החלטנו שלא נבדקים???

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

פרח
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: החלטנו שלא נבדקים???

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

סמל אישי של משתמש
yehuda3249
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 73 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי yehuda3249 »

פרח כתב:
29 יולי 2020, 16:08
מ-ח-ר-י-ד!!!

https://jumbomail.me/j/ILf4dVsOg0CGPm_
קישור ריק

פרח
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

yehuda3249 כתב:
29 יולי 2020, 16:11
פרח כתב:
29 יולי 2020, 16:08
מ-ח-ר-י-ד!!!

https://jumbomail.me/j/ILf4dVsOg0CGPm_
קישור ריק
צודק, הנה המתוקן:
https://www.jumbomail.me/he/Downloads.a ... 3838673D3D

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

‏דאגה בקרב ראשי ישיבות ממצבם של תלמידים רבים אשר נותרו ללא מסגרת: רבי שלמה קנייבסקי "עולם הישיבות איבד מטובי בניו. כמה אפשר להיות בבית ולשמוע שיעורים בטלפונים? צריכים להפסיק לחשוב שהמחלה תעלם.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 84 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

IMG-20200729-WA0016-1.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 177 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

שומרי אמונים.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

טוב ומטיב
נתן תודה: 134 פעמים
קיבל תודה: 266 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

ראש הישיבה הגאון רבי ברוך שמואל הכהן דויטש ממנהיגי הפלג הירושלמי של 'בני תורה' קונן אמש בשיחתו בהשתתפות מאות בהיכל ישיבתו בשכונת בית וגן בירושלים, בתוך הדברים דיבר על ירידת הדורות הנוראה חורבן התורה ובני הישיבות כשבסוף דבריו זעק מנהמת ליבו.
עיקרי דבריו: "בתקופה הזו, כולם רואים את חסדי הקב"ה, שבכל העולם יש מגיפה נוראה שמפילה חללים חללים מאות בכל יום, ובארץ ישראל באופן יחסי המצב פחות גרוע מחו"ל".

"אני לא מומחה בזה" אמר ראש הישיבה, "אבל כמדומה שעדיין אף אחד עוד לא יודע מהי המחלה הזו, איך היא באה, ואיך היא הולכת, אבל רואים שבארץ ישראל המצב שונה, ולמרות שלא זכינו שיתנהגו אפילו במקצת בצורה הראויה לארץ ישראל, ואדרבה, עושים הרבה דברים להיפך מזה, דברים שכתוב עליהם שהארץ תקיא את יושביה, אבל אנחנו לא יודעים חשבונות שמים, וארץ ישראל נשארת ארץ ישראל, ותמיד יש פה השראת השכינה בגלוי או בסתר, זה ההסבר היחידי ששמענו למה בארץ ישראל המצב פחות קשה מכל העולם, ממילא זו זכות להיות בארץ ישראל".

וכאן עבר ראש הישיבה בהתייחסו למצב, "החפץ חיים כבר אמר, שאחרי הירידה שהוא רואה, הרי בליטא לפני המלחמה הייתה ירידה רוחנית גדולה מאוד, מחמת ההשכלה והציונות, שהם אותו דבר, והורידו את הדור ירידה שאין כמוה, ואמר החפץ חיים, אם המשיח לא יבוא היום, מתי הוא יוכל לבוא, מה יכול להיות יותר גרוע מזה, והוא לא דיבר סתם, מה נאמר ומה נדבר על הירידה של היום".

עוד הוסיף הגאון רבי ברוך שמואל דויטש, "אומרים בשם רבי משה פיינשטיין, שהירידה שאחרי השואה זה לא ירידה של דור אחד או עשר דורות, אלא של עשרות דורות, בתורה וביראת שמים, ולא מדובר על הירידה של הרפורמים, רבי משה פיינשטיין דיבר על הציבור שלנו, אצל הרב מבריסק מישהו פעם דיבר קצת בזלזול על מישהו מהדור שלפניהם, הרב מבריסק דפק על השולחן ואמר לנו אין שום זכות לומר שום דבר על מישהו מהדור הקודם, זה בכלל לא אותו דבר, ואמר ביטוי, הראש שלנו הוא כמו תפוח אדמה לעומת הדור הקודם, מדובר בירידות שאנחנו לא מבינים אותם בכלל, אומרים בשם החתם סופר, אני יודע בוודאות שרבינו תם היה יותר גדול מההפלאה שהיה רבו, אבל אני לא מבין איך יכול להיות משהו יותר מההפלאה, אין לנו השגות כמה שהדורות הקודמים היו גדולים עוד ועוד, ועל זה מתאבלים".

ראש הישיבה זעק בכאב, "כולנו יודעים מה שנעשה עכשיו, איזה ריקנות קיימת, מאות בחורים ירדו מהדרך מיד כשלא נמצאים בישיבה, ויש להם תירוץ, אין ישיבה, מסתמא הם עוד יאשימו את ראש הישיבה, כמו השופט שהאשים את ר' צבי פסח, זה לא תירוץ, זה רק מראה שבלי המסגרת אין להם שום תוכן, אדם שיש לו תוכן לא יורד בגלל שהוא לא נמצא בישיבה".

"כשאני הייתי בישיבה", סיפר הגאון שליט"א, "חודש לא יכלתי ללכת לישיבה מחמת איזו סיבה, עליתי לירושלים ובאתי לבית כנסת מסויים שידעתי שיש בו מהרי"ט אלגזי עם אותיות גדולות, האם זה שהישיבה סגורה זה תירוץ לרדת מהדרך, ודאי שזה טענה על אלו שלא מתאמצים לפתוח, הכל טענות, אבל אי אפשר להאשים את ראש הישיבה" קבע בכאב.

בדבריו הוסיף עוד לקרוא להורי הבחורים,"איזה תירוץ זה להתקלקל, ואיפה ההורים, אתם לא יודעים לחנך?, בלי ישיבה אי אפשר לחנך? שב ותלמד עם הילד שלך, אין מה לעשות?, אבל זה הצרות רבות ורעות שאנחנו רואים, מצד אחד המגיפה הנוראה, ומצד שני המצב של הדור, ומה שטוב לזה רע לזה, וה' ישמרנו על המצב שאנחנו נמצאים בו עכשיו".

אנו לקראת בין הזמנים אמר הגאון בדבריו "ומי יודע כמה בחורים ירדו וירדו, מגיע בין הזמנים, ואין בו את כל התירוצים הקבועים של קברי צדיקים וכו', בוא נראה את כולם יושבים ולומדים, מה אנחנו היינו עושים בבין הזמנים, חוזרים על המסכת שלמדו, על הכמה דפים שלמדו, שלפחות יידעו את זה, הכל היום בירידה נוראה, אני מרגיש ממש כמו חוני המעגל, אין עם מי לדבר, תשעה באב זה לא זמן, בדרך כלל אסור לתת דרשות כאלו, צריך לחזק, לתת שיחות של חיזוק, ודברי תורה צריכים חיזוק בכל יום, אבל אני לא יודע אם גם בתשעה באב, בתשעה באב צריך לומר גם מה לא בסדר, יש הרבה דברים שהם לא בסדר, ואני לא רוצה להתחיל ולמנות".

בהתייחסו ל'זמן אלול' הבעל"ט בעולם בישיבות זעק "אנחנו עומדים לפני תחנה לא פשוטה, לפני אלול, שצריכים לעמוד ולראות איך אפשר כולם יוכלו לפתוח וללמוד, וצריך שיהיה אלול, ולעשות תשובה, זמן אלול צריך להיות אלול".

ראש הישיבה קרא, "אנחנו צריכים להתעורר מתוך הצרות הנוראות האלו שרודפות אחרינו כבר חודשים ואנחנו לא רואים את הסוף, מי ידוע, הכל נחרב, נורא ואיום, אולי על זה כבר מותר לומר שזה עקבתא דמשיחא, ישיבות לא יכולות להתקיים כי אין כסף ולא יכולים לנסוע לחו''ל לאסוף, אין תורה ואין קמח, ה' ישמרנו יצילנו, כשנצא מזה, יצטרכו ממש לבנות מחדש את עולם התורה, כמעט כמו אחרי השואה, בשביל זה צריך להיות חזקים, לא רק לומר בפה, להרגיש באמת שזה החיים שלו ובלי התורה אין כלל ישראל ואין כלום, אם אין תלמידי חכמים אין כלום".

את דבריו הוא חתם בזעקה "היכי דמי אפיקורוס, שאומר מאי אהני לן רבנן, היום יש בתוכנו אנשים שמתוך 'צדקות' אומרים מאי אהנו לן רבנן, אנחנו נעשה, הרי ראינו שרבנים לא יודעים, ככה לאט לאט מאבדים את הכל ממש, יצטרכו ממש לבנות הכל מהתחלה בשביל זה צריכים הרבה גיבורים, שיוכלו להשפיע על אחרים, ה' יעזור, אני מבקש מחילה אם דיברתי מידי חזק, בכל זאת תשעה באב, ה' יעזור שנזכה לביאת גואל צדק במהרה".

סמל אישי של משתמש
א בוחער
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 143 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי א בוחער »

אני פה כתב:
29 יולי 2020, 20:17
שומרי אמונים.JPG
איזה שומרי אמונים?
אשדוד? ירושלים? ב"ב? ב"ש?
משתמש זה בזמנו הפנוי הוא בחרדים לדעת

סמל אישי של משתמש
אני פה

בשורה עצובה מגיעה הבוקר מבית החולים אסותא בעיר אשדוד לאחר הפרסום על כך שילדה בת 13 מאשדוד ואמה נדבקו בקורונה כאשר מצבן מוגדר קשה. האם ובתה מאושפזות מתחילת השבוע בבית החולים אסותא.

מצבן של האם והבת מתדרדר וממשיך להיות קשה,כאשר האב ושלושה ילדים נוספים נמצאים בבידוד מאז נחשף שבנות המשפחה נדבקו בנגיף הארור. מדובר במשפחה חרדית.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נתונים עדכניים של צוות חוקרי האוניברסיטה העברית: המגמה של אתמול מתחזקת. נראה כי הושגה שליטה בגל השני. אך עדיין צריך להקפיד על ההרחקות כדי לשמור את ההישג.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נתונים עדכניים של צוות חוקרי האוניברסיטה העברית: המגמה של אתמול מתחזקת. נראה כי הושגה שליטה בגל השני. אך עדיין צריך להקפיד על ההרחקות כדי לשמור את ההישג.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בבית החולים תל השומר נפטר בדקות האחרונות הרה"ח ר' שמואל קרימלובסקי זצ"ל מחסידי שומרי אמונים, לאחר שנדבק ממגיפת הקורונה. הוא התאשפז במחלקת טיפול נמרץ, רק ביום שישי שעבר לאחר שחש ברע. בן 77 היה בפטירתו.

הוא בעלה של הפרסומאית המיתולוגית שפרה קרמילובסקי, הוא פתח יחד איתה את משרד הפרסום הראשון ש.ש. קרימילובסקי אשר שיגשג והוביל את עולם הפרסום החרדי בעשורים האחרונים.

המנוח חינך אלפי תלמידים בתלמוד תורה 'רזילי' לעבודת ה'. קירב בדרכו הייחודית כל ילד לבורא יתברך, רבים אהבו אותו וחיבבו אותו, הוא האיר פנים לכל אדם, נעים הליכות והרבה לשמוח בשמחת הזולת.

לאחר שהגיע לגיל ה-70 הוא סבל ממחלות רקע שונות, וכשנדבק בקורונה, קרסו מערכות גופו, והוא השיב את נשמתו הטהורה ליוצרה.

העיתונאי ישראל כהן שעבד במשרד הפרסום לצידו ספד לו בטוויטר: "ר׳ שמואל קרימלובסקי זצ״ל, מחנך ואיש הגות שזכה להערצה ע״י אלפי ילדים אותם חינך במשך שנות דור במסירות רבה. התחבב על גדו״י מכל החוגים ששיבחו את יראת השמיים הטהורה שלו. עצוב! רק ביממה האחרונה 6 נפטרים חרדים ממגיפת הקורונה".

על מועד הלוויתו תבוא הודעה נפרדת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ברוך דיין האמת: בצער רב וביגון קודר מגיעה הבשורה מבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק על פטירתה של הרבנית הצדקנית, אשת חיל עטרת בעלה, הרבנית מרת מסעודה ז'נין פורטונה ועקנין ע"ה, לאחר שנדבקה בנגיף והיא בת 88 בפטירתה.

הרבנית אשת חבר לרבה הראשי בעבר של העיר מעלות, הגאון רבי יצחק ועקנין שליט"א, שאף הוא נדבק בקורונה ולא יוכל להשתתף בהלוויה. התפללו עבור רבי יצחק בן עואלי, לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

האמצעים נגד COVID-19 מחקו את מחלת השפעת בחצי הכדור הדרומי

מדינות ברחבי חצי הכדור הדרומי מדווחות השנה על מקרים נמוכים משמעותית של שפעת, נגיף RSV, וזיהומים נגיפיים אחרים בדרכי הנשימה. מומחי בריאות מייחסים את המגמה לאמצעים כגון שימוש במסיכה והגבלות על נסיעות אוויריות בתוך מגיפת ה- COVID-19.
ד"ר קלאודיה קורטס, מומחית למחלות זיהומיות בצ'ילה, מספרת על כ-1300 חולי COVID-19 שטיפלה מאז סוף מרץ, רק קומץ חלה בשפעת. צ'ילה רשמה 1,134 דלקות נשימה עונתיות עד כה השנה לעומת 20,949 בתקופה המקבילה אשתקד. בשבועיים הראשונים של יולי - המקביל לתחילת ינואר בחצי הכדור הצפוני - צ'ילה לא דיווחה על מקרי שפעת מאושרים חדשים. באופן דומה, אוסטרליה רשמה רק 85 מקרי שפעת שאושרו במעבדה במהלך השבועיים האחרונים של חודש יוני, לעומת 22,047 מקרים שאושרו במשך השבועיים האחרונים עד 30 ביוני שנה קודם לכן, על פי מערכת המעקב הלאומית למחלות באוסטרליה. ד"ר סילבן אלדיירי, סמנכ"ל המחלקה לשעת חירום בבריאות בארגון הבריאות פאן אמריקה, מזהיר שבתי חולים ורופאים בארצות הברית ובאירופה צריכים להיערך לעונת שפעת טיפוסית עם פתיחת הכלכלה והגבלותיהם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

שוחט בשנות ה-60 לחייו, חרדי תושב בית שמש שיצא לשחיטה בארגנטינה, נפצע באורח קשה לאחר שבמהלך שחיטה בהמה בעטה בו והוא נפל מגובה רב, כעת מנותח בבי"ח מקומי:

סמל אישי של משתמש
אני פה

בירושלים נפטר היום (שבת) הרה"ח רבי אליעזר קויפמן ז"ל, גבאי בית המדרש של האדמו"ר מטשאקעווא, ומי ששימש במשך שנים רבות כמשגיח רוחני ומרביץ תורה בישיבת תולדות אהרן, והוא בן 70.

במהלך השבת הוא התמוטט לפתע, בביתו שברחוב אליעזרוב בעיר ונפטר, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה בימים האחרונים.

המנוח, בנו של רבי אברהם קויפמן ז"ל, היה מוכר כמי שפעל רבות לטובת מתפללי בית המדרש טשאקעווא ברחוב יונה בירושלים, במסירות רבה.

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

אני פה כתב:
31 יולי 2020, 18:08
שוחט בשנות ה-60 לחייו, חרדי תושב בית שמש שיצא לשחיטה בארגנטינה, נפצע באורח קשה לאחר שבמהלך שחיטה בהמה בעטה בו והוא נפל מגובה רב, כעת מנותח בבי"ח מקומי:
מה הקשר? וכי הבהמה הבועטת ידעה שהשוחט החליט לא להיבדק?

zeevi
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

נתן יעקובוביץ כתב:
02 אוגוסט 2020, 00:33
אני פה כתב:
יש לך הסבר אחר למה הבהמה החליטה לבעוט בו?
:lol::

סמל אישי של משתמש
אני פה

על רקע ההפקרות הרבה של קהלים רבים במגזר החרדי ובעיקר חסידות ... שלא שומרים על הכללים של משרד הבריאות, תכנית ה״רמזור״ של גמזו צפויה להכניס השבוע את רוב המגזר החרדי לסגר.

העיתונאי יאיר שרקי צייץ בטוויטר כי "יש הרבה הסברים טובים לתחלואה הגבוהה בריכוזים החרדיים- אבל אי אפשר להתעלם גם מהדיווחים על פסטיבל החתונה בחסידות... שורת אירועים המוניים, במהלך השבת, הערב, וביום רביעי הקרוב. בלי ריחוק ועם בוז למי שמעז לשים מסכה. לפני שנציגי וצייצני המגזר ירוצו להאשים את משרד הבריאות באנטישמיות שווה לעצור ולדרוש תשובות בקרית... בירושלים".

סמל אישי של משתמש
אני פה

על רקע ההפקרות הרבה של קהלים רבים במגזר החרדי ובעיקר חסידות ... שלא שומרים על הכללים של משרד הבריאות, תכנית ה״רמזור״ של גמזו צפויה להכניס השבוע את רוב המגזר החרדי לסגר.

העיתונאי יאיר שרקי צייץ בטוויטר כי "יש הרבה הסברים טובים לתחלואה הגבוהה בריכוזים החרדיים- אבל אי אפשר להתעלם גם מהדיווחים על פסטיבל החתונה בחסידות... שורת אירועים המוניים, במהלך השבת, הערב, וביום רביעי הקרוב. בלי ריחוק ועם בוז למי שמעז לשים מסכה. לפני שנציגי וצייצני המגזר ירוצו להאשים את משרד הבריאות באנטישמיות שווה לעצור ולדרוש תשובות בקרית... בירושלים".

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

zeevi כתב:
02 אוגוסט 2020, 03:00
נתן יעקובוביץ כתב:
02 אוגוסט 2020, 00:33
אני פה כתב:
יש לך הסבר אחר למה הבהמה החליטה לבעוט בו?
:lol::
ז"א שהבהמה שייכת לקהילה מסוימת

סמל אישי של משתמש
אני פה

אבל כבד בחסידות סאדיגורה עם היוודע הבוקר (ראשון) דבר פטירתו של הרה"ח רבי צבי הלוי (דויטש) ז"ל, מראשי הקהל בחסידות, ומי ששימש כבעל התפילה במשך שנים רבות בימים הנוראים ובחגים, שבועיים בלבד לאחר שנדבק בנגיף הקורונה.

המנוח נולד לאביו רבי מדרכי מנחם הלוי יבלחט"א, והיה ידוע כאחד האנשים הקרובים ביותר לאדמו"ר, מראשי הקהל, ומי שמקומו תמיד היה בין היושבים בשורה הראשונה בחסידות.

עקיב'לה
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אני פה כתב:
02 אוגוסט 2020, 06:24

[/quot

מהיכן הציטוט הראשון? כנראה איזה צייצן ''חרדי'' ממתקני העולם. וכנראה הנבואה שלו אודות הסגר של רוב ה''מגזר החרדי'' מבוססת על תנ"ך ירמיה או ישעיה, ברוח שבעה דנחמתא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מחר גמזו הולך להציג את התוכנית שלו. הוא כבר הודיע שזה התוכנית שלו לעשות "רמזור" שעיקרה לבדל את הערים האדומות מהרגילות.

עיתון המבשר כתב על זה שמכינים את הציבור לסגר.

עקיב'לה

בלי קשר, אני מנוי המודיע וותיק, ברוך ה' אני סבור שהוא עיתון טוב.
אבל עכשיו אני שואל בכנות, אם ה''פוסק'' שלי בעניינים של הלכה הוא למשל הרב הנודע ר' משה שאול קליין שליט"א, שלדעתי אין רבים שמגיעים לקרסוליו, ואני רואה את ה''סופרינו הצבאי'' א' פאר שכותב הפוך מהשקפתו, האם אני צריך בגלל זה לערוק ל''המבשר''?
אני שואל בכנות.
הצליחו הדוברים המפלגתיים לשכנע את כולם שמה שמשרד הבריאות אומר זה קודש קודשים, למרות שהוא מעדכן את עצמו תכופות, ובהנחיותיו המחמירות שלפני שבועיים שהוא עצמו כבר חזר בו מהם, הוא שונה מכל מדינות העולם הנאור בהרבה.
אז מגיע הרב קצובר א' פאר, ומטיף לי על העיתון שלי שהוא לכאורה העיתון של ''היהדות החרדית'', מה שפוסקי ההלכה הבכירים והמקובלים על רוב הציבור אוחזים בפירוש אחרת, ומנסה לשכנע אותי שמי ש''לא שומע למשרד הבריאות הוא גורם למגפה ומתנהג שלא כפי שהורונו חז"ל וכו'''
האם מותר לנו, הרוב החסידי הדומם, להישאר עם המודיע????????????
תבררו כולכם מה דעת הפוסק הנודע ר' משה שאול קליין. תבררו מה דעת פוסקי ההלכה ברוב חצרות הקודש, פוסקים שאלפים ורבבות הולכים לאורם וקולם לא נישמע כי אינם נמצאים בצד הנכון של המפה הפוליטית.

עקיב'לה

היום נפטר איש חרדי די צעיר מהקורונה. עוד יש לו אבא, והוא היה מיוחד במינו, נערץ מאוד בקהילה שלו וכו'. אני תוהה, מדוע 2018 לא מיהר לפרסם זאת? האם זה לא מראה שלהוותינו חוג מסויים סופר מתי חוג מסויים אחר?

גרנולה
נתן תודה: 954 פעמים
קיבל תודה: 295 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

עקיב'לה כתב:
02 אוגוסט 2020, 13:21
בלי קשר, אני מנוי המודיע וותיק, ברוך ה' אני סבור שהוא עיתון טוב.
אבל עכשיו אני שואל בכנות, אם ה''פוסק'' שלי בעניינים של הלכה הוא למשל הרב הנודע ר' משה שאול קליין שליט"א, שלדעתי אין רבים שמגיעים לקרסוליו, ואני רואה את ה''סופרינו הצבאי'' א' פאר שכותב הפוך מהשקפתו, האם אני צריך בגלל זה לערוק ל''המבשר''?
אני שואל בכנות.
הצליחו הדוברים המפלגתיים לשכנע את כולם שמה שמשרד הבריאות אומר זה קודש קודשים, למרות שהוא מעדכן את עצמו תכופות, ובהנחיותיו המחמירות שלפני שבועיים שהוא עצמו כבר חזר בו מהם, הוא שונה מכל מדינות העולם הנאור בהרבה.
אז מגיע הרב קצובר א' פאר, ומטיף לי על העיתון שלי שהוא לכאורה העיתון של ''היהדות החרדית'', מה שפוסקי ההלכה הבכירים והמקובלים על רוב הציבור אוחזים בפירוש אחרת, ומנסה לשכנע אותי שמי ש''לא שומע למשרד הבריאות הוא גורם למגפה ומתנהג שלא כפי שהורונו חז"ל וכו'''
האם מותר לנו, הרוב החסידי הדומם, להישאר עם המודיע????????????
תבררו כולכם מה דעת הפוסק הנודע ר' משה שאול קליין. תבררו מה דעת פוסקי ההלכה ברוב חצרות הקודש, פוסקים שאלפים ורבבות הולכים לאורם וקולם לא נישמע כי אינם נמצאים בצד הנכון של המפה הפוליטית.
לגופו של עניין - לא יודע מה להגיד לך.

אבל אין לך מה לעבור ל'המבשר' הוא מחמיר לא פחות ואולי יותר בציות להוראות משרד הבריאות. למרות שהוא לא חושך שבטו מביקורת על החלטות משרד הבריאות וההתנהלות הכושלת שלו.

גרנולה
נתן תודה: 954 פעמים
קיבל תודה: 295 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

עקיב'לה כתב:
02 אוגוסט 2020, 13:28
היום נפטר איש חרדי די צעיר מהקורונה. עוד יש לו אבא, והוא היה מיוחד במינו, נערץ מאוד בקהילה שלו וכו'. אני תוהה, מדוע 2018 לא מיהר לפרסם זאת? האם זה לא מראה שלהוותינו חוג מסויים סופר מתי חוג מסויים אחר?
מי זה? (כמדומני שהיה התייחסות מבינמין ליפקין בהמבשר עליו.)

חיפשתי באתרי החדשות ולא מצאתי.

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

עקיב'לה כתב:
02 אוגוסט 2020, 13:21
תבררו כולכם מה דעת הפוסק הנודע ר' משה שאול קליין

מה באמת דעתו?

עקיב'לה

ב JDN ראיתי ידיעה על בן 64 שנפטר ואני לא רוצה להביא אותה לכאן עכשיו במסגרת הויכוח הפומבי הזה, כי מה שעשו כאן בעבר שונאי בעלזא זה נקרא לרקוד על הדם ולהביא בחדווה גלויה ידיעות טרגדיות שמוכיחות את צדקת הדעה שלהם.
אני לא שונא את בעלזא ולא את גור ולא את אף אחד. אני אוחז שראוי להשמיע את דעתם של כולם. קרלין סטולין מאוד מחמיר? זכותו . פינסק קרלין דעה אחרת לו? גם זכותו. הוא לא מופקר ושום דבר לא נשלף לו מהמותן. גור מחמיר כי זה פיקוח נפש? זכותו. בעלזא אוחז שאסור להחמיר כי זה הורס את הדור, הורס משפחות והורס חיים ובריאות של אנשים? זכותו.
זה לא שיש מחמירים ומקילים, אלא מי שעיני שכל לו רואה שאלו ש''מקילים'' אינם מקילים, אלא אוחזים ש''אסור להחמיר בעניין זה וסכנה גדולה היא בין ברוחניות ובין בגשמיות''. הם כמובן גם נועצים ברופאים בכירים לא פחות מדר' נתניהו ודר' סימן טוב שלמדו רפואה אצל סבתם החורגת, וגם נועצים בפוסקי הלכה, ועדיין לא הוברר שבמקומות שנצמדו לפסקי משרד הבריאות יש פחות הדבקה משאר המקומות, את זה אני אומר בגדול, בלי להביא שמות ודוגמאות כי זה ביזוי כבוד המת וריקוד על הדם.
ולכן כשבא א' פאר ירום הודו ומאשים את כל גדולי וצדיקי הדור שמשנה סדורה להם ונושאים עליהם את משא הדור באמת בלי להתחשב ב''מה יאמרו הבריות'', וטוען שהם לא פחות ממופקרים ומקילים בחיי אדם, וזה עובר בשתיקה ובהעלמת עין, הרי אנחנו בבעיה.

שלח תגובה