אומן ר"ה תשפ"א

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

אלעזר
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 102 פעמים

Re: אומן ר"ה תשפ"א

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר »

הכרת הטוב כתב:
07 ספטמבר 2020, 17:29
נתן יעקובוביץ כתב:
07 ספטמבר 2020, 09:42
זה נכון?
יש אפשרות לקבל תקציר בעברית?
עקב המצב הקשה השנה שלא כולם יוכלו להגיע לאומן לר"ה, מספר הכותב שהוא היה שם עם קבוצה לפני 20 שנה באמצע לילה חורפי
בזמנו הקבר היה בתוך חצר של גוי. וכשהם הגיעו מראה להם הגוי חפירה עמוקה בצד הקבר כשהוא מספר להם שכמה יהודים חופרים שם כבר כל היום
תוך כדי שהם עומדים שם ומדברים, יוצאים מתוך החפירה 4 חסידי ברסלב עם העצמות הק'. ולקחו אותם עימם לעיה"ק צפת
האדמו"ר מהאלמין יודע בדיוק היכן ממוקם הקבר החדש בארץ ישראל

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 77 פעמים
קיבל תודה: 574 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יש איזה מקובל ספרדי תמהוני בשם ר' ישראל יצחק שטוען שהוא והרב זאב חשין ועוד כמה העלו את העצמות לקבר חנה ושבעת בניה בערך בשנת תש"מ. בניו ומקורביו של ר' זאב חשין מכחישים בתוקף.
נערך לאחרונה על ידי אני פה ב 07 ספטמבר 2020, 19:15, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אלעזר כתב:
07 ספטמבר 2020, 18:24
הכרת הטוב כתב:
07 ספטמבר 2020, 17:29
נתן יעקובוביץ כתב:
07 ספטמבר 2020, 09:42
זה נכון?
יש אפשרות לקבל תקציר בעברית?
עקב המצב הקשה השנה שלא כולם יוכלו להגיע לאומן לר"ה, מספר הכותב שהוא היה שם עם קבוצה לפני 20 שנה באמצע לילה חורפי
בזמנו הקבר היה בתוך חצר של גוי. וכשהם הגיעו מראה להם הגוי חפירה עמוקה בצד הקבר כשהוא מספר להם שכמה יהודים חופרים שם כבר כל היום
תוך כדי שהם עומדים שם ומדברים, יוצאים מתוך החפירה 4 חסידי ברסלב עם העצמות הק'. ולקחו אותם עימם לעיה"ק צפת
האדמו"ר מהאלמין יודע בדיוק היכן ממוקם הקבר החדש בארץ ישראל
אם אכן היה כזה סיפור זה היה לפני כ30 שנה ולא 20.

אלעזר

כמה הערות על המכתב הנ"ל
לפני 20 שנה לא גר שם גוי אלא גויה.
נמצאים שם קבוצה של 40 איש ואף אחד חוץ ממנו לא זוכר מהסיפור הזה? הרי אם זה היה נכון היו שומעים מזה ולא היה נשאר בגדר סוד כמוס ל20 שנה...
מי שפעל ופועל להעלות את העצמות הק' לארץ ישראל הם אך ורק חסידי רבי ישראל בער אודסר שרמת האמינות שלהם שואף לאפס, (ראה ערך ההסכמה המזוייפת של ר' משה פיינשטיין על הפתק)
באתר של האדמור מהאלמין (כאן) מופיע שהרב חשין העלה את העצמות בשנת תשכ"ה/ו עם תיאור ארוך ויפה. ואכן לפני כמה שנים היה 'רעש' בברסלב על הסיפור. ושאלתי 2 מבניו של הרב חשין עם יש משהו אמת בסיפור הזה ושניהם אמרו לי שזה שקר וכזב
ויש עוד הרבה ואכמ"ל

סמל אישי של משתמש
אני פה

הרמה שלהם שואף לאפס, אך תבין שגם אין להם אחריות על המעשים שלהם... והם מסוגלים לעשות את זה. לגבי הכותב הנ"ל איני מכירו, ובאמת הוא פונה לשאר האנשים שהשתתפו איתו שיתקשרו אליו.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 294 פעמים
קיבל תודה: 483 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

מנין שההסכמה של ר' משה פיינשטיין על הפתק מזוייפת?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

אלעזר

מפי בעל המעשה

whynot
נתן תודה: 224 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

(מחקתי משום חשש לשה"ר ללא תועלת, כתבתי בקיצור שאין לחשוש להמכתב "בעיני ראיתי"), והעיתון שפירסם המכתב הנ"ל מתעתד, ע"פ השמועה, להוציא הכחשה בעיתונם הבא.
נערך לאחרונה על ידי whynot ב 08 ספטמבר 2020, 13:23, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

דבר אחד לא הבנתי..איך אתה ניק ירוק??

אלעזר

איפה אתה רואה ירוק? ומה אומר ניק ירוק?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

whynot כתב:
07 ספטמבר 2020, 20:07
...כי אני רואה שבגלל היותי ניק ירוק יש עלי...

whynot
נתן תודה: 224 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

יאיר כתב:
07 ספטמבר 2020, 20:34
דבר אחד לא הבנתי..איך אתה ניק ירוק??
התכוונתי שאני ניק חדש (מה שבארה"ב מכונה ירוק, אלו שבאו לארה"ב לפני המלחמה היו נקראים אצל אלו שהיו שם מלפני כן "הירוקים" "די גרינע").

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 94 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

פרוש-אומן.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שלאמקע
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

מרדכי אהרן שטויבער התחפש.jpg
נכנס לאוקראינה בתחפושת

סמל אישי של משתמש
אני פה

הכל דומה חוץ מהמזוודה...

סמל אישי של משתמש
אני פה

אלפי אנשים תקועים בגבול בלרוס אוקראינה בהם נשים וטף לא יאמן. תמונה מהערב.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 337 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

אני פה כתב:
15 ספטמבר 2020, 01:15
אלפי אנשים תקועים בגבול בלרוס אוקראינה בהם נשים וטף לא יאמן. תמונה מהערב.
כמעט כתבתי מטורפים!! אבל נזכרתי שהם יהודים ושערב ראש השנה היום...
אממה ידועה קריאתם של רבני ברסלב מזה שנות דור שאין לנשים מה לחפש באומן בראש השנה.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

ר' נחמן כלל לא התכוון שיסעו מארץ ישראל. הם לא מבינים את הרמז.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 337 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

אני פה כתב:
15 ספטמבר 2020, 01:19
ר' נחמן כלל לא התכוון שיסעו מארץ ישראל. הם לא מבינים את הרמז.
אכן זה מעניין מה שאתה אומר, כי אוקראינה מתירה להיכנס לאזרחים מכל העולם. אבל מי שיש לו דרכון ישראלי גם אם הוא נראה כמו חילוני (כלומר ברסלב בעתיד....) - לא נכנס!!!
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

הגאון רבי שלום ארוש, ראש מוסדות 'חוט של חסד' ומבכירי רבני ברסלב, השוהה באומן, העביר משם מסר אופטימי בשנה קשה זו לרבים שרוצים להגיע לציון רבי נחמן לראש השנה ולא מצליחים, בשל סכנת הקורונה.

"זכיתי לבוא מהציון", פותח הרב את דבריו, "ואתם הראשונים ששומעים מה שהרבי אמר לי להגיד לכם: הרבי אמר לי להגיד לכם, שהוא אוהב כל אחד ואחד והוא עושה הכל לטובת כל אחד ואחד".

הגר"ש ארוש הוסיף: "שאף אחד לא יקח את זה באופן אישי, שהרבי לא רוצה אותו או מרחיק אותו. זה חוסר אמונה בי (ברבי נחמן. א.א.) מי שמאמין בי, יודע שאני צדיק רחמן, שאוהב כל אחד ואחד".

"אני אוהב את אלו שעושים מסירות נפש לעשות רצוני", העביר הרב ארוש את המסר שלדבריו שמע מרבי נחמן מברסלב, "ואני אוהב ומקרב אותם. כל הייסורים עכשיו, זה מקרב את ביאת המשיח".

הרב הרבסלבי סיים באומרו: "היום בלילה נגמרת ההשפעה של הפרשה של שבוע שעברת ומתחילה ההשפעה של הפרשה של שבת הבאה, שזה ראש השנה - ויהיו ישועות וייפתחו כל השערים והגבולות וכולם יגיעו לרבינו".

"היום בלילה ייפתח הכל", בישר הרב שלום ארוש, "תנו חיוך, ותדעו שהשם אוהב אתכם תמיד".

סמל אישי של משתמש
אני פה

הרב הרוש צדק?

נשיא בלארוס, אלכסנדר לוקשנקו, פנה לממשלתו וביקש מחברי הממשלה ליצור קשר עם הרשויות באוקראינה כדי לקבל מהם אישור לכניסה "בטוחה" מכיוון שבלארוס שמוכנה לקחת על עצמה את נושא הארגון של העברת החסידים לאומן. כך דיווחה הדוברת של לוקשנקו, נטליה אייסמונט לתקשורת בבלארוס.

"בלארוס מוכנה לספק תחבורה. לדוגמה, אוטובוסים שעליהם יועברו עולי הרגל ליעדם ובחזרה, ואז ישר לשדה התעופה לטיסה למדינות מהן הם הגיעו, מדינתנו מוכנה לבצע את כל התפקידים הללו, כמובן לארגן את התהליך בצורה הכי בטוחה שאפשר, כולל כך שזה לא ישפיע על המצב עם הקורונה", אמרה.

כזכור, ביממה האחרונה דיווחנו כאן ב'בחדרי חרדים' כי אלפי חסידים שכבר יצאו את גבול בלארוס, תקועים עדיין במעבר המפורז שבין המדינות, והמצב במקום הופך למתוח מול חומה בצורה של חיילים אוקראינים חמושים.

החסידים שמתעקשים לקיים את אמונתם וציווי רבם להגיע לראש השנה לאומן - תקועים בשטח שבין שתי הגבולות, ללא יכולת לחזור לבלארוס או להמשיך לאוקראינה.

הנוכחים קוראים לאורך היומיים האחרונים למשרד החוץ הישראלי להתערב מיידית במשבר ומזהירים מפני מחסור באוכל ומים, ל-2500 נפשות בהם עשרות ילדים ונשים.

במזכירות ברסלב העולמית מסרו: "מדינת ישראל גרמה לכאוס הזה. האחריות המלאה על המשבר שאנו רואים על ממשלת ישראל, שריה ופקידיה, שרודפים את חסידי ברסלב, וגורמים להם לעמוד בגבולות, דחויים כפליטים בדרך למילוי אמונתם הדתית בהוראת רבם".

אמש באישון לי הגיעה משאית של ארגון הסיוע הצלב האדום, עם שמיכות ומים לחסידים שנותרו ללון בצידי הכביש בסמו לגבו אוקראינה.

שלאמקע
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

שלאמקע כתב:
15 ספטמבר 2020, 00:49

נכנס לאוקראינה בתחפושת
האיש הגיע לאומן.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

בהמבשר ועוד כותרות איומות על מיני שואה ואסון אומניטרי בגבול אוקראינה בלארוס. ממש חרפה, עם כל ההבנה ואולי קנאה לחסידים שכ"כ משתוקקים לבוא לאומאן, לא צריך להגזים, הם פשוט יכולים לשהות במלון בבלרוס או לחזור הביתה לארץ ישראל הקדושה, הפוליטיקה הזולה הזו לא מצטיירת יפה.

חוץ מזה שהברלסבים לא נוהגים בחכמה הם מביישים את ממשלת אוקראינה בכל העולם, ומי יודע אם שנה הבאה הם בכלל יתנו להם להיכנס.

סמל אישי של משתמש
אני פה

גַּם לְעִנְיַן צְדָקָה וּגְמִילוּת חֲסָדִים וּלְהוֹצִיא מָמוֹן עַל עִסְקֵי מִצְווֹת יִהְיֶה לוֹ בִּטָּחוֹן בַּה', שֶׁהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ יְמַלֵּא מַחְסוֹרוֹ וּבִגְלַל הַדָּבָר הַזֶּה יְבָרְכוֹ ה'.

וַאֲפִלּוּ אִם יוֹדֵעַ בְּעַצְמוֹ שֶׁאֵין מַעֲשָׂיו עוֹלִים יָפֶה כָּרָאוּי, אַל יִפֹּל מֵהַבִּטָּחוֹן מֵחֲמַת זֶה, לוֹמַר מִי אָנֹכִי לִבְטֹחַ וּלִישָּׁעֵן בָּה' מֵאַחַר שֶׁהֲרֵעוֹתִי אֶת מַעֲשַׂי כָּל כָּךְ. רַק יִבְטַח בְּחַסְדֵּי ה' אֲשֶׁר לֹא תָמְנוּ, וּבְרַחֲמָיו שֶׁאֵינָם כָּלִים, שֶׁיְּרַחֵם עָלָיו גַּם כֵּן וְיָזוּן וִיפַרְנֵס אוֹתוֹ, כִּי טוֹב ה' לַכֹּל. וְאַל יַטְרִיד עַצְמוֹ בְּדְּאָגוֹת וְטִרְדַּת הַפַּרְנָסָה מֵחֲמַת קַטְנוּתוֹ בְּעֵינֵי עַצְמוֹ, רַק יִתְחַזֵּק בְּבִטָּחוֹן אֵיךְ שֶׁהוּא, מֵאַחַר שֶׁכַּוָּנָתוֹ לַשָּׁמַיִם.

זֶה וְכַיּוֹצֵא בָּזֶה הוּא בִּטָּחוֹן דִּקְדֻשָּׁה. אֲבָל לַעֲשׂוֹת אֵיזֶה עַוְלָה חַ"ו, מִכָּל שֶׁכֵּן אֵיזֶה גְּזֵלָה וְרַמָּאוּת, אוֹ לַעֲסֹק בְּזִיּוּפִים וּשְׁקָרִים וְלִסְחֹר בִּסְחוֹרוֹת מִחוּץ לַמְּדִינָה שֶׁאָסְרָה הַמַּלְכוּת, וְלִבְטֹחַ בְּהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ שֶׁיַּצִּילוֹ וְיַעֲזֹר לוֹ לִגְמֹר הָעֵסֶק וְלֹא יִתְוַדַּע הַדָּבָר, זֶהוּ בִּטָּחוֹן דְּסִטְרָא אַחֲרָא, בְּחִינַת מִבְטַח בּוֹגֵד, בְּחִינַת: "וַתִּבְטְחוּ בְּעֹשֶׁק וְנָלוֹז". וּבִטָּחוֹן כָּזֶה הוּא כְּחֶרֶס הַנִּשְׁבָּר שֶׁאֵין בּוֹ תִּקְוָה.

וַאֲפִלּוּ מִי שֶׁעוֹסֵק בְּמַשָּׂא וּמַתָּן בִּגְדוֹלוֹת מִמֶּנּוּ הַרְבֵּה, וּמַרְבֶּה לִלְווֹת מִכַּמָּה אֲנָשִׁים, וּבוֹטֵחַ שֶׁהַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ יַעְזְרוֹ לִגְמֹר הַמַּשָּׂא וּמַתָּן, גַּם זֶה הוּא בְּחִינַת בִּטָּחוֹן דְּסִטְרָא אַחְרָא. אַדְּרַבָּא, צָרִיךְ שֶׁיִּהְיֶה לוֹ בִּטָּחוֹן חָזָק שֶׁאֲפִלּוּ אִם לֹא יִנְהֹג מַשָּׂא וּמַתָּן גָּדוֹל, אַף עַל פִּי כֵן יְפַרְנְסוֹ הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ כָּרָאוּי.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 94 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

ברסלב-01.jpg
ברסלב-02.jpg
ברסלב-03.jpg
ברסלב-04.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

הקיבוץ בבלרוס:

למרות שלא נראה שום סיכוי לפיתרון באופק - עוד כמה מאות חסידי ברסלב נחתו במהלך היום בבלארוס. הצפי שעד ראש השנה יגיעו לבלארוס כ-4000 איש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

שלאמקע כתב:
16 ספטמבר 2020, 02:36
שלאמקע כתב:
15 ספטמבר 2020, 00:49

נכנס לאוקראינה בתחפושת
האיש הגיע לאומן.jpg
היום השוטרים באומן התחילו לבקש ממתפללים בציון דרכונים לראות מי הגיע בדרך לא חוקית, התמונות האלו וודאי לא יועילו.

קטונתי

נושא שלא נקרא על ידי קטונתי »

מוהר"ן לא אמר שאסור להגיע אליו בלי דרכון? [או שהשוטרים לא יודעים מזה....]

סמל אישי של משתמש
אני פה

בלארוס / אוקראינה: נשיא הקונגרס היהודי במכתב לנשיא אוקראינה

*פרסום ראשון: אחד היהודים המשפיעים בעולם ונשיא הקונגרס היהודי, רון לאודר, החליט הערב (רביעי) להתערב במשבר בגבול בלארוס-אוקראינה וכתב מכתב לנשיא אוקראינה זלנסקי.*
בפתח המכתב כותב לאודר: "אדוני הנשיא היקר כפי שאתה יודע כבר הרבה יהודים עולים לרגל לעיר אומן וזה נהפך לאירוע פופולרי מאוד בשנים האחרונות".

"מה שפחות ידוע", ממשיך לאודר, "זוהי העבודה שחסידי ברסלב המקוריים הנסיעה בשבילם היא חובה גמורה. במשך למעלה מ-200 שנה, כל חסיד ברסלב מחויב בכל כוחו - להגיע לאירוע השנתי".

"לפי החדשות האחרונות, אני רואה תמונות מזעזות עם אזור הגבול עם בלארוס, שם עומדים מאות חסידי ברסלב שנמצאים בתנאים קשים בין הגבולות וזה נהפך להיות משבר הומינטרי".

לאודר מוסיף וכותב, "כנשיא הקונגרס היהודי העולמי, אני מרגיש מחויב להתחנן בפניך שתרשה לפחות לקבוצה של המחויבים להיכנס לאוקראינה לראש השנה - להיכנס, תחת ההנחיות החמורות של הקורונה".

"במשך עשרות שנים, אוקראינה מציגה פריחה כלכלית ותרבותית גדולה מאוד - תחת הנשיאות שלך, ואתה בין האחראים על כך. המרכזיות של העיר אומן במסורת היהודית משחקת חלק נכבד במשיכה של משקיעים באוקראינה, אני מאמין שאוקראינה ואומן במיוחד נועדו להיות מרכז עסקי פורח".

"אני באופן אישי רואה עניין רב בהתפתחות הזו ואני מקווה לעזרתך המהירה במשבר הזה ואני מקווה לפגוש אותך בקרוב באוקראינה".

גרנולה
נתן תודה: 1871 פעמים
קיבל תודה: 987 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

בחדרי חרדים:

סאגת אומן תשפ"א: המשפיע הנודע רבי יואל ראטה מארה"ב, המשמש כראש ישיבת 'תפארת התורה' ברסלב בויליאמסבורג שבברוקלין, כבר הגיע לאומן שבאוקראינה לשהות בראש השנה באומן, אך עשה היום סיבוב פרסה וחזר לארה"ב.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הסיבה שרבי יואל שב על עקבותיו היא בגלל שחלק גדול מתלמידיו של לא יכלו להגיע עקב איסור הכניסה על יהודים לאוקראינה. המשפיע הנודע החליט שלא לאכזב את התלמידים שנשארו והמריא בחזרה לשהות עמם בראש השנה.

רבי יואל ראטה המריא דרך אמסטרדם ומשם בטיסה חזרה לארה"ב. לדברי עדי ראייה ששוחחו עם הרב ראטה בשדה התעופה הוא היה נשמע מותש שכן לא ישן כמה ימים בגלל שתלמידיו תקועים ולא יכלו לצאת לאומן.

הרב ראטה אמר: "לא ייתכן שאני אהיה כאן עם מאות אנשים והתלמידים יישארו ללא רב בארה"ב, השנה נעשה את הקיבוץ בארה"ב".

ל'בחדרי חרדים' נודע כי גם הגאון רבי אפרים קעניג רב חסידי ברסלב שהיו לו אישורים להגיע לאומן החליט שלא להגיע ונשאר עם בני קהילת ברסלב בצפת שיעשו השנה את הקיבוץ במירון.

שלח תגובה