טראמפ vs ביידן

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

מי לדעתכם ינצח בבחירות 2020 בארה"ב

1.דונאלד טראמפ
75
77%
2.ג'ו ביידן
23
23%

סך הכול הצבעות: 98

גרנולה
נתן תודה: 4447 פעמים
קיבל תודה: 2467 פעמים

Re: טראמפ vs ביידן

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

כלכליסט:

"וושינגטון פוסט" חשף הערב (יום א') הקלטה שבה נשמע הנשיא היוצא של ארה"ב, דונלד טראמפ, מנסה לשכנע את מזכיר המדינה של ג'ורג'יה "למצוא" מספיק קולות כדי להפוך את ההפסד שלו במדינה זו לג'ו ביידן – לניצחון.
בשיחה, שנמשכה כשעה ושבאתר העיתון מובאים קטעים ממנה, שוחח טראמפ עם מזכיר המדינה המקומי בראד רפנספרגר, שגם הוא, כמו הנשיא, רפובליקני. לפי הכתוב בעיתון, במהלך השיחה המלאה טראמפ נשמע מעת לעת מחמיא לרפנספרגר ואף מתחנן לפניו בניסיון לגרום לו לשנות את תוצאות הבחירות בג'ורג'יה ולקבוע שהוא, טראמפ, ניצח שם, ולא ביידן. ברגעים אחרים בשיחה, שלפחות חלקם מובאים בהקלטה שפורסמה ב"פוסט", נשמע טראמפ מאיים על רפנספרגר במרומז בהשלכות פליליות שמהן מזכיר המדינה יסבול אם לא ייענה לו.

בבחירות בנובמבר, נזכיר, ניצח ביידן את טראמפ במניין האלקטורים – השיטה שבה מוכרעות הבחירות – בתוצאה 232-306. 16 מהאלקטורים האלה קיבל ביידן מג'ורג'יה, שם ניצח את טראמפ בפער קטן מאוד – של 11,779 קולות (0.2%). בכך היה ביידן למועמד הדמוקרטי הראשון שמנצח בבחירות לנשיאות בג'ורג'יה מאז ביל קלינטון ב-1992. טראמפ, מצדו, טען שבג'ורג'יה, וכך גם בשורה של מדינות מפתח אחרות, בהן פנסילבניה ואריזונה, הושג ניצחונו של ביידן באמצעות הונאה וזיוף קולות. הוא לא הציג שום ביסוס ממשי לכך, וכל העתירות המשמעותיות שהגיש לבתי המשפט בעניין זה נדחו, בכלל זה על-ידי שופטים שמרנים. טראמפ קיווה ששופטים אלה יתייצבו לימינו, אבל בפועל גם הם קבעו כי אין יסוד לטענותיו.

בשבועות האחרונים מפעיל טראמפ לחץ עצום על בכירי הרפובליקנים בג'ורג'יה, ובראשם המושל בראיין קמפ ומזכיר המדינה המקומי רפנספרגר, שמתוקף תפקידו אחראי על ניהול מערכות הבחירות במדינה. בפני תומכיו הוא מציג את ההתעקשות שלהם לאשר את התוצאות כבגידה במפלגה הרפובליקנית וכפעילות בשירות הדמוקרטים.

בתקציר ההקלטה שפרסם הערב "וושינגטון פוסט" נשמעים מזכיר המדינה רפנספרגר והתובע הכללי של משרדו דוחים את טענותיו של טראמפ ומבהירים לנשיא כי בהאשמות שלו שהבחירות זויפו הוא נשען על תיאוריות קונספירציה חסרות יסוד. "תושבי ג'ורג'יה כועסים, תושבי ארה"ב כועסים", נשמע טראמפ אומר לרפנספרגר בהקלטה, "ואין שום דבר לא בסדר בלהגיד, אתה יודע, אה, שחישבתם (את הנתונים) מחדש".

מזכיר המדינה רפנספרגר, שמדגיש כבר שבועות, למרות השתייכותו למפלגה הרפובליקנית, כי הבחירות בג'ורג'יה התנהלו באופן הגון וצודק, נשמע בהקלטה אומר לטראמפ: "ובכן, אדוני הנשיא, האתגר שיש לך הוא, המידע שיש לך שגוי". בהמשך מתעקש טראמפ: "תראה, כל מה שאני רוצה לעשות זה דבר כזה: אני רק רוצה למצוא 11,780 קולות, שזה קול אחד יותר ממה שיש לנו. כי ניצחנו במדינה".

בשיחה נשמע טראמפ מאיים על רפנספרגר שהוא, מזכיר המדינה, יישא באחריות לכך שהרפובליקנים יפסידו בשני המרוצים לסנאט שיוכרעו השבוע בג'ורג'יה ושיקבעו איזו מפלגה תשלוט בסנאט האמריקני בשנתיים הקרובות. "לג'ורג'יה יש בחירות גדולות, ובגלל מה שעשית לנשיא – אתה יודע, אנשי ג'ורג'יה יודעים שזאת הונאה. בגלל מה שעשית לנשיא, הרבה אנשים לא הולכים להצביע, והרבה רפובליקנים הולכים להצביע באופן שלילי, כי הם שונאים את מה שעשית לנשיא, אוקיי? הם שונאים את זה. והם הולכים להצביע. ואתה תזכה לכבוד, הרבה כבוד, אם אפשר יהיה לסדר את זה לפני הבחירות".

במהלך השיחה נשמע טראמפ מציג לרפנספרגר ולתובע במשרדו ראיין ג'רמני גם את הטענה שחברת "דומיניון" האחראית למכשירי הצבעה בבחירות החליפה חלקים במכונות באופן שפגע בטראמפ, ושואל אותם אם הם יודעים משהו על כך. התובע משיב בפשטות: "לא". טראמפ שואל: "אתה בטוח, ראיין?". הוא משיב: "אני בטוח".

בשיחה אומר טראמפ למזכיר המדינה: "אתה צריך לרצות שיהיו לכם בחירות מדויקות. ואתה רפובליקני". רפנספרגר משיב: "אנחנו מאמינים שאכן יש לנו בחירות מדויקות". טראמפ עונה לו: "לא, אין לכם. לא, לא, אין לכם. אין לכם. אין לכם. אפילו לא קרוב". בשלב האיומים המרומזים אומר טראמפ לרפנספרגר: "אתם יודעים מה הם עשו ואתם לא מדווחים על זה. זאת עבירה פלילית, ואתם לא יכולים לתת לזה לקרות. זה סיכון גדול לך ולראיין, עורך הדין שלך. אסור לכם לאפשר לזה לקרות, ואני מיידע אותך שאתם נותנים לזה לקרות".

בהקלטה נשמע טראמפ אומר עוד לרפנספרגר שהבחירות נגנבו ממנו וש"זה הולך לעלות ביוקר, מהרבה בחינות, ואני חושב שאתה צריך להגיד שאתה תבחן את זה מחדש, ואתה יכול לבחון את זה מחדש, אבל לבחון את זה מחדש עם אנשים שרוצים למצוא תשובות, לא עם אנשים שלא רוצים למצוא תשובות". רפנספרגר עונה: "אדוני הנשיא, לך יש אנשים ששולחים מידע ולנו יש את האנשים שלנו ששולחים מידע, ואז הוא מובא בפני בית המשפט, ואז בית המשפט צריך להכריע. אנחנו צריכים לדבוק במספרים שלנו. אנחנו מאמינים שהמספרים שלנו נכונים".

יצוין כי גם אילו היה טראמפ מצליח להפוך מסיבה כלשהי את הפסדו בג'ורג'יה לניצחון, לא היה לו די בכך כדי לנצח בבחירות, משום שעדיין היו חסרים לו 22 אלקטורים כדי להגיע לרף הדרוש, 270. חבר האלקטורים, נזכיר, כבר התכנס בחודש שעבר ואישר את ניצחון ביידן.

השלב האחרון באישור הפורמלי של ניצחון המועמד הדמוקרטי לנשיאות יגיע ביום רביעי, כששני בתי הקונגרס יתכנסו לישיבה שבה יימסרו התוצאות הרשמיות לסגן הנשיא מייק פנס, בעל בריתו של טראמפ, וזה ייאלץ, ברגע מביך עבורו, להכריז על ביידן כמנצח בעוד הבוס שלו, טראמפ, מערער על כך נחרצות.

חברים רפובליקנים בסנאט ובבית הנבחרים מתכוונים לנקוט במהלך הישיבה הזו צעד חריג ולהביע התנגדות לאישור תוצאות הצבעת האלקטורים. הצעד הזה יאלץ את הקונגרס לקיים שעות של דיונים ובסופו של דבר גם הצבעה על אישור התוצאות, אבל בהצבעה הזו אין לרפובליקנים סיכוי ממשי להביא לביטול ניצחונו של ביידן. הנשיא החדש יושבע בעוד שבועיים וחצי, ב-20 בינואר, וייכנס מיד לתפקיד.

עמי עשו
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

טראמפ בנה על עצרת ההמונים ב-6 לינואר, נראה מה יהיה שם.

גרנולה
נתן תודה: 4447 פעמים
קיבל תודה: 2467 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

rich כתב:
05 ינואר 2021, 01:09
לא נפתח לי. יש אפשרות להעלות לכאן כאודיו?
https://drive.google.com/file/d/1H8GGfk ... sp=sharing

עמי עשו
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

יש סיכוי שגם אם טראמפ יצליח לפסול מועמדי הדמוקרטים, שהמועמדים הרפובליקאים לא יבחרו בו?

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 799 פעמים
קיבל תודה: 444 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

למה אני בכל זאת שמח שטראמפ הלך:
בעידן הרשתות החברתיות השיח הפך להיות קיצוני. האלגוריתם שלהם, במיוחד של פייסבוק ויוטיוב מעודד זאת מתוך שיקולים מסחריים.
בתגובה וכהמשך ישיר לזה - השיח השמאלני-ליברלי-רדיקלי הפך להיות הבון-טון המובהק והמובן מאליו בעולם בעשור האחרון.
אם אתה רוצה לחשוב נכון היום אתה חייב לחשוב ליברלי עם טעם סוציאליסטי מובהק. התקשורת המיינסטרימית מחנכת אותנו לזה בשקידה כל העת.
דעות ימין הם "הסתה". דעות שמאל קומוניסטיות הם "קולו של העם". דעות שמרניות הם "איום על הדמוקרטיה". חלומות על משטר סוציאליסטי רדיקלי נוסח ונצואלה הם "עולם מתוקן".
כל זה היה עד שלשמרנים ולימנים בארה"ב נמאס.
ב2016 הם בחרו בפריימריז למפלגה הרפובליקנית את המועמד הכי לא סביר. הכי לא פוליטיקלי-קורקט שיש. זאת הייתה בחירת מחאה מובהקת - אם אתם (התקשורת המיינסטרימית) לא משחקים יותר לפי הכללים הישנים וסותמים לנו את הפה - אנחנו נבחר מועמד שגם כן לא משחק לפי הכללים. אנחנו "נעז" לשים מועמד שאתם לא יכולים לראות את השם שלו תחת התואר "המועמד לנשיאות ארה"ב".
והוא יצא לדרך.
הפרשנים קראו לו "ליצן", הוא היה נראה לתקשורת כאפיזודה, עד שהסקרים הראו להם שהעם חושב אחרת.
לאנשים רבים בארה"ב גם לא אנטי-ממסדיים במהותם שמן הסתם התחברו לאישיות של טראמפ, גם לאנשים ממסדיים בחיי היום-יום היה נראה שצריך מישהו שידע לשחק במגרש של השמאל. אם השמאל יודע להכריח את השמרנים להתיישר לפי הנורמות שלו, צריך נשיא שידע להכריח את השמאל להתיישר לפי נורמות שמרניות ולהכריז כסיסמת בחירות את הביטוי "אמריקה תחילה". הכי לא מלקק שאפשר לשמאל. הכי בועט בכל הליברליזציה הגלובלית שהשמאל כל כך אוהב לפנטז עליה.
והוא נבחר.
ולמרבה החוצפה הוא החל לנסות ולהגשים את החזון של אמריקה תחילה, ככל שעלה בידו. וזה הוציא את הדמוקרטים מדעתם. זה שיבש לשמאל העולמי את התוכניות והחשיבה.
אבל הוא היה שחצן מדי. הוא לא הבין שיש מחיר לעובדה שאתה מעצבן באופן שיטתי את כל הדמוקרטים והליברלים בארה"ב כל יום. הוא לא ניסה להעביר מהלכים אוף דה רקורד, הכל טראמפי, הכל און דה רקורד, הכל בלי להתנצל או להסביר.
אתם מיללים כל היום על מדיניות ההגירה של ארה"ב?
אני אבנה חומה בגבול מקסיקו ואתקע את כל ממשלת ארה"ב והתקציב שלה בגלל זה, כי הקונגרס לא נותן לי תקציב.
אתם מייללים על מדיניות הרווחה של ארה"ב?
אני אוריד מיסים ואגביר את הקפיטליזם ואבטל את אובמה-קייר.
אתם מסבירים לנו על גלובליזציה ונפלאות הקומוניזם?
אני אחזק את הצבא ואפתח במלחמת סחר עם סין.
אתם חותמים הסכם גרעין עם מעצמת רשע איסלאמיסטית פונדמנטליסטית?
אני אבטל אותו ואחזיר את הסנקציות. ואחסל את הנסיך האיראני - קאסם סולימאני.
אתם מסבירים לנו בתקשורת ובאו"ם שישראל היא מדינת אפרטהייד ומפירת זכויות אדם (הזכות להיות טרוריסט)?
אני אכיר בבירתה, אכיר בגולן ובהתיישבות ביו"ש, אסלק את נציגות הפלסטינים מארה"ב, ואטיל וטו על כל החלטת או"ם אנטי-ישראלית.
כל זה היה טוב. טוב מדי.
כל זה נעשה בלי הסברים ורצויים לשמאלנים, בלי להתחשב בהם, בלי לתת להם הרגשה שלא הכל הולך נגדם.
וזה גם היה מלווה ברטוריקה קיצונית שפשוט אחרי ארבע שנים הלכה ונמאסה גם על לא מעט רפובליקנים. לא הכל צריך להיות צעקני ובועט. אפשר גם לעבוד, אבל בשקט.
ואז הגיעה גם הקורונה.
בזמן משבר יותר מתמיד אתה רוצה מנהיג עם רטוריקה פייסנית שידבר לכולם. וזה לא קרה.
אחרי ארבע שנים של רטוריקה קיצונית הייתי מצפה שהדמוקרטים ייבחרו מועמד עם רטוריקה קיצונית באותה מידה. פייטר. טראמפ דמוקרטי. אחד שיחזיר מלחמה שערה.
מישהו כמו ברני סנדרס או אליזבת וורן. וזה לא קרה. הם בחרו את ג'ו ביידן. שילוב של בני גנץ עם שמעון פרס. איש מעשה עם נסיון ביצועי, לא פופליסט, עם רטוריקה מיינסטרימית מוקפדת.
וכאן הבן שואל: למה? למה אחרי 4 שנים של צעקות וציוצים בועטים המועמד הוא ג'ו ביידן?
והתשובה היא - טראמפ ניצח. טראמפ הוכיח להם שאחרי 8 שנות אובמה מגיעות 4 שנות טראמפ. אם סותמים לרפובליקנים את הפה 8 שנים הם ישיבו בכפליים במועמד בועט שבעתיים. הוא פשוט הצליח להוכיח להם שיש גבול להתעמרות בדעות שמרניות מיינסטרימיות. והם הפנימו. הם לא הודו בזה כמובן, אבל הם בחרו במישהו שינסה וגם יצליח לדבר באנשים שאוחזים בדעות שמרניות לא קיצוניות. לא אובמה שירוץ לחתום על הסכם עם איראן ויתפאר באנטי-קפיטליסטיות.
וזה עבד. זה עבד בגדול.
וזאת ההצלחה האמתית של טראמפ: למתן את השיח. כלומר, למרות שהשמאלנים אוהבים לומר שהשיח הקצין בתקופת טראמפ, הוא כנראה דווקא התאזן.
הדמוקרטים הבינו שהם לא יכולים לבחור בברני סנדרס או באליזבת וורן. זה לא יעבוד. הם מרתיעים מדי. העם כבר לא טיפש. הואא יעדיף את טראמפ שוב, אבל לא קיצוניים מהצד השני.
ועל זה מגיעה תודה גדולה לטראמפ על ארבע שנים של איזון השיח והכוח הפליטי העולמי. אבל עוד 4 שנים היו יכולות להיות 4 שנים יותר מדי.
הדמוקרטים כבר למדו את הלקח, לפחות לבינתיים. העבודה נעשתה. אין צורך בעוד 4 שנים שיוכיחו לדמוקרטים שגם כשהם מנסים להתמתן זה לא עובד להם.
לפחות מהכיוון הזה - תודה לך מיסטר פרזידנט, תודה על 4 שנים, אמריקה תנסה להמשיך מכאן לשיח מאוזן וממוצע יותר.
נכון, גם עכשיו השמאלנים שמחים בגלוי בסתימת הפיות השמרניים בטוויטר וב"רציונליזציה ששבה לאמריקה". אבל אנחנו רואים שהעולם כבר למעשה ובתכל'ס - לא הולך לשם.
השימוע לחברות הטכנולוגיה הגדולות בקונגרס והאיום על הפירוק שלהן (ופתיחת משפטה של גוגל שמחזיקה גם ביוטיוב) בא משני המפלגות שהתאחדו בצעד נדיר.
כל המפה הפוליטית בארה"ב כנראה כבר מבינה היום - שאם הכח ימשיך להיות כל כך מרוכז אצל ענקיות תקשורת ומדיה שינסו לקבוע את השיח אז התשובה תהיה - דווקא טראמפ. או ברני סנדרס. וכנראה שאת זה - בכל זאת - אף אחד כבר לא רוצה. עדיף גם כשאתה שולט להשאיר כבוד ליריב שלך ולא למעוך אותו כמו טראמפ או כמו אובמה והקוצנזוס התקשורתי המלקק שלו. כי אז אתה מקבל בומרנג כתשובה. ולאמריקה כבר נמאס מהגלגל של קיצוניות-קיצוניות הפוכה. היא מעדיפה את ג'ו ביידן.

סמל אישי של משתמש
מויישה

הקלפיות בג'ורג'יה נסגרו, ספירת הקולות החלה: מירוץ צמוד על שני המושבים בסנאט. JDN
הקלפיות בבחירות לסנאט במדינת ג'ורג'יה בארצות הברית נסגרו הלילה (רביעי) וספירת קולות המצביעים החלה. אם אחד הרפובליקנים או שניהם ינצחו, תשמור המפלגה הרפובליקנית על הרוב שלה בסנאט ותוכל לחסום יוזמות חקיקה ומינויים של ממשל ביידן. בצד הרפובליקני מתמודדים הסנאטורים המכהנים דיויד פרדו וקלי לפלר. מולם ניצבים הדמוקרטים ג׳ון אוסוף ורפאל וורנוק.
בספירת 75% מהקולות, המועמד הדמוקרטי רפאל וורנוק מוביל על יריביתו, הסנאטורית קלי לופלר, בעוד במירוץ השני הרפובליקני דייוויד פרדו מוביל בפער זעיר על יריבו ג'ון אוסוף. לפי נתוני המדגמים, הקולות מתחלקים באופן כמעט שווה בין מועמדי המפלגות, ולפי שעה, מוקדם מדי לקבוע את זהות המנצחים באופן וודאי. המחוזות שנספרו עד כה הם יותר של הדמוקרטים.
הקרב בג'ורג'יה מעורר תשומת לב עצומה בארה"ב ובעולם כולו. הסיבוב השני בג'ורג'יה נערך כיוון שבסיבוב הראשון בנובמבר אף אחד מהמועמדים בשני המרוצים לא השיג לפחות 50% מהקולות. לשליטה בסנאט יש חשיבות גדולה בפוליטיקה האמריקנית, משום שבו עוברות החלטות רבות-משמעות כמו מינוי של שופטים ושגרירים ואישור של חוקים.
"בבחירה בוורנוק ואוסוף, אתם תביאו למדינות את המשאבים הנחוצים כדי להפיץ את החיסונים", אמר אתמול ביידן על המועמדים הדמוקרטים לסנאט, רפאל וורנוק וג'ון אוסוף. "מה שקורה עכשיו הוא בושה. אמרתי זאת בעבר, לחסן את אמריקה יהיה אחד מהאתגרים התפעוליים הגדולים שהאומה הזאת עמדה בפניהם, אבל ידענו זאת בחודש האחרון. הממשל הנוכחי התחיל בצורה איומה ונוראה. הנשיא משקיע יותר זמן בלהתבכיין ולהתלונן מלעשות משהו בנוגע לבעיה".
"אין סיכוי שהפסדנו את ג'ורג'יה, הבחירות היו מכורות", אמר טראמפ בעצרת שקיים בצפון המדינה מול אלפי תומכים. "הדמוקרטים מנסים לגנוב את הבית הלבן, אתם לא יכולים לתת להם. אתם לא יכולים פשוט לאפשר להם לגנוב את הסנאט האמריקני". לדבריו, "גורל המדינה מונח על כף המאזניים. החשיבות לא הייתה יכולה להיות גבוהה יותר", הצהיר הנשיא היוצא. "המושבים האלה בסנאט הם באמת קו ההגנה האחרון. זה קרב עבור המדינה שלנו, לא קרב בשביל טראמפ".

יהיה טוב
נתן תודה: 38 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

איך זה שבתי המשפט בכל רחבי ארה"ב לא קיבלו שום טענה שלו על זיוף הבחירות?
האם משום שכולם מוטים לרעתו. או שזה היה דמיונות בעלמא?

rich
נתן תודה: 217 פעמים
קיבל תודה: 150 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

שאלה ללא מענה...

אבל האמת, נראה לי שיש מעט טענות שכן קיבלו שם.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 1299 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

ארה''ב | מהפך בסנאט: הדמוקרטים ניצחו בשני המירוצים בג'ורג'יה והבטיחו רוב דמוקרטי בסנאט

רשתות הטלוויזיה מכריזות על 2 המועמדים הדמוקרטים כמנצחים בשני המירוצים שהתקיימו אתמול בג'ורג'יה. המצב כעת בסנאט הוא 50 רפו' ו-50 דמו'. במצב כזה, סגן הנשיא (קמלה האריס הדמוקרטית) מטיל את הקול המכריע, דבר המבטיח רוב דמוקרטי בסנאט.

rich

:o :cry: :evil:

zeevi
נתן תודה: 355 פעמים
קיבל תודה: 239 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אז הדמוקרטים ניצחו גם בסנאט וגם בקונגרס וגם בנשיאות?

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 436 פעמים
קיבל תודה: 158 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

זה אבל רוב קושי יותר קושי כמו ממשלת 61
וגם בקונגרס יהיה להם קשה לעשות דברים קיצוניים לשמאל.

בקיצור ההישג שלהם זה הנשיא לא כל כך הקונגרס והבאנו.
הם טוענו שיש שיהיה להם נאור אוט. ובסוף איבדו בקונגרס וכמעט לא קיבלו בסנאט.
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
מויישה

לגבי המירוץ השני בין הצעיר היהודי הדמוקרטי ג'ון אוסוף לדיוויד פרדו, הסנאטור הרפובליקני המכהן, יש כרגע יתרון של כ-9,900 קולות לאוסוף.
אבל זה עוד לא גמור סופית, יש עוד סיכוי כל שהוא.

משה 10
נתן תודה: 149 פעמים
קיבל תודה: 168 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

‏ארה״ב: סגן הנשיא פנס הודיע כי יאושר ניצחונו של ביידן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מהומות חסרות תקדם בוושיגטון כעת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יריות נשמעו לפני כמה רגעים בתוך גבעת הקפיטול לאחר פריצת אלפים מתומכי טראמפ לתוך המבנה.
שמועות על הרוג.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

טראמפ קורא למפגינים לשמור על השקט, לאחר שמשתתפי העצרת הסתערו על הקפיטול | חוזר ומבקש ''ללא אלימות''

סמל אישי של משתמש
אני פה

מצבה של האישה שנורתה בתוך בניין הקפיטול קשה.

דיווח שגם בניין הקונגרס בגורגיה שם זוייפו הבחירות אמש באותה שיטה, נכבש בידי מפגינים

דיווח בניוזמקס על אדם שנורה בצווארו ואחד ברגל

חבר קונגרס רפובליקני בקריאה לטראמפ: אתה חייב לעצור את זה

דובבער
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דובבער »

וואו וואו, איזה בלאגן, נורא ואיום

עמקן
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמקן »

*יש לי תחושה שהערב מת המירוץ של טראמפ לקדנציה שניה ב-2024*

עמית סגל

סמל אישי של משתמש
אני פה

2.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

לא יאומן מה שטיפת מוח יכולה לעשות ארה"ב על סף מלחמת אחים.

rich

אני פה כתב:
06 ינואר 2021, 22:33
2.jpg
מה בתמונה?

סמל אישי של משתמש
אני פה

בלאגן בקונגרס האמריקאי.

פריצה של מפגין או שוטר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מבזקן 12: כאוס מוחלט: שוטרי הקפיטול מכוונים נשקים לכיוון המפגינים. קרדיט: AP

סמל אישי של משתמש
אני פה

‏דוברת הבית הלבן: המשמר הלאומי ועוד כוחות פדרליים בדרך, בהוראתו של הנשיא טראמפ.

סמל אישי של משתמש
אני פה

טראמפ קורא שוב בטוויטר לא להיות אלימים ולכבד את החוק

סמל אישי של משתמש
מויישה

בצל העימותים הודיעה ראש העיר וושינגטון על הטלת עוצר בבירה החל מהשעה 18:00 שעון מקומי (01:00 בלילה שעון ישראל).
כשהמפגינים פרצו גדרות מחוץ לבניין הקונגרס והסתערו עליו, השתמשו שוטרים בגז מדמיע בניסיון להדוף אותם. חברי הקונגרס התבקשו להישאר במקומם ולקחת לידיהם את מסכות הגז המונחות מתחת למושביהם. באולם בית הנבחרים התפתח עימות בין אנשים שנמצאו בתוך האולם לבין מפגינים שהיכו על דלת הכניסה אליו מבחוץ וניסו לפרוץ פנימה, ובמהלך העימות הזה נשלפו כלי נשק.
הנשיא טראמפ, שרק שעה קודם לכן שלהב אלפים מתומכיו בהפגנה נגד אישור התוצאות שנערכה ליד הבית הלבן, קרא בטוויטר לתומכיו שלא לנקוט אלימות: "אנא תמכו בשוטרי הקפיטול. הם באמת בעד ארצנו. הקפידו למחות בדרכי שלום". שגרירת ארצות הברית לשעבר באו"ם, ניקי היילי, הביעה תרעומת על המחאה האלימה וכתבה בעמוד הטוויטר שלה: "לכל אזרח יש את הזכות למחות, אך מה שקורה כעת בבניין הקפיטול הוא פסול ולא אמריקני. אנחנו טובים יותר מזה".

סמל אישי של משתמש
מויישה

הסרטות מטורפות לגמרי מהקפיטול.
דמוקרטיה היא דבר שברירי מכדי לשחק בו.

סמל אישי של משתמש
מויישה

5ff6201101ceb4da4.jpg

שלח תגובה