חדשות מחצרות סאדיגורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

6910
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 127 פעמים

Re: חדשות מחצרות סאדיגורה

נושא שלא נקרא על ידי 6910 »

כוכב כתב:
11 ספטמבר 2020, 12:30
שאלה לחסידי סדיגורה:
בחיי חייותו של האדמו"ר זצ"ל ידעו שיש לו יחס מיוחד לאדמו"ר שליט"א ? שהוא מרמז עליו לעתיד ?
או שזה הייתה הפתעה גמורה לחלוטין ?
הרבי דיבר בשבחו כמה וכמה פעמים בפני כל הציבור
פעם אחת בליל שבת הרבי דיבר מה זה אדם השלם ואז הסתובב לכיון בנו הרבי שליט"א ואמר בפ"ק "אדם השלם למשל מיין שיעל'ה"
וכן הרבי אמר לפני החתונה של הרבי שליט"א שהוא יודע לקרא קוויטעלך וכן אמר אם אני הייתי צריך לתת קוויטעל הייתי נותן לו!!!!
וכן אמר לאחד מהחסידים "ער וועט נאך זיין א גרויסע רבי וואס מ'וועט פארן צו איים חסידים פון גאנץ וועלט"
וכן אמר פעם לבחור שנכנס אליו קודם החתונה של הרבי שליט"א "שתדע הוא צדיק יסוד עולם"
בענין מה הציבור חשבו היינו בטוחים שגם הוא יהיה אבל לא חשבנו שרק הוא כי הרבי גם מאד אחז מר' אהרן ואמר עליו פעם שהוא קדוש מרחם אמו!
מה שכן הציבור ידע שר' מש"י לא יהיה הרבי הגדול ובוודאי שלא היחיד
ובנימה אישית אני מאד אהבתי את ר' מש"י ומד אחזתי מר' אהרן וחבל עליהם
הרבי דיבר עם ר' יחזקאל טירהויז בסוכות האחרון ואמר לו שהרבי שליט"א יהיה הממשיך
והיו אנשים שניסו להגיד לרבי שגם אם הוא ממנה את הרבי שליט"א לרבי הגדול שייתן לר' מש"י ור' אהרן גם משהו והרבי זיע"א התעקש ואמר "סאיז נישט כדי חלוקה"
גם ר' צבי [הערשל] הלוי ז"ל שנפטר שבוע לפני הרבי שהיה מאד מקורב נקרא אל הקודש פנימה בסוכות והרבי אמר לו את הדברים הנ"ל, והערשל אמר לבניו קצת לפני פטירתו שדברו מי מתאים להיות רבי אז אמר שידעו שהרבי מכין את בנו [הרבי שליט"א] כבר שנה לאדמורו"ת
וכן לר' אהרן שיף גאב"ד אנטווערפן הרבי אמר מי יהיה הממשיך [כך הוא אמר בביקור עכשיו של הרבי שליט"א אצלו]

0548sd
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

6910 כתב:
11 ספטמבר 2020, 13:45
כוכב כתב:
11 ספטמבר 2020, 12:30
שאלה לחסידי סדיגורה:
בחיי חייותו של האדמו"ר זצ"ל ידעו שיש לו יחס מיוחד לאדמו"ר שליט"א ? שהוא מרמז עליו לעתיד ?
או שזה הייתה הפתעה גמורה לחלוטין ?
הרבי דיבר בשבחו כמה וכמה פעמים בפני כל הציבור
פעם אחת בליל שבת הרבי דיבר מה זה אדם השלם ואז הסתובב לכיון בנו הרבי שליט"א ואמר בפ"ק "אדם השלם למשל מיין שיעל'ה"
וכן הרבי אמר לפני החתונה של הרבי שליט"א שהוא יודע לקרא קוויטעלך וכן אמר אם אני הייתי צריך לתת קוויטעל הייתי נותן לו!!!!
וכן אמר לאחד מהחסידים "ער וועט נאך זיין א גרויסע רבי וואס מ'וועט פארן צו איים חסידים פון גאנץ וועלט"
וכן אמר פעם לבחור שנכנס אליו קודם החתונה של הרבי שליט"א "שתדע הוא צדיק יסוד עולם"
בענין מה הציבור חשבו היינו בטוחים שגם הוא יהיה אבל לא חשבנו שרק הוא כי הרבי גם מאד אחז מר' אהרן ואמר עליו פעם שהוא קדוש מרחם אמו!
מה שכן הציבור ידע שר' מש"י לא יהיה הרבי הגדול ובוודאי שלא היחיד
הרבי דיבר עם ר' יחזקאל טירהויז בסוכות האחרון ואמר לו שהרבי שליט"א יהיה הממשיך
והיו אנשים שניסו להגיד לרבי שגם אם הוא ממנה את הרבי שליט"א לרבי הגדול שייתן לר' מש"י ור' אהרן גם משהו והרבי זיע"א התעקש ואמר "סאיז נישט כדי חלוקה"
גם ר' צבי [הערשל] הלוי ז"ל שנפטר שבוע לפני הרבי שהיה מאד מקורב נקרא אל הקודש פנימה בסוכות והרבי אמר לו את הדברים הנ"ל, והערשל אמר לבניו קצת לפני פטירתו שדברו מי מתאים להיות רבי אז אמר שידעו שהרבי מכין את בנו [הרבי שליט"א] כבר שנה לאדמורו"ת
וכן לר' אהרן שיף גאב"ד אנטווערפן הרבי אמר מי יהיה הממשיך [כך הוא אמר בביקור עכשיו של הרבי שליט"א אצלו]
אתה צודק בגלל שחבל עליהם הם עשו טוב שנהיו לבד אדמרים ולא נשארו להיות אסקופה הנדרסת בסדיגורא ב"ב הם לא צריכים כבוד מה200 משפחות שלכם שבכל מקרה אם הזמן אף אחד לא מסתכל עליהם ומספיק פעם אחד שלא היו מתבטלים מספיק לאחיהם הקטן וכבר היו מזלזלים בהם לגמרי בצבור הרחב וגם אצל כל האדמורים כולל בעלז הם הרבה יותר מכובדים כיום בתור אדמורים את אף אחד לא מענין הצואה ובפרט שכל האחים והרבנית הגיעו להסכמה באישור רבנים ואתם בכח מנסים לעשות מריבות אתם רק תפסידו מזה

בערגער
נתן תודה: 315 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערגער »

6910!!
אני עוקב אחר תגובותיך, ואתה ראוי לכל שבח!!
עדינות נפשך וזהירותך ניכרת בכל שורה, הכאב מאי הציות לצוואה מבצבץ בין המילים, הצער מההתיחסות של בני המשפחה לרבי שליט"א עולה מבין השיטין ונוקב עד השיתין, ולמרות הכל אתה מתגבר ומתעלה על עצמך לנהוג בכבוד ובזהירות מירבית!!
בטוחני שלרבי זיע"א יש נחת רוח מהליכותיך!
וכמובן תודה על העדכונים השוטפים.

0548sd

בערגער כתב:
11 ספטמבר 2020, 14:38
6910!!
עדינות נפשך וזהירותך ניכרת בכל שורה, הכאב מאי הציות לצוואה מבצבץ בין המילים, הצער מההתיחסות של בני המשפחה לרבי שליט"א עולה מבין השיטין ונוקב עד השיתין, ולמרות הכל אתה מתגבר ומתעלה על עצמך לנהוג בכבוד ובזהירות מירבית!!
מה הכוונה בדברך הצער מההתיחסות של בני המשפחה לרבי שליט"א עולה מבין השיטין ונוקב עד השיתין,

whynot
נתן תודה: 251 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

די כבר מר 0548sd עם התגובות משולחות הרסן שלך (זה לא ש6910 לא כותב לפעמים חריף מדי, אבל לא בצורה ילדותית כמוך, וגם יש לו סיבה מסויימת והיא צוואת רבו הקדוש, שכנראה שאותו כן מעניין הצואה, ולא כמו שאתה כותב "את אף אחד לא מענין הצואה", ובדרך אגב עם מי שאני דיברתי בחסידויות שאין להם שייכות לסאדיגורא, לכולם היה מאוד חשוב הצואה, ואף אחד לא הבין איך הבנים לא נשמעים לאביהם בענין של אדמורו"ת, אבל כמובן שלמעשה אין אנחנו יודעים הכל וגם א"א לדון את חבירו עד שתגיע למקומו, אבל אל תגיד שקר שלאף אחד לא איכפת מהצואה).

0548sd

whynot כתב:
11 ספטמבר 2020, 14:42
די כבר מר 0548sd עם התגובות משולחות הרסן שלך (זה לא ש6910 לא כותב לפעמים חריף מדי, אבל לא בצורה ילדותית כמוך, וגם יש לו סיבה מסויימת והיא צוואת רבו הקדוש, שכנראה שאותו כן מעניין הצואה, ולא כמו שאתה כותב "את אף אחד לא מענין הצואה", ובדרך אגב עם מי שאני דיברתי בחסידויות שאין להם שייכות לסאדיגורא, לכולם היה מאוד חשוב הצואה, ואף אחד לא הבין איך הבנים לא נשמעים לאביהם בענין של אדמורו"ת, אבל כמובן שלמעשה אין אנחנו יודעים הכל וגם א"א לדון את חבירו עד שתגיע למקומו, אבל אל תגיד שקר שלאף אחד לא איכפת מהצואה).
המציאות הוא שכל האדמורים והרבנים מכבדים אותם הרבה יותר משהיו מכבדים אותם אם היו נדבקים לאחיהם הקטן כל אחד מבין אותם ולהפך הרבה לא מבינים את אביהם וגם אם הוא ציוה ברגע שהם הגיעו להסכמה וגם מצד כיבוד אם אין עליהם שום טענה ואם ה200 משפחות של סדיגורא ב"ב מעדפים לשנא אתם ולקשקש כל הזמן צואה את אף אחד זה לא מענין

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 339 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

לא יעזור לך כלום, את הגדולים מקבלים כי מרחמים עליהם, את הצעיר מקבלים כי הוא הרבי מסאדיגורה
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

זה ברור שהגדולים מסכנים.
ואני מאוד מרחם אליהם זה נסיון מאוד לא נעים.
אבל זה לא עושה אותם רבי..

שלאמקע
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

6910 כתב:
11 ספטמבר 2020, 02:33
בענין הטיש ככלות השלושים
באמצע כשדברו שם אנ"ש על הרבי זיע"א הכ"מ הגיעו אלי ושמעון לרבי ואמרו לו משהו באוזן
ואז אחרי כמה דק' יצאו מהדאווין שטוב ר' מש"י ר' אהרן שמעון אייכנשטיין [כמובן שאפרים היה כבר קודם בטיש]
ואז הרבי קם לכבודם והתיישב רק אחרי שכבר ישבו אח"כ כיבד הרבי שליט"א את ר' מש"י לדבר ואח"כ כיבד את ר' אהרן לאחמ"כ שרו ואז דיבר רבינו שליט"א שאמר שיגיד "א קורצ'ע געדאנק" [כיון שהציבור התעכב הרבה זמן כי הרבה חיכה לאחים שלו שיבואו לבית החיים (הוא הורה לכל החסידים כולל הגבאים שיצאו החוצה)ולכן במשך כל האירוע הרבי ביקש שיקצרו, ר' זושא הורביץ דיבר 40 דק' והרבי שליט"א סימן פעמיים בידו הק' למהר וכן ביקש מר' יחזקאל טירהויז לדבר רק 7 דק' (בסופו של דבר הוא דיבר 10 דק' וריגש את הקהל בבכיות) לחמ"כ דיבר ר' יוסף צלר וגם ממנו בקש רבי"ש לקצר] וכמובן שהרבי הודה לאמו תליט"א ואמר ששלי ושלכם שלה הוא שעזרה לרבי זיע"א במס"נ ממש [שאר האחים לא הודו לה אפי' שהיא נגד הרבי ובעד האחים וד"ל] ואז התחילו לשיר "לא ימושו" ואז הרבי קם לרקוד עם הבחור בר מצוה הבן של ר' מש"י ואז התחילו לשיר "סימן טוב" ואח"כ רקד ר' מש"י עם בנו הבחור והרבי עמד ומחה כפיים לאחמ"כ רקדו במעגל כל האחים והגיסים ואז קמו כולם והרבי ור' מש"י ור' אהרן נכנסו לדאווין שטוב
כה לחי

זה מראה כמה שהרבי שליט''א חוץ ממה שהוא צדיק הוא גם מנהיג וחכם

זכרתי ימים מקדם, כשהרבי למד בישיבת מיר, התפללתי איתו תפילת שחרית כל יום בבית מדרש סמוך לישיבה, היה מה לראות, ההכנה לתפילה, התפילה וכו'
ידענו שעדיו לגדולות

0548sd

ביטחון כתב:
11 ספטמבר 2020, 14:59
לא יעזור לך כלום, את הגדולים מקבלים כי מרחמים עליהם, את הצעיר מקבלים כי הוא הרבי מסאדיגורה
ביו כך ובין כך זה עדיף מלהשאר מסכן כמו פישל ולהדבק באחיהם הקטן אין שם רב שיפסק להם שהם צריכים לקיים את הצואה בין אם זה נכתב ברצון או תחת לחץ בפרט שהאמא אמרה אחרת

שבחו אהובים
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבחו אהובים »

0548sd כתב:
11 ספטמבר 2020, 14:34
אתה צודק בגלל שחבל עליהם הם עשו טוב שנהיו לבד אדמרים ולא נשארו להיות אסקופה הנדרסת בסדיגורא ב"ב הם לא צריכים כבוד מה200 משפחות שלכם שבכל מקרה אם הזמן אף אחד לא מסתכל עליהם ומספיק פעם אחד שלא היו מתבטלים מספיק לאחיהם הקטן וכבר היו מזלזלים בהם לגמרי בצבור הרחב וגם אצל כל האדמורים כולל בעלז הם הרבה יותר מכובדים כיום בתור אדמורים את אף אחד לא מענין הצואה ובפרט שכל האחים והרבנית הגיעו להסכמה באישור רבנים ואתם בכח מנסים לעשות מריבות אתם רק תפסידו מזה
אני לא חסיד סדיגורה ואני דוקא חושב שאתה טועה ובגדול.
האבא שלי אמר לי פעם שלפעמים אדם עושה פעולה מסוימת וזה עולה לו בטעות של החיים, וזה מה שאני חושב שקרה כאן.
לדעתי אם הם היו נשארים הי' להם הרבה יותר טוב והרבה יותר כבוד. האח הרבי היה מכבד אותם הרבה וכמו שהוא עושה גם עכשיו באצילותו הגדולה ומידותיו הטובים, ולא היה נותן לחסידים לדרוס אליהם. שמחות היו מקבלים רבישע שמחות שכל סדיגורה היה מגיעים אליהם עם שטריימל כראוי לנכד של האדמור. ניהול ביהמ"ד היה להם בתור אבדק"ק ויוכלים גם לעשות שלושידעת עם תואר זה. כבוד היו מקבלים בתור האח והבן של הרבי שליטא וזצל וגם בתור א שויתר לאח הצעיר.
ועכשיו קבלו שנאה מכל חסידי סדיגורה, כל פעם שיכנסו לביה"מ של אבא שלהם (בשמחות ובאירואים אחרים) יסתכלו אליהם בענים לא טובות וכשהרבי יכבד אותם לדבר יהיה זה בלמגנת רוחם. כל טיש וכל ארוע אצלהם בביהמ"ד יצטרכו לעבוד קשה שיהיו אנשים (כל הסקרנות והפומפ של עכשיו יעבור לגמרי בהמשך הזזמן), כל שמחה יהיה ניכר ההבדל, וכל הזמן יהיה ראשם ומוחם עסוק בדברים קטנוניים האלו עד שיכאב להם הלב והראש. והלואי שיצאו בריאים מכל זה.

[דרך אגב שאךו כאן כמה פעמים למה אלי הולך רק עם הגדולים, והתשובה היא פשוטה שזה משום שהוא יותר קרוב בגיל לצעיר וכן באפרים שקרוב להאח הגדול הולך עם הצעיר כי אחים מקנאים בדרך כלל בזה שקרוב להם בגיל.
אמנם עוד דבר שזה די ברור לי שאלי מתכון להיות אדמור גם כן ולכן הוא הולך עם הגגדולים כי זה הלגיטימציה שלו.]

בערגער

א. יש צוואה, ויש גם מצוה לקיים דברי המת, נקודה!
ב. יש מצוות נוספות ככיבוד אם וכו'.
ג. 'כבוד' זה לא הכל וגם לא חלק... די לפמפם כל הזמן 'מכבדים אותם.. קיבלו כבוד..' זה קטנוני מדי...
ד. אף אדמו"ר לא יזלזל וישפיל אדמו"ר שבא לבקרו או להזמינו לשמחה, כך שאין מכאן ראיה לשום דבר.
ה. בביקורים אצל האדמו"ר מבעלזא כן ניכר בבירור ההבדל איך קיבל את האחים, ויש לזה סיבה.
ולסיום, כפי שכבר נכתב כאן: לאחר מעשה יש שלשה אדמורי"ם אחד שמונה במפורש ע"י אביו הרבי הקודם שהעביר לו את ההנהגה ורוב מנין מחסידי סאדיגורה קיבלוהו כאלוף לראשם כפי שציוום רבם, ויש עוד שתיים שמונו מפני סיבות מסויימות (וכנראה גם מוצדקות) בהסכמת גדולי תורה. אסור לזלזל באף אחד, אבל להגיע ולהפוך את הקערה על פיה... זאת עזות!!!

מצקת
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מצקת »

אין שום מפקפק שר' יהושע הוא ה"ממשיך" של אדמו"רות סאדיגורה. זהו הצוואה ואין בלתה. אין חולק על זה. זו גם הסיבה של הטררם המיוחד סביבו. לכן גם יקבל כבוד ויחס מיוחד אצל אדמורים, יותר מהאחים.
אם כי חייבים לומר כי גם צעירותו של הרבי, וכל העסק והמצב שנהיה, והצוואה המעניינת, גם יוצרים סביבו הילה מסויימת, ואת האנשים מעניין לראות רבי צעיר'ציק, שזה דבר לא נפוץ בכלל.

ואילו ר' מש"י ור' אהרן, הם אדמורי"ם לעצמם, בלי קשר להמשך השושולת.
אבל הזלזול בהם מצד סאדיגורה, במקום לא להתייחס, לדעתי רק מקטין את סאדיגורה

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

0548sd כתב:
11 ספטמבר 2020, 14:57
whynot כתב:
11 ספטמבר 2020, 14:42
המציאות הוא שכל האדמורים והרבנים מכבדים אותם הרבה יותר משהיו מכבדים אותם אם היו נדבקים לאחיהם הקטן כל אחד מבין אותם ולהפך הרבה לא מבינים את אביהם וגם אם הוא ציוה ברגע שהם הגיעו להסכמה וגם מצד כיבוד אם אין עליהם שום טענה ואם ה200 משפחות של סדיגורא ב"ב מעדפים לשנא אתם ולקשקש כל הזמן צואה את אף אחד זה לא מענין
איך אתה יכול לדעת את זה?
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

IMG-20200911-WA0041.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 620 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אל תדון אדם עד שתגיע למקומו אפשר להבין את חסידי סדיגורה שרוצים שהצוואה תקויים, ואפשר להבין את הצד של ר' מש"י שהוא הבכור וכו' כו'.

כל אחד כאן בפורום, במקרה שאביו היה אומר בצוואה לבן הבכור להתבטל לאחיו הקטן ממנו ב14 שנה בכל עניין שהוא, רובם לא היו מקיימים את זה. חד וחלק.

בערגער

אני פה כתב:
11 ספטמבר 2020, 16:09
אל תדון אדם עד שתגיע למקומו אפשר להבין את חסידי סדיגורה שרוצים שהצוואה תקויים, ואפשר להבין את הצד של ר' מש"י שהוא הבכור וכו' כו'.

כל אחד כאן בפורום, במקרה שאביו היה אומר בצוואה לבן הבכור להתבטל לאחיו הקטן ממנו ב14 שנה בכל עניין שהוא, רובם לא היו מקיימים את זה. חד וחלק.
דבריך נכונים מאד, וברור שצריך להיות בעל מדרגה להתכופף לאח צעיר וכו', ונ"ל שפרט זה ואחרים מובנים ומתקבלים על הדעת.
אך מה שקשה להבנה ולעיכול הוא מה שנראה מהצד שהמשפחה כולה (מלבד הבן השני והשישי) מחרימים את מי שנבחר ע"י האב (ולא ע"י עצמו!) לאדמו"ר.... אז גם אם לא מתכופפים ולא מקבלים הצוואה ככתבה וכלשונה, לא חייבים ללכת הפוך בהקצנה לכיוון ההפוך?!?!

שמעון ווייס
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שמעון ווייס »

לדעתי רק תגובות פה ובמקומות אחרים וב'בלאג הידוע לשקרה, רק זאת הוא שעושה/יעשה שם מחלוקת, יש אנשים שמדייקים כל מחשבה דיבור ומעשה של כל מי שרק פסע בגלילות סאדיגורה כדי למצוא משהו לדייק מזה שב"ה יש איזה מחלוקת...

אם באמת לא אוהבים מחלוקת, למה לא לדבר ולהחשיב כל הדברים טובים שראינו בשני החצירות בימים שעברו??

yylb
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי yylb »

שמעון ווייס כתב:
11 ספטמבר 2020, 23:30
לדעתי רק תגובות פה ובמקומות אחרים וב'בלאג הידוע לשקרה, רק זאת הוא שעושה/יעשה שם מחלוקת, יש אנשים שמדייקים כל מחשבה דיבור ומעשה של כל מי שרק פסע בגלילות סאדיגורה כדי למצוא משהו לדייק מזה שב"ה יש איזה מחלוקת...

אם באמת לא אוהבים מחלוקת, למה לא לדבר ולהחשיב כל הדברים טובים שראינו בשני החצירות בימים שעברו??
מסכים. אין שום הוכחה או ידיעה אמיתית שיש שום מחלוקת כלל וכלל, והכל רק ורק מהבלאג הידוע לשמצה. והוא מחרחר ריב שחי על מחלוקת ואוהב כל רגע. מלקק אצבעותיו בהנאה

בערגער

כעת שכל אחד ישוב לביתו "איש על מחנהו ואיש על דגלו" ועמוסים בימי הרחמים והסליחות במצוות ומעש"ט, ישובו לשרור בעז"ה השלום והשלווה.
מעתה יהיו עדכונים ותמונות וכדומה מתפילות וטישים בחצרות הקודש, דברי תורה ופנינים מהקודש פנימה, אכי"ר.
נערך לאחרונה על ידי בערגער ב 12 ספטמבר 2020, 22:24, נערך פעם 1 בסך הכל.

שבחו אהובים

בערגער כתב:
11 ספטמבר 2020, 17:40
אני פה כתב:

דבריך נכונים מאד, וברור שצריך להיות בעל מדרגה להתכופף לאח צעיר וכו', ונ"ל שפרט זה ואחרים מובנים ומתקבלים על הדעת.
אך מה שקשה להבנה ולעיכול הוא מה שנראה מהצד שהמשפחה כולה (מלבד הבן השני והשישי) מחרימים את מי שנבחר ע"י האב (ולא ע"י עצמו!) לאדמו"ר.... אז גם אם לא מתכופפים ולא מקבלים הצוואה ככתבה וכלשונה, לא חייבים ללכת הפוך בהקצנה לכיוון ההפוך?!?!
זה נכון שלא קל להתכופף לאח צעיר אבל זה לא מצדיק לדעתי. רביסטעווע זה לא צחוק ואין שום סיבה שאדם צריך להיות אדמור אלא אם כן להמשיך את שושלת אבותיו וגם כדי לתת מענה להחסידים שצרייכים רבי, אבל זה לא לתועלת עצמו. כמו שכל החסידים כקטן כגדול יכולים לכוף ראשם למי שנתמנה ע"י הקב"ה לאדמו"ר, ואף זקנים מופלגים יודעים להכניע את עצמם לאדמור צעיר כמו כן יכול האח הגדול להתכופף לאח הצעיר, כי האדמורות אינו שייך אליו אלא למי שנותנים לו מן השמים. ואם לפעמים יש לו נסיון בזה אז זה כמו כל נסיון שבעולם ואף פעם לא נצדיק את האדם בגלל הקושי של הנסיון ובגלל שתאותו גדלה כי זהו המוטל עליו, לפעמים אומרים אל תדון אותו עד שתגיע למקומו אבל זה לא מצדיק אותו. ולאדם שזה קשה לו להתכופף לצעיר ממנו אז שילך לו אבל זה לא נותן לו שום זכות על האדמורות וכמו שלחסיד מבוגר שקשה לו לקבל עליו את האדמור החדש שאין לו זכות למנות אצמו לאדמור.
כמובן שאני לא נכנס למה היה כאן דברים שאיני יודע אני רק מתייחס לטענות שהעלו כאן.

6910

כמו שכבר אמרתי אני משתדל לקיים את הוראת הרבי שליט"א למעט במח' ולכן אני לא מגיב לשטויות שאמרו פה
אני רק רוצה להודות ולהצדיע לדברים הנכונים שנאמרו ע"י
בערגר
whynot
ביטחון
4000
עטרת תפארת
שבחו אהובים
רק דבר אחד אפרים הולך עם הרבי שליט"א כי הוא מאז ומעולם חבר מאד טוב של הרבי שליט"א ודרך אגב כשהתחתן לא הלך עם שפיץ אז הוא אמר לאחים שלו תריבו אח"כ לבד לכן אין לא עניין היום לריב ואם אבא שלו אמר משהו הוא מקבל ובטיש הראשון שהרבי עשה הוא אמר לרבי שהרבי יצליח להנהיג את העדה עם שטאלצקייט ובירך הצלחה וכו'
בנוגע לאלי הוא נעלב ככל הנראה כיון שלא קיבל שום רבנות וזה התוצאה וד"ל

שבחו אהובים

בערגער כתב:
אני פה כתב:

זה נכון שלא קל להתכופף לאח צעיר אבל זה לא מצדיק לדעתי. רביסטעווע זה לא צחוק ואין שום סיבה שאדם צריך להיות אדמור אלא אם כן להמשיך את שושלת אבותיו וגם כדי לתת מענה להחסידים שצרייכים רבי, אבל זה לא לתועלת עצמו. כמו שכל החסידים כקטן כגדול יכולים לכוף ראשם למי שנתמנה ע"י הקב"ה לאדמו"ר, ואף זקנים מופלגים יודעים להכניע את עצמם לאדמור צעיר כמו כן יכול האח הגדול להתכופף לאח הצעיר, כי האדמורות אינו שייך אליו אלא למי שנותנים לו מן השמים. ואם לפעמים יש לו נסיון בזה אז זה כמו כל נסיון שבעולם ואף פעם לא נצדיק את האדם בגלל הקושי של הנסיון ובגלל שתאותו גדלה כי זהו המוטל עליו, לפעמים אומרים אל תדון אותו עד שתגיע למקומו אבל זה לא מצדיק אותו. ולאדם שזה קשה לו להתכופף לצעיר ממנו אז שילך לו אבל זה לא נותן לו שום זכות על האדמורות וכמו שלחסיד מבוגר שקשה לו לקבל עליו את האדמור החדש שאין לו זכות למנות אצמו לאדמור.
כמובן שאני לא נכנס למה היה כאן דברים שאיני יודע אני רק מתייחס לטענות שהעלו כאן.

6910

בערגער כתב:
11 ספטמבר 2020, 14:38
6910!!
תודה רבה רבה על החיזוק!!!!!!!!!!

שבחו אהובים

בערגער כתב:
אני פה כתב:

זה אולי נסיון גדול וקשה אבל לדעתי זה לא מצדיק.
אדמורו"ת זה לא דבר של מה בכך וה לא שייך לשום אדם. אדם נהיה אדמו"ר מפני שהשעה צריכה לכך וזהו תפקידו מן השמים, או משום שיש חסידים שצריכין לו או משום שהשושלת צריכה המשך, אבל לא לתועלתי האישי.
כמו שכל החסידים כקטן וכגדול יודעים להכניע את עצמם להרבי גם כשהוא צעיר, ויהודים חשובים וזקנים עומדים בביטול ובהכנעה בפני מי שנתמנה מן השמים לאדמו"ר בלי קשר לגילו, כך צריך להיות בבני האדמו"רים, וכמו שהיו בכמה מקומות שלא נתמנו כולם לאדמו"ר וכל מקום כמנהגו.
כשקשה למשהו להתבטל יכול ללכת אבל זה לא נותן לו גושפנקא להתמנה לאדמו"ר מעצמו.
לסיכום זה נסיון ככל נסיון ובהבנה נכונה ניתן להתגבר עליו, ועכ"פ נסיון ככל שיהיה קשה אינו מצדיק את המעשים (בלי קשר למאמר ח"ל אל תדון וכו', כי מפני כך לא נאמר שעשה נכון)
איני מדבר על גופא דעובדא דלא ידעינן היכי הוי, אלא על הנאמר בתגובות אלו.
נערך לאחרונה על ידי שבחו אהובים ב 12 ספטמבר 2020, 21:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

6910

במ"צ של ר' מש"י

6910

במ"צ של מש"י

שבחו אהובים

עוד נקטדה לדעתי הוא עתיד להיות רבי גדול באמת כדברי אביו זצ"ל, ומעולם לא ראיתי אדמו"ר גדול אמיתי שלא סבל מקשיים התנגדויות וקשיים, זה חלק מהתהליך הנסיונות הקב"ה יעזור שיעבור את זה בקלות.

6910

שבחו אהובים כתב:
12 ספטמבר 2020, 22:11
עוד נקטדה לדעתי הוא עתיד להיות רבי גדול באמת כדברי אביו זצ"ל, ומעולם לא ראיתי אדמו"ר גדול אמיתי שלא סבל מקשיים התנגדויות וקשיים, זה חלק מהתהליך הנסיונות הקב"ה יעזור שיעבור את זה בקלות.
גם לאביו אדמו"ר זיע"א היה התנגדוייות רציניות מצד המשפחה שפירא ושארף
כשהרבי נחלה הם חזרו בהם ועזרו מאד
בסאדיגורה אומרים שהכללים הראשוניים לסאדיגערער רבי זה לסבול מהמשפחה ולקבל הכל בשקט ועוד לכבד אותם

whynot
נתן תודה: 251 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

.
נערך לאחרונה על ידי whynot ב 12 ספטמבר 2020, 22:34, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה