גור

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

טייטל
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים

גור

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

עדכון:
מתוך זעם מוצדק על החלטת הממשלה להטיל סגר בחגי תשרי, חסידי גור הורידו את כל ההודעות בלוח המודעות אצלם הקורא לכל אחד להישמע בכל תוקף להוראות "משרד הבריאות". תלו הודעות חדשות הקוראות להישמע להוראות "מומחי הבריאות".

כבר אפשר להתחיל אשכול חדש כמו האשכול הארוך והוויכוחי של בעלזא, רק להחליף את "בעלזא" ב"גור".

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 342 פעמים

Re: גור

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

אין קשר בין השמירה לנתוני ההדבקה, ברגע שמסתובבים בחוץ וילדים לומדים במוסדות חינוך, ההדבקה היא נחלת כולם. במחלקות הקורונה אין יותר חסידים מליטאים, ואין יותר חסידי בעלזא מחסידי גור. כולם מלקקים את אותו דבש.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 87 פעמים
קיבל תודה: 622 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הבנתי שילדים או מי שאין לו סימפטומים הרבה פחות מדביקים

גרנולה
נתן תודה: 1995 פעמים
קיבל תודה: 1049 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

לגבי ילדים:
viewtopic.php?p=534234#p534234

https://davidson.weizmann.ac.il/online/ ... 7%A6%D7%91

לגבי ללא תסמינים:
viewtopic.php?p=526116#p526116

https://davidson.weizmann.ac.il/online/ ... 7%99%D7%9D

לפתוח עוד אשכולות (צאנז, קרלין, ויז'ניץ) שיעסקו בקורונה או שיש מספיק..? ;)

משה 10
נתן תודה: 88 פעמים
קיבל תודה: 77 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

האם זה נכון שגור מגיעים בסוף כן לירושלים לר"ה?

סמל אישי של משתמש
אני פה

ברור שכן. הם כבר חודש לא יוצאים מהישיבות והקפסולות בגלל שרוצים לנסוע לרבי לראש השנה.

משה 10

הבנתי שעכשיו מדברים שרוב הציבור יגיע ולא רק מי שהיה בקפסולות

סמל אישי של משתמש
אני פה

לא נראה לי, בגור לא שמרו את ההנחיות בגלל גמזו ואידלשטיין...

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 342 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

בגור מדברים על מרד. אין יותר הודעות של שמירת הנחיות משרד הבריאות אלא הודעות חדשות על שמירת הנחיות מומחי בריאות. ויש הבדל גדול
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

משה 10

במשטרה נערכים ל"פלישת" רבבות חסידי גור לבירה | מעריבwww.maariv.co.il › חדשות › בארץ
לפני 12 שעות - בחסידות גור, הגדולה ביותר בישראל ובראשה האדמו"ר הרב יעקב אריה אלתר, זועמים על הכוונה להטיל סגר ועוצר על ירושלים. בחסידות הוחלט להיצמד בראש השנה למתווה הקפסולות, כפי ...

זה כותרת שמצאתי
חסום לי אם מישהוא יוכל להעלות
תודה

סמל אישי של משתמש
אני פה

שלחו במיילים.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

כל מה שזז לציבור החרדי במייל <kol@kolmzaz.co.il‏>

יהודהניו
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 508 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהודהניו »

משה 10 כתב:
16 ספטמבר 2020, 19:50
האם זה נכון שגור מגיעים בסוף כן לירושלים לר"ה?
ביהמ"ד יהיה מחולק לקפסולות וכל חסיד יוכל להיות רק ביום אחד מכל החגים

יהודהניו

Eh5KroUXYAAxx_Y.jpg

יהודהניו

כמו"כ שברו את הקיר בין ביהמ"ד הישן לחדש וכולם יהיו ביחד

סמל אישי של משתמש
אני פה

מה זה מיטות? יותר גרוע מהאוהלים באומאן.

יהודהניו

האם אתם מעוניינים במראות קודש?

עקיב'לה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 144 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

יהודהניו כתב:
16 ספטמבר 2020, 23:18
האם אתם מעוניינים במראות קודש?
משתוקקים. אנא
אגב יהודניו. אני איתך.
לא אהבתי את ההתקפה נגדך באשכול המקביל.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

ההתקפה לא היה ח״ו נגדו אני מאוד נהנה מזה אבל כשמגיע כבוד ת״ח אסור לשתוק. ואני יודע שיהודה יתחרט ע״ז

יהודהניו

4000 כתב:
17 ספטמבר 2020, 00:30
ההתקפה לא היה ח״ו נגדו אני מאוד נהנה מזה אבל כשמגיע כבוד ת״ח אסור לשתוק. ואני יודע שיהודה יתחרט ע״ז
viewtopic.php?p=537422#p537422

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

לא מקובל עלי.
תעשה בבקשה שאלת חכם!

סמל אישי של משתמש
אני פה

קודם תעשה שאלת חכם אם מותר להשתתף כאן...

סמל אישי של משתמש
אני פה

יכול להיות שע"פ הלכה אסור לפרסם תמונה של מישהו אפי' אדם פשוט, אם לא מעוניין בכך.

שאלה | האם מותר לצלם תמונות של אדם בלא ידיעתו, ולהעלות אותם לרשת החברתית בלי רשותו?
תשובה | ראשית יש לברר האם אדם בעלים על דמותו, ויכול למנוע מאחרים לצלם אותו בלא רשותו?
בשו"ת 'שלמת חיים' 1 נכתב שאין לאדם בעלות על דמותו, כי לא נלקח ממנו דבר. לדבריו מותר לצלם אדם גם בלא הסכמתו, ואף לעשות בכך שימוש מסחרי. אולם יש שחלקו על דבריו ואסרו לצלם ללא בקשת רשות. 2 נראה שבמקומות ציבוריים לפי כל הדעות מותר לצלם אף בלא רשות המצולם. מכיוון שכל מי שמגיע למקום ציבורי מודע לכך שהוא חשוף ברחוב, וממילא נחשב הדבר כאלו ויתר ומחל על זכותו לפרטיות. 3
אך בנוגע לפרסום תמונה, אי אפשר לומר שכל מי שנמצא ברחוב מוכן שיפרסמו את תמונתו ומוחל על כך. אם התמונה מציגה את האדם בצורה מביכה, אשר מביישת אותו לעין כל ודאי, שאין לפרסמה 4 . יש להיזהר אף מגרימת צער ונזק עקיף, שכן פעמים שההקשר של התמונה יכול להביך את האדם, אף אם התמונה עצמה אינה מציגה את האדם בצורה מביכה. מי שרוצה לפרסם תמונות של אחרים צריך לשאול את עצמו, האם הוא היה מוכן שיפרסמו את תמונתו שלו בסיטואציה כזו. פרסום כזה נאסר מטעם איסור הונאת דברים, המכוון כנגד כל פגיעה רגשית באדם מישראל. 5 ויש שראו בפרסום תמונתו של אדם ופגיעה בזכותו לפרטיות גם עברה על איסור רכילות. 6
לסיכום, מותר לצלם אדם ברשות הרבים אף בלא רשותו, אך אסור לפרסם תמונות היכולות לגרום לפגיעה כלשהי, אפילו בעקיפין. אין לראות בהסכמה של האדם לצילומו, רשות לפרסם את התמונה.
28. פיצוי כספי על שימוש בתמונה בלא רשות (הרב אריאל בראלי)
שאלה | האם ניתן לתבוע פיצוי כספי על שימוש בתמונה לצורכי פרסום בלא רשות המצולם בה?
תשובה | כדי לתבוע פיצוי כספי על שימוש בתמונה לצורכי פרסום, יש להוכיח שאכן השימוש בה הועיל, והרווח הכספי גדל בזכותה. התביעה לפיצוי כספי יכולה להיסמך על דברי המשנה 'כיצד הלה עושה סחורה בפרתו של חבירו?' ופירש הרמ"ך 7 , שאין זה צודק שאדם ירוויח מנכסי חברו בלא רשותו. אף כאן, לכאורה יש לאדם בעלות על גופו, והצלם משתמש בתואר דמותו בלא רשות ולצורך מסחרי, ולכן עליו לשלם על כך. אך למעשה אי אפשר לתבוע תשלום על שימוש בתמונה של אדם. משום ש'זה נהנה וזה אינו חסר' - פטור 8 . האדם המצולם לא הפסיד כלום מפרסום תמונתו, ולכן אינו יכול לתבוע תשלום 9 . אם נעשה בתמונה שימוש מסחרי המחייב בפיצוי כספי על פי חוק, יש להתחשב בכך 10 . כמו כן אם התמונה הביכה את האדם וביישה אותו לעין כל, אזי יש מקום לפיצוי כספי, על פי חיוב בושת דברים, וכן על פי חוק הגנת הפרטיות, בהתאם לשיקול דעתו של הדיין 11 .

^ 1.. שו"ת שלמת חיים, סי' תשעג.
^ 2.. ספר משנה הלכות ג, סי' קיד.
^ 3.. וכן הביא בספר הליכות בין אדם לחבירו (פט"ו הע' כא), בשם הרב אלישיב.
^ 4.. עמק המשפט ד, עמ' נ.
^ 5.. עמק המשפט ד, עמ' תרכז.
^ 6.. חידושים וביאורים, פאה סי' א אות טז.
^ 7.. שיטה מקובצת, ב"מ לה ע"ב.
^ 8.. ב"ק כ ע"א.
^ 9.. בשו"ת שלמת חיים, סי' תשעג, נכתב שאין דין 'נהנה' שייך בתמונה, כי המצלם יוצר את התמונה, ולדבריו אי אפשר להתנגד לצילום.

BINYAMIN
נתן תודה: 63 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי BINYAMIN »

שימו לב כמה גדול כחה של סדיגורא, שאשכולה אוחז במאה אחוזי צפיה, ועוד עולה על גדותיה ומתפשט עד האשכול של גור...

סמל אישי של משתמש
אני פה

סדי-גור.

קונ.
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קונ. »

אגרת לראש השנה תשפ"א (1).pdf

אגרת הקודש מצדיק הדור, מלך ישראל

חימקה
נתן תודה: 43 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חימקה »

2020-09-17.jpeg

חימקה

כתבה מ הארץ

מערך הסעות, הקמת מקוואות ואלפי בדיקות קורונה: מתווה תפילת החג בחסידות גור

2,000 תלמידי ישיבות ואברכים ו-1,000 חסידים יגיעו לבית המדרש של החסידות בירושלים כדי לערוך את תפילת ראש השנה לצד האדמו"ר. החסידות הוציאה מיליוני שקלים כדי לעמוד בתקנות משרד הבריאות. גורם במשרד: "הם הקימו שם אימפריה"

אהרן רבינוביץ

עשרות אוטובוסים ייצאו היום )חמישי( בשעות הצהריים ממקומות שונים בישראל לעבר רחוב ירמיהו 3 בירושלים, מקום משכנו של בית המדרש הגדול של חסידות גור. באוטובוסים ייסעו כ-2,000 תלמידי ישיבות ואברכים מישיבות של החסידות שמבקשים לערוך את תפילת ראש השנה לצדו של האדמו"ר מגור, יעקב אריה אלתר. בהתאם למתווה שהוכן במיוחד עבור החסידות, התלמידים והאברכים צפויים לשוב לבתיהם בעוד שבוע וחצי, במוצאי יום כיפור. עד אז, הם יישארו סגורים בבית המדרש.
2,000 האברכים ותלמידי הישיבות יתפללו, יאכלו וישנו בבניין החדש מבין שניים של בית המדרש, אך לא ישהו באותו חלל עם האדמו"ר מגור. הוא ואלף מתפללים נוספים, שנבחרו בהגרלה בקרב החסידות, יערכו את תפילת ראש השנה בבניין הישן יותר של בית המדרש. בשנה שגרתית מגיעים לתפילות החג כ-18 אלף גברים וכ-4,000 נשים, אך השנה יגיעו 3,000 גברים בלבד - והנשים ייאלצו להישאר בבית.
כדי לעמוד בתקנות משרד הבריאות מבלי לוותר על תפילה גדולה ככל שניתן, בחסידות הוציאו אל הפועל מבצע לוגיסטי רחב היקף. בבניין החדש, בו ישהו תלמידי הישיבות והאברכים, הוקמו שלושה מקוואות ענק, נבנו מאה מקלחונים ושתי קומות הוכשרו לשינה. לפי הערכות, ההכנות עלו לחסידות כשבעה מיליון שקלים. בנוסף, המתפללים בשני הבניינים חולקו לקפסולות קשיחות והם יידעו בדיוק מאיזו כניסה בבית המדרש הם רשאים להיכנס ולצאת והיכן הם יכולים לשבת.
תלמידי הישיבות והאברכים לא יצאו מהישיבות שלהם בשלושת השבועות האחרונים והם לומדים בהן בקפסולות של 25. "אנשים הסכימו לוותר על האישה והילדים בשביל זה", אמרו בחסידות. לפני שאושרו להגיע לבית המדרש בירושלים, התלמידים והאברכים עברו שתי בדיקות קורונה. לדברי בכיר בחסידות, "היו הרבה קפסולות שנפלו כי נמצאו בהם חולים. בישיבה בבית שמש נפלו שלוש קפסולות עם כ-70 תלמידים. אמרו להם שהם לא יוכלו להגיע לתפילות. הבאנו טבחים שכבר החלימו מקורונה וגם אותם סגרנו בקפסולות. עשינו הכל בשביל שהתפילה הזאת תתאפשר".
לדברי בכיר בחסידות, התפילה של אלף החסידים בבניין הישן – שגודלו כ-3,600 מ"ר - עומדת בתקנות הסגר לבתי כנסת בחג, ושהות 2,000 המתפללים בבניין החדש עומדת בתנאי פעולת הישיבות. "לכן אנחנו לא רואים בזה בעיה וגם לא חושבים שצריך עבור זה אישור מיוחד", הוסיף. עם זאת, גורם במשרד הבריאות אמר ל"הארץ" כי האדמו"ר מגור, שידוע כקפדן בנושאי בריאות, הנחה שלא לפעול ללא אישור המשרד ולכן הדיונים בנושא ממשיכים גם כעת.על פי טיוטת מתווה התפילה שהגיעה לידי "הארץ", החסידות נדרשת "לבצע סימון והפרדה של מסלול כניסה ויציאה לקפסולות )התפילה, א"ר(". כמו כן, "שטח כל קפסולה יסומן על ידי מחיצות קשיחות או ניילון, כך שלא ניתן יהיה לעבור בין קפסולה לקפסולה". בטיוטה נכתב עוד כי יש לבצע רישום של כל המתפללים ולהעבירו ללשכת הבריאות המחוזית ולדסק חרדים במשל"ט הקורונה של משרד הבריאות. החסידות מחויבת גם למנות ממונה לכל קפסולה שיוודא שחבריה שומרים על הנהלים, יתעד את המצב הבריאותי שלהם על בסיסי יומי ויבצע תשאול רפואי. "מתפלל או איש צוות שייצא לא יוכל לחזור" נכתב בטיוטה, "לא תתאפשר כניסה של מתפללים מבית מדרש א' )הבניין הישן, א"ר( או מבחוץ".
הטיוטה מתייחסת גם לאופן ההגעה לבית המדרש: "המתפללים ייסעו לבית המדרש בהסעות ייעודיות שיוצאות ישירות מהישיבה לבית המדרש ללא עצירות. ישנה עדיפות שנהג ההסעה יהיה מצוות הישיבה. במידה ולא, בזמן הנסיעה ישמרו שני מטר מהנהג. הנהג והמתפללים יקפידו על מסכה ועל חלונות פתוחים".
בכיר בחסידות ציין כי בישיבות כבר מתורגלים בשינוע התלמידים באופן מרוכז לאחר שהוציאו אל הפועל מבצעים דומים בתקופה האחרונה. "לפני כמה שבועות הוציאו בישיבת חברון את כל הבחורים לים", סיפר, "הוציאו אותם ב-01:00 בלילה, העלו אותם לאוטובוסים, נתנו להם כמה שעות להתאוורר בים והחזירו אותם. בישיבה אחרת הוציאו לבריכה ובאחרת הוציאו לטבע. כל עוד התלמידים לא באים במגע עם אדם מבחוץ - אין עם זה שום בעיה".
גורם במשרד הבריאות אמר ל"הארץ" כי מתווה אלף המתפללים כבר אושר ו"מתווה ה-2,000" עדיין בדיונים. "לפי ההיגיון, אנחנו מבינים שגם זה צריך להיות מאושר", אמר, "הבעיה היא שיש כמה קפסולות שבהן היו חולים ויש עליהם דיונים". לדבריו, "זו החסידות ששומרת בצורה הכי קפדנית על הנחיות הקורונה, הם הקימו שם אימפריה". עם זאת, הוסיף, "אנחנו מבינים שיהיה קשה להסביר לציבור את ההבדל בין התפילה שם לבין מקומות אחרים". שלשום ערכו ועד הישיבות ונציגי החסידות - בהם ח"כ אליהו חסיד - פגישת זום בנושא עם מתאם פעולות הממשלה לענייני קורונה בציבור החרדי, אלוף במיל' רוני נומה ונציגי משרד הבריאות.

יהודהניו

חימקה כתב:
17 ספטמבר 2020, 13:19
2020-09-17.jpeg
מעניין שכותבים כבוד קדושת "כבו"ק" כפי הנוהג בסאדיגורה
וכן שלא כצבו מרן, וכתבו האדמו"ר (עם ה') מה שלא מקובל אצל חצרות החסידים
וגם שאין לרבי בלאנק רשמי

חימקה

אני חושב שזה יכול להיות גם ברכה לסוכות
זה הברכה של הרבי בער"פ האחרון
AUDIO-2020-09-17-11-51-11.mp3

שלח תגובה