הצעה ליהדות התורה ועוצמה יהודית.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

משיב.
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 10 פעמים

הצעה ליהדות התורה ועוצמה יהודית.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 27 יוני 2019, 01:19

ליהדות התורה מצביעים נאמנים, הם אמורים לקבל כ 253,300 קולות, לאחר חישוב גידול טבעי של 5 חודשים.
סביר שהפעם יהיה אחוז הצבעה נמוך יותר בגלל שזה בחירות חוזרות, כך שגם אם לא ילכו כל כך הרבה קולות למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה, יהיה להם 8.
אין שום סיכוי ל 9, כל שאין סיבה שלא יתנו את המקומות 9 ומעלה למישהו אחר.

כשבן ארי היה בכנסת התבטאו ח"כים מיהדות התורה שיש להם אצבע נוספת, בכל דבר הוא הצביע אתם.

לעוצמה יהודית כ 70,000 מצביעים שרוצים לראות אותם בכנסת ויצביעו להם בכל מפלגה שהם יהיו, הבעיה היחידה שלהם הוא אחוז החסימה הגבוה.

הפתרון: בלוק טכני יהדות התורה מקומות 1-8 הם יביאו את הקולות כי גדולי התורה יורו להצביע.
מקומות 9 10 11 לעוצמה, ואז הם יכנסו בקולות שלהם, הם לא יצטרכו טובות ממי שלא מוכן לתת להם את חלקם היחסי, ומנצל את חוסר יכולתם לעבור לבד לטובתו.
וזה לא על חשבון אף אחד אחר.

נכון יתכן סיטואציה שבה יהדות התורה מגרדת את ה8 וחסר מעט קולות להכניס אותו, במקרה כזה עוצמה תאבד 1000-2000 קולות עבור השמיני של ג', אבל בכל מקרה אם הם יביאו 70,000 הם יקבלו 2 מנדטים, ואם 100,000+ יהיו להם 3.

ליהדות התורה זה יבטיח את השמיני, ועוצמה יהודית מקבלת הזדמנות להכניס 2 מנדטים ואולי אפילו 3.

בשום קונסטלציה אחרת אין לעוצמה סיכוי כזה.

זה win win שני הצדדים יכולים רק להרוויח.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

Re: הצעה ליהדות התורה ועוצמה יהודית.

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 27 יוני 2019, 01:36

לא יודע אם אנשים שלהם יצביעו לחרדים ועוד להכי חרדי אשכנזי מתקשה לראות את זה יוצא.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 27 יוני 2019, 01:45

4000 כתב:
27 יוני 2019, 01:36
לא יודע אם אנשים שלהם יצביעו לחרדים ועוד להכי חרדי אשכנזי מתקשה לראות את זה יוצא.
בריכוזים החרדים טב קיבלו 25,000 קולות (רובם חבד) בגלל עוצמה.
הם ודאי יצביעו לרשימה משותפת עם ג'.

גם המצביעים הדת"לים יבינו שה8 הראשונים ממילא בפנים והם מצביעים רק עבור נציגי עוצמה, מספיק שיביאו עוד 10,000 מהדת"לים ובן גביר בטוח בפנים בלי טובות של נצלנים. והם יביאו הרבה יותר מ10,000 כך שלפחות שני נציגים שלהם יהיו ח"כים, דבר שלא היה אף פעם, ואין להם שום דרך אחרת שזה יקרה.

ליהדות התורה אין סיבה שלא להסכים, הם לא חושבים שיש איזה שהוא סיכוי ל9, זה רק יכול להבטיח שהשמיני לא יפול בגלל קולות בודדים.

מי שיכול להעביר לצדדים את ההצעה, יעשה טובה לשניהם כי שני הצדדים יכולים רק להרוויח.

כמובן שזה צריך לקבל אישור של שני מועצות גדולי התורה, אבל לענ"ד אין סיבה שלא יסכימו כי א. זה לא על חשבון קולות שלנו. ב. כמו שכתבתי ח"כים שלנו אמרו בשעתו על בן ארי "הוא אצבע נוספת שלנו".

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 27 יוני 2019, 01:52

תשלח למייל של ליצמן ומקלב

יעקב עקיבא
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 27 יוני 2019, 03:37

למה אתה חושב שכל החרדים יצביעו אם ידעו שבין כך יקבלו 8 מקומות.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 27 יוני 2019, 04:13

יע כתב:
27 יוני 2019, 03:37
למה אתה חושב שכל החרדים יצביעו אם ידעו שבין כך יקבלו 8 מקומות.
כמובן זה לא יצא לפועל בלי שגדולי התורה יתנו את הסכמתם.
ויצביעו א. כי גדולי התורה יורו להצביע. ב. כי הם מצביעים איתנו בכל נושאי הדת. ג. כי כל קול יקבע אם תהיה קואליציה עם החרדים, או קואליציה בלי החרדים ועם לפיד וליברמן.

בשנים הראשונות למדינה היו פעמים (אולי רק פעם אחת) שרצו מפד"ל אגו"י ופא"י יחד, העדה צעקו, ויצאו להצביע.
לפני שקמה שס היו חותמים הסכם עודפים עם המפד"ל, גם אז העדה צעקו, אני זוכר מודעות ענק 'אתה יכול להכניס בקולך אשה מהמפד"ל' (הייתה אז מועמדת במקום מתנדנד מרים גלזר-תעסה). וגם אז יצאו להצביע.

מי זה
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 27 יוני 2019, 08:45

רק תדע שלציבור הליטאי - הן בהנהגה והן בעסקונה - יהיה מאד קשה לבלוע שותפות ולו טכנית עם כההניסטים.
הם לא יימנעו מלהצביע בגלל זה, אבל הסיכוי מצידם שהמהלך הזה יצא לפועל קלוש בעיני.

===
משיב. כתב:
27 יוני 2019, 01:19
סביר שהפעם יהיה אחוז הצבעה נמוך יותר בגלל שזה בחירות חוזרות, כך שגם אם לא ילכו כל כך הרבה קולות למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה, יהיה להם 8.
אין שום סיכוי ל 9, כל שאין סיבה שלא יתנו את המקומות 9 ומעלה למישהו אחר.

אחרי שהמפלגות הערביות התאחדו וגם מאגר מצביעי השמאל-מרכז מתמקסם (אחרי שרבים מהם הם חברה שהתייאשו עד עתה מההנהגה הפוליטית), לא בטוח בכלל שאחוז ההצבעה יהיה נמוך כקודמו.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 28 יוני 2019, 10:14

מתוך קו עיתונות 26.8.19.

יוסי בן עטר / דעה
המצ'ינג יוכיח: הגיע הזמן לברית פוליטית.

מערכת הבחירות המתקרבת מציגה את הציונות הדתית באור שהרבה שנים לא הכירו בציבור החרדי.
הדרך הקלה לספר את הסיפור היא כמובן באמצעות סיום תקופת נפתלי בנט ואיילת שקד שמשכו את הבית היהודי למחוזות הליברליים, אולם תיאור זה לא משקף באופן מדויק
את הסיפור, מאחר וגם בתקופת המפד"ל שנחשבה לפחות ליברלית, עולם הערכים היה רחוק מתפיסת העולם שאנו רואים כיום בראשות איחוד מפלגות הימין.
למעשה, הציבור הדתי התפצל.
ההנהגה החדשה של מפלגות הימין בראשות הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ מייצרת לראשונה הזדמנות היסטורית לברית בין הציבור החרדי לציבור הדתי לאומי, בדומה לברית הקיימת בין ש"ס ליהדות התורה.

בעידן בו הזיכרון הקולקטיבי קצר מאוד בדיקה קלה תזכיר לכולנו את הימים בהם אפילו ש"ס ידעה להיכנס לממשלה ללא יהדות התורה, מה שכיום נראה כמו חלום רחוק. אלא שבמציאות כלום לא השתנה מלבד חלון הראווה (הפוליטיקה הארצית) של המפלגות החרדיות, כאשר ברשויות המקומיות ראינו פיצולים שונים, חבירות, דילים וגם חבירות למועמדים חילונים על חשבון מועמדים חרדיים.
אחרי ש'גזירות השמד' כבר כמעט הסתלקו מחיינו הציבוריים, עברו במפלגות החרדיות לעולם המעשה בו השאלה היא מי ינצח. ובשאלה שכזאת איש לא רואה בעיה להתחרות באחיו ושהטוב ביניהם ינצח.

ההתייצבות של הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ בראשות מפלגות הימין מספרות לנו גם את הסיפור שמתחולל בציבור הדתי לאומי עם המעבר החברתי שלו למאפיינים הקהילתיים והחברתיים של הציבור החרדי.
בתום תקופת בנט ושקד ניתן להכריז כי הציבור הדתי לאומי התפצל למעשה דה פקטו: אלה שיותר דומים לחרדים ואלה שיותר דומים לחילונים.
אם תעשו היום סיבוב ביהודה ושומרון תגלו ציבורים דתיים שלמים שפעם נהגו לזהות כבית החילוני\מפד"ל לציבורים שאורח חייהם ותפיסת עולם קרובים הרבה יותר לציבור החרדי, מאשר לציבור החילוני. זה בא לידי ביטוי בהקפדה על הפרדה, צניעות, חיי קהילה, מנהיג רוחני ועוד.
בשנים האחרונות אמנם לא נוצרו קשרים משמעותיים (מסיבות טכניות) בין הציבורים, אולם הקרקע ממתינה להזדמנות.
זה לא מצריך חיבור או וויתור על תפיסות עולם וכל אחד ממשיך להתגורר בסביבתו הטבעית ובחיי קהילתו, אבל האפשרות לייצר תוצאות משמעותיות ורחבות משותפת לשני הצדדים.
אומרים שכל שינוי גדול מתחיל בצעד קטן. אז הצעד הזה יכול לקרות בימים אלו בהם הסוגיות הבוערות לשני הציבורים עומדות על סדר היום מול הארגונים הליברלים ומפלגות השמאל שמעוניינות לשנות אותן.

את המאפיינים החברתיים לחיבור בין הציבורים ניתן לראות בימים אלו כאשר קמפיין הצ'רידי שכבש את הציבור החרדי, מסתער על הציבור הדתי לאומי בעוצמה רבה.
רק בשבוע שעבר גייסה ישיבת שבי חברון באמצעות קמפיין הצ'רידי 14 מיליון שקלים והיום (חמישי) תקיים ישיבת 'מרכז הרב' ערב מתרימים בהיכל הארנה בירושלים לקמפיין הצ'רידי שלהם, אשר יגיע לשיאו בעוד שבועיים.
קמפיין הצ'רידי לסוגיו שגייס עד כה למעלה מ-650 מיליון דולר מותאם בדיוק לאופי החברתי\קהילתי של הציבור החרדי ולפתע תופס כאש בשדה קוצים גם בציבור הדתי לאומי. מאפיינים דומים כבר אמרנו?!

אז אם גם המאפיינים החברתיים דומים, האידיאולוגיה כמעט זהה והאתגר מבחוץ מאיים על שני הציבורים, כנראה שיש פה הזדמנות לברית היסטורית.
תחשבו על זה שעל כל דתי אחד יהיה מצ'ינג של חרדי אחר. זה בדיוק הצ'רידי שתופס את שני הציבורים.

הכותב הוא איש תקשורת ופרשן ופוליטי.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 28 יוני 2019, 11:26

עוצמה וסמוטריץ קרובים לחרדים, פרץ בקצה השני.
היותו "רב" מטעה וחושבים שהוא יותר דתי. אבל אין כמוהו רוקד 'מה יפית' בפני החילונים אני מאד חושש שעוד נסבול ממנו רבות.

גם רוב מצביעי עוצמה וסמוטריץ אם יהיה להם אפשרות לבחור בין רשימה של חרדים-וחרד"לים לבין רשימה דתילונית הם יעדיפו את הדתילונית.
אצל רובם יש אהבת חינם* -לחילונים. ו'גדולה שנאת ע"ה לת"ח משנאת עכו"ם לישראל' -לחרדים.
מכיר היטב הכירות אישית רבים מהם, מהטובים שבהם.

נ. ב. הצעתי כאן לשלב את עוצמה במקומות כאלה, שבוחריהם ידעו שהם בוחרים להם ורק להם, רק כך רוב בוחריהם יבואו.

*להעיר שהמושג אהבת חינם אינו קיים ביהדות אלא הומצא ע"י הרב קוק. ביהדות יש 'אהבת ישראל.'
כי התורה מצווה 'ואהבת לרעך....' אהבת ישראל זו מצווה מהתורה ואינה חינם. ועל מי שאינו עושה מעשה 'רעך' נאמר 'כי משנאיך ה' אשנא.'

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 30 יוני 2019, 09:35

משיב. כתב:
28 יוני 2019, 11:26
היותו "רב" מטעה וחושבים שהוא יותר דתי. אבל אין כמוהו רוקד 'מה יפית' בפני החילונים אני מאד חושש שעוד נסבול ממנו רבות.

הוא לא רוקד שוo מה יפית, הוא פשוט פועל לפי האג'נדות שלו ושל בוחריו.
מבחינתי הוא בהחלט 'רב'.
שמעתי משדרן שעקב אחריו בכנסת, הבן אדם יושב בחדר עם הגמרא בכל רגע פנוי, פשוטו כמשמעו.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 יוני 2019, 15:06

מי זה כתב:
30 יוני 2019, 09:35
משיב. כתב:

מבחינתי הוא בהחלט 'רב'.
שמעתי משדרן שעקב אחריו בכנסת, הבן אדם יושב בחדר עם הגמרא בכל רגע פנוי, פשוטו כמשמעו.
גם שי פירון היה רב - ואני לא רוצה להיכנס להשוואות מי יותר דומה למי...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 01 יולי 2019, 09:29

גאליציאנער כתב:
30 יוני 2019, 15:06
מי זה כתב:
משיב. כתב:

מבחינתי הוא בהחלט 'רב'.
גם שי פירון היה רב - ואני לא רוצה להיכנס להשוואות מי יותר דומה למי...

אתה לא צודק, תראה לי אמירה בעייתית אחת של הרב פרץ,
אמירה שמזוהה עם הציבור הדתי-לייט כמובן, כי על זה שהוא מזרוחניק אני לא מתווכח.

gilonot
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 03 יולי 2019, 17:59

פותח האשכול צודק במאה אחוז.
מהחיבור הזה ירויחו שני הצדדים ודגל יותר מכולם,הרי ברור שיותר משמונה אין אפשרות לקבל ושמיני הוא בספק בדרך הטבע.חיבור עם עוצמה על מקומות 9 10 ו11 מבטיח את כניסתו של פינדרוס ב 100 אחוז בקולותיהם של תומכי העוצמה בלי כל מיני שטיקים של רוטציות והתפטרויות של סגני שרים ויחסוך את המריבות המיותרות עם אגודה אחרי הבחירות.ובמיוחד כשיש כל כך הרבה אויבי החרדים בבחירות האלו שבונים את עצמם רק על חשבון הסתה ושיסוי כנגד החרדים.אז צריך להתחכם כדי להבטיח את השמיני במאה אחוז,ובפרט שאובדן של אפילו מנדט אחד,ח"ו,ייחשב לנצחון של ליברמן ולפיד.הרי זה חלומו של ליברמן-החלשת החרדים ,שיקבלו פחות מ16,ובזה הוא יצדיק את המעשה שלו בהפלת הקמת ממשלת ימין.לא צריך להסתכן ולתת לו פרס כזה!
עוצמה בחיבור כזה לא יכולה להכניס שום נציג באמצעות קולות של "ג",אך "ג" כן יכולה להכניס את השמיני בקולות של עוצמה.כך שיהדות התורה לא מפסידה מחיבור טכני כזה כלום,רק מרוויחה-גם מכניסה את השמיני בוודאות וגם נותנת בשניים לליברמן שונא החרדים ומפירה את תוכניתו הזדונית.אני כמעט בטוח שאם היו מציעים לבן גביר ומרזל דיל כזה-היו חוטפים בשתי ידיים.
הרי הכניסו את השמיני בכמה עשרות קולות ועוד כשאחוז ההצבעה הכללי היה נמוך יחסית,ועוד כשפייגלין ובנט לא עברו ועוד כשאחוז ההצבעה בקרב הערבים היה נמוך במיוחד.אין ניסים כאלו כל שני וחמישי.אם רוצים את השמיני אז אין שום דרך אלא בחיבור טכני עם בן גביר ומרזל.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 03 יולי 2019, 18:07

4000 כתב:
27 יוני 2019, 01:36
אין להם ברירה.זה הסיכוי היחיד שלהם לראות בכנסת ולו איש אחד שלהם.מסמוטריץ ופרץ רק מרורים הם אכלו ובסוף לא קיבלו את מקומם בכנסת.
אם דגל יסכימו אז פרוש יחתום איתם הסכם בציק-צק.

א יודעלע
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 03 יולי 2019, 22:02

למה שיהדות התורה יקבלו את ההצעה?
הם בונים על החוק הנורבגי, ורוצים להכניס 2 נציגים יותר ממספר המנדטים.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 03 יולי 2019, 22:46

א יודעלע,
אז אתה חושב שמוטב לקבל 7 במקום 8 שזה פיחות כח מבחינה פוליטית ומשרת את שונאי החרדים ?אם החרדים מקבלים עכשיו פחות מ16 זה משרת את ליברמן ומגדיל את כחו במשא ומתן. כמות סגני שרים לא מגדילה כהוא זה את הכח הפוליטי שזה רק דבר אחד-כמות הח"כים .רק כח פוליטי משפיע על דרישות קואליציוניות וגם על כמות התפקידים בממשלה ושליטה על המשרדים ותפקידים שיש לציבור החרדי עניין בהם.ככל שתקבל פחות חברי כנסת כך גם הדרישות בהסכם הקואליציוני תהיינה יותר צנועות וגם תקבל פחות תפקידים.בשיטת הממשל כאן במדינה הכי חשוב זה לקבל כמה שיותר חברי כנסת. וזה לא הגיוני לוותר על המנדט השמיני הבטוח דרך חיבור טכני.
חוץ מזה שגם מה שאתה מציין אפשר לפתור דרך הסכם עם עוצמה שיסדיר כמה מנדטים מסך הכל יקבלו עוצמה בהתאם לכמות המנדטים הכוללת.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 03 יולי 2019, 22:56

יודעלע
פשוט אפשר להתנות בהסכם שבמקום כל סגן שר מגימל כחבר כנסת חדש במסגרת הנורבגי ייכנס רק נציג של גימל ואם יש נציג של עוצמה באמצע אז הוא צריך להתפטר לטובת נציג יהדות התורה.כך לא מפסידים שום דבר אלא להפך-מצביעי עוצמה מכניסים לנו שמיני על בטוח.
להם זה גם משתלם-כי הרי יותר טוב אפילו נציג אחד מכלום.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 יולי 2019, 11:42

gilonot כתב:
03 יולי 2019, 22:56
יודעלע
פשוט אפשר להתנות בהסכם שבמקום כל סגן שר מגימל כחבר כנסת חדש במסגרת הנורבגי ייכנס רק נציג של גימל ואם יש נציג של עוצמה באמצע אז הוא צריך להתפטר לטובת נציג יהדות התורה.כך לא מפסידים שום דבר אלא להפך-מצביעי עוצמה מכניסים לנו שמיני על בטוח.
להם זה גם משתלם-כי הרי יותר טוב אפילו נציג אחד מכלום.

בודאי שכך, הדבר הפשוט הזה הוא כמו 'סעיף קטן' זעיר בכל הררי החישובים שיהדות התורה יודעת לעשות בהסכמים כאלו...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 18 יולי 2019, 09:37

החרדים רוצים: בנט ושקד באיחוד הימין / יעקב גרודקה

לא היו ימים טובים לחובבי הקרבות שבינינו – מימים אלו. ואם בזירה הפוליטית הארצית – העסק די רדום, הגיעו בעלי הכיפה הסרוגה והגשימו את חלומם של צמאי הדם. מהלומות, מאבקים וכיפופי ידיים.

אולם בשונה מהקרבות שהורגלנו אליהם, הפעם מדובר במלחמות שהם 'לשם שמיים', או בניסוח אחר: מי יותר צדיק.

זה התחיל ב'מדינת ההלכה' של סמוטריץ' והמשיך במשפטים של הרב רפי פרץ שעוררו סערה רבתי ואז קמה לה מפלגה חדשה בשם 'נעם' שמבקשת לעמוד בראש מדד הצדיקות והפרומקייט ולהוביל שיח גלוי בסוגיות חשובות שעד היום הוסתרו בכוונה תחילה מתחת לשטיח.

יש שיגידו שמטרת הקמת המפלגה החדשה – היא להשיג שריון בטוח ומכובד בשורות איחוד מפלגות הימין, אבל לא זה הסיפור הגדול, אלא שינוי האסטרטגיה החרד"לית.

מאחורי מפלגת 'נעם' עומדים תלמידיו של הרב צבי ישראל טאו נשיא ישיבת 'הר המור' וממשיך דרכו של רבו הרב צבי יהודה קוק.

עד היום, תלמידיו של הרב טאו בחרו להסתתר מאחורי ארגונים א- פוליטיים רבים, שניהלו מאחורי הקלעים מאבקים בעיקר משפטיים בסוגיות דתיות רבות ומגוונות, גיור, מתווה הכותל, שבת ועוד.

הם שימשו כסוסים טרויאנים שחדרו עמוק למיינסטרים החרדי, בעיקר דרך התקשורת החרדית הלא מפלגתית ואתגרו יום וליל את הפוליטיקאים החרדים שלכאורה אמורים לעמוד בפרונט המאבקים על קודשי ישראל.

דוגמא מפורסמת היא מתווה הכותל, שבתחילה הפוליטיקאים החרדים הסכימו לו בשתיקה, אך בעקבות לחץ מאסיבי מכיוונה של התקשורת החרדית והעסקנים החרד"לים – הם חזרו בהם מהמתווה ויצאו למלחמה מחודשת.

גם בסוגיות השבת – היו אלו תלמידיו של הרב טאו שניהלו מאחורי הפרגוד את המאבקים וסחפו פעמים רבות את המפלגות החרדיות שהעדיפו בתחילה להתעלם מהעובדה שיום המנוחה הפך ליום עבודות לאומי.

ההסתתרות של הזרם הדתי קיצוני – סיפקה לרוב את הסחורה. התקשורת החרדית החופשית, השבועונים, תחנות הרדיו והאתרים – שיתפה פעולה עם הקו הקיצוני ומלחמות הדת הופיעו חדשים לבקרים.

כשנפתלי בנט החליט לפרוש מ'הבית היהודי' ולהקים מפלגה חדשה יחד עם החברותא החילונית שלו איילת שקד, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' החרד"לי – הפך לסרוג הדומיננטי בסביבה ועימו באה לה רוח חדשה למוסדות הפוליטיים של הציונות הדתית. הרב רפי פרץ זכה בכס 'הבית היהודי' ובנט ושקד הפכו למוקצה מחמת מיאוס.

קודם לכן, בכנסת ה-20, כשסמוטריץ' היה עדיין בחיתולים, הוא לא באמת הצליח להשפיע את הקו שהנהיג ראש המפלגה הדתית מרעננה. בנט כיבד אותו אבל לא נתן לו להתערב בקבלת ההחלטות. מפלגת הציונית הדתית אחזה בליברליות ופעמים אף חצתה את הגבול הדתי, כדוגמת ארוחת הצהרים המפורסמת של שר החינוך עם ראשי הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים, ארוחה שהייתה אמורה להתקיים יחד עם ראש הממשלה נתניהו, אך בוטלה בזעם לבקשת הרפורמים והקונסרבטיבים.

כעת בנט מחוץ למשחק, והשרים סמוטריץ' והרב פרץ בראש. מאחוריהם, תלמידיו של הרב טאו שבמפתיע מבקשים לצאת מאלמוניותם ולהיות שותפים בהנהגה הפוליטית. וכשזה כך, מתחרים אלו באלו – מי יותר צדיק ומי יותר קיצוני.

סמוטריץ' התחיל והרב פרץ אחריו וכפי שאמר לי השבוע אחד מפקודיו של הרב פרץ: "כשהוא היה בצה"ל הוא התנהל כפוליטיקאי וכיום כשהוא בפוליטיקה – הוא מתנהל כרב".

וברקע, עומדים להם הפוליטיקאים החרדים וממלמלים בשקט מזמורי תהילים וחולקים זה עם זה תפילה ליושב במרומים: ריבונו של עולם, תחזיר את בנט ושקד להנהגת הציונות הדתית, איך נשרוד יום אחד כשלצידנו מפלגה שתאתגר אותנו בוקר, צהרים וערב ותבחן אותנו ב'חרדומטר'.

לפחות הח"כים החרדים יכולים להתנחם במותו של הסוס הטרויאני החרד"לי, מהיום הם לא יאותגרו בסתר, הכל יהיה על השולחן בישיבות הממשלה ובמליאת הכנסת.

כל הזמן

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 78 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 18 יולי 2019, 11:03

מי זה כתב:
משיב. כתב:

מבחינתי הוא בהחלט 'רב'.
צודק מאה אחוז, הרבה לפני שהיה פוליטיקאי נלחם נגד מועמדותו של הרב דוד סתיו.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 18 יולי 2019, 11:10

גם גדולי עולם שנלחמו בפשרנות המזרחי ידעו להבדיל ולכבד את אלו מתוכם שבאופן כללי עדיין שומרים על מסורת התורה.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 18 יולי 2019, 18:43

יוסף בן יוסף כתב:
18 יולי 2019, 11:03
מי זה כתב:
משיב. כתב:

מבחינתי הוא בהחלט 'רב'.
אתם בדיחה! יצאתם מאשכול הבדיחות.
עכשיו אחרי שהוא התקפל וחזר בו, ואח"כ התנצל, ושוב חזר בו בלשון יותר ברורה, ואמר את מה שהגרועים שבהם אומרים, העיקר לרצות אותם.
ולא רק בנושא אחד. גם על דבריו נגד ההתבוללות, הוא שלח מכתב התנצלות.
הוא עוסק בהתנצלות יותר מבכל דבר אחר.
ואתם אומרים לא רוקד מה יפית.

אולי לא הבנתם את הביטוי, זה לא אומר כלום על חייו האישיים, ולא על היותו ת"ח.
הוא רוקד לפי החליל של החילונים, כל מילה שתצא מפיו ולא תמצא חן בעיניהם הוא יחזור בו ויתנצל, כל פעולה שירצה לעשות ולא תמצא חן בעיניהם הוא לא יעשה, במעשיו ובדבריו כשר וכח"כ הוא ירקוד לפי החליל התקשורתי בלי קשר למה הוא עושה בחייו האישיים.
גם בצבא הוא נבהל מכל מילה של אגף החינוך, הרצון שלו עצמו היה טוב, אבל הוא פעל לפי החליל שלהם ומצב הדת בצבא התדרדר.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 18 יולי 2019, 19:34

הסיסמא של בנט בבחירות קודמות היתה 'לא מתנצלים'.
בנט לא התנצל על היותו ימין, אבל לא הפסיק להתנצל על הכיפה הקטנה שעל ראשו.
פרץ התנצל ועוד יתנצל גם על זה וגם על זה. בשפה מכובסת קוראים לזה 'ממלכתי'.
- גם זה מטבע לשון של התקשורת, מי שדבק בדעתו ולא עושה מה שהם אומרים הוא 'לא ממלכתי.'

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 18 יולי 2019, 23:10

יוסף בן יוסף כתב:
18 יולי 2019, 11:03
מי זה כתב:
משיב. כתב:

מבחינתי הוא בהחלט 'רב'.
אבל בתור רבצ"ר הוא הוציא פסק הלכה שחיילים חייבים להישמע למפקדיהם ולשמוע שירת נשים...
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money

שלח תגובה