החלטנו שלא נבדקים???

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 105 פעמים

Re: החלטנו שלא נבדקים???

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

אני פה כתב:
06 ספטמבר 2020, 23:18
גם להזכיר לספירה שבסוף חודש אדר בבני ברק גם כן היה לכולם מידת הביטחון והשאירו את כל המוסדות פתוחים ובכל אופן היו ל"ע כאן הרבה נפטרים ביניהם ממש צעירים כמו הרב טורצין שהמשיך ללמד בישיבה כהוראת גדו"י. וגם באמריקה נפטרו מאות מהציבור החרדי שלא שמרו (בשוגג) על הכללים בפורים. בקיצור צריכים רחמי שמים ונקווה שתכלה שנה וקללותיה, ותחל שנה וברכותיה.
כבר דברנו ודשו בה הרבה, היו הרבה זקנים הן בארץ והן בחו"ל ששמרו מאוד על הכללים, ולא עזרו להם,
אם ה' לא ישמור עיר שוא שקד שומר.

מנדי מנדי
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 218 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנדי מנדי »

השאלה שלי הייתה ממוענת לספירה, ולמרות שהיא שאלה רטורית - הייתי מעונין לשמוע את הרקע לפרשנות הזו...
מפריע לי קצת שעושים פשעטלא'ך בהוראות...[ בכלל אני אדם כזה, פשעטלא'ך מאוד מפריעם לי, לא אישי נגדך...]

סמל אישי של משתמש
ספירה

אני פה כתב:
06 ספטמבר 2020, 23:00
רחוב שומרי אמונים זה לא בית ישראל.
רחוב שומרי אמונים זה לא מאה שערים.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 620 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

היינו הך. זה אותו אוכלוסיה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 126 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

zeevi כתב:
06 ספטמבר 2020, 21:40
עטרת תפארת כתב:
06 ספטמבר 2020, 19:56
בנתיים נראה שהבריטים "ניהלו" את המשבר מההתחלה בלי זיגזוגים באופן די נכון....
מה זה די נכון? לא היו נפטרים??
האם קיים תרחיש כלשהו של ניהול המשבר ללא מתים כלל?
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
אני פה

אייכלר מציע הערב לעשות סגר רק לקשישים, ולתת להם אוטובוסים ופארקים נפרדים. רעיון מצוין.

אם כי יש בו גם הרבה סיכונים. וה' הטוב ינחנו בעצה טובה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ד"ר אמיר שחר מביה"ח לניאדו יוצא בחריפות נגד מדיניות ההגבלות והאפשרות של סגר וטוען: "ההתנהלות היסטרית" • מנגד, פרופ' גבי ברבש תוקף את גישת "חסינות העדר" ומסביר: "זו הדרך להקריס את בתי החולים ולספק עבודה לחברה קדישא" • האם צעדי המאבק בנגיף באמת מועילים או שבכלל גורמים נזק? מגפה אחת, שתי גישות הפוכות
120 רופאים ומדענים, בהם דמויות מוכרות כמו חתן פרס נובל פרופ' מייקל לויט, חתמו על מכתב שקורא לממשלה להימנע מסגר. בכיר הרופאים הקלינאים שחתמו עליו, מנהל חדר המיון בבית החולים לניאדו ד"ר אמיר שחר, טוען שסגר נוסף יהיה מהלך היסטרי וחסר אחריות, ושהמגפה היחידה שיש פה היא מגפה של בדיקות. מנגד, פרופ' גבי ברבש מציג עמדה הפוכה ומזהיר מפני גישת "חסינות העדר", שלדבריו היא אינה אחראית, פוגעת באמון הציבור במקבלי ההחלטות ועלולה להוביל לאלפי מתים.

לפני יותר משלושה עשורים הקים ד"ר שחר מחדש את חדר המיון במרכז הרפואי שיבא וניהל אותו במשך שנים ארוכות. מאז הספיק לעבוד תקופה ארוכה בשב"כ, לצאת לפנסיה ולחלות בסרטן הדם. לפני כשנתיים, כשהחלים, הוצע לו לנהל את המיון בבית החולים לניאדו, וכך מצא את עצמו בגיל 71 בקו החזית של המלחמה בקורונה, כשהוא עצמו בקבוצת סיכון.

כעת טוען ד"ר שחר, ממייסדי מקצוע הרפואה הדחופה בישראל, כי מדינות שהטילו סגר לא הצליחו בבלימת המגפה יותר ממדינות שלא השתמשו בצעד הזה. לדבריו, כלל אין הוכחות לכך שסגר מפחית את שיעור התמותה, ולפעמים – כפי שכתבו הרופאים במכתבם - באופן פרדוקסלי הוא אפילו גורם לתמותת גבוהה יותר, כי הוא מאריך את משך הזמן שבו אוכלוסיות בסיכון חשופות לנגיף.

"בתי החולים לא קורסים, ההיסטריה מיותרת לחלוטין"

ד"ר שחר מייצג גישה שהולכת ותופסת תאוצה לאחרונה, ולפיה שיאה של המגפה כבר מאחורינו, וכעת היא פשוט "עוד מחלה" שצריך ללמוד לחיות איתה. הקריסה של בתי חולים בגל הראשון התרחשה רק במעט ערים בודדות באיטליה, ספרד וארצות הברית, וגם שם זה קרה בגלל ניהול כושל, אותה הסיבה שלדעתו – שלחה אותנו לסגר מיותר בגל הראשון.

"אנחנו לא קורסים תחת העומס", אמר בריאיון למהדורה המרכזית. "אנחנו יודעים איך לטפל בחולים הקשים, התמותה לא חריגה ביחס למחלות ויראליות אחרות, וההיסטריה מיותרת לחלוטין. ההתייחסות לנגיף ולאיום שכביכול נשקף ממנו יצאה מכל פרופורציה. אני חושב שכשהעולם יסתכל אחורה וישאל את עצמו 'איך התנהלנו בשנת 2020?'- יסתכלו על זה בתמיהה, יגידו איזה טיפשים היינו".

עוד הסביר ד"ר שחר: "קורונה היא מחלה חדשה. איך אני אומר ביחד עם חבריי - צריך לתת לה את הכבוד, רק שהיא פוגעת במתי מעט, החלשים, והיא לא מהווה איום על האנושות, וחבל שבגללה סוגרים את העולם. ההתנהגות הייתה חרדתית, לא מבוססת עובדות". לדבריו, המרוץ בגל הראשון אחר 3,000 מכונות הנשמה נבע מבהלה חסרת בסיס: "היועצים שנתנו עצות היו לא מקצועיים, לא היה שום תסריט שעל פיו יהיו 3,000 מונשמים בישראל".

"יש אינטרס להציג את המצב כקיצוני"

בישראל, כידוע, הגיל הממוצע של נפטרי הקורונה הוא 81, ולרובם מחלות רקע, לעיתים מחלות רקע קשות. אבל כל עוד מדובר בחולה שנדבק בקורונה, הוא ייספר כנפטר קורונה. "אנשים בני 90 ו-100 נפטרים לא בגלל קורונה, אלא נפטרים כי יש להם מחלה", אמר על כך ד"ר שחר. "אני חושב שצריך היה יותר לשתף את הנתונים, כולל הנתונים של סיבות הפטירה".

בין דבריו של ד"ר שחר הוא השמיע גם טענה די נדירה - הוא סבור שחלק מבהלת הקורונה נובעת משיקולים כספיים של בתי החולים. "אנחנו יודעים שיש אינטרסים להציג מצבי קיצון", אמר. "אני לא בין מקבלי ההחלטות כיום, ניהלתי דברים קודם לכן, אבל כשאתה רוצה להשיג משאבים - אתה מביא את הדברים לרמת קיצון".

ד"ר שחר דוחה את הטענות שהעלייה המחודשת במספר החולים מסכנת את בתי החולים, ומציע שם אחר למה שנהוג לכנות גל שני: "זה המגפה של הבדיקות. הבדיקות הן מחולל של התחלואה. עזוב, חד משמעית, הבדיקות מייצרות אותנו כמדינה חולה. אם לא נעשה אף בדיקה, החולים הקשים יגיעו. כל השאר - יעברו את המחלה, יפתחו חיסוניות ותיגמר המגפה".

פרופ' ברבש: "בגישה הזו - נספק עבודה לחברה קדישא"

מן העבר השני של המשוואה, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' גבי ברבש טוען כי מדובר בגישה מסוכנת ובלתי מבוססת. "אני חושב שהאמירות האלה אינן אחראיות", אמר הערב במהדורה המרכזית. "לכל אחד מותר להביע דעה, אבל הייתי מצפה מכמה מהחתומים על העצומה שיסתתרו בפינות שלהם אחרי אמירות פה באולפן לפני 3 ו-4 חודשים שהמגפה הזאת נגמרת לבד, ועכשיו שוב חוזרים עם אמירות חסרות אחריות שיוצרות תחושת אי אמון במערכת ובהחלטות שמתקבלות על ידי גורמים מקצועיים".

פרופ' ברבש הציג את הטענה כי יש להביא להדבקה חופשית בקרב צעירים ולהגן על אוכלוסיות בסיכון, כדי ליצור חיסוניות עדר - והסביר מדוע היא מוטעית: "ראשית, למדנו בכל העולם, גם בשוודיה, שאי אפשר לבודד את המבוגרים. שנית, גם אנשים צעירים חולים במחלה קשה מאוד. זו לא שפעת, ואף אחד לא רוצה לפגוש בנגיף הזה, גם אם הוא בן 20 או 30. אגב, התמותה בקרב בני 59-20 עלתה בחודש האחרון פי שניים, מ-16 ל-30".

בשיח על חיסוניות עדר הם מצטטים מאמר שעדיין לא עבר בקרת עמיתים", הוסיף פרופ' ברבש. "שבו מדובר על זה שמספיק 20% מהאוכלוסייה בשביל חיסוניות עדר. יש השערות כאלה בעולם הרפואה, אבל אף אחד לא יודע וזו אחת מהחידות שקשר לנגיף. לבסוף, אף אחד לא מבטיח שנהיה כמו שוודיה ולא נגיע למצב של ניו יורק – שם מתוך 9 מיליון בני אדם מתו קרוב ל-18 אלף".

לבסוף אמר פרופ' ברבש: "העצומה והגישה הזו יושבת על קרקע מאוד נפוצה בציבור הישראלי שאומרת 'אנחנו יכולים לחיות עם 500 נפטרים בחודש, רק תנו לנו את החיים שלנו בחזרה'. רק שאם מאמצים את הגישה, אנחנו נקריס את בתי החולים, נספק עבודה לחברה קדישא ובעוד חצי שנה נגלה שהחיסוניות הזו לא שווה כלום וצריך לחזור על הכל מהתחלה. זה לא אחראי".

zeevi
נתן תודה: 72 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

עטרת תפארת כתב:
06 ספטמבר 2020, 23:51
zeevi כתב:
06 ספטמבר 2020, 21:40
עטרת תפארת כתב:
06 ספטמבר 2020, 19:56
בנתיים נראה שהבריטים "ניהלו" את המשבר מההתחלה בלי זיגזוגים באופן די נכון....
מה זה די נכון? לא היו נפטרים??
האם קיים תרחיש כלשהו של ניהול המשבר ללא מתים כלל?
קיים תרחיש של להאט את הקצב, ובכך למנוע קריסה בבתי חולים, שאז גם חולים אחרים לא יטופלו, כפי שקרה בניו יורק.
שמעתי מקרובי משפחה שמאוד קשה שם עם מניינים, היות ויש המון המון חיובים. ר"ל.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 126 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

בארץ ההתנהלות הייתה של הימנעות טוטאלית מתמותה. משהו שלא יכול להיות במציאות, ולכן פספסו את הניהול השקול והנכון של המשבר...
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
ספירה

הסגר הלילי נדחה

היום הוכרע סופית כי העוצר הלילי שהיה אמור להתחיל היום ב-40 ערים אדומות יידחה למחר. הדיונים סביב הרשימה עדיין נמשכים, אך נרשמה התנגדות מצד הערים שהתווספו לרשימה האדומה. במשרד הבריאות התקשו לגבש רשימה סופית של היישובים עליהם יוטל הסגר, בעקבות כך נדחתה למחר ישיבת השרים שאמורה לאשר באופן סופי את ההגבלות המתוכננות על הערים האדומות.

גמזו מתנצל על דבריו כנגד הוראת מרן שר התורה

מבדיקה שערכתי עולה כי אין ולא ניתנה הוראה של הרב קנייבסקי שלא להיבדק, אלא מדובר בהחלטה שניתנה על דעת מס’ רבנים ביחס למקרים נקודתיים בקרב בני ישיבות השוהים בקפסולות סגורות לאחר שעשו בדיקת קורונה, ובהתאם לנהלים שנקבעו מראש. לפיכך, אני מצר על אי ההבנה בעקבות הפרסום המוטעה בשם הרב קנייבסקי, אותו אני מכבד ומוקיר, וחוזר בי מדבריי.

סמל אישי של משתמש
ספירה

סדר ימים נוראים בביהמ"ד גור ירושלים

גור-01.jpg
גור-02.jpg
גור-03.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מחקר ישראלי חדש הראה תוספת ויטמין D מגן נגד הידבקות בקורונה. הרופאים ממליצים על תוספת ויטמין D נוזלי כי זה מעלה רמת ויטמין D בפה ואף, מקום חדירת הקורונה לגוף. הרופאים חוקרים לפי פלגים באוכלוסיה, חרדי ערבי וכללית. לפי ניתוח מתאם, מצאו שכיחות מחלה ותחלואה מקורונה יותר גבוה אצל חרדים, ובמיוחד גברים חרדים. הרופאים מתיחסים תופעה זו לחיסור ויטמין D.

תוצאות ממחקר זה מראות כי יש לעודד אוכלוסיות לחשוף יותר לאור השמש
על מנת להקטין את הסיכון להידבק בקורונה. יש לעודד צריכת ויטמין D דרך הפה, רצוי בצורה טיפות.
קצת רקע:
אחרי חשיפה לקורונה, וירוס נכנס לגוף, בדרך כלל, דרך האף, הגרון, או העיניים (אחרי שפשוף עם יד נגוע). אם מערכת החיסון לא מזהה אותו מיד, וירון אחד נכנס לתא הופך תוך זמן קצר למיליון וירונים שיוצאים מהתא. כל וירון אחד שנכנס לתא, משכפל ומתרבה. כל אחד הופך תוך זמן קצר למיליון וירונים. בשלב זה, שלב התרבות, קל יחסית לחסל את הוירוס ולמנוע או להאט התרבות כדי לתת זמן למערכת החיסון להתעורר ולהילחם נגד קורונה.

לילדים ואנשים צעירים בריאים, שאוכלים בריא ולא חסר ויטמינים, יש מערכת חיסון שיכול לפעול נגד קורונה ביעילות גבוהה. ואפילו לחסל קורונה אחרי חשיפה בלי להרגיש שהם נדבקו.

אנשים יותר מבוגרים, או צעירים עם מחלה כרונית ברקע, או חוסר ויטמינים, זה סיפור אחר. רמת תקין של ויטמין D מאד חשוב לחזק, למיטוב ולאיזון מערכת החיסון, במיוחד החלק המונע חדירת וירוסים וגם החלק החייב לזהות וירוס קורונה, לפני התרבות רבה בגוף, לחסלו. חוקרי “לאומית שירותי בריאות” ואוניברסיטת בר-אילן בדקו 7,807 אנשים, מתוכם 782 היו חיוביים לקורונה. אצל אלו שנדבקו בנגיף הרמה הממוצעת של ויטמין D בדם היתה נמוכה משמעותית מאלו שלא נדבקו. המלצה לכולם: ליטול תוספת ויטמין D.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עכשיו פרסמו שלפי בדיקה מדגמית של משרד הבריאות רק 3.5 אחוז מהאוכלוסייה חלתה.

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 49 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

אני פה כתב:
08 ספטמבר 2020, 01:10
ומה זה אומר?

פנחס מנחם
נתן תודה: 91 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

אני פה כתב:
08 ספטמבר 2020, 01:10
איך עושים כזה בדיקה?

עקיב'לה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 142 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

גמזו הזה יחד עם נציגנו המוכשרים סידרו אותנו כמו שצריך
מה זה אם לא סגר?
אין ממחר לימודים.... אין ממחר לימודים!!!!!!!!
בלילה אסור לצאת מהבית.
אם אין לימודים כל השבוע, מה זה אם לא סגר? ההורים צריכים להישאר בבית, והכל יהיה מושבת

סמל אישי של משתמש
ספירה

השרים אישרו הטלת עוצר לילי על 40 יישובים למשך שבעה ימים.

40 ערים ייכנסו מהערב בשעה 19:00 לעוצר לילי עד לשעה 5:00, בחלק מהערים הוחלט – שכונות מסויימות בלבד יישהו בעוצר, רוב הערים חרדיות וערביות, בערים הכלליות הוטל סגר אך ורק נקודתי על שכונות.

רשימת הישובים והשכונות שיהיו תחת סגר:

(1) אבו סנאן;

(2) אום אל-פחם;

(3) שכונת שחמון באילת;

(4) אלעד;

(5) שכונות ג', ז' ו-ח' באשדוד;

(6) שכונות מצפה ברנע, גני ברנע, נאות ברנע, גבעת ציון וכרמי ציון שבאשקלון;

(7) בוקעאתא;

(8) שכונות רמת בית שמש א', רמת בית שמש ג' ומנוחה ונחלה בבית שמש;

(9) בני ברק;

(10) ביתר עילית;

(11) הישוב נג'ידאת שבשטח המוניציפאלי של בעיינה נג'ידאת;

(12) בקעה אל גרביה;

(13) ג'וליס

(14) ג'לג'וליה;

(15) ג'ת;

(16) דאלית אל-כרמל;

(17) הישוב אבתאן במועצה המקומית זמר;

(18) טייבה;

(19) טירה;

(20) יפיע;

(21) השכונות כפר עקב, בית חנינא, רמת שלמה, רמות, א-טור, עיסאוויה, ענתא, מחנה פליטים שועאפט וסנהדריה רבתי שבירושלים;

(22) הישוב כסרא שבמועצת כסרא-סמיע;

(23) כפר ברא;

(24) כפר מנדא;

(25) השטח המוניציפאלי של כפר קאסם, למעט אזורי התעשייה "לב הארץ" ו"נוף הארץ";

(26) כפר קרע;

(27) לקיה;

(28) הישובים מושירפה וסאלם שבמועצת מעלה עירון;

(29) נצרת;

(30) נתיבות;

(31) עין מאהל;

(32) עמנואל;

(33) עספיא;

(34) ערערה;

(35) פוריידיס;

(36) קלנסווה;

(37) ריינה;

(38) רכסים;

(39) שכונות נאות יצחק רבין ונאות הנביאים בשדרות;

(40) שפרעם.

סמל אישי של משתמש
ספירה

עקיב'לה כתב:
08 ספטמבר 2020, 12:54
גמזו הזה יחד עם נציגנו המוכשרים סידרו אותנו כמו שצריך
מה זה אם לא סגר?
אין ממחר לימודים.... אין ממחר לימודים!!!!!!!!
בלילה אסור לצאת מהבית.
אם אין לימודים כל השבוע, מה זה אם לא סגר? ההורים צריכים להישאר בבית, והכל יהיה מושבת
בהוראת גדולי ישראל תלמודי התורה לבנים ימשיכו ללמוד כרגיל, למרות העוצר בערים האדומות.

א יודעלע
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

דרמה! ׳כיכר׳ בפרסום ראשון: למרות ההוראה על סגירת מוסדות החינוך - ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין הורה בינתיים להמשיך בלימודים.

א יודעלע
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

המיינסטרים כבר חברו ל'פלג'?

אפשר כבר לקרוא לכל גדו"י 'מיינסטרים'?!

עקיב'לה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 142 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

הלוואי
לו יהי כדבריך.
אבל מה יהיה עם הבנות

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

תפוצץ את המיילים של חברי כנסת בעיקר שרים.
וגם הטלפונים שלהם

פנחס מנחם
נתן תודה: 91 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

מה עם מעריב?

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

באמת ליצמן הצביע בעד.
היא יודע לצאוק ולעשות בדיוק ההפך ממה שצועק מומחה.
הגיע הזמן שיתנו את השר לח״כ אחר לא לליצמן.

whynot
נתן תודה: 251 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

Re: מרד חרדי כנגד הסגר החלקי שלא מועילות לירידת התחלואה ושהתקבלה באופן בלתי שויוני

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מבח"ח
מאז פרסום החלטת הממשלה בנוגע למגבלות הצפויות השבוע ובראשן סגירת מוסדות החינוך בערים האדומות, הזעם החרדי גובר עוד יותר לאור הפרסומים כי בעוד הערים החרדיות נסגרו כליל, בערים החילוניות הבעייתיות נסגרו שכונות נבחרות בלבד.

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים' בסיעות החרדיות בכנסת וברשויות המקומיות מכריזים על מרד בהנחיות החדשות. הזעם ניכר גם בקרב חברי הממשלה מסיעת יהדות התורה.

סגן השר מאיר פרוש אמר לאחר אישור הממשלה: "זה אבסורד ומקומם שבערים מסוימות שראשי הערים שלהן ממפלגה מסוימת יודעים להטיל סגר לפי שכונות, אבל כשזה מגיע לערים חרדיות, לא יודעים לחלק את העיר לשכונות".

סגן השר אורי מקלב תקף אף הוא: "לצערנו בחרו בדרך הקלה והלא יעילה, בחרו שלא להתמודד עם מצב החולים ולסגור ערים שלמות, - סגירת מערכת החינוך במקומות אלה מהווה פגיעה חמורה בחינוך, בכלכלה ומגבירה את התחלואה".

בעיריית ביתר הבהירו כי הם לא יתנו גיבוי להחלטות הממשלה עד שתהיה שקיפות מאחורי ההחלטות. "לא ניתן יד לאפליית הציבור החרדי! בארבעים הערים שעליהם רוצים להטיל מגבלות, רק הרשויות החרדיות נמצאות תחת עוצר לילי, בעוד בערים הכלליות – הוכנסו רק שכונות באופן מידתי", נמסר מעיריית ביתר.

בעירייה דורשים "שקיפות מלאה של נתוני התחלואה, והסברים מפורטים מדוע מוטל עוצר על עיר חרדית כולה, ולא לפי שכונות". הם מבהירים כי "לא נוכל לתת גיבוי למהלכים שנעשים ללא שקיפות. אנו נוכל לשתף פעולה במיגור התחלואה, אך ורק כאשר יינתנו הסברים לתושבים עם שקיפות מלאה".

גם חברי הסיעה החסידית "אגודת ישראל" התכנסו לדיון דחוף בעקובת הכוונה להטילעוצר דווקא על הערים החרדיות. בתום הדיון נמסר: "הציבור החרדי באשדוד לא יקבל, ולא ישתף פעולה עם אפליה זו". הם הכריזו על מרד באומרם: "הציבור ימשיך את אורח חייו כרגיל תוך שמירה והקפדה על הנחיות הבריאות כפי שהקפיד עד כה".
נערך לאחרונה על ידי whynot ב 08 ספטמבר 2020, 14:56, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
ספירה

ישראל כהן:
בסופו של יום יש כאן אות קלון לנציגים החרדיים שלא הצליחו למנוע את העוצר הלילי המיותר, לעומת ראשי הערים החילוניות שיצאו מהרשימה. אין שום סיבה הגיונית שיטילו עלינו שוב את הסטיגמה האנטישמית של ׳מצורעים׳ ו׳מפיצי מחלות׳.

‏ארי קלמן:
האפליה זועקת! אילת מקבלת ציון של 7.64 - סוגרים רק שכונה אחת.
‏אשדוד מקבלת ציון של 7.68 - סוגרים רק את השכונות החרדיות.
ביתר מקבלת ציון של 7.66 - סוגרים את כל העיר.

ליזרוביץ ב׳קול חי׳:
כאוס של תושבי שכונת רמות בי-ם שנכנסו לרשימת העוצר הלילי, בזמן שבאתר משרד הבריאות מופיע שכונת רמות כצהוב.

ארי קלמן:
אילת, אשדוד, שדרות, ואשקלון, לא יכנסו לעוצר כללי בכל העיר, אלא יגבילו מספר שכונות - הצד השווה לכולם: בראשות העיר עומד נציג מטעם הליכוד.

סמל אישי של משתמש
ספירה

שכונת "מאה שערים" אין להם נציג חרדי בכנסת - אין סגר ואין עוצר.

whynot
נתן תודה: 251 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

Re: מרד חרדי כנגד הסגר החלקי שלא מועילה לירידת התחלואה ושהתקבלה באופן בלתי שויוני

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מבח"ח
שעות בלבד קודם ששכונות בעיר ירושלים, בהן: רמות, רמת שלמה, סנהדריה לצד שכונות ערביות נוספות במזרח העיר צפויות להיכנס לעוצר לילי במשך שבוע, ראש עיריית ירושלים דורש הבהרות ממשרד הבריאות.

במכתב ששיגר ראש העיר הוא טוען כי נעשה מחדל בהליך קביעת המספרים, כך שבשכונות החרדיות מרבית החולים נמצאים בישיבות, ועל כן הוא דורש לקבל תשובות בהקדם שמא יוסר הסגר על השכונות החרדיות.

ראש העיר ליאון שיגר היום (שלישי) מכתב לפרויקטור רוני גמזו שם כתב: "בכדי לבצע מהלכים דרמטיים בירושלים, יש לבצע בירור מעמיק", תוך שהוא מציין, "לצערי, לאחר עבודת מטה יסודית ומאומצת שנעשתה בהנחייתי בעירייה, עולות 3 בעיות מרכזיות היורדות לשורש של אמינותו של הרמזור".

ליאון מעלה כבעיה ראשונה את מקום המצאות המאומתים, לטענתו, "משתי בדיקות נפרדות שערכה העירייה, מסתבר כי בשכונות חרדיות בעיר, מרבית המאומתים בימים האחרונים, הם בני ישיבות, ומרביתם בישיבות מחוץ לעיר! המשמעות היא שנתוני התחלואה בשכונות, נמוכים באופן ניכר מאשר מוצג בחישובי הרמזור".

בעיה נוספת שמעלה ראש העיר הוא שיוך החולים המאומתים והבדיקות לשכונות ולרחובות ספציפיים. כך שלדבריו "על פי בדיקת העירייה ומשרד הבריאות, שיעור ניכר מהבדיקות והחולים לא שויכו לשכונות העיר", ליאון מציין כי "נכון לכתיבת שורות אלו, למעלה מ-2400 בדיקות מהשבוע האחרון לא שויכו לרחובות ספציפיים וגם השיוכים שנעשו לא בוצעו כהלכה, מה שגורם להטיה של התוצאות ומעקר את האפשרות להסתמך עליהם".

עוד טוען ראש העיר כי קיימת בעיה בשקיפות המודל. כך, "בהצגת המודל לכלל ראשי הרשויות ובמצגת שהופצה לכלל הגורמים לאחר מכן, ישנה הטעיה חמורה שפוגעת בעיקר ברשויות הגדולות ובפרט בירושלים העיר הגדולה ביותר. מסתבר כי הוחלט באופן שרירותי הוחלט להטיל 'קנס' של חצי נקודה על כל רשות בשטחה יש למעלה ממאה מאומתים. המידע הזה לא פורסם במסגרת הליך פרסום שיטת הרמזור, והוא מנוגד לכל הגיון כשמדובר על רשות בה מתגוררים למעלה ממיליון תושבים".

ליאון דורש מגמזו תשובות עוד קודם שהעוצר יכנס לתוקף ואז יוגבלו התושבים לצד סגירת מוסדות החינוך בשכונות הללו, תוך שהוא מציין כי החלטות הממשלה התקבלו "על סמך נתונים מוטעים ומוטים המנותקים מהמציאות".

סמל אישי של משתמש
אני פה

בפוסט שפרסם ד"ר גדי סגל, מנהל מחלקת הקורונה בבית החולים שיבא, הוא הביע את הבושה שהוא מרגיש בעקבות ההתנערות הציבורית מנוכחותה של מגפת הקורונה ומההשלכות הקשות שיש לאי-עטיית מסכה בציבור והתקהלות: "פרסמתי את העמוד ובו שמות הנפטרים מהמחלה. את חלקם הכרתי. חלקם נפטרו בתוך ידי. דמם בראש כל מי שחושב שהתיאוריות שלו, הפרנסה שלו, החופש שלו, זכותו לדבר, זכותו לסרב ובכלל, הוא עצמו - חשובים יותר מחיי אחרים. כאדם וכרופא אני מתבייש בחברה שבה אני חי. ואולי זו הבעיה העיקרית, כבר אין בושה בעולם. אולי זה הגורם לכל האסונות שאנחנו רואים סביבנו. אני מתבייש בפומבי. אתם מוזמנים להצטרף", כך כתב בפוסט.

בריאיון הסביר הבוקר (ג') כי הכחשת המגפה ואי-הקפדה על ההנחיות הפשוטות לריחוק חברתי והיגיינה, הן הזרז לסגר: "מדובר בערבות הדדית. המסר שאני מנסה להעביר דרך התחושה הזו אנשים צריכים להבין שבידם לא רק להציל חיים, כל אחד ואחת מאתנו יכולים להציל חיים, יכולים להציל את הפרנסה ואת חיי החברה שלנו.

גרנולה
נתן תודה: 1981 פעמים
קיבל תודה: 1043 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

אני פה כתב:
06 ספטמבר 2020, 01:41
*עצומת הרופאים*

=====
לאור הקריאות להחלת סגר נוסף, אנו החתומים מטה רואים לנכון להביע בפומבי את עמדתנו.

סגר אינו עוצר את המגיפה אלא מאט את התפשטות הנגיף באופן זמני.....
בחדרי חרדים:

הרופאים מגיבים לרופאים: "יביא לקריסה".

לאחר ש-12 רופאים קראו לגמזו להסיר מגבלות, לבטל את הסגר המתוכנן ולקדם את 'חסינות העדר', מזהירים מאות רופאים כי הצעד עשוי להביא לקטסטרופה: "מערכת הבריאות מתקשה לתפקד כבר עכשיו. עם מספר גבוה של חולים היא תקרוס לחלוטין"

"הדבקה המונית תיצור עומסים על מערכת הבריאות ותביא לקריסתה", כך מזהירים 280 רופאים במכתב שנשלח לשר הבריאות ולממונה הקורונה הפרופ' גמזו, בתגובה למכתב שנשלח בידי 12 רופאים שכזכור טוענים כי יש לבטל את המגבלות ולקדם בישראל הדבקה המונית שתיצור את אפקט 'חסינות העדר'. 280 הרופאים מזהירים כי מדובר ברעיון פסול מעיקרו שעשוי לגרום לקריסתה של מערכת הבריאות.

במכתב החדש שנשלח אתמול, כותבים הרופאים כי "לאחרונה נשמעים קולות הקוראים לאפשר הדבקה נרחבת בקורונה של אוכלוסיות שאינן בסיכון משמעותי לאשפוז, במטרה לייצר 'חסינות עדר' או 'עומק חיסוני'. אלא שאסטרטגיה זו לא נוסתה באורח מכוון בשום מקום בעולם, נסמכת על טענות לא מבוססות ואף מוטעות מבחינה מדעית ואמפירית, ועלולה בסבירות גבוהה מאוד להוביל לאסון רפואי, כלכלי וחברתי".

לדבריהם, "חלק מהטענות המוצגות כבסיס למדיניות 'חיסון העדר' אינן מבוססות, וכך לא ניתן לבנות ניהול סיכונים לאומי אחראי". בנוסף, הם טוענים כי גם החישוב אינו נכון: "טענת מקדמי מודל 'חסינות העדר' לפיה תמותה מקורונה מוגבלת לכ-0.1% מהאוכלוסיה, אינה מתיישבת עם הנתונים מהעיר ניו-יורק בה מתו מקורונה מעל ל0.2% מהאוכלוסיה הכללית. לאור אחוזי התמותה מהנגיף הידועים לנו מהעולם - לפחות חצי אחוז מהנדבקים - הדבקה נרחבת בישראל פירושה תמותה נרחבת, מעבר ל-1,000 הישראלים שכבר נפטרו מהנגיף".

אך פרט לכך, הם מזהירים כי במקרה של הדבקה המונית, עשויים חולים רבים לשלם בחייהם רק משום שלא יהיה מי שיטפל בהם. לטענתם, "הטיפול בחולי הקורונה דורש משאבים רבים ופי שלושה (!) יותר כוח אדם מאשר במאושפזים במחלקות דומות שאינם חולי קורונה. לאור מצבה הנוכחי של מערכת הבריאות הישראלית בה כבר כעת נסגרות מחלקות פנימיות וטיפול נמרץ בשל הטיפול בחולי הקורונה, הדבקה נרחבת מכל סיבה שהיא תדחק את מערכת הבריאות הישראלית אל אי ספיקה".

הרופאים קוראים גם תיגר על עצם התפיסה לפיה פתיחה מוחלטת תביא לחיזוק המשק, והם קובעים כי "הקריאה לפתיחת המשק במקביל להדבקה נרחבת מטעה את הציבור, משום שהניסיון בעולם מלמד שמדינות שניסו לפתוח את הכלכלה לפני השתלטות על הנגיף, הזיקו הן לכלכלה והן לבריאות. הציבור חושש מהדבקה, ולכן לא תהיה פעילות כלכלית סדירה לפני שניתן יהיה להבטיח בריאות לעובדים וללקוחות. מחקר שערך NBER, מכון המחקר הכלכלי הלאומי של ארה"ב, הראה שהמגבלות הממשלתיות גרמו רק לעשירית מהנזק למסחר בחנויות ברחוב, והיתר נגרם כתוצאה מפחד מהדבקה וסיבות אחרות".

לבסוף, מדגישים הרופאים, כי "איננו יודעים עדיין מהן ההשפעות ארוכות הטווח של הנגיף, וממצאים ראשוניים מראים כי חלק מהחולים ממשיכים לסבול מתסמינים רבים שבועות וחודשים לאחר ההחלמה. הדבקה רחבה תעלה את כמות הנזקים הבריאותיים הללו". לפיכך, הם קובעים כי "המדיניות הישראלית צריכה להיות מבוססת קודם כל על הפחתת התחלואה, שמירה על חיי אדם ומחויבות לשמירה על האוכלוסייה המבוגרת וקבוצות הסיכון".

שלח תגובה