***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

אחד שאכפת לו

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:03

ערוץ 12: נתן אשל הציע לסמוטריץ' את תיק המשפטים ללא ראשות ועדת השרים לחקיקה.
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:04

איילת שקד:
''אם יהיה איחוד של מפלגות הימין- אני צריכה לעמוד בראש''.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:34

הבחירות לראשות מפלגת העבודה: כלל חברי המפלגה יצביעו במשאל על אופן בחירת היו"ר.

על פי החלטת השופטת הצדדים הגיעו להסכמה על עריכת משאל אינטרנטי בקרב כלל המתפקדים בשאלת אופן ההצבעה ליו"ר (האם הבחירות ייערכו בקרב כלל המתפקדים או בקרב חברי הועידה בלבד).
כמו כן, הוחלט כי המתפקדים ישיבו גם על השאלה האם יש לערוך פריימריז נוספים לרשימה עצמה או להקפיא את את הרשימה הקיימת.

המשאל יבוצע בימים הקרובים.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:35

העורך הראשי של ערוץ 7, עוזי ברוך:
"אם רה"מ ‎נתניהו ימשיך לזלזל בציונות הדתית, יתקיימו מגעים עם אנשי כחול לבן".

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:38

ח״כ דוד ביטן בראיון לשרון גל:
״לדעתי האישית לפיד יתפצל מכחול לבן וירוץ יחד עם אביגדור ליברמן.
ליברמן לא עושה מהלכים כאלה בלי מצנח זהב, אני רואה שתוקפים את לפיד בתוך כחול לבן.
יהיה מאד קשה להרכיב ממשלה עם ליברמן, הוא מבחינתי לא ימין לצורך החישוב הקואליציוני״.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:39

חה''כ משה גפני:
אם יציעו מדינת הלכה - אנחנו נצביע נגד.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:41

במהלך ראיון שהעניק נשאל ח"כ יאיר לפיד על התנהלותה של המפלגה במסגרת קמפיין הבחירות.
"אנחנו עומדים מול יריב שיש לו תחנת טלוויזיה אחת רשמית ועוד כל מיני סניפים. 17 שדרני רדיו שעובדים אצלו. שתי עיתונים משלו והוא משקיע כסף רב בדיגיטל", ניסה לפיד להסביר את הפער התדמיתי בתקשורת בין הליכוד לכחול-לבן.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:45

נחמיה שטרסלר ב'הארץ':
"הרבה יותר נעים לחשוב שהקוף הוא קרוב משפחה שלנו ולא בצלאל סמוטריץ".

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:48

מהומה פוליטית בכחול לבן בעקבות הפרסום אתמול (ראשון) ב"ישראל היום", שלפיו בכירים במפלגה מבקשים "לשבור ימינה" ולפנות לקהל מצביעי הימין.

ביש עתיד הגיבו לפרסום בכעס.
"יש עתיד לא תוותר על הערכים שלה בשביל חנפנות פוליטית.
אם מישהו בכחול לבן לא מאמין בשוויון בנטל, לא רוצה להיאבק נגד הפרדה בין גברים ונשים, או לא מאמין בתחבורה ציבורית בשבת או ביטול חוק המרכולים - הם במפלגה הלא נכונה.
אנחנו תוהים אם המטרה האמיתית של הנדל והאוזר ושות' היא לגרור את כחול לבן לאיזה ימין מדומה שלא קיים, כדי שאם ביבי ינצח, הם יוכלו לזחול לממשלת נתניהו.

אחרי שהם יצאו נגד המפלגה ולא באו להפגנה, ומתדרכים בשבועות האחרונים נגד לפיד - עכשיו הם מנסים לגרור את כחול לבן ימינה ולהתחנף לחרדים, כדי שיהיה להם אליבי להיכנס לממשלת נתניהו אם ינצח שוב.
נשאלת גם השאלה אם בני גנץ מתכוון ליישר אותם ולהגיד להם 'חבר'ה, תתאפסו על עצמכם או שתמצאו בית אחר', או שאולי יש כאן הסכמה שבשתיקה שלו".

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:51

הנהגת הרשות הפלסטינית מנסה לקדם שיתוף פעולה מפלגתי בין ערבים ליהודים בישראל - דרך הקמת רשימה חדשה או חיזוק מרצ.

מאז הבחירות האחרונות ערכו בכירים ברשות שיחות עם ראשי רשויות ועם פעילים פוליטיים בחברה הערבית, כדי לבדוק אפשרות לשיתוף פעולה כזה.
ראשי המפלגות הערביות מתכוונים לבקש הבהרות בנוגע למהלך מהנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, שאינו מקיים עמם קשר בחודשים האחרונים.
זאת, לדברי פעילים פוליטיים, על רקע מתיחות בין המפלגות לבין רמאללה מאז פירוק הרשימה המשותפת.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 21:58

אלוף (מיל') יאיר גולן (סגן הרמטכ"ל לשעבר ששוקל להצטרף לפוליטיקה במערכת הבחירות הנוכחית) שוחח בחג השבועות האחרון עם צעירים בהרצליה ובין הדברים שאמר תקף את מנחה הטלוויזיה ליאור שליין.

על פי הדיווח ב'כאן 11', גולן דיבר על הצורך להימנע משיח מקטב גם כשמדובר בחברה הדתית והחרדית. "לא יודע למה ליאור שליין נתפס על העניין הזה שהוא כל הזמן מתעסק עם הדתה וכמה הדתיים חשוכים וכן הלאה וכן הלאה", אמר גולן, "כשאני שומע את זה הקרביים שלי מתכווצים, כאילו מישהו תפס אותי בבטן וסובב. אני אומר לעצמי- אידיוט, על מה אתה צוחק בדיוק, על המורשת היהודית שלנו? למה לצחוק על זה?"

לדבריו, "סיפרתי לכם חוויות שלי מהחברה החרדית כדי לומר לכם דבר אחד: עם כל השוני העצום באורחות החיים וחלק מהערכים, אני חש כלפי האנשים האלה דבר אחד – הם האחים שלי".

ערוץ 7

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 22:00

עתירה בליכוד: לקיים פריימריז לראשות המפלגה.
את העתירה הגיש אורי פרץ, חבר בתנועת הליכוד ומפעיל דף הפייסבוק “הליכוד החיובי”. בעתירה נאמר כי בהתאם לחוקת הליכוד, מרגע שהכנסת פוזרה והולכים לבחירות חדשות, יש לקיים פריימריז לראשות הליכוד ולבחור את מועמדי הרשימה הארצית לכנסת.

פרץ אמר ל"מעריב" כי אם העתירה תידחה, יפנה לערכאות שיפוטיות אחרות.
“אני מייצג הלך רוח בליכוד של יותר ויותר אנשים שסבורים שתם עידן נתניהו”, ציין. “אנחנו לא אומרים ‘רק לא ביבי’, אלא ‘לא רק ביבי’. הליכוד היה קיים לפני נתניהו - ויהיה קיים גם אחריו”.

לטענתו הוא הגיש את העתירה ביוזמתו ואיש אינו עומד מאחוריו. עם זאת, אמר כי שוחח עם מועמדים פוטנציאליים לראשות הליכוד והתרשם כי אם יוכרז על פריימריז - הם מתכוונים להציג את מועמדותם.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 22:06

הרב שמואל אליהו מתייצב לצד הרב פרץ וסמוטריץ בדרכם להרכבת מפלגה ימנית מאוחדת.

"בנט ושקד עשו טעות לא פשוטה וגם פייגלין. צריך לפתוח את הלב, לסלוח ולתקן.
יש מקום לכולם - לבנט, לשקד ולפייגלין, אבל הפעם זה צריך להיות בהובלתם של בצלאל והרב רפי פרץ כי אנחנו סוף סוף ציבור דתי לאומי ולא מסורתי ולא חילוני".

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 22:09

שעות ספורות לאחר הפרסום על טענות "יש עתיד" שלח גנץ מסרון לח"כים במפלגה, שבו כתב:
"האם נמציא את עצמנו מחדש? לא.
האם מתארגנים? כן.
האם נהיה משהו אחר? לא.
האם נישאר כחול לבן כתנועה/סיעה/מפלגת מרכז, הפונה לקהלים מימין ומשמאל כאחד, תוך שאנו מתאימים את פניותינו לקהלים השונים על בסיס טכני־ביטחוני;
נגד שחיתות ובעד יושרה ציבורית ואישית;
הקפדה יתירה על שימור מוסדות החוק והתשתית הדמוקרטית של המדינה, בעד פיתוח כלכלי בדגש על הפריפריות;
ממש בעד מסורת ומדינה יהודית ובאותה מידה נגד כפייה דתית;
כן, כן, כן!"

ישראל היום.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 22:12

לאחר שסתיו שפיר הכחישה במפורש שניהלה משא ומתן על כניסת מפלגת העבודה לקואליציה, כעת מתברר שהיא דווקא לא דחתה על הסף את הצעתו של ראש הממשלה, ואף דרשה שתיק המשפטים יינתן בידי מפלגתה, וכן את ביטול חוק יסוד הלאום.

בפגישה בין גבאי, שפיר והמתווך מטעם נתניהו אמרה ח"כ שפיר לשניים ש"תיק החינוך הוא הכי חשוב… למען הדורות הבאים".
כשנשאלה מה היא רוצה במסגרת ההסכם ענתה שפיר: "את תיק החינוך". לדברי עיתונאי ערוץ 20 שמעון ריקלין, הסכימו בליכוד לדרישתה זו.
מטעמה של שפיר נמסר: "גם אם נתניהו היה מציע לח"כ שפיר ראשות ממשלה ברוטציה, היא לא הייתה יושבת עם חשוד בשוחד שמנסה לחמוק מבית המשפט באמצעות חיסול הדמוקרטיה".

מקור ראשון.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 יוני 2019, 22:13

ח"כ מיקי זוהר בראיון לרשת ב':
"אם אזרחי ישראל יבואו לקלפי בעוד כמה חודשים ויגידו שוב, גם ליועמ"ש וגם למערכת האכיפה, שהם רוצים את נתניהו כראש הממשלה שלהם - אז הוא יישאר בתפקיד".
"גם היועץ המשפטי לממשלה וגם מערכת המשפט יהיו חייבים להתחשב בתוצאות הבחירות, כי הציבור הוא הריבון".

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 יוני 2019, 23:52

‏נתניהו בצעד ראשון נגד ליברמן:
מינה את עו''ד אריאל בולשטיין ליועץ לענייני יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר.

ליברמן בתגובה:
"לאחר פרסום הסקרים בכלי התקשורת, בהם ישראל ביתנו משיגה 10 מנדטים, מינה יועץ לענייני עולים מברית המועצות לשעבר. זה מעיד שראש הממשלה נמצא בלחץ היסטרי וכנראה כבר מחר נשמע עוד בשורה- יועץ מיוחד לענייני דובים בקוטב הצפוני".

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 יוני 2019, 23:55

הפוסט שפירסם היום אבי גבאי:
לתומכים ולחברים שלום,
את ההחלטה שלא להתמודד על ראשות המפלגה קיבלתי מזמן. לצידה נותרה התלבטות האם להישאר ברשימה לכנסת או לא.
ההתלבטות הזאת מלווה אותי שבועות ארוכים והתייעצתי לגביה עם עשרות אנשים. כמעט בכל השיחות הללו הזכירו לי את האמירה של אריק שרון ז"ל – הכי חשוב להישאר על הגלגל.
הראש אומר שהם צודקים. באתי לשירות הציבורי וזו הדרך הבטוחה להמשיך בו. בעוד 3 חודשים תהיינה הבחירות ותמשיך להיות חבר כנסת ולך תדע מה יכול לקרות. זו פוליטיקה והכל לא צפוי בה.
הלב אמר – לא. תחתוך, תתנתק. לך הלאה. זה כמובן החמיר לאחר המו"מ עם נתניהו והתגובות השקריות שנלוו לו.

במאי 2016 הייתי בצומת דומה. ללכת עם האינטרס האישי הקר ולהישאר שר בממשלה או ללכת עם הלב והאמת שלי ולהתפטר.
במסגרת הדיונים על מבנה הרשימה לכנסת הבאה, תמכו מרבית חברי הסיעה, בהקפאת הרשימה לכנסת כפי שהיא למעט יו"ר. המשמעות היא להמשיך הלאה כחבר כנסת ברשימת המפלגה. זו גם ההצעה שהייתה אמורה להגיע לועידת המפלגה שתוכננה להיום ונדחתה.

אתמול בבוקר הודעתי שלא אתמודד על ראשות המפלגה. קיוויתי שבזה הסתיימו ההתלבטויות. באותו הזמן בדיוק החלו דיונים בבית המשפט המחוזי על עוד עניין פנימי ופרוצדוראלי של המפלגה.

הדיונים האלה, שחוזרים ונמשכים לאורך כל הדרך, לצד הריבים והמחלוקות שנלווים להם, המחישו לי שהתרבות המפלגתית לא משתנה, ולמרות שהאמנתי שאוכל לה – לא הצלחתי. המפלגה במשבר גדול, ואינני מסיר את האחריות מעצמי .

אחת הסיבות לבעיית התרבות היא יושבי ראש לשעבר שנותרים ברשימה. בעולם שמחוץ לפוליטיקה כשמנכ"ל מסיים הוא זז הלאה ולא הופך להיות כפוף למי שהיה תחתיו.
תחתיי היו 4 יושבי ראש לשעבר. זו תופעה שבאופן טבעי מובילה לבעיות פרסונליות ואני לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה.

אני מאמין שמפלגה שלא יכולה להתאחד וללכת קדימה, לא יכולה לבוא לציבור ולהציע לו שתנהל את המדינה.
בסוף מדובר בחיים ובאיכות החיים של אזרחי המדינה ולא רק במשחק פוליטי פנים מפלגתי.
חשוב לי להדגיש - אני מאמין גדול בעמדות, בערכים ובתפיסות של המפלגה. מאמין שהעמדות שלנו משרתות את כלל החברה הישראלית. אני גאה בכך שהצגנו את העמדות הללו ואת התכניות המפורטות שלנו בבחירות האחרונות, גם כאשר הקשב היה אפסי והלך למקומות אחרים.

אני יודע שחלק עצום בחברה הישראלית מאמין בעמדות הללו, כולל חלק גדול ממצביעי מפלגות הקואליציה. אבל הם לא מצביעים לנו, לעמדות שלנו ושלהם, בין השאר בגלל הריבים וההתעסקות הפנימית האינסופית, חוסר הנאמנות ההדדי והעובדה שאנחנו משדרים לציבור שאנחנו עוסקים רק בפוליטיקה.

את התרבות הזאת לא הצלחתי לשנות כיו"ר ובוודאי שלא אצליח כחבר כנסת מן השורה. ובלי לשנות את התרבות הזאת אי אפשר להצליח.
לכן החלטתי ללכת עם הלב והאמת שלי ולא עם האינטרס הקר ולהסיר את עצמי מהרשימה לכנסת הבאה, בין אם מדובר בהקפאת הרשימה ובין אם יוחלט על פריימריס לחברי הרשימה.
אין לי תכניות קדימה. לא יודע איך ומה אעשה עבור הציבור אבל המחויבות שלי נותרה בעינה.
אני שב ומודה לכם, לאלפי אנשים נפלאים שחברים במפלגה, עשו ועושים רבות למען הציבור והמפלגה. הלב שלכם במקום הנכון.
אבי.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 יוני 2019, 23:57

גרוזמן ב'סקופים':
פרשנות בגרוש, ההבדל בין הפוליטיקאים שהם אנשי עסקים במהותם, כמו נפתלי בנט ואבי גבאי, בולט כשהם מודים בכשלונם ולוקחים אחריות מלאה על ההפסד.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 יוני 2019, 23:58

השר אמיר אוחנה, בראיון ראשון:
''נערך לאפשרות שיתפרו לי תיק'';
במקרים מסוימים אין לקיים את פסיקות בג''ץ.

עמית סגל

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 יוני 2019, 23:59

איציק שמולי הכריז על התמודדות לראשות העבודה.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 יוני 2019, 00:00

ח"כ אלי אבידר, ישראל ביתנו:
הבטחנו "רק נתניהו" בבחירות האחרונות אבל אז ראינו את ההתנהלות שלו. עכשיו לא נגיד "רק נתניהו".
לנתניהו רעדה הבטן כשהאמריקנים רצו להעביר את השגרירות לירושלים. מספיק עם פולחן האישיות בימין כלפיו.

אחד שאכפת לו

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 יוני 2019, 00:00

הרב טאו:
לא נצביע לאיחוד המפלגות הימין במידה ויתחברו לבנט ושקד.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 13 יוני 2019, 19:53

ליברמן שוקל להודיע שיצטרף רק לממשלת אחדות, ליכוד וכח"ל ללא החרדים.
בודק סקרי דעת קהל האם הודעה כזו תוסיף לו מנדטים.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 13 יוני 2019, 21:08

אחד שאכפת לו כתב:
13 יוני 2019, 00:00
הרב טאו:
ההערכה שלי שהדתיים ירוצו בשתי מפלגות. האיחוד הלאומי ירוץ במתכונת הנוכחית. והימין החדש עם זהות.
קמפיין הגעוואלד -שכאילו הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על המפלגה הגדולה יותר לא יעבוד, כי בסקרים הליכוד גדול מכח"ל- לכן אני צופה לכל אחת מהם 7 מנדטים. גם שס וג' צפויים לקבל 7-8 כ"א, תלוי באחוז ההצבעה.
משיב. כתב:
13 יוני 2019, 19:53
ליברמן שוקל להודיע שיצטרף רק לממשלת אחדות, ליכוד וכח"ל ללא החרדים.
בודק סקרי דעת קהל האם הודעה כזו תוסיף לו מנדטים.
ליברמן כנראה יודיע על כך שהוא לא יאפשר ממשלה צרה עם החרדים, אלא רק ממשלה של ליכוד וכח"ל ביחד. הוא יקח יותר קולות מכח"ל מאשר מהליכוד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 יוני 2019, 03:08

אם לא יהיו 60 חוץ מליברמן לא תהיה ממשלה,(ליברמן לא רוצה את נתניהו בראשות ולא את החרדים בממשלה, וגנץ התחייב לא להיכנס לממשלה של ביבי) גם במקרה שיהיו שישים בלעדיו אחרי שבועות ספורים בלבד מנדבליט יגיש כתב אישום ובג"ץ יאלץ את נתניהו להתפטר. וכנראה הולכים שוב לבחירות.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 14 יוני 2019, 08:55

אני פה כתב:
14 יוני 2019, 03:08
אם לא יהיו 60 חוץ מליברמן לא תהיה ממשלה,(ליברמן לא רוצה את נתניהו בראשות ולא את החרדים בממשלה, וגנץ התחייב לא להיכנס לממשלה של ביבי) גם במקרה שיהיו שישים בלעדיו אחרי שבועות ספורים בלבד מנדבליט יגיש כתב אישום ובג"ץ יאלץ את נתניהו להתפטר. וכנראה הולכים שוב לבחירות.
טעות אחת, אחרי שבג"ץ מחייב את נתניהו להתפטר, מישהו אחר יבחר לראש הליכוד ואיתו גנץ-לפיד מוכנים לשבת, אז אין שוב בחירות אלא ממשלת אחדות ליכוד כח"ל.

המטרה של ליברמן זה שנתניהו ילך הביתה והליכוד ישים מישהו אחר בראשו.
כמה ימים אחרי הבחירות יש שימוע ומיד לאחריו כתב אישום. את חוק החסינות הוא לא יספיק להעביר.
להתמודד בבחירות עם כתב אישום שכבר הוגש לבית משפט זה כבר סיפור אחר לגמרי. או שבתוך הליכוד לא יתנו לו, או שבג"ץ יפסול אותו מלהתמודד.

קצת היסטוריה: לפני הבחירות לכנסת ה 19, חשון תשע"ג, התאחדו הליכוד וישראל ביתנו לרשימה אחת, הליכוד ביתנו. ליברמן רצה למצב את עצמו כמועמד לרשת את נתניהו. בתמוז תשע"ד פירק ליברמן את השותפות.
לנתניהו יש גישה שלא לאפשר לאף אחד בסביבתו לגדול, כך הוא מבטיח את שלטונו בלי שיהיה מי שיכול להתמודד נגדו, שימו לב לאורך כל הדרך מי שהיה בתפקיד קצת בכיר בתקופתו עף, מי שמתחיל לצבור קצת אהדה הוא מקצץ את רגליו מיד, הוא מייצר מצב שהוא עמוד חשמל וכולם מסביבו גפרורים. כך היה עם איציק מרדכי, עם כחלון, עם יעלון, עם סער, חזרתו של סער מפריעה לו ולכן הסיפור שכביכול סער חותר נגדו וסיכם עם הנשיא וכו'.
גם לליברמן הוא ניסה לעשות אותו דבר אבל ליברמן משופשף פוליטית, ומיהר להודיע על פירוק השותפות. (גם עכשיו הוא ברח בזמן, תארו מצב שליברמן מגיע לבחירות כשר בטחון בתקופה שמשלמים כסף לחמאס כדי לקנות שקט, הוא היה מגיע כסמרטוט, כמי שמדבר גבוהה, 48 שעות... ועושה כלום.)
מאז פירוק הליכוד ביתנו ליברמן מנסה לנקום בנתניהו ולהעיף אותו, לכן הוא לא נכנס לממשלה אחרי הבחירות לכנסת ה 20, הוא קיווה שהממשלה לא תחזיק מעמד עם 61, ורק אחרי שראה שהממשלה יציבה בלעדיו הבין שעדיף לו שר בטחון מלהתייבש בחוץ. ולכן גם עכשיו הוא מלכתחילה לא התכוון להיכנס.

והערת אגב, תזכרו בכל הרמזים הגלויים יותר וגלויים פחות של פוליטיקאים וראשי ישיבות מ'דגל' על תמיכה בליאון בגלל הסכם חשאי עם ליברמן על הגיוס...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 יוני 2019, 11:32

לא בטוח שהשימוע יגמר בתשרי יתכן שימשך עד חשוון ואז יעברו 42 יום מי"ז אלול, ושוב נתניהו יקדים לפזר את הכנסת אם ליברמן יתעקש. גם במקרה שנתניהו יעלה ויפול בגלל בג"ץ והמשפטים יש כמה שבועות ספורים לנסות להקים ממשלה חלופית לא בטוח שיגיעו להסכמה על ממשלת אחדות, למשל לפיד יתעקש לקחת חלק בהסכמים על הרטוציה לראשות הממשלה וכו' וכו'. כך שהחוסר וודאות תימשך עוד הרבה זמן.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יוני 2019, 11:55

משיב. כתב:
14 יוני 2019, 08:55
לנתניהו יש גישה שלא לאפשר לאף אחד בסביבתו לגדול, כך הוא מבטיח את שלטונו בלי שיהיה מי שיכול להתמודד נגדו, שימו לב לאורך כל הדרך מי שהיה בתפקיד קצת בכיר בתקופתו עף, מי שמתחיל לצבור קצת אהדה הוא מקצץ את רגליו מיד, הוא מייצר מצב שהוא עמוד חשמל וכולם מסביבו גפרורים. כך היה עם איציק מרדכי, עם כחלון, עם יעלון, עם סער, חזרתו של סער מפריעה לו ולכן הסיפור שכביכול סער חותר נגדו וסיכם עם הנשיא וכו'.
גם לליברמן הוא ניסה לעשות אותו דבר אבל ליברמן משופשף פוליטית, ומיהר להודיע על פירוק השותפות. (גם עכשיו הוא ברח בזמן, תארו מצב שליברמן מגיע לבחירות כשר בטחון בתקופה שמשלמים כסף לחמאס כדי לקנות שקט, הוא היה מגיע כסמרטוט, כמי שמדבר גבוהה, 48 שעות... ועושה כלום.)

זה כ"כ נכון.
היה פעם בעיתון 'זמן' כתבת פרופיל על נתניהו, והם תיארו את זה כמנוע הצמיחה שלו.
כבר בצעירותו כשהיה עורך עם חבריו תחרויות ריצה וכדו' היה נתניהו ח-י-י-ב לנצח, ואם זה לא קרה הוא לא היה מסוגל להשלים עם זה אלא היה מוצא כל מיני תירוצים למה התחרות לא היתה הוגנת הפעם.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יוני 2019, 11:57

משיב. כתב:
13 יוני 2019, 21:08
אחד שאכפת לו כתב:
13 יוני 2019, 00:00
הרב טאו:
ההערכה שלי שהדתיים ירוצו בשתי מפלגות. האיחוד הלאומי ירוץ במתכונת הנוכחית. והימין החדש עם זהות.
קמפיין הגעוואלד -שכאילו הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על המפלגה הגדולה יותר לא יעבוד, כי בסקרים הליכוד גדול מכח"ל- לכן אני צופה לכל אחת מהם 7 מנדטים.

נראה לי שהגזמת קצת , 6 מנדטים לכל אחד מהם יהיו בהחלט הפתעה.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

שלח תגובה