אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

*שבת מרוממת בגור תורה*

לא, אינני חושב כי ניתן להעביר רגשות אלו במילים כתובות אך עדיין כמה רשמים.

שבת ראשונה באולם רחב ידיים שבסמינר הישן (לוין).

הציבור הגיע למנחה וקבלת שבת ומצא אולם ערוך מלא שולחנות וכסאות. מאה הראשונים שהגיעו חששו שאולי הכינו כאן אולם מידי גדול, אך כבר במנחה היה ברור כי בהפסקה ייאלצו לפתוח שולחנות נוספים ואכן כ - 280 איש השתתפו בתפילות השבת.

סעודה שלישית, לראשונה בהיכל זה. למעלה מ - 500 איש מטובי בניה של ירושלים הגיעו להשתתף ושמעו בחרדת קודש בדברו בלבת אש. מי שזוכר את השמוסען המרטיטים של רבינו הפני מנחם זצוק"ל לא יכול היה שלא להוזיל דמעה. לפתע לאחר 24 שנה הכל חוזר ביתר שאת וביתר עוז. דיבורי קודש גאוניים ספוגים ביראת שמים. דברים היוצאים מן הלב ונכנסים ללב. אין תיאור שיכול לתאר זאת. רק אלו שנכחו במקום יכולים להבין זאת.

יוצאים משם אנשים חדשים. כמו מקווה. אין חשק לעבירות, רק טוב ורק מצוות ורק לימוד תורה ועבודת השם.

תודה לך אבינו שבשמים על שפתחת צוהר זה לאור התורה בעולמנו החשוך.

שבוע טוב ומבורך !

סמל אישי של משתמש
ביטחון
הודעות: 1606
הצטרף: 18 אפריל 2018, 11:46
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 344 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

בשבת הקרובה המשפחה הקדושה של צאצאי מרן הפני מנחם ישבתו בנתניה לרגל שמחת נישואי מורנו רבי דניאל שליט"א
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

נגיעה מתוך דברי מורנו ראש הישיבה מגור שליט"א בסעודה ג' פ' לך לך תש"פ*

ידידי שמחה בונים שיחי'

שבתי זה עתה מסעודה ג' במחיצת צדיק אמת מרן ראש הישיבה שליט"א
בהתרגשות עזה אכתוב לך בקצרה חלק מהדברים שנשמעו ועוררו הלבבות.

השמועס הראשון נאמר בלה"ק ונאמר בו בין הדברים (מה שאני עדיין זוכר):

לך לך מארצך ממולדתך מבית אביך וגו'.
לפעמים מגיע מצב שיהודי נדרש לעזוב את בית אביו וארץ מולדתו, לעזוב את אזור הנוחות וההרגלים בכדי לעבוד את השי"ת.

זה לא פשוט ולא קל אך בנ"י עוזבים הכל בכדי ללכת אחרי רבש"ע. לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה.

אברהם אבינו נקרא "אברהם העברי", כל העולם מעבר אחד והוא בעבר אחר. לא קל להיות מול כל העולם אך אברהם אבינו וזרעו אחריו הולכים אחרי השי"ת בכל מצב.

חז"ל אמרו בכתובות, שצריך להיות דעתו של אדם מעורבת עם הבריות. בדר"כ צריך להיות מעורב עם הבריות ולהתאים עצמו לבריות, אין עניין להיות "איפכא מסתברא", אך כשאין ברירה ויהודי מבקש להמשיך לילך כרצון השי"ת, עליו ללכת בדרכו של אברהם אבינו גם כאשר כל העולם מעבר אחד והוא הולך בעבר אחר, הולכים עם רצון השי"ת בעבר אחר.

בשמועס השני שנאמר באידיש הורחב בעניין מצוות ברית מילה וחינוך הילדים.

אמאי כתבה תורה ואברהם בן שמונים ושש שנים בלדת את ישמעאל, להודיע שבחו של ישמעאל שבגיל י"ג מלו אותו ולא עיכב מאברהם שהיה בן תשעים ותשע שנים.

והלא כתוב להדיא בפסוק כי ישמעאל היה בן י"ג שנים בהימולו ומה רבותא בפסוק זה?

ועוד, מה החשיבות לתת כח לישמעאל ולשבחו?

אלא בא ללמד שאפילו ישמעאל כבנו של אברהם אבינו ע"ה למד להקריב מעצמו ולהסכים לברית מילה. השבח הוא לאברהם אבינו שבביתו גדל ונתחנך ישמעאל. החינוך של הילדים לפי דרך שהאב נוהג בעצמו.

מלכי צדק מלך שלם הוציא לחם ויין המשתנים למעליותא מדרך גידולן ועל שניהם יש ברכה מיוחדת. לחם ויין זה תוצאה של עבודה בחיטים וענבים. רמז לילדים. מלכי צדק ביקש לרמז שהבנים ההולכים בדרך הטובה הם החשובים והמיוחסים לו.

מצוות ברית מילה הינה מסירות נפש לשפוך דמנו לרצון ה'. בכדי למסור הנפש להשי"ת אין נצרך למות על קידוש השם, כל וויתור על רתיחת הדמים לש"ש, כל ויתור על שמיעת שיחה כזו או אחרת ובמקום כך להקדיש הזמן ליגיעת התורה, זה מסירות נפש והקזת דם להשי"ת.

זה הכח והחשיבות של בני ישראל בעולם הזה. זו ההזדמנות של בנ"י להרבות כבודו בעולם. תאיר ארץ מכבודך. זו מסירות נפש שביד כל איש ישראל לעשות בכל יום, בפרט בחורי ישראל ואברכים צעירים שדמם עוד רותח יש להם האפשרות הכי גדולה למסור נפשם להשי"ת בויתור על רצונותיהם ולהאיר העולם הגשמי באור מסירות נפש.
אל הארץ אשר אראך, לא גילה לו את ארץ ישראל ליתן שכר על כל פסיעה ופסיעה. ולכאו' מאח נפק"מ אם יודע שזה ארץ ישראל או לא? הרי אותם פסיעות בין אם יודע ובין אם לאו. אלא כשלא יודעים מה ואיך יראה הסוף, אך צועדים בדרך זו כי זה רצון השי"ת אז יש שכר מיוחד על כל פסיעה ופסיעה שעושים. כשיודעים איך תסתיים הדרך והתהליך, יודעים שבסוף יש את ארץ ישראל, כל פסיעה הרבה יותר קלה.כשלא יודעים ובכל אופן הולכים באמונה אחר השי"ת לכתך אחרי במדבר בארץ לא זרועה, זה זכות מיוחדת וכח מיוחד של זרע אברהם אוהבו ועל כך יש שכר מיוחד על כל פסיעה בדרך זו.

עד כאן הדברים המעטים שזכרתי. אשרינו שזכינו.

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

*בדוק ומאומת:*

בשבועיים האחרונים נפגע מאוד כלכלית, בורנשטיין מאשדוד מחברת אריסטוקרט (יבואן גדול של מוצרי תינוקות). זאת לאחר שהשתתף בשמחת תורה אצל ראש הישיבה.

כמה חנויות מובילות שבבעלות חסידי גור ובראשם יש חסד שבניהולו של חסיד גור - דניאל ורדיגר, הודיעו לו באופן מיידי על הפסקת הזמנת סחורות אצלו, מה שגרם לו לנזק כלכלי מיידי חסר תקדים.

בנו, פנחס בורנשטיין המתגורר בירושלים פנה לראש הישיבה בשבוע שעבר וביקש ברכה עבור אביו שנקלע למצוקה.

ראש הישיבה ענה: "הוא לא הגיע עבורי, הוא הגיע לכבוד התורה ובטוחני כי לא ייפגע. תגיד לו שלא ידאג והוא לא יראה כל נזק ואני מברך אותו שיראה ברכה גדולה".

ימים ספורים עברו ואתמול באופן שבלתי ניתן לתיאור מישהו בשיחה אקראית מחבר בין בורנשטיין לרשת עולמית המתעסקת בייבוא וייצוא של מוצרי תינוקות, והם בדיוק נתקעו עם ספק עולמי אחר שלהם שמשום מה נקלע לקשיי אספקת סחורות ותוך שעתיים שיחות טלפוניות, בורנשטיין הופך להיות ספק של חברה ענקית וכבר בהזמנת הסחורות הראשונה, כל מחסניו התרוקנו......

*יש אלוקים ויש תורה !!!!!*


פרסמנו מוקדם יותר היום מעשיית מופת מאומתת ומטופשת.
לא היינו מידרדרים לרמה הזו אם לא הנקודה הכואבת המוחבאת בתוך הסיפור - המשך האלימות שבמקרה הזה מתבטאת באלימות כלכלית. ועוד לא הזכרנו את הסיכון שלקח על עצמו דני ורדיגר מול הנהלת שופרסל.

בשעות האחרונות קיבלנו כמה פניות זועמות ומגחכות בעיקר מאלו המזוהים עם חצר גור תורה. אותות ומופתים באדמת בני חם, זעק הרבי מקוצק.

באחת הפניות ביקשו להבהיר כי המופת האמיתי הוא קיומם של יהודים אצילי נפש מול רשעים אכזריים. הרב בורנשטיין מעסיק 40! אברכים חסידי גור (השבויים עמוק בתוך הדיקטטורה). החברה נקלעת לקשיים והוא מתעקש ועושה הכל כדי שלא ייאלץ לפטר אף עובד. כן, את לחמם של אלו מבקשת כת האכזריים לקחת. אשרינו שזכינו שיהודים מופתיים אלו מסתובבים בתוכינו.

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

רלבח בפייסבוק:
אני חוזר עכשיו מסיור בחיידר החדש של הראש ישיבה, הילדים מאושרים. לא להאמין, כשהחליטו לפני שבוע וחצי שפותחים חיידר, זה היה על בסיס רשימה של 34 ילדים. כבר יש 57 ילדים בחיידר ויש עוד הרבה שמבררים ובדרך.

שיפצו שם תוך כמה ימים ואיבזרו את המקום בכל הריהוט ובמשחקים לכל הגילאים. החיידר שם בכל פרמטר כבר כמו החיידר של פומרנץ בירושלים. מבחינת צוות אפילו עובר אותו. כל מלמד פצצה. מדהים מדהים.

בישיבה גם בחורים שעברו משערי תורה אומרים שרמת הלימוד והעיון והאש שיש בהיכל הישיבה, הם לא ראו בחיים.

יש כאן סייעתא דשמיא בלתי נתפסת. מוסדות חדשים שקמים מאפס היו אמורים להתחיל בצליעה בכל התחומים. יש כאן אש קודש שאי אפשר להבין. אני פשוט מוצא עצמי מקנא בילדיי במוסדות אלו. הלוואי להתחיל שוב וללמוד כך.

פשוט ימים מרגשים לכל מי שזוכה להיות בימי ההקמה המופלאים האלו בהוצאת אור התורה לעולם. רואים סייעתא דשמיא. האושר האדיר מחליף את הפחד הפסיכולוגי שהופעל בימים הראשונים. ההורים והילדים מסתובבים מלאי אושר ממש.
😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

נא לעדכן פרטים עם שמחת נישואי מורנו רבי דניאל שליט"א איפה מתי ומי אמור להשתתף

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
הודעות: 499
הצטרף: 18 ינואר 2019, 02:10
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

כמה מתפללים יש להגר"ש בשבת רגילה ?

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

הגעתי לארצות הברית שבוע שעבר לחתונה של קרוב משפחתי הנדיב מוטי בייטל מנכבדי חסידי גור בבורו פארק .
אם אתם חברים בקבוצות וואטסאפ למיניהם אז וודאי ראיתם את התמונות והסרטונים מהחתונה הגדולה והמפוארת.
אבל האמת, בשבילי חסיד גור ישראלי שנולד בבני ברק וגר באשדוד למעלה מ23 שנה החתונה לא עשתה עלי רושם כמו השיחה שהאזנתי לחלק מיושבי השולחן אברכים פשוטים נראים אפילו יושבי כולל, שהתברר לי אחר כך שהם באמת מכולל גור של הרב פישר והם מהשטיבל הצעירים החדש בבבורו פארק.
והם כמובן מדברים על נושא החם של ההקלטות שייצאו משיחתו של המשגיח הרב דניאל ליברמן , ואחד מהם מספר לתומו, " אני למדתי אצלו, אני זוכר איך התנכל בישיבה בצורה אכזרית לאלה שלא עמדו בתלם" והאברך השני אומר , כן גם גיס שלי סיפר לי איך הרב ליברמן היה מזלזל ומעליב ופוגע בבחורים שלא היו לשיטתו בדרך שלו...
וכך ממשיכה השיחה להתנהל ולהתרחב , ואז שואל אחד את השני מה יהיה עם הראש ישיבה שליט"א יגיע בחורף לניו יורק , האם אתה חושב יילכו מהשטיבל שלנו אליו?!
עונה השלישי " הרי בינינו 70% מהשטיבל מצדד עם הגר"ש אלתר אם לא יותר"
אבל שזה יגיע למעשה, יפחדו ללכת ..
שואל השני, ממה יש לפחד?! צריך כבר להפסיק עם הפחד..הם לא יכולים להשתלט לנו על החיים, על המחשבות, על דרך חיינו וכו' וכו ' אחת ולתמיד צריך להפסיק להפחיד אותנו, זכותו של כל אברך להחליט מה הוא רוצה.. וכך נמשכה השיחה .. אני קם מהמקום ללכת לבר המשקאות, אני רואה את ברלינר עם קבוצה גדולה של אנשים צוחקים.. ליד התזמורת אני רואה קבוצת אברכים רציניים מאוד שחלקם אני מכיר בשמות, מהשמנת של חסידי גור בבורו פארק מדברים וצוחקים על איך מנכ"ל האיחוד של גור,יונתן בורנשטיין מרגיש זר בברוקלין , פשוט לא רצוי .. ומסתכלים איך הוא יושב בשולחן מבלי שאף אחד ניגש אליו .
אני חוזר למקומי ורואה מרחוק את א.מ.ק. אברך משי שלמד איתי בשפת אמת, נותן יד לוחצת לברלינר... ומדבר איתו כאילו לא קרה שום דבר, לא חרם, לא שמתא , לא נידוי, כאילו המכתב והחרם מהארץ נועד לצוא על פי צלוחית.
חזרתי לאכסניא שלי בסוף הלילה ואמרתי לעצמי גמרנו..
אכן רוח חדשה נושבת בחסידות ואנ"ש באמריקא החלו ראשונה לשבור את הקרח,לא עוד שטיפת מוח, לא עוד נהירה אחרי העדר בלי לשאול שאלות,
כואב לי לראות זאת, אני מגיע מאשדוד, שם אם רק מישהוא יפצה פיו, או רק יעיז לומר איזה הערה קטנה על איזה נושא הכי קטן שלא לרוח המשטר הגוראי, אחת דינו ..להיזרק מהשטיבל, להוצאת ילדיו מהמוסדות, ולרדיפות ממעגל משפחתו הקרובה .

אכן אנחנו באשדוד ובכל חלקי הארץ עדיין שבויים , אם רק היה לנו את השכל כמו בברוקלין , כבר מזמן היינו בדרום קוריאה ולא נשארים בצפון.

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

קא סלקא דעתך כתב:
10 נובמבר 2019, 17:48
כמה מתפללים יש להגר"ש בשבת רגילה ?
עד היום התפלל בשטיבל קטן באלקנה אבל משבת שעברה הוא התחיל להתפלל באולם גדול בסמינר הישן
ולפי העדכונים של אנשי הגרש בתפילות 300איש ובסעודה שלישית 500 וכפי הנראה לפחות בתפילות כ200איש ובסעודה שלישית כ300 איש ויש לו עוד שלש שטעבלך בב"ב בבית שמש ובאשדוד בכל אחד כחמישים איש ס"ה נכון להיום קרוב ל500 כולל בחרים בארץ ועוד כמה מאות משפחות בחול . ( ועוד כמה מאות ? אלפים ? בלב ) על ההתחלה זה מאוד יפה

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 828
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 115 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

0548sd כתב:
10 נובמבר 2019, 18:27
קא סלקא דעתך כתב:
10 נובמבר 2019, 17:48
כמה מתפללים יש להגר"ש בשבת רגילה ?
עד היום התפלל בשטיבל קטן באלקנה אבל משבת שעברה הוא התחיל להתפלל באולם גדול בסמינר הישן
ולפי העדכונים של אנשי הגרש בתפילות 300איש ובסעודה שלישית 500 וכפי הנראה לפחות בתפילות כ200איש ובסעודה שלישית כ300 איש ויש לו עוד שלש שטעבלך בב"ב בבית שמש ובאשדוד בכל אחד כחמישים איש ס"ה נכון להיום קרוב ל500 כולל בחרים בארץ ועוד כמה מאות משפחות בחול . ( ועוד כמה מאות ? אלפים ? בלב ) על ההתחלה זה מאוד יפה
חברי השטיבל באשדוד, היכן לומדים ילדיהם?

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

יעבץ כתב:
10 נובמבר 2019, 18:30
0548sd כתב:
10 נובמבר 2019, 18:27
קא סלקא דעתך כתב:
10 נובמבר 2019, 17:48
כמה מתפללים יש להגר"ש בשבת רגילה ?
עד היום התפלל בשטיבל קטן באלקנה אבל משבת שעברה הוא התחיל להתפלל באולם גדול בסמינר הישן
ולפי העדכונים של אנשי הגרש בתפילות 300איש ובסעודה שלישית 500 וכפי הנראה לפחות בתפילות כ200איש ובסעודה שלישית כ300 איש ויש לו עוד שלש שטעבלך בב"ב בבית שמש ובאשדוד בכל אחד כחמישים איש ס"ה נכון להיום קרוב ל500 כולל בחרים בארץ ועוד כמה מאות משפחות בחול . ( ועוד כמה מאות ? אלפים ? בלב ) על ההתחלה זה מאוד יפה
חברי השטיבל באשדוד, היכן לומדים ילדיהם?
אני לא מעודכן כל כך במה שקורה במחנה הגרש אבל לפי מה שהתפרסם במקומון באשדוד יש לו שם גרעין גדול והרבה שיושבים בנתים על הגדר לר נחמיה שמתכון להיות אדמור באשדוד לא יהיה קל

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי בענייני גור לעדכונים בלבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

מבזקים - גור

לראשונה התפלל הגר"ש אלתר עם חסידיו באולם בירושלים, היו שם 290 איש - ספור - ובשלש סעודות היו 500 איש

הדרמה בגור נמשכת: גב' גולדברג בתו של הרב נחום קורינבסר - מורה וותיקה בסמינר גור בבני ברק, סולקה מהסמינר לאחר שבעלה שימש הבעל קורא בשטיבל החדש של חסידי הגר"ש אלתר ברחוב כפר עציון 12 בבני ברק.

עלה זית
הודעות: 984
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
קיבל תודה: 22 פעמים

אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

והאמת והשלום אהבו.
בתקווה (קלושה) שיועיל..

שכל טוב
הודעות: 189
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב »

כל הכבוד עלה זית לפתיחת האשכול. יהי זה להרמת קרן התורה בהנהגת הגאון האדיר רבי שאול אלתר שליט"א.

moshe chaim
הודעות: 777
הצטרף: 04 ספטמבר 2018, 17:38
קיבל תודה: 30 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

מי יודע לענות:
הגר"ש אלתר שליט"א פתח ישיבה קטנה או ישיבה גדולה?
או פתח שניהם?
או פתח ישיבה אחת, שכולל כל הגילאים?

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 824
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

קיבלתי במייל:

מדהים איזה צוות חינוך בחיידר פני מנחם החדש שבשכונת הר נוף בירושלים בהכוונת מורנו ראש הישיבה שליט"א.

וועד רוחני:

הרב יהושע רוזנבוים
הרב יודל מייטלס
הרב שמואל יצחק בראון
הרב ישראל ענדען
הרב ישראל רוזמרין

מנהל החיידר:
הרב יודל מייטלס

מזכיר החיידר:
הרב יהודה זריל

מפקח ומנהל רוחני חינוכי:

הגרפולוג והיועץ החינוכי הרב שמואל יצחק בראון.

מלמדים:

בכיתה מכינה ויקבל ילדים לחלאקה:

הרב שמואל יוסף שלאס (הבדחן. אישיות משכמה ומעלה. זכו הילדים הרכים. הוא אגב מסתובב מאושר מזה שחוזר לגור אחרי שנים שלא הגיע ועוד נהיה רבי בחיידר. אומר לכולם שהוא נהיה *גערע רבי*.

הרב שלאמע מבית שמש

הרב קנפלמכר מבית שמש

שניהם כבר היו עם הילדים שהיו מחוץ לחיידר בשבועיים האחרונים והילדים היו מאושרים מהם גם ברמת הלימוד וגם ביחס אדיר. כוחות חזקים בחינוך ואברכים חסידיים מיוחדים.

2 אחים קורניק חזקים מאוד גם הם מלמדים בחיידר. אני חושב הם מאוסטרליה.

יש עוד אנשי צוות אך אינני יודע עדיין את כל השמות. הסתובבו גם הרבה הורים היום אז לא הבחנתי בכולם מי בצוות ומי מההורים.


גם הישיבה פני מנחם שברחוב אריאל חזקה ביותר. הבחורים שהגיעו משערי תורה שהיא חזקה מאוד, אומרים שלא רגילים לכזו רמה לימודית בעיון ולכזו אש של תורה בבית מדרש.

ר' יוזפא רוזנברג מוכיח עצמו בענק כמג"ש בשיעור המשלב ב-ג ישיבה קטנה. התחיל עם 13 בחורים לפני שבוע והיום יש שם כבר 21 בחורים. הוא מגיש את השיעורים הכי מורכבים בשפה השווה לכל נפש ומצליח להכניס הבחורים לעומק העיון ונוצר ויכוחי אש ממש.

המג"ש של שיעור א' החל עם 11 בחורים לפני שבוע. כעת כבר 14 בחורים. ר' איצ'ה ביין. כולו ספוג בתורה ויראת שמים. מצליח לקחת בחורים צעירים שבקושי ידעו לימוד מה הוא והופך אותם לתלמידי חכמים. יש לו גם את החום המדהים שחשוב לבחור חדש וצעיר בישיבה והכל באווירה החסידית המיוחדת שלו. משלב אידיש ועברית בשיעור וכולם מבינים ונכנסים לעומק. כמובן יודע ללמד עיון ברמה גבוהה ושוב החכמה הגדולה שמצליח להביא זאת לבחורים צעירים.

ההורים בהלם מהמהירות שהילדים חוזרים מאושרים ואומרים שמעולם לא טעמו כך טעם של תורה.

צוות רוחני מגוון.

הרה"ג ר' פנחס שרייבר - ראש ישיבה.

הרב פנחס ליברמן (בן של דניאל הידוע אך פנחס הוא איש אציל מידות ובן תורה אמיתי) משגיח מפארטאגס ועד השעה 11.
a.r. • 0:13‏
הרב קורניק משגיח ראשי(לא זוכר את שמו. משגיח המשך היום.) עושה רושם נפלא אך לא מכיר אותו. חושב שהוא אח של המלמדים מהחיידר.

בן של ר' פיניע שרייבר משגיח רוחני נוסף. אברך זהב טהור. חסידישע ומלא חום ולבביות.

אחה"צ יש מגידי שיעורים. אחד הרב ישראל מאיר גרינצייג ואינני זוכר את השני.

הבחורים הירושלמים ישנים בבית ויש פנימיה לבחורים שמחוץ לעיר.

מבנה הישיבה כבר צר מלהכיל. יש להניח שבזמן הקרוב היא תצטרך לעבור מקום ואולי במקום זה יתחילו הישיבה גדולה לפחות לתקופה ראשונה במבנה זה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

בחור אמריקאי
הודעות: 44
הצטרף: 10 נובמבר 2019, 15:55
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי בחור אמריקאי »

שמעתי ממקור מוסמך שאנשי הגר"ש מכינים לפתוח ישיבה בבורו פארק, וכבר שכרו בנין עבור הישיבה. אני יודע בפרטית איזה בנין שכרו ושמעתי כן מבעלי הבנין.

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
11 נובמבר 2019, 16:00
קיבלתי במייל:

מדהים איזה צוות חינוך בחיידר פני מנחם החדש שבשכונת הר נוף בירושלים בהכוונת מורנו ראש הישיבה שליט"א.

וועד רוחני:

הרב יהושע רוזנבוים
הרב יודל מייטלס
הרב שמואל יצחק בראון
הרב ישראל ענדען
הרב ישראל רוזמרין

מנהל החיידר:
הרב יודל מייטלס

מזכיר החיידר:
הרב יהודה זריל

מפקח ומנהל רוחני חינוכי:

הגרפולוג והיועץ החינוכי הרב שמואל יצחק בראון.

מלמדים:

בכיתה מכינה ויקבל ילדים לחלאקה:

הרב שמואל יוסף שלאס (הבדחן. אישיות משכמה ומעלה. זכו הילדים הרכים. הוא אגב מסתובב מאושר מזה שחוזר לגור אחרי שנים שלא הגיע ועוד נהיה רבי בחיידר. אומר לכולם שהוא נהיה *גערע רבי*.

הרב שלאמע מבית שמש

הרב קנפלמכר מבית שמש

שניהם כבר היו עם הילדים שהיו מחוץ לחיידר בשבועיים האחרונים והילדים היו מאושרים מהם גם ברמת הלימוד וגם ביחס אדיר. כוחות חזקים בחינוך ואברכים חסידיים מיוחדים.

2 אחים קורניק חזקים מאוד גם הם מלמדים בחיידר. אני חושב הם מאוסטרליה.

יש עוד אנשי צוות אך אינני יודע עדיין את כל השמות. הסתובבו גם הרבה הורים היום אז לא הבחנתי בכולם מי בצוות ומי מההורים.


גם הישיבה פני מנחם שברחוב אריאל חזקה ביותר. הבחורים שהגיעו משערי תורה שהיא חזקה מאוד, אומרים שלא רגילים לכזו רמה לימודית בעיון ולכזו אש של תורה בבית מדרש.

ר' יוזפא רוזנברג מוכיח עצמו בענק כמג"ש בשיעור המשלב ב-ג ישיבה קטנה. התחיל עם 13 בחורים לפני שבוע והיום יש שם כבר 21 בחורים. הוא מגיש את השיעורים הכי מורכבים בשפה השווה לכל נפש ומצליח להכניס הבחורים לעומק העיון ונוצר ויכוחי אש ממש.

המג"ש של שיעור א' החל עם 11 בחורים לפני שבוע. כעת כבר 14 בחורים. ר' איצ'ה ביין. כולו ספוג בתורה ויראת שמים. מצליח לקחת בחורים צעירים שבקושי ידעו לימוד מה הוא והופך אותם לתלמידי חכמים. יש לו גם את החום המדהים שחשוב לבחור חדש וצעיר בישיבה והכל באווירה החסידית המיוחדת שלו. משלב אידיש ועברית בשיעור וכולם מבינים ונכנסים לעומק. כמובן יודע ללמד עיון ברמה גבוהה ושוב החכמה הגדולה שמצליח להביא זאת לבחורים צעירים.

ההורים בהלם מהמהירות שהילדים חוזרים מאושרים ואומרים שמעולם לא טעמו כך טעם של תורה.

צוות רוחני מגוון.

הרה"ג ר' פנחס שרייבר - ראש ישיבה.

הרב פנחס ליברמן (בן של דניאל הידוע אך פנחס הוא איש אציל מידות ובן תורה אמיתי) משגיח מפארטאגס ועד השעה 11.
a.r. • 0:13‏
הרב קורניק משגיח ראשי(לא זוכר את שמו. משגיח המשך היום.) עושה רושם נפלא אך לא מכיר אותו. חושב שהוא אח של המלמדים מהחיידר.

בן של ר' פיניע שרייבר משגיח רוחני נוסף. אברך זהב טהור. חסידישע ומלא חום ולבביות.

אחה"צ יש מגידי שיעורים. אחד הרב ישראל מאיר גרינצייג ואינני זוכר את השני.

הבחורים הירושלמים ישנים בבית ויש פנימיה לבחורים שמחוץ לעיר.

מבנה הישיבה כבר צר מלהכיל. יש להניח שבזמן הקרוב היא תצטרך לעבור מקום ואולי במקום זה יתחילו הישיבה גדולה לפחות לתקופה ראשונה במבנה זה.
מי שכתב את זה חשב שיקראו את ברצינות??

עקיב'לה
הודעות: 905
הצטרף: 21 יוני 2018, 09:06
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 150 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

למה לא. אלא אם כן אתה חסיד גור. אבל אין כאן שום דבר לא רציני לכאורה

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

לראשונה מאז הפילוג מחסידות גור, צפוי לקיים מחר (שלישי) הגר"ש אלתר קבלת קהל בבית מדרשו ברחוב אלקנה שבירושלים.

בחצרות חסידים מקובל שרק אדמו"רים מקבלים קהל לעצה ולברכה, וודאי כאשר מדובר בקריאת קוויטל שנכתב על ידי החסיד המבקש ברכה.

בחסידויות רבות, קבלת עול האדמו"רות מתבטאת במעשה פומבי של קבלת קוויטלעך מאת זקני החסידות, המקבלים על עצמם את מרות הרבי החדש.

עם זאת, במודעה על קבלת הקהל הצפויה מחר, מכונה הגר"ש אלתר "מורנו ראש הישיבה שליט"א", ולא אדמו"ר כפי שהוא מתעקש לאורך כל הדרך.

במשך שנים רבות סירב הגר"ש אלתר לקבל קוויטל, גם לא מתלמידיו הקרובים. עם זאת, באחרונה כבר הסכים לקבל מאלו שנתנו לו.

מחר, ככל הנראה תירשם אבן דרך נוספת כאשר לראשונה יקבל קוויטלעך באופן רשמי בשעת קבלת הקהל המתוכננת כאמור לאחר תפילת מנחה בבית החסידים.

"כיכר השבת"

0548sd
הודעות: 179
הצטרף: 27 יוני 2019, 02:13
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

יעקב עקיבא כתב:
11 נובמבר 2019, 16:44
מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
11 נובמבר 2019, 16:00
קיבלתי במייל:

מדהים איזה צוות חינוך בחיידר פני מנחם החדש שבשכונת הר נוף בירושלים בהכוונת מורנו ראש הישיבה שליט"א.

וועד רוחני:

הרב יהושע רוזנבוים
הרב יודל מייטלס
הרב שמואל יצחק בראון
הרב ישראל ענדען
הרב ישראל רוזמרין

מנהל החיידר:
הרב יודל מייטלס

מזכיר החיידר:
הרב יהודה זריל

מפקח ומנהל רוחני חינוכי:

הגרפולוג והיועץ החינוכי הרב שמואל יצחק בראון.

מלמדים:

בכיתה מכינה ויקבל ילדים לחלאקה:

הרב שמואל יוסף שלאס (הבדחן. אישיות משכמה ומעלה. זכו הילדים הרכים. הוא אגב מסתובב מאושר מזה שחוזר לגור אחרי שנים שלא הגיע ועוד נהיה רבי בחיידר. אומר לכולם שהוא נהיה *גערע רבי*.

הרב שלאמע מבית שמש

הרב קנפלמכר מבית שמש

שניהם כבר היו עם הילדים שהיו מחוץ לחיידר בשבועיים האחרונים והילדים היו מאושרים מהם גם ברמת הלימוד וגם ביחס אדיר. כוחות חזקים בחינוך ואברכים חסידיים מיוחדים.

2 אחים קורניק חזקים מאוד גם הם מלמדים בחיידר. אני חושב הם מאוסטרליה.

יש עוד אנשי צוות אך אינני יודע עדיין את כל השמות. הסתובבו גם הרבה הורים היום אז לא הבחנתי בכולם מי בצוות ומי מההורים.


גם הישיבה פני מנחם שברחוב אריאל חזקה ביותר. הבחורים שהגיעו משערי תורה שהיא חזקה מאוד, אומרים שלא רגילים לכזו רמה לימודית בעיון ולכזו אש של תורה בבית מדרש.

ר' יוזפא רוזנברג מוכיח עצמו בענק כמג"ש בשיעור המשלב ב-ג ישיבה קטנה. התחיל עם 13 בחורים לפני שבוע והיום יש שם כבר 21 בחורים. הוא מגיש את השיעורים הכי מורכבים בשפה השווה לכל נפש ומצליח להכניס הבחורים לעומק העיון ונוצר ויכוחי אש ממש.

המג"ש של שיעור א' החל עם 11 בחורים לפני שבוע. כעת כבר 14 בחורים. ר' איצ'ה ביין. כולו ספוג בתורה ויראת שמים. מצליח לקחת בחורים צעירים שבקושי ידעו לימוד מה הוא והופך אותם לתלמידי חכמים. יש לו גם את החום המדהים שחשוב לבחור חדש וצעיר בישיבה והכל באווירה החסידית המיוחדת שלו. משלב אידיש ועברית בשיעור וכולם מבינים ונכנסים לעומק. כמובן יודע ללמד עיון ברמה גבוהה ושוב החכמה הגדולה שמצליח להביא זאת לבחורים צעירים.

ההורים בהלם מהמהירות שהילדים חוזרים מאושרים ואומרים שמעולם לא טעמו כך טעם של תורה.

צוות רוחני מגוון.

הרה"ג ר' פנחס שרייבר - ראש ישיבה.

הרב פנחס ליברמן (בן של דניאל הידוע אך פנחס הוא איש אציל מידות ובן תורה אמיתי) משגיח מפארטאגס ועד השעה 11.
a.r. • 0:13‏
הרב קורניק משגיח ראשי(לא זוכר את שמו. משגיח המשך היום.) עושה רושם נפלא אך לא מכיר אותו. חושב שהוא אח של המלמדים מהחיידר.

בן של ר' פיניע שרייבר משגיח רוחני נוסף. אברך זהב טהור. חסידישע ומלא חום ולבביות.

אחה"צ יש מגידי שיעורים. אחד הרב ישראל מאיר גרינצייג ואינני זוכר את השני.

הבחורים הירושלמים ישנים בבית ויש פנימיה לבחורים שמחוץ לעיר.

מבנה הישיבה כבר צר מלהכיל. יש להניח שבזמן הקרוב היא תצטרך לעבור מקום ואולי במקום זה יתחילו הישיבה גדולה לפחות לתקופה ראשונה במבנה זה.
מי שכתב את זה חשב שיקראו את ברצינות??
כולם חוץ משכל טוב ושחר מהפרום הגוראי ובקרוב גם הם יקחו את זה ברצינות

moshe chaim
הודעות: 777
הצטרף: 04 ספטמבר 2018, 17:38
קיבל תודה: 30 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

0548sd כתב:
11 נובמבר 2019, 17:13
לראשונה מאז הפילוג מחסידות גור, צפוי לקיים מחר (שלישי) הגר"ש אלתר קבלת קהל בבית מדרשו ברחוב אלקנה שבירושלים.
בבית מדרשו לימות החול ברחוב אלקנה שבירושלים.

moshe chaim
הודעות: 777
הצטרף: 04 ספטמבר 2018, 17:38
קיבל תודה: 30 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

בחור אמריקאי כתב:
11 נובמבר 2019, 16:42
שמעתי ממקור מוסמך שאנשי הגר"ש מכינים לפתוח ישיבה בבורו פארק, וכבר שכרו בנין עבור הישיבה. אני יודע בפרטית איזה בנין שכרו ושמעתי כן מבעלי הבנין.
בבורו פרק יש הת״ת הישן, ויש כבר שנתיים הת״ת החדש.
בהוראת האדמו״ר שליט״א על חסידיו לשלוח הבנים להת״ת החדש.


בחור אמריקאי
הודעות: 44
הצטרף: 10 נובמבר 2019, 15:55
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי בחור אמריקאי »

moshe chaim כתב:
11 נובמבר 2019, 17:28
בחור אמריקאי כתב:
11 נובמבר 2019, 16:42
שמעתי ממקור מוסמך שאנשי הגר"ש מכינים לפתוח ישיבה בבורו פארק, וכבר שכרו בנין עבור הישיבה. אני יודע בפרטית איזה בנין שכרו ושמעתי כן מבעלי הבנין.
בבורו פרק יש הת״ת הישן, ויש כבר שנתיים הת״ת החדש.
בהוראת האדמו״ר שליט״א על חסידיו לשלוח הבנים להת״ת החדש.
ורוב הילדים בבורו פרק נשארו בת"ת הישן...
אני מדבר מבנין לישיבה, לא ת"ת.

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 828
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 115 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

בחור אמריקאי כתב:
11 נובמבר 2019, 19:06
moshe chaim כתב:
11 נובמבר 2019, 17:28
בחור אמריקאי כתב:
11 נובמבר 2019, 16:42
שמעתי ממקור מוסמך שאנשי הגר"ש מכינים לפתוח ישיבה בבורו פארק, וכבר שכרו בנין עבור הישיבה. אני יודע בפרטית איזה בנין שכרו ושמעתי כן מבעלי הבנין.
בבורו פרק יש הת״ת הישן, ויש כבר שנתיים הת״ת החדש.
בהוראת האדמו״ר שליט״א על חסידיו לשלוח הבנים להת״ת החדש.
ורוב הילדים בבורו פרק נשארו בת"ת הישן...
אני מדבר מבנין לישיבה, לא ת"ת.
בארה"ה קורין 'ישיבה' לת"ת...

בחור אמריקאי
הודעות: 44
הצטרף: 10 נובמבר 2019, 15:55
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי בחור אמריקאי »

אולי בארה"ה אבל לא בארה"ב...

אני גר בבורו פרק. (מהעברית שלי אתה יכול לבדוק...)

moshe chaim
הודעות: 777
הצטרף: 04 ספטמבר 2018, 17:38
קיבל תודה: 30 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

בחור אמריקאי כתב:
11 נובמבר 2019, 20:04
אולי בארה"ה אבל לא בארה"ב...

אני גר בבורו פרק. (מהעברית שלי אתה יכול לבדוק...)
בארה"ב, הרבה אנשים קורין לת"ת 'ישיבה'.
אנשי הגר"ש מכינים לפתוח ישיבה בבורו פארק לבחורים?

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 828
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 115 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

בחור אמריקאי כתב:
11 נובמבר 2019, 20:04
אולי בארה"ה אבל לא בארה"ב...

אני גר בבורו פרק. (מהעברית שלי אתה יכול לבדוק...)
מענין מאוד.
אני דוקא שמעתי מכמה אנשים מבארא פארק, שמקובל שם לקראת לתלמוד תורה בשם 'ישיבה'.
ואילו ישיבה מכונה 'מתיבתא'.

כנראה שיש כאן איזה טעות.

אנא עבדא
הודעות: 185
הצטרף: 28 אפריל 2015, 17:53
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: אשכול נקי - עדכונים מהנעשה במוסדות מורנו הגר"ש אלתר שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי אנא עבדא »

קונטרס הלכתי בענין הפילוג בגור
https://drive.google.com/file/d/1iCtCgm ... W-ki8/view

נעול