קול קורא - פורום תורה ודעת

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

גרנולה
נתן תודה: 2781 פעמים
קיבל תודה: 1474 פעמים

קול קורא - פורום תורה ודעת

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

ב"ה

באתי בזה בקריאה של חיבה לכל משתמשי ואורחי הפורום היקרים, אנשי אשכולות ( ;) ) בחכמה וביראה.

נמצא כאן איתנו בסמוך אלינו 'פורום תורה ודעת' אשר כשמו כן הוא פורום נבדל מפורום 'חרדים לדעת', אשר עניינו הוא אכסניה נאה לתורה הקדושה וללומדיה.
viewforum.php?f=9

בו יכולים המשתמשים לשתף ולדון בדברי תורה, פסקי הלכה, הנהגות ומידות טובות, מוסר וחסידות. באופן דאהבת חברים ופלפול התלמידים.

אשכול זה היה פעיל בעבר, אך מסיבה שאינה ברורה דיה, אינו פעיל כל כך. וכעת תורה מונחת בקרן זווית וכל הרוצה ליטול יבוא ויטול.

ובזה באתי בבקשה לכל איש אשר נגע אלוקים בליבו, להחיות את הפורום הנ"ל בטללי תחיה ותורה.
נפתח עכשיו גם אשכול השווה לכל נפש בביאורים על התורה: viewtopic.php?f=9&t=16658

אמנם אין כאן הרבה משתמשים פעילים לצערנו כפי שהיה בעבר, אך מכל מקום כל אחד הוא הרי עולם ומלואו, ובודאי בכוחו לעסוק בתורה באופן דיגדיל תורה ויאדיר.

ונכון שעיקר העיסוק בלימוד תורה הוא בבית המדרש ובחברותא ממשית ולא וירטואלית, אך מכל מקום מצינו ראינו מעלה גדולה בהקמת פורומים לדון ולעסוק בדברי תורה, שבהם יכולים להוועד יחד כל שואל ומבקש ולדון ולעסוק בתורה ובהשקפתה.

אני דן לכף זכות שחלק מהמשתמשים לא רואים כ"כ צורך בזה, אולי חלק גם לא כותבים כאן מתוך ענווה.
ועוד והוא עיקר שיש כבר את "פורום אוצר החכמה" הוותיק, וחלק מהמשתמשים כאן אכן כותבים שם, אלא דא עקא שכיום לא כל אחד יכול להרשם לשם. יש גם את פורום "לתורה" הנודע אשר מעוצב גם בצורה נוחה ומאירה.

יתכן גם שחלק לא מודעים לקיומו של פורום 'תורה ודעת', יען הם נכנסים רק לפורום 'חרדים לדעת'. ובאמת לא ידעו ולא ישיגו גם משאר הפורומים כגון: "ונשמרתם לנפשותיכם", "פורום מחשבים", "לדעת לראות". "אמצעי עזר בהוראה", "לוח לדעת", "לימודים אקדמאיים". (השלושה האחרונים אינם פעילים כ"כ, מחוסר עניין לציבור).

ובזה באתי בעצה טובה קמ"ל אשר יכנסו לקישורים מהירים ויבחרו בנושאים חדשים ואז יזכו לראות גם מהנעשה והמתחדש בשאר הפורומים. ומצורף בזה פוטוגרפיה:
צילום מסך.jpg

ומכל מקום מי שמעוניין לכתוב חידושים וביאורים בפורום הנכבד שלנו, תבוא עליו ברכת התורה, ואין גדולה כתורה ואין דורשיה כישראל.

תנא דבי אליהו (אליהו זוטא יד): "אין ישראל נגאלים לא מתוך הצער, ולא מתוך השעבוד, ולא מתוך הטלטול, ולא מתוך הטרוף, ולא מתוך הדוחק, ולא מתוך שאין להם מזונות, אלא מתוך עשרה בני אדם שהם יושבים זה אצל זה, ויהיה כל אחד מהם קורא ושונה עם חברו וקולם נשמע, שנאמר (עובדיה א, יז): ובהר ציון תהיה פליטה והיה קודש".

בשעה שאמרו ישראל נעשה ונשמע. אמר הקדוש ברוך הוא: בשביל שושנה זו ינצל הפרדס, בזכות התורה ולומדיה ינצל העולם. (שיר השירים רבה ב, ב)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 322 פעמים
קיבל תודה: 208 פעמים

Re: קול קורא - פורום תורה ודעת

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

אולי צריך לשקול לנעוץ את האשכול הזה למעלה.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 100 פעמים
קיבל תודה: 195 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

היה פה בפורום מנהל זקן וכסיל, שקראו לו פעם חשבתי.
בזמנו עדיין לא היה פורום נפרד, וכל מי שרצה לעניין אחרים בחידושי תורתו, בוארט מחזק, לקבל עזרה מהחברים על קושיה מציקה, וכו', פתח אשכול תורני. והיו כאלו שרצו שזה יאסף לפורום נפרד ומוגדר ולהפריד את הכל מהכללי.
אותו מנהל ז"ל התנגד. הוא טען שרוב החברים נכנסים לכללי, ואגב יכולים גם להתעניין בענינים התורניים, וכך החברים כולם מפרים זה את זה. ואם זה יהיה נפרד זה ישקוט ולא פעיל, וחבל על העירנות והפעילות של כולם שתדעך.
כשהסתלק מעמנו המנהל ההוא לעולם שכולו תהום נשיה, גברה יד היוזמים והפרידו.
כעת [לא יודע אם רק כעת, או שזה בירור למפרע] מתברר מהקריאה הקדושה של המנהל גרנולה, שעיני פעם חשבתי צפו למרחוק. או אולי למקרוב??

אני זוכר שגם אשכול אחד או שנים של פעם חשבתי עצמו, שהיו בענינים תורניים, גזרו והעבירו כבר לפורום השכן, והנ"ל התעקש או התחנן על זכותו להשאר כאן, והחזירוהו. ואכן היה פעיל יותר זמן ממושך.

אולי לחבר בחזרה?
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

גרנולה

פעמון זהב וקורונימון כתב:
18 אוקטובר 2020, 15:17
היה פה בפורום מנהל זקן וכסיל, שקראו לו פעם חשבתי.
בזמנו עדיין לא היה פורום נפרד, וכל מי שרצה לעניין אחרים בחידושי תורתו, בוארט מחזק, לקבל עזרה מהחברים על קושיה מציקה, וכו', פתח אשכול תורני. והיו כאלו שרצו שזה יאסף לפורום נפרד ומוגדר ולהפריד את הכל מהכללי.
אותו מנהל ז"ל התנגד. הוא טען שרוב החברים נכנסים לכללי, ואגב יכולים גם להתעניין בענינים התורניים, וכך החברים כולם מפרים זה את זה. ואם זה יהיה נפרד זה ישקוט ולא פעיל, וחבל על העירנות והפעילות של כולם שתדעך.
כשהסתלק מעמנו המנהל ההוא לעולם שכולו תהום נשיה, גברה יד היוזמים והפרידו.
כעת [לא יודע אם רק כעת, או שזה בירור למפרע] מתברר מהקריאה הקדושה של המנהל גרנולה, שעיני פעם חשבתי צפו למרחוק. או אולי למקרוב??

אני זוכר שגם אשכול אחד או שנים של פעם חשבתי עצמו, שהיו בענינים תורניים, גזרו והעבירו כבר לפורום השכן, והנ"ל התעקש או התחנן על זכותו להשאר כאן, והחזירוהו. ואכן היה פעיל יותר זמן ממושך.

אולי לחבר בחזרה?
מעניין. אולי כדאי לשמוע את דעת המשתמשים בזה.

אבל כמדומני שאז האתר היה הרבה יותר פעיל ומלא בענקי עולם ולכן זה היה הסיבה לריבוי אשכולות תורניים.

(נראה לי שאם הייתי כאן באותה תקופה, הייתי גם בעד הפיצול.)

מדפדוף בפורום 'תורה ודעת' נראה לכאורה שהוא היה פעיל תקופה גם אחר שהפרידו את הפורומים.

יאיר כתב לי שבגלל שהיה שם מישהו שעשה שם בלגן בנושא מסויים והיה לו הרשאה למחוק הודעות משתמשים, ומחק את כל ההודעות שנגד, זה הוציא את החשק לאנשים להכנס לשם.

אבל היה תקופה שהפורום היה פעיל גם אח''כ. אם מישהו זוכר היה לפני תקופה משתמש בשם חזקי שהיה משוגע לדבר למעליותא (כדברי האור חיים הקדוש) והחיה את הפורום.

השאלה היא האם הסיבה לחוסר החיות בפורום שם היא טכנית או שאין כאן משתמשים שמתעניינים בפורום הזה.

למרות שבודאי שהפורום כאן מלא בת''ח גאונים ועצומים. אבל לא כל אחד (לדוגמא אני לא כזה) יש לו כישרון שמתעוררות לו תדיר שאלות תורניות ובפרט בנושאים מעניינים ופותח אשכולות ועוסק בזה בחיות וכו'.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון

גם אני לא גאון עולם. רק גאון רגיל. ומ"מ מה שהלב חושק הפנאי עושק, ורק אםן זה כאן מתחת לאצבעות אני נפנה לעיין ולהעיר על מה שעוררו אחרים בכל הענינים. ולחפש במקו"א, הרי אם אני מסוגל כעת ללמוד וזה מה שמעניין אותי אלך לבית מדרש ואלמד ש"ס ופוסקים ולא פורום תורה ודעת. עד כאן הנלע"ד כתבתי. וצויי"מ וימ"ן.
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

גרנולה

פעמון זהב וקורונימון כתב:
18 אוקטובר 2020, 15:53
גם אני לא גאון עולם. רק גאון רגיל. ומ"מ מה שהלב חושק הפנאי עושק, ורק אםן זה כאן מתחת לאצבעות אני נפנה לעיין ולהעיר על מה שעוררו אחרים בכל הענינים. ולחפש במקו"א, הרי אם אני מסוגל כעת ללמוד וזה מה שמעניין אותי אלך לבית מדרש ואלמד ש"ס ופוסקים ולא פורום תורה ודעת. עד כאן הנלע"ד כתבתי. וצויי"מ וימ"ן.
כמוני כמוך.
ובעיקר דרכי להעיר על אחרים ולא לכתוב בעצמי.
(ולכן אני חצי מנהל... ;) )

(כידוע הסיפור על אחד שכוחו היה חזק בלפרוך חידושים. כשהגיע לבית דין של מעלה אמרו לו: נו אמור איזה חידוש תורה שיש לך.
נענה: שהקב''ה יאמר איזה חידוש ואני כבר אפרוך אותו...)

ומכל מקום הלב מתעורר בקנאת סופרים כשרואים את פורום לתורה הפעיל וכן את הארכיון הפעיל של פורום 'תורה ודעת' .

מה זה הר''ת בסוף דבריך?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 350 פעמים
קיבל תודה: 592 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

ר' פעזו"ר, כפי שרמז הר' גרנולה ומעבר למה שכתבת, היתה סיבה מאוד מאוד מיוחדת למה הפורום שם לא המריא..

בקצרה אכתוב שהפורום שם קם שלא לש"ש כלל ע"י מי ש"ניהל" אותו ובודאי שאין שמו האמיתי
'יהודה גרינבוים' ועיקר הקמתו היתה כדי לעודד חבישת פיאה נכרית וביטול שאר הדעות, כולל כמובן מחיקת כל הדעות האחרות ואפילו דברי תורה ממש שלא קשורים לנושא, הוא מחק ללא כל סיבה.

וכל כוונתו היתה רק כדי לפרסם דעתו המסולפת והמעוותת תוך כדי סילוף, שקרים גמורים והוצאת דברים מהקשרם בדברי רבותינו זצ"ל ושליט"א. (וכל זה כתבתי ברמיזה ובקצרה ויש עמדי אריכות דברים בזה).

וב"ה שהצלחנו לגלות הונאתו זאת, אך כיון שהמאיס את הרבים לכתוב שוב או אפילו להכנס ולקרוא, לכן יש סלידה לפורום ההוא.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

גרנולה

צריך לעשות לפורום 'תורה ודעת' תיקון והוצאת עין הרע ושאר מרעין בישין בעופרת.
אם מישהו יוכל לעשות את זה, תבוא עליו ברכה.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון

גרנולה כתב:
18 אוקטובר 2020, 16:14

מה זה הר''ת בסוף דבריך?

וצור ישראל יצילנו משגיאות ויראנו מתורתו נפלאות