שאבעס! - - -

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מי זה
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 43 פעמים

שאבעס! - - -

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

אשכול זעקה על חילוי השבת בפרהסיה הציבורית של מדינת ישראל
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

Re: שאבעס! - - -

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הגיע הזמן, משום מה אנחנו החרדים לא זועקים מספיק על הנושא החמור הזה, כמתבונן מן הצד זה נראה שכל זמן שאנחנו בקואליציה עם הליכוד ועם מלכינו ר' ביבי הכל כשר וישר, ואין כמעט פוצה פה ומצפצף, רק להזכיר שיהדות התורה רק לפני 18 שנה הפילה את ממשלת ברק בגלל איזה משאית שנסעה בשבת.

מי זה

מוסיקאי עלום שם, שמכנה את עצמו תחת הכותרת 'שיר למען השבת' מגיש את השיר הבא על השבת במיוחד עבור רא''ע רמת גן כרמל שאמה הכהן • האזינו

https://www.dropbox.com/s/9trnwacpc05z3 ... A.mp4?dl=0

מילים:
לאן הלכו אנשים?
עייפים ומיוגעים
הם רק רוצים קצת מנוחה…

להתנתק מהחוטים
לכבות קצת מכשירים
להיות קצת איתך, אתה בעצמך

עשה למען עמך
עשה למען עצמך
עשה למען השבת ששמרו אבותיך

מי זה

סיקור הכתבה בערוץ 12 על התופעה המתרחבת בה אמנים ישראלים אינם מופיעים בשבת.
מאתר הידברות
מוזכרים כמה מושגים כלליים מעולם הבידור, אבל העיקר זה המסר.

את הטרנד שתפס לו אחיזה בקרב המיינסטרים הישראלי כאשר ידוענים רבים החלו לשמור שבת, ניתן היה לראות בקיומו, או בעצם באי-קיומו, של הפסטיגל בשבת. היטיב לתאר זאת הבמאי חנוך רוזן, שבכלל טוען שמדובר בתופעה רחבה יותר מכפי שזה נראה. "זה התחיל בגלל הרבה מאוד אמנים שרצינו לקחת אותם למופע והם אמרו לנו, 'לא לא! שבת אנחנו לא מופיעים'. אז יושבים יחד וחושבים את מי ניקח השנה ו'לא, הוא לא עושה שבת, לא, היא לא עושה שבת'. והמספר התחיל לגדול", אמר. "ואז", תיאר רוזן את המהפך, "הגיע עומר אדם' ומאוד רצינו את עומר אדם באותה שנה, ועשינו את זה".

ההחלטה שלא להופיע בשבת שינתה, כך לפי כתב התרבות של קשת 12, יונתן ריגר, את כללי המשחק בעולם הבידור. העובדה שהפסטיגל, מופע הבידור הגדול בישראל, שבמשך 30 שנה קיים חמש הופעות בשבת, מחליט לשמור שבת – מעניקה מין "חותמת כשרות" לכל אמן שלא לעבוד בשבת.

כדי להבין את השינוי הרב שנוצר בשנים האחרונות, נציין כי בשנים עברו אמן שרצה לפרוץ, או להתפרנס מקהל שעבד בכל השבוע, היה מופיע בשישי בלילה. משכך, ניתן להעריך בזהירות כי המגמה המתרחבת של אמנים שומרי שבת, ככל הנראה רק תלך ותתרחב.

"לא הופעת בשבת מעולם?", נשאל דודו אהרון, וזה משיב לכתב מיניה וביה: "אני אנסח את זה יותר קל", אמר. "אני מזמין את כולם לנסות אותי להציע כמה שיותר כסף, שיבואו אפילו עם חופן שק של זהב – וזה לא יקרה". לאהרון, כמו לכל אדם עם עקרונות, יש רגעים שמאתגרים את תפיסת עולמו. אהרון מספר: "הייתה לי הופעה באוסטריה, הייתי אמור להופיע שם במוצ"ש, הטיסה תוכננה ליום שישי בבוקר, הייתי אמור לנחות שעתיים לפני כניסת שבת. הטיסה התעכבה וידעתי שבאותו רגע אני נשאר בארץ ואני לא טס להופיע שם", שיחזר. "היה לי מכבש של לחצים ועשו שאלת רב. שום דבר". אהרון לא טס והפסיד עשרות אלפי דולרים. למרבה ההפתעה, אהרון עיגן מין "סעיף שבת" שחסך ממנו תשלום ענק של פיצויים לאוסטרים.

"ההתלבטות הייתה אבל דחיתי את ההצעה בכיף".
אמן אחר, קובי פרץ, תיאר את הנחישות שלו שלא לחלל שבת, אפילו במחירים בלתי-נתפסים. "חרשתי את כל המועדונים בארץ, במיוחד בשישי עד שהגעתי למסקנה: ראיתי שכסף של יום שישי שאני מרוויח, אין בו ברכה", קבע. "היו לי לא מעט הצעות שאני קיבלתי, נגיד את ההצעה שקיבלתי בערב הסילבסטר שיצא אז ביום שישי", תיאר פרץ בקלילות משהו. "רצו אותי להופעות בארצות הברית, הופעה בצרפת, ובכלל כמה הופעות בעולם. הציעו לי לא מעט כסף. אני אומר לך, מספרים הזויים. סירבתי בנימוס, וסירבתי בכל תוקף. אמרתי: כל כסף וכל מספר שלא יהיה, ביום שישי אני לא מופיע".

שם נוסף שמצטרף למצעד האמנים הוא לאה שבת. "הייתה תקופה שהופעתי בשבת אבל ממש מעט", אמרה שבת. "אומרים שכשאתה מפסיק להופיע יום שישי מתוך רצון אמיתי, אז ההופעות והכסף מגיעים בצורה הרבה יותר גדולה וזורמת".

להקת טיפקס, לעומתם, החלה את דרכה לפני 30 שנה כלהקה שכל חבריה חילונים והיא הופיעה בשבת. אלא, שבשיא ההצלחה שלהם, ב-2001, החליטו חברי הלהקה להפסיק להופיע בשבת. בהמשך, שניים, מתוך שלושה חברים, התקרבו לדת כאשר אחד מהם אף הפך לחרדי.

פאר טסי, מספר על הצעה להופיע בלאס ביום שישי בערב, לדבריו, "באחד המקומות הכי-הכי נחשבים שם". טסי, כמו עמיתיו למקצוע, אמר כי הוא דחה את ההצעה "בכיף". עם זאת, טסי לא מתעלם או לא מגמד את הקושי הנפשי של כל בן אנוש לוותר "בכיף" על סכומי-עתק. "אני לא יכול להגיד לך שזה לא עשה לי משהו קטן, אולי יכולתי להרוויח את הסכום הזה באותו ערב אבל ההתלבטות לא הייתה".

"עצלנות עם רוחניות", כך מגדיר אלי יצפאן את החלטתו שלא להופיע בשבת. "היה לי ביקור אצל הרב עובדיה יוסף זכרונו לברכה והוא שאל אותי, אתה מופיע בשבת? אמרתי לו, כן. הוא אומר לי, לא, תוותר על זה. אתה יודע, אתה מופיע אבל אתם מביאים עוד 500 מכוניות, ועוד אנשים שלוקחים בייביסיטר. בקיצור, הראה לי איך אני מחלל את השבת. אני גורם לאנשים לחלל את השבת. באתי אחרי הביקור הזה לאמרגן שלי ואמרתי לו, תקשיב אני מפסיק להופיע בשבת. הוא חטף שוק, אמרתי לו, הכול יהיה בסדר", סיפר יצפאן.

את הכתבה מסיים חנוך, במאי הפסטיגל, בנימה מסתורית: "אני לא יודע מה הסיבה, אבל השנתיים האחרונות, שלא הופענו בשבת, היו ההצלחה הכלכלית הכי גדולה. תגיד: משהו מיסטי, משהו מהשמיים? לא יודע. אולי".

מי זה

אני פה כתב:
17 יולי 2019, 11:41
הגיע הזמן, משום מה אנחנו החרדים לא זועקים מספיק על הנושא החמור הזה, כמתבונן מן הצד זה נראה שכל זמן שאנחנו בקואליציה עם הליכוד ועם מלכינו ר' ביבי הכל כשר וישר, ואין כמעט פוצה פה ומצפצף, רק להזכיר שיהדות התורה רק לפני 18 שנה הפילה את ממשלת ברק בגלל איזה משאית שנסעה בשבת.

מה שקורה זה שהעימות עובר יותר לזירה המקומית,
אי אפשר להפיל קואליציה בגלל תח''צ בר''ג.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יתכן, זה נראה שלחרדים אין יותר כח השפעה במרחב הציבורי בכל עניניי דת ומדינה מה שהיה להם פעם, הכל פרוץ היום, גיור, רישום נישואין, שבת, כשרות. וכו'.

מה שנשאר זה רק התקציבים לישיבות והכוללים.

מי זה

אני פה כתב:
17 יולי 2019, 13:35
יתכן, זה נראה שלחרדים אין יותר כח השפעה במרחב הציבורי בכל עניניי דת ומדינה מה שהיה להם פעם, הכל פרוץ היום, גיור, רישום נישואין, שבת, כשרות. וכו'.

מה שנשאר זה רק התקציבים לישיבות והכוללים.

לא נראה לי שהחרדים איבדו את הכוח כמו שהחילונים איבדו את הבלמים.
בעבר היו הרבה ויכוחים, אבל היו גם נושאים עקרוניים שהחילונים פחדו לגעת בהם.

מי זה

עקיבא וייס ב'כאן':
בשיעור שמסר השבוע הגר"ד יוסף הוא סיפר - "פניתי בעבר לליברמן שיעזור לצמצם חילול שבת בחברת חשמל וליברמן במקום חייג ליו"ר חברת החשמל ומנע חילול שבת.''

מקבצי העדכונים

מי זה

חיים לוינסון: בשבת הקרובה יעבדו ברכבת ישראל לא פחות מ-187 יהודים ב-20 אתרים. סה"כ 424 עובדים. בכל רגע נתון בשבת יהיה 170 עובדים יהודים. בנוסף, ייסגרו 2 נתיבים באיילון במסגרת העבודות בתחנת השלום.

מקבצי העדכונים

מי זה

‏יערה שפירא: הקמפיין הבא של ‎ישראל ביתנו - מדבקות למכוניות עם הכיתוב "גם רכב זה נוסע בשבת". מטרתו, בין היתר, להחזיר את המחלוקות בנושא דת ומדינה למרכז השיח ולעורר תגובות זועמות מהפוליטיקאים החרדים.

מצמרר - קמפיין ליברמן לרכבים שנוסעים בשבת.jpg
מבזקי העדכונים
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מי זה

צולמן ב'חדשות JDN': על פי נתוני רשות שדות התעופה, חברת אל על טסה בשבת למספר יעדים בהם ציריך, ומדריד. בנוסף המריאו טיסות לרומא ומילאנו דקות ספורות בלבד לאחר צאת השבת.

עוד צולמן ב'חדשות JDN': אל על טוענת כי היא שומרת שבת ורק חברת הבת 'סאן-דור' מקיימת טיסות בשבת, בידיעת החרדים. אך בפועל, 'סאן-דור' פורקה ב-2011 ומאז הפכה למשווקת טיסות של אל על.

מבזקי העדכונים

מי זה

רן בוקר: אחרי שבשבועות האחרונים הוקלט עמית סגל לפני כניסת שבת בנפרד לפאנל של ׳אולפן שישי׳ - כעת בחברת החדשות שוקלים להקליט חלקים נרחבים מהפאנל כולו כדי שסגל יוכל לבוא יותר לידי ביטוי.

מבזקי העדכונים

מי זה

הרב זמיר כהן - למה אכפת לנו מתחבורה ציבורית בשבת
הידברות

מומלץ גם לחרדים שבינינו...

מי זה

פנחס מנחם
נתן תודה: 49 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

האם זה נכון???

סמל אישי של משתמש
החסיד פון ר' ישעיה'לה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי החסיד פון ר' ישעיה'לה »

להד"ם זה סתם כל החנונים שמחפשים עקשן וספינים

טריסקער
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי טריסקער »

שבת סוערת בבני ברק! בליל שבת בעקבות חידוש המהומות ומקרי אלימות בין הפלגים בסאטמר - נראו כ-15 ניידות משטרה נכנסות בליל שבת לשיכון סאטמר בעיר. עשרות המאבטחים נשארו כל השבת וביהכנ״ס המרכזי נשאר נעול.
למישהו יש פרטים על מה המדובר?

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

מה הוויכוח בסאטמר? רק הבסיס, בלי לה"ר.

פנחס מנחם

שלמה קליין מעסקני חסידות סאטמר בב"ב המזוהה עם הגרח"צ מייזליש בחצות בסקופים: "הסכסוך החל שלא באשמתו, משום שרצו לגרור אותו למאבקים פנימיים בין ב"ב לי-ם. לא יהיה נכון שיתפטר אחרי שהוא מנהיג אותנו למעלה מ-20 שנה תחת הנהגתו של האדמו"ר מהר"א מסאטמר".

סמל אישי של משתמש
החסיד פון ר' ישעיה'לה

מישהו מוכן להסביר כאן מה קורה בסאטמאר ב"ב
הסבר מפורט. תודה רבה

פנחס מנחם

הסיפור של סאטמאר בבני ברק בקצרה

לפני מעל 20 שנה שלח ה'ברך משה' הרבי הקודם של סאטמר, את אחד הנכדים שלו הרב חיים צבי מייזליש לקהילת סאטמר בני ברק. מכיוון שהיה פה רב אז הוא נתן לו להיות ראש ישיבה. אבל ההתנהלות הייתה כמו של רב (בוטע'ס, התייעצויות של החסידים, סידור קידושין ועוד)

יחזקאל רוטר היה מלמד בחיידר לפני 25 שנה בערך והעיפו אותו. הוא נהיה ראש הקהילה והיה צמוד לראש הישיבה מייזליש. הכל עבר דרכו והוא החליט בשבילו הכללל
לפני 3-4 שנים.למייזליש נמאס שמחליטים עבורו. וכשרוטר לא נתן לו לנסוע לירושלים לשבת לברית של נכדו, הוא החליט לא להקשיב לו ונסע לירושלים

כאן התחילה המלחמה. רוב הקהילה מאד קשורים ומאד אוהבים את מייזליש. וחלק קטן מהקהילה עם רוטר. רוב האנשים של רוטר הם כאלה שמתפרנסים מהקהילה וברגע שהם יתנגדו, הם יפוטרו

מה שקרה עכשיו... בשבועות היו מכות בבית הכנסת של סאטמר בין 2 הקבוצות. הרשי הולצר מהצד של רוטר ועוד כמה מהצד שלהם הרביצו לירוחם בנימין מהצד של מייזליש עד כדי כך שהוא פונה לבית חולים בחג
הרשי הולצר הובל עם אזיקים למשטרה, שוחרר אחרי כמה שעות עם מעצר בית לכמה ימים. וצו הרחקה מהבית כנסת

בשבת הזאת הוא והחברים שלו החליטו שמכיוון שיש לו צו הרחקה, הם ינעלו את הבית כנסת כאילו בהוראת הרבי (הרבי גר באמריקה והוא שמוע רק מה שרוצים להשמיע לו ופועל כמו בובה של רוטר)
רוטר וכל המקורבים שלו נסעו לשבת ולא היו בבני ברק והם הביאו מאבטחים ערבים לשמור שלא יכנסו להתפלל בבית הכנסת
המשטרה בכלל עמדה בצד ולא עשתה כלום!
בליל שבת ב1 בלילה התגודדו חלק מחסידי סאטמר ליד בית הכנסת וניסו להיכנס. המאבטחים התחילו להשתולל בצורה מפחידה ומזעזעת והתחילו לזרוק אבנים על אנשים, רכבים ולתוך הבתים ממול. התיזו גז מדמיע. זה היה נראה כמו זירת מלחמה

רק ב4 לפנות בוקר המשטרה התעוררה והוציאה את המאבטחים ונהיה שקט

סמל אישי של משתמש
החסיד פון ר' ישעיה'לה

תכלס איך זה שהרבי פיטר את נכדו מכל התפקידים ?
והאם באמת רוב הקהילה לטובת הרב מייזליש?

carmusic
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי carmusic »

פנחס מנחם כתב:
08 יוני 2020, 21:19

לפני מעל 20 שנה שלח ה'ברך משה' הרבי הקודם של סאטמר, את אחד הנכדים שלו הרב חיים צבי מייזליש לקהילת סאטמר בני ברק. מכיוון שהיה פה רב אז הוא נתן לו להיות ראש ישיבה. אבל ההתנהלות הייתה כמו של רב (בוטע'ס, התייעצויות של החסידים, סידור קידושין ועוד)

יחזקאל רוטר היה מלמד בחיידר לפני 25 שנה בערך והעיפו אותו. הוא נהיה ראש הקהילה והיה צמוד לראש הישיבה מייזליש. הכל עבר דרכו והוא החליט בשבילו הכללל
לפני 3-4 שנים.למייזליש נמאס שמחליטים עבורו. וכשרוטר לא נתן לו לנסוע לירושלים לשבת לברית של נכדו, הוא החליט לא להקשיב לו ונסע לירושלים

כאן התחילה המלחמה. רוב הקהילה מאד קשורים ומאד אוהבים את מייזליש. וחלק קטן מהקהילה עם רוטר. רוב האנשים של רוטר הם כאלה שמתפרנסים מהקהילה וברגע שהם יתנגדו, הם יפוטרו

מה שקרה עכשיו... בשבועות היו מכות בבית הכנסת של סאטמר בין 2 הקבוצות. הרשי הולצר מהצד של רוטר ועוד כמה מהצד שלהם הרביצו לירוחם בנימין מהצד של מייזליש עד כדי כך שהוא פונה לבית חולים בחג
הרשי הולצר הובל עם אזיקים למשטרה, שוחרר אחרי כמה שעות עם מעצר בית לכמה ימים. וצו הרחקה מהבית כנסת

בשבת הזאת הוא והחברים שלו החליטו שמכיוון שיש לו צו הרחקה, הם ינעלו את הבית כנסת כאילו בהוראת הרבי (הרבי גר באמריקה והוא שמוע רק מה שרוצים להשמיע לו ופועל כמו בובה של רוטר)
רוטר וכל המקורבים שלו נסעו לשבת ולא היו בבני ברק והם הביאו מאבטחים ערבים לשמור שלא יכנסו להתפלל בבית הכנסת
בליל שבת ב1 בלילה התגודדו חלק מחסידי סאטמר ליד בית הכנסת וניסו להיכנס. המאבטחים התחילו להשתולל בצורה מפחידה ומזעזעת והתחילו לזרוק אבנים על אנשים, רכבים ולתוך הבתים ממול. התיזו גז מדמיע. זה היה נראה כמו זירת מלחמה

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
מה יהיה עם כל השנאת חנם שיש בינינו?????????
עד מתי?????????????
לא מספיק???????????
ועוד על מה רבים??? על שטויות כמו ילדים קטנים.
רק הרס יוצא מזה! הרס החינוך, הרס המשמעת, הרס הציות לצדיקים, הרס היראת שמים.
כואב!!! כואב!!!

carmusic
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי carmusic »

carmusic כתב:
09 יוני 2020, 00:46
פנחס מנחם כתב:
08 יוני 2020, 21:19

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
מה יהיה עם כל השנאת חנם שיש בינינו?????????
עד מתי?????????????
לא מספיק???????????
ועוד על מה רבים??? על שטויות כמו ילדים קטנים.
רק הרס יוצא מזה! הרס החינוך, הרס המשמעת, הרס הציות לצדיקים, הרס היראת שמים.
כואב!!! כואב!!!
וזה עדיין בלי לדבר על חילול השם האיום והנורא שנגרם מכך, אם ככה מתנהגים חסידים וצדיקים שחונכו כך וכו'..........
אוי כמה שזה כואב!!!!!

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

במידע לכל הודיעו שרח"צ מייזליש נתגלה כחיובי לקרונא. זה נכון?

פנחס מנחם

כן

פנחס מנחם

השבוע בבני ברק

שלח תגובה