עדכוני קורונה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

עקיב'לה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 144 פעמים

Re: עדכוני קורונה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אני לא מאמין להתמרמרות של ליצמן

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 87 פעמים
קיבל תודה: 622 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אני כן, בגור כבר סידרו הכל שיתאים לאלפי אנשים עם קפסולות והרשמות, לפי המתווה החדש תפילות רק בשטח פתוח.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

אני גם לא.
הוא הצביע כמה פעמים בעד...
וגם מענין למה דרעי הצביע בעד.
עכשיו ליצמן הצביע נגד שראה שזה בכל מצב יעבור..

סמל אישי של משתמש
אני פה

בתום ישיבה ממושכת, קבינט הקורונה אישר את ההחלטה להטיל סגר החל משבוע הבא, במהלך הדיון זעם השר יעקב ליצמן על ראש הממשלה בעקבות החלטות לצמצם את בתי הכנסת.

תחילה בדיון דובר כי בתי הכנסת יפעלו על פי מתווה הרמזור, על פי הגדרת העיר, אלא שלקראת הדיון הגיעה ההצבעה לפיה כל הארץ תוגדר כעיר אדומה, כשעל כל פתח בבית כנסת ייכנסו 20 מתפללים.

ליצמן זעם על ראש הממשלה והטיח בפנים בטונים גבוהים: "שקרנים, הופכים הצבעות" והאשים את הפרויקטור כשלדבריו "גמזו רוצה להפיל את הממשלה".

כמו כן ביקש שר השיכון ליצמן להעלות את מספר המתפללים, כך שבימים הנוראים יורשו להתפלל מעבר למגבלות הקיימות. ראש הממשלה השיב לליצמן כי "בתי תפילה מיוחדים נסמיך את משרד הביראות לתת פתרון חריג".

ליצמן לא הסתפק בתשובה וביקש החלטה במקום, "לא רוצה; לא מאמין להם", אמר. ולבסוף הצביע נגד. וסוכם כי הנושא יוכרע רק בישיבת הממשלה ביום ראשון.

למרות הזעם, השר אריה דרעי סבר בדיון כי המתווה מספק והצביע בעד הסגר, תוך שהוא יוזם חלוקה של שופרות ופתרונות למניינים שיחולקו בבתי ספר ומתנ"סים.

עוד עלה בדיון נושא ההכנה לסוכות, רכישת ארבעת המינים והכנות לבניית סוכה. אחד השרים החרדים בקבינט אמר כי בימים הקרובים יגובש מתווה שיגדיר את מכירת ארבעת המינים כעסק חיוני מה שיאפשר את מכירתם.

ההחלטות יובאו לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. הממשלה תקבע את המועדים לכניסה לתוקף של השלבים השונים, תוך תשומת לב לכך שכניסה לתוקף של השלבים השני והשלישי תהיה כפופה לעמידה ביעדים של השלבים הקודמים להם.

תקנות מפורטות יובאו לאישור סופי של הממשלה לאחר אישור ההחלטה העקרונית ביום ראשון.

בשלב הראשון מדובר בסגר.

הפעולות שיתבצעו לאכיפתו:

1. הגבלות תנועה של 500 מטר ממקום המגורים.

2. סגירת מערכת חינוך, למעט חינוך מיוחד (כיתות ה' ומעלה לימוד מרחוק לאורך החגים).

3. סגירת פעילות המגזר הפרטי והציבורי (עבודה מהבית ככל הניתן), למעט עבודות חיוניות, מרכולים, בתי מרקחת ועסקים חיוניים.

4. תפילות במרחב הציבורי בהתאם למתווה שיוסכם.

5. סגירה מלאה של מסעדות (למעט שירות משלוחים), פנאי ובילויים, עסקים ומסחר ותיירות פנים.

השלב השני: ריסון מהודק

פעולות שיתבצעו:

1. הגבלת מעבר בין ערים.

2. הגבלת התקהלויות לאורך כל התקופה על פי מגבלות הצבע האדום ברמזור.

3. סגירה מלאה של מסעדות, פנאי, בילויים, קניונים, תיירות פנים, מסחר ועסקים מקבלי קהל.

4. סגירת מערכת החינוך, למעט חינוך מיוחד, לאורך כל התקופה, מלבד למידה מרחוק לכיתות ה' ומעלה. חידוש הלימודים לאחר סוכות ייבחן בהערכת מצב מיוחדת.

5. מגזר ציבורי במתכונת חירום.

6. מגזר פרטי – עבודה בהיקף 30%-50% במקומות ללא קבלת קהל (משרדים, מפעלים וכו') – עבודה מהבית לכל מי שיכול.

השלב השלישי: תכנית הרמזור

מעבר לפעילות בהתאם לתוכנית הרמזור בסיום שני השלבים הראשונים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הם סותרים את עצמם מיניה וביה, בהחלטת הממשלה נכתב תפילות רק במרחב הפתוח, אז מה קורה?

whynot
נתן תודה: 253 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מה זה הטירוף הזה?
לא נוכל ע"פ החוק לצאת מה-500 מטר לילך להבית כנסת בר"ה ויו"כ, אלא נצטרך ע"פ חוק להתפלל בחןץ בחום ביו"כ ולהתעלף? כתבתי "ע"פ חוק" כי ברור שכולם יצפצפו ע"ז, אבל למה עושים כזה חוק מטורף שמוריד יותר ויותר ויותר האימון של הציבור החרדי במערכת השלטונית?

איך זה שבמדינה גדולה כמו א"י 500 חולים קשים הוא כבר קרוב לקצה הסיבולת? אני באמת לא מבין.

zeevi
נתן תודה: 72 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

whynot כתב:
11 ספטמבר 2020, 00:44
מה זה הטירוף הזה?
לא נוכל ע"פ החוק לצאת מה-500 מטר לילך להבית כנסת בר"ה ויו"כ, אלא נצטרך ע"פ חוק להתפלל בחןץ בחום ביו"כ ולהתעלף? כתבתי "ע"פ חוק" כי ברור שכולם יצפצפו ע"ז, אבל למה עושים כזה חוק מטורף שמוריד יותר ויותר ויותר האימון של הציבור החרדי במערכת השלטונית?

איך זה שבמדינה גדולה כמו א"י 500 חולים קשים הוא כבר קרוב לקצה הסיבולת? אני באמת לא מבין.
500 חולים קשים רק במחלקת קורונה לא כולל מחלקות אחרות

zeevi

אם לא שהחרדים שחלו בקורונה היו מטפלים בעצמם ברפואה אלטרנטיבית, בתי החולים היו קורסים מזמן!

סמל אישי של משתמש
אני פה

לבונה?

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 105 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

4000 כתב:
11 ספטמבר 2020, 00:00
וגם מענין למה דרעי הצביע בעד.
שאיפתו היתה להוריד הכתם מעל החרדים שהמה מפיצים את הנגף,
ולכן התנגד לסגר ערים אדומות (דהיינו שכונות של רק החרדים), והסכים בעד סגר כללי, כולל תל אביב וחיפה וכו',
כהפתגם: אף שאקבל שני סטירות - העיקר שאתה תקבל סטירה אחת...

טוב ומטיב
נתן תודה: 378 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

ר"ה יוכ"פ ממילא כולם בבית, אז למה סגר?
סוכות חוגגים ביחד וטיולים ושמחות בית השואבה אז יעשו סגר,
אלא מאי רוצים לסגור את הבתי כנסיות בר"ה ויום כיפור.

zeevi

אני פה כתב:
11 ספטמבר 2020, 00:57
לבונה?
לא רק.
לא את הכל אפשר לכתוב בפורום גלוי.
כל מי שהיה לו קרוב משפחה חולה במצב לא קל, כלו', לא רק חולשה אלא בעיות נשימתיות לחץ דם דופק וכו' וכו', יודע במה מדובר.
https://www.jdn.co.il/health/1370207/

סמל אישי של משתמש
אני פה

מכתב.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

whynot
נתן תודה: 253 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

האם רק אני מתקשה להבין מה זה "על דעת מרנן ורבנן הגרח"ק והגריג"א"?
האם הגרב"מ אזרחי ושאר רה"י לא יכולים לחתום מכתב בלי שיהיה "על דעת מרנן ורבנן"?

אני נתקף בבחילה כשאני קורא היתד של יום שלישי, יכול להיות שכך דרכם כסל למו מעולם, ורק אני התבגרתי קצת, ואכן כבר כמה חודשים שאני כמעט ולא קורא העיתון אולי בגלל השקר וכו' שמשפריץ שם מכל פינה (כמובן שהפלס לא יותר טוב בזה, אבל הם לא מוציאים עיתון חינמי).

סמל אישי של משתמש
אני פה

בגלל שכל אחד טוען שמרן לא מסכים וכו'.

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרסום ראשון ב'בחדרי חרדים': נציגי הקהילות והחסידויות בירושלים מתארגנים בשעות האחרונות יחד עם אנשי 'העדה החרדית' לקיים שבוע הבא ביום שישי ערב ראש השנה הפגנת ענק בהשתתפות אנשים נשים וטף על פני רחובות ככר השבת, מלכי ישראל, מאה שערים, ויחזקאל, נגד מה שהם מכנים התעללות הממשלה והרשויות במגזר החרדי.

לדבריהם מה שקרה בחצי שנה האחרונה בכלל, ובסגר החמור והאפלייה כנגד שכונות חרדיות בפרט, ועולה על כולנה כוונת השלטונות למנוע מציבור המתפללים להגיע לתפילות ראש השנה בבתי הכנסת, ההפגנה תתקיים על פי כלל ההנחיות הבריאותיות שהורו רבני הקהילות ובד"ץ 'העדה החרדית',

בימים אלו יושבים נציגי 'ועד הקהילות' עם נציגי המשטרה על מנת לאשר הפגנה זו ומקווים כי ביום ראשון יינתן האישור.

הרב שמעון בלוי חבר ב'ועד הקהילות' שעומדים ביחד עם 'העדה החרדית' מסר ל'בחדרי חרדים': "היות והציבור החרדי הוא ציבור שנשמר היטב ומקפיד על כללי הבריאות, אין מצב שלציבור השמאל בישראל יהיה את הזכות הדמוקרטית להפגין ולציבור החרדי שנשמר לפי כל הכללים תשלל זכות זו".

העסקנים המטפלם בענין אומרים ל'בחדרי חרדים' כי פרטים נוספים על ההפגנה ועל זמני ההסעות מכל רחבי הארץ להפגנה זו יימסרו בשבוע הבא נציגי הקהילות,

טריסקער
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טריסקער »

אני פה כתב:
11 ספטמבר 2020, 13:32
פרסום ראשון ב'בחדרי חרדים': נציגי הקהילות והחסידויות בירושלים מתארגנים בשעות האחרונות יחד עם אנשי 'העדה החרדית' לקיים שבוע הבא ביום שישי ערב ראש השנה הפגנת ענק בהשתתפות אנשים נשים וטף על פני רחובות ככר השבת, מלכי ישראל, מאה שערים, ויחזקאל, נגד מה שהם מכנים התעללות הממשלה והרשויות במגזר החרדי.

לדבריהם מה שקרה בחצי שנה האחרונה בכלל, ובסגר החמור והאפלייה כנגד שכונות חרדיות בפרט, ועולה על כולנה כוונת השלטונות למנוע מציבור המתפללים להגיע לתפילות ראש השנה בבתי הכנסת, ההפגנה תתקיים על פי כלל ההנחיות הבריאותיות שהורו רבני הקהילות ובד"ץ 'העדה החרדית',

בימים אלו יושבים נציגי 'ועד הקהילות' עם נציגי המשטרה על מנת לאשר הפגנה זו ומקווים כי ביום ראשון יינתן האישור.

הרב שמעון בלוי חבר ב'ועד הקהילות' שעומדים ביחד עם 'העדה החרדית' מסר ל'בחדרי חרדים': "היות והציבור החרדי הוא ציבור שנשמר היטב ומקפיד על כללי הבריאות, אין מצב שלציבור השמאל בישראל יהיה את הזכות הדמוקרטית להפגין ולציבור החרדי שנשמר לפי כל הכללים תשלל זכות זו".

העסקנים המטפלם בענין אומרים ל'בחדרי חרדים' כי פרטים נוספים על ההפגנה ועל זמני ההסעות מכל רחבי הארץ להפגנה זו יימסרו בשבוע הבא נציגי הקהילות,
מי מרים את הכפפה ומארגן הפגנה דומה באותה שעה גם בבני ברק?

סמל אישי של משתמש
אני פה

כ-20,200 חולים אותרו בשבוע האחרון, ב-380 יישובים, בראש הרשימה ירושלים עם 2,700, לאחריה בני ברק (1270), אשדוד (845), בית שמש (630), מודיעין עילית (610) ופתח תקווה (510), כ-25% מהחולים (כ-5,100) מגיעים מהריכוזים החרדיים + השכונות החרדיות בירושלים ואשדוד. מדובר בהמשך העלייה בציבור החרדי, כאשר לפני שבוע עמד שיעורם על כ-22% ושבועיים קודם על כ-20%.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הלם בקהילה החרדית בירוחם: האברך החשוב הרה"ג רבי פנחס אליהו ולדשין ז"ל מחשובי האברכים בירוחם נפטר מנגיף הקורונה • בער"ח אב נדבק בנגיף ובשעה האחרונה השיב את נשמתו ליוצרה • מכריו מספרים על אברך אהוב ואציל המידות שרק לאחרונה הקים מסגרת עבור תלמידים בתקופת הקורונה

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרופ' אבי שמחון: ''נתחיל בסגר של שבועיים, אם התחלואה לא תרד, ימשיכו אותו לתקופה של חודשיים''

היועץ הכלכלי של ראש הממשלה התראיין אתר דה-מארקר, נחשף שראש הממשלה ביקש ממנו לחשב עלות של סגר לחודשיים, העלות במחושבת כ-40 מיליארד שח לפחות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

חגי סגל -מקור ראשון

איך לכתוב את זה במילים עדינות? הקיץ החולף לא היה שעתנו היפה. עכשיו אנחנו כמעט אלופי העולם בקורונה. דגלנו הכחול־לבן נצבע אדום בוהק. אפילו מדינות נחשלות בהרבה לא הצליחו לעקוף אותנו בשיעור הנדבקים, ולא מפני שהפכנו בעצמנו למדינה נחשלת, אלא עקב בעיית האופי הקשה שלנו, בעיה משכבר הימים הנחשפת כעת שוב.

במדרש כתוב שעם ישראל נתבע לעגל ונותן, נתבע למשכן ונותן. עכשיו הוא כנראה במצב עגל. תופעת הנתינה ההירואית שאפיינה אותנו בימי מלחמה, התחלפה בלקיחה מתמדת. שום מגזר לא מוכן למעט הקרבה מצידו כדי לאפשר ניצחון במערכה, אפילו כשחרב חדה מונחת על צוואר כולנו.

"הסיסמה שלי היא 'שיישרף העולם'", אמר לי לפני כמה ימים בעל מקצוע ותיק בענף המיזוג, כדי להסביר בצחוק שגל החום הכבד עשה לו רק טוב. כשראשי הערים החרדיות פצחו השבוע בקולות שבר לנוכח תוכניות גמזו, הם אימצו אותה בשיא הרצינות: שיישרף העולם, שיהיה סגר כללי שיפגע קשות בכלכלה, רק לא סגר מקומי שירגיז את התושבים שלהם.

וזה לא רק החרדים. כמעט כל פלח אוכלוסייה זוקר אצבע מאשימה החוצה ושואל למה דווקא הוא. כבר אין התחשבות בצרכים ההדדיים. ראשי המפגינים בבלפור טוענים בשחצנות שאין אצלם הדבקה, ומתעקשים להמשיך להתקהל בחוצות ירושלים. יו"ר ישראל ביתנו מטיף לסרבנות המונית. עובדים שהוצאו לחל"ת דוחים הצעות תעסוקה, כי יותר נוח להם להתפרנס על חשבון המדינה עד יוני 21' (כמובן, לא כולם). כך קורה שמאות אלפים מקבלים מהמדינה קצבאות אבטלה, ועדיין יש צורך לייבא אלפי עובדים מתאילנד לחקלאות ומאות עובדים ירדנים לענף המלונות באילת. יום יבוא וכולנו נצטרך לשלם את החשבון, אך בינתיים החגיגה האנוכית נמשכת.

שורש כל רע הוא גלגול האשמה המתמיד אל ההנהגה. התקשורת מפמפמת לנו אותה בוקר וערב, האופוזיציה ממחזרת, וכמעט כולנו מדקלמים. אנשים ונשים מתהלכים בקניונים הומים עם מסכה על הסנטר בלבד, מבלים בחתונות צפופות, מתחמקים מבדיקות, אבל יודעים לבוא בטענות לראש הממשלה, למשרד הבריאות, למשרד האוצר, לביטוח הלאומי, למשטרה ואף פעם לא לעצמם. לעצמנו.

אין ספק, הממשלה אשמה. באחד הימים נצטרך לבוא איתה חשבון. אבל בסופו של דבר כל אומה מקבלת את המנהיגים הראויים לה. פרצופם הוא בעצם פרצופה. בימים כתיקונם קשה להבחין בכך, אך בעיתות משבר האמת המרה מבצבצת. ככה זה כשמורידים את המסכה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

התפשטות הקורונה יצאה משליטה: רק 2% מתושבי ישראל מתגוררים בערים ירוקות

סמל אישי של משתמש
אני פה

במהלך השבת שעברה פרשת 'כי תבוא' נכנס מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א לעריכת שולחנו הטהור בבית המדרש הגדול של החסידות בבני ברק. במהלך ה'טיש' התבטא האדמו"ר באופן נדיר ואמר למסור לכ"ק האדמו"ר מגור שליט"א שיפעול לביטול מגיפת הקורונה.

בגליון פנימי המופץ בקרב חסידי ויז'ניץ נכתב כי במהלך ה'מיטאג טיש' בשבת התעניין מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א אצל הרה"ח ר' דוד ירט שיחי' אודות סדר הנסיעה לראש השנה וה'ימים הנוראים' בחצר הקודש גור.

בסיום השיחה אמר האדמו"ר מויז'ניץ: "יש כח גדול בידי צדיקי הדור לפעול לביטול המגיפה, מסור נא להרבי מגור שליט"א שיפעול לביטול המגיפה" עוד נכתב בגליון הפנימי כי האדמו"ר מויז'ניץ הוסיף ואמר "והיה אם יאמר שעלי מוטל החוב, אמור נא לו שהיות והוא מבוגר ממני עליו לעשות, והנני מוכן לסייע, כמובן".

סמל אישי של משתמש
אני פה

תפילות ראש השנה ויום כיפור יותרו בקבוצות של עד 10 אנשים במקומות סגורים ועד 20 איש בשטח פתוח. עם זאת, על פי מתווה מותאם, מספר המתפללים האפשרי יגדל בהתאם לגודל המבנה

התפילות בראש השנה וביום הכיפורים יתקיימו גם הן תחת הגבלות מחמירות. אלפי דתיים, חרדים וחילונים שגודשים כל שנה את בתי הכנסיות ייאלצו להתפזר בין אלפי מנייני חצר ברחבי הארץ.

התפילות יתקיימו בכפוף להנחיות משרד הבריאות למניעת הדבקה, לפיהן, בשטח פתוח יורשו המתפללים להתאסף בקבוצות של עד 20 אנשים ובמקום שבו רמת התחלואה גבוהה הן יתקיימו בקבוצות של עד 10 אנשים, ומספר הקבוצות המותר יחושב בהתאם למספר הכניסות למקום.

על פי מתווה מותאם הערים שיוגדרו "כתומות" יתאפשרו תפילות בקפסולות של 25 מתפללים, 2 פתחים יחילו 150 מתפללים, וכל פתח נוסף יחיל 50 מתפללים. כל המתווה יפעל בלבד שנשמר יחס של אדם לכל 4 מ"ר משטח המקום.

ביום חמישי, השרים אריה דרעי ויעקב ליצמן ביקשו מנתניהו שיגובש מתווה נפרד, לפיו היחס לכל בתי הכנסת ברחבי הארץ, מבחינת מספר המתפללים האפשרי, יהיה תחת אזורים כתומים, כך שמספר המתפללים יוכל להיות גדול יותר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מצוה לפרסם.

קורונה וירוס: לראשונה מחקר מבוקר על קבוצת מאושפזים מצא מובהקות סטטיסטית ליעילות של ויטמין D (במינון גבוה 10000 U ביום)

המחקר בוצע על 76 חולים שהגיעו לאשפוז. וחוץ מההבדל של טיפול או אי טיפול בויטמין D במינון גבוה, כולם קיבלו את הטיפול הטוב הרפואי הטוב ביותר.

תוצאות
מתוך 50 שטופלו בויטמין D, רק אחד נזקק לטיפול נמרץ(2%), ואף אחד לא מת.
מתוך ה26 בקבוצת הבקרה שלא טופלו בויטמין, 13 (50%) נזקקו לטיפול נמרץ, 2 מתו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

המחיר של ויטמין D (עדיף טיפות) בבית מרקחת הוא זול ביותר בערך 25 שקל כמות לכמה חודשים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ליצמן איים על נתניהו כי יתפטר אם יוטל סגר בחגים.

גורמים ביהדות התורה: ליצמן פועל על דעת עצמו ולא בשם המפלגה. לא הייתה אצלנו התייעצות על כך.

יו"ר 'יהדות התורה, יעקב ליצמן, הודיע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי החליט להתפטר מתפקידו בממשלה, במידה והממשלה תקבל את החלטת הקבינט ותטיל סגר כללי מיום שישי, למשך שבועיים.

את הדברים אמר ליצמן לראש הממשלה בשבוע שעבר, אך נתניהו לא קיבל את דבריו בשל העובדה שהתחלואה בישראל מטפסת מידי יום ורק במהלך השבת נרשמה עליה באחוז התוצאות החיוביות, וכ-4,000 מאובחני קורונה חדשים.

הבוקר (ראשון), מספר שעות לפני כינוס ישיבת הממשלה, הדגיש ליצמן כי בכוונתו לממש את האיום במידה והממשלה אכן תקבל החלטה להטיל סגר כללי החל מיום שישי הקרוב ולמשך שבועיים, סגר שיחול על ראש השנה ויום הכיפורים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נתניהו הציע לליצמן לדחות את החגים לאחר הסגר. או לחילופין לפטר את ליצמן ולמנות אותו כשר רק בחודש חשון, ליצמן מתייעץ כעת בנידון.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 342 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

אני פה כתב:
13 ספטמבר 2020, 08:41
נתניהו הציע לליצמן לדחות את החגים לאחר הסגר. או לחילופין לפטר את ליצמן ולמנות אותו כשר רק בחודש חשון, ליצמן מתייעץ כעת בנידון.
:lol:: :lol:: :lol::
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

לא מאמינים לו כבר.
היה אמור לדאוג שזה יקרה בכלל כזה שיחה של סגר.
כגון הדרישה של החרדים עולה יותר להכניס את נתניהו לסגר קרי: תפיסה. ובלי משפחה כידענית הוא היה מחמיר כולם בתא נפרד בלא אפשרות לראות אחד את השני.

שלח תגובה