עדכוני קורונה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

6910
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 127 פעמים

Re: עדכוני קורונה

נושא שלא נקרא על ידי 6910 »

בעקבות הסגר בחגים: השר יעקב ליצמן התפטר מהממשלה
בעקבות הסגר הצפוי בחגים שיבוא להכרעת הממשלה, הודיע שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן כי הוא מתפטר מהממשלה. בדקות האחרונות הניח ליצמן מכתב התפטרות.

במכתב ששיגר לנתניהו כתב השר ליצמן: "מזה כחודש ימים, בעוד אנו מתמודדים עם נתוני התחלואה בישראל, אני שב ומתריע נוכח הכוונה שסומנה מראש בידי פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, להטיל סגר מלא בחגי ראש השנה ויום הכיפורים הקרובים, מה שימנע ממאות אלפי יהודים, מכל האוכלוסיות והמגזרים, להתפלל בבתי הכנסת. מדובר אדוני ראש הממשלה בהחלטה קשה שתדלל ותקטין משמעותית את כמות הבאים לבתי הכנסת בראש השנה ויום כיפור, בייחוד רבבות אלפי יהודים, ממגוון אוכלוסיות שונות, חלקם כאלה שזו בשבילם פעם יחידה בשנה שהם נוהגים להגיע לתפילה בבית כנסת".

"חזרתי על התרעתי זו והתנגדתי להטלת סגר מלא דווקא בחגים בתקיפות בכל פורום שהוא, בקבינט הקורונה, בדיוני הממשלה, בשיחות עמך ועם חברים נוספים בקבינט, וגם בכלי התקשורת. הדגשתי ואמרתי שאם אכן יש צורך בסגר מלא, אין להמתין עם עליית נתוני התחלואה בקצב הזה, וכי יש להחליט עליו אז, מלפני חודש, מלפני שבועיים ולא בחגים".

"פרוייקטור הקרונה פרופ' רוני גמזו הכחיש כל הזמן והסביר לי שזו לא הכוונה. לצערי, הוכח שצדקתי בדבריי וכי ההחלטה לסגר מלא בחגים סומנה מראש תוך סיכון מיותר וגרימת עליית התחלואה במשך הזמן. בנוסף התברר כי גם סיכום שהיה על בתי הכנסת הופר וכי ההחלטה להטלת סגר מלא לא תאפשר הפעלת בתי הכנסת בחגים לפי מתווה נומה, זאת בניגוד למסוכם בפירוש בינינו. לפיכך לא אוכל להמשיך בתפקידי כשר, וכי החלטתי להתפטר מהממשלה ואחזור לכהן כחבר הכנסת לפי החוק הנורבגי".

שר השיכון היוצא יעקב ליצמן אמר:
"במשך חודש ימים אני שומע על התוכניות לסגור את המדינה בחגים והתרעתי לאורך כל הדרך שזהו עוול וזלזול במאות אלפי אזרחים, חרדים, דתיים ומסורתיים. אם צריך לעשות סגר מלא, איפה הייתם עד עכשיו? למה חגי ישראל הפכו כתובת נוחה לטיפול בקורונה על אף הסבל הקשה לציבור. אני רואה כפגיעה ערכית מהותית את העובדה שחגי ישראל הפכו למשהו שניתן לפגוע בהם, בתכנון מראש, לעומת תחומים אחרים כהפגנות המוניות, עונת החופש ביולי-אוגוסט וכדומה. מצערת העובדה שהסגר בחגים תוכנן וסומן מראש בידי פרויקטור הקורונה וזאת מחוסר הערכה לחגי ומועדי ישראל".

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, אמר בתגובה לפרישתו של השר ליצמן מן הממשלה: "אני מצטער על פרישתו של השר יעקב ליצמן מהממשלה. יש לי הערכה עצומה למנהיגותו ולעשייתו לאורך שנים בממשלה ובכנסת. אני מאוד מקווה שתימצא הדרך שתאפשר את המשך כהונתו בממשלה. השותפות הזו חשובה בימים רגילים ועל אחת כמה וכמה בימים מורכבים אלה".

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 87 פעמים
קיבל תודה: 622 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, הגיב על התפטרות השר ליצמן מהממשלה.

"שוחחתי עם ידידי הרב ליצמן ואמרתי לו בשם חברי סיעת דגל התורה שאנו מצטערים על התפטרותו מהממשלה. כולנו תקווה שהנסיבות ייפטרו והוא יוכל לשוב לתפקידו במהרה", אמר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מנהלי בתי החולים שהוזמנו לישיבת הממשלה לא תומכים בסגר מלא. עוד מעט ציטוטים מדויקים אבל בינתיים אני שומע כך:
מנהל שערי צדק - הפתרון הוא לא סגר מחר

משנה למנכל שיבא - לא קרובים לקריסה של מערכת הבריאות

מנהל רמבם - המספרים עולים, אבל לא מדברים במונחים של קריסה

מנהל בילינסון - המגמה אכן השתנתה מאמצע אוגוסט אל לא מדובר בקריסה של בתי החולים. יש חרדות מיותרות, לא נדרש סגר מלא.

ירון אברהם (טלגרם)

סמל אישי של משתמש
אני פה

*שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין בפתח ישיבת הממשלה:*
"מכניסתי לתפקיד הובלתי יחד עם ראש הממשלה לפתיחת המשק תוך התוויית "תו סגול" בהידברות עם ענפי המשק השונים. אבל בד בבד דרשתי לקיים אכיפה אגרסיבית, אפקטיבית ובלתי סלחנית.

לצערי, זה לא קרה. עכשיו אין מנוס מקיום סגר. הבאנו הצעה. ממש לא אהיה מאושר כשהיא תאושר. זהו יום קשה מאוד למדינה. אבל היא הצעת אין ברירה.

ולכן אני מבקש שיהיה ברור - *מלבד שינויים קוסמטיים כאלה ואחרים, לא אאפשר משא ומתן על התכנית. אני אומר כבר בתחילת הדיון בצורה ברורה - אם התכנית לא תתקבל אמשוך אותה ולא אביא תכניות חלופיות.* הקורונה היא לא עניין פוליטי ולא עניין לפופוליזם. היא עניין של חיים ומוות. אני מציע לכל מי שטוען שאפשר אחרת, לעשות סיורים בבתי החולים, במחלקות הקורונה, ולראות את המצב.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עקיב'לה כתב:
10 ספטמבר 2020, 23:52
אני לא מאמין להתמרמרות של ליצמן
מאמין?

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

אני פה כתב:
13 ספטמבר 2020, 14:11
עקיב'לה כתב:
מאמין?
ממש לא!
או שהוא חוזר בעוד חודש..
או שהוא בכלל רצה וועדת הכספים ולא שר בנוגע למשפט ועכשיו בוא תופס על משהו...

גרנולה
נתן תודה: 1995 פעמים
קיבל תודה: 1049 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

עמית סגל: ליצמן כבר התפטר בעבר מהממשלה בגלל חילולי השבת ולאחמ"כ חזר לכהן בה. שימו לב שעכשיו גם לא עזב את הקואליציה. לא רואה בזה כזו דרמה גדולה. צריך גם לזכור שבקרוב כתב אישום בפרשיותיו. ממילא לא יוכל לכהן בכנסת הזו.

סמל אישי של משתמש
4000

אני כתבתי את הפרשנות כבר לפני עמית סגל.
הוא סתם הועתק אותי הסגל הזאת ..
לא בסדר.. 😎

סמל אישי של משתמש
אני פה

כמה משרי הממשלה יצאו נגד התנהלות מערכת הבריאות וממונה הקורונה. "את הדגל האדום היה צריך להניף לפני חודשיים".
שניים משרי הממשלה, יובל שטייניץ וזאב אלקין, מתחו במהלך הישיבה העוסקת בסגר בחגי תשרי, ביקורת על מערכת הבריאות ועל התנהלות ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו.

"יפה שאתם מרימים דגל אדום עכשיו, כשבתי החולים מתחילים להיסתם. את הדגל האדום הזה הייתם צריכים להניף לפני חודשיים או חודש", אמר השר שטייניץ.

"לפי מה שאנחנו יודעים יש לפחות 20% חולים שנשארים נכים עם פגיעה בריאות או כאלה שבריאותם נפגעת לטווח ארוך. זה נתון שלא מדברים עליו מספיק והוא עלול לפגוע גם בכלכלה", הוסיף.

השר זאב אלקין היפנה את האצבע המאשימה לפרופ' גמזו. "אתה זגזגת כל הזמן. מתוכנית הרמזור לפני שבועיים, להצעה של סגר מלא היום. כל הזמן המומחים משנים את ההמלצה שלהם לא בצורה שיטתית ובלי פרמטרים ברורים. גם היום לא שמים קריטריונים ברורים מתי יוצאים מסגר מלא ועוברים לשלב השני".

"אי אפשר להשלות את עצמנ. בקבינט הקורנה הסבירו שכדי שסגר יהיה אפקטיבי הוא צריך להמשך 4-3 שבועות ולא שבועיים, וצריך לומר זאת ביושר לציבור", אמר אלקין.

ראש קבינט המומחים של תוכנית "מגן ישראל", פרופ' רן בליצר, ענה לטענות. "אם מדברים על הגבלות של חודש עכשיו זה הזמן כי אנחנו מאבדים שליטה - צריך לקבל החלטות. איבדנו את השליטה על ההדבקות בכל האזורים".

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב:
13 ספטמבר 2020, 01:45
מצוה לפרסם.

קורונה וירוס: לראשונה מחקר מבוקר על קבוצת מאושפזים מצא מובהקות סטטיסטית ליעילות של ויטמין D (במינון גבוה 10000 U ביום)

המחקר בוצע על 76 חולים שהגיעו לאשפוז. וחוץ מההבדל של טיפול או אי טיפול בויטמין D במינון גבוה, כולם קיבלו את הטיפול הטוב הרפואי הטוב ביותר.

תוצאות
מתוך 50 שטופלו בויטמין D, רק אחד נזקק לטיפול נמרץ(2%), ואף אחד לא מת.
מתוך ה26 בקבוצת הבקרה שלא טופלו בויטמין, 13 (50%) נזקקו לטיפול נמרץ, 2 מתו.
היום במקרה (רק מה') דברתי עם יהודי כבן 60 וספרתי לו על סגולת הויטמין D, אז הוא אמר לי משהו מעניין, שהוא כבר לוקח יותר משנה ויטמין D בקביעות בגלל בעיה רפואית מסויימת, והוא באמת היחיד מבני משפחתו שלא נדבק בקורונה אפי' שחי איתם באותם חדרים וכו ובבדיקה יצא שלילי , ואשתו חשה ממש ברע, זה ראי' שזה עוזר בס"ד למניעה.

ראיתי אתמל ראיון עפ פרופ' (דתי) גדול בהדסה הוא ממליץ בחום לקחת ויטמין D כל יום, ואם אפשר גם פשתן טחון שבס"ד מחזק מאוד את המערכת החיסונית.
ולכן מומלץ מאוד לכל אחד, ובפרט לזקנים ואנשים חלושים שפוחדים מהקורנה להעביר להם את המידע הזה. שנה טובה ומתוקה.

סמל אישי של משתמש
4000

במהלך מסיבת עיתונאים לתקשורת - כתבת ׳ערוץ 13׳ הביכה את רה״מ נתניהו בנתונים. נתניהו תקף אותה: ״את לא נותנת פה נאומים, את שואלת פה שאלות, גם אם הביאו לך שאלות מוכנות מהבית לשאול״.
הגיע הזמן להוריד לו הצבע הפנים!!

סמל אישי של משתמש
4000

אני פה כתב:
13 ספטמבר 2020, 14:11
עקיב'לה כתב:
מאמין?
אתה עדיין מאמין לליצמן??!?!

ישי כהן ליעל דן ב׳גל״צ׳ - ״מתווה בתי הכנסת הוא הרע במיעוטו. מצד אחד אי אפשר למנוע תפילה בימים נוראים מצד שני חוששים מהתפרצות. מדובר במתווה המקורי שהוסכם בין דרעי וליצמן לנתניהו, התפטרות ליצמן מנעה את ההסתה שלכם בתקשורת נגד הציבור החרדי״.

סמל אישי של משתמש
4000

הכל סוכם מלכתחילה לא ראית שזה לא הזיז את נתניהו במילימטר??

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 105 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

(גל"צ) יו"ר ועדת קורונה ח"כ שאשא-ביטון בדיון:
עפ"י נתונים המצויים בידי, כ-23% מנפטרי קורונה באחד מבתי"ח הגדולים בוודאות לא נפטרו מהקורונה עצמה.

הודעת פרופ' מטות מצוות גמזו:
בשבועות האחרונים הצטרפתי לפרויקט 'מגן ישראל' וניסיתי לשנות מבפנים. כעת, עם ההחלטה על סגר נוסף, אני מרגישה אכזבה עמוקה. סגר הוא אסון, אינו מביא איתו פתרון אלא הודעה בכישלון, וצר לי שלא הצלחתי למנוע את ההחלטה.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי:
אם מישהו ייסע לפני החג למשפחה, הוא יצטרך ככל הנראה להישאר שם שבועיים. לא נוכל לנסוע להורים במרחק של יציאה מהעיר.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 342 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

שמתם לב שרוב החולים בימים האחרונים הם תושבי ערים ירוקות ורק מיעוטם מערים אדומות?

כי גמזו הרמזור טיפש הרבה יותר מהקורונה החכם. הוא לא מבין שהקורונה עוצר באדום ונע בירוק, בדיוק כמו כולם....
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

zeevi
נתן תודה: 72 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

והוא גם לא מבין שהבני ברקים לא ממש יודעים מה עושים ברמזור...

סמל אישי של משתמש
ספירה

המשטרה מזהירה:
מי שייסע לארוחת החג בבית הוריו לפני הסגר, לא יוכל לחזור לביתו ויקבל קנס של 500 ש"ח.

ערוץ 13:
לא תהיה אכיפה מעשית על בתי הכנסת בימי החגים. במערכת הבריאות ממליצים לאסור כניסה של בני 60 ומעלה לבתי הכנסת.

כאן:
המשטרה הציגה היום בדיונים פנימיים שורה של בעיות באכיפה בתקנות שנקבעו לסגר ובהן: מורכבות במתווה התפילות, קושי משמעותי לאכוף את מגבלת התנועה בשל ריבוי המטרות שבגינן ניתן לצאת אל מעבר ל-500 מטרים, וקושי בההתמודדות עם מסעדות ועסקים שיימרדו.

סמל אישי של משתמש
ספירה

הסתה.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 301 פעמים
קיבל תודה: 487 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

יש תמונה יותר גדולה..שם רואים גם את הרבי (ברצינות)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 147 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

יאיר כתב:
15 ספטמבר 2020, 00:48
יש תמונה יותר גדולה..שם רואים גם את הרבי (ברצינות)
תגדיל את זו, אולי תראה גם פה.
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 301 פעמים
קיבל תודה: 487 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

יש לי את התמונה. אם לא יעלו אעלה בעז"ה מחר
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
ביטחון

מנחם גשייד מגחך בחריפות על סגר החגים

פרופסור אני רק שאלה;

מנכ״ל משרד הבריאות מזהיר שכל מי שיבחר לצאת ביום שישי טרם הסגר לעיר אחרת, ייאלץ להישאר באותה עיר למשך כל תקופת הסגר. 21 יום במצטבר. מי שינסה לשוב לביתו לאחר החג - ייקנס ובמקביל המשטרה תשיב את הרכב ונוסעיו על עקבותיהם. כי ככה אוכפים סגר !!!!

מצד שני, לו אני תושב בני ברק שיוצא ביום שישי הקרוב ליוון או לקפריסין ואשוב לארץ הולדתי בצאת החג - המשטרה תאפשר לי לשוב לבידוד בבית. ללא קנס וללא עיכוב. ככה אוכפים סגר???? ומה עושה את ההבדל בין נסיעה לירושלים לנסיעה לאתונה? הדיוטי פרי?

מצד שלישי, אם אבחר לעלות למחרת החג על תחבורה ציבורית, אוכל להגיע למחוז חפצי. שכן התחבורה הציבורית תפעל (במתכונת מצומצמת). ככה אוכפים סגר???

ונניח שאני נתפס על ידי שוטרים בכביש 1, ואני טוען להגנתי שאני חוזר מחופשה מחו״ל, או אז המשטרה תאפשר לי להמשיך לנסוע הביתה? ככה אוכפים סגר????

ועוד שאלה; יצאתי 500 מטר מהבית, ואופס ... פיספסתי ואני 700 מטר מהבית. אני מועכב על ידי שוטר שתוהה על פשר התרחקותי מהבית ואני משיב לו; אני כרגע בספורט יחידני כך שלא חלות עלי כל מגבלה. ככה אוכפים סגר????

ודווקא לשאלה הבאה יש לי תשובה: למקום עבודה חיוני מותר לצאת תוך שמירת מרחק של 2 מטר. רק בבית הכנסת קיימת חובה של שמירת מרחק של 4 מטר. אתם לא באמת תוהים למה....

ובשורה לרוכבי האופניים ביום כיפור : צפו להפתעות והקלות. לעומתם המתפללים והצמים ביום כיפור צפו להגבלות. כי ככה אוכפים סגר !!!!

סמל אישי של משתמש
ביטחון

ובעקבות הנ"ל יש לעשות חקירה מה דינו של השב מאומן לאחר ראש השנה?

מצד אחד דינו כשב מיוון ולא זקוק להסגר של מצורעים.

מצד שני, הרי היה במקום שמדינת ישראל עשתה הכל כדי שלא להיות שם, בדיוק כמו בתי הכנסת של האדמו"רים, הגדולים, אז כן יזדקק לבידוד למרוץ ששב מחו"ל.

וכן צריך ליישב היכן צריך להיות השאלה הזו באשכול זה או באשכול אומן תשפ"א?

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני מבין את הגיחוך שבדברי גשייד. אז מה הוא מציע לעשות?

וחוץ מזה הייתי שמח לראות מסמך מגובש של כלל הגורמים הרפואיים החרדים כמו פירר ועוד, שכל השנה נלחמים על כל נפש מישראל, להגיד מה כן לעשות ולא מה לא.
עצות אמיתיות שמועילות לכלל הציבור בישראל, ולא להיטפל לקטנות. אני כבר מבולבל לגמרי לא יודע מי נגד מי.

זה חלק מגזרת הקורונה "והיית משוגע ממראה עיניך".
נערך לאחרונה על ידי אני פה ב 15 ספטמבר 2020, 02:26, נערך 2 פעמים בסך הכל.

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 49 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

ושאלה נוספת. למה אריה דרעי כל כך נלחם בעד קיום הסגר? מדוע כל כך דחוף לו שיהיה סגר?

סמל אישי של משתמש
אני פה

יש לו הנאה להציק לכולם.

נתן יעקובוביץ

נו, באמת. אני שואל ברצינות. מה מונח מאחורי הדחף שלו לסגר?

סמל אישי של משתמש
אני פה

בפשטות חי אדם. לא ראית את הדרשה שלו במוצאי שבת?

נתן יעקובוביץ

בקיצור. הוא פשוט מאמין בזה. הבנתי.
(והדרשה? היכן ניתן לראות? לשמוע?)

סמל אישי של משתמש
אני פה