למה לבחורים יש אובססיה לביבי?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

דעתניק
קיבל תודה: 2 פעמים

למה לבחורים יש אובססיה לביבי?

נושא שלא נקרא על ידי דעתניק »

אני חדש פה ואולי זה לא מקובל פוליטיקה אבל זה נושא שכואב לי ומעוניין לשמוע מה אתם אומרים למה לבחורי ישיבות יש כזו אובססיה לביבי? הן מבחינה חרדית הבן אדם הוכיח כבר שהוא לא אוהב חרדים גדול הן מבחינה כללית ממתי זה היה כך ? אני יגיד את האמת על עצמי אני אוהב את ביבי כראש ממשלה אבל אני לא מחזיק בדיעות ימניות ואני לא חושב שמי שמתנגד אליו הוא שמאלן שזה גם נידון נפרד מה האובססיה הגדולה לימין?

סמל אישי של משתמש
הושיעה את עמך
נתן תודה: 54 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים

Re: למה לבחורים יש אובססיה לביבי?

נושא שלא נקרא על ידי הושיעה את עמך »

ברוכים הבאים.
סתם שתדע, א"א לשים לינק בהודעות רק אחרי 20 הודעות
!!!תשים תודה אם נהנית

דעתניק

תודה על המידע

בר יוכני
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בר יוכני »

קראתי פעם על דבר מעניין, שעיתון קטיפה עשה ניסוי לשלש מרצות חרדיות, שתאמרנה במהלך הרצאתן מילים לא מוכרות, ולראות איך הציבור יגיב. וכמו שאתם ודאי מנחשים, בהרצאות של נוכחות חרדיות אף אחת לא צייצה, ואצל נוכחות חילוניות התנפלו כולן על המרצה 'מה אמרת' וכו'.

לכן חושבני שהעניין הוא שאצל הציבור החרדי שרגילים שאנחנו לא מבינים הכל וכו' וכו' לכן מלכתחילה יש גישה יותר תמימה שאם אדם מומחה במשהו הוא החכם ואנחנו לא מבינים וכו', ולכן גם חרדים רבים נופלים בהשקעות, והם בעיקר אברכים כידוע. והכל נראה לי מהטעם הנ''ל.

ולכן גם אצל ביבי זה כך, שהתעמולה האגרסיבית שהוא מפיץ קונה לה שביתה אצל חרדים שמלכתחילה מקבלים מרות וכו' וכו', ולכן הם נקנים בקלות.

גם באופן כללי הציבור שנוהה אחרי ביבי הוא ציבור דתי או ציבור שנוהה אחריו משום הקיפוח של שלטון המערך ברוב השנים וההתחברות אליו שם היא רגשית.

משיב.
נתן תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

דעתניק כתב:
30 יולי 2020, 19:21
אני חדש פה ואולי זה לא מקובל פוליטיקה אבל זה נושא שכואב לי ומעוניין לשמוע מה אתם אומרים למה לבחורי ישיבות יש כזו אובססיה לביבי? הן מבחינה חרדית הבן אדם הוכיח כבר שהוא לא אוהב חרדים גדול הן מבחינה כללית ממתי זה היה כך ? אני יגיד את האמת על עצמי אני אוהב את ביבי כראש ממשלה אבל אני לא מחזיק בדיעות ימניות ואני לא חושב שמי שמתנגד אליו הוא שמאלן שזה גם נידון נפרד מה האובססיה הגדולה לימין?
טבע של אדם לאהוד מישהו/משהו, זה נותן לו טעם, בעיקר כשיש התמודדות, יש דחף לתפוס צד.

זה הטעם של אוהדי קבוצת ספורט, וכי מה להם ולשחקנים, אלא שהעובדה שאדם שם את עצמו בצד של קבוצה מסוימת הוא מרגיש כאילו הוא מתמודד.

לכן אהדו את בגין. מאוחר יותר היו שאהדו את שמיר והיו את שרון (לפני החקירות והעקירות) כיום אין מישהו אחר בפוליטיקה שאפשר לאהוד, נתניהו זה ברירת המחדל.

סמל אישי של משתמש
א בוחער
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 143 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי א בוחער »

לא מדויק למורות שהחרדים היו אמורים לשנאות את ביבי אז הם נאחזים בו לפני שיזרקו אותם לקרשים...
אנחנו אין לנו שום דבר אם ביבי אדואלוגית ואף רחוק מכך ... ביבי אוכל ד"א. הוא אטאיסט הוא לא חושב על החרדים הוא חושב על עצמו
זרק את המזרוחניקים לכלבים וברגע שהחרדים לא ישתלמו לו או שלא יצטרך אותם (לדוגמא יעשה דיל עם כ"ל ולפיד ובנט) יעשה את אותו דבר שעשה לשונאיו...
משתמש זה בזמנו הפנוי הוא בחרדים לדעת

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

לא מדויק למורות שהחרדים היו אמורים לשנאות את ביבי אז הם נאחזים בו לפני שיזרקו אותם לקרשים...
אנחנו אין לנו שום דבר אם ביבי אדואלוגית ואף רחוק מכך ... ביבי אוכל ד"א. הוא אטאיסט הוא לא חושב על החרדים הוא חושב על עצמו
זרק את המזרוחניקים לכלבים וברגע שהחרדים לא ישתלמו לו או שלא יצטרך אותם (לדוגמא יעשה דיל עם כ"ל ולפיד ובנט) יעשה את אותו דבר שעשה לשונאיו...

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 182 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בר יוכני כתב:
30 יולי 2020, 21:06
קראתי פעם על דבר מעניין, שעיתון קטיפה עשה ניסוי לשלש מרצות חרדיות, שתאמרנה במהלך הרצאתן מילים לא מוכרות, ולראות איך הציבור יגיב. וכמו שאתם ודאי מנחשים, בהרצאות של נוכחות חרדיות אף אחת לא צייצה, ואצל נוכחות חילוניות התנפלו כולן על המרצה 'מה אמרת' וכו'.

לכן חושבני שהעניין הוא שאצל הציבור החרדי שרגילים שאנחנו לא מבינים הכל וכו' וכו' לכן מלכתחילה יש גישה יותר תמימה שאם אדם מומחה במשהו הוא החכם ואנחנו לא מבינים וכו', ולכן גם חרדים רבים נופלים בהשקעות, והם בעיקר אברכים כידוע. והכל נראה לי מהטעם הנ''ל.

ולכן גם אצל ביבי זה כך, שהתעמולה האגרסיבית שהוא מפיץ קונה לה שביתה אצל חרדים שמלכתחילה מקבלים מרות וכו' וכו', ולכן הם נקנים בקלות.

גם באופן כללי הציבור שנוהה אחרי ביבי הוא ציבור דתי או ציבור שנוהה אחריו משום הקיפוח של שלטון המערך ברוב השנים וההתחברות אליו שם היא רגשית.
הערצה לביבי התחילה בציבור החרדי משנת תשנ"ו כשהצליח להכניע את פרס "נתניהו טוב ליהודים".

משיב.

א בוחער כתב:
30 יולי 2020, 21:29
הסיבה שהולכים עם ביבי כי הוא צריך אותנו, ואנחנו צריכים אותו, האחרים השנאה שלהם כל כך גדולה שפעם אחר פעם הם מפסידים את השלטון, העיקר לשנוא חרדים.
אחרי הממשלה של ביבי-לפיד-בנט ללא החרדים, דרעי וגפני שידרו לשמאל שהם מעדיפים ללכת אתם, אבל השמאל דחה את היד המושטת, הביא את גרבוז שדיבר בבוז על מנשקי המזוזות, השמאל דחק אותנו שוב לידיו של ביבי.

הדיון כאן לא על למה הנציגות שלנו עם ביבי, אלא על אהדת הנוער ועל זה עניתי:
טבע של אדם לאהוד מישהו/משהו, זה נותן לו טעם, בעיקר כשיש התמודדות, יש דחף לתפוס צד.
זה הטעם של אוהדי קבוצת ספורט, וכי מה להם ולשחקנים, אלא שהעובדה שאדם שם את עצמו בצד של קבוצה מסוימת הוא מרגיש כאילו הוא מתמודד.
לכן אהדו את בגין. מאוחר יותר היו שאהדו את שמיר והיו את שרון (לפני החקירות והעקירות) כיום אין מישהו אחר בפוליטיקה שאפשר לאהוד, נתניהו זה ברירת המחדל.

בר יוכני
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בר יוכני »

אני פה כתב:
30 יולי 2020, 21:32
בר יוכני כתב:
30 יולי 2020, 21:06

הערצה לביבי התחילה בציבור החרדי משנת תשנ"ו כשהצליח להכניע את פרס "נתניהו טוב ליהודים".
והתעמולה התחילה בתשמ''ח...

משיב.

בשעתו ההערצה לבגין היתה פי כמה וכמה מהאהדה לביבי.
גם הוא היה מחלל שבת בפרהסיה, אבל הבין שהחרדים יביאו לו את השלטון.
בגין היה מוסר שיעור בנ"ך כל מוצ"ש, השיעור היה כמובן כמו שחילוני לומד, ובגין היה לפעמים חולק על הנביא, עפ"ל.
פעם הגיעו קנאים למרן הרב שך זצ"ל עם ציטוטים מדבריו כשהם אומרים איך אפשר לתמוך בממשלה של מי שכופר באחד מי"ג העיקרים.
הגרא"מ שך ענה להם: חשבתי שבכל הי"ג עיקרים הוא כופר.
האהדה וההערצה לבגין היתה כזאת שפעם הוא ציטט בכנסת ממה שאמרו בחדשות בצהרי יום השבת, אחד מהח"כים החרדים פנה בקריאת ביינים: ראש הממשלה שומע רדיו בשבת? ובגין ענה לו: ודאי. כבר הרבה שנים שד"ר בורג מתקשר אלי במוצ"ש לשמוע מה אמרו בחדשות בשבת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

צודק אני זוכר בילדותי איך דודים שלי היו רצים לשמוע את הנאומים שלו ברדיו.

מכל מקום, כמדומני שהוא חזר בתשובה בסוף ימיו, ואף היתה לו הלוויה דתית פשוטה בהר הזיתים. אני זוכר שנסעתי פעם לישיבה באוטובוס הוא התראיין ברדיו והיתה התרגשות לשמוע את קולו אחרי שהסתגר הרבה זמן, והנהג הפעיל את זה בפול ווליום..

סמל אישי של משתמש
אני פה

יתכן שהאהדה אליו גם נבעה כי הכניע את השמלאנים לראשונה מזמן הקמת המדינה וכן עזר לישיבות וכו', כולם צהלו כשירד בנאומים על פרס.

זלמן1
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 »

הוא סתם כך היה נואם טוב ואנשים אהבו לשמוע אותו

סמל אישי של משתמש
החסיד פון ר' ישעיה'לה
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי החסיד פון ר' ישעיה'לה »

חברים זה לא אובססיה לביבי זה אובססיה לשלטון
תחשבו על זה שניה בן אדם אחד מצליח לנצח פעם אחרי פעם כשבתקשורת לא גומרים ללכלך עליו
וזה פשוט הזוי כי מי שמכיר את המנטליות החילונית מה שאומרים בתקשורת זה קדוש קדוש
עם כל זה הוא מנצח פעם אחרי פעם זה אומר שזה סופר הצלחה ואנשים אוהבים מוצלחים
אנשים לא אוהבים לוזרים נכון?

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 93 פעמים
קיבל תודה: 76 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

זה אובססיה להרגיש שייכות. במיוחד אם השייכות למשהו "גדול" -, "לאומיות" ר"ל מגדול כזה וכדומיו.
ביבי מדבר המון לאומיות וזה הכל.

דעתניק

החסיד פון ר' ישעיה'לה כתב:
31 יולי 2020, 04:52
תחשבו על זה שניה בן אדם אחד מצליח לנצח פעם אחרי פעם כשבתקשורת לא גומרים ללכלך עליו
ר' ייד זה כבר מזמן לא אהדה לאדם שמנצח למרות הכל לזה קוראים פשוט ספורט זה נהיה כבר במצב שאם ח"כ חרדי אומר משהו נגד ביבי אז אנשים אצלינו בציבור החרדי ובעולם הישיבות מסתכלים עליו כעל "בוגד" או שמאלן (אין שום בעיה להיות שמאלן ) זה כנראה מחלחל מאיזה מקובעות מחשבתית הזויה שהבן אדם מושלם וקוסם וכו וכו כן הוא יכול לטעות והוא טועה ולפעמים גם טעויות חמורות ולמה למען ה' אני צריך להסביר את זה לאנשים ועוד משלנו???

סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר חדשות 12:
למי יש את הסיכוי הגדול ביותר להיות ראש הממשלה הבא?
28% בנט
21% לפיד
13% אייזנקוט

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

בנט....
חחחחח....
סקר ממומן ש75% ממנו מצביעי ימינה...

סמל אישי של משתמש
מויישה

אין לבנט סיכוי להיות ראש הממשלה בדרך הטבע אלא אם כן הוא יתפקד לליכוד.
אחרת הוא יכול לומר עד מחר שהוא מתמודד על ראשות הממשלה אבל ימינה גם לפי התרחישים ההזויים ביותר לא תקבל יותר מ20 מנדטים.
(שגם זה לא יקרה. 10 יהיו נס גלוי. סקרים לחוד ובחירות בקלפי לחוד)

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

מויישה כתב:
02 אוגוסט 2020, 20:33
אין לבנט סיכוי להיות ראש הממשלה בדרך הטבע אלא אם כן הוא יתפקד לליכוד.
אחרת הוא יכול לומר עד מחר שהוא מתמודד על ראשות הממשלה אבל ימינה גם לפי התרחישים ההזויים ביותר לא תקבל יותר מ20 מנדטים.
(שגם זה לא יקרה. 10 יהיו נס גלוי. סקרים לחוד ובחירות בקלפי לחוד)
ייתפקד לליכוד אחרי שביבי ילך (15 שנה) יצטרך לחכות (עוד 5 שניים) אחרי 3 שניים יהיה פריימריז יקבל מקום 12 אחרי פריימריז נוסף יקבל מקום חמישי ויקבל מקום ראשון בגיל 90 בתור סנילי...

סמל אישי של משתמש
מויישה

נו טוב גם ג'ו ביידן בן 87 אם אינני טועה והוא כרגע מועמד לנשיאות ארה"ב... אין יאוש בפוליטיקה כלל.

הכרת הטוב
נתן תודה: 85 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הכרת הטוב »

דעתניק כתב:
01 אוגוסט 2020, 23:51
ר' ייד זה כבר מזמן לא אהדה לאדם שמנצח למרות הכל לזה קוראים פשוט ספורט זה נהיה כבר במצב שאם ח"כ חרדי אומר משהו נגד ביבי אז אנשים אצלינו בציבור החרדי ובעולם הישיבות מסתכלים עליו כעל "בוגד" או שמאלן (אין שום בעיה להיות שמאלן ) זה כנראה מחלחל מאיזה מקובעות מחשבתית הזויה שהבן אדם מושלם וקוסם וכו וכו כן הוא יכול לטעות והוא טועה ולפעמים גם טעויות חמורות ולמה למען ה' אני צריך להסביר את זה לאנשים ועוד משלנו???
למה אתה חושב שאין בעיה להיות שמאלן?

סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט הוא ימין אמיתי והוא יותר מאיים על השמאלנים מביבי. לדעתי הוא כן יהיה ראש ממשלה ב5 שנים הקרובות.

מנדי מנדי
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנדי מנדי »

מויישה כתב:
02 אוגוסט 2020, 20:54
נו טוב גם ג'ו ביידן בן 87 אם אינני טועה והוא כרגע מועמד לנשיאות ארה"ב... אין יאוש בפוליטיקה כלל.
הוא בן 77

דעתניק

הכרת הטוב כתב:
02 אוגוסט 2020, 23:04
דעתניק כתב:
01 אוגוסט 2020, 23:51
למה אתה חושב שאין בעיה להיות שמאלן?
אז ככה,שמאלן זה מי שמחזיק בעמדות שמאל, החרדים מקום המדינה ,היו בענייני כלכלה ולאומיות שמאלנים,בענייני חברה לא כי זה אומר ליברליזם על הדת. וזו גם הסיבה שהחרדים היום הולכים עם הימין כי ב30 שנה האחרונות הרבה מאוד מהשמאל נהפך ליותר עניין חברתי. הדבר הזה מגובה במקורות מה דעת גדולי ישראל על מסירת שטחים וכלכלה שמאלנית.
ועוד נקודה, חלק מאותה אובססיה לביבי ומה שהוא מייצג, זה להפוך את השמאל ל"בוגדים" לכאורה אני מתערב איתך ש95% מעולם הישיבות היום לא יודע אפילו מה זה עמדות ימין שלא נגיד גם לדעת מה רע כבכול בשמאל.
כן אני שמאלן ואני גאה בזה ואני לא צריך להתנצל כמו שלא כל ימין זה עוצמה יהודית גם לא כל שמאל זה מרצ וגם הם לא בוגדים אגב
זה נושא לשעות של כתיבה אין לי שום בעיה לחזק את דברי במקורות גם כן זה גם אובססיה לצערי הפכנו ליותר מהמזרוחניקים בעניין הזה וצר לי

סמל אישי של משתמש
אני פה

רב גדולי ישראל מאז ומעולם היו בעד מה שאתה מכונה שטחים, גם מועצת גדולי התורה משנת תרצ"ז דברה נגד חלוקת הארץ.

וכידוע שהמתנחלים הראשונים היו הפרושים שבנו את ירושלים ופתח תקוה שהיו "שטחים" בין ערבים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

תראה מה כתב הרב יוסף חיים זוננפלד "הקנאי" על "ההתנחלויות".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

דעתניק

הנה הטעות שאתה חושב שהשמאל מתנגד לבנייה בא"י. כמה ישובים הקימו מפ"ם שזה מר"צ של ימינו אתה יודע? 38% מהאדמה החקלאית בארץ הייתה מיושבת על ידם ומבחינה דתית את זה שאגודת ישראל תמכה באוסלו אתה יודע? שנמנעו בהתנתקות? שלפני קמפ דיוויד הרב שך אמר נגד כל רבני הציונות הדתית שדם עדיף מאדמה ? ר' זרח ברנט קנה בכסף מלא את אדמות פתח תקווה ובאותו זמן רי"ח זוננפלד התנגד להקמת ישובי חומה ומגדל כי זה מתגרה בערבים בכל דבר יש דרך ולא הכל שחור ולבן

סמל אישי של משתמש
אני פה

אגודת ישראל התנגדה להסכם אוסלו. ש"ס בתחילה נמנעה ואח"כ התנגדו. בהתנתקות רק האדמור מגור תמך ורוב האדמורי"ם התנגדו, גם את הרב אלישיב כידוע הטעו.

שאלת ארץ ישראל עולה לראשונה בכנסייה הגדולה השלישית שנערכה במרינבד הצ'כית בשנת 1937. 'הכנסייה הגדולה' הייתה אסיפה כללית של אגודת ישראל שבה השתתפו הרבנים והצירים. אז הועלתה שאלת היחס להקמת מדינה יהודית בישראל. הרוחות געשו סביב תוכנית החלוקה של ועדת פיל, ורבני אגודת ישראל נדרשו לכך.

הרבי מגור מתנגד לתוכנית החלוקה. הוא קורא את דברי הנביא יואל (ד, ב): "וְקִבַּצְתִּי אֶת כָּל הַגּוֹיִם וְהוֹרַדְתִּים אֶל עֵמֶק יְהוֹשָׁפָט וְנִשְׁפַּטְתִּי עִמָּם שָׁם עַל עַמִּי וְנַחֲלָתִי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר פִּזְּרוּ בַגּוֹיִם וְאֶת אַרְצִי חִלֵּקוּ". הכנסייה הגדולה יוצאת בהצהרה ברורה: אסור לוותר על גבולות ארץ ישראל.

נחרץ אף יותר היה הרב מנחם זמבה, מגדולי רבני ורשה ומפוסקי הדור. הוא הכריז כי "ארץ ישראל היא כמו ספר תורה, וספר תורה שחסרה בה אות – פסולה". לימים, בעת הסכמי אוסלו, יחזור מנהיג אגודת ישראל דאז, רבי פנחס מנחם אלתר, אל הפסק הקיצוני הזה.

שלח תגובה