בין "גזירת" הגיוס לגזירת החינוך

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 73 פעמים

בין "גזירת" הגיוס לגזירת החינוך

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 05 ספטמבר 2019, 11:42

שווה פתיחת אשכול חדש, לאור שאלות נוקבות בנושא.

שאלות לי עליכם, לוחמי המלחמות מוויליאמסבורג (יעקב עקיבא יקירי, אולי תשיג מהם תשובות):

1. מדוע מאז נגזר גזירת החינוך במקומות מושבותיכם, לא שומעים מכם כלום על גזירת הגיוס. כל האסיפות של הרבנים והעסקנים עוסקים אך ורק בגזירה שלכם! על מי נטשתם את הצאן? מה יעשו עכשיו בחורי הישיבות בארץ ישראל, הטרופים כצאן ללא רועה, שנחטפים מידי יום מתוך היכלי הישיבות על ידי ג'יפים צבאיים ומפחידים?

2. מדוע אתם משנים מאסטרטגיית המלחמה שלכם, כאשר מדובר בגזירה בקרב גבולכם? למה כאן בארץ, דרכי המלחמה היא שריפת פחים, עיכוב תנועה, מסירות נפש עד למיתה, מניעת חולים מלהגיע לטיפולים, ואילו מו"מ עם השלטונות פסול מכל וכל. ואילו באמריקה, אתם נוהגים להפך. בלי הפגנות, בלי פחים שרופים. בלי חולי אסטמה שסובלים. רק אסיפות וארגון חתימות ושתדלנים ולוביסטים? מה, על חינוך אין צורך במסירות נפש? רק על גיוס?

מה נשתנה?
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

עברי אנוכי

Re: בין "גזירת" הגיוס לגזירת החינוך

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 05 ספטמבר 2019, 12:27

1. אולי בגלל שלכבוד הבחירות המפלגות החרדיות בעצמם מעלות על נס את בעיית הגיוס שהן עצמן גרמו לה. אז האחרים יכולים לנוח קצת.
2. האמת שזו עצמה גם הסיבה שכאן מועילות הפגנות, הסיבה היחידה בארץ לגזירות הגיוס והחינוך, שגורמים "חרדיים" שונים אומרים לכולם שהגזירות יכולות לעבור. ואם יראו שהציבור החרדי ממש לא מסכים, יתבטלו הגזירות, ויחזור המצב למה שהיה עשרות שנים. הסיבה היחידה שהם לא עושים גזירת גיוס מידיית כמעט על כולם, כי הם מפחדים שכל הציבור החרדי יצא לרחובות, כמו אלו שיוצאים עכשיו.
3. בארץ ישראל הדברים ברורים, מה קרה כאן פתאום, שונאי הדת ומשתפי הפעולה פחדו מהתרבות החרדים ולכן החליטו "לשלב את הציבור החרדי בחברה הכללית" - ובעברית פשוטה גזירת שמד שמוסרים עליה את הנפש. יתכן ששם זה אחרת, אני לא חושב שהם מפחדים שהחרדים יהיו רוב.
3. מה קורה עם חולי האסטמה בכל מיני עצרות בחירות ברחובה של עיר? הם פתאום מרגישים טוב?
4. דרך אגב, כל ההסתה עכשיו שלא היתה כמותה מעולם (למרות שאין כל כך הפגנות בזמן האחרון כי אין עצורים מקרב ציבור המוחים), הכל בגלל הבחירות, ובגלל שהמפלגות החרדיות נותנות גיבוי לנתניהו למען הגובים שלהם. ומה עם כל הבכיות על חילול ה', ועל זה שנותנים כח ללפיד, וכו' וכו'. אולי צריך להצהיר שמוותרים קצת על כספים וג'ובים, ושאפשר גם לשבת עם לפיד למרות שנהיה קצת בפינה, הרי על כל הנושאים האידולוגיים כבר ממילא וויתרו... חוק שקד גפני הנוכחי, הוא בדיוק חוק לפיד המקורי... חילולי השבת עוברים בשתיקה. נשאר רק הג'ובים...

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 05 ספטמבר 2019, 12:37

וווואאאאאאאאאאאאאיייי, עברי אנוכי!! שלום עליכם!!! היה שווה לפתוח את האשכול רק בשביל לראות את הגיגיך שוב משורבטים על גבי המסך.

עקיב'לה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 ספטמבר 2019, 12:40

שלום עליכם עברי אנוכי
אייכה?
איפה היית כל כך הרבה זמן?
מה, באמת רק נושא הגיוס מעניין אותך?
כנראה זה התיקון שלך בעולם הזה, אולי במלחמת יום הכיפורים בגלגול הקודם אתה זה שהיית ממריץ את החרדים להתגייס שכן לפי המבוגרים מבינינו, בתי הכנסת התרוקנו אז ממתפללים? כולם היו מגוייסים...
גם במלחמת ששת הימים היו ה''חרדים'' מאוד דומיננטיים בצבא (יחסית למספרם בכלל האוכלוסיה), ופתאום בדור האחרון התוודענו לכך שזה יותר חמור מג' החמורות כולם ביחד...
סתם. הכל ברוח טובה.
אבל ברור שהקשר הנפשי ההדוק בין הפלג הירושלמי בין קיצוני וויליאמסבורג אינו מובן מאליו, הרי האלו מוויליאמסבורג בכל נידון שאפשר להקצין הם עושים זאת בלהיטות, למשל כאילו הם דנו בכל המו"מ ההלכתי שבמתחם גולובנציץ ובדיוק יצא להם שאסור לגור שם, וכי יש כאן איזה ''לשיטתם'' שאם אסור להתייצב בלישכת הגיוס לסדר את הדיחוי, גם העצמות שבגולובנציץ הם עצמות אדם ולא עצמות דגים או עופות? וכן הלאה בשאר ענייני הציבור שהקיצונים מוויליאמסבורג כל כך להוטים אחריהם להחמיר ''עלינו'' ולהקשות ''עלינו'' את החיים?
אתמהה

יעקב עקיבא
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 06 ספטמבר 2019, 01:36

ביטחון כתב:
05 ספטמבר 2019, 11:42

שאלות לי עליכם, לוחמי המלחמות מוויליאמסבורג (יעקב עקיבא יקירי, אולי תשיג מהם תשובות):
מצטער, אבל הפעם אני לא יוכל להיות לך לעזרה, פשוט לא נראה לי שזה הולך עם הסבר.

משה 10
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 06 ספטמבר 2019, 01:51

מכתב מהאדמור מסאטמר בעניין הזה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 109 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 06 ספטמבר 2019, 02:11

ליצנות

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 06 ספטמבר 2019, 02:12

לא נראה מכתב אמיתי כלל. זה לכאורה מכתב ציני ומזוייף שפרסם הפלג השני

יעקב עקיבא
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 06 ספטמבר 2019, 03:25

בדיחה יפה.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 06 ספטמבר 2019, 08:30

חבל על הזמן!
אהבתי!!

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 109 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 12 ספטמבר 2019, 01:14

חבד נגד הפשרות של פערל.pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שלח תגובה