עדכוני קורונה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 640 פעמים
קיבל תודה: 397 פעמים

Re: עדכוני קורונה

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

עטרת תפארת כתב:
09 דצמבר 2021, 20:32
קטע מדהים מהעיר נתיבות. מגיע אדם ומוסר הרצאה נגד החיסונים. רב הקהילה הגאון רבי שמואל מונטג שליט"א נכנס באופן חריג להרצאה ומבקש לעצור אותה מאחר וכל גדולי ישראל הורו להתחסן (ישי כהן).

! VID-20211209-WA0034.mp4
‏אחרי האירוע החמור בנתיבות: רבה הראשי של אשדוד הגר"י שיינין הורה הערב לא לאפשר כינוסים של מתנגדי חיסונים באשדוד, ואף התקשר בעצמו לגבאי בית כנסת.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר את הגלולה האנטי-ויראלית הראשונה לטיפול ב-COVID-19, מהלך שנותן לרופאים כלי נוסף להילחם במחלה.
הטיפול, מתוצרת פייזר, מפחית את הסיכון לאשפוז ומוות בחולים בסיכון גבוה שנדבקו בנגיף הקורונה.
הטיפול נקרא Paxlovid וכולל 30 כדורים הנלקחים בבית במשך חמישה ימים. יש להתחיל את הטיפול בתוך מספר ימים של סימפטומים - מה שעלול להוות אתגר בארצות הברית, שם זה עשוי להיות קשה עבור אנשים רבים לקבל בדיקת קורונה תוצאה, ולפנות לרופא לקבלת מרשם.

התרופה הפחיתה את הסיכון לאשפוז ומוות ב-89 אחוז עבור מבוגרים עם COVID-19 בסיכון גבוה לפתח מחלה קשה כאשר היא ניתנה תוך שלושה ימים מהופעת התסמינים.

ה-FDA בוחן גם תרופה אנטי-ויראלית שניה ל-COVID-19, הנקראת molnupiravir, והמיוצרת על ידי חברת התרופות Merck. תרופה זו נראית פחות יעילה מפאקסלווויד - ניסוי קליני מצא שהיא מפחיתה את הסיכון לאשפוז ומוות מ-COVID-19 רק ב-30 אחוז

סמל אישי של משתמש
אני פה

מחקר מדעי ראשון מדרא''פ , הסיכוי לאישפוז מאומיקרון נמוך ב-80% מדלתא

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

הפרופ' מ'הדסה': "עצתי היא לא להתחסן בחיסון הרביעי"

הפרופ' דרור מבורך, המזוהה כתומך נלהב של שלושת החיסונים עד כה, התראיין הבוקר והביע דעה שונה לחלוטין בהקשר החיסון הרביעי: "עצתי היא לא להתחסן כרגע בחיסון הרביעי" • הסיבה: ההחלטה על מתן החיסון הרביעי לא התבססה על נתונים קיימים

יומיים לאחר המלצת "המומחים" (הצוות לטיפול במגפות) לחסן בחיסון הרביעי, והביקורת כלפי המהלך ממשיכה. הבוקר (חמישי) התראיין מנהל מחלקת הקורונה בהדסה עין כרם, הפרופ' דרור מבורך והביע את עצתו לציבור: "לא להתחסן עכשיו בחיסון רביעי צריך לחכות".

"האמת, אין מספיק נתונים לגבי - הצורך בחיסון הרביעי, הבטיחות וכן היעילות שלו", קבע הפרופ' מבורך, המזוהה לרוב כתומך חיסונים מובהק. בהמשך התייחס לדיווחים מבריטניה כי מסתמן שחומרת ה-'אומיקרון' פחותה מקודמו, "אולי יהיה לנו גל יותר קל מה שנדמה, אשר ימשך 8 עד 10 שבועות כפי שקרה בדרום אפריקה".

לאחר שהפציר בו המראיין "האם להתחסן בחיסון הרביעי?", נענה מבורך: "עצתי היא לא להתחסן כרגע בחיסון הרביעי", והבהיר: "אני לא חושב שהחיסון מסוכן מאוד, אבל אני חושב שצריך לעבוד בשקט ועל פי הנתונים".

"אני חושב שלא צריך להיכנס ללופ של חיסונים בלי מידע. יכול להיות שצריך כל חצי שנה להתחסן אבל אני רוצה שזה יתבסס על נתונים", אמר.

whynot
נתן תודה: 2101 פעמים
קיבל תודה: 458 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

הדיקטטורה שלנו החליטה שכל מי שבא מארצות אחרות, והתחסן באותם ארצות, פי' לא במדינת ישראל, אחת דתו להיסגר במיתקני כליאה דמיתקריא מלונית, עד שיהיה לו בדיקת קורונה שלילי, ואם ייצא חיובי כמובן שאז דינו להיסגר למשך שבעה או י"ד יום (איני בטוח כמה) (ויש אנשים שבאו לכאן, בלי ידיעת החוק הזה, כי לא פירסמו החוק הזה באתרים הרשמיים, רק כך העבירו לנתב"ג שכך החוק, ופתאום נסגרו במתקני כליאה, מטורף לגמרי!).

ולכל המצקצקים מ"ש שלפני שנתיים זה לא היה בגדר דיקטטורה, הרי זה דומה לציור שהדיקטטורה יעשה חוק שעושים "מלחמה" אזרחים נגד אזרחים, וזה יהיה כהכנה למלחמה נגד האויבים, אף שהרבה מהחיילים ייהרגו ל"ע, הרי גם יוצאים למלחמות על אף שאז ג"כ חיילים נהרגים, והחילוק בין זה לזה דומה לציור שלנו, לפני שנתיים כששרר פחד אמיתי מהמפלצת החדשה שלא יודעים מה זה ומי זה ושאולי יכול להרוג עשירית מהמדינה, אז היה נורמלי לעשות חוקים כאלו, אבל עכשיו שברור לכל שהמצב לא כזה, ושאביגדור ליברמן צודק שזן האמיקרון הוא כמעט כמו השפעת (בארה"ב רק אדם אחד מת ע"ע מהאמיקרון, על אף שאלפים כבר נדבקו מזה, ובאפריקה מספר המתים היומי מהקורונה עכשיו בשפל של י"ח חודשים האחרונים, בגלל שהאמיקרון התגבר על שאר הזנים היותר מסוכנים, ורוב המתים שם מקורונה אינם מזן האמיקרון ודלא כהשקר שאמרה האחראית על הבריאות כאן (שכחתי שמה), כ"ז אפשר לבדוק באתרים הרשמיים של מחלקות הבריאות באפריקה וכו', וגם באנגליה שהאמיקרון משתוללת כמעט אף אחד לא מת מזה), אז לעשות כאלו חוקים זה כמעט כמו לעשות חוק ששמים בכליאה כל מי שיש לו צינון או שפעת, שברור לכל שזה כבר בגדר דיקטטורה.

די כבר להדיקטטורה!

whynot

ושכחתי לכתוב עוד חילוק עצום, שאז סברו שע"י החוקים הדרקוניים אכן ימנעו הקורונה מלהיכנס לארצינו הק', משא"כ עכשיו שברור לכל בר דעת שכל הסגירות המטורפות של השמים ושאר החוקים הדקטטוריים הינם ככוסות רוח למת, ומקסימום יעכבו קצת הפצת האמיקרון (ורק מאוד קצת, כי הרי כן מאשרים לאזרחים להיכנס, ואם קיבלו החיסון בא"י לא צריך להיסגר במיתקני המלוניות, אף שידוע לכל שגם עם החיסון מקבלים האמיקרון (ובעצם כל זני הקורונה, אבל יותר מכל האמיקרון) בשפע, כך שהאמיקרון נכנס לכאן בשופי), ובשביל ענינים כאלו לא מחוקקים חוקים כאלו קיצוניים, וע"כ זה דיקטטורה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 640 פעמים
קיבל תודה: 397 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

whynot כתב:
23 דצמבר 2021, 18:11
ושכחתי לכתוב עוד חילוק עצום, שאז סברו שע"י החוקים הדרקוניים אכן ימנעו הקורונה מלהיכנס לארצינו הק', משא"כ עכשיו שברור לכל בר דעת שכל הסגירות המטורפות של השמים ושאר החוקים הדקטטוריים הינם ככוסות רוח למת, ומקסימום יעכבו קצת הפצת האמיקרון (ורק מאוד קצת, כי הרי כן מאשרים לאזרחים להיכנס, ואם קיבלו החיסון בא"י לא צריך להיסגר במיתקני המלוניות, אף שידוע לכל שגם עם החיסון מקבלים האמיקרון (ובעצם כל זני הקורונה, אבל יותר מכל האמיקרון) בשפע, כך שהאמיקרון נכנס לכאן בשופי), ובשביל ענינים כאלו לא מחוקקים חוקים כאלו קיצוניים, וע"כ זה דיקטטורה.
כתבתי כאן בפורום בזמנו כשבריטניה הייתה היחידה שעדיין לא סגרה את שעריה, בטענה שהקורונה ממילא תגיע.
שרק בארץ התנהלו באופן שדמיינו שיוכלו למנוע לגמרי את הגעת הקורונה לארץ. וזה פשוט היה מצחיק ועצוב לראות את הישראלים סובלים בלי סיבה אמיתית...

אני הייתי כלוא בבית וחבוש במסכה ממש מעט מאוד יחסית לארץ.
בוריס ג'ונסון צדק. הוא כל הזמן טען שצריך להתנהל בצורה שלא יתווצר עומס על בתי החולים.. לפשט את התחלואה...
אין עוד מלבדו!

ועד
נתן תודה: 453 פעמים
קיבל תודה: 323 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
אני פה

הסוכנות לבריאות הציבור הבריטית: 50%-70% פחות סיכויים לאשפוז מאומיקרון בהשוואה לווריאנטים קודמים

הסיכוי של אנשים שנדבקו באומיקרון להזדקק לטיפול בבית חולים נמוך ב-50 עד 70 אחוזים בהשוואה לווריאנטים קודמים, מראה אנליזה נרחבת של נתונים.
סוכנות הבריאות הבריטית שלאחרונה החליפה את שמה מ"בריאות הציבור אנגליה" ל"הסוכנות לבטחון בריאותי" אומרת שהממצאים הראשונים "מעודדים" אך הווריאנט עדיין עלול להוביל לעומס על בתי החולים.

הדו"ח מגיע בעקבות נתונים מדרום אפריקה, דנמרק, אנגליה וסקוטלנד, שהצביעו כולם על חומרה מופחתת.

הדוח מראה שאצל נדבקי אומיקרון קיימת סבירות נמוכה ב-31% עד 45% שהם יתפנו למיון
וסבירות נמוכה ב-50% עד 70% להתאשפז.

סמל אישי של משתמש
אני פה

whynot כתב:
23 דצמבר 2021, 18:11
שמעתי אחד מבכירי משרד הבריאות שהתראיין ואמר שהיה צדק בסגר וכו', כי בינתיים למדו מכל העולם על הזן החדש ומצב הסיכון שבו וכך נערכו אליו יותר טוב. למשל השבוע מגיע משלוח של עשרות אלפי תרופות של פייזר שבעז"ה יפחיתו מאוד הסיכון לחלות בצורה קשה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

חברי ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה (קבינט הקורונה) אישרו כעת (במשאל טלפוני) את התאמת מתכונת הפעילות במערכת החינוך, בהמשך להחלטות הקבינט מיום ג’ האחרון.

במסגרת ההחלטה נקבע כי ברשויות כתומות ואדומות לא יתקיימו לימודים פרונטאליים בכיתות ז’-י”ב בהן שיעור המחוסנים קטן מ-70%, אלא בשטח פתוח או בלמידה מקוונת. ההחלטה היא דרמטית שכן רוב הרשויות לא התחסנו כמעט ילדים ולכן רוב בית הספר ילמדו בזום.

בכיתות א׳-ו׳ ברשויות אדומות, תחול מדיניות צמצום מגעים (תוך מתן עדיפות ללמידה פרונטאלית), אלא אם 70% מהתלמידים בכיתה מחוסנים.

*תלמיד ייחשב מחוסן גם אם קיבל רק את מנת החיסון הראשונה, וזאת למשך 30 ימים מקבלת מנת החיסון הראשונה (בתוקף עד ה-09 בינואר 2022).

התקנות ייכנסו לתוקפן ביום ב’, 27 בדצמבר 2021, כ”ג בטבת תשפ”ב, בכפוף לאישור ועדת החינוך של הכנסת.

whynot

כיכר

במהלך דיון, בוועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת, שעסק בהצעה שהמבודדים במלוניות יצטרכו לשלם על השהות במלונית, תקף ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) את ההצעה והשווה את אלו הכלואים בבתי הכלא ואינם מתבקשים לשלם על השהות שם.

לדבריו: "צריך לזכור שהמלוניות הללו הם מעצר של ממש במקרים רבים יותר קשה מכלא, זה יכולה להיות אמא שלא יכולה לגשת לילד שלה כי אסור לה לצאת מהחדר, אפילו סיבוב בחצר לא נותנים לעשות, - אלו אנשים שלא עברו שום עבירה, גם אם יצא למדינה אדומה הוא קיבל אישור מוועדת החריגים ואתם לא מאמינים לו לכן שולחים אותו לבידוד במלוניות ועוד דורשים ממנו תשלום על זה?".

לדבריו: "עבריין שנמצא בכלא גם אם הוא עשיר ואמיד מאוד לא נדרש לשלם את התשלום על השהות שלו. עלות המימון ליום לאזרח עומד על למעלה משמונה מאות שקלים, אדם שהתגלה כחולה ויצא כדין מהארץ נאלץ לשלם סכומי עתק למרות לא עבר על שום חוק".

zeevi

מישהו יכול לסכם בקצרה את ההגבלות שנכנסו היום לתוקף?

הר ההר
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 46 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הר ההר »

נראה שהקורונה הולך להסתיים, כי הזן החדש הוא פחות משפעת, וסיכוי קטן שיצוצו בעתיד זנים אלימים ומדבקים מאוד, זה דבר נדיר בוירוסים, לכן יהיה מעניין לראות מה המטורפים יעשו כדי לתחזק את הטירוף.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

הסוף לסאגה:
לאחר שבשבוע שעבר נשלחו מאות זרים מחוסנים לבידוד במלוניות, בניגוד לנהלים - הדבר הופסק בעקבות פעילותו של ח"כ יעקב אשר והובטח כי הנהלים יחודדו גם ברמת השטח. במקביל, נמשכים המאמצים לביטול הבידוד במלוניות לכלל הבאים ארצה שיציגו חלופת בידוד ביתית.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אופטימיות זהירה | מחקר חדש קובע כי מחוסנים שהחלימו מאומיקרון – חסינים יותר לדלתא

במחקר נבדקו 14 מחלימים מאומיקרון בדרום אפריקה – מרגע הופעת התסמינים וכשבועיים לאחר מכן • ממסקנות המחקר עולה כי נדבקים באומיקרון, בעיקר המחוסנים שבהם, פיתחו חיסוניות טבעית נגד זן דלתא • אם האומיקרון אכן יהפוך לווריאנט הדומיננטי בעולם – העומס על מערכת הבריאות צפוי לדעוך משמעותית • כ
מחקר חדש שנערך בדרום אפריקה גילה כי מחלימים מאומיקרון, בעיקר מחוסנים - אך גם אלה שלא, פיתחו יכולת הגנה טבעית טובה יותר מפני זן הדלתא. במסגרת המחקר שערך פרופ' אלכס סיגל, ממובילי חקר הקורונה בעולם, נבדקו 14 מחלימים בדרום אפריקה. הנוגדנים בדמם של המחלימים נבדקו סמוך למועד הופעת התסמינים וכשבועיים לאחר מכן.
ממסקנות הניסוי עולה כי הסיכוי של האומיקרון להפוך לזן השולט בכל העולם גבוה במיוחד – כפי שאנו אכן רואים כיום. כמו כן, החוקרים סבורים שאם האומיקרון אכן לא גורם למחלה קשה, העומס על מערכות הבריאות צפוי להצטמצם באופן משמעותי. נדגיש כי אם תופעת החסינות תהפוך לרווחת, מדובר בבשורה חשובה - לא רק בנושא דעיכת זן דלתא המסתמנת, אלא גם באשר ליכולתנו לקרב את המגפה לסופה.
המחקר האופטימי מתפרסם כשברקע אזהרותיו החמורות של ראש הממשלה נפתלי בנט מפני "סערת הדבקה שכמותה לא ראינו בישראל". בנט התייחס להתפשטות האומיקרון והזהיר בתחנות הרדיו גל"צ וכאן רשת ב' כי "אנחנו הולכים להיקף הידבקות גבוה מאוד, כזה שלא ראינו בישראל. הסערה תקרה, לא יכולים למנוע את זה".

עוד אמר ראש הממשלה כי בקרוב היקף המאומתים בישראל צפוי לעלות בעקבות התפשטות האומיקרון. יחד עם זאת הבהיר בנט שבנוסף לצורך לשמור על בריאות הציבור, הממשלה מציבה לנגד עיניה גם את החובה להגן על המשק והכלכלה מפני פגיעה קשה. "מטרתנו היא לשמור על בריאות הציבור, אך גם על הכלכלה והמשק – כמו שעשינו בדלתא עם מינימום פגיעה", הדגיש. "נירתם לצמצם את הפגיעה הכלכלית והפגיעה בחינוך ככל האפשר".

ועד

אני פה כתב:
28 דצמבר 2021, 14:11
אופטימיות זהירה | מחקר חדש קובע כי מחוסנים שהחלימו מאומיקרון – חסינים יותר לדלתא

במחקר נבדקו 14 מחלימים מאומיקרון בדרום אפריקה – מרגע הופעת התסמינים וכשבועיים לאחר מכן • ממסקנות המחקר עולה כי נדבקים באומיקרון, בעיקר המחוסנים שבהם, פיתחו חיסוניות טבעית נגד זן דלתא • אם האומיקרון אכן יהפוך לווריאנט הדומיננטי בעולם – העומס על מערכת הבריאות צפוי לדעוך משמעותית • כ
מחקר חדש שנערך בדרום אפריקה גילה כי מחלימים מאומיקרון, בעיקר מחוסנים - אך גם אלה שלא, פיתחו יכולת הגנה טבעית טובה יותר מפני זן הדלתא. במסגרת המחקר שערך פרופ' אלכס סיגל, ממובילי חקר הקורונה בעולם, נבדקו 14 מחלימים בדרום אפריקה. הנוגדנים בדמם של המחלימים נבדקו סמוך למועד הופעת התסמינים וכשבועיים לאחר מכן.
ממסקנות הניסוי עולה כי הסיכוי של האומיקרון להפוך לזן השולט בכל העולם גבוה במיוחד – כפי שאנו אכן רואים כיום. כמו כן, החוקרים סבורים שאם האומיקרון אכן לא גורם למחלה קשה, העומס על מערכות הבריאות צפוי להצטמצם באופן משמעותי. נדגיש כי אם תופעת החסינות תהפוך לרווחת, מדובר בבשורה חשובה - לא רק בנושא דעיכת זן דלתא המסתמנת, אלא גם באשר ליכולתנו לקרב את המגפה לסופה.
המחקר האופטימי מתפרסם כשברקע אזהרותיו החמורות של ראש הממשלה נפתלי בנט מפני "סערת הדבקה שכמותה לא ראינו בישראל". בנט התייחס להתפשטות האומיקרון והזהיר בתחנות הרדיו גל"צ וכאן רשת ב' כי "אנחנו הולכים להיקף הידבקות גבוה מאוד, כזה שלא ראינו בישראל. הסערה תקרה, לא יכולים למנוע את זה".

עוד אמר ראש הממשלה כי בקרוב היקף המאומתים בישראל צפוי לעלות בעקבות התפשטות האומיקרון. יחד עם זאת הבהיר בנט שבנוסף לצורך לשמור על בריאות הציבור, הממשלה מציבה לנגד עיניה גם את החובה להגן על המשק והכלכלה מפני פגיעה קשה. "מטרתנו היא לשמור על בריאות הציבור, אך גם על הכלכלה והמשק – כמו שעשינו בדלתא עם מינימום פגיעה", הדגיש. "נירתם לצמצם את הפגיעה הכלכלית והפגיעה בחינוך ככל האפשר".
יפה מאד, הרבנית כבר כתבה את זה מיד בתחילת הגל אומיקרון.

משה 72
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 223 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

אני פה כתב:
28 דצמבר 2021, 14:11

סתם מעניין, מישהו קורא/אכפת לו מנושא הקורונה וגרורותיה?
(מבלי לפגוע חלילה באני פה היקר)

סמל אישי של משתמש
אני פה

גורמים במשרד הבריאות: ''ישראל הולכת למודל של הדבקה המונית''

בכירים במשרד הבריאות התחילו לדבר על מודל של הדבקה המונית. ההבנה היא שהמצב לא מאפשר מודל אחר. אלו ביטויים שבעבר איש לא חשב להגיד בקול רם אך המצב בגל החמישי שונה מקודמיו

סמל אישי של משתמש
אני פה

סיכום מדינות ששברו היום שיאי הדבקה - 28.12.21

צרפת - 179,807 (שברו את השיא של שבת: 104,611)
בריטניה - 129,471 (שברו את השיא של יום ו' שעבר: 121,730)
אוסטרליה - 11,264 (שברו את השיא של אתמול
פורטוגל -17,172 (שברו את השיא מניואר 2021: 16,432)
קפריסין - 2,245 (שברו את השיא של אתמול: 1,925)
יוון - 21,657 (שברו את השיא של אתמול: 9,284)
דנמרק - 16,164 (אחוז חיוביים של 12.4% מתוך 130,686 בדיקות - המדינה עם הכי הרבה בדיקות לנפש, פי 4.5 מישראל)
איטליה - 78,313
ארה"ב - 512,553 (

סמל אישי של משתמש
אני פה

מדענים אומרים שיתכן והאומיקרון יגרום לסוף המגיפה. רוב העולם ידבק אבל בצורה יותר קלה. רוב המחוסנים מקבלים את זה בצורה קלה מאוד.

הנה טבלאות מאומתים ומתים, בגל הנוכחי כמליון ביום, ורק כ5 אלף מתים, לעומת גלים קודמים שכבר הגיע ל15 אלף מתים ביום.

מאומתים:
מאומתים.JPG
נפטרים:
נפטרים.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
ספירה

המשטרה הוציאה צו האוסר את קיום הילולת הבבא סאלי בנתיבות בשבוע הבא.

׳וואלה׳ בכותרות על סגירת קבר הבאבא סאלי ביום ההילולה: ״איומים מצד החרדים להפר את הצו. מאות אלפים יגיעו להילולה״.

ח"כ בצלאל סמוטריץ': ‏זה פשוט לא יאמן, חגיגות סוף השנה האזרחית ההמוניות יתקיימו ללא כל מגבלה, ורק את הילולת הבבא סאלי מבטלים, אין מילים, פשוט בושה.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני:
"הממשלה האנטי יהודית הזו משאירה את מופעי התרבות, את משחקי הספורט, ואת חגיגות הסילבסטר, אבל את הנושא היהודי של הילולת הבאבא סאלי היא סוגרת. סופה של הממשלה האנטי יהודית הזו קרוב".
------------------
סליחה אדון גפני,
האם בהממשלה היהודית שהיית שותף בה, לא היו סוגרים הביהכנ"ס הישיבות והת"ת - בזמן שמופעי התרבות ומשחקי הספורט היו פתוחים?
איפה הייתי בשושן פורים בעת שסגרו הכניסה לעיר? למה כל היום ההוא הנייד שלך וחבריך השותפים בהממשלה לא היו זמין ? ? ?

(קיבלתי במייל)

zeevi

ספירה כתב:
30 דצמבר 2021, 00:10
המשטרה הוציאה צו האוסר את קיום הילולת הבבא סאלי בנתיבות בשבוע הבא.

׳וואלה׳ בכותרות על סגירת קבר הבאבא סאלי ביום ההילולה: ״איומים מצד החרדים להפר את הצו. מאות אלפים יגיעו להילולה״.

ח"כ בצלאל סמוטריץ': ‏זה פשוט לא יאמן, חגיגות סוף השנה האזרחית ההמוניות יתקיימו ללא כל מגבלה, ורק את הילולת הבבא סאלי מבטלים, אין מילים, פשוט בושה.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני:
"הממשלה האנטי יהודית הזו משאירה את מופעי התרבות, את משחקי הספורט, ואת חגיגות הסילבסטר, אבל את הנושא היהודי של הילולת הבאבא סאלי היא סוגרת. סופה של הממשלה האנטי יהודית הזו קרוב".
------------------
סליחה אדון גפני,
האם בהממשלה היהודית שהיית שותף בה, לא היו סוגרים הביהכנ"ס הישיבות והת"ת - בזמן שמופעי התרבות ומשחקי הספורט היו פתוחים?
איפה הייתי בשושן פורים בעת שסגרו הכניסה לעיר? למה כל היום ההוא הנייד שלך וחבריך השותפים בהממשלה לא היו זמין ? ? ?

(קיבלתי במייל)
אגב, בתקופה של פורים, מופעי תרבות וספורט היו סגורים.

סמל אישי של משתמש
ספירה

משה אבוטבול.jpg

משה 10
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

פרסום ראשון: יוסר הצו שאסר את הילולת הבאבא סאלי
המשטרה תסיר את הצו שביטל את הילולת הבבא סאלי בשבוע הבא בעיר נתיבות | מפקד מרחב נגב שחתם אמש על הצו, יחתום בשעות הקרובות על ביטולו
אבי גדלוביץ' | חדשות בארץ30.12.2021 | 12:31
הערכת מצב מחוץ לקבר הבבא סאלי צילום: באדיבות המצלם
מפקד מרחב נגב, תנ"צ נחשון נגלר, צפוי לחתום בשעות הקרובות על ביטול הצו שאסר את קיום הילולת הבבא סאלי בשבוע הבא. כך נודע ל'בחדרי חרדים', זאת לאחר שאמש נחתם הצו והמשטרה הודיעה כי ההילולה המסורתית לא תתקיים.

לפי שעה, מסתמן כי הצדדים יגיעו למתווה מוסכם, במסגרתו יוגבל מספר המשתתפים במתחם הילולה ל-700/800 מתפללים בו זמנית - והתפילות יערכו מחוץ למבנה הציון.

כפי שדווח אתמול, שבוע להילולת הבאבא סאלי, המשטרה הודיעה על ביטול האירוע השנתי. ההסבר הרשמי של המשטרה היה כי לא קיימת יכולת לעמוד בתנאי הבטיחות, אך ההחלטה מתחברת לדרישה של הפרויקטור פרופ' סלמן זרקא לבטל את האירוע מחשש להידבקות המונית.

במכתב ששיגר מפקד מרחב הנגב, תת ניצב נחשון נגלר, נאמר כי על אף פניות רבות מצדה של המשטרה, עיריית נתיבות הבהירה, כי אינה רואה עצמה אחראית לאירוע, בפרט ביחס לציון הקבר והמתחם הסמוך לו. בנוסף נכתב כי העמותה, אשר בשטחה מתמקד האירוע, לא נטלה אחריות על ארגון האירוע ולא ביקשה רישיון לתהלוכה אשר אמורה להתקיים במהלכו.

ל'בחדרי חרדים' נודע בעירייה הבהירו למשטרה ההילולה, שבה צפויים להשתתף מספר רב של אנשים, היא לא באחריותה, כיוון שמדובר באירוע בסדר גודל שמי שאמור לקחת עליו את אחריות - הוא משרד ממשלתי.

ההחלטה לבטל את ההילולה המסורתית עוררה זעם רב בקרב הציבור המסורתי והדתי, שפוקד מדי שנה את קבר הבאבא סאלי. בבד בבד, חברי כנסת שקראו אמש להפר את הצו ולהגיע להילולה.

לוי
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לוי »

קרלין-5.jpg

גלאטע
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גלאטע »

עם מישהו יודע חדשות על כניסת זרים או כניסת בעלי ויזה (כגון בחורי ישיבה) ממדינות אדומות שיעלה אותם פה בבקשה

whynot

בעלזא
בעלזא.jpg

סמל אישי של משתמש
ספירה

אריה דרעי:
‏אני פונה למנסור עבאס לעזור באיתור תקציב להילולת הצדיק הבאבא סאלי השבוע, מנהיגה הרוחני של עולי צפון אפריקה.
לצערי, הממשלה שאתה חבר בה לא סופרת את הציבור הזה ואטומה לרגשותיו, אולי אתה כאיש דת תסייע לנו לקיים את הילולת הצדיק.

גם דרעי מודה שערביים יותר טוב מהציונים...

ועד

ספירה כתב:
03 ינואר 2022, 19:53
אריה דרעי:
‏אני פונה למנסור עבאס לעזור באיתור תקציב להילולת הצדיק הבאבא סאלי השבוע, מנהיגה הרוחני של עולי צפון אפריקה.
לצערי, הממשלה שאתה חבר בה לא סופרת את הציבור הזה ואטומה לרגשותיו, אולי אתה כאיש דת תסייע לנו לקיים את הילולת הצדיק.

גם דרעי מודה שערביים יותר טוב מהציונים...
מה הקשר לאשכול זה????????????

שלח תגובה