת לאור איומי חבריו לשעבר כי החלטתו זו תותיר את רע"מ בחוץ הלכה למעשה.

מנגד, שר המשפטים ובכיר 'כחול לבן' אבי ניסנקורן שריין את תמיכת שאר הח"כים הערבים בפיזור הכנסת, בכך שהודיע על משיכת הצעת חוק יסוד השוויון אותו הציעה מפלגתו.

כזכור, גם המפלגות החרדיות התנגדו מאוד לחוק זה, הכולל סעיפים פוגעניים, אך לבסוף כאמור הוא יורד מהפרק בזכות התנגדות שהגיעה גם מ'המשותפת'.

סגן השר יואב בן צור (ש"ס) אומר ל'כיכר השבת', כי "ממשלת האחדות היא ממשלה מקולקלת, כי כחול לבן מתנהלת כאופוזיציה בתוך הקואליציה. אם גנץ לא עומד בלחצים מתוך מפלגתו, איך יעמוד בלחצים שיש לראש ממשלה?".

ח"כ יוראי להב הרצנו, ממפלגת יש עתיד שהציעה את חוק הפיזור, אמר ל'כיכר השבת' כי "אחרי שהצעת החוק תעבור בקריאה טרומית, יהיו 'ימים מעניינים' באשר לניסיונות להקים ממשלה חלופית".

(כיכר השבת)

גרנולה

בפעמים שעברו כמעט הייתי מזכיר קלפי.
אולי הפעם...

גרנולה

דרמת פיזור הכנסת: שר השיכון יעקב ליצמן, יו"ר יהדות התורה, מתחייב בראיון ל'כיכר השבת' כי מפלגתו תישאר בכל מקרה בבלוק הימין בראשות נתניהו.

כזכור, בעבר הודלף מישיבת הסיעה כי ליצמן התבטא כי הוא רואה בנפתלי בנט אלטרנטיבה ראויה לנתניהו, אך לאחר מכן התנער מהדברים, תקף את המדליפים ואמר ש"יחול עליהם כל מה שכתוב בתורה...".

בנוסף, לליצמן ברור כי בין אם החוק יאושר לבסוף ובין אם לא, ההמשך ברור - הבחירות יוקדמו - זאת בשונה מעמדת עמיתו לסיעה, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, הסבור כי הכל עדיין הפיך.

הולכים לבחירות?

"ככה זה נראה".

ומה יהדות התורה עושה כדי למנוע?

"נצביע נגד".

מה עם ללחוץ אולי על נתניהו שיעביר תקציב?

"אני צריך ללחוץ לפני זה על כחול לבן שיעבירו את חוק הגיוס. זה היה אמור להיות לפני התקציב, שבוע אחרי כינון הממשלה".

אז כחול לבן הם אלו שהפרו את ההסכם?

"לנו זה ברור".

האם תלכו עם נתניהו בכל מקרה לכל מקום?

"אנחנו בבלוק של נתניהו. כשאני אומר לך שאנחנו בבלוק אני לא יודע מה זה מלא מלא... אין חלקית".

האם אתה רואה עדיין סיכוי כלשהו לממשלה להתקיים?

"אני עדיין לא יודע מה כל אחד רוצה. זה לא חדש שהפוליטיקאים אומרים משהו אחד בחוץ ובחדרי חדרים משהו אחר. יש אמרה מפורסמת של אחד האדמו"רים, שהקב"ה אמר ללבן לא לדבר עם יעקב מטוב ועד רע, והפירוש 'לדבר טוב אבל להתכוון רע' - וזה הפוליטיקאי...".

"אני רואה שהולכים לבחירות. אין לממשלה הזו תקומה. זה נגמר".

(כיכר השבת)

שלח תגובה