בחירות לכנסת ה23 כנראה ביום הפורים הבא עלינו לטובה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 153 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים

בחירות לכנסת ה23 כנראה ביום הפורים הבא עלינו לטובה

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

מי מביא את הסרטון שפורסם שטומי לפיד מדבר נגד בית משפט ונגד שיהיה אפשרות ליועץ המשפטי לממשלה להוריד ראש ממשלה מכהן.
ואיך שלפיד הבן נפגע מזה.

משיב.
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

Re: בחירות לכנסת ה23 כנראה ביום הפורים הבא עלינו לטובה

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

ז' אדר.

גלגל
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גלגל »

3/3/20 ז' אדר ולא פורים שבוע טוב

אחד תם
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אחד תם »

העתבק
ביום שני תתכנס הוועדה המסדרת בראשות יו״ר סיעת כחול לבן אבי ניסנקורן כדי להתחיל הליך חקיקה להקדמת הבחירות לתאריך 3.3.20. גורמים בכחול לבן: מתואמים עם הליכוד.
אוהב כל יהודי (בפיתה עם חריף)

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 71 פעמים
קיבל תודה: 547 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

‏הסתיימה פגישת ניסנקורן-לוין, עד מחר יצטרכו להיסגר על תאריך.
שני התאריכים הנבדקים:
2.3 ו-16.3 ו' אדר - כ' אדר.
שניהם ימי שני.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

אני פה כתב:
08 דצמבר 2019, 18:23
‏הסתיימה פגישת ניסנקורן-לוין, עד מחר יצטרכו להיסגר על תאריך.
שני התאריכים הנבדקים:
2.3 ו-16.3 ו' אדר - כ' אדר.
שניהם ימי שני.
הבחירות הם על פי חוק ביום שלישי, לא ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

כבר היו דברים מעולם.

חוק זה לא דבר קדוש, אפשר לשנות חוק בחוק...

סמל אישי של משתמש
4000

כ אדר גם לא כל כך טוב לחרדים. יש אנשים שנוסעים כבר.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

ו' אדר (2/3/20), סופי?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אני פה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל להודיע היום (רביעי) במליאת הכנסת כי בכוונתו לוותר על חסינות אם תקום ממשלה - ובכך למנוע את פיזור הכנסת והליכה לבחירות שלישיות.

ייתכן שנתניהו יכריז שהוא מוותר על החסינות רק כדי לחשוף שבמפלגת כחול לבן מסרבים לאחדות בכל מחיר.

בשעות האחרונות מקיים ראש הממשלה התייעצויות עם בכירים בליכוד ואף עם עורכי דינו בסיומן יחליט האם לוותר על החסינות.

מוקדם יותר אישרה מליאת הכנסת בקריאה טרומית את הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-22 ואת הצעת חוק הבחירות לכנסת ה-23.

סמל אישי של משתמש
4000

‏אבי רבינא: בליכוד העבירו מסר זועם למפלגות החרדיות לאחר שמרבית חברי הכנסת נעדרו מההצבעה על פיזור הכנסת בקריאה טרומית. "הבחירות יוקדמו מזמנם המקורי בפורים בעיקר בגלל החרדים, והם לא טורחים להצביע?".

מירוני
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מירוני »

מישהו יכול להסביר לי למה כל המפלגות גם הימין וגם השמאל לא מכריזים קבל עם ועדה שלא ישבו עם ליברמן וככה אף אחד לא יצביע לו

עקיב'לה
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 136 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

איך שגלגל מתהפך
המנהיג הבלתי מעורער שכולם היו בטוחים שכל עוד כוחו במותניו הוא ייכפה על אזרחי ישראל ואין מה שיפיל אותו, נמצא עכשיו במצב בלתי אפשרי מבחינתו. נאבק על חייו הפוליטיים כמו חיה פצועה. אני זוכר שאיזה כתב עת בינלאומי מוביל כינה אותו בכתבת פרופיל: קינג ביבי.

יוסי 1
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 »

מירוני כתב:
12 דצמבר 2019, 12:22
מישהו יכול להסביר לי למה כל המפלגות גם הימין וגם השמאל לא מכריזים קבל עם ועדה שלא ישבו עם ליברמן וככה אף אחד לא יצביע לו
הא גופא. דווקא ההתנהלות שלו מאפשרת לכחול לבן לחלום על שלטון.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

׳מעריב׳: העבודה וגשר הודיעו כעת שירוצו ביחד גם בבחירות הבאות.

כל רגע - מבזקים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

אם זה נכון תהיה כאן מלחמת אזרחים:

היועמ''ש משנה את עמדתו ויודיע כי מתכוון לגבש עמדה נגד כשירותו של נתניהו להקים ממשלה

בכוונתו לפנות כבר מחר לבג"ץ בנושא.
תמר אלמוג / כאן 11

סמל אישי של משתמש
4000

מדינת דיקטוטור!!!!

סמל אישי של משתמש
ליקר בננה
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ליקר בננה »

שמעתי שיתנו 2 מעטפות שיהיה אפשרות לבחור כבר עכשיו לבחירות לפעם הרביעית הבעל"ט....

סמל אישי של משתמש
אני פה

מענין לענין: שר התיירות יריב לוין כתב
כמה שזה לא מפתיע, כך זה מקומם.

אני מגבה את חברי השר אוחנה שעשה שימוש בסמכותו כשר המשפטים, וביצע מינוי שבכל מדינה אחרת היה מתקבל כמובן מאליו. אלא שאצלנו, התנהלות תקינה במשטר דמוקרטי היא כבר מזמן לא מובנת מאליה.

עוה״ד בן-ארי גינזברג היא פרקליטה מנוסה בעלת ידע מקצועי המכשיר אותה למלא את תפקיד מ״מ פרקליט המדינה. אבל יש לה ״בעיה״ אחת - היא לא שייכת ל"חבורה" הנכונה, היא לא שייכת לאותה קליקה מצומצמת ששולטת במערכת המשפט שלנו ובאמצעותה - שולטת במדינה.

תראו איזה אבסורד - למרות כישוריה - היא לא קודמה לתפקיד פרקליטת מחוז, בגלל שהמינויים נעשים בשיטת 'חבר מביא חבר', והיא, אינה משתייכת לחבורה הנכונה. אז קודם הם לא מינו אותה לפרקליטת מחוז למרות כישוריה, ועכשיו הם מסבירים בצביעות, שאין למעלה ממנה, שאי אפשר למנות אותה כי היא לא כיהנה כפרקליטת מחוז. לא משנה שהסמכות היא של שר המשפטים, לא חשוב אם הפרקליטה ראויה. כך זה עובד - אם היא לא משלהם, המינוי מיד מוקפא.

התהליך הוא פשוט: קודם היועץ קובע סתם כך שכאשר השר ממנה על פי חוק - זה לא חוקי, ואז מגיעים בעלי הבית האמיתיים, שופטי בג״ץ, ומקפיאים את המינוי.

המקרה הזה מלמד פעם נוספת שנדרש שינוי יסודי ועמוק במערכת המשפט. אי אפשר להסתפק במינוי כזה או אחר, אלא צריך לשנות את כל שיטת המינויים מהיסוד. צריך להוציא את השליטה והכוח מידי השופטים, צריך להחזיר את יכולת המשילות לכנסת ולשרים הנבחרים.

אסור לוותר, חייבים להמשיך ולהיאבק על מנת לחולל את השינוי היסודי והעמוק הזה. כל עוד לא נעשה זאת נישאר עם אותה שורה תחתונה:
זה לא משנה אם אתה מוכשר, אם אתה מתאים או אם החוק לצידך. פשוט צריך להיות בן-ארי הנכונה.

moshe chaim
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

ליקר בננה כתב:
18 דצמבר 2019, 14:16
שמעתי שיתנו 2 מעטפות שיהיה אפשרות לבחור כבר עכשיו לבחירות לפעם הרביעית הבעל"ט....
אדרבה. זה ראיון טוב.. זה ימנע הרבה ביטול תורה..

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

moshe chaim כתב:
19 דצמבר 2019, 16:14
ליקר בננה כתב:
אני הבנתי שזה אמור להיות התוכנית לבין הזמנים לחודש אב הבעל"ט...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 142 פעמים
קיבל תודה: 113 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

גאליציאנער כתב:
19 דצמבר 2019, 17:23
moshe chaim כתב:
ליקר בננה כתב:
כפי המדובר, את החתונה בבעלז העבירו מיום שלישי ליום שני, מהסיבה האמורה...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

יעבץ כתב:
19 דצמבר 2019, 17:26
גאליציאנער כתב:
19 דצמבר 2019, 17:23
moshe chaim כתב:
ליקר בננה כתב:
כפי המדובר, את החתונה בבעלז העבירו מיום שלישי ליום שני, מהסיבה האמורה...
בוא נגיד...

יש עוד בעיה בבעלזא - עם כ"א באב.
אולי זה יהיה בכוא"ב...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

חבל שהכפתור הזה לא עובד גם פה...
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

השכל הטוב
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי השכל הטוב »

עמית סגל
בכירים ישראליים נהגו להזהיר במהלך האינתיפאדה השנייה שאם הסכסוך עם הפלסטינים לא ייפתר, הוא יהפוך ממאבק לאומי מר למלחמת דת בלתי פתירה.
ייתכן שמול עינינו הופך עימות פוליטי חריף אך קונבנציונלי בין שני מחנות למלחמת דת. בעצם, אולי כבר הפך. פעם, לא כל כך מזמן, כל מה שרצו פוליטיקאים היה להשתתף בשלטון. המטרה בבחירות הייתה, מיושן ודוגמטי ככל שזה יישמע, לנצח. לכן, בברירה בין השמדה וכניסה לממשלה הפוליטיקאים העדיפו להיכנס לממשלה; ומפלגות, כמה פשטני מצידן, נטו להעמיד בראשן מי שיש לו סיכוי לזכות בקלפי במרב הקולות.

בעשור השלישי של המאה ה-21 זה כבר איננו המצב. הפוליטיקה הישראלית היא מלחמה בין שתי דתות: רק ביבי, ורק לא ביבי.
הפולחן החשוב ביותר בדת הראשונה הוא להצביע נתניהו, גם אם מאות סקרים ושתי מערכות בחירות רצופות מעידים שבחירה כזו לא תוביל להקמת ממשלה; גם אם אפילו 61 מנדטים לא יאפשרו כינון שלטון יציב. הרי בדיוק לפני שנה פירק הכוהן הגדול קואליציית ימין בת 61 ח"כים וקיצר את הכהונה בחודשים רבים, בנימוק ההגיוני שאי אפשר לנהל ככה מדינה. אך מאז התחוללה אצל מאמיניו תפנית תיאולוגית. באביב האחרון, למשל, חתמו כל חברי הכנסת המאמינים בדת על פאתווה, בדמות חוק לפיזור הכנסת, שבה נקבע כי בברירה בין בחירות לצורך חסינות למנהיג ובין הקמת ממשלה שתספח, למשל, את בקעת הירדן, גובר העיקרון הראשון.

החטא החמור ביותר כעת הוא כפירה בחיבור השמימי שבין נתניהו וכס ראש הממשלה. אמנם לפי התורה הישנה שבכתב, התמודדות על התפקיד אפשרית טכנית. אך כפי שלמד לאחרונה על בשרו פוליטיקאי ליכודניק בכיר, בתורה החדשה שבעל-פה זהו חטא חמור שעונשו הטלת הקללה "שמאלן".

לא פחות קנאים - ואולי יותר - הם מנהיגי דת "רק לא ביבי". בעוד שבימין נשמעות לעיתים פעיות כפירה חלושות, במרכז ובשמאל גם זה איננו קיים. הכנסייה המובילה שלהם, בת למעלה ממיליון מאמינים, נוסדה אשתקד על רקע של רפורמה דתית: היא זנחה את האמונות הישנות בשתי מדינות ובחקיקה אזרחית לטובת דיבר אחד ויחיד: ביבי הביתה. כך הצליחה לכנוס תחת כנפיה בעלי אמונות שונות, מניצים סיפוחיסטים טורפים ועד יוני נסיגה צחורות, מפוליטיקאית חרדית ועד יו"ר מפלגה חילונית לוחמנית שאביו שימש בתפקיד דומה. בשם המלחמה בשחיתות לכאורה של ביבי היא מציעה עולם ומלואו למי שחשוד בשחיתות חמורה לא פחות. נפלאות דרכי האל.
על הפנאטיות של הכנסייה החדשה תעיד העובדה שכדי לא לשבור את הדיבר הראשון, "לא תתמוך בביבי", אפשרו ראשיה לאותו ביבי ממש להמשיך בתפקידו. בפניהם הונח מתווה שהיה שולח את נתניהו בתוך חודשים, אך הם לא היו מסוגלים לחתום על כך גם במחיר המשך כהונת אותו האיש עד להודעה חדשה. מומחי דת העירו בהתפעלות שבעוד ביהדות מותר לאכול חזיר במקרה של פיקוח נפש, הרי שהדת החדשה רדיקלית הרבה יותר.

מנהיגיה שמחים להישאר בעמדה חסרת השפעה באופוזיציה בזמן שמתנגדיהם מחוללים לשיטתם זוועות, למשל במשרד המשפטים. למרבה הפליאה, העמדה הקיצונית זוכה לפופולריות, ובכל מערכת בחירות מצטרפים אליה מאמינים חדשים.

לצד הכנסייה החדשה נותרו במחנה רק לא ביבי כנסיות ישנות, נוספות: אחת מהן שמקפידה על מנהג מקודש לערוף את ראשי מנהיגיה אחת לשנתיים הסכימה להביא עצמה השנה אל סכנת כיליון, ולו רק כדי לא לחבור אל מי שהחשיבה "השטן הגדול". מנהיגה הקודם כמעט נכנע ליצר הרע בקיץ האחרון אך ברגע האחרון התעשת. למרות זאת גם ראשו נערף בידי תומכיו-לשעבר הזועמים. יורשו חידש מסורת דתית חשובה כדי להימנע מחטא: השמעת שבועה תוך גילוח השפם.

מסדר דתי נוסף, הליברמני, נראה כשייך לדת ה"רק לא ביבי" אך זוהי רק השערה: עקרונות אמונתו נותרים, כמו אצל הדרוזים, כסוד כמוס הידוע רק למנהיגו המסתורי. עם זאת נראה שגם הוא, כמו שתי הדתות הגדולות, השליך במיאוס מאחורי גוו את האמונה הישנה שלפיה מטרת הבחירות היא רצון לעצב את פני המדינה באמצעות השתתפות בשלטון. מלחשים שהפולחן החשוב ביותר בדתו החדשה הוא עלייה לרגל אל הקלפי, שלוש פעמים בשנה. לאור מלחמת הדת הגדולה המתלקחת כעת שוב, נראה שגם ב-2020 יקבל את מבוקשו.

(מתוך ידיעות אחרונות הבוקר)

השכל הטוב
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי השכל הטוב »

יאללה פוליטיקה.

כולכם יודעים את דעתי באשר לתזת שתי הרשימות מימין הליכוד והמשמעויות. כעת אנסה לנתח מה עובר בראש של *נתניהו* ואיך *הוא* רואה את התמונה, ההסברים הם כדלהלן.

נתניהו בתוך תוכו לא מאמין שאפשר להגיע ל-61. הוא עשה סקרים, בדק אפשרויות, בחן הרכבים ושאר ספקולציות. התוצאה: אין 61 בין כה וכה. לכן הוא כל כך דוחף לריצה של מפלגה אחת בלבד. לעניות דעתי הוא עשה את החישוב הנ"ל: גם אם ירוצו שתי מפלגות, אני בפוטנציאל הפסד מארבעה כיוונים:

א. הליכוד עשוי להצטמק מעט, שכן אם תרוץ מפלגה ליברלית היא תגנוב לו קולות (ונתניהו מאמין שאם לא תרוץ אותה מפלגה ליברלית, ייתכן ובלית ברירה אותו פלח באוכלוסייה ייאלץ להצביע ליכוד).

ב. (המשך לקודם): הוא חושש שגם אם שתיהם יעברו, גם לא בטוח שיהיו 61, וגם ייתכן שכחול לבן תהיה המפלגה הגדולה. קירח מכאן ומכאן. מאוד מאוד חשוב לנתניהו להיות המפלגה הגדולה ביותר. זאת אמירה, זאת תמיכה, זה סוג של פסק דין של הבוחר באשר למצבו המשפטי ("הציבור איפשר לי לקבל חסינות. זה רצון העם"). הוא מבין שעמודת המנדטים של הליכוד צריכה להיראות הגדולה ביותר בשורת המנדטים (מצד שני, מה תעזור לו מפלגה גדולה אם אין לו 61 לחסינות..??)

ג. חשש שבמאני טיים, גם אם ישיג 61, בנט ושקד יברחו לו (לטעמי חשש מופרך. והיה ויעשו זאת, הימין לא יסלח להם ויהפוך אותם למוקצה מחמת מיאוס). בנוסף (אותו חשש, רק רלוונטי לשני התסריטים), ייתכן ואם *לא* ישיג 61 בנט ושקד יברחו מהבלוק (ולכן הוא רוצה שהם לא יהיו עצמאיים אלא ירוצו כחלק מרשימה שעל חלקים ממנה, במקרה הזה הציונות הדתית, יש לו מנוף שליטה).

ד. חשש שאחת מהן לא תעבור ואזי הבלוק הופך להיסטוריה. נתניהו בתרחיש כזה הולך הביתה. לא לבלפור. לקיסריה. נתניהו עושה חישובי עלות-תועלת, סיכוי-סיכון ואומר לעצמו: יש פה כל כך הרבה סיכונים בתרחיש של ריצה נפרדת, שכתוצאה מהם אני עלול לסיים את כהונתי. מדובר בהימור לא פשוט.

הערת ביניים: שימו לב לניואנסים ולדקויות בין הסעיפים. הם לא דומים ממש זה לזה.

לסיכום: שתי פרנויות מרכזיות עומדות בראש של נתניהו. האחת, אי מעבר של אחת המפלגות את אחוז החסימה. השנייה (לא פחות מאיימת מבחינתו): בנט ושקד לא יהיו שם במאני טיים. נזכיר: נתניהו עשה קריירה מפרנויה. העורך דין האגדי יעקב וינרוט ז"ל סיפר בראיון לאילנה דיין בתכנית ״עובדה״ כמה נתניהו (שוינרוט היה פרקליטו) הוא איש חרדתי. "בנאומים הייתי רואה איש חזק, חסון, עוצמתי. כשהמצלמות הורדו, כשהמעטפות הוסרו, גיליתי לפניי אדם חרדתי מאוד, מפוחד מאוד, דואג מאוד". "ואני", הוסיף וינרוט, "הייתי עושה הכל בכדי להרגיעו".

אני הק׳ חושב, שבסוף בסוף, זהו תמצית הסיפור. ברגע שלנתניהו יש חשש, אפילו קטן, שהוא מסיים את דרכו - אוטומטית כל החישובים משתנים. אני משוכנע שכמה מיועציו יעצו לו לנהוג אחרת אבל הוא בחר להיצמד לפחד. אין מה לעשות, זה האופי שלו. וזה בגדול הסיבה המרכזית שהמפה הימנית תיראה פחות או יותר אותו הדבר גם אחרי בחירות מועד ג'.

שאלו אותי מה *נתניהו חושב* שיהיה *דה פקטו* אם ירוץ אותו הרכב שרץ בספטמבר.

אני מאמין שלפריימריז בליכוד ישנן מניות בהלך אופטימיותו. הבן אדם לפני הבחירות הפנימיות שרף אולמות, חרך את המטות, מילא היכלי תרבות ופשוט התאהב בשטח מחדש. הוא מאמין כנראה שהוא יכול להשלים את החסר - 6 מנדטים במקרה הזה - בעצמו (אגב, אם אחוז ההצבעה יישאר אותו דבר והמגזר הערבי יבוא להצביע בהמוניו כפי שהצביע בספטמבר, אין היתכנות למספר הזה. בחיים לא). הפעם, בניגוד לבחירות מועד ב', הוא יירד לשטח מדי יום ביומו (!) וישמור על קשר עין פיזי עם המצביעים. בזה אין לי ספק. הוא הבין שלייבים בפייסבוק זה חשוב, אבל לא מספיק. הוא גם מאמין שהפעם רבים ישלשלו פתק מח"ל כמחאה על הרדיפה המשפטית (נוטה שלא להסכים. לא חושב שיש הרבה שחושבים כך ולא הגיעו לקלפי במועדים א׳ וב׳).

אגב, איך אני יודע שהפריימריז השפיעו על עיצוב הרשימות שייסגרו ב-15 בינואר? לפני כחודש הודיעו בימין החדש שירוצו עצמאית. בנט אישר בקולו שנתניהו דיבר איתו ואישר לו לעשות זאת. מה השתנה? מה גרם לנתניהו לסגת מתזת שתי הרשימות ולדחוף למפלגה אחת? התשובה פשוטה: הניצחון בפריימריז שיכר אותו ונטע בו מחשבות (בתוספת הפרנויות דלעיל) שהפעם הוא יכול לעשות את לבד. דהיינו: במקום שהסקת המסקנות מבחירות ספטמבר תהיה קשורה לריצה עצמאית של מפלגה ליברלית, הוא הסיק שהבעיה בבחירות ספטמבר היא שלא ירד לשטח (והאמת ששתי המסקנות נכונות ואינן סותרות אחת את השנייה).

בנוסף, ייתכן שנתניהו עושה את החישוב הבא. גם אם אני לא מביא 61, עדיין, גם 59,58 זה בסדר (הוא משכונע שגרוע יותר מ-55 לא יכול להיות). לא המספר האידיאלי, אבל עדיין מספר כזה שיאפשר לי להגיע למשא ומתן עם כחול לבן כשאני ביתרון גושי (דבר שלא היה לו בפעם הקודמת). בשישי שעבר, בטור של עמית סגל, הועלה רעיון מעניין. כחול לבן יסכימו לשבת עם נתניהו בתמורה *להסרת חסינותו*. במקרה כזה, ישיבה עם נתניהו תקרב את משפטו. לא תרחיק. מדובר ברעיון לא רע שהיתכנותו (בהנחה שנתניהו ייאות לכך) תלויה בגודל הבלוק של נתניהו. שכן אם נתניהו לא יהיה ביתרון, לכחול לבן לא יהיה אפילו נימוק שטחי שיאפשר להם לשבת איתו חצי שנה ראשונה (שלאחריה יפרוש בכבוד). לא מן הנמנע גם שבתוך תוכו נתניהו לא שולל אפשרות של בחירות רביעיות (לא יקרה. תרשמו). להזכירך, כשנשאל על ידי רינה מצליח טרם בחירות מועד ב' אם הוא מתחייב שלא יהיו בחירות שלישיות, הוא השיב: "זה תלוי באזרחי ישראל"..

בשורה התחתונה: נתניהו פרנואיד. מפחד שלא תעבורנה אחת מהמפלגות. מפחד מבנט ושקד. הוא די וויתר על הסיכוי לחסינות (תמורת החשש שיאבד גם את הסיכוי להמשיך עוד כמה חודשים מבלפור), ועושה רושם שהוא בדרך להיפלט מהמערכת במהלך החצי שנה הקרובה (אם כי לא הייתי ממהר להספיד. האיש עתיר מזל וגדוש נשמות).

דבר נוסף: בסופו של דבר, הכל קורה בשבוע האחרון. בימים הסמוכים ליום הבוחר - שם מתעצבת התודעה ונקבעת ההצבעה (למתלבטים כמובן). נוטים לייחס יותר מדי השפעה למה שקורה עכשיו. אף על פי כן, אין סיבה שמשהו ישתנה באופן מהותי. יכול להיות שבסוף כן תתרחש איזושהי דרמה, ואחת ממפלגות השמאל לא תעבור (דבר שעשוי להביא לנתניהו את ה-61). ויכול להיות שגם החשק במגזר הערבי יירד מעט. יכול להיות, אבל בגדול, זה לא נראה טוב מבחינת נתניהו.

לסיום, אניח כאן מה שאמר פעם ראש הממשלה הבריטי ווינסטון צ'רצ'יל: "פרשנות פוליטית מורכבת מהיכולת לנבא במדויק מה יקרה בעתיד בפוליטיקה, בצירוף היכולת להסביר בדיעבד באופן מבריק למה כלום ממה שחזית לא ארע לבסוף"..

הכל בערבון מוגבל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הימין החדש בהודעה: “הימין החדש תרוץ באופן עצמאי בבחירות הקרובות כמפלגה של הימין האידיאולוגי והליברלי.
זהו הסיכוי היחיד של גוש הימין להגיע ל-61 מנדטים ולניצחון. זאת במקביל לריצה במפלגה שנייה משותפת של השר סמוטריץ, השר פרץ, ואיתמר בן גביר.
עמית סגל

שלח תגובה