החלטנו שלא נבדקים???

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

2018
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

Re: החלטנו שלא נבדקים???

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

חבקוק כתב:
19 יולי 2020, 17:32
4000 כתב:
19 יולי 2020, 17:27
א בוחער כתב:
19 יולי 2020, 17:12
2018 כתב:
19 יולי 2020, 15:02
2018 כתב:
19 יולי 2020, 15:01
חתן של אוברנלדר מספיד כעת: חמי זצ"ל אמר בשבועות האחרונים שגם אם יהיה חלילה יהיו הדבקות בבעלזא ונפטרים, אנחנו נמשיך עם האמונת חכמים

**פשוט בושה*‼️‼️
אבל רגע, חשבתי שהוא נפטר מאירוע מוחי ??......
אירוע מוחי תרתי משמע...
שימשיכו את האמונת חכמים העיקר שרק חצי מהחולים בקרית בעלזא הם לא בעלזערס...
תפסיקו את השטויות כמה אפשר???..
בעלזא -רודפים וכפסק השו"ע הבא להורגך...
צריך להלחים את כל הדלתות של השטיבלאך של בעלזא...
מי מביא ההודעה השני של הבחור. שכתב שלא מדבר בכלל..

2018 יש לי שאלה מאוד קשה נגדך. כשהיה וויכוח של גור והראש ישיבה באמץ חשבתי שאתה לא גערער ורק הבאתי לתשובת המשקל.

אבל עכשיו שברור שאתה גערער אתה שייך לגור נדלן איך שקוראים לזה. אבל סלח לי זה לא כאב לך שמדברים נגד האדמור שלך היית מאוד אדיש.

לא נאריך אבל הוראת שמים שלך לא גבוהה נקודה!!
אל תדאג 4000, ל2018 יש "יראת שמים" מאד גבוהה, הוא דיבר רק בשמו השני הנקרא "שכל טוב" (רצה להשאיר ניק אחד טהור)
אך שחסמו אותו התחיל לפתוח את פיו בניק הישן שלו.
זה אותו סגנון כתיבה בוטה, משפיל... שהדם עולה לראש...
מרוב עצים כבר לא רואים את היער....
מרוב וויכוחים כבר מבלבלים איך הכל התחיל...

אני לא חסיד גור, וכבר כתבתי כמה פעמים שאני מעביר דברים של שכל טוב, מה שנוגע לגור, הוא ידיד שלי, ואני חושב שחסמו אותו שלא בצדק, ואני עושה לו את הטובה הזו. זכותי וזכותו.
הוא יהודי חריף מח, וחד הבעה, ולא בחינם חיפשו פה לחסום אותו, כי הוא ידע להכניס לכל שונאי גור כמו שצריך... וכך גם כאן.

תבדקו, כל הוויכוח הזה לא העסיק אותנו בכלל, רק מהרגע שהבעלזערס פתחו בעליהום על גור, כי מישהוא בהמודיע כתב מאמר, בכדי להסית את האש נגדם, ולהפוך את זה כמריבה של גור נגדם, כטריק האנטישמי הידוע, הכי ישן בספר, הכה ביהודים והצל... אז כאן שכל טוב, נזעק להגן על כבוד הציבור שלו. ולטעמי בצדק רב !

זה עוד מצחיק, שמצד אחד הבעלזערס זועקים, שאנו עושים כמו שהרבי שלנו אומר,( מה שלגופו של עניין טענה טובה ולא מפריע לאיש, וכל עוד זה לא משליך על חוץ לבעלזא לא היינו מדברים על כך, רק הבעיה שזה על חשבון החיים של שאר הציבור, של רוב ככל גדולי ישראל ) ומאידך יוצאים בחוד ובחנית נגד שאר החוגים והרבנים שחושבים אחרת...
רק המודיע ( ולא אחזור כאן להסביר את הגיכוח של שיוך המאמר הנ"ל "לגור") כתב משהוא, ושכחתם בין רגע את כל הכבוד לדעות אחרות.

ואם העלת מהאוב את המריבה בתוך גור, שגם כאן עניין אמונת צדיקים היא ליבת המריבה, משום מה אני שמתי לב שכל הניקים הבעלזאים ( הרשמיים והמשקרים ) כמובן יצאו בכל הלהט והשמחה לאיד, בעד המורדים, שמקעקעים במהותם את הערך הזה של ביטול לאדמו"ר.

כך שהכל פוזיציה, וגלגולי עיניים צבועים, ויש אומרים שהסיבה שבעלזא עושים כעת הפוך נגד כל היהדות החרדית כמעט, גם מקורה כי ליצמן היה שר בריאות וחסיד גור, ואת המריבה עם ויז'ניץ סביב וועדת לפניות הציבור, גם גלגלתם נגד גור, וצריך לעשות הפוך מגור !

אני הרבה יותר אובייקטיבי מכם, בעלזאים יקרים, כי אני לא חסיד גור, ובכל זאת מוכן לשתף פעולה עם הגנה על גור, אתם כותבים נטו נטו מפוזיציה, אין כאן וויכוח אמיתי בכלל בכלל !!

רק לדמות בעיננו, לו המצב היה הפוך, וגור הייתה מזלזלת באידיאולוגיה בכל ההנחיות וכו' ובעלזא הפוך, איזה להט ויורה רותחת הייתה מתפוצצת מהניקים הבלזאים נגד גור !! וואי וואי וואי !!

אז בבקשה, די עם המשחק הילדותי הזה, תפסיקו להטיף לנו מוסר !! לא תזיזו אותנו, ומינימום שאפשר לבקש, על תזלזלו בחיי אדם של אחרים גם אם אתם סבורים שזה לא נדרש.
ז ה ה כ ל !

סמל אישי של משתמש
א בוחער
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 137 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי א בוחער »

פרח כתב:
19 יולי 2020, 21:46
אולי מספיק עם גור ובעלזא.
בא נתקדם הלאה, יש עוד אדמורי"ם...
האדמו"ר מויזניץ ירושלים לעיקווד, שאגב ולא אגב, עסקן רפואי בסדר גודל של פירר בארץ, והוא נגד נגד כל ההנחיות, ידוע לי שבבית מדרשו בשיא הסגר בליל שבת חוהמ"פ עשו באטע שם בלי להתבלבל.
האדמו"ר מפינסק קרלין גם בהתחלה היה נגד כל ההנחיות, ישיבתו בביתר נפתחה בר"ח אייר בלי שום הגבלות.[אגב, שמעתי לאחרונה שהיא עדיין חיה וקיימת ללא שום אירועים חריגים עד לעכשיו!]
תקשיב עכשיו זה יחסית הדברים הקלים עדיף שישארו בזה או שאתה צעדיף מחנובקא-בעלזא ויזניץ-מרכז מהר"א-מהרז"ל מחלוקות ברסלב על כל פלגיה והסתעפותיה השונות
גור-הראש ישיבה (חייבים לציין שבפורום הזה טחנו את הנושא דק דק) לא חסר... אבל זה באופן יחסי עוד עדין שקט (וטוב שכך)...
משתמש זה בזמנו הפנוי הוא בחרדים לדעת

פרח
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

א בוחער כתב:
19 יולי 2020, 22:14
פרח כתב:
19 יולי 2020, 21:46
אולי מספיק עם גור ובעלזא.
בא נתקדם הלאה, יש עוד אדמורי"ם...
האדמו"ר מויזניץ ירושלים לעיקווד, שאגב ולא אגב, עסקן רפואי בסדר גודל של פירר בארץ, והוא נגד נגד כל ההנחיות, ידוע לי שבבית מדרשו בשיא הסגר בליל שבת חוהמ"פ עשו באטע שם בלי להתבלבל.
האדמו"ר מפינסק קרלין גם בהתחלה היה נגד כל ההנחיות, ישיבתו בביתר נפתחה בר"ח אייר בלי שום הגבלות.[אגב, שמעתי לאחרונה שהיא עדיין חיה וקיימת ללא שום אירועים חריגים עד לעכשיו!]
תקשיב עכשיו זה יחסית הדברים הקלים עדיף שישארו בזה או שאתה צעדיף מחנובקא-בעלזא ויזניץ-מרכז מהר"א-מהרז"ל מחלוקות ברסלב על כל פלגיה והסתעפותיה השונות
גור-הראש ישיבה (חייבים לציין שבפורום הזה טחנו את הנושא דק דק) לא חסר... אבל זה באופן יחסי עוד עדין שקט (וטוב שכך)...
בניגוד לאש האופפת אותך ועוד כמה מהחברים, אני שואל כאן בתמימות ומנסה להבין את הענינים, תחזור למעלה תראה שלמטרה זו פתחתי את האשכול.

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

פרח בתור אחד שקצת הסתובבתי בפורום על אשכולותיו השונים וחלקם מענינים (חייבים לציין) אני הבנתי שבאשכלות בנושאים בוערים אין כזה דבר שאלה תמימה בד"כ יש עוקץ טמון באיזה שהוא מקום... ותמיד אשכולות כאלו גולשים למקומות שלא צריך להגיע.. על זה נאמר תן לחיות לחיות...
בברכת הצלחה אם אתה צריך תשובות לשאלותיך אשמח לענות
תמיד בשבילכם
א בוחער

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 39 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

בקיצור עקיב'לה לא בעלזר 2018 לא גערר..........
אין עוד מלבדו!

משה 10
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

מה קורה בבעלזא? דוד דמן משיב לכל השאלות
בצל השמועות כי חסידות בעלזא לא נשמרת בתקופת הקורונה יוצא הסופר דוד דמן איש החסידות במאמר מיוחד בו הוא משיב לכל הפונים בפרקי מחשבה, אל השאלה מה קורה באמת בחסידות בעלזא?
חרדים19.7.2020 | 21:03

הילולת המהר"א מבעלזא זיע"א צילום: שוקי לרר

"תגיד, למה בעלזא ...?"

את הפתיח - שאלה הזאת, שואלים אותי הרבה אנשים כל הזמן במשך לא מעט שנים, כי מכירים אותי בהרבה מקומות. אבל אני דווקא ממעט לדברר את בעלזא. כי אני חושב, שלא כמפלגות פוליטיות שהחלטותיהן מתקבלות בידי אנשים מופקרים ורחוקים מדת תורתינו הק', קהילה חרדית מובהקת שההחלטות שלה מתקבלות בידי מנהיגה הרוחני - אינה זקוקה לדברור! זה הפוך ומנוגד לכל מה שחונכנו עליו במשך כל הדורות. לא לחינם אנחנו משננים כל הזמן לעצמינו את דברי חז"ל הקדושים: "אפילו אם אומר על שמאל שהיא ימין ועל ימין שהיא שמאל!"

בעלזא עצמה הוכיחה במהלך כל שנותיה שהדברור שלה, הוא מיותר לחלוטין. נער הייתי וגם זקנתי, ורוב הדברים שבעטיים רדפו את בעלזא, כבר אין צורך לדברר אותם כיום. הם הוכיחו את עצמם במלוא הדרם הלכה למעשה, בשטח ובמציאות החיים, עד שחלק ניכר מאותם רודפים התחילו לחקות את אותם מעשים... בגלוי ובסתר... עיני הבדולח של כ"ק מרן שליט"א בכל הענינים, והסייעתא דשמיא המופלאה שלה הוא זוכה ביכלתו המופלגת להביט על אירועים מורכבים במבט כללי ומקיף, מרחיק ראות וכלל ישראלי - אינם זקוקים היום להוכחות מכל סוג. ואכמ"ל.

כמובן שגם כעת אנשים מפנים אלי ללא הרף שאלות ותהיות בנושא הבוער, שהוא דרך ההתמודדות עם הנגיף. שואלים אותי מה קורה בבעלזא? הייתכן שלא מקפידים שם על חלק מהוראות משרד הבריאות? אני כמובן, בתור אדם פרטי (לא דובר רשמי של אף אחד) שואל אותם בחזרה, לאיזה החלטות של משרד הבריאות הם מתכוונים, האם להחלטות של אתמול, של שלשום, או לאלה ההפוכות של מחר? האם להחלטה הבלתי שפוייה של משרד הבריאות להתיר הפגנות של אלפי איש, להתיר התאספות של מאות איש בחנויות גדולות, אך לאסור התכנסות של יותר מעשרה אנשים בבית הכנסת? האם הם מתכוונים להחלטות של משרד הבריאות של ארצות הברית, או זה של דנמרק, של הולנד, של ניו זילנד, או של שאר מדינות העולם, שדעותיהן בדרכי ההתמודדות אינן שוות זו לזו, וחלוקות זה מזה באופן קיצוני. האם הם מתכוונים לדעותיו של פרופסור זה, או לזה של פרופסור אחר שחלוקים קשות זה על זה, ושניהם מחזיקים באמתחתם הוכחות מדעיות מוצקות, או לאיזה מתוך מאות חוות הדעות הרפואיות המנוגדות זו לזו המתפרסמות חדשות לבקרים, התכוונו?

אבל אני תמיד בודק מי הוא זה העומד מולי. אם זה אברך הקשור לחסידות שבה הקשר לרבי הוא באותו אופן נעלה וגבוה ונאצל וטהור כמו בבעלזא, וההבנה המובנית ש"רבי", הוא ענין גבוה שאין לנו השגה בו - אני עונה לו בפשטות ובשפה שרק הוא יכול להבין, וכמו כלב בן יפונה בבואו להשקיט את המתלוננים:

האדמו"ר מבעלזא. צילום: שוקי לרר

וכי רק את זה אני לא מבין אצל הרבי הזה? הרי כבר יותר מיובל שנים שהרבי הזה עונה תשובות לא מובנות בדיני נפשות. זו לא הפעם הראשונה שהוא מבטל לפעמים את דעותיהם של גדולי הפרופסורים בדיני נפשות ממש וקובע שמדובר בלא כלום, (ומתברר שזו היתה הדרך הנכונה). זו לא הפעם הראשונה שלאברך אחד הוא עונה כך, ולשני, על אותה שאלה בדיוק, הוא עונה הפוך לחלוטין. ובכלל, לא אחת נכנסים אנשים להזכיר ענין זה והוא מברך אותם בענין אחר, (ובסוף מתברר להם עד כמה דווקא הענין ההוא היה טעון ישועה) והקטע הלגמרי בלתי מובן אצלו הוא זה שנכנסים אליו עם פתק לבן ובו מפורטים שמות המשפחה בלבד, והוא מגלה טפח וטפחיים באופן מסתורי ביותר.

הרי זה יותר מיובל שנים שהשאלות הקשות ביותר בדיני נפשות ממש נחתכות על השולחן הטהור לכאן או לכאן. הרי זה יותר מיובל שנים שסוגיות רגישות ביותר עם סיכונים וסיכויים בכל צד בדברים שנוגעים אל הנשמה, מקבלים שם מענה מפורט. שידוכים ושמות שיש בהם מעין נבואה, נפסקים באבחת החלטה אחת. לא תמיד מובנת. אלו התרחשויות ותופעות שכמעט כל בעלזער חסיד יכול לספר עליהן. ובמילים אחרות: כבר המון שנים, מאות שנים, שאנחנו לא מבינים איך הדבר המופלא הזה שנקרא "רבי" ו"גדול בישראל" פועל, ואיך מתנהלת "מערכת קבלת ההחלטות " שיוצאות מפ"ק וחותכות לשבט או לחסד - אז למה נזכרת לשאול דווקא זה עתה?

אם מדובר בחסיד שיודע פרק בציות אמיתי לרבי, למד ספרי חסידות ומכיר ברום מעלתו של הרבי ויכולתו לשדד עליונים ותחתונים, ויודע עד כמה גדול כוחו של הרבי וכח תפילתו ועבודתו הקדושה להפך מידת הדין לרחמים בכל מיני אופנים בדרך הטבע ומעל לדרך הטבע, הוא מבין היטב את המסר וממשיך הלאה. כנראה עולים לפתע בזכרונו מקרים פרטיים וכלליים בחצר החסידית שלו, שאף אחד מבחוץ לא היה מסוגל להבין, לא בשעתו ואף לא היום, ובכל זאת המשיך אז והיום לציית לרבו ולהאמין באמונת אומן כפי שראה אצל אבותיו מדור דור, בלי שאלות ובלי ספיקות כלל וכלל.

אבל אם העומד מולי לא נמנה על עדת החסידים, או נמנה על החצרות האלה שמגובשות באופן פשרני יותר, רחוק מאופן ההתדבקות בצדיק שאנחנו מכירים ומורגלים אליה, אני מחזיר לו בשאלה מקדמית: האם שמעתם פעם מפיו של הרבי מבעלזא עצמו שמורה לזלזל בהוראות של משרד הבריאות? אני דווקא ראיתי כמה וכמה מודעות שקוראות לאנ"ש להקפיד מאוד על כללים מסויימים של משרד הבריאות!

"אכן", נבוך השואל, "ובכל זאת, אתה הרי יודע למה אני מתכוון, האם תוכל להסביר לי מה עומד מאחורי זה?" הוא מתעקש להבין. אני עונה לו שאני לא ממש מבין על מה הוא מדבר. אבל אני כן יודע, שברגע זה, אין אף נתון סטטיסטי, אף אחד, שמוכיח שבבעלזא מספרי החולים והנפטרים גבוהים יותר מאשר מקומות אחרים שבהם ההקפדה על הכללים של משרד הבריאות היא מן החמורות. (אולי אף ההפך... אבל זה לא ענין לכאן).

לכן אנחנו מסכימים שאנחנו מוציאים את בעלזא מהוויכוח, והוא עובר לנקודת מבט אישית. כדבר אדם לאדם. אני אומר לו כך: לפני שאנחנו מתווכחים מה מועיל ומה מזיק, מה מדביק ומה לא, בוא נדבר מעט על המציאות בשטח. מציאות קיימת, שגם אני וגם אתה מודעים לה ואין מי שיוכל להכחיש אותה. המציאות בשטח הוא כדלהלן:

גם בקהילות שהחמירו על עצמן עד כזית ועד כביצה, רמת התחלואה לא פחתה בשום פרמטר. בטח לא פחות מהקהילות שמפקפקות בחלק מהמגבלות. נכון לרגע זה, כל הקהילות, מחיפה ועד ירושלים, שהקפידו עד הפסיק האחרון של הוראות משרד הבריאות, לא ניצלו מלהט המגיפה המתהפכת. הרי לא ייתכן לומר שחסידי בעלזא הדביקו את כל העולם. בכלל, ישראל שאימצה את המגבלות החמורות ביותר מרוב המדינות בעולם, לא מצליחה להוכיח שהיא מצליחה למגר את הנגיף.

ההחלטות של משרד הבריאות אינן סוף פסוק, ולעיתים אף לא תחילת פסוק, מבחינת המדע הרפואי המדוייק. אם בכלל יש דבר כזה מול נגיף הקורונה שאינו מוכר ובעל מאפיינים מפתיעים ובלתי צפויים. מול כל החלטה אחת, ישנה החלטה הפוכה של פרופסור אחר, לעיתים מתוך מערכת הבריאות עצמה . משרדי הבריאות של ממשלות העולם לא מסכימות ביניהם על הרבה מהכללים. משרד הבריאות הישראלי עצמו שינה את החלטותיו כמה וכמה פעמים. כך שאין שחור ולבן בסיפור המייגע הזה. המציאות מוכיחה שאין אף מדינה או מערכת בריאות ממשלתית או פרטית שדרך ההתנהלות שלה מוכחת ופועלת לאורך זמן!

חלק מהמגבלות של משרד הבריאות נגועות בשיקולים זרים שלא ממין העניין. תעיד על הכלל המגבלה על עשרה מתפללים בבית כנסת מול ההיתר להתקהלות גדולה יותר בחנויות של איקאה, באוטובוסים וברכבות סגורים, שלא לדבר על הזכות להפגין בהפגנה בת אלפי איש שלא שומרים על קצה קצהו של הכללים. זהו נתון ברור.

הפגיעה בנפש, שלא לדבר על הנפש היהודית הטהורה והעדינה, שחלק מהמגבלות האלה גרמו, הן עובדה! עובדה מצערת וכואבת! הן פירקו בתים, ערערו שלום בית, הוציאו נוער נושר לתרבות רעה, ודרדרו בחורים מצויינים וטובים שמסתובבים כצאן שאין להם רועה בלי מסגרת כלשהי לעברי פי פחת. שלא לדבר על החשיפה של כל כך הרבה צעירים ומשפחות לאינטרנט וכל המסתעף. זאת לא אקסיומה של מדען, אלא עובדות חיות וקיימות שעולות מהשטח הרוחני הפצוע! כמה גדול הוא ים הדמעות שהמצב הזה סחט מעיניהם הטרוטות של הורים כה רבים!.

חסידות בעלזא. צילום: אנשיל בעק

הפגיעה החרדתית האנושה בבריאותם הנפשית של אלפי אנשים, כתוצאה מחלק מהמגבלות, וכתוצאה ממסע ההפחדה שמתנהל – היא עובדה קיימת! שנים רבות עוד יידרשו כדי לתקן, אם בכלל, את הנזק הנפשי החמור ביותר שנגרם למאות אלפי איש בכל הרמות ובכל הגילאים. אין חולק על הנתון הזה. אין מטפל נפשי אחד בציבור שלנו שלא יספר לכם על התופעה העגומה הזאת של אנשים שלקו בהתקפי חרדה נוראיים. - יהודים טובים שהמצב המשפחתי שלהם התערער כליל בשל כך, או מטופלים נפשיים שהמצב שלהם התדרדר עד לבלי הכר. - הפגיעה הכלכלית האנושה בעקבות חלק מהמגבלות האלה – הן עובדה! משפחות שלמות קרסו, ובעקבות הקריסה הזאת, התפוררה גם המעטפת הנפשית והרוחנית של אותן משפחות.

שאף אחד לא יספר לנו שהישיבה הממושכת הזאת וההסתגרות הבלתי נגמרת בשטחי המחיה המצומצמים בבתים, לא מביאה לים של בעיות בכל המובנים והתחומים.

עד כאן המציאות. מכאן המחלוקת. יש הסבורים שלמרות כל התמיהות הנ"ל, כל מה שמשרד הבריאות דורש הוא קודש קדשים ונכלל אוטומטית בכלל הצו של ונשמרתם, ויש הסבורים שכשבכף אחת של המאזניים נמצאים כל כך הרבה נזקים קשים, וודאיים! בגשמיות וברוחניות, ובכף השני נמצאים הוראות של משרד הבריאות שחלקן מפוקפקות או שקיימות נגדן דעות רפואיות הפוכות, והמציאות עצמה לא לגמרי תומכת בהן – הכף הראשונה מכריעה!.

הדעה הראשונה מציעה לסמוך באופן מוחלט על החלטות משרד הבריאות הרלוונטיות לאותו יום, למרות כל הנזקים הרוחניים והנפשיים שהיא מייצרת, ולמרות אי ההצלחה שלה בשטח והדעות המקצועיות החלוקות, והדעה השנייה מנסה למצוא את הדרך הנכונה והמאוזנת שגם תשמור על החיים, אבל גם תמזער פגיעות קשות ארוכות טווח בנפש האדם, גם תשמור על שלימות המשפחה הגרעינית של כולנו, וגם תציל את המצב הרוחני שלנו ושל ילדינו, ותגביר ביתר שאת את קול התורה והתפילה, שזה כל מטרתינו בעולם הזה, וזה מה שלפי אמונתינו, רק זה, מחזיק ומקיים ומציל את העולם הזה. הדעה הזאת משלבת בין שמירה טבעית, הפצת דברי שמחה ונחמה (עיין מכתבו המפורסם של מר"ש) ושמירה בכל הכח האפשרי על השפיות הנפשית.

כשם שהדעה הראשונה מובנת ולגיטימית, ואם היא באה כהוראה מצד מנהיגי הקהילות, וודאי שיש לחבריה לשמור על כך מכל משמר ולו מצד הצו של 'ועשית ככל אשר יורוך', אבל באותה מידה, הדעה האחרת לגיטימית לא פחות. במיוחד כשהדעה האחרת נתמכת מצד הסברה, ומקבלת חיזוק מצד המציאות בשטח. מצוות ונשמרתם לנפשותיכם היא אחת מהמצוות החשובות. אבל כשהיא אכן שומרת על נפשותיכם! כשהיא שומרת על הפגיעה בנפש הבריאה בכל צורה שהיא ובכל חלקי הנפש!

ברגע שזה לא ברור לגמרי, וברגע שהמציאות בשטח לא מוכיחה זאת, וברגע שבעקבות חלק מהמגבלות האלה, הפגיעות האחרות בנפש הן הרבה יותר ברורות ומוכחות ובלתי הפיכות, הרשות נתונה, כמו בכל סוגיה רגישה אחרת שמובאת לדיונם ולהחלטתם של גדולי הדור, להחליט כראות עיניהם. לסמוך על החלטה מקצועית כזו או אחרת, או סתם להחליט באותו אופן שמימי, שאין לנו השגה בו, ושדרכו הם מחליטים וקובעים תמיד בדיני נפשות החמורים ביותר.

הכ"ד ידידכם וידיד כל בית ישראל האוהב כל יהודי ומצפה לשמוע אך בשורות טובות ומשמחות אצל כל יהודי באשר הוא דוד מרדכי דמן.

נ.ב. הערה חשובה: גם מי שמחזיק בדעה האחרת, אין לו לזלזל בכללי ותקנות המקומות שבהם מחזיקים בדעה מנוגדת. אין זו מידה יהודית כלל וכלל! צריכים לכבד את האחר, את רגשותיו, ובטח את כללי המקום שלו. מי שמתנהג אחרת, לא רק שלא מייצג את המגזר שלו, אלא מייצג את האטימות ואת הרוע במלוא מובן המילה!

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

מה הקשר אם הם לא שומרים אז גם אנחנו לא? איזה טענה מטופשת...

שמעיה
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה »

אני פה כתב:
19 יולי 2020, 15:09
זה לא רק בעלז זה כמעט כל הירושלמערס, חלקים מהפלג, וגם עשרות חסידיות קטנות וגם גדולות שיש כזאת הרגשה של "קורונה שמורונה" אני יעשה מה בא לי ושהמדינה לא תאמר לי מה לעשות, ואם מישהו צריך למות הרי זה כבר נגזר עליו מששת ימי בראשית...

צריכים לעשות מחקר יסודי מאפוא זה נובע הזלזול הזה.

באמריקה כשכולם ידעו שהקורונה היא סכנה נוראית עם כאלף קרבנות, היו כאלו שארגנו שם תפילות בבתי כנסת דחוסים והשוויצו בזה.

אני דברתי עם חבר באמריקה בזמן המגיפה והוא השמיע לי בטלפון את יללות האמבולנסים וההצלה שרצים מבית לבית, והוא עוד מספר לי בשוויון נפש שהוא מתפלל במנין בבית כנסת מחתרתי... וכששאלתי אותו אתה רואה שזה סכנה, אז הוא עונה לי אם למכולת מותר אז גם לבית כנסת מותר...
זה מה שענה הרב משה וואלפסון לשאלת האדמו"ר מקארלין.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

IMG-20200719-WA0036.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

עטרת תפארת כתב:
19 יולי 2020, 22:42
IMG-20200719-WA0036.jpg
פותחים את הכל חוץ מהבתים ששם אחוזי ההדבקה הגבוהים ביותר... מה דעתכם עלינו פה על משהו מהפכני...

א יודעלע
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

א בוחער כתב:
19 יולי 2020, 22:31
מה הקשר אם הם לא שומרים אז גם אנחנו לא? איזה טענה מטופשת...
אתה מוכן להכיר בזה שיש עוד דיעה
או שרק מה שאתה מבין זה נכון?!

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 175 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

זה מצחיק, הנגיף לא שוכב בבית, מישהו מכניס אותו מהרחוב לבית, מדביק את שאר המשפחה, ולכן שם יש הכי הרבה נדבקים.

א יודעלע

יש כאן מישהו אחד שדואג לבעלזע חסידים יותר מהבעלזער רב?
יש כאן מישהו שאכפת לו מהבעלזערס המונשמים יותר מלבעלזער רב?
שהוא מתפלל עליהם שיחלימו יותר מהבעלזער רב?

יש כאן מישהו שדואג לויזניצערס יותר מלאדמו"ר מויזניץ?

קמים כאן ניקים מחוצפים שמתהדרים לדאוג לחסידים השונים, ולכל פלגי היהדות החרדית
יותר מאשר מנהיגי הקהילות שהקימו את הקהילות במו ידיהם.

באמת נראה לכם שיש מנהיג שרוצה שבני הקהילה שלו ימותו?!

משה בצלאל
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה בצלאל »

דו שיח של חרשים. אחרת אי אפשר להגדיר את מה שקורה כאן בפורום.
האם מישהו ראה חסיד בעלז הולך ברחוב בלי מסיכה ליד אחרים ?
דווקא תכנסו לבתי הכנסת של בעלז ושם תראה את כל המינים חסידים ושאינם חסידים, שמגיעים לשם, בלי מסיכות.
ובכלל באיזה בתי כנסת חסידים שהייתם בתקופה האחרונה היו יותר מ10% לובשי מסיכות, או לכל היותר 20% לובשי מסיכות ?
ועל גור הקושיא פי כמה, איך הם נדבקים, אף אחד לא נכנס לבתי הכנסת שלהם, [האם ראית פעם בשטיבל של גור, אחד שהוא לא חסיד גור שמתפלל שם?] אז איך הם נדבקים?
ובכלל האדמו"ר מבעלזא יש לו כמה גדולי ישראל שתומכים בשיטתו. האדמו"ר מאמשינוב. מרן שר התורה הגר"ח שליט"א. ועוד גדולים, האדמו"ר מסלונים ועוד...

מנחם
נתן תודה: 50 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

שוב, יש כאן ניקים שחוזרים על הענין של אמונת חכמים, האדמו"ר אמר, כך צריך לעשות ולא שואלים שאלות,
אפילו אם בהגיון אני לא מבין את זה.
הבעיה שיש כאן כאלו שהסבירו שגם בהגיון זה צודק, ועדיין אני מנסה להבין,
עכ"פ גם אני הקטן שחבריי הצליחו לשכנע אותי שמי ששומר יותר נפגע יותר וכו', ומסיכה לא עוזרת רק יותר גרוע וכו', עדיין אני שם מסיכה כיון שהרב שלי אמר לשמור ולשים מסיכה,
אבל, כיון שאני עושה זאת מחמת שהרב שלי אמר ולא מחמת הגיון, לכן מה שצריך לעשות עפ"י החוק והוראת הרב אני עושה, מה שלא לא. ואני לא נשמר יותר ממה שהמילים המפורשות של החוק.
יש כאן ניקים שטוענים, שכן הדבר כלפי בעלזא, אם האמת שהאדמו"ר אמר שלא צריך ללכת להבדק, וכן הוא אמר שלא צריך ללכת עם מסיכה, עדיין הוא לא אמר בפירוש שאפשר ללכת ברחוב בו נמצאים גם אחרים ששומרים, וכן, ישנם שהולכים ברחוב ללא מסיכה או עם תסימנים מסויימים ליד אנשים אחרים,
לכן גם אם בתוך הקהילה לא צריך להשמר, צריך להצמד להוראות של האדמו"ר ולא יותר מכך,
מותר לאנשים אחרים לטעון מדוע ישנם חסידים שמסתובבים בין מקומות אחרים ולא נשמרים.
זה לא נוגע לבעלז או לגור או לויזניץ, זה טענה פשוטה שעדיין לא שמעתי תשובה עליה,
מלבד התשובה שהרחוב שלי ואני יעשה בו מה שאני רוצה.
ועל זה נאמר לא חרבה ירושלים אלא על שהעמידו דבריהם על דין תורה.
חבל.
[אגב בן דודי ליטאי בן שישים, לומד קבוע בביהמ"ד בעלז בירושלים, נדבק שם, ושוכב כעת עם יסורים גדולים. לצערנו יש כאלו שם שמעירים למי שלובש חסיכה שיוריד, כי זה לא כבוד לביהמ"ד, אין לי טענות לאף אחד, כיון שהוא לא היה חייב להכנס לשם וללמוד שם]

א יודעלע

מנחם כתב:
20 יולי 2020, 00:08
שוב, יש כאן ניקים שחוזרים על הענין של אמונת חכמים, האדמו"ר אמר, כך צריך לעשות ולא שואלים שאלות,
אפילו אם בהגיון אני לא מבין את זה.
הבעיה שיש כאן כאלו שהסבירו שגם בהגיון זה צודק, ועדיין אני מנסה להבין,
עכ"פ גם אני הקטן שחבריי הצליחו לשכנע אותי שמי ששומר יותר נפגע יותר וכו', ומסיכה לא עוזרת רק יותר גרוע וכו', עדיין אני שם מסיכה כיון שהרב שלי אמר לשמור ולשים מסיכה,
אבל, כיון שאני עושה זאת מחמת שהרב שלי אמר ולא מחמת הגיון, לכן מה שצריך לעשות עפ"י החוק והוראת הרב אני עושה, מה שלא לא. ואני לא נשמר יותר ממה שהמילים המפורשות של החוק.
יש כאן ניקים שטוענים, שכן הדבר כלפי בעלזא, אם האמת שהאדמו"ר אמר שלא צריך ללכת להבדק, וכן הוא אמר שלא צריך ללכת עם מסיכה, עדיין הוא לא אמר בפירוש שאפשר ללכת ברחוב בו נמצאים גם אחרים ששומרים, וכן, ישנם שהולכים ברחוב ללא מסיכה או עם תסימנים מסויימים ליד אנשים אחרים,
לכן גם אם בתוך הקהילה לא צריך להשמר, צריך להצמד להוראות של האדמו"ר ולא יותר מכך,
מותר לאנשים אחרים לטעון מדוע ישנם חסידים שמסתובבים בין מקומות אחרים ולא נשמרים.
זה לא נוגע לבעלז או לגור או לויזניץ, זה טענה פשוטה שעדיין לא שמעתי תשובה עליה,
מלבד התשובה שהרחוב שלי ואני יעשה בו מה שאני רוצה.
ועל זה נאמר לא חרבה ירושלים אלא על שהעמידו דבריהם על דין תורה.
חבל.
[אגב בן דודי ליטאי בן שישים, לומד קבוע בביהמ"ד בעלז בירושלים, נדבק שם, ושוכב כעת עם יסורים גדולים. לצערנו יש כאלו שם שמעירים למי שלובש חסיכה שיוריד, כי זה לא כבוד לביהמ"ד, אין לי טענות לאף אחד, כיון שהוא לא היה חייב להכנס לשם וללמוד שם]
מכיון שאתה אכן שואל בעניניות
אנסה לענות בעניניות.

א. יש כאן קושיה גדולה למה נטפלים דווקא לבעלזא.
הבעלזערס הרי לא מהעשירים כגור, ורובא דרובא מפחדים מהקנס כמו כולם.
והרי תצא לרחוב ותראה שמכל המגזרים יש אנשים שהולכים ברחוב בלי מסיכות. אני גר בשכונה ליטאית מיינסטרימית, ועדיין הרוב ברחוב בלי מסיכות כנדרש. (כלומר כיסוי אף ופה מלא)
שלא לדבר על כל שאר פלגי היהדות החרדית שמצפצפים על ההוראות בריש גלי.
אז למה לזעוק על עידה אחת? יש כאן ניחוח פוליטי מובהק.

ב. לעצם הענין של ללכת עם מסיכה ברחוב, אין עוד מדינה אחת בעולם בה יש חיוב ללבוש מסיכה ברחוב.
החיוב בשאר כל המדינות הוא במקומות התכנסות, במרחב ציבורי סגור, כמותחבורה ציבורית וכדומה
אבל ברחוב הסיכוי להדבק הוא קלוש ביותר, להמצא באוויר הפתוח ליד בנאדם לשניה או פחות, לא מביא להדבקה.
ומנגד יש חשיבות לנשום אוויר צח.
אם תרצה להבין יותר תכנס לאשכול על המסיכות בפורום 'ונשמרתם'.
ככה שלא חרבה ירושלים אפשר לאמר גם על הכיוון ההפוך, על אלה שלא נותנים לאחרים לנשום אוויר ברחוב.

ג. לגבי בן הדוד הליטאי שלך,
קודם שיגיד תודה על זה שנתנו לו מקום כזה ללמוד שם בלי לשלם אגורה שחוקה.
ומכיוון שהוא האורח אין לו זכות להביע עמדה על עמדת בעלי הבית!
לא מתאים לו ללמוד בלי מסיכה שלא יכנס לבית המדרש!

מיהו יהודי
נתן תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

עטרת תפארת כתב:
IMG-20200719-WA0036.jpg
אני חייב להגיב לטבלה. ובפרט לשטויות שכתובות מעליה, שהם שילוב נדיר של טפשות רוע ודמגוגיה.

מדובר כאן על פילוח של 2227 מקרי הדבקה, שהם 5% בלבד מכל הנדבקים. מתוכם שני שליש נדבקו בבית.

95% מהנדבקים, ארבעים וחמש אלף איש!!! לא ידוע היכן נדבקו. אולי בבית, אולי במקווה, אולי בביהמ"ד, אולי בחנות או במכון כושר.

עכשיו נחשוב קצת...
מגיע לפנינו חולה, ואנחנו מנסים לברר מאיפה הוא נדבק. אם יש לו חולה מאומת בבית אזי ברור שהוא נדבק ממנו, והוא אחד מתוך 1474 הרשומים בטבלה שידוע לנו מקור הדבקתם. אם אין לו חולה בבית, ננסה לשייך אותו לאחד הקטגוריות. לא עלה בידינו - נשמיט אותו מהסיכום...
אבל רגע, הוא הרי חולה, הוא נדבק ממישהו, ואין לו חולה מאומת בבית (אם היה כזה הרי היה משויך לקטגורית נדבק בבית), ברור שהוא שייך לאחד הסעיפים האחרים!

נמצא שהניסוח הנכון של הטבלה הוא כך: מתוך 48,000 החולים הידועים לנו אזי 1,500 נדבקו בבית, 3% בלבד. 97% מהמקרים היו מחוץ לבית! רובם לא זוהו (בד"כ כי המדביק לא גילה שהוא חולה, והמשיך להסתובב בציבור). מאלו המזוהים 28% נדבקו במוסדות חינוך, 16% מארועים 14% ממוסדות דת, וכן הלאה.

ולסיכום, ניתן להניח שבין 6,000 ל7,000 (שביעית מהנדבקים שלא זוהה מדביק ידוע) נדבקו בבית.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מיהו יהודי

מיהו יהודי כתב:
20 יולי 2020, 09:42
ולסיכום, ניתן להניח שבין 6,000 ל7,000 (שביעית מהנדבקים שלא זוהה מדביק ידוע) נדבקו בבית.
בבית הכנסת, כמובן.
(א"א לערוך...)

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

בזמן שישראל מתמודדת עם גל תחלואה נוסף של נגיף הקורונה, כמאה צעירים, מתלמידי ובוגרי בית הספר של הגימנסיה העברית בירושלים, קיימו אמש (ראשון) בניגוד גמור להנחיות מסיבת סיום תיכון
אין עוד מלבדו!

מיהו יהודי

בהמשך לניתוח הטבלה, עדכון:

מדובר על בדיקה של 8000 חולים. מתוכם ניתן היה לבצע חקירה של 5000 בערך, ונתגלו ממצאים של 2227 חולים.

לפיכך אתקן את המספרים שכתבתי:

מתוך 5000 חולים, 2,800 לא ידוע מקור הדבקה (בוודאי שלא בבית), 1,500 (30%) נדבקו בבית. ומתוך ה700 הנותרים, שביעית נדבקו במוסדות דת. הסיכום נותר ללא שינוי.

פרט חשוב נוסף: 100% מהחולים שנדבקו בבית, תחילת שרשרת ההדבקה (מקור ההדבקה של מי שהדביק אותם בתוך הבית), הייתה מחוץ לבית.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

לונדון: מאות פעילים צעדו בהייד פארק במרכז העיר בצהריי יום ראשון כשהם לובשים תלבושות של רופאי מגפות, עם שלטים שבהם נכתב "אני לא אחבוש מסכה, לא אבדק, לא אהיה במעקב", כשהם מוחים על חובת כיסוי האף והפה.

מספר אנשים לבשו תחפושת של רופאי מגיפה, "הצילו זכויות אדם, לא לחיסונים", נכתב על השלטים.

המחאה הייתה נגד הודעת הממשלה כי יש לחבוש מסכות בחנויות החל מה-24 ביולי, מארגני ההפגנה טענו כי ההוראה היא "לחסל חירות". זה בא כשממשלת בריטניה הקשיחה את עמדתה לגבי כיסוי הפנים במקומות ציבוריים. הנוסעים נדרשים להשתמש בהם בתחבורה ציבורית ובחנויות ובמרכולים באנגליה החל מה-24 ביולי.

קנסות ינתנו בסכום של 100 ליש"ט, אותם ניתן להפחית ל-50 ליש"ט אם הקנס ישולם תוך שבועיים.

אחד המפגינים אמר ל'דיילי מייל': "אם הממשלה באמת רוצה להגן על הציבור ולתת יותר אמון, על הממשלה להפסיק לנסות להשתמש באסטרטגיית הכפייה או לגרום לאנשים לפחד".
אין עוד מלבדו!

עקיב'לה
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

מיהו יהודי כתב:
עטרת תפארת כתב:
IMG-20200719-WA0036.jpg
אני חייב להגיב לטבלה. ובפרט לשטויות שכתובות מעליה, שהם שילוב נדיר של טפשות רוע ודמגוגיה.

מדובר כאן על פילוח של 2227 מקרי הדבקה, שהם 5% בלבד מכל הנדבקים. מתוכם שני שליש נדבקו בבית.

95% מהנדבקים, ארבעים וחמש אלף איש!!! לא ידוע היכן נדבקו. אולי בבית, אולי במקווה, אולי בביהמ"ד, אולי בחנות או במכון כושר.

עכשיו נחשוב קצת...
מגיע לפנינו חולה, ואנחנו מנסים לברר מאיפה הוא נדבק. אם יש לו חולה מאומת בבית אזי ברור שהוא נדבק ממנו, והוא אחד מתוך 1474 הרשומים בטבלה שידוע לנו מקור הדבקתם. אם אין לו חולה בבית, ננסה לשייך אותו לאחד הקטגוריות. לא עלה בידינו - נשמיט אותו מהסיכום...
אבל רגע, הוא הרי חולה, הוא נדבק ממישהו, ואין לו חולה מאומת בבית (אם היה כזה הרי היה משויך לקטגורית נדבק בבית), ברור שהוא שייך לאחד הסעיפים האחרים!

נמצא שהניסוח הנכון של הטבלה הוא כך: מתוך 48,000 החולים הידועים לנו אזי 1,500 נדבקו בבית, 3% בלבד. 97% מהמקרים היו מחוץ לבית! רובם לא זוהו (בד"כ כי המדביק לא גילה שהוא חולה, והמשיך להסתובב בציבור). מאלו המזוהים 28% נדבקו במוסדות חינוך, 16% מארועים 14% ממוסדות דת, וכן הלאה.

על מי אתה כועס ולמי אתה משלב טיפשות רוע ודמגוגיה. המסמך המדובר הוא מהחקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות, וזו התוצאה הרשמית, אני לא מבין את החשבונות שלך, אבל עיין בGDN אתמול שמסביר את כל העניין בטוב טעם ודעת.

עקיב'לה

ומה אתם אומרים על הידיעה שמתפרסמת עכשיו שמשרד הבריאות ''שוקל'' לקצר את תקופת ההחלמה מחודש לשבועיים ''כמו בארה"ב'', וזה בערך מה שהאדמור"ים טוענים כבר כמה שבועות, כידוע ליודעים, ועכשיו נשאלת השאלה לכל החסידים השוטים של משרד הבריאות שעושים את כל היתר ''רוצחים''... אולי לכתחילה משרד הבריאות האמריקאי צודק ולא משרד הבריאות הישראלי???

מיהו יהודי

עקיב'לה כתב:
20 יולי 2020, 11:37
מיהו יהודי כתב:
עטרת תפארת כתב:
IMG-20200719-WA0036.jpg

עכשיו נחשוב קצת...

על מי אתה כועס ולמי אתה משלב טיפשות רוע ודמגוגיה. המסמך המדובר הוא מהחקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות, וזו התוצאה הרשמית, אני לא מבין את החשבונות שלך, אבל עיין בGDN אתמול שמסביר את כל העניין בטוב טעם ודעת.

עקיב'לה

עדיין לא ענית, הוד מעלתך

עקיב'לה

מכיוון שבניגוד למה שנטען כאן עלי, אני כן חובש מסכה באופן תמידי בכל התקופה האחרונה, וכך נהוג בחוג שלי ובעיר מגוריי, לכן אני רואה לנכון להעתיק ממכון דוידסון (אתר ויצמן) באיזו תורה יש להשתמש עם המסכה כדי ש''לא ייצא שכרו בהפסדו'':מסכות הגנה: הוראות שימוש
1. שיטפו היטב את הידיים לפני המגע במסכה.
2. חיבשו את המסכה באמצעות אחיזה ברצועות הצד בלבד.
3. התאימו את המסכה היטב לפנים, כך שתהיה כמה שיותר אטומה ותכסה את הפה והאף.
4. אם יש למסכה גשר מתכתי, הדקו אותו מעל האף.
5. אין לגעת בחלק החיצוני של המסכה בעת השימוש!
6. בתום השימוש הסירו את המסכה באמצעות הרצועות בלבד.
7. מסכות מנתחים מיועדות לשימוש חד-פעמי בלבד ולשעתיים לכל היותר. השליכו אותן אחרי השימוש.
8. שיטפו היטב את הידיים אחרי השימוש.

מיהו יהודי

עקיב'לה כתב:
20 יולי 2020, 11:44
עדיין לא ענית, הוד מעלתך
טוב, אז אענה. (כל המספרים בקירוב)

משרד הבריאות חקר ובדק 8000 חולים (שנתגלו בשבוע אחד).
מתוכם 3000 לא התאימו לחקירה. נשארו 5000.
מתוכם 2800 החקירה לא מצאה היכן נדבקו (לא ידוע שהיו בקרבת חולה אחר). נשארו 2200.
מתוכם 1500 נדבקו בבית. 600 בכל מיני מקומות. 100 במוסדות דת.

עד כאן נתונים.

למד מזה ח"כ קוקוריקו כלשהו ממפלגת יש עתיד שהמקום המסוכן ביותר הוא הבית, כי שתי שליש מהחולים שיש עליהם מידע נדבקו שם.
הכותרת שהוא נתן, וגם הטבלה עצמה, הובאו כאן להוכיח, שבתי כנסת אינם מקור הדבקה משמעותי.

עד כאן הפרשנות שהובאה בפורום.

תגובתי כללה שני חלקים:
א. לח"כ הנ"ל, וגם למי שהפיץ את פרשנותו יש טעות בסיסית בניתוח נתונים. 1500 שנדבקו בבית הם לא שתי שליש מהנדבקים, אלא רק כחמישית מתוך ה8000 שנחקרו. פשוט לכל אחד שהדבר הקל ביותר לזיהוי הוא חולה מאומת באותו משק בית. ולכן כל מי שנדבק בדרך הזאת נחקר ונמצא. מה שא"א לומר על הדבקה בתח"צ או ארועים.

ממילא שעור הנדבקים בבתי כנסת אינו 100 מתוך 2200 (כי לא ניתן להתחשב באלו שמקור ההדבקה שלכם קל לזיהוי ולא מצריך חקירה בכלל), אלא מאה מתוך 700 הנותרים שהם כשביעית. ולכן כשמגיע לפנינו קבוצה של 50000 חולים, ניתן להניח ברמה גבוהה של וודאות שלא יותר מחמישית נדבקו בבית, ומתוך 40000 הנותרים שביעית בערך נדבקו בבתי כנסת. ואני מוסיף עכשיו כי שיעור התמותה בארץ הוא נמוך יחסית, ועומד על כשני אחוז מהמאומתים. לפיכך שיעור המתים הצפוי מבתי הכנסת הוא כמאה איש. מחציתם כבר נפטרו...

ג. טעות נוספת של הח"כ היא שמקור הדבקה בבית פירושו שהסיכון שם גבוה יותר. זוהי טעות לוגית מובהקת. אף אחד לא נדבק בבית בלי שמישהו אחר נדבק קודם מחוץ לבית! כל החולים מהבית היו נמנעים אילו יכולנו לעצור את ההדבקות באירועים, מוסדות, ובתי כנסת.

עד כאן.
אני מקווה שזה מובן יותר עכשיו.

טוב ומטיב
נתן תודה: 133 פעמים
קיבל תודה: 250 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

מסתבר שיורם לס, האיש שנתפס כסהרורי אם לא כמסוכן בשל עמדתו העקבית נגד המגבלות, אינו לבד. עד כה חתמו כ600 רופאים, ביניהם כאלו שנחשבים לבכירים במערכת הבריאות, על עצומה המופצת ברשתות החברתיות המותחת ביקורת על הממשלה והיא קוראת לממשלה שלא לנקוט בצעדים של מגבלות והסגר אלא ההפך: לאפשר לצעירים לצאת לבילוי, לעבודה ולכל מרחב ציבורי ללא כל מגבלה מתוך תפיסה שכך ידבקו הצעירים ויפתחו חסינות. המבוגרים, כך סבורים חותמי העצומה, אמורים להסתגר בבית.

מאחורי העצומה עומד רופא ממרכז הארץ, ובה נכתב: "מדיניות משרד הבריאות בנושא הקורונה חסרת סיכוי להצלחה, מעלה את התמותה והתחלואה הקשה וממיטה חורבן כלכלי וסבל אנושי על מיליונים מתושבי ישראל". הרופא כותב כי "באוכלוסיה הצעירה והבריאה הרוב המכריע של הנדבקים בנגיף הם ללא סימפטומים או עם מחלה קלה בלבד. התחלואה הקשה והתמותה קיימת כמעט אך ורק באוכלוסיה המבוגרת או בעלת גורמי הסיכון. המסקנות: יש למקד את כל המשאבים והמאמצים למגן את האוכלוסייה המבוגרת והרגישה בלבד".

לדעתם של הרופאים - לפחות 600 (עד כה) שחתמו על העצומה - אין שום סיבה לנקוט בצעדים, מגבלות או סגר, גם נוכח גלי התחלואה הגבוהים והעובדה שהעקומה אינה משוטחת. לדבריהם, "יש לאפשר המשך תפקוד מלא של שאר האוכלוסייה, הצעירה והבריאה, שתידבק ותיצור עמידות, ללא שום תחלואה או תמותה משמעותיות. בדרך זו התמותה הכוללת תרד; יימנע משבר כלכלי אדיר מימדים שהשלכותיו האנושיות ללא שיעור. יהיה צפי לסיום המשבר כאשר תיווצר חסינות עדר".

"בפועל", נכתב בעצומה, "משרד הבריאות מוביל מדיניות של הגבלות וסגר על כלל האוכלוסייה ומפנה משאבי עתק לסגרים, חקירות אפידמיולוגיות ומעקבים פורצי גבולות אחרי צעירים בריאים, שבהם אין שום סיכון למחלה משמעותית ורק משיגים בכך את חורבנם הכלכלי. משרד הבריאות מונע כל דיון רציני בחלופה שהוצעה".

עוד נטען בעצומה כי "קולם של הרופאים הרבים, המתנגדים למדיניות משרד הבריאות נרמס ומושתק. הקורונה קלה בצעירים - הגנו על המבוגרים!".

המכתב שמופץ בשעות אלו ברשתות החברתיות מעורר סערה רבה, אם כי נכון לעכשיו לא ידוע אל מכתב מחאה נגדי, זאת למרות שה'ניסוי' הקודם בשיטה זו נערך כזכור בבריטניה, שם אפשרה הממשלה לצעירים לצאת ללא הגבלות, והוא הסתיים עם תוצאות טרגיות קשות. מספר המתים הגבוה שספגה בריטניה (כשראש הממשלה ג'ונסון היה אף הוא מאלו שנדבקו וחלו בצורה קשה), גרם לממלכה לשנות כיוון ולעבור למגבלות קשות שהוטלו על האוכלוסיה.

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

משה בצלאל כתב:
20 יולי 2020, 00:05
דו שיח של חרשים. אחרת אי אפשר להגדיר את מה שקורה כאן בפורום.
האם מישהו ראה חסיד בעלז הולך ברחוב בלי מסיכה ליד אחרים ?
דווקא תכנסו לבתי הכנסת של בעלז ושם תראה את כל המינים חסידים ושאינם חסידים, שמגיעים לשם, בלי מסיכות.
ובכלל באיזה בתי כנסת חסידים שהייתם בתקופה האחרונה היו יותר מ10% לובשי מסיכות, או לכל היותר 20% לובשי מסיכות ?
ועל גור הקושיא פי כמה, איך הם נדבקים, אף אחד לא נכנס לבתי הכנסת שלהם, [האם ראית פעם בשטיבל של גור, אחד שהוא לא חסיד גור שמתפלל שם?] אז איך הם נדבקים?
ובכלל האדמו"ר מבעלזא יש לו כמה גדולי ישראל שתומכים בשיטתו. האדמו"ר מאמשינוב. מרן שר התורה הגר"ח שליט"א. ועוד גדולים, האדמו"ר מסלונים ועוד...
מרן שר התורה?
האדמו"ר מאמשינעאווו?
חמוד שב בשקט היה כאן פולמוס ארוך..
והאמשינעאוור זה לא גורף... כל אחד הוראה אחרת
והגר"ח אל תהיה כ"כ בטוח...
ויש עוד עשרות גדו"י שאומרים לשמור הגר"ש אלתר האדמו"ר מגור האדמו"ר מקרלין ראש ישיבת פונוביז' הגאון רבי גרשון אדלשטיין. חברי מועתגה"ת הרב אשר הכהן דויטש רבני העיר ב"ב ועוד ועוד...

עקיב'לה

למה שיישב בשקט כי הוא לא אומר בדיוק מה שמוצא חן בעיניך? איזו פטרונות והתנשאות

שלח תגובה