החלטנו שלא נבדקים???

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 176 פעמים

Re: החלטנו שלא נבדקים???

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בשבוע שעבר דיווחנו כאן על אם ובת חרדיות תושבות אשדוד שאושפזו במצב קשה במחלקת הקורונה של בית החולים אסותא באשדוד.

המדובר בילדה בת 13 ואמה שנדבקו בחיידק, ומצבן התדרדר עד למצב קשה בו נזקקו השתיים לסיוע נשימתי. הבוקר נמסר מבית החולים אסותא כי מצב שתיהן השתפר, וכי מצבה של הבת אינה עוד במצב קשה והיא אינה נזקקת לתמיכה נשמיתית. כמו כן גם מצבה של האם השתפר והתייצב.

עקיב'לה
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אני פה כתב:
02 אוגוסט 2020, 14:04
בשבוע שעבר דיווחנו כאן על אם ובת חרדיות תושבות אשדוד שאושפזו במצב קשה במחלקת הקורונה של בית החולים אסותא באשדוד.

המדובר בילדה בת 13 ואמה שנדבקו בחיידק, ומצבן התדרדר עד למצב קשה בו נזקקו השתיים לסיוע נשימתי. הבוקר נמסר מבית החולים אסותא כי מצב שתיהן השתפר, וכי מצבה של הבת אינה עוד במצב קשה והיא אינה נזקקת לתמיכה נשמיתית. כמו כן גם מצבה של האם השתפר והתייצב.
ברוך ה'
תבשרנו בשורות טובות לעד ולעלמי עולמים

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרופ' יהונתן הלוי (שערי צדק):בגל הזה, אצל רבים מאוד מהמתים שנרשמים כנפטרי קורונה, סיבת המוות איננה קורונה.

"בגל הזה המתים עם קורונה ולא מקורונה הם רבים מאוד! מעבר לעובדה שבגל הקודם 70% מהקשים היו מונשמים ועכשיו רק 30%, חלק גדול מהנפטרים שעולים על רשימת הנפטרים מקורונה זה אנשים שהגיעו עם התקפי לב, הגיעו עם מחלות אחרות, אבל הם היו חולים מאומתים וסיבת המוות איננה קורונה אבל הרשימה מונה אותם כנפטרו מקורונה ."

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

עקיב'לה כתב:
02 אוגוסט 2020, 13:52
ב JDN ראיתי ידיעה על בן 64 שנפטר ואני לא רוצה להביא אותה לכאן עכשיו במסגרת הויכוח הפומבי הזה, כי מה שעשו כאן בעבר שונאי בעלזא זה נקרא לרקוד על הדם ולהביא בחדווה גלויה ידיעות טרגדיות שמוכיחות את צדקת הדעה שלהם.
אני לא שונא את בעלזא ולא את גור ולא את אף אחד. אני אוחז שראוי להשמיע את דעתם של כולם. קרלין סטולין מאוד מחמיר? זכותו . פינסק קרלין דעה אחרת לו? גם זכותו. הוא לא מופקר ושום דבר לא נשלף לו מהמותן. גור מחמיר כי זה פיקוח נפש? זכותו. בעלזא אוחז שאסור להחמיר כי זה הורס את הדור, הורס משפחות והורס חיים ובריאות של אנשים? זכותו.
זה לא שיש מחמירים ומקילים, אלא מי שעיני שכל לו רואה שאלו ש''מקילים'' אינם מקילים, אלא אוחזים ש''אסור להחמיר בעניין זה וסכנה גדולה היא בין ברוחניות ובין בגשמיות''. הם כמובן גם נועצים ברופאים בכירים לא פחות מדר' נתניהו ודר' סימן טוב שלמדו רפואה אצל סבתם החורגת, וגם נועצים בפוסקי הלכה, ועדיין לא הוברר שבמקומות שנצמדו לפסקי משרד הבריאות יש פחות הדבקה משאר המקומות, את זה אני אומר בגדול, בלי להביא שמות ודוגמאות כי זה ביזוי כבוד המת וריקוד על הדם.
ולכן כשבא א' פאר ירום הודו ומאשים את כל גדולי וצדיקי הדור שמשנה סדורה להם ונושאים עליהם את משא הדור באמת בלי להתחשב ב''מה יאמרו הבריות'', וטוען שהם לא פחות ממופקרים ומקילים בחיי אדם, וזה עובר בשתיקה ובהעלמת עין, הרי אנחנו בבעיה.
אני רואה שהסתדרת, לפני שבוע לא הבנת במה מדובר.
viewtopic.php?p=530727#p530727

עקיב'לה

זעיר שם כתב:
02 אוגוסט 2020, 14:33
עקיב'לה כתב:
02 אוגוסט 2020, 13:52
ב JDN ראיתי ידיעה על בן 64 שנפטר ואני לא רוצה להביא אותה לכאן עכשיו במסגרת הויכוח הפומבי הזה, כי מה שעשו כאן בעבר שונאי בעלזא זה נקרא לרקוד על הדם ולהביא בחדווה גלויה ידיעות טרגדיות שמוכיחות את צדקת הדעה שלהם.
אני לא שונא את בעלזא ולא את גור ולא את אף אחד. אני אוחז שראוי להשמיע את דעתם של כולם. קרלין סטולין מאוד מחמיר? זכותו . פינסק קרלין דעה אחרת לו? גם זכותו. הוא לא מופקר ושום דבר לא נשלף לו מהמותן. גור מחמיר כי זה פיקוח נפש? זכותו. בעלזא אוחז שאסור להחמיר כי זה הורס את הדור, הורס משפחות והורס חיים ובריאות של אנשים? זכותו.
זה לא שיש מחמירים ומקילים, אלא מי שעיני שכל לו רואה שאלו ש''מקילים'' אינם מקילים, אלא אוחזים ש''אסור להחמיר בעניין זה וסכנה גדולה היא בין ברוחניות ובין בגשמיות''. הם כמובן גם נועצים ברופאים בכירים לא פחות מדר' נתניהו ודר' סימן טוב שלמדו רפואה אצל סבתם החורגת, וגם נועצים בפוסקי הלכה, ועדיין לא הוברר שבמקומות שנצמדו לפסקי משרד הבריאות יש פחות הדבקה משאר המקומות, את זה אני אומר בגדול, בלי להביא שמות ודוגמאות כי זה ביזוי כבוד המת וריקוד על הדם.
ולכן כשבא א' פאר ירום הודו ומאשים את כל גדולי וצדיקי הדור שמשנה סדורה להם ונושאים עליהם את משא הדור באמת בלי להתחשב ב''מה יאמרו הבריות'', וטוען שהם לא פחות ממופקרים ומקילים בחיי אדם, וזה עובר בשתיקה ובהעלמת עין, הרי אנחנו בבעיה.
אני רואה שהסתדרת, לפני שבוע לא הבנת במה מדובר.
viewtopic.php?p=530727#p530727
אם זה היה אמור להיות עוץ, יערב לך ויבוש לך. ואם זו הערה תמימה, אכן לא הגעתי לקריאת הידיעה הזו עד סוף השבוע שעבר, ואני עדיין לא קראתי את א פאר של השבוע

עקיב'לה

סליחה כתבתי לא ברור.
אם זה היה אמור להיות עוקץ, יערב לך ויבושם לך. ואם זו הערה תמימה, אכן לא הגעתי לקריאת הידיעה הזו עד סוף השבוע שעבר ואני עדיין לא קראתי את א' פאר של סוף השבוע.

עקיב'לה

אני פה כתב:
02 אוגוסט 2020, 14:31
פרופ' יהונתן הלוי (שערי צדק):בגל הזה, אצל רבים מאוד מהמתים שנרשמים כנפטרי קורונה, סיבת המוות איננה קורונה.

"בגל הזה המתים עם קורונה ולא מקורונה הם רבים מאוד! מעבר לעובדה שבגל הקודם 70% מהקשים היו מונשמים ועכשיו רק 30%, חלק גדול מהנפטרים שעולים על רשימת הנפטרים מקורונה זה אנשים שהגיעו עם התקפי לב, הגיעו עם מחלות אחרות, אבל הם היו חולים מאומתים וסיבת המוות איננה קורונה אבל הרשימה מונה אותם כנפטרו מקורונה ."
וזה אולי מסביר לנו מה קרה שהמתים עולים בכאלו מספרים דבר יום ביומו

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

עקיב'לה כתב:
02 אוגוסט 2020, 14:43
סליחה כתבתי לא ברור.
אם זה היה אמור להיות עוקץ, יערב לך ויבושם לך. ואם זו הערה תמימה, אכן לא הגעתי לקריאת הידיעה הזו עד סוף השבוע שעבר ואני עדיין לא קראתי את א' פאר של סוף השבוע.
עוקץ? ח"ו, לא מגיע לך כזאת
רק תמהתי למה לא יצאו על כך בקול זעקה, על כזה כתב שיפתח פה נגד גדו"י,
ואחרי שכתבתי ולא הבינו על מה אני כותב, חשבתי אולי אני לא קראתי נכון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו בפתע פתאום האברך הצעיר המלומד בייסורים ר' שמעון יואל גרויס ז"ל מחסידי סאטמר בירושלים והוא בן 40 בפטירתו.

ר' שמעון יואל נפטר בפתאומית בביתו ברחוב עזרת תורה בירושלים לאחר שהתמוטט. ל'בחדרי חרדים' נודע כי עלה החשש שנדבק בקורונה ובעקבות כך מצבו הידרדר.

המנוח ז"ל, בן יחיד בן בנות ליבחלחט"א הרה"ח רבי חיים הערש גרויס, מחשובי חסידי סאטמר ירושלים, מלמד דרדקי רבות בשנים בתלמוד תורה סאטמר, מהמקורבים לאדמו"רים מסאטמר וכן לגאב"ד העדה החרדית הגאון רבי משה אריה פריינד זצ"ל.

שמעון יואל היה מראשוני יואל הקרויים ע"ש האדמו"ר רבי יואליש מסאטמר זצ"ל, בעל ה'ויואל משה'. בברית הוא נקרא גם שמעון, על שם רבי שמעון בר יוחאי.

המנוח היה נפש נקי וצדיק שהיה מגיע מידי יום לשמוע את השיעור בבית הכנסת סאטמר בעזרת תורה ועבד לפרנסתו במטבח ארגון החסד של הרב סגל בגאולה.

אתמול מוצ"ש סבל מחום גבוה, היום בבוקר השתפר קצת, כשניסה לקום מהמיטה, הוא התמוטט. לאחר החייאה של כונני מד"א שלא צלחה הוא החזיר את נשמתו לבורא עולם.

זכה שיהיה מניין ביציאת נשמה החסידים בביהמ"ד סאטמר ליד ביתו שם היה מתפלל מידי יום.

הציבור מתבקש ללמוד לעילוי נשמת ר' שמעון יואל בן ר' חיים צבי היות שלא השאיר אחריו זרע של קיימא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אני כותב זאת כחסיד, זה לא מקרי שרוב הנפטרים מהקורונה הם חסידים. מישהו צריך להתעורר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הלם בשכונת בית וגן בירושלים: גבאי בית הכנסת 'נזר אהרן', הרב עמרם דוד אביטבול, נפטר אמש בבית החולים לאחר שלפני כשבועיים נדבק בקורונה, בן 60 היה בפטירתו (חרדים)

עקיב'לה

אני פה כתב:
02 אוגוסט 2020, 15:18
אני כותב זאת כחסיד, זה לא מקרי שרוב הנפטרים מהקורונה הם חסידים. מישהו צריך להתעורר.
אני שואל בכנות. אכן רוב הנפטרים הם חסידים?

סמל אישי של משתמש
אני פה

התכוונתי לגל השני. תראה את השמות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מכיון שבעזרת ה' עוד שלושה ארבעה חודשים יהיה חיסון אז ממילא אין עוד תירוץ של חיסון עדר לחורף, ולא תירוץ שא"א להתרגל לחיות כך לעולמים, וממילא מכאן תצא קריאה לכל עם ישראל חוסו על חיי השכן והזקן ותלכו עם מסיכה ברחוב ואל תצטופפו בחללים סגורים.

סמל אישי של משתמש
א בוחער
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 142 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי א בוחער »

נתניהו מבטיח ומקיים
WhatsApp-Video-2020-08-02-at-17.33.12.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
משתמש זה בזמנו הפנוי הוא בחרדים לדעת

סמל אישי של משתמש
אני פה

בינט הקורונה צפוי להטיל מחר (שני) הגבלות משמעותיות נוספות על ערים ‘אדומות’, שבהן שיעור חולי הקורונה גבוה. כך דווחו הערב (ראשון) גילי כהן וליאל קייזר ב’כאן חדשות’.

בקבינט יבחנו איסור התקהלות של עד עשרה אנשים בשטח סגור, ועד 20 בשטח פתוח.

נוסף לכך, תיבחן סגירה של חנויות באותן ערים.

הערים שנמצאות על הפרק הן ביתר עלית, מודיעין עלית, אלעד, לצד יישובים ערביים.

לפי הדיווח, המטרה היא לאפשר לתושבים לצאת לעבודה.

הגבלות מצומצמות יותר ייבחנו גם באזורים ‘כתומים’, הכוללים שכונות בירושלים, בני ברק ופתח תקווה.

נושא נוסף שבו תחל סדרה של דיונים השבוע הוא הקלות בהנחיות בכל הנוגע לבתי תפילה, הופעות וגני שעשועים ופארקים.

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

אני פה כתב:
02 אוגוסט 2020, 21:33
קבינט

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 93 פעמים
קיבל תודה: 76 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

זה לא רמזור קורונה. זה רמזור אוכולוסיה.
ירוק - חילונים.
כתום -ערבים.
אדום - חרדים.

טוב ומטיב
נתן תודה: 134 פעמים
קיבל תודה: 263 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

"יש תרופה לקורונה ולא מפרסמים אותה - הוכח מדעית שגרגירי לבונה מחסלים את הנגיף. הבדיקות הן שקר אחד גדול, יש להיזהר מהן כמו מאש", כך התבטאה בכירה במשרד החינוך, בשיחה עם אב שבתו חלתה בקורונה, שפנה לאגך החירום כדי לקבל הנחיות. את הדברים מפרסם הבוקר (שני) נועם (דבול) דביר, כתב החינוך של 'ישראל היום'.

נ', אב לילדה שחלתה בקורונה, התקשר לאגף החירום של משרד החינוך, ובמהלך שיחה עם בכירה באגף, שמציגה עצמה כמנהלת ענף חירום, היא טענה בפניו כי הקורונה היא בלוף.

"כאזרח לאזרח, זה לא קשור למשרד החינוך, פשוט כי אכפת לי. יש תרופה לקורונה שלא מפרסמים אותה ולא תשמעו את זה. יש לבונה (שרף האילן), מוכרים את זה בחנויות טבע. יש דוקטור ששנים על גבי שנים חוקרת את הנושא הזה של השפעת, והיא גילתה את הנושא של הלבונה. עשו מחקרים על זה לאחרונה וזה הוכח מדעית שזה מחסל את הנגיף הזה של הקורונה. מוכרים את זה בחנויות טבע - גרגירי לבונה".

במהלך השיחה היא אף ממליצה על תרופות סבתא ואומרת לו: "נושא התרופותשל הקורונה יש תרופות סבתא שאנשים פשוט יצאו מזה תוך 24 שעות, כמו שום".

בהמשך, הבכירה ממשרד החינוך יוצאת נגד בדיקות הקורונה: "אם אתה בלחץ מזה שאמרו לך שיש לה קורונה, תדע שאמרו להיזהר מאש מכל הבדיקות האלה, ידוע על הרבה שקרים בנושא הזה. זה שקר אחד גדול כל הבדיקות, אי אפשר להסתמך על זה. אם תאזינו לשיחות (של קו אחרית הימים) תראו שיש שלוחה שבה מאזינים מספרים את כל הבלוף הזה. כל מיני דברים ששומעים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו מדגישים כי הדברים סותרים באופן גמור את מדיניות והנחיות המשרד, ואנו דוחים אותם על הסף. האירוע ייבדק באופן יסודי ונפעל כדי למנוע הישנותו בעתיד".

טוב ומטיב

דאגה גדולה ניכרת בימים אלו על פניהם של גדולי ראשי הישיבות וגדולי התורה, זאת בשל תלמידים רבים אשר נפלטו מהמסגרת הישיבתית, ורבים נוספים אשר עלולים להיפלט, בחסות משבר הקורונה אשר סגר את שערי הישיבות.

מבדיקה בתוככי עולם הישיבות, עולה תמונה מדאיגה עוד יותר לפיה ישנה מגמה של נשירה בקצב מוגבר, זאת לצד ישיבות בינוניות וקטנות, שלא צלחו את המשבר ונסגרו או שטרם נפתחו.
רבנים ותלמידים גילו נתון מדהים לפיו מתוך כ-90 אלף תלמידי ישיבות, כ-20% לא שהו כלל בישיבה מחודש ניסן האחרון – קרוב לחמישה חודשים. חלקם, לא מצאו את מקומם בקפסולות המהודקות והשמורות, אחרים סורבו להתקבל חזרה לישיבה בשל מצבם הרוחני ולשאר לא היה לאן לחזור, לאחר שישיבתם טרם פתחה את שעריה, מחוסר תקציב.

עוד עולה מהבדיקה כי לפחות שבע ישיבות, הנחשבות לישיבות בינוניות - סגרו את שעריהן, חלקן נחשבות ישיבות לבחורים נורמטיביים לחלוטין ואחרות מיועדות עבור בחורים מתמודדים.

לקראת זמן אלול הביקוש להתקבל לישיבות לבחורים מתמודדים עלה בכ-200%. מדובר בישיבות פופולאריות מצליחות, שגם בשנה רגילה הביקוש להיכנס לשעריהן הוא גדול, והן סובלות מחוסר מקום. בשנה זו, כאמור, הביקוש הוכפל פי כמה, אך ישנו חוסר מקום מוחלט.

לפי הנתונים, עיקר הקושי בולט אצל בחורים שבאו מבתים עם בעיות בתפקוד המשפחתי, ברמות שונות, הבא לידי ביטוי בעיקר במצב של תפקוד כלכלי נמוך והעדר מיומנויות הוריות.

כאן המקום לציין, כי הישיבות שהשקיעו בחודשים האחרונים והקפידו להחזיר מוקדם את הישיבה לפעילות, יצאו מורווחות - יחסית למקבילותיהן שעדיין מתמודדות עם בחורים רבים מתוך הישיבה השוהים בבית, עם לימוד מרחוק שהפך עם הזמן למינורי ולא משמעותי מול השעות הרבות בהן הבחור נמצא בבית.

ועד הישיבות נכנס לעובי הקורה בימים אלו. יו"ר ועד הישיבות, הגאון רבי חיים אהרון קאופמן, ביקר השבוע אצל גדולי ישראל בבני ברק בניסיון להביא לפיתרון מיידי להצלתם של אותם בחורי ישיבות.

על שולחנם של ראשי הישיבות, רבני הקהילות ואנשי חינוך הגיעו בתקופה האחרונה פניות דחופות ורבות, כשהמטרה היא שלא להותיר, אף לא תלמיד אחד, ללא מסגרת ישיבתית בראש חודש אלול - תחילת זמן הלימודים בישיבות החרדיות.

בוועד הישיבות החליטו להקים מרכז ייעודי - מרכז 'לנחותם', שם ייתמכו ויסייעו לצד ראשי הישיבות וצוותות רוחניים, רבני הקהילות ומסגרות האיגודים השונים לפי העניין והצורך.

מספר הורים מודאגים מסכמים: "אנחנו זועקים ובוכים, ומנסים לשים את הנקודה על 'ההתפרצות' הבעייתית ביותר: ישיבות המיועדות לנושרים ולבחורים ייחודיים, שמסרבות לקחת אחריות ולהחזיר אליהן את התלמידים".

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

Re: בד"ה רבי אברהם יצחק ארנברג מחסידי סטריקוב

מזקני חסידי סטריקוב: הלך לעולמו הגאון החסיד רבי אברהם יצחק ארנברג זצ"ל
יעקב מלמד
03.08.2020
12:02
0 תגובות
המנוח הגרא''י ארנברג זצ''ל היה מגאוני ירושלים ממש, במשך שנים רבות הוא הרביץ תורה וזכה להעמיד תלמידים הרבה, את חידושיו הרבים העלה עלי ספר תחת השם 'מפיקודיך אתבונן', בתקופה האחרונה בשל גילו המופלג הוא הלך ונחלש עד מאוד

ברוך דיין האמת: מירושלים מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון החסיד רבי אברהם יצחק ארנברג זצ"ל מזקני חסידי סטריקוב ומרביץ תורה מופלג רבות בשנים זאת לאחר שהלך ונחלש בשל גילו והוא בשנת השמונים ושש לחייו.

המנוח הגאון החסיד רבי אברהם יצחק ארנברג זצ"ל היה מגאוני ירושלים, במשך שנים רבות הוא הרביץ תורה למאות ולאלפים, כל תלמידיו מעידים על אדם גדול משכמו ומעלה שהיה גאון עולם בידיעת התורה המיוחדת שהייתה לו.

לפני שנים שימש כאחד מראשי ישיבת 'מאור עיניים' של חסידות ראחמסטריוקא, במשך שנים רבות מסר שם המנוח שיעורים והעמיד תלמידים הרבה, את חידושיו הרבים הוא העלה עלי ספר בשם 'מפיקודיך אתבונן' שם רשם את השיעורים והחידושים שנתחדשו לו במהלך השנים בישיבת 'מאור עיניים'.

הגאון החסיד רבי אברהם יצחק ארנברג זצ"ל היה חסיד נאמן לרבותיו בלב ונפש, תחילה הסתופף בצלו של כ"ק האדמו"ר מסטריקוב זצ"ל ולאחר מכן הסתופף בצל נכדו כ"ק האדמו"ר מסטריקוב שליט"א, החסידים מספרים ל'חדשות JDN' כי "המנוח היה חסיד בלב ונפש, לכל מקום שהאדמו"ר נסע הוא היה מתלווה אליו, אם זה לקברי צדיקים ואם זה לשבתות ביישובי הצפון תמיד הוא הצטרף ועמד לימינו של האדמו"ר".

במשך שנות חייו סבל המנוח מיסורי גוף ונפש אך הוא עמד בהם בעוז ובגבורה, גם העובדה שהוא לא זכה לזרע של קיימא לא מנעה ממנו להמשיך בעבודת השם ובהרבצת תורה ויראת שמים טהורה לרבים, מידותיו המיוחדות הפכו לשם דבר אצל כל תלמידיו ומכריו.

בתקופה האחרונה בשל גילו המופלג הלך ונחלש הגאון החסיד רבי אברהם יצחק ארנברג זצ"ל ומצבו החל להידרדר אט אט עד שהבוקר השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה, תלמידיו ומכריו הרבים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הלוויתו תצא בשעה 15:00 מבית הכנסת חסידים בבתי וורשא לעבר הר המנוחות.

טוב ומטיב

למרות הקורונה: מספר המתים בישראל נמוך מאשתקד
נתונים שפורסמו אתמול מלמדים שמספר מקרי המוות בישראל נמוך השנה יחסית לשנים קודמות, וזאת למרות הקורונה • בנוסף, לפי מחקר של 'הכללית', מספר המתים בגל הנוכחי נמוך יותר לעומת הגל הראשון. פרופ' בליצר: "הסיכוי למות מקורונה ירד ב60%"

נתונים מפתיעיםהנפטר הראשון בישראל מקורונההנפטר הראשון בישראל מקורונה
פחות עבודה לקברנים: נתונים מפתיעים שפורסמו בימים האחרונים, מלמדים שהתחזיות על 'עומס בחדרי המתים' שהתבססו, אגב, על מראות שנראו במדינות אחרות בימי הגל הראשון, התבדו ב"ה ומספר מקרי המוות שנרשמו בישראל נמוך יחסית לגל הראשון. אם לא די בכך, מתברר כי השנה נרשמו בישראל פחות מקרי מוות יחסית לשנים קודמות.

הנתונים, שמתבססים על הדו"ח האחרון של המרכז הלאומי לבקרת מחלות במשרד הבריאות, מגלה כי מתחילת השנה ועד עכשיו, לא נרשמה תמותה עודפת בישראל. סך הפטירות, כולל המתים מקורונה, תואם את הממוצע הרב-שנתי.

כך למשל, בחודש ינואר שבו נרשמה שיא התפרצות הקורונה בימי 'הגל הראשון', נרשמו בישראל 4,581 מקרי מוות. זאת כאשר ב2019 נרשמו 4,806 וכך גם ב2017 – 4,897. רק ב2018 המספר היה נמוך יותר והוא עמד על 4,490. נתונים דומים נרשמו גם בחודשים פברואר, מרץ, אפריל ומאי.

במערכת הבריאות לא סיפקו הסברים לתופעה, אם כי אין ספק שהיא בהחלט ראויה לבדיקה יסודית. ישנם הטוענים שהסיבה לתמותה הנמוכה נעוצה בכך שבימים אלו של הקורונה ישנם רבים שנמנעים מלהגיע לבתי החולים, ומשכך הם עוברים פחות פרוצדורות רפואיות, ולכן מתים פחות... עם זאת, מדובר בהשערה ולא בתחקיר מבוסס.

בתוך כך, לפי בדיקה שערך מכון כללית למחקר שניתח נתוני תמותה בקרב מבוטחי הקופה, הסיכוי למות מקורונה ירד ב-60% בגל השני ו-15%. לפי דיווח של רוני לינדר ב"דה מרקר", ניתוח נתוני התמותה בגל הראשון (מארס-אפריל 2020) לעומת אלה שבגל הנוכחי, נכון לסוף יולי, שאותו ערכו ד"ר נועם ברדה וד"ר נעה דגן ומנהל המכון פרופ' רן בליצר, העלה עוד כי מקרב 120 מבוטחי ה"כללית" שנפטרו בחודש שעבר, 15% היו בני פחות מ-70. בגל השני נדבקו פחות אנשים מקבוצות הסיכון - מבוגרים וחולים כרוניים - ירידה של יותר מ- 30% לעומת הגל הראשון.

בקבוצת החולים בני 70 ומעלה עם פחות מחלות כרוניות וקבוצות גיל צעירות יותר עם סיכון יחסי גבוה בשל מצבי רקע והיסטוריה רפואית - שיעור התמותה בגל הראשון היה 5% וירד ל-2% בגל השני. ירידה קטנה יותר נרשמה בשיעור התמותה גם בקבוצה קטנה של בני 70 ומעלה עם ריבוי מחלות רקע - מ-21% תמותה בגל הראשון ל-17% בגל השני.

יתכן שחלק מהשונות בתמותה היא עקב שיפור באיכות הטיפול בחולי קורונה: טיפול תרופתי בסטרואידים שהוכח כיעיל והימנעות מהחדרת הנשמה (פעולה שהוכחה כתורמת לסיבוך מצבו של החולה) והשכבה על הבטן. הסבר אפשרי נוסף: עלייה במספר הנדבקים א-תסמיניים שהסיכוי שלהם לתמותה נמוך ב-66%.

יהיה ההסבר אשר יהיה, מה שברור, שהנתונים מלמדים שישנם פחות מקרי מוות. פרופ' רן בליצר קובע כי "שיעורי התמותה בישראל הם מהנמוכים בעולם, בגל השני עוד יותר מהראשון וכעת יותר ברורות הסיבות לכך. הממצאים מדגימים כיצד השיפור בהגנה על החולים הפגיעים ביותר הקטין את שיעורי התמותה בין הגל הראשון לשני. תרמה לכך פעילות יזומה של הקופה לזיהוי חולים בסיכון והפנייה טלפונית אקטיבית של רופאיה למטופלים שבסיכון".

נזכיר, כי בימים האחרונים נטען גם שמספר חולי הקורונה נמוך עוד יותר מהמספר הרשמי, וזאת משום שגם חולים שמתו מסיבות אחרות (סרטן למשל) אך חלו גם בקורונה, מוגדרים כ'חולי קורונה'. במשרד הבריאות אישרו את הנוהל ושם מסבירים כי "תמותה מ-Covid-19 לא נגרמת מסיבה אחרת אלא נספרת בנפרד, גם אם לנפטר מחלות אחרות שיכולות להאיץ את התמותה". מסיבה זו, חולה עם סרטן קטלני, למשל, אם אומת או נחשד כחולה קורונה, סיבת המוות שלו תירשם כקורונה.

בערלה הכהן
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערלה הכהן »

שנים נסתי להבין את אנשי הפלג, הפעם התייאשתי,
גם אם נאמר שיש מצוה להתאבד על תפילה בציבור (למרות שאין חיוב ביותר ממיל וכ"ש במקום סכנה),
וגם אם נאמר שיש מצווה להתאבד על תפילה בבית הכנסת (כאילו שכשיש להם שבע ברכות בבית הם הולכים לבית הכנסת ולא עושים מעריב בבית...)
בכל אופן איך אותם אנשים שזעקו תמיד על סכנה לעולם התורה, כשהגיעה הסכנה הגדולה בשבעים שנה האחרונות,
פתאום כאילו אין כלום,
מה ביקשו מהם שימו מסכות!
למה לא?!?!
נניח שהקורונה לא מסוכנת והיא בכלל לא הורגת, תכל'ס ישיבות נסגרות בגללה, איך הם לא מפחדים,
ואם יאמרו שהציבור שלהם פותח, תמיד הם הרי טענו שהם דואגים לכולם, לכל פרנק חצי חילוני,
אתמהה!!!

ממ''ש
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ממ''ש »

בערלה הכהן כתב:
03 אוגוסט 2020, 16:46
גם אם נאמר שיש מצוה להתאבד על תפילה בציבור (למרות שאין חיוב ביותר ממיל וכ"ש במקום סכנה),
וגם אם נאמר שיש מצווה להתאבד על תפילה בבית הכנסת (כאילו שכשיש להם שבע ברכות בבית הם הולכים לבית הכנסת ולא עושים מעריב בבית...)
בכל אופן איך אותם אנשים שזעקו תמיד על סכנה לעולם התורה, כשהגיעה הסכנה הגדולה בשבעים שנה האחרונות,
פתאום כאילו אין כלום,
מה ביקשו מהם שימו מסכות!
למה לא?!?!
נניח שהקורונה לא מסוכנת והיא בכלל לא הורגת, תכל'ס ישיבות נסגרות בגללה, איך הם לא מפחדים,
ואם יאמרו שהציבור שלהם פותח, תמיד הם הרי טענו שהם דואגים לכולם, לכל פרנק חצי חילוני,
אתמהה!!!
מה זה קשור לאשכול שדן בסוגייה האם יש להיבדק??
את השנאה שלך תוציא במקום אחר!!!

סמל אישי של משתמש
אני פה

מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי הזהיר את חברי קבינט הקורונה כי "לא יהיה חיסון בטוח לציבור בחורף הקרוב, את החורף הזה נעבור בלי חיסון לקורונה. לא צפוי שיהיה חיסון זמין בזמן הקרוב – לפחות עד סוף פברואר".

טוב ומטיב

אני פה כתב:
04 אוגוסט 2020, 00:40
מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי הזהיר את חברי קבינט הקורונה כי "לא יהיה חיסון בטוח לציבור בחורף הקרוב, את החורף הזה נעבור בלי חיסון לקורונה. לא צפוי שיהיה חיסון זמין בזמן הקרוב – לפחות עד סוף פברואר".
חשש בעולם: ייתכן שלא יהיה חיסון ל'קורונה'
על אף הדיווחים היומיים של מספר חברות המתעסקות בפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, ארגון הבריאות העולמי, מצנן היום, את ההתלהבות ומבהיר שייתכן ולא יהיה כלל חיסון לנגיף המסוכן (בארץ)

על אף הדיווחים היומיים של מספר חברות המתעסקות בפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, ארגון הבריאות העולמי, מצנן היום (שני), את ההתלהבות ומבהיר שייתכן ולא יהיה כלל חיסון לנגיף המסוכן.

יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום, הסביר כי אין התחייבות שחיסון לקורונה תפתור את כל בעיות התחלואה, מה גם הוסיף, אדנהום, כי ייתכן ולעולם לא יימצא חיסון אפקטיבי לנגיף.

בפתח דבריו אמר: "יש מספר חיסונים שנמצאים כעת בשלב השלישי והאחרון של פיתוחם, והתקווה היא שבסוף יפותחו מספר חיסונים שיהיו אפקטיביים ושיוכלו להגן על אנשים מפני הידבקות, אך כרגע, אין שום פתרון לנגיף וייתכן שגם לא יהיה".

"אני קורא לכל מדינות העולם", המשיך אדנהום בדבריו ואמר, "כי במידה והם רוצים לצמצם את התפשטות הנגיף, הם חייבים לשמור על הכללים הבסיסיים של עטיית מסכה ושמירת מרחק ולהמשיך בקידום מערכי בדיקות הקורונה והחקירות האפידמיולוגיות.

בארגון הבריאות ציינו, כי חודש יולי רשם את היקף התחלואה הגדול ביותר מאז תחילת ההתפרצות בישראל. עיקר התחלואה נרשמה בארה"ב, שם אובחנו 1.87 מיליון מקרי הידבקות בחודש האחרון. גם בהודו נרשמה תחלואה נרחבת, כאשר 1.1 מיליון מתוך 1.75 מקרי ההידבקות במדינה התרחשו במהלך חודש יולי.

טוב ומטיב

הגרא"י סולובייציק במתקפה חריפה נגד רבני בני ברק ועיתון 'יתד

במסגרת 'שיעור חומש' שמוסר הגאון רבי אברהם יהושע סולובייצ'יק, ראש ישיבת בריסק לתלמידיו מידי מוצאי שבת, ייחד הגרא"י את דבריו למתקפה חריפה כנגד עורכי 'יתד נאמן' ואמר כי "אין להם ריח של יהודים", כמו כן תקף את רבני בני ברק על הוראותיהם בענין הקורונה •
ראש ישיבת בריסק, הגאון רבי אברהם יהושע סולובייציק, מבקר בחריפות את העיתון 'יתד נאמן' ואת כותביו, באמרו כי לכותבי העיתון "אין ריח של יהודים", והזהיר את תלמידיו כי "כל מי שמעוניין שילדיו ילכו בדרך הישר - לא יעז להכניס את עיתון 'יתד נאמן' לביתו, ומי שמכניס את העיתון לביתו, לחלוטין אינו בטוח על חינוך ילדיו". כך בהקלטה נדירה מתוך שיעור פנימי שמסר לתלמידיו.

כזכור, לפני כשבועיים הבאנו את דברי הגרא"י ב'חומש-שיעור' שמסר לתלמידיו, ובו תקף את הקריקטורה שפורסמה בעיתון בה נראה אדם בעל חזות 'ירושלמית' החגור בחגורת נפץ, כאשר הכותרת מכריזה כי הוא 'שאהיד'.

כעת מפרסמים הקלטה נדירה של דבריו ב'חומש-שיעור' נוסף שמסר לתלמידיו לאחרונה, ובו הוא תוקף שוב, והפעם בחריפות רבה - את עורכי וכותבי 'יתד נאמן' על פרסום קריקטורה זו, ובמקביל מתייחס לדברים שנכתבו בעבר על ידי העיתון מהם השתמע זלזול בקנאותו של פנחס, לדבריו.

ראש הישיבה זעק: "לוקחים ורושמים על יהודים -לא פחות ולא יותר- "שאהיד"; "מאבד עצמו לדעת!" ועל איזה אנשים הם כותבים את זה? על כאלו אנשים שקטנם עבה ממתנם ועל יהודים יראים ושלמים!", בדבריו השווה את עיתון 'יתד נאמן' ל"עיתונות המשכילית של לפני מאה שנים", ואמר כי חלק מן הכותבים הם כמו "כת הקראים"; "הכיצד הם מסוגלים לכתוב בזלזול על פנחס", תמה הגרא"י.

הגרא"י התייחס גם למאמר נוסף שפורסם בעיתון, המייחס את הידבקותו של הגאון רבי דוד שמידל יו"ר 'אתרא קדישא' בנגיף הקורונה לכך שהרב שמידל זלזל בשמירה על הנחיות משרד הבריאות, ואמר כי "עוד לפני שכל 'המרנן ורבנן' היו - כבר היתה לרב שמידל 'דעה', מדובר פה ביהודי שקרא ושנה, ולא פסק פומיה מגירסא יומם ולילה, ששימש תלמידי חכמים, והיה בן בית אצל כל גדולי ישראל, ומיצה מידותיהם", הגרא"י סייג כי אינו נותן 'הסכמה גורפת' לדעתו של הגר"ד שמידל בענין נגיף הקורונה, אך מחה על הזלזול בכבודו של הרב שמידל: "אינני אומר שכל מה שהרב שמידל אומר הוא אכן צודק במאה אחוז, אמר הגרא"י, "אבל אותם אלו שצועקים כנגדו - להם אין בכלל שיקול הדעת".

עוד תקף הגרא"י את רבני בני ברק על הנחיותיהם המחמירות בשמירה מנגיף הקורונה, ואמר כי הנחיותיהם המחמירות על חובת חבישת המסכה מגיעה משום שהם רואים בחבישת המסכה "ענין לאומי", כדבריו, ותמה: "האם שמענו פעם דבר כזה, שרבנים יחתמו עם רופאים יחד?"; "יושבת הממשלה ומתווכחת ימים ולילות מה לסגור ומה לא לסגור, והנה מיד כשמסתיים סבב כיפופי הידיים בממשלה ומתקבלת החלטה פוליטית - רבני בני ברק כבר חותמים כי מי שאינו מציית לכך הוא בגדר 'רודף'", אמר.

כמו כן הזכיר, כי בעבר פרסמו רבני בני ברק 'קול קורא' המורה שבכל משפחה יהיה בן משפחה אחד לפחות שיעבור קורס עזרה ראשונה, ראש הישיבה תמה מדוע רבני בני ברק מאפשרים לאנשים מבוגרים או לבעלי רקע רפואי להישאר לבדם בביתם; "הרי אין להם בן משפחה שלמד עזרה ראשונה, ואם כן יש בדבר משום פיקוח נפש, לשיטתם", אמר ראש הישיבה.

ראש הישיבה הוסיף כי אין לדעת לאן עוד יגיעו החומרות ההלכתיות בהלכות 'פיקוח נפש': "מחר יכריזו כי כל ישיבה שאין בה ברז כיבוי אש, ראשי הישיבה הם 'רודפים', כי הרי עלולה לפרוץ שריפה וכל הישיבה תשרף; אינני רוצה להוציא מפי על אלו דברים נוספים הרבנים עלולים להוציא איסור".

עוד אמר, כי אין צורך ללמד את תושבי שכונת 'מאה שערים' מה נקרא 'פיקוח נפש'; "האם תושבי 'מאה שערים' צריכים לבוא ללמוד אצל אלו שנוסעים בהרים לעשות סקי מהו 'פיקוח נפש'?", תמה ראש הישיבה.

בסיום דבריו קרא הגרא"י ל"יהודי בני ברק", כלשונו, להתעורר ולמחות בענין.

יצויין, כי ההקלטה הבלעדית מספקת הצצה נדירה ל'חומש-שיעור' הפנים-בריסקאי, בו ראש הישיבה מרביץ בתלמידיו דברי מוסר והשקפה בשילוב עובדות מרתקות על גדולי ישראל ואורח החיים של דורות-עברו, כפי שקיבל במסורת בית אבותיו לבית בריסק, והם מהווים תחליף ל'שיחות-מוסר' הנהוגות בעולם הישיבות, היות וכידוע בבית בריסק לא נוהגים למסור שיחות מוסר רשמיות.

"לוקחים עיתון חרדי (יתד נאמן), שזה עוד נקרא עיתון של "בני תורה"... ועושים ציור, קריקטורה, של יהודי ירושלמי, עם ירושליימער חלאט, והוא מחובר עם חגורות נפץ ובצד כתוב - לא פחות ולא יותר - "שאהיד"! אתם יודעים מה אומר "שאהיד"?... תגידו לי מה זה "שאהיד"?... אה, "קדוש"... למה הוא "קדוש"? כי הוא מאבד עצמו לדעת! אתם מבינים?! אתם שומעים מה שיהודים כותבים?! זה עיתון יהודי!! זה לא ה'משכילים' של פעם, זה כביכול "עיתון של בני תורה".

לוקחים ורושמים על יהודים, לא פחות ולא יותר, "שאהיד"! "מאבד עצמו לדעת"! אתם מבינים?! "שאהיד"! ועל איזה אנשים הם כותבים את זה? על כאלו אנשים שקטנם עבה ממתנם!! ועל יהודים יראים ושלמים!!!

גוט! בוודאי, יש בירושלים כאלו שהם גם "אנשים קלילים", את כל מהלך החיים שלהם הם לוקחים בצורה קלה, אבל יש אנשים עם כובד ראש, ערלאכע יידן, שמוסרים נפש על יידישקייט, ומבלעדי זאת שהם יושבים כאן בירושלים, מי יודע איך הללו (בבני ברק) היו נראים, אילולא אותם שיושבים בירושלים!! לכתוב על כאלו אנשים "המאבד עצמו לדעת" - זה הרי "טרפיינע משכילים"!!

כתוב בגמרא 'גדול המחטיאו יותר מן ההורגו', אבל הם (אנשי בני ברק) לא "שאהידים", כי הם כבר נפלו מזמן!! הם מקלקלים כעת אחרים, אבל הם לא "מאבד עצמו לדעת", כי הם כבר נפלו כבר מזמן!! וכעת רק מקלקלים אחרים.

אתם שומעים איך כותבים?! לא שמעתי שמישהו הזדעזע על זה, וזה כתוב בעיתון של "בני תורה" זה נקרא "תורה"?? זה הרי "פראסטע משכילים"!!

אני יגיד לכם, תדעו, אל תגידו שלא אמרתי לכם! אם אתם רוצים שיהיה לכם ילדים שישארו 'ערלכע יידן' - אל תכניסו כזה עיתון לבית! אם אתם מחזיקים כזה עיתון בבית, אתם לחלוטין לא בטוחים עם ילדיכם!

לראות מה הם כותבים, ולהבין איפה הם כבר אוחזים. אין להם בכלל ריח של יהודים!!

עוד כתבו בעיתון (יתד נאמן) "עכשיו כבר נודע כי כאלו שהביעו דעתם כנגד מרנן ורבנן, הםעצמם נדבקו וחלו", כל אחד יודע היטב למי כוונתם, מדברים על יהודי (ר' דוד שמידל), שעוד לפני שכל "המרנן ורבנן" היו - כבר היתה לו "דעה", מדובר פה ביהודי שקרא, ושנה, ולא פסק פומיה מגירסא יומם ולילה, ששימש תלמידי חכמים, והיה בן בית אצל כל גדולי ישראל, ומיצה מידותיהם! איני אומר שכל מה שהוא אומר צודק במאה אחוז, אבל אותם אלו שצועקים כנגדו - להם אין בכלל שיקול הדעת!

ומה הפירוש שגם הוא נחלה? אסביר לכם: היה מעשה באשה אחת שאמרה לפני ראש השנה "רבונו של עולם, אם אתה נותן לי שנה טובה - מוטב, ואם לאו - אסע אל דודתי בכפר"!! אתם מבינים, ה' לנדא וה' רוזנבלט (רבני בני ברק) - גם אם הרבונו של עולם לא ישמור עליהם שלא יחלו, הם מסודרים... כי הרי יש להם מסיכה... אבל הלה אין לו מסיכה, ואם כן מי ישמור עליו שלא יחלה!... הרי אין לו דודה בכפר!...

העולם הפקר?? וכי אפשר לכתוב מה שרוצים, היכן הם כל ה"מרנן ורבנן"?.

בערלה הכהן

ממ''ש כתב:
04 אוגוסט 2020, 00:19
בערלה הכהן כתב:
פתאום כאילו אין כלום,
מה ביקשו מהם שימו מסכות!
למה לא?!?!
אתמהה!!!
אני רואה שעברנו לאשכול אחר באמת,
אתה מאוד צודק, מעולם לא שנאתי את האנשים האלו עד עכשיו, הורסים לנו את הישיבות סוגרים לנו בתי כנסת וכמובן מסכנים את חיינו,
כן לצערי אני שונא!

ההוא גברא
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ההוא גברא »

בערלה הכהן כתב:
04 אוגוסט 2020, 16:04
ממ''ש כתב:
בערלה הכהן כתב:
פתאום כאילו אין כלום,
מה ביקשו מהם שימו מסכות!
למה לא?!?!
אתמהה!!!
אתה מאוד צודק, מעולם לא שנאתי את האנשים האלו עד עכשיו, הורסים לנו את הישיבות סוגרים לנו בתי כנסת וכמובן מסכנים את חיינו,
כן לצערי אני שונא!
"לא תשנא את אחיך בלבבך"!!!!!!!!!!!

בערלה הכהן

ההוא גברא כתב:
04 אוגוסט 2020, 16:22
בערלה הכהן כתב:
04 אוגוסט 2020, 16:04
ממ''ש כתב:
בערלה הכהן כתב:
פתאום כאילו אין כלום,
מה ביקשו מהם שימו מסכות!
למה לא?!?!
אתמהה!!!
כן לצערי אני שונא!
"לא תשנא את אחיך בלבבך"!!!!!!!!!!!
אונס רחמנא פטריה,
(אני מצליח לקרוא גם כתב קטן, מקסימום אני יכול להגדיל לבד)
נערך לאחרונה על ידי בערלה הכהן ב 06 אוגוסט 2020, 01:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה