הפגנות האתיופים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

משה 10
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: הפגנות האתיופים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 08 יולי 2019, 01:36

.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 08 יולי 2019, 06:45

חבל"ז, איזה תמונה... רק שאני עדיין לא רואה שהתחילו לריב פה האם הם באלפונים של באיאן וא"כ הם יותר גדולים מצאנז או שאולי הם רק אוהדים וא"כ צריך להתחיל לספור בצאנז מי מחזיק את השלטים ואולי הם בכלל מצד סוכטשוב..בקיצור אני מבולבל אולי צריך לשאול אותם וזהו אה? מה אתם אומרים חברים?!

רבותי להרגע, רק צחקתי :lol:: :lol::
(פשוט כשראיתי את התמונה נזכרתי בדיון viewtopic.php?f=1&t=12721&p=506203#p506046)

מי זה
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 08 יולי 2019, 13:23

אני לא רואה שום דבר.
במשפחה (טור של גרובייס בחדשות) היה ראיון עם ראש כולל מבני האתיופים שהיה בעבר בקורס טייס בצה''ל, אולי זה קשור.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

חבקוק
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 11 יולי 2019, 20:47

משיב. כתב:
05 יולי 2019, 01:17
עכשיו שנרגעו אסביר את הבעיה של האתיופים?

כשהתחילו להעלותם לארץ בתחילה כל אחד מהם עבר גיור לחומרא, עד שהתקשורת עלתה על זה, והיה קמפיין הסתה חריף ותקיף נגד הרבנות, הפכו אותם לנפגעים, ומקופחים. הם חיו קודם בדיקטטורה לא עלה כלל על דעתם רעיון של הפגנות, אבל בלחץ התקשורת, מנהלי ומדריכי מרכזי הקליטה העלו אותם על אוטובוסים, והעמידו אותם בצמתים, והם צייתו כמו שהורגלו לציית לרשויות.
עברו כמה שנים, ושוב קמפיין תקשורתי החליט שהם נפגעים ומקופחים, והפעם כי התגלה שלא לוקחים תרומת דם מאתיופים, הסיבה הצודקת מאין כמוה שלא לייבא מחלות שקיימות באפריקה לכאן לא עניינה את התקשורת המסיתה, הפעם הם כבר היו יותר ותיקים, וההפגנות היו אלימות ביותר.

קשה מאד לשכנע מישהו שמגיע לאחרים ממנו, הכי קל, מאד מאד קל לשכנע מישהו שמגיע לו מאחרים, שהוא המקופח.

התקשורת ששנאת הדת הבוערת בה במקרה הראשון, ושנאת השלטון שבערה בה במקרה השני, יצרה אצלם תודעה עמוקה שהם מקופחים, ולכן זכותם לצעוק ולהשתולל נגד הקיפוח.
מי שמכיר יודע, מנהל שמעיר לעובד זה דבר נורמלי ביותר, אבל אם העובד הוא אתיופי סיכוי גדול שהוא יעלב ויצעק 'בגלל שאני אתיופי...' הייתי נוכח שעובד ותיק ניסה להסביר לעובד חדש וההוא... 'בגלל שאני אתיופי אתה חושב שאני לא מבין...
אין מי שעובד עם אתיופים שלא נתקל במקרים רבים שמילה תמימה הפכה לגזענות 'בגלל שאני אתיופי... ' הולכים סביבם בנעלי גומי, מתנהגים אתם בכפפות משי, וכלום לא עוזר תמיד, אבל תמיד, הם יהיו בטוחים ש..בגלל שאני אתיופי.
צא וראה בקרב עמך כמה פעמים נאמר ..מרוקאי.... ותוניסאי.... וכורדי.... וכו', אבל רק תגיד למישהו אתיופי.... ותהיה מהומת עולם.
דוגמא: במצות, ביציאה מהתנור יש עובד שתפקידו להוציא כפולות ונגיעות שלא נאפו כראוי, במצות מכונה כל המצות האלה נכנסות למטחנה ומי שעומד ביציאה מהתנור אחראי לכך שלא יכנס חמץ גמור ויימכר כקמח מצה כשר לפסח. היה מקרה שחסר עובד ומנהל המשמרת העמיד שם חילוני, מחלל שבת, כשהמשגיח שם לב הוא דרש להחליפו בדתי, אי אפשר להעמיד מחלל שבת בפרהסיה במקום שכל כולו אחריות ונאמנות על אותו עובד ובו תלוי אם יאכלו חמץ תחת מעטה קמח מצה כשר לפסח.
העובד מיד צעק בגלל שאני אתיופי, וכל האתיופים שעובדים שם עצרו את העבודה והשתוללו בגלל שאנחנו אתיופים....בלגן שלם, כי המחלל שבת במקרה היה גם אתיופי.

המצב הזה יוצר אצלם התנהגות לא נורמטיבית, כל אדם ששוטר יוציא מולו אקדח, ינסה להרגיע ולהסביר שמדובר בטעות. אבל האתיופי משתולל כי 'רק בגלל שאני אתיופי הוא אומר לי... ורק בגלל שאני אתיופי הוא דורש ממני... וכך נוצר מצב שאתיופי רץ עם סכין שלופה מול שוטר שמכוון אליו אקדח, ואתיופי זורק אבנים על שוטר שמכוון מולו אקדח.

לא קונה את הסיפור ששוטר שולף אקדח בגלל צבע העור, זה קשקוש.
שוטר שולף אקדח כי הוא זיהה סיכון, נכון יתכן שהוא טעה לרגע, אבל אדם רגיל יעשה הכל כדי לשכנע שאינו מהווה סיכון, אולם אתיופי שבתודעתו כל מה שעושים לו זה גזענות, הוא לא מבין שהשוטר באמת חושב שהוא מסוכן, ומתנהג בצורה שרק מחזקת את החשד למסוכנותו, ולכן התוצאות גרועות.

לא המשטרה מסכנת אותם אלא התודעה שלהם, שהתקשורת מתוך רצון ליצור כאוס שפוגע ומביא בסופו של דבר לדעה שלילית על השלטון, היא היא המסיתה ומלבה את התודעה הזאת, ומה שנראה כחיבוק של התקשורת את האתיופים, הוא בעצם חיבוק דב שפוגע בהם אנושות.
זה לא רק אתיופים מרגישים את הנחיתות הזאת.
מה עם החרדים?
קחו למשל דוג' ששמעתי אותה: בנ"א חרדי התקשר לחברת בזק. הנציגה ענתה ואמרה לו שא"א לסדר את זה כרגע. ומה הוא ענה לה?: הכל בגלל שאני חרדי! זה היחס שאני מקבל!.
אולי גם אנחנו נפסיק להיות בריבוע הזה ולצאת ממנו?
אולי יש כאלה ששונאים אותנו, אבל לא כל נציג חברת בזק וסלקום...
הגיע הזמן, לא?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יולי 2019, 13:19

חבקוק כתב:
11 יולי 2019, 20:47
זה לא רק אתיופים מרגישים את הנחיתות הזאת.
מה עם החרדים?
קחו למשל דוג' ששמעתי אותה: בנ"א חרדי התקשר לחברת בזק. הנציגה ענתה ואמרה לו שא"א לסדר את זה כרגע. ומה הוא ענה לה?: הכל בגלל שאני חרדי! זה היחס שאני מקבל!.
אולי גם אנחנו נפסיק להיות בריבוע הזה ולצאת ממנו?
אולי יש כאלה ששונאים אותנו, אבל לא כל נציג חברת בזק וסלקום...
הגיע הזמן, לא?

פעם ראשונה שאני שומע כזאת התבטאות.
חוצמזה, איך הנציגה ידעה שמדובר באדם חרדי?.
חוצמזה, האמת היא שהחרדים באמת עושים בלגנים לפעמים, ע''ע החבילות בשדה תעופה והדומה לו.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 16 יולי 2019, 11:13

משרד המשפטים עתר נגד תלמודי תורה: "הפלו תלמידים ממוצא אתיופי".
הסיוע המשפטי במשרד המשפטים הגיש היום (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה מנהלית ובקשה לצו ביניים נגד משרד החינוך, עיריית ירושלים וארבעה תלמודי תורה חרדיים, בטענה להפליה ברישום תלמידים מהעדה האתיופית המקיימים אורח חיים חרדי, לתלמודי תורה חרדיים.

העתירה הוגשה בשם שתי אימהות לילדים מהקהילה החרדית האתיופית בירושלים, שביקשו לרשום את ילדיהן לתלמודי תורה חרדיים הסמוכים למקום מגוריהם אך נתקלו בסירוב, זאת מבלי שבקשותיהן נבחנו לגופם של הילדים ומבלי שנציגי מוסדות החינוך כלל נפגשו עם הילדים.

חדש במייל

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 16 יולי 2019, 15:21

המחאה האתיופית הגיעה לכנסת

בני העדה האתיופית התפרעו בכנסת - שחרית 16.7.19.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 17 יולי 2019, 09:26

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, ומ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, הורו להקים צוות מיוחד, אשר יפעל להבטיח טיפול יעיל ואפקטיבי מצד משטרת ישראל והמחלקה לחקירות שוטרים בתלונות מצד ישראלים יוצאי אתיופיה.

כלרגע בחדרי

סמל אישי של משתמש
מקצועי
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 17 יולי 2019, 10:02

קשור ולא קשור:

סוס נכנס לקיוסק ומבקש לשתות פחית,
המוכר נותן לו פחית והסוס מברך: "ברוך אתה... שהכל נהיה בדברו".
המוכר בהלם אומר: בחיים לא ראיתי סוס מברך על שתיה,
אומר לו סוס: אחרי שלוש חודשים בהפגנות גם סוס ילמד לברך...

(חוט של חסד)
אין כלום כי...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 17 יולי 2019, 10:13

מקצועי כתב:
17 יולי 2019, 10:02
קשור ולא קשור:

סוס נכנס לקיוסק ומבקש לשתות פחית,
המוכר נותן לו פחית והסוס מברך: "ברוך אתה... שהכל נהיה בדברו".
המוכר בהלם אומר: בחיים לא ראיתי סוס מברך על שתיה,
אומר לו סוס: אחרי שלוש חודשים בהפגנות גם סוס ילמד לברך...

(חוט של חסד)

חידוש בשבילי,
חשבתי שהם שומעים שם רק קללות...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 19:35

צעיר ממוצא אתיופי חשוד כי תקף בשבוע שעבר באלימות בחור ישיבה חרדי הלומד בישיבה בעפולה, ואף ניסה לשדוד אותו יחד עם נערים נוספים.

מהפרטים המתפרסמים ב'בחדרי חרדים' עולה כי החשוד הוא בעל עבר פלילי שהורשע בעבירות אלימות, רכוש וכן הפר צווים של בית משפט. לאחר מספר ימי מעצר הוא שוחרר ממעצר ובישיבה מקווים שהשקט יחזור שוב לשכונה.

הישיבה המדוברת היא ישיבה חרדית ליטאית השוכנת בעפולה מזה מספר שנים, "הישיבה הגדולה עפולה" (נחלת עפולה), שלפי תושבים בחורי הישיבה נמצאים בשלום עם השכנים עם כל תושבי העיר עפולה ולא ידוע על עבר כלשהו.

אלא, שבשבוע האחרון, כך לטענת חלק מתלמידי הישיבה, החלו בני נוער יוצאי אתיופיה להתנכל לפתע בבחורי הישיבה. לטענת הבחורים, הנערים נכנסו בהתחלה מספר פעמים לחדרי הפנימייה של הישיבה שם עוררו מהומות, אך ביום רביעי האחרון מבחינתם הבחורים - אלה הגדישו את הסאה.

"שני בחורים מהישיבה ישבו בגינה ציבורית בשכונה", מתאר אחד מתלמידי הישיבה ל'בחדרי חרדים', "לפתע ניגשו אליהם שני נערים יוצאי אתיופיה וביקשו מאחד הבחורים שלבש על היד שעון יקר, להורידו".

לטענתו, השניים ביקשו ממנו להוציא כל מה שיש לו בכיסים, ומשסירב - הנערים תקפו את תלמידי הישיבה". התלמיד ממשיך ומתאר: "פתאום צצו מבין העצים עוד כשמונה נערים עם מקלות ומוטות בידם".

לדבריו, אחד מהנערים שאל את הבחור: "פעם קיבלת נגיחה מאתיופי?" ונגח בו בחוזקה". בנוסף, כך לטענתו, אחד מהנערים היכה בעוצמה רבה בשני בחורים עם מקל ומיד תלמידי הישיבה החלו לברוח תוך שהנערים רודפים אחריהם, ותוך כדי ריצה משליכים לעברם חפצים שונים.

תלמידי הישיבה הגישו תלונה במשטרת עפולה ובמשך זמן רב מסרו גרסה בפני חוקרי המשטרה. כבר ביום למחרת (חמישי) בשעות הבוקר, לאחר פעולות חקירה של שוטרי התחנה, נעצר חשוד בן 19 תושב העיר, בחשד שניסה לשדוד, ותוך כדי היכה את המתלונן.

כלרגעבחדרי

שלח תגובה