החלטנו שלא נבדקים???

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

גרנולה
נתן תודה: 1995 פעמים
קיבל תודה: 1049 פעמים

Re: החלטנו שלא נבדקים???

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

מוטי הלר: https://www.prog.co.il/threads/%D7%92%D ... A8.591996/
קורונה 1.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 87 פעמים
קיבל תודה: 622 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

טרגדיה קשה בעיר בני ברק, עם פטירתו הפתאומית של הגאון הרה"ח רבי יהושע ולדמן ז"ל, מגיד שיעור בישיבת סאדיגורה, ומחשובי חסידי באבוב, והוא בן 48 בלבד.

החשד הוא שר' יהושע נדבק בקורונה, והיום כאמור הוא התמוטט ודבר פטירתו המצערת נקבע באופן מיידי.

גרנולה

גרפיקנער: https://www.prog.co.il/threads/%D7%94%D ... A8.592213/

מידע שימושי: הדרך החוקית הפשוטה לצאת ממקום עם סגר.

לא יודע עד כמה האכיפה חזקה, אבל יש איזה עשר מטרות שבשבילם מותר לצאת מהבית, גם במקום שיש סגר. למשל: לצורך הצטיידות במזון. אז אני גר באלעד, ורוצה לעשות קניות ב'אושר עד' בפתח תקוה. אין לשוטרים שום דרך לעצור אותי.

להלן הרשימה, מתוך אתר פיקוד העורף. מומלץ לכל מי שרוצה לצאת מהסגר להדפיס את זה מתוך האתר של פיקוד העורף, לבחור את אחד מהדרכים שמותר בגינם לצאת מהסגר (נניח, תרומת דם או הגעה לכנסת). אם השוטרים עושים בעיה, פשוט להראות להם את הדף. אין להם שום דרך חוקית למנוע ממכם לצאת מהעיר / השכונה למטרה שמותרת על פי החוק.

===
מתוך אתר פיקוד העורף:

מגבלות יציאה מהבית בתחומי האזור המוגבל
חל איסור לצאת מהבית למרחב הציבורי, בין 19:00 בערב ל-5:00 בבוקר, למעט אחת מהפעולות הבאות:

• יציאה להתאווררות לזמן קצר ולמרחק של עד 500 מטרים.
• פעילות ספורט של יחיד עם אדם קבוע אחר או של אנשים הגרים באותו מקום, למרחק של עד 500 מטר.
• הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.
• יציאה למקום העבודה רק במקומות שאושר להם לפעול.
• קבלת שירות רפואי.
• סיוע לאדם אחר לצורך רפואי, או קושי תפקודי, או מצוקה שדורשת סיוע.
• תרומות דם.
• הפגנה.
• הליך משפטי.
• הגעה לכנסת.
• טיפול במסגרת רווחה.
• יציאה למקווה.
• יציאה לתפילה, להלוויה, לברית או לחתונה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה.
• העברה של קטין, שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו לביתו של ההורה השני.
• העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני, ואין במקום המגורים אחראי שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו.

https://www.oref.org.il/12577-16799-he/Pakar.aspx

טוב ומטיב
נתן תודה: 378 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

במשרד הבריאות דורשים סגר כללי מראש השנה ועד שמחת תורה
גזירה שהציבור החרדי לא יכול לעמוד בו. אחרי פסח שלם בבתים, נשמעים קולות מצד משרד הבריאות הדורש סגר כללי מערב ראש השנה ועד אחרי שמחת התורה, כשהם מזהירים כי אם לא, התחלואה תוגבר באופן דרסטי. גמזו לעת עתה תומך בסגר חלקי. חרדים מאיימים: "יישפך פה דם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים מוקדם יותר היום (רביעי) סדרת התייעצויות טלפוניות בהשתתפות מספר שרים ופרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו. על פי הדיווח של ירון אברהם ב'חדשות 12', במשרד הבריאות דורשים סגר כללי שיוטל מערב ראש השנה ועד אחרי שמחת תורה, שכן, לדבריהם, תקופת החגים עלולה להגביר את התחלואה באופן דרסטי ואין מנוס מסגר.

מוקדם יותר אמר הפרופ' גמזו שנמצא בבידוד כי "תקופת החגים יכולה להגדיל את ההדבקה – וזה מחייב אותנו להחלטות מורכבות לקראת החגים. על כך אנחנו עמלים". עם זאת, גמזו אינו תומך בסגר מלא אלא בסגר חלקי.

במשרד האוצר מתעקשים כי גם אם יוטל סגר, יש להמשיך את הלימודים בגילאים הנמוכים ולהמשיך את פעילות מקומות העבודה בהתאם לתנאי התו הסגול. בנוסף דורשים באוצר להורות על צמצום בלבד של פעילות המסחר ולא על הפסקה מלאה שלה.

כמו כן, בישיבת זום שנערכה אמש (שלישי) בהשתתפות מנהלי בתי החולים הציבוריים בישראל, שר הבריאות אדלשטיין וממונה הקורונה פרופ' גמזו, העריכו המנהלים שלא יהיה מנוס מסגר בחגים, עקב העלייה בתחלואה.

אזרחים חרדים נצפו הערב מדברים למצלמה במהדורות המרכזיות ומבהירים כי אם יהיה סגר בחגים, הציבור לא יציית ולא ייתן לסגור את בתי הכנסת. "יישפך פה דם". הצהיר אחד המראוינים.

נציין, כי במהלך ראיון שהעניק הערב ל'חדשות 12', אמר מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי כי סקר סרולוגי שנערך לאחרונה מצא כי 3.5% מהישראלים נדבקו בקורונה - אחוז יותר מהסקר הקודם שנערך לפני כשלושה חודשים אז נמצא כי 2.5% נדבקו השווים ל-200 אלף בני אדם.

בתוך כך, הערב נכנס לתוקפו היום השני לעוצר הלילי המוטל על 40 רשויות המוגדרות 'ערים אדומות'. מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן הנחה להגביר את פעילות האכיפה ברחבי הארץ בדגש על האזורים שהוטל עליהם הסגר הלילי ועל כן הם מוגבלים. האכיפה תתמקד בריכוזי קהל והתקהלויות העומדות בניגוד לתקנות וכן בבתי עסק ובמרחב הציבורי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

המוח היהודי: יש ישיבות שעשו הדבקה המונית כדי להפוך למלונית ולקבל תקציבים...

דיון חירום נערך הערב (רביעי) באמצעות שיחת וידאו בין מנהלי ישיבות, נציגי ועד הישיבות, אנשי משרד הבריאות ופיקוד העורף, בשל המקרים של הדבקה המונית ומכוונה בישיבות.

המנהלים קיבלו מסר ברור: "בישיבות בהם יידבקו באופן מכוון, נפעל פלילית נגד המנהל האחראי, שיקבל עונש של עד שבע שנות מאסר בפועל".

בפתח פגישת הזום, הציגו את הנתונים של עולם הישיבות כפי שנחשפו לראשונה ב'כיכר השבת'. לדברי גורמי המקצוע, חלק מהישיבות לא ביצעו בידוד מיידי לחולים, וכי מי שביצע עצר את המגפה - ושמר על תלמידיו.

"לצערנו", הוסיפו נציגי הממשלה ואמרו, "יש ישיבות שעודדו / לא מנעו הדבקה בין התלמידים מתוך כוונה שכולם יבריאו עד מוצאי יום כיפור, חלק מהישיבות החליטו על דעת עצמן לא לבצע את תקופת הבידוד הנדרשת של 14 יום. בחלק מאלו שיש התפרצות המונית - זו הסיבה".

לאחר מכן, הוצג למנהלי הישיבות ‏נתוני ההדבקה בישיבות: מתוך 150 ישיבות: ב-6 ישיבות יש יותר מ-100 מאומתים (סה"כ 1100 חולים בכל אותן שש ישיבות).

ב-3 ישיבות, יש מעל 70 מאומתים (סה"כ 233). כלומר: 0.5% מהישיבות אחראיות ל78% מהתחלואה הכוללת בעולם הישיבות.

הנציגים הבהירו למנהלים, כי "ישיבות שיש שם הדבקה גבוהה ייאלצו להישאר פתוחות אחרי יום כיפור כמלונית ולא תתאפשר יציאה מהישיבה. נאכוף את זה".

בנוסף, יהיו מנהלי וראשי ישיבות שיעברו שימוע וחקירה משטרתית בעקבות עבירה על שידול להדבקה, הוסיפו נציגי הרשויות.

ההחלטות למאבק בהדבקה בישיבות
במהלך פגישת הוידאו, סוכם על גישה אקטיבית לקטיעת מעגלי ההדבקה.

ישיבה שנדרשת לסיוע ולהפוך למלונית קורונה - שתפנה בבקשה לוועד הישיבות וזה יאושר תחת הקריטריונים הבאים: יכולת הישיבה לקיים בידוד ממשי לחולים ולמבודדים, כאשר מעטים יפונו למלוניות.

ישיבה שתתנהל עצמאית בניגוד להנחיות, וועד הישיבות ופיקוד העורף יתנערו מהישיבה שתועבר לטיפול המשטרה.

ישיבות שמתירות הדבקה באופן חופשי יהפכו למלונית ולא תותר יציאת תלמידים במוצאי יום כיפור.

בנוסף, ממחר יהיה איש קשר בכל ישיבה מטעם וועד הישיבות, שהוא יקבל את כל תוצאות הבדיקה בדיוק כמו אח בבית חולים.

ישיבות שיהפכו למלוניות קורונה ויעמדו בקריטריונים המתאימים יזכו למענקים בדומה למלוניות קורונה. במידה ויתגלה כי יש ישיבות שיעשו הדבקה המונית כדי לקבל תקציב, ייקנסו.

כזכור, כפי שנחשף ב'כיכר השבת', מדובר על שתי ישיבות מרשת 'אורחות תורה', אותן מנהל מר יעקב וירז'בינסקי, שבתגובה ל'כיכר השבת' הוא הסביר: "אין לי מה להתייחס לדברים שאינם נכונים". הערב התברר כי הישיבות שיש בהן הדבקה המונית ככל הנראה יישארו ללמוד גם אחרי יום כיפור.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 105 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

ונסתם ואין רודף.jpg

סמל אישי של משתמש
ספירה

איזה מזל.jpg

סמל אישי של משתמש
ספירה

סיבת המיתה.jpg

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

מה שמרגיז הוא ש"יתד" מקיימים את ה"ונסתם ואין רודף אתכם" בהידור רב
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
אני פה

תראו את זה לאלמנה והיתומים של הרב בניה נבנצל, הרב דוד אובלרנדר, הרב יהושע ולדמן, הרב צבי הלוי, האדמור משמורי אמונים וכו' וכו', אולי זה ינחם אותם שאביהם ובעליהם לא נפטרו כלל והכל המצאה של יתד,

טוב ומטיב
נתן תודה: 378 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

בשעה האחרונה גוברות הערכות כי ישראל מתקרבת להידוק משמעותי של ההגבלות. מדיווחים שונים עולה כי הכוונה היא ללכת להגבלות מחמירות ביותר, הכוללות עוצר קבוע לכל תקופת החגים, איסור מוחלט להתקהלות, סגירת מוסדות החינוך ומקומות הפנאי וקיום תפילות רק באוויר הפתוח

לאחר הדיון המקדים לכינוס קבינט הקורונה, בו לקחו חלק ראש הממשלה בנימין נתניהו, השרים גנץ, דרעי, אדלשטיין ופרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, גוברות הערכות כי ישראל מתקרבת להידוק משמעותי של ההגבלות. מדיווחים שונים עולה כי הכוונה היא ללכת להגבלות מחמירות ביותר, הכוללות עוצר קבוע לכל תקופת החגים, איסור מוחלט להתקהלות, סגירת מוסדות החינוך ומקומות הפנאי וקיום תפילות רק באוויר הפתוח

ב'וואלה' דווח כי לפי מתווה הריסון המהודק יוטל עוצר בכל הארץ במהלך ימי החג, התקהלויות יוגבלו באופן מקסימלי לפי הנהוג ביישובים אדומים ומערכת החינוך תפעל בגני הילדים ובכיתות א'-ד' בלבד. מסעדות, אירועי תרבות ופנאי, מלונות ומתקני תיירות פנים ייסגרו, המגזר הציבורי יעבוד במתכונת חירום ובמגזר הפרטי תתאפשר עבודה רק במקומות שאינם מקבלים קהל. תפילות יותרו רק בשטח פתוח לפי המגבלות ביישובים אדומים.

גורם שהשתתף בהתייעצות אמר לעיתונאי ברק רביד כי הכוונה היא שהסגר הכמעט מוחלט ייכנס לתוקף בערב ראש השנה. לדבריו, הסיבה לכך הייתה בקשה של פיקוד העורף והמשטרה לקבל כמה ימים כדי להתארגן לאכיפת הסגר ולהעניק סיוע והסברה מתאימה לציבור.

פרוייקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו ציין במהלך הדיון כי התייעץ אתמול עם צוות "הברומטר" שהקים, ונועד לבחון את יכולת ההתמודדות של בתי החולים עם היקפי התחלואה. "יש הרמת דגל אדום של מערכת הבריאות לגבי היכולת לטפל בממדי תחלואה כאלה לאורך זמן", אמר ממונה הקורונה לשרים.

נתניהו אמר בישיבה כי הוא רוצה לכנס את מליאת הממשלה הערב מיד לאחר ישיבת הקבינט כדי לאשרר את החלטת הקבינט, ומיד לאחר מכן לכנס מסיבת עיתונאים עם ראשי מערכת הבריאות כדי להסביר את ההחלטה לציבור.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

אני פה כתב:
10 ספטמבר 2020, 14:03
תראו את זה לאלמנה והיתומים של הרב בניה נבנצל, הרב דוד אובלרנדר, הרב יהושע ולדמן, הרב צבי הלוי, האדמור משמורי אמונים וכו' וכו', אולי זה ינחם אותם שאביהם ובעליהם לא נפטרו כלל והכל המצאה של יתד,
מה הקשר
יש הבדל בין קורונה אמיתי שיש לצערנו לבין להפחיד את הציבור על לא דבר
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
אני פה

בסדר אף אחד לא נבהל מאיזה ידיעה בעמוד 26 ביתד שהכתב היה צריך להכניס משהו למלאות הדף. ומיד מבינים במה מדובר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

שרים בקבינט לגמזו:״אמרתם שהקו האדום הוא 800 חולים קשה,מה השתנה?״.גמזו:״הרופאים בקריסה״

גמזו:״הרופאים בקריסה, הם מתוסכלים ועייפים.חייבים לעצור״.

עקיב'לה
קיבל תודה: 144 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אני לא חושב שיש מי שמאמין שאין מחלה כזוו קורונה כלל ועיקר. אני כן חושב שהגישה השניה היא שאלו שנדבקו לא נדבקו בגלל שלא נצמדו להנחיות של המדינה אלא היו מתים גם בלי זה, לכן לסגור את כל המדינה זה לא פיתרון.
וזה שונה בתכלית מחודש אדר וניסן שזה היה נראה שסגר ימגר את העניין הזה, אבל דבר שנמשך כה הרבה זמן אי אפשר לעצור את העולם בגללו.
האדמו"ר משומרי אמונים שמר מאוד על עצמו ולא ראו אותו אלא מבעד לפלסטיק אטום. גם לבלחט"א האדמו"ר מפיטסבורג.
כדי שאיש לא יידבק חייבים שכולם יינעלו בבתים, יאכלו אוכל אורגני ממה שצומח על אדניות החלונות, וישתו מי באר שנובע בבית
גם היהודי חסיד גור שגר לא רחוק ממני שמר על עצמו בדיוק כמו ההנחיות אם לא יותר, וזה הגיע אליו ל"ע ונפטר.
לכן זה לא רציני שעם כל נפטר ל"ע יבואו נביאי זעם ויאמרו ''אמרנו לכם''.
המחלה הזו קיימת והיא כאן, ודאבוננו גובה קרבנות בין ממי שנשמר ובין מממי שלא נשמר.
במאה שערים לא נזהרים וכי מתו שם יותר אנשים מכל מקום אחר? וודאי שלא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

לא רוצה להיכנס לשמות שהזכרת חלקם לא בדיוק שמרו. וגם אם כן זה כמו להגיד שיש כאלו שנהרגו בתאונת דרכים על אף שנשמרו בדרכים וזה סימן שא"א להישמר מתאונות.

ובגדול זה ממש לא נכון מה שכתבת, בסין מדינה של מליארד אנשים מיגרו את הנגיף אחרי שעשו סגר עיקש של כמה שבועות, גם כאן אחרי הסגר הראשון התחלואה ירדה לאפס כמעט עם פחות מ10 נדבקים ליום. ואחרי שפתחו אם כולם היו נשמרים ונבדקים היו יכולים להימנע מעיקר הגל השני, הבעיה שזה כאן מדינה חלשה ורופסת וכל אחד עושה מה בא לו חתונות הפגנות וכו' וכו'.

גרנולה

מחזק את דבריו של הרב 'אני פה'.
הרבה יותר מעצבן מלראות כתבות ב'יתד' על חולי קורונה שנפטרו ממחלות אחרות, זה לראות טור של יעקב א. לוסטיגמן בהמבשר היום: בתחילת דבריו הוא כותב שהוא לא רופא ולכן אין לו דעה מקצועית בעניין הקורונה, ואז הוא קובע בוודאות שאבל.. הסגרים לא מועילים להוריד את התחלואה!

אז נכון היה סגרים טיפשיים שסתם סגרו את העיר וגרמו לה להפוך למדגרת קורונה. אבל הסגרים שהיו לפני פסח והנוכחיים שסוגרים מוסדות חינוך ועוצר לילי עם איסור יציאה למרחק של 500 מטר וכו' בוודאי מורידים את התחלואה וזה עובדה מוכחת!

אבל מה, כתב חרדי שטוען שמשרד הבריאות מסלף נתונים, מתעלם בעצמו מהמציאות, העיקר הוא עצבני על הסגר אז הוא תוקף את הממשלה ועל הדרך מרוויח אהדה בציבור החרדי..
זה מעצבן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

כתבי החצרות של המודיע והמבשר סך הכל מסכנים ומבולבלים, מצד אחד הם מייצגים את גור ועוד חסידיות שאוחזים שצריכים מאוד להישמר, מצד שני יש הרבה אדמורים ורבנים שאומרים שהכל כרגיל, אז כך זה בדיוק נראה הכתבות שלהם... תוקפים את כולם, ובינתיים דרעי וליצמן מגבים בשקט את נתניהו.

סמל אישי של משתמש
ספירה

ירח טוקר:
הגיע הזמן למסקנה המתבקשת: אין לממשלה או לאף גורם אחר פתרון אמיתי לעצירת המגיפה. אין לאיש מושג מה לעשות באמת. כיהודים מאמינים נשאר לנו יעד מרכזי אחד, לשאת יום יום תפילה מהלב לבורא עולם: ׳אבינו מלכנו, מנע מגיפה מנחלתיך׳. בברכה. לשכת הרב המקומי.

גרנולה

זה חוסר אחריות מצד העיתון 'המבשר'.
מצד אחד מפרסמים טורים ומודעות על החובה להיזהר.
ומצד שני תוקפים את הסגר עצמו וכו'.

(מותר לתקוף את האפליות בהחלטות ואת חוסר השקיפות בנתונים ולהביע חוסר אמון בממשלה, עם זאת חשוב להדגיש על הצורך בשמירה על ההנחיות שמצילות חיים.
אבל לא לתקוף את הסגר עצמו בטענה שהוא לא מועיל ולגרום לרפיון בשמירה על ההנחיות וכו'. והכי מדהים הטענות הטיפשיות שהם משתמשים בהם, כמו הבדיחה שהנגיף מסתובב בלילה. למרות שברור לכל בר דעת תועלת העוצר הלילי.)

הקורא הממוצע אומר לעצמו תכל'ס צודקים, ההנחיות כנראה סתם טיפשיות ולא מועילות, והוא לא שומר על ההנחיות..

סמל אישי של משתמש
אני פה

אין מה לעשות, כך נראית המדינה כולה איש הישר בעיניו יעשה. מאות אלפים מקבלים קצבת חל"ת הגם שהם עובדים בשחור, המדינה הולכת לפשוט רגל, זה מה יש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

העולם החסידי התוודע בימים האחרונים לפרסום דברי התורה שנאמרו על ידי האדמו"ר מקרעטשניף קרית גת זצ"ל בעל ה'נועם ישראל', בפרשת מקץ שנת תשע"ח, בו דיבר על כך, שהקב"ה יכול להוריד וירוס, וכל העולם יהיו בבחינת "היינו כחולמים".

האדמו"ר זצ"ל נסתלק לבית עולמו בט"ז חשוון האחרון והותיר אחריו ארבעה בנים המכהנים כאדמו"רים ממשיכי דרכו.

וזה לשון דברי תורתו שהתפרסמו לפני כשנתיים והודפסו לאחר שנאמרו כאמור בפרשת מקץ תשע"ח, ומובאים כעת כאן ב'בחדרי', "וזהו פרעה חולם, שהקדוש ברוך הוא יביא דבר לעולם שהוא כעין חלום שאין בו ממשות ואין רואים אותו, למשל הקדוש ברוך הוא יכול להוריד ווירוס קטן ולהפיצו בכל העולם וזה יהפוך וישבש את כל העולם כולו מסוף העולם ועד סופו, ע"י חלום, על אף כל הטכנולוגיה בימינו, וכל האומות העולם יהיו בבחינת 'היינו כחולמים' ולא יעזור להם שום דבר".

עוד הוסיף האדמו"ר "וזהו אשר יקרה באחרית הימים, לא במלחמה, לא בכוח ולא במוח, לא על ידי האיראנים ולא על ידי הסורים וכו' אלא הקדוש ברוך הוא לבד ילחום את מלחמת גוג ומגוג, 'שקר הסוס לתשועה וברוב חילו לא ימלט', אלא רק דבר אחד 'הנה עין ה' אל יראיו למיחלים לחסדו להציל ממות נפשם ולחיותם ברעב. נפשנו חיכתה לה' עזרנו ומגיננו הוא וגו'. ועל ידי שישובו ויתקרבו בני ישראל אל ה', ינצלו ויגאלו בגאולה השלימה".

ומסיים בעל ה'נועם ישראל' זצ"ל "שהקדוש ברוך הוא ישמרנו ויצילנו, ושהשם ישמור את כל עם ישראל מכל צרה וצוקה ומכל נגע ומחלה, וכימי צאתנו מארץ מצרים אראנו נפלאות ויגאלינו גאולת עולם עולם במהרה בימינו אמן".

גרנולה

מבהיל..
ממש נבואה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הכרתי אותו היה יהודי מיוחד מאוד מאוד, פקחות וצדקות נדירים.

זכיתי לפני יתר מ30 שנה להיות אצלו בראש השנה, עד היום אני זוכר את השאגות שלו בתפילות (היה שם כמה מנינים שרובם מודרנים)

חבל על דאבדין.

בשבעה שלו סיפר הרב קיוואק שליט"א שהוא היה אחד מהל"ו צדיקים, והיה שנים רבות אחר חתונתו נוסע לילות שלמים מקרית גת לירושלים ללמוד קבלה עם המקובל הנודע בעל ה"שמן ששון" ואפי' לאשתו לא גילה אפוא הוא נוסע.

סמל אישי של משתמש
אני פה

‏יועצו של רה''מ בקבינט הקורונה: ''תוכנית גמזו נכשלה, בזבזנו זמן יקר - אין מנוס מסגר עד אחרי החגים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עימות בין ליצמן לנתניהו בקבינט-
ליצמן: אתה הורס את החגים.
נתניהו: אני לא הורס את החגים אלא פועל לפי המוח למנוע תחלואה קשה ותמותה קשה.
לא משנים החלטות.

גרנולה

אני פה כתב:
10 ספטמבר 2020, 18:07
לא משנים החלטות.
הייתי אומר לליצמן: בסדר, אין סגר, אין הגבלות. תעשו מה שבא לכם, לא "נהרוס" לכם את החגים. רק אל תבואו אלי בחשוון כשהבתי רפואה יקרסו ח"ו מרוב חולים ונפטרים..

אלעזר
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר »

גרנולה כתב:
10 ספטמבר 2020, 19:19
אני פה כתב:
לא משנים החלטות.
הייתי אומר לליצמן: בסדר, אין סגר, אין הגבלות. תעשו מה שבא לכם, לא "נהרוס" לכם את החגים. רק אל תבואו אלי בחשוון כשהבתי רפואה יקרסו ח"ו מרוב חולים ונפטרים..
זהו שיש מנהלי בתי חולים שטוענים שאין קריסה בבתי הרפואה (דבריהם הובאו כאן בפורום בהרחבה, אין לי עכשיו את הזמן לחפש היכן)

גרנולה

אלעזר כתב:
10 ספטמבר 2020, 19:29
גרנולה כתב:
10 ספטמבר 2020, 19:19
אני פה כתב:
לא משנים החלטות.
זהו שיש מנהלי בתי חולים שטוענים שאין קריסה בבתי הרפואה (דבריהם הובאו כאן בפורום בהרחבה, אין לי עכשיו את הזמן לחפש היכן)
אני לא מדבר רק על בתי רפואה (שגם בזה צ"ע). אלא בכלל על תחלואה גבוהה אשר בדרך ממילא תביא ח"ו לריבוי נפטרים.

גרנולה

בחדרי חרדים:

כשהוא לבוש בטלית-קטן גדול, וחבוש בחיוך הנצחי המבצבץ מבעד לשפמו, עומד יואליש קרויס בחצר ביתו כשמאחוריו ניצב בגאון מכשיר רפואי גדול, לראיון נוסף אצל אמנון לוי בחדשות 13.

מה זה המכשיר הזה שואל אותו לוי בפליאה, קרויס מצידו לא מתבלבל ומשיב כי "מדובר ב'מחולל חמצן'. יש לנו כאן בשכונה 49 מכשירים כאלו" מציין קרויס בגאווה. ומסביר, "יש כאן ארגון שדואג לחולים בשכונה שמספיק להם החמצן והם לא זקוקים לאשפוז בבית החולים. אנחנו מצויידים גם בבלוני החמצן. בדרך הזאת כבר טיפלנו בכ 80 חולים", הוא מציין בסיפוק. "כך שבעצם אנחנו מורידים את העומס מבתי החולים".

עוד המשיך קרויס וסקר את התפשטות הנגיף מנקודת המבט של איש מאה שערים. "כל האיזור עד בר אילן הוא סטרילי, אין אף חולה" הוא טוען בתוקף. כולם כבר היו חולים... לשאלת לוי האם גם קרויס עצמו היה חולה. הוא משיב שעוד לפני פסח הוא כבר סיים עם זה.

המראיין הוותיק לוי המשיך והקשה ליואליש, מה יש לך לומר על כך ששוב החרדים עומדים במוקד השיח הציבורי כמפיצי הנגיף. קרויס ענה לו בהתרסה על ההבדל בין הציבורים "אני לא רוצה לפגוע בך. אבל אנחנו החרדים סיימנו עם הנגיף בחצי שנה, אתם הולכים לסבול מזה שנתיים. אנחנו סיימנו עם הנגיף בקיץ, החילונים יסבלו מזה בחורף, ויהיו בסיכון כפול עם השפעת. אנחנו דואגים לעזרה באוכל ומכשור רפואי לזקוקים לכך אצלכם לא תקבל את השירות הזה", להגנתו עקץ לוי בחזרה ואמר "לנו יש המצאה כזאת; בית חולים..."

"איך אתם מתמודדים עם הצפיפות". המשיך לוי והקשה. גם לזה לקרויס משנה סדורה. "ראשית" הוא מדגיש "אנחנו, העדה החרדית כאן בירושלים היו הראשונים להמציא את מושג הקפסולות עוד בחודש ניסן לפני חג הפסח. ולגבי מה שקורה בבתים. זה הרי נכנס תחת הגדרת 'משפחה גרעינית,' לא?.

לסיום שאל לוי את קרויס האם הוא לא מפחד מהשנאה הגואה נגד הציבור החרדי בתקופה האחרונה? "אני שמח שיש נתק בין הציבורים" אומר קרויס ומסביר "המדינה רוצה לשנות אותנו. בכלל כל הקורונה יש בה הרבה רדיפת דת סתם. אז כשיש נתק, כל אחד לעצמו זה עוד יותר טוב".

"אני קורא לדור שלנו דור האספרגר, הציבור לא מתרגש כבר ממה שאומרים לו. והוא מתעלם מהנגיף ומההנחיות" מסכם קרויס.
יואליש 1.mp4
כמובן אין לסמוך על הנ"ל הלכה למעשה כלל וכלל, וכל אחד יעשה כהוראת רבותיו.

שלח תגובה