החלטנו שלא נבדקים???

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 87 פעמים
קיבל תודה: 622 פעמים

Re: החלטנו שלא נבדקים???

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מותר ללכת למעריב ולסליחות. מה עם דף היומי?
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 105 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

ליצמן ודרעי מפילים הרמזור.jpg

טוב ומטיב
נתן תודה: 378 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

גמזו מודה: "אני צריך לחשב מסלול מחדש בהקשר של ההגבלות על הערים האדומות"

פרויקטור הקורונה הוסיף "לפעמים כשחלק מהצעדים לא מתקדמים אז אני צריך לנהל את זה באופן שזה כן יהיה אפשרי. זה לא אומר שאם אתה לא מצליח בכיוון מסוים אתה מרים ידיים ומאבד כוח". עוד סיפר כי "הרבה מאוד אנשים שאלו למה לא התפטרתי"

פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו אומר היום (שלישי) כי צריך לחשב מסלול מחדש בכל הקשור להגבלות על הערים האדומות. בראיון ל'ידיעות אחרונות' אמר האחראי מטעם הממשלה לטיפול בקורונה: "הבנתי שאני צריך לחשב מסלול מחדש בהקשר של ההגבלות על הערים האדומות, אבל בלי לאבד עשתונות. לא תמיד נעים כשלא מקבלים את ההמלצות שלך אבל צריך להיות בוגר, להסתכל על התמונה הכוללת ולעשות הכי טוב שאפשר במצב הנתון, כדי לעזור לכל הערים האדומות להוריד תחלואה".

כזכור, בעקבות הלחץ שהופעל על הממשלה החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להתנגד להטלת סגר באזורים האדומים, על אף שהדבר כבר הוחלט ופורסם. לשאלת המראיין האם הוא מרגיש שנכשל? ענה גמזו: "ברמה האישית אני לא מסתכל על זה במונחים של כישלון או הצלחה. אני רוצה להתוות דרך לנהל מגפה, וחלק מהצעדים שאתה רוצה לפעמים לא מתקבלים בגלל מורכבויות שקיימות וצריך להתאים את הצעדים שלך, להיות נחוש עם הכלים שיש לך כרגע ביד ולקחת את היתרונות שיש לך".

המראיין הוסיף להקשות עליו ושאל מה דעתו על כל שאומרים שהתקפל? גמזו השיב: "אני יודע שמדובר על מושגים שנמצאים בחלל האוויר. אני צריך לנהל מגפה. לפעמים כשחלק מהצעדים לא מתקדמים אז אני צריך לנהל את זה באופן שזה כן יהיה אפשרי. זה לא אומר שאם אתה לא מצליח בכיוון מסוים אתה מרים ידיים ומאבד כוח. ההרס יכול להיות יותר גדול. האם אני התפשרתי? מה פתאום. הקבינט קיבל החלטה והבנתי שאין מצב אחר. את דעתי אני לא שיניתי. גם ב־16:00 וגם תחת הארטילריה שעברתי לא שיניתי את דעתי. זה שהחליטו אחרת בגלל מורכבויות של גורמים רבים, אני מכבד את זה. זה לא משנה, ואסור שזה יחליש אותי ויוריד לי רוח מהמפרשים".

גמזו הוסיף כי הוא מצפה כעת לראות את האפקט של תוכנית רמזור "הרמזור יוצר אפקט מאוד משמעותי. אני צופה שבימים הקרובים נראה ירידה במספר הערים האדומות, ושיפור בחלק מהערים האדומות".

"הרבה מאוד אנשים שאלו למה לא התפטרתי", הוסיף. "האירוע הוא גדול מכדי לנסות לנהל אותו מתוך רגשות אישיים של 'הצלחתי או לא'. אני יכול לחשוב את המחשבות הללו, אבל אם אתה בן אדם רציני – צריך לדעת להתאפק. אני מנטרל את התחושות האלו כי אני באמת מבין את גודל השעה ואת המורכבות. אני לא יכול לעזוב דבר שכזה. אני לא אתן לאף אחד את ההנאה הזו ואמשיך להיות נחוש ועקשן, אבל אני כן מוצא את הצורך להתאים ולחשב מסלול מחדש כשמסלול אחד לא עובד".

"אני לא חושב שזה אירוע להחלטות נמהרות של התפטרות דרמטית. יש אנשים ובתי חולים שאני צריך להנהיג אותם. רופאים ואחיות כותבים ואומרים לי 'תישאר בתפקיד שלך'. זה היומיום שלי". עוד הוסיף: "אמרתי את זה כמה פעמים ואומר שוב: אני באמת מתגעגע לאיכילוב. התקופה הזו לא סיפקה לי משיכה דווקא לפוליטיקה. אתה רואה את הדברים שמרתיעים אנשים מכניסה לפוליטיקה. כרגע אני נושך את השפתיים כדי לעשות את העבודה שלי".

טוב ומטיב

יש לי רעיון להוריד את צבע אדום מב"ב ושאר בערים, איני יודע אם זה נכון ואם אפשר לעשות את זה,
שישלחו כל אלה שכבר היה להם קורונה שיעשו בדיקות והבדיקות שלהם יצאו שלילי וכך ירד האחוזים החיוביים בעיר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הם רואים את זה במחשב.

שלאמקע
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

אבל ודאי שאפשר למי שחלה כבר ולא נבדק אז, שיבדק עכשיו להרבות ה'שליליים'
שמעתי מכמה שעשו כן

בום
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בום »

בוקר טוב במודיעין עילית זה כבר עובד מסוף החופש, משפחות שלימות נבדקים יום יום..
כך מחליפים הצבע למודיעין עילית, ועוד לא דברנו על הקוסם גוטרמן שמצליח פעם אחר פעם למנוע הסגר, עובדה שעוד לא היה אף פעם סגר גם בזמנים הכי קשים.

טוב ומטיב

לאחר ששהה בסביבת חולה קורונה: פרוייקטור הקורונה רוני גמזו יכנס לבידוד

לפני זמן קצר אובחן חבר במטה ״ מגן ישראל ״ כחולה בקורונה, ונכנס מיד לבידוד. מחקירה אפידימיולוגית ראשונית עולה כי פרופ גמזו וחברי מטה נוספים שהיו עימו במגע, יכנסו לבידוד בהתאם לנוהלים; זאת על אף צעדי הזהירות של עטיית מסיכה

מטה 'מגן ישראל' הודיע בדקות האחרונות כי ממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו יכנס לבידוד של ארבעה עשר יום זאת לאחר ששהה בסביבת חולה קורונה. מחקירה אפידימיולוגית ראשונית עולה כי פרוייקטור הקורונה וחברי מטה נוספים שהיו עימו במגע, יכנסו לבידוד בהתאם לנוהלים זאת על אף צעדי הזהירות של עטיית מסיכה ששמרו עליהם.

ממטה "מגן ישראל" נמסר: "לפני זמן קצר אובחן חבר במטה "מגן ישראל" כחולה בקורונה, ונכנס מיד לבידוד. מחקירה אפידימיולוגית ראשונית עולה כי פרופ' גמזו וחברי מטה נוספים שהיו עימו במגע, יכנסו לבידוד בהתאם לנוהלים, זאת על אף צעדי הזהירות של עטיית מסיכה".

עוד נמסר ממטה "מגן ישראל" כי "פרופ' גמזו ימשיך לנהל את המאבק בקורונה ממקום בידודו ובהזדמנות זאת מדגיש את החובה לזהירות עליונה והצורך להכנס לבידוד גם בחשיפה קלה כדי למנוע אפשרות הדבקה".

סמל אישי של משתמש
אני פה

בידוד לילי?

טוב ומטיב

חבר הכנסת ינון אזולאי נמצא חיובי לקורונה

טוב ומטיב

נתניהו בבי"ש: "נעביר סמכויות לראשי הערים כדי שיקבלו החלטות ספציפיות"
ראש הממשלה ביקר בעיר שהוכרזה כאזור מוגבל, ושבכמה משכונותיה יחולו הגבלות תנועה בשעות הלילה, ברקע הביקורת מצד העירייה על הצעד: "אני יודע שאנחנו עוברים זמנים לא קלים, אבל נעבור את זה יחד אם נפעל יחד". ראש העיר אמרה לנתניהו: "הסגר לא מועיל וצריך לבטל אותו"
ראש הממשלה קיים דיון מיוחד בהשתתפות יו״ר הכנסת יריב לוין, השר לביטחון פנים אמיר אוחנה, ראשת העיר בית שמש עליזה בלוך, ראש המל״ל מאיר בן שבת, מנהל ״מגן ישראל״ פרופ׳ רוני גמזו, ח״כ קטי שטרית, ר׳ הסגל בלשכת רה״מ אשר חיון, המזכיר הצבאי של רה״מ תא״ל אבי בלוט, מפקד מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף אל״ם איתי לוי וגורמים נוספים.

נתניהו אמר בהצהרה בתום הביקור: "אני חייב להגיד שאין תחליף לירידה לשטח. באתי לכאן עם השר אמיר אוחנה, עם יו"ר הכנסת ועם ח"כ קטי שטרית, תושבת המקום, ופגשתי כאן את מנהיגי העיר, את סגן ראשת העיר, את משה שטרית וחברי המועצה. אתה שומע את הדברים מאנשים שעובדים כאן יחד עם נציגי פיקוד העורף ואחרים".

"באתי לשטח, לבית שמש, שהוגדרה כעיר אדומה, ובעצם דיברנו על דבר אחד – איך להחזיר אותה להיות עיר ירוקה במהלך הקורונה, איך לטפל בבעיות שלהם גם אחרי שנתגבר על הקורונה. יש פה צוות יוצא מן הכלל – חד, ברור ומחויב בכל נימי נפשם של האנשים לקידום העיר. זה מאוד מרשים אותי, זה גם מאוד מניע אותי ואת חבריי לעזור בכל דרך. באתי לכאן לחבק ולחזק את התושבים. אני לא יכול לחבק אותם פיזית, צריך כאן כמובן לשמור על מרחק, אבל אני באתי לחבק אתכם וגם את כל אזרחי ישראל. אני יודע שאנחנו עוברים זמנים לא קלים, אבל אנחנו נעבור את זה יחד, אם נפעל יחד".

"למה אנחנו עושים את כל הדברים האלו? מאיזו סיבה? כי לכאורה, לפחות במדדים העיקריים שאנחנו רצינו לטפל בהם, שזו השאלה של החולים הקשים, הנפטרים והפגיעה בכלכלה, אנחנו לכאורה יכולים להסתדר עם הדברים הללו ברמות סבירות בלי להידרש לצעדים הללו, אף על פי שכואב על כל אחד שנפטר".

"אנחנו באמת קיבלנו החלטות נכונות בכלכלה. כתוצאה מזה כלכלת ישראל, עם כל הקשיים, התכווצה כחצי מכלכלות אירופה שהתכווצו כפליים. ישראל במצב כלכלי הרבה יותר טוב, יחסית למדינות האחרות, אם כי אני מודע לקשיים. אתמול הייתי ברמלה, נכנסתי לשתי חנויות קטנות ושאלתי את האנשים: במה עוד אנחנו יכולים לעזור לכם? ואנחנו הולכים לעזור להם, גם לעסקים קטנים וגם לכל אזרחי ישראל".

"אז בכלכלה מצבנו סביר, עדיין יש הרבה מה לשפר. בבריאות בשני המדדים הללו – בחולים קשים, מצבנו יציב מאוד, ובתמותה יש עלייה, אבל עדיין בהשוואה למדינות אחרות, לפעמים זה 10%, 20% ממה שראינו במדינות מתקדמות במצבה של ישראל. מה שאמרתי עכשיו לא תקף לעד, כי כל העולם כרגע מותקף בגל שני של תחלואה".

"אני שמעתי היום את סגן קצין הרפואה הראשי של בריטניה אומר את הדברים הבאים: "התחלואה אמנם גבוהה, אבל אין לנו חולים קשים, אז למה אנחנו צריכים להוסיף הגבלות?" הוא אומר: "אנחנו צריכים לפעול משום שהיום הצעירים נדבקים, והם אולי אינם חולים קשים כרגע ואפילו אינם חולים, אבל הם מדביקים את המבוגרים, וכשהמבוגרים ידביקו אחד את השני – אז גם התחלואה תעלה וגם התמותה תעלה". אגב, הוא הוסיף שצריך לעשות שני דברים, הוא אמר: "צריך לחבוש מסכות", והוא אמר "צריך להימנע מהתקהלויות". אלה הדברים שנכונים גם לנו, ולכן אמרתי אתמול ואני חוזר ואומר היום – פוליטיקאים חסרי אחריות שקוראים לציבור לא לקיים את ההנחיות, שאומרים לא לציית לכללים שמפיץ משרד הבריאות או שהמשטרה מנסה לאכוף, פשוט מובילים לאנרכיה ולהרבה יותר תחלואה קשה וגם לפטירת אנשים".

"אני אומר את זה לכל המנהיגים, אבל אני אומר את זה קודם כל לאזרחי ישראל: אנחנו חייבים לשמור על הנחיות משרד הבריאות, זה התנאי ההכרחי להצלחה בנוסף לכל הצעדים האחרים שאנחנו עושים, ואנחנו עושים הרבה דברים".

"אתמול הייתי ברמלה במפעל הקיטוע החשוב של פיקוד העורף, מכאן הערב אני הולך לישיבת ממשלה שבה נעביר תקציב נוסף של 11 מיליארד שקל בשבילכם אזרחי ישראל. לאזרחים, לעסקים, למשרדים השונים, לשירותים. מחרתיים אנחנו מקיימים ישיבת ממשלה מיוחדת להיערכות לחגים ולקביעת המתווה להמשך".

"היום שמעתי דבר חשוב שפרופסור גמזו העלה ואנחנו הולכים ליישם אותו – להעביר סמכויות אליכם, לראשי הערים, למנהיגים המקומיים, לתת לכם יותר כלים. אני מקווה שזה יקרה תוך שבוע, כדי שאתם תוכלו לקבל הרבה מן ההחלטות הספציפיות לגבי הערים שלכם".

"בפיקוד העורף אתמול נתתי שתי הנחיות, הנחיה אחת היא להמשיך ולשפר את יכולת הקיטוע, וההנחיה השנייה היא לקדם בדיקות בזק, בדיקות מאוד מהירות בזמן קצר ביותר, שנמדד לא בימים ולא בשעות, אלא בחלקי שעה, על מנת לאפשר לנו יציאה. בשילוב הצעדים הללו שיאפשרו לנו קיטוע ובדיקות מהירות, שיעזרו גם לפתיחת הכלכלה, שליטה הרבה יותר טובה בכל התהליכים הללו של איתור ובידוד, וגם בגלל הידיעות שאני מקבל על התקדמויות לקראת חיסון בהרבה מאוד מקומות, כולל בארץ, אני משוכנע שאנחנו נעבור את הקורונה ונעבור אותה בהצלחה. יחד ננצח. יש הרבה בעיות, יש עוד הרבה שאלות, יהיו עוד הרבה אתגרים. אני מבקש למלא אחר ההנחיות שאנחנו נותנים כי רק כך מנצחים במלחמה. אין דרך אחרת", דברי נתניהו.

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, אמרה לראש הממשלה נתניהו במהלך הסיור: "הסגר לא מועיל וצריך לבטל אותו. צריך לחזק את הרשויות המקומיות בסמכויות. לצערנו לא מחשבים את החולים בפועל בעיר ולא לפי רישום כתובות. צריך לייעד משאבים לטובת הסברה, תוך הקמת מטה משותף לאומי המשלב נציגים מהשלטון המקומי".

גרנולה
נתן תודה: 1995 פעמים
קיבל תודה: 1049 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

פנחס מנחם
נתן תודה: 93 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

א

משה בצלאל
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה בצלאל »

בום כתב:
08 ספטמבר 2020, 19:12
בוקר טוב במודיעין עילית זה כבר עובד מסוף החופש, משפחות שלימות נבדקים יום יום..
כך מחליפים הצבע למודיעין עילית, ועוד לא דברנו על הקוסם גוטרמן שמצליח פעם אחר פעם למנוע הסגר, עובדה שעוד לא היה אף פעם סגר גם בזמנים הכי קשים.
בהחלט מעניין, שכונות וערים חסידיות סגרים פעם אחר פעם, באזורים ליטאים שכונות ערים אף סגר, בהחלט מעניין.
זה אולי מראה לאיזה חברי כנסת יש יותר כוח!
או - מי מחברי הכנסת עובדים יותר לציבור שלהם, דגל או אגודה, תשפטו לבד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ממש לא נכון שכונת רמות בירושלים וסנהדריה היא ליטאית מובהקת, וכן רכסים כו'.

משה בצלאל

אני פה כתב:
08 ספטמבר 2020, 20:55
ממש לא נכון שכונת רמות בירושלים וסנהדריה היא ליטאית מובהקת, וכן רכסים כו'.
אכן כן, גם הר נוף, רמות, ועוד, הם שכונות ליטאיות, ועד היום לא היה שם סגר.
אכן היום מדברים על סגר וזה לכשעצמו חידוש גדול, נחכה ונראה מה ילד יום, מעריך שלא יהיה סגר, כמו שהיה עד עכשיו.

טוב ומטיב

כל הצמרת ועובדי משרד הבריאות נכנסו לבידוד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון רבי בניה נבנצאל זצ"ל בנו של הפוסק הגאון רבי אביגדור נבנצאל שליט"א אשר חלה בנגיף הקורונה לפני מספר שבועות ומאז הוא היה מאושפז בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים והוא בשנת החמישים ושבע לחייו.

BINYAMIN
נתן תודה: 63 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי BINYAMIN »

אני פה כתב:
08 ספטמבר 2020, 21:31
בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון רבי בניה נבנצאל זצ"ל בנו של הפוסק הגאון רבי אביגדור נבנצאל שליט"א אשר חלה בנגיף הקורונה לפני מספר שבועות ומאז הוא היה מאושפז בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים והוא בשנת החמישים ושבע לחייו.
וכל הליצנים כאן ימישכו להאשים את פלוני ואת אלמוני בסגר ובכל מיני שטויות.

מי שלא מקפיד על מרחק ושם מסיכה על פיו ואפו - דמו ודם סביבתו בראשו.

זה לא דנתניהו ולא דגמזו, זה דאורייתא.

גרנולה
נתן תודה: 1995 פעמים
קיבל תודה: 1049 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

רעיון גאוני ומקורי בפרוג: https://www.prog.co.il/threads/%D7%99%D ... 9D.591963/

יש לי רעיון לאדון גמזו עבור המבודדים

פותח הנושא:
אולי בזמן הסגר הלילי ייהנו רק אלו שמבודדים באמצע ה14 יום ליציאה של שעה קבועה, פעמיים בשבוע לנשום אויר(רק מי שמאומת) ע''י אישור מרופא מטפל בלבד!
כי ממילא כולנו סגורים מ7:00 (בהנחה שאין אנשים בחוץ כלל)
ממש מרחמת על אלו שבתוך חדר עם הארבע קירות למה עדיין לא הציעו את זה.

זה רעיון!
ואפשר גם לפתוח חנויות, כשרק חולים מאומתים מוכרים בחנות.
כך לפחות יספיקו קניות לשבת וחג. :)

מקורי,
ככה בטוח התושבים ישמרו על הסגר, לא יצטרכו אכיפה וכולם ירוויחו...

עכ''ל.

סמל אישי של משתמש
ספירה

BINYAMIN כתב:
08 ספטמבר 2020, 23:20
אני פה כתב:
08 ספטמבר 2020, 21:31
וכל הליצנים כאן ימישכו להאשים את פלוני ואת אלמוני בסגר ובכל מיני שטויות.
מי שלא מקפיד על מרחק ושם מסיכה על פיו ואפו - דמו ודם סביבתו בראשו.
זה לא דנתניהו ולא דגמזו, זה דאורייתא.
אבל רבי בניה זצ"ל כן הקפיד על מרחק ועל מסיכה, ולמה נפטר?
אלא להורות שהמות אינו תלוי במרחק, והמלאך המות אינו מפחד ממסיכה,

ב"מאה שערים" אין פחד, אין שמירה מרחק, אין מסכים, אין חולים, ואין מתים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

שוב אתה חזור על השקרים מאמש, היו גם היו מתים באזור מאה שערים. ר' בניהו אכן נשמר אך קרוביו טוענים שהוא נדבק במעריב בבית הכנסת הר צבי.

היה גם אחד מרח' מאה שערים הרה"ח ר' חיים מנשה דלטיצקי ז"ל שנפטר באה"ב מקורונה בגיל 62. הוא בטוח לא היה בפחד מהקורונה כי נפטר בפורים בארה"ב. וחוץ מהרשימה שהעליתי אמש היו עוד כמה שנפטרו מקורונה במא"ש.

טרגדיה בירושלים: השבת נפטר, בגיל 58, בבית החולים הדסה עין כרם הרה"ג ר' שמואל אהרון סטריק ז"ל מחשובי חסידי תולדות אהרן (זה לא במאה שערים?)

טרגדיה נוספת בשבת האחרונה הייתה בפטירתו של הרב שיע קורנבליט ז"ל משכונת בתי וורשא בירושלים, והוא בן 79 בפטירתו. רבי יהושע נדבק בנגיף הקורונה והוא נפטר לבית עולמו בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים.

אז שכולם יהיו בריאים. ושכל אחד יזהר כמה שיוכל.

סמל אישי של משתמש
ספירה

אני פה כתב:
09 ספטמבר 2020, 00:35
שוב אתה חזור על השקרים מאמש, היו גם היו מתים באזור מאה שערים. ר' בניהו אכן נשמר אך קרוביו טוענים שהוא נדבק במעריב בבית הכנסת הר צבי.

היה גם אחד מרח' מאה שערים הרה"ח ר' חיים מנשה דלטיצקי ז"ל שנפטר באה"ב מקורונה בגיל 62. הוא בטוח לא היה בפחד מהקורונה כי נפטר בפורים בארה"ב. וחוץ מהרשימה שהעליתי אמש היו עוד כמה שנפטרו מקורונה במא"ש.

טרגדיה בירושלים: השבת נפטר, בגיל 58, בבית החולים הדסה עין כרם הרה"ג ר' שמואל אהרון סטריק ז"ל מחשובי חסידי תולדות אהרן (זה לא במאה שערים?)

טרגדיה נוספת בשבת האחרונה הייתה בפטירתו של הרב שיע קורנבליט ז"ל משכונת בתי וורשא בירושלים, והוא בן 79 בפטירתו. רבי יהושע נדבק בנגיף הקורונה והוא נפטר לבית עולמו בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים.

אז שכולם יהיו בריאים. ושכל אחד יזהר כמה שיוכל.
(חיים דלטיצקי ז"ל לא היה גר במא"ש).

אין לי כח להתווכח אתך שוב ושוב, אענה לך פעם אחת ולתמיד,

אני מדבר משוק מאה שערים (לא באזור ולא בשכונת),
שם נמצא השטיבלאך מאה שערים, ובתי כנסיות ישועות יעקב, אהל שרה, תולדות אברהם יצחק, תורה ויראה, ועוד.
ובהשטיבלאך ובבתי כנסיות הנ"ל מתפללים בכל יום אלפים, בלי מסכות (רק כמה בודדים בעלי תשובות וכדו'), צפוף בלי שמירת מרחק, כל הרחובות מלאים אנשים בלי מסכות, בכל החניות אפשר להיכנס בלי מסכה, וברוך השם אין חולים, ואף אחד לא מת מקורונה, כן יעזור ה' הלאה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נכון זה לא מגיפת הכולירע שקוטלת אלפים רח"ל, רק כמה מכל שכונה. וצריך להיזהר חבל על כל אחד.

אני בטוח שיש זקנים במאה שערים שנזהרים לא להצטופף, יש לי דוד באזור גאולה שנזהר מאוד.

יכול להיות שזה מה שבסוף כולם יעשו שרק הזקנים ישמרו, אך אין ביטוח למאה שערים בגלל שקוראים לזה רח' מאה שערים.

אתה כותב בביטחון כזה שרק מי ששומר נדבק וזה ממש לא נכון בלשון המעטה. אני לא עובד בחברא קדישא ואני לא ילך למנות עכשיו כרוכלא את אותם שנפטרו על אף "שלא נשמרו" והיה להם מידת הביטחון.

סמל אישי של משתמש
ספירה

אני פה כתב:
09 ספטמבר 2020, 01:09
אתה כותב בביטחון כזה שרק מי ששומר נדבק וזה ממש לא נכון בלשון המעטה.
לא כתבתי ככה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

זה היה המשמעות מדבריך, עכ"פ אתה לבד ציטטת אתמול הפסוק "חבי רגע" והיינו להישמר ולבטוח בה', זה לא סתירה. אפשר לא ללכת לאירועים המוניים במקום סגור, ואפשר להתפלל במרווח, ובכל זאת להישאר שפוי. בכל מקרה שנינו ודאי מאחלים שתכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה.

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 49 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

נראה לי שפספסתם את הנקודה המרכזית בדיון על מאה שערים.
הנקודה העיקרית היא, שהם לא נבדקים, ועל כן הם אינם אדומים, ואין עליהם סגר, ושלום על ישראל.
כל אחד בעל הבית על עצמו, מי שרוצה - נזהר, ומי שרוצה - מצפצף.
בדיוק כמו שנוהגים לפני שיורדים לכביש.
זה הכל.

BINYAMIN
נתן תודה: 63 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי BINYAMIN »

נתן יעקובוביץ כתב:
09 ספטמבר 2020, 05:51
נראה לי שפספסתם את הנקודה המרכזית בדיון על מאה שערים.
הנקודה העיקרית היא, שהם לא נבדקים, ועל כן הם אינם אדומים, ואין עליהם סגר, ושלום על ישראל.
כל אחד בעל הבית על עצמו, מי שרוצה - נזהר, ומי שרוצה - מצפצף.
בדיוק כמו שנוהגים לפני שיורדים לכביש.
זה הכל.
אף אחד לא פספס את זה. פשוט אתה פספסת שהדיון הוא על חיים ומות, ובזה יש חיוב דאורייתא ונשמרתם מאד לנפשותיכם ועוד, וממילא לא משנה בזה כ-ל-ו-ם האם אנשי מאה שערים נבדקים או לא, והאם הם אדומים או ירוקים, ואם יש או אין סגר. כי "שלום על ישראל" זה רק כאשר עם ישראל כולם בריאים, ובשביל זה לא צריך להיות אדום/ירוק אלא להקפיד על מה שהתורה אמרה.

ונכון שהביאו כאן כל מיני דעות שונות של רופאים, אבל באמת - זה ילדותי עד למאד. כי דעות שונות יש ב-כ-ל נושא שהוא, גם ברפואה, ואין בזה שום חידוש. ואני יודע שייתכן שרוב הרופאים הם הטועים ודוקא המיעוט הקטן הוא הצודק, ולפעמים גם הרופאים חוזרים בדעתם לאחר זמן, וכו' וכו', אבל אחרי כל זה - אני לא מאמין לרופאים מפני שאני חסיד גדול שלהם, אלא אני מאמין להם מפני שהתורה אמרה לי לשמוע בקולם. ופשוט (וכך נהגו כל פוסקי ההוראה בכל הדורות בכל הענינים שהיו צריכים לשמוע בהם את דעת הרופאים) שכאשר יש מחלוקת בין הרופאים הולכים אחר הרוב, ובפרט כאשר הוא רוב מובהק, ובזה אין אנו מקיימים את מצוות הרופאים, אלא אנו מקיימים בזה את גזירתו של הקב"ה שאמר בתורתו ונשמרתם וכו', וממילא - אמנם אין המחלה מבחינה תמיד במי שמקפיד או לא על המסיכה וכו', אבל אם אנו רוצים שהקב"ה יעזור ולא נחלה במחלה - העצה לזה היא דוקא על ידי הקפדה על רצונו של הקב"ה שנשמע לדעת הרופאים.

אני רוצה להבהיר: בכל הנ"ל אינני מתווכח עם מי ששמע בעצמו (לאפוקי מפי גבאים ומפי מסלפים שונים ומשונים) מהרב שלו (שהוא נוהג תמיד על פי דבריו) מפורש (ולא ברמז ובכל מיני דמיונות שמדמים אנשים) שאין צריך לשים מסיכה וכיוצא בזה. בכל מקרה כזה - בוודאי שאותו תלמיד צריך לשמוע בקול רבו, ולא עליהם כוונתי בכל הנ"ל.

משה בצלאל

הנחיות משרד הבריאות באשר לנהלי בדיקות הקורונה - מחמירות בהרבה לעומת שאר המדינות בעולם, כך דיווח אמש (שלישי) ערד ניר במהדורה המרכזית של 'חדשות 12'.

מהדיווח עולה כי ייתכן וישנם לא מעטים בישראל אשר קיבלו תשובה חיובית בבדיקת הקורונה שערכו, אך אם אותה בדיקה הייתה נבדקת בארה"ב או בגרמניה, התשובה היתה שלילית.

ומה הסיבה לכך? בדיקת הקורונה נערכת באמצעות מטוש, אשר מועבר למעבדה, שם הוא מוכנס למכשיר ה-PCR שאמור לזהות את החומר הגנטי של הנגיף.

כאשר המכשיר מזהה את סימני המחלה - ההנחה היא שמדובר בחולה קורונה ומתקבלת תשובה חיובית, המצריכה את הנבדק לבודד את עצמו מאחרים ומכניסה אחרים שבאו עמו במגע - לבידוד.

אלא שבמקרה של חולים אסימפטומטיים המכשיר בודק שוב ושוב את הבדיקה בניסיון לאתר סימני נגיף, וכך התהליך מתרחש עשרות פעמים.

ככל שהמכשיר מזהה סימני מחלה בסבבים הראשונים - התוצאה החיובית תהיה מובהקת יותר. אך ככל שיידרשו יותר סבבים של הבדיקה - התשובה תהיה שלילית.

כמה סבבים נדרש? פה ישראל מחמירה יותר מהרבה מדינות אחרות. בגרמניה, למשל, קבעו כי מעל 30 סבבים - גם אם ימצאו שאריות של נגיף הקורונה, התוצאה תהיה שלילית כי ההנחה היא שהנבדק לא מדביק.

בסינגפור נקבע עד 32 סבבים - חיובי, מעבר לזה - שלילי. בארה"ב, עד 34 סבבים, מעבר להם, הנבדק יקבל תשובה שלילית וייחשב כלא מדבק.

לעומת זאת, בישראל, משרד הבריאות קבע כי עד 37 סבבים, התשובה תהיה חיובית. העולה מן האמור, לפי הדיווח של ערד ניר, כי לא מעט נבדקים בישראל שקיבלו תשובה חיובית, בארה"ב, בגרמניה ובמדינות נוספות - היו מקבלים תשובה שלילית.

טוב ומטיב

דרישה לבצע ספירה מחודשת של נפטרי הקורונה בישראל
120 אנשי רפואה, יחד עם חבר ועדת הקורונה חה"כ רזבוזוב פנו אל מקבלי ההחלטות ומובילי הטיפול במגיפה, בדרישה נחרצת לבצע ספירה חדשה ומתוקנת לפי פרמטרים מדוייקים יותר, לכל נפטרי הקורונה בישראל • לדבריהם, אצל כ-30% ממניין הנפטרים, סיבת המוות העיקרית שונה לחלוטין

חבר ועדת הקורונה, ח״כ יואל רזבוזוב (יש עתיד-תל״ם), פנה יחד עם 120 אנשי רפואה ומדע מובילים בישראל, פרופסורים בעלי שם עולמי, מנהלי בתי חולים, אפידמיולוגים, מנכ״לי קופות חולים ומנהלי חדרי מיון במכתב לראש הממשלה, שר הבריאות ופרויקטור הקורונה בדרישה לבצע ספירה מחודשת של כמות נפטרי הקורונה בישראל.

במכתב אותו הגישו נאמר, "השבוע בוועדת הקורונה נחשפנו לממצאים מדאיגים ביותר. ע״פ הנחיית משרד הבריאות לבתי החולים, כל אדם שנפטר בבתי החולים מכל סיבה (סרטן, מחלת לב, אלצהיימר וסיבות תמותה נוספות) ובגופו יש גם את נגיף הקורונה, סיבת המוות העיקרית שתירשם בדוח תהיה נגיף הקורונה. ממצאים מדאיגים אלה מטילים ספק על כל דרך הרישום של בתי החולים ביחס לכמות הנפטרים מנגיף הקורונה בישראל. ע״פ הערכות המומחים, לפחות 30 אחוז מהאנשים שרשומים כנפטרים מקורונה, סיבת המוות העיקרית שלהם היא לא קורונה".

חבר ועדת הקורונה ויוזם המכתב, ח״כ יואל רזבוזוב: "במשך 5 חודשים בוועדת הקורונה אנחנו מרגישים שמשהו לא כשורה, שמישהו לא מציג לנו את כל הנתונים ואת כל האמת. היום אנחנו מבינים שכל שיטת הספירה של הנפטרים מנגיף הקורונה הייתה שגויה מיסודה. מדובר בהתנהלות שערורייתית של משרד הבריאות, שמשליכה באופן ישיר על קבלת ההחלטות בממשלה, שמובילה אותנו פעם אחר פעם לסגרים ולהרס הכלכלה הישראלית. גם הסטטוס של ישראל בעולם (מדינה אדומה/ירוקה) מושפע כתוצאה מהנתונים הללו, ומשפיע באופן ישיר על הטיסות - התיירות והסחר של מדינת ישראל".

לדבריו, "אני קורא לראש הממשלה ולמשרד הבריאות להתייחס בכובד ראש לפנייה זו ולערוך ספירה מחודשת והערכת מצב כללית מקיפה ביחס למספר הנפטרים מנגיף הקורונה. ההתנהלות הנוכחית הרסנית ביותר, מובילה לפאניקה מיותרת בציבור ופוגעת במדינה במגוון רחב של תחומים".

ד״ר אמיר שחר, מנהל המלר״ד בבית החולים לניאדו בנתניה, מבכירי המומחים לרפואה דחופה בישראל, ולשעבר מנהל המלר״ד בבית החולים שיבא תל השומר אף הוסיף: "מאחר ומשרד הבריאות הנחה לרשום בכל תעודת פטירה את האבחנה Corona, יש לשאול האם אבחנה זו מייחסת את סיבת המוות כקורונה, או כסיבוך של קורונה, אצל כל הנפטרים שהמחלה ברשימת האבחנות שהביאו למותם, או אחרות. המידע הוא בעל ערך יסודי להבנת התמותה של המחלה, ולהגדרת מסוכנותה. כך למשל, ע"פ פרסומי משרד הבריאות מאתמול: 1031 נפטרים, 135,288 חולים = 0.74%. כמעט שפעת. ואם "נגדיל" את מס׳ הנחשפים שלא נבדקו - נקבל תמותה קטנה בהרבה משפעת. היסטריה. התנהלות שלא מבוססת על עובדות. לאיזו תמותה נמוכה יותר אם בכלל אמור הסגר להביא?".

פרופסור אשר אלחיאני, מנכ״ל קופ״ח מאוחדת ומנהל בית החולים מאיר לשעבר: "מכיוון שהחלטות שמשפיעות על חייהם ובריאותם של מיליוני ישראלים נלקחות על בסיס מספרים ונתונים, המצוטטים מידי יום ושעה בתקשורת, קיימת במקרה של הקורונה חשיבות כפולה ומכופלת שהמספרים והנתונים יהיו מדויקים במיוחד. בחינה מעמיקה וניתוח של סיבות המוות של הנפטרים עם או בגלל קורונה היא קריטית ועל כן יש לוודא שמשרד הבריאות נדרש אליה בהקדם".

שלח תגובה