פורום השואה הבינלאומי השנה בישראל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

חימקה
הודעות: 293
הצטרף: 29 דצמבר 2019, 15:53
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

פורום השואה הבינלאומי השנה בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חימקה » 22 ינואר 2020, 10:27

כץ עם מקרון.jpg
עשרות נשיאים, וראשי ממשלה עושים את דרכם לישראל לציון 75 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו. מנהיגי המעצמות שנלחמו בעבר בנאצים ינאמו, נתניהו ידון עם המבקרים על איראן, ורחובות ראשיים בירושלים ייחסמו לתנועה •
ראשוני המנהיגים כבר כאן: בנמל התעופה בן גוריון החלה קבלת הפנים למנהיגים שצפויים לנחות בישראל עד יום חמישי להשתתפות בפורום הבין-לאומי לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ-בירקנאו. הלילה (רביעי) נחת בישראל נשיא צרפת עמנואל מקרון. שר החוץ ישראל כ"ץ קיבל את פניו של מקרון, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "קיבלתי הערב את נשיא צרפת עמנואל מקרון עם הגעתו לישראל להשתתף באירועי 75 שנים לשחרור אושוויץ. הגעתם של מנהיגים מהעולם כולו מסמלת את מחויבותם לזיכרון השואה ולמאבק באנטישמיות".

היום צפויים להגיע לישראל יורש העצר הבריטי – הנסיך צ'ארלס, מלך בלגיה, מלך ספרד, יורש העצר הנורווגי, הדוכס הגדול של לוקסמבורג והמושלת הכללית של קנדה. כמו כן ינחתו היום גם נשיאי המדינות גרמניה, איטליה, קפריסין, אלבניה, אוקראינה, סלובניה, פורטוגל, סרביה, ארמניה, אוסטריה, יוון, קרואטיה, ליטא, מולדובה ונשיא המועצה האירופית באיחוד האירופי. גם ראשי הממשלות של שוודיה, צ'כיה, דנמרק ומונקו יגיעו היום לישראל.

מחר בצהריים יגיעו נשיא גרמניה שטיינמאייר, מלך ספרד פליפה ובערב – יועץ הנשיא טראמפ, ג'ארד קושנר, והנסיך הבריטי צ'ארלס. ביום חמישי בבוקר ינחתו בזה אחר זה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וסגן נשיא ארצות הברית מייק פנס.הערב, הנשיא ריבלין יארח בבית הנשיא את כל המנהיגים לארוחת ערב רשמית למנהיגים ולראשי המשלחות מרחבי העולם, שיגיעו בהזמנתו, ובהם יורש העצר הבריטי הנסיך צ'רלס, נשיא גרמניה, נשיא צרפת, מלך ספרד, מלך בלגיה, נשיא איטליה, מושל אוסטרליה ורבים נוספים.

ברקע העלייה באנטישמיות ברחבי העולם, הפורום זכה להיענות שיא של מנהיגים מרחבי העולם, מה שחייב היערכות שיא של בית הנשיא, משרד החוץ ועיריית ירושלים לאירוח עשרות המשלחות, שהוא האירוע הבינלאומי הגדול ביותר שישראל אירחה אי פעם.

האירוע המרכזי, המאורגן על ידי קרן פורום השואה העולמי בשיתוף עם יד ושם ובחסות נשיא המדינה, יתקיים מחר בכיכר גטו ורשה ביד ושם. במהלך האירוע יישאו דברים ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו וד"ר משה קנטור, נשיא קרן פורום השואה העולמי, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, נשיא צרפת עמנואל מקרון, הנסיך צ'רלס ונשיא גרמניה פרנק וולטר שטיינמאייר.

במהלך ביקוריהם, פוטין ומקרון צפויים לנסוע לרשות הפלסטינית ולהיפגש עם יו"ר הרשות, אבו מאזן. סגן הנשיא פנס, שישהה בישראל פחות מ-24 שעות, ינצל את ביקורו גם לסיור מתוקשר בכותל המערבי, במה שהפך למנהג של בכירי ממשל טראמפ בביקורים בישראל, ואילו מקרון יקיים גם מפגש עם בני הקהילה הצרפתית החיים בישראל.

במשטרת ישראל נערכים בפריסה נרחבת לאבטח את האירועים, המבצע קיבל את השם "פני העתיד" וימשך החל היום בשעות הבוקר וימשיך עד כניסת השבת, במבצע יקחו חלק כ -11 אלף שוטרים, לוחמי מג"ב, ומתנדבים יאבטחו את האירועים,

מחר (22.01), החל משעות הבוקר, תורגש תנועה ערה של רכבי ביטחון ומשטרה על כביש 1 לכיוון ירושלים, אשר יאבטחו ויבצעו ליווים ואבטחה של שיירות המשלחות ורמי הדרג. בתוך כך צפויים עומסים ושיבושי תנועה נקודתיים לכל אורכו של כביש מספר 1 לכיוון מזרח- ממחלף שפירים ועד הכניסה לירושלים.

בתוך העיר ירושלים, כמעט כל צירי התנועה ישארו פתוחים לתנועה לאורך היום. בשעות הערב, יחסמו לתנועה הרחובות ז'בוטינסקי והנשיא, וכן צפויים עומסי תנועה ברחובות הסמוכים אליהם. רחוב דוד המלך יחסם לתנועה באופן הרמטי, החל מיום ד' בשעות הבוקר ועד יום ו׳.

במשטרת ישראל ממליצים לציבור לעשות שימוש בתחבורה ציבורית, וברכבת הקלה, בנוסף אומרים כי המשטרה תפרסם כל העת בדבר השינויים בהסדרי התנועה, ותבצע ויסות של התנועה לדרכים חלופיות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

חימקה
הודעות: 293
הצטרף: 29 דצמבר 2019, 15:53
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

Re: פורום השואה הבינלאומי השנה בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חימקה » 22 ינואר 2020, 10:39

2.jpg
https://www.jdn.co.il/wp-content/upload ... 7b1164.mp4
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, סגן נשיא ארצות־הברית מייק פנס, נשיא גרמניה פרנק־ואלטר שטיינמאייר, נשיא צרפת עמנואל מקרון, מלך הולנד וילם אלכסנדר, מלך בלגיה פיליפ, מלך ספרד פליפה השישי, יורש העצר הבריטי צ'ארלס ועוד עשרות ראשי מדינות ומכובדים אחרים יגיעו לפסגת "פורום השואה הבינלאומי ליציון 75 שנה לשחרור אושוויץ־בירקנאו, שייערך השבוע בימים רביעי וחמישי.

אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יתפרסו החל מיום שלישי הקרוב על מנת לאבטח, לשמור על הסדר הציבורי ולהכווין את התנועה במהלך המבצע שצפוי להיערך בישראל בהמשך השבוע הנוכחי ושיאו בטקסים שיערך ביד ושם ביום חמישי 23.01.19.

במשטרה מכנים את האירועים "מבצע פני עתיד" ומסרו כי מדובר ב"מבצע לאומי מורכב ומשולב, אשר ינוהל על ידי משטרת ישראל. היערכות המשטרה תתמקד במספר גזרות ובפרט: מרחב נתב"ג, איזור ירושלים והסביבה והצירים הראשיים המובילים לבירה".

בנוסף לפריסת הכוחות בשטח, יפעלו מרכזי שליטה ומוקדי המשטרה באופן מתוגבר, על מנת להבטיח פיקוד ושליטה אפקטיביים לאורך כל המבצע. לקראת המבצע יפתחו בין היתר: מרכז ניהול מידע משטרתי ארצי (מנמ"ל) במטא"ר וחפ"ק משטרתי של מחוז ירושלים בבנייני האומה.
במהלך החודשים האחרונים, החלה היערכות המשטרה לקראת האירועים לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ שיתקיימו בירושלים. היערכות המשטרה למבצע המורכב כללה בין היתר: תכנון בהיבטי אבטחה, סדר ציבורי ותנועה ביחד עם יתר הגופים העוסקים במלאכה, בהם משרדי הממשלה, גורמי הביטחון וגופי החירום וההצלה.

כחלק מהשלמת ההכנות וההיערכות של משטרת ישראל לקראת המבצע, התקיימו בימים האחרונים סיורי שטל ותרגולת של ליווי ואבטחת מערך השיירות שעתיד להוביל את את האח"מים ופמליותיהם, בין האתרים השונים אותם הם עתידים לפקוד ברחבי העיר ירושלים. בתוך כך, משטרת ישראל ביצעה ומבצעת בימים אלו תרגולות והכנות נוספות כחלק מהיערכות הכוחות לקראת המבצע החשוב שיתקיים השבוע.

במהלך המבצע עצמו, ובפרט החל מיום ד׳ (22.01.20) ועד ליום ה' (23.01.20) כולל, צפויים שיבושי תנועה וחסימות בצירים שונים בתוך העיר ירושלים. כמו כן, ייתכנו שינויים בהסדרי התנועה בצירים הראשיים המובילים לעיר לפרקי זמן קצרים ונקודתיים. משטרת ישראל תעדכן בימים הקרובים, בסמיכות למבצע ובמהלכו, אודות כלל החסימות המתוכננות והשינויים הצפויים בהסדרי התנועה. עדכונים אלו ימסרו באמצעות כלי התקשורת וכן בערוצי הניו מדיה של המשטרה.

משטרת ישראל תמשיך בהשלמת ההכנות וההיערכות המבצעית והלוגיסטית לקיומו התקין של המבצע הלאומי ׳פני עתיד׳, בהיבטי פיקוד ושליטה, אבטחה, שמירה על הסדר הציבורי ותנועה, במטרה לאפשר את קיומן התקין של הביקורים והאירועים השונים ותוך צמצום הפגיעה בשגרת החיים של הציבור בישראל ככל שניתן.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

חימקה
הודעות: 293
הצטרף: 29 דצמבר 2019, 15:53
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

Re: פורום השואה הבינלאומי השנה בישראל

נושא שלא נקרא על ידי חימקה » 22 ינואר 2020, 14:31

ההכנות בבית הנשיא
1.jpg
נשיא צרפת מקרון עם ראש הממשלה
2.jpg
נשיא צרפת עם נשיא המדינה
3.jpg
נשיא קפריסין עם בני גנץ
4.jpeg
נשיא רומניה עם בני גנץ
5.jpeg
נשיא צפון מקדוניה עם נשיא המדינה
6.jpg
נשיא אלבניה עם נשיא המדינה
7.jpg
נשיא פורטוגל עם נשיא המדינה
8.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אליהו יוסף גוטמן
הודעות: 26
הצטרף: 15 ינואר 2020, 17:00
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: פורום השואה הבינלאומי השנה בישראל

נושא שלא נקרא על ידי אליהו יוסף גוטמן » 26 ינואר 2020, 19:56

הרבה אירופאים שאבות אבותיהם נטלו חלק אקטיבי בשואה, הגיעו לכאן לטיול סחבק עם ארוחת ערב חגיגית לציון האירוע, כשהניצולים נשארו בחוץ..😢

שלח תגובה