סערת הרב פירר

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

עקיב'לה
הודעות: 820
הצטרף: 21 יוני 2018, 09:06
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

עומד להיערך אירוע גדול בתל אביב לטובת עזרה למרפא עם הרבה זמרים, וכשנודע שהרב פירר ביקש שלא יופיעו זמרות, ביטלו כוכבי זמר חילוניים את השתתפותם, וכל הארץ רועשת סביב ''סערת הרב פירר'' זה לכאן וזה לכאן.

עקיב'לה
הודעות: 820
הצטרף: 21 יוני 2018, 09:06
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

והנה מאמר שפורסם אודות סערה זו:

עשרות שנים, בשעה בה אתם הולכים לישון, הרב אלימלך פירר עוד יושב עד השעות הקטנות על בדיקות רפואיות של אנשים רבים שאין לו צל של מושג מי הם. בסוף הוא ילך לישון קצת, עד תפילת שחרית שלאחריה הוא מיד ימשיך בקבלת הקהל, זו שאינה נגמרת לעולם.

כל אבחנה שלו היא חיים, כל עצה שלו היא עולם ומלואו לחולים ובני משפחותיהם. בו בזמן, יפעלו מאות מתנדבי העמותה שלו, עולם החסד הבלתי נתפס, בסיוע לנזקקים ומוגבלים.

האיש, שהשכלתו הרשמית היא בישיבה בבני ברק, מחזיק בידע רפואי מתקדם שפרופסורים רבים רק חולמים עליו. מדי יום הוא יכוון ויציל, יסייע בהטסת חולים וידאג לקחת אותם למקום הנכון ביותר בעולם לרפא את המחלה שלהם. הוא יתפוס בדיקות שאמרו משהו אחד, ויוכיח שעוד פרט אחד יכול להפוך חוסר תקווה לאור גדול.

הוא לא ייקח אגורה מאלו שהוא מציל את חייהם ודואג להם. הוא גם לא יברר אם הם חרדים או חילונים, ערבים או יהודים, בטח שלא גבר או אישה.

אבל יש דבר אחד שחשוב שתדעו עליו, דבר שחור שמעיב על כל פעילות הצלת החיים שלו, משהו מאוד מאוד שחור בקורות החיים שלו –

הרב אלימלך פירר הוא דוס. חרדי שחור. ממש חסיד, עם חולצה שחורה, מכנסיים לבנות ופיאות מסולסלות שגם מגולגלות סביב האוזניים. הוא שומר על ההלכה ומקפיד על כל תג.

וזה בלתי נסלח בציבוריות הישראלית כנראה.

בחודש הבא אמור להתקיים ערב הצדעה ל'עזרה ומרפא' ולרב פירר. כן, זה שלא מקבל אגורה מאלו שהוא מסייע להם, ושלא מקבל תקציב להחזקת אימפריית העזרה שלו.

אל האירוע הזה באו זמרים ותזמורות, הרכבים ואישי ציבור. גם נשיא המדינה אמור להגיע.

אבל אז התברר הנורא מכל – אין זמרות על הבמה.

זה לא שהאירוע לגברים בלבד, זה לא שאין בו נשים שמנגנות בתזמורות השונות, ואפילו אחת ממנחות הערב אמורה להיות אישה. מפיק האירוע הבין שלרב פירר יהיה קשה לעבור על סעיף הלכתי בתורה שהוא מקפיד עליה, ובלי רעש גדול פשוט חשב שאם משינה יכולים לעשות הופעה ולארח זמרים בלי נשים, ואם שלמה ארצי ושלום חנוך, ואם סטטיק ובן אל (אם אתם לא מכירים את השמות, זה טוב) יכולים כולם לעשות ערבי ענק בלי זמרות, אז גם הוא יכול. אז הוא חשב.

אבל הרצון הטוב הזה התפוצץ לו מול העיניים.

בזה אחר זה הפך הרב פירר לדמות חשוכה ושטנית בידי כאלה שאולי יש להם קול טוב והם עושים או עושות מזה כסף לא רע, אבל בחיים שלהם הם לא היו ערים יומיים בהתנדבות כדי להציל חיים של אדם שהם לא מכירים ולא יכירו ושגם לא ישלם.

עילי בוטנר, מוזיקאי שהיה נחשב לכזה עם לב רגיש, הביע שמחה להופיע בערב הזה בדואט עם אחד מחברי ההרכב שלו. לא הייתה לו בזה כל בעיה. כי אכן, לא בכל הופעה יש גם זמרים וגם זמרות. ברגע שהוא ראה את הפרסומים והבין שהסיבה היא בשל כיבוד שמירת ההלכה של הרב פירר, פתאום זה לא בסדר. הוא ביטל בקול רעש גדול. עכשיו הוא מוכן להופיע רק אם הרב פירר יזמין אותו לצד זמרת. אם הרב פירר יסרב להתחנך על ידו, הוא לא יופיע. נקודה. כמותו גם עוד כמה אמנים שבלי כפייה חילונית לא מתפשרים.

המוזיקאי אלון עדר אמר שהוא מעריך בכל לב את פועלו של הרב פירר והוא אף נעזר בו בעבר, אבל אותו לב לא מאפשר לו לעלות על במה כזו. זו גסות רוח וצביעות הזויה. אין מילים לגועל הזה שיוצא מכביכול אנשי תרבות.

לבוא אל הרב פירר ולקבל מ"הדוס החשוך" הזה סיוע בהצלת חיים של אחד מבני המשפחה – אתם יכולים, בלי לבדוק על איזה הלכות הוא מקפיד. אבל לשיר לו בלי להכריח אותו לשמוע זמרת שרה – זה חסר סיכוי.

עכשיו גם נשיא המדינה פתאום צריך "לבדוק" את הנושא. כי בטח לפני שהוא מגיע לאירועים למגזר הערבי – שבהם, וגם מחוצה להם, הוא נואם על כבוד וסובלנות לשומרי האיסלאם – הוא מבקש לבדוק את הוראות דתם.

אז בואו נניח את זה על השולחן:

אם הרב פירר לא היה דוס חשוך שמקיים כל תג בהלכה ובתורה, הוא לא היה הרב פירר. הוא היה ד"ר פירר. במקום לענות לטלפונים חשובים ב- 4 לפנות בוקר, לפעמים גם בשבת, בדירה הפצפונת העתיקה והדחוסה בבני ברק, הוא היה יושב בסביון או קיסריה, או בכלל בחו"ל בבית ענק, ועושה לכם טובה שהוא נותן לכם כמה דקות תמורת אלפי דולרים.

את ד"ר פירר לא הייתם מעזים לשאול מה הוא שומר ומה לא, מה הם הקווים המוסריים שלו אם יש לו בכלל. הייתם משלמים וסותמים. והוא גם היה ישן טוב. עזרה בהטסה? זה כבר תשלמו מחיר מלא בחברות שעושות את זה.

אבל הרב פירר? דוס חשוך, אם הוא לא ישמע נשים בגלל איזו הלכה ישנה שלא מתאימה לכם, שיחפש.

אם הוא לא היה מתייחס ברצינות לכל תג והוראה, הוא לא היה הרב פירר שעקף במידה מסוימת את הרפואה בכך שהוא מסתכל מחוץ למסגרת. בוחן כל פרט, לא מתעלם מדבר בתוצאות בדיקות. חוסר החיפוף זה בדיוק מה שהפך אותו ליועץ הרפואי המבוקש ביותר בארץ, על אף שמעולם לא למד רפואה באופן רשמי. ואת זה אתם רוצים שיזרוק.

אז בואו קבלו עובדה. הרב פירר לא הדוס החשוך היחיד. כמעט כל ארגוני החסד בארץ הם מייסודו של דוס חשוך, שלא ישן יום ולילה וגם לא מקבל על זה אגורה מכם.

עד שלא יעמוד וישמע את זמרות ישראל בזו אחר זו, לכו על חרם "צרכנים", אל תבקשו סיוע בשום מקרה. גם לא בהצלת חיים. אל תקחו כלום מ'יד שרה', שהעומד בראשה הרב לופוליאנסקי גם לא שומע שירת נשים. צריכים אפילו את השירותים הפשוטים של 'יד שרה'? קביים? כיסא גלגלים? עזרה לסבתא? תקנו בחנות. המדינה לא נותנת. וזה חוסך לה מיליארדים. יש לכם חלילה קרוב שמתמודד עם סרטן או ילד מיוחד, חולה שאתם רוצים להגשים לו משאלה או להסיע אותו? אל תחשבו אפילו על 'עזר מציון'. המייסד, הרב צ'ולק, גם לא שומע שירת נשים. יש לכם חולה שזקוק לכליה? הרב הבר מ'מתנת חיים', שכבר הציל מאות, גם הוא דוס חשוך שלא שומע שירת נשים.

העיקרון ברור. הצביעות, הרשעות והגועל זועקים. אנשים יכולים למסור את הנפש למען הזולת עשרות שנים לילה ויום, אבל הקפדה שלהם על הלכה, הקפדה שלא פוגעת באיש או אישה, כבר אסורה להם.

ועומד אפי הרשקוביץ, יהודי יקר שנותן את כל כוחו כיו"ר אגודת ידידי עזרה למרפא, הגם שדרך חייו שונה לחלוטין מזו החרדית, ונאלץ להתגונן ולהזדעזע מהרדיפה של כתבי רכילות, שפתאום הופכים לאנשי היושר והצדק, וזמרים שנהיים לאנשים מלאי טוב.

אין יותר מתאים לאלו ממילות השיר הישראלי של יענקל'ה רוטבליט ויזהר אשדות:

"אחרי ככלות הקול והתמונה
מישהו יכול לשאול בלי כוונה
מתי בפעם האחרונה
עשיתם משהו בשביל מישהו?"

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

מעוותים לגמרי, השכל הישר כנראה הולך ונעלם מהנוף לתמיד.

(אם אני הייתי הרב פירר, הייתי מודיע שכל הצועקים למיניהם מוכבדים להפסיק להתקשר אלי [באמצע הלילה]
אבל כנראה שלכן אני באמת לא הרב פירר...)

סמל אישי של משתמש
ביטחון
הודעות: 1390
הצטרף: 18 אפריל 2018, 11:46
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

גשייד במאמר חזק. כל מילה פנינה (מתוך בחדרי):

בעיתון ישראל היום מציגים את התמיכה הגדולה לה זוכה הרב פירר בציבור הכללי אחרי ה"עליהום" על מופע המחווה לשלמה ארצי באירוע ההתרמה לעמותת "עזרה למרפא", בעקבות ההחלטה שלא להשמיע שירת נשים.

בעיתון מספרים בעמוד הראשי על כך שאמש יצאו אמנים מוכרים וגורמים נוספים להגנתו של הרב פירר, העומד בראש העמותה.

חלק מהאמנים, נכתב בעיתון, דוגמת עידן עמדי וקובי פרץ, אף אמרו כי ישמחו להופיע בהתנדבות באירוע.

בנוסף, עוזרו ודוברו של הרב אלימלך פירר-מנחם גשייד כותב מאמר מיוחד ל'ישראל היום'- בעקבות הסערת: "לא יום ולא יומיים, לא שבוע ולא חודשיים, לא שנתיים ולא שני עשורים. במשך ארבעה עשורים תמימים, היהודי הזה עוזב את ביתו באשמורת הבוקר ושב מאוחר בלילה, ממוקד בשליחות שקיבל על עצמו: לסייע לכל הפונים והפונות לעזרתו לאחר ששירת חייהם הופסקה באחת" מספר האיש הקרוב לרב.

"אורח חייו מעולם לא היה חלק מפסיפס שליחותו" כותב גשייד ומתייחס לטענות ההדרה, "ב'עזרה למרפא' יש יותר מנהלות ממנהלים, גדודי מתנדבות, ומאות חולות וחולים שאורח חייהם אינו רלוונטי למקום".

משרדו הצנוע של הרב הוא המקום שבו הנקודה הכי פנימית וכואבת פוגשת את המציאות המרה, ומשוועת לתיקונה. ואז ביום בהיר אחד, מישהו החליט להפיק את פסטיבל הצביעות הענק בארץ, על חשבונם של מאות אלפי חולים". כותב גשייד בכאב.

"הוא נטל בזדון את המקום הזה שכולו טוהר, עזרה הדדית, אכפתיות, קירוב לבבות ושילוב ידיים, והחליט לנסות להעלות אותו על מזבח פופוליזם רדוד וזול. הוא מנסה לכפות על היהודי שמקשיב להכי הרבה אימהות בוכות - להאזין לקולה של זמרת, בניגוד לנכתב בהלכה היהודית שעליה הוא מקפיד".

"הטרגדיה אינה בדרישה המופרכת" כותב גשייד, "כי אם בצביעות, בשיח השקרי והמביש, ובניסיון לעשות "סיבוב" על מלאכת הקודש שלו. השלב הבא הוא להכריח אותו לערוך אירוע התרמה בעיצומה של שבת עם תקרובת לא כשרה".

גשייד, שצמוד לרב פירר במשך שנים רבות, מוסיף: "רק מי שמעולם לא שמע "קונצרט" יללות בכי של ילד חולה, אמא מוטרפת מדאגה ואבא חסר אונים; מי שלא ישב מול נערה שאישוניה הוכפלו, שעיניה נראות כיוצאות מחוריהן, בוהות באוויר ומנסות לאתר כל זיק של תקווה - יכול להעלות בדעתו שאת המנגינה הנפלאה הזו של העזרה וההתמסרות שעליה מנצח הרב פירר - מישהו יוכל להפסיק. לא ולא!"
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

הרב אלימלך פירר ביטל את האירוע התרמה. jdn

באירוע שהיה מיועד לציבור הכללי תוכננו להופיע זמרים מהמגזר הכללי, אך בהתאם לגדרי ההלכה לא תוכננו להופיע זמרות באירוע,
בעקבות כך החל מסע השמצות נגד הרב פירר, שבסופה החליט הערב לבטל את האירוע. מנגד: רבים מכל המגזרים הביעו תמיה בפירר

בעקבות מסע השמצות שהוא עובר בימים האחרונים, החליט העסקן הרפואי אלימלך פירר לבטל אירוע התרמה שתוכנן עבור ארגון 'עזרא למרפא' המציין בימים אלו 40 שנה. באירוע שהיה מיועד לציבור הכללי תוכננו להופיע זמרים מהמגזר הכללי, אך בהתאם לגדרי ההלכה לא תוכננו להופיע זמרות באירוע. בעקבות כך החל מסע תעלומה נגד הרב פירר, שבסופה החליט הערב לבטל את האירוע.


פירר שלח הערב מכתב לאפי הרשקוביץ', יו"ר עמותת ידידי העמותה: "אבקשך שלא לקיים את מופע ההתרמה. מעולם לא התערבתי ולא עסקתי בארגון ערבי התרמה. האגודה זכתה לשרת עד היום יותר ממיליון אנשים. אני שואב כוחי מההלכה, אני גאה באורח חיי ודבק במשימת חיי: הצלת חיים ואהבת הזולת, השונה והאחר".

מנגד, יצוין שהרב פירר זכה לגיבוי נרחב בקרב רבים במגזר החילוני, שסירבו להצטרף לכפייה החילונית. במשך השבוע הוא קיבל מכתבים מאנשים רבים, למשל מנשיא ביהמ"ש העליון לשעבר אהרן ברק שכתב לו ברכה חמה לפועלו השיוויוני למען כלל ישראל, הוא קיבל מכתב מחתן פרס נובל פרופ'*אומן, מפרופסור מרדכי שני, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות וביה"ח שיבא. ורבים נוספים.

אתמול יצא היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה וינשטיין, להגנתו של הרב שנחשב למקורבו. "אני מכיר את הרב פירר זה כ-30 שנה ועוקב אחר פעילותו הבכורה באדיקות רבה", כתב וינשטיין במכתב פתוח. "אני עצמי העברתי במשך השנים מאות מקרים לטיפולו של הרב פירר. טיפול שמצטיין בבקיאות רפואית מופלאה ובאנושיות אין קץ. הרב פירר מעולם לא הבחין בין דתי לבין מי שאיננו כזה; בין יהודי לבין מי שאיננו כזה; בין גבר לבין אישה".

במפלגת האיחוד הלאומי הגיבו הערבעל ביטול מופע ההוקרה לרב פירר: "הטרלול הליברלי ניצח. ביטול ערב ההתרמה למפעל החסד האדיר של הרב פירר הוא נקודת שפל בחברה הישראלית. כל אחת ואחד מאזרחי המדינה צריך לחוש היום בושה וכלימה על ביזוי גומל חסד ענק, שהציל ממוות מאות אלפים ללא שום הבדל, ושכל חטאו הוא אורח חיים של אדם דתי הפועל על פי ההלכה היהודית. אנחנו מתביישים".

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

מתוך הידברות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עקיב'לה
הודעות: 820
הצטרף: 21 יוני 2018, 09:06
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

ותעשיית המוזיקה ה''חסידית'' תמשיך להזרים מיליונים לכיסו של הגיטריסט אבי סינגולדה, זה שהעז להחרים את הרב פירר. אם החרדים לא יוצאים בחרם גורף נגד סינגולדה, זו תהיה הוכחה ברורה לרפיסות וחוסר עמוד שידרה

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
הודעות: 479
הצטרף: 18 ינואר 2019, 02:10
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

עקיב'לה כתב:
04 נובמבר 2019, 23:49
ותעשיית המוזיקה ה''חסידית'' תמשיך להזרים מיליונים לכיסו של הגיטריסט אבי סינגולדה, זה שהעז להחרים את הרב פירר. אם החרדים לא יוצאים בחרם גורף נגד סינגולדה, זו תהיה הוכחה ברורה לרפיסות וחוסר עמוד שידרה
ובכן אני מחרים בזאת את אבי סינגולדה, ומבטיח כי לא אזמין אותו לחתונות לחתונות ילדי.
רק קודם כל תגיד לי מי זה, פעם ראשונה שאני שומע את השם הזה....

סמל אישי של משתמש
ביטחון
הודעות: 1390
הצטרף: 18 אפריל 2018, 11:46
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

ארגוני הנשים (בצווחה): "אנו דורשות למחוק מספר הפסיקה החרדי שולחן ערוך את הכינוי 'גבר' לתרנגול! הרי יש גם תרנגולות, למה אין להן את הכינוי 'אשה'???"

הארגונים דורשים עוד, בשם השוויון, כי תהיה גם אשה חרדית שתעסוק בייעוץ רופאי בדיוק כמו הניסיון והרקורד של פירר, "ולא, נסגור את המוסד הרפואי הזה ששמו פירר".
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

עקיב'לה
הודעות: 820
הצטרף: 21 יוני 2018, 09:06
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אבי סינגולדה הוא גיטריסט שמנגן בכל אלבומי המוזיקה החרדית.

חמו
הודעות: 520
הצטרף: 01 יולי 2015, 14:36
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי חמו »

מה עוזר לי כל המאמרים בעיתונות החרדית ? לשכנע את המשוכנעים ?

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 755
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 31 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

חמו כתב:
05 נובמבר 2019, 13:56
מה עוזר לי כל המאמרים בעיתונות החרדית ? לשכנע את המשוכנעים ?
הגם שזה באמת לא עוזר, אבל בבחי' אל תמנע טוב, מצו"ב מאמר מעיתון יתד נאמן דהיום:

עורך יתד נאמן הרב ישראל פרידמן במאמר מערכת חריף בעקבות ביטול האירוע של הרב אלימלך פירר:
"הפיררים, הצ'ולקים ושאר ראשי ארגוני היעוץ והחסד, רובם ככולם הם אנשים חרדים. למה? כי בהעדר חיים על פי תורה והשקפת התורה, לא יכולים להיות כאלה"

פיגוע הטרור הליברלי ברב אלימלך פירר, הוא הסלמה נוספת במלחמה של העם הישראלי בעם היהודי. הרב פירר ביטל את האירוע שניסתה לארגן עבורו "אגודת הידידים" של עזרה למרפא כדי לאפשר לו להגדיל את מעגלי החסד, כי אין לו זמן להתעסק עם רשעי לב טורדניים ומררתם, אין לו דקה פנויה כי אנשים שזקוקים לו מחכים. אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהכפייה החילונית הסתערה והעלתה את רף הדורסנות חסרת תקדים על אזרחי ישראל. כבר תקופה ארוכה ננעצים שיני הדחפור הרוחני באורח החיים של תושבי ארץ הקודש. מה שהחל ביללות בכייניות של חתול שורט "אכלו לי, שתו לי, מדירים אותי", הפך לשיניים מושחזות של אריה דורס. בסיוע מערכת משפטית בעלת אג'נדה שמנסה לעקור את כל קודשי ישראל מחיי העם היושב בציון, הם מנסים לכפות לגיטימציה לאורח חיים אנומליים ולהרס הבית היהודי. מדובר במערכת טרוריסטית של ממש שבאיצטלה של נאורות ובתמיכה של תקשורת מגוייסת, הם אינם חדלים לשיר את שירי הארס. מי שאיננו מוכן לשיר איתם, אחת דתו. מי שאינו מוכן לענות אמן בעל כורחו, מוקע על עמוד הקלון התקשורתי ומנודה מתוך קהלם וחברתם.

הפרשה התפרצה כהר געש בדיוק בעיתוי מתאים ותואם, כי אותם טרוריסטים-רוחניים פועלים בדיוק בשיטות של דור הפלגה. לבוני מגדל בבל היתה אג'נדה ברורה, והם ניסו לכפות באלימות את כל העולם לקבל אותה להתנהל על פיה. הם היו "הקומוניסטים הראשונים", כפי שאומר המדרש בבראשית רבה ל"ח ו': "מה שביד זה ביד זה, ומה שביד זה ביד זה" ומוסיף בעל המתנות כהונה: "אחוזים יחד בשותפות אחת וכיס אחד לכולם". הם כפרו בבורא עולם ר"ל והארץ היתה "דברים אחדים". מסביר רש"י: "אמרו, אחת לאלף ותרנ"ו שנים הרקיע מתמוטט כשם שעשה בימי המבול, בואו ונעשה לו סמוכות". במקום להפנים שבגלל שהם מילאו את הארץ חמס, בגזל וחיי תועבות, האזהרה של נח התקיימה והקב"ה הביא מבול, הם חיפשו הסברים בדרך הטבע. הם חישבו ומצאו שהמבול הגיע בשנת 1656 לבריאת העולם ולכן הסיקו שכל 1656 שנים מגיע "אסון טבע" וצריך לעשות חיזוקים לשמים. היתה להם אג'נדה ואידיאולוגיה של כפירה, והם גם ניסו לכפות אותה. מי שסרב ללכת עם הזרם, לא הוגלה לקפוא בסיביר אבל נזרק להישרף בכבשן האש!

מרנא הנצי"ב זצוק"ל מסביר זאת ב"העמק דבר" על המילים "פן נפוץ על פני הארץ": "חששם היה שלא ייצאו בני אדם מדעה זו ויהיו במחשבה אחרת ועל כן היו משגיחים שלא ייצא איש מישוב שלהם. ומי שסר מדברים אחדים שביניהם, היה משפטו לשריפה כאשר עשו לאברהם אבינו".

אנשי הטרור הליברלי שבונים את מגדל בבל המודרני כדי להילחם בקב"ה, פועלים בדיוק כמו דור הפלגה של אז. יש להם אג'נדה מעוותת שבדו לעצמם והם מנסים לכפות אותה באלימות חברתית. הם מפעילים משטרת מחשבות, ומי שמעיז לחשוב ולהתבטא אחרת מהם, דינו לשריפה במדורת האוטו-דה-פה של דעת הקהל. גם אם אתה הוא הנורמלי שחושב בדיוק כמו שחשבו אבותיך ואבותיהם, אתה חייב להצהיר בפומבי שאתה לא. אנשי תקשורת חוששים להשמיע את קולם ומעקמים קו. פוליטיקאים מפחדים לבטא את דעתם. זמרים רבים, כמו במקרה של הרב פירר שחוג הידידים שלו החליט לקיים עבורו אירוע התרמה שיסייע לו להמשיך בפעילות החסד העניפה שלו, ללא שירת נשים, מפחדים להתייצב כחומה מול הטרור הליברלי, מחשש לפגיעה ב"תדמית הכביכול הנאורה" שהיא תרמית, ומחשש לאובדן פופולריות.

הרב אלימלך פירר יו"ר "עזרה למרפא", הוא איש שכל עולמו הזולת. מדובר באדם שאין לו שעה, ואין לו לא יום ולא לילה. בלהט העשייה למען הזולת, ה"אני" שלו נמחק לגמרי. כשמדובר בהגשת סיוע ויעוץ, הוא אינו מבדיל בין איש לאישה, בין דתי לחילוני ובין יהודי לשאינו בן ברית. כל אדם שנברא בצלם, זוכה לדלת ליבו הפתוחה לרווחה, לידע המקצועי שלו שעולה לא אחת על זה של גדולי הרופאים המומחים שמתייעצים עמו, ולקשריו חובקי תבל אותם הוא מגייס לרווחתם ולרפואתם של החולים ומשפחותיהם. אבל אי אפשר להיות הרב פירר שאינו מדיר נשים מחסדיו הרפואיים, בלי להיות הרב פירר מדיר שירת נשים. האמונה שגורמת לו להיות איש שכולו חסד, היא אותה האמונה שלא מאפשרת לו להאזין או לאפשר לנגן באירועים שנעשים למענו שירת נשים. הדת והשקפת העולם שגורמים לו לנתב את כל ישותו למען האחר כשהוא עצמו נשאר שקוף, רואה ואינו נראה, הם הדת והשקפת העולם שמדירה איסורי שו"ע מחייו. המנוע שמפעיל את המכונה האנושית המופלאה הזו ששמה "הרב פירר", זה אותו מנוע שמשתיק שירת נשים! וכאן מגיעה הקביעה הקשה, האמיתית, הנוקבת והכואבת: כשאין יראת אלוקים במקום הזה, לא יכול לצמוח הרב פירר!

הפיררים, הצ'ולקים ושאר ראשי ארגוני היעוץ והחסד, רובם ככולם הם אנשים חרדים. למה? כי בהעדר חיים על פי תורה והשקפת התורה, לא יכולים להיות כאלה! המיקרוסקופ לא יהיה רגיש דיו כדי לרדת לעומקו של המושג "חסד". לא מספיק כאן להשחיז את העדשות, נחוצות כאן כמה הגהות דקדקניות בהשקפת עולם ובאורח חיים:

אמנם גם בקרב הציבור שאינו שומר תורה ומצוות, רואים ביטויים חיצוניים של אלטרואיזם, זולתיות, עשייה עניפה למען הזולת. פעמים מדובר באנשים טובי לב, שעושים טוב כי הם נולדו עם רצון להטיב. אבל לא מדובר באידיאולוגיה, לא בעבודת מידות אלא בתכונה מולדת. אמנם, לעתים, מדובר בעשייה גדולה וחשובה, אבל מקור ההערכה של הציבור למעשים אלו, כמו גם המנוע המפעיל אותם, שונה בתכלית. העשייה הזו למען הזולת, נובעת מצורך פסיכולוגי בנתינה, כמו שקובע מידרג המניעים של מאסלו. היא יכולה לנבוע גם מחוסר יכולת אנוכית לצפות במסכנות – ככדור הרגעה למצפון. ובכלל, חברה מתוקנת שואפת לקיום יומיומי רוגע. היא משתיתה את אורחותיה על יחסי קח-תן. כל השקפת עולמה נסובה סביב זה. גם יצירת מנגנוני סיוע לנזקקים, יונקת משורש זה. "אני עוזר היום, כדי שאם אצטרך יעזרו לי מחר".

עד היום, איש לא הנפיק תעודת ביטוח לשלווה. משום כך, כדי לרכך נפילות עתידיות וכמגננה מפני יום שחור ח"ו, נוצרים מפעלי סיוע. לעוסקים בזה, לעתים, יש גם דיווידנדים של כבוד. הם מועלים על נס, מצוינים לשבח ומונצחים על לוחות שיש. משום כך, כל מי שמרגיש את עצמו שהוא משהו, תורם את שמו לנשיאות או לאגודת ידידים של ארגון כלשהו. נכון, נעשים הרבה מעשים גדולים, ראויים לשבח כשלעצמם. אבל המנוע של הפעילות הוא אגוצנטרי. יצירת מערכות גיבוי ליום של תקלה באושר, חלילה וחס. הנתינה הזו, אינה נתינה בלבד. היא גם קבלה, לקיחה. גם אם מדובר בלקיחה באשראי, שזמן שהפירעון שלה אינו ידוע – והלוואי שלא יבוא. הנתינה הזו, זה לא חסד, זו פילנטרופיה! כך במקרה הטוב, במקרה הגרוע זה פשוט אינטרס פוליטי, הבטחות מפלגתיות למשל, שנועדו לקושש השפעה וקולות.

לא זה החסד של הרב פירר ו"עזרה למרפא". אין זה החסד של "עזר מציון" של הרב חנניה צ'ולק ושאר הארגונים הרפואיים כמו "מגן לחולה" של הרב בנימין פישר. זה לא המנוע של ממלכת הצדקה "קופת העיר", זה לא סוד הנתינה של "זכרון מנחם", זה לא דופק הלב של "חסדי נעמי" ושאר ארגונים הפועלים כזרועות של חסד בתחומים רחבים של החיים כמו "ידידים", "יד שרה", "זה לזה" ועוד. החסד היהודי הוא ביטול האגו. החסד היהודי חושב בערוץ אחד בלבד: הזולתיות. הזיק הזה של החסד, הוא ניצוץ של נשמה יתרה שנובעת מהשקפת עולם איתנה מיציקת בטון: "עולם חסד ייבנה". זה לא כדי שזה יחזור אלי כבומרנג של הטבות, אלא מתוך רצון להידמות לבורא עולם – "מה הוא אף אתה":

"ע"י החסד האדם מעמיד את עצמו מעל לגדרי האנוכיות המקננת בכל הנבראים, כי בכולם מצויה הנטייה לקיום עצמם. יסוד האנוכיות טבוע גם באדם, כמו בכל שאר באי עולם, ובכל פעולותיו המכוונות לטובת עצמו אין הוא נבדל מהם. רק במעשים של חסד, הנעשים בלא תערובת של חשבונות עצמיים ובלא לחץ של חוק חיצוני או פנימי, מתגלה האדם שהוא מסוגל לפעולה חופשית, הנובעת ממקור רוחני טהור. מכיוון שבחושיו של בשר ודם אין מקור למידה זו, הרי מתחייב שהמקור הוא ביוצר האדם… נמצא שבכל גילוי של מידת החסד יש הוכחה לתחילת הבריאה. וכמו שהבורא התחיל בבריאת עולמו בטרם היה כל חוק שחייב את הדבר, אף האדם, כשהוא עושה מעשה חסד ללא כל דחיפה מחייבת, הוא מתחיל מנקודת הבראשית שבה הוא מתדמה ליוצרו, וצלם הא-לוקים שבו מבהיק בכל זיוו" (רבי יוסף ליפוביץ זצוק"ל, הקדמה למגילת רות).

ארגוני החסד הגדולים של הציבור החרדי שמעניקים את שירותיהם ללא הדרה וללא אפליה לכל המגזרים, זכו להכרה של מדינת ישראל שהעניקה להם את פרס ישראל. אבל ההכרה הממסדית בחסד של הרב פירר, על מעשיו הדגולים ומפעלו הכביר, אינה מכירה בחסד האמיתי שבו, שלא זכה לשום הכרה גם בעת הענקת הפרס. ההכרה שלהם נובעת כתודה על שהוא נותן, כהוקרה על שיש ממי לקחת. הנתינות שלהם הן לקיחה, כדי לעודד, כדי שיהיה מי שיושיט יד במקרה הצורך, ח"ו.

מי שרוצה להכיר ולהוקיר את החסד של הרב פירר, צריך לזהות את הדלק המפרנס את מעשיו. הוא צריך להבין שפעולותיהם הבלתי נשכחות של הד"ר רוטשילדים זצ"ל ויבדלחט"א הפיררים והצ'ולקים, הם חלק ממכלול, מפאזל רב חלקים. הם עושים את מה שהם עושים, לא לשם מטרה, אלא כחלק מייעוד. זה לא הומניזם, זו מצווה והידבקות במידותיו של הקב"ה. ישראל גומלי חסדים הם – אבל זה רק פן אחד מהמכלול: מי שמוקיר את החסד הזה, חייב להוקיר גם את מה שהרב פירר עושה בשעה 7.00 בבוקר כשהוא עטור בטלית ותפילין. מי שמעריך את החסד של ארגוני החסד, חייב לבטא הערכתו גם למה שהם עושים ונזהרים ביום שבת קודש או כשהם קובעים עתים לתורה ולהפנים שזו שירת חייו של הרב פירר גם כשהוא מדיר שירת נשים! זה אותו מנוע שמניע, זה אותו נתיב המראה רוחני אל על. החסד הוא רק פן נוסף, גם אם רחב ידיים, חובק זרועות ושופע אהבת אדם, מבית היוצר של "ישראל, רחמנים ביישנים וגומלי חסדים".

הטיב להגדיר זאת רבי מאיר ליהמן זצ"ל בביאורו להגדה של פסח (עמ' ק"א): "אהבת האדם, גמילות חסדים – יסודות נעלים הן. כל יהודי מאמין חייב בקיומן. אך אל לנו לראות את כל תוכן חיינו – בהן בלבד! אם יפזר האדם את כספו לצדקה מלוא חופניו, אך גם חילל במזיד את השבת – הריהו מחויב מיתה! מסירות נפש עבור הזולת – אין בה כדי לכפר, למשל, על אכילת מאכלות אסורות! ידענו! השקפות אלו אינן תואמות את 'רוח זמננו', ההמון הנבער מדעת לועג להן! אולם גם השקפותיו של אברהם אבינו לא תאמו את רוח זמנו".

אי אפשר לבודד רכיב אחד מהפאזל, כדי להוקיר איש חסד. אסור לתלוש דף אחד, מתוך הפרוטוקול השלם, זה עיוות. כשהעניקו בעבר את הפרס לרב פירר, הוא לא זכה להערכה על מה שהוא באמת. הם לא מעריכים את הרב פירר בגלל מה שהוא מייצג, אלא בגלל מה שניתן לקבל ממנו! בסערה הצבועה והמלאכותית של הדרת שירת הנשים באירוע של אגודת ידידי "עזרה למרפא", המיליטנטיות העומדת מאחורי הטרור הליברלי הוכיחה בצביעותה שאפילו כשסוף סוף יש להם הערכה ואהבה לחרדי אחד, גם היא באה מאינטרס, ממקור נמוך וממקום כדאיניקי, הערכה ואהבה שתלויים בדבר. מה ביני לבין אחי!

דבר אחד בטוח: שנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים היא מחלת נפש חשוכת מרפא. הויכוח בסוגיה הפיקטיבית של "הדרת נשים" באירוע של ידידי עזרה למרפא, לא שייכת למחלקת הפילוסופיה אלא למחלקת הפסיכיאטריה! אם הרב פירר היה יכול, הוא היה מטפל גם בה. אירוע מתקיים, אירוע מתבטל, שנאת ה"ואנשכנו" לעולם עומדת. רפואה שלמה.
אין כלום כי...

יוסי 1
הודעות: 192
הצטרף: 27 יוני 2018, 18:21
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 »

יש כאן בעיה אמיתית.
שמעתי היום את בן כספית והדבר הראשון שקפץ לו לומר זה "אנחנו לא עגלה ריקה. יש לציבור החילוני עקרונות שמקודשים לו לא פחות מאשר לציבור החרדי."
והשילוב של כל המאבקים האלה הוא בין שדולת הנשים שממונת על ידי הקרן החדשה עד לרפורמי אמריקה שמעוניינים בכילוי היהדות וזכרה.
והן רוכבות על האגו של החילוני המצוי שכשהוא שומע שבאירוע שמזמינים אותו לא יופיעו נשים בגלל שחרדי ביקש זה מיד עושה לו ריאקציה:
"הלו, גם לי יש דעה".

חמו
הודעות: 520
הצטרף: 01 יולי 2015, 14:36
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי חמו »

חברה לעבודה.
להעביר לכל אנשי הקשר, וזה יהיה תשובתנו לכל עוקרי הדת !!
https://www.charidy.com/rabbifirer

אאב
הודעות: 25
הצטרף: 23 אוגוסט 2017, 00:49
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי אאב »

מוזר שזה לא ממריא אפילו להגיע למיליון.

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
הודעות: 479
הצטרף: 18 ינואר 2019, 02:10
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

אאב כתב:
06 נובמבר 2019, 15:17
מוזר שזה לא ממריא אפילו להגיע למיליון.
אכן מוזר, אבל מצד שני כל הכבוד לכלל ישראל שאפילו שכבר נקעה נפשינו מהמצינגים למיניהם בכל זאת יש תורמים ותרומות.

חמו
הודעות: 520
הצטרף: 01 יולי 2015, 14:36
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי חמו »

זה לא ממריא כי לא היה הכנה מוקדמת, וגם אין את החיילים שיש למוסדות שלנו.
ומה לעשות...זה בנוי גם על תרומות של חילונים, ועיי"ש מה המושגים שלהם בצדקה.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17512
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 238 פעמים
קיבל תודה: 352 פעמים
יצירת קשר:

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

תקשיבו טוב. יש עוד כמה ימים אירוע התרמה עם זמרות בלבד...

אנו מבקשים לבטל את האירוע לאלתר עקב 'הדרת גברים'!!!

וכמו שמישהו אמר, עם תמים תיתמם, עם מטורללים תיטרלל...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

moshe chaim
הודעות: 748
הצטרף: 04 ספטמבר 2018, 17:38
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

חמו כתב:
05 נובמבר 2019, 23:22
חברה לעבודה.
להעביר לכל אנשי הקשר, וזה יהיה תשובתנו לכל עוקרי הדת !!
https://www.charidy.com/rabbifirer
תודה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

Re: סערת הרב פירר

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

יאיר כתב:
06 נובמבר 2019, 21:06
תקשיבו טוב. יש עוד כמה ימים אירוע התרמה עם זמרות בלבד...

אנו מבקשים לבטל את האירוע לאלתר עקב 'הדרת גברים'!!!

וכמו שמישהו אמר, עם תמים תיתמם, עם מטורללים תיטרלל...
בית המשפט פסק שבוע שעבר שאין כזה מושג 'הדרת גברים', היות והם לא נקראים מיעוטים או מוגנים וכדו' וכו'.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שלח תגובה