***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 22 ספטמבר 2019, 03:23

בואו נהיה ריאליים זה או אחדות או בחירות, אין באמת אופציה אחרת שמסתדרת בלי קשר למי עלה על העץ לפני הבחירות באמירות כובלות.
ובהנחה שאף אחד לא רוצה בבחירות אז אחדות כנראה תהיה, השאלה מי ראשון.

גנץ מתעקש על ראשון בהיותו המנצח.
נתניהו ככה סבורים רוצה ראשון בגלל החסינות.

אני דווקא סבור שהוא צריך להיות שני בעוד שנתיים.
היתרונות:
א. כחבר כנסת מן השורה יש סיכוי שתרד המוטיבציה להרשיעו
ב. הוא יתפנה למשפט וככל הנראה סיכוייו טובים שם
ג. העם יתגעגע אליו
ד. הוא לא ייראה כמי שאוחז בקרנות המזבח כעת
ה. בשנתיים האלה אמורה להיות גם רוטציה גנץ ולפיד, מה שזה אומר, שנה לכל אחד מהם, מה שזה אומר בדיחה.

עוד שנתיים ביבי מגיע כנראה לאחר שניקה את שמו, העם יתגעגע אליו והוא יישאר עד לבחירות הבאות

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 22 ספטמבר 2019, 10:12

ח''כ טיבי ברשת ב': הרשימה המשותפת תתכנס היום ותקבל החלטה היסטורית שתשלח את נתניהו הביתה, ההחלטה סגורה הרמטית

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 22 ספטמבר 2019, 10:18

בכירים בכחול לבן אומרים היום (ראשון) לכאן חדשות כי המפלגה תזדקק למפלגות החרדיות, יותר משתזדקק לישראל ביתנו, כדי להרכיב קואליציה. הם סבורים שעם אביגדור ליברמן יהיה קשה יותר להרכיב קואליציה ואילו עם 17 המנדטים של החרדים יהיה אפשר להקים קואליציית מרכז-שמאל-חרדים. לדברי הבכירים, זו הסיבה לכך שבני גנץ לא אמר עד כה בפומבי כי בכוונתו להקים ממשלה חילונית בלי המפלגות החרדיות, כדרישתו של ליברמן. הכרזה כזו של גנץ תסגור את הדלת בפני החרדים.
"האינטרס של כל המפלגות בגוש הימין הוא לשמור על השותפות", כך אמר היום שר התיירות יריב לוין בתגובה לפרסום כאן חדשות כי יו"ר כחול לבן בני גנץ יפנה למפלגות החרדיות כדי לנסות ולהקים איתן ממשלה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הוסיף: "הרצון הזה של גנץ לעשות הפרדה נועד כדי שיוכלו להרכיב ממשלה שאף מפלגה לא רוצה בה".

לדברי שר התיירות, על גנץ לשוחח עם נתניהו על תנאיו לממשלת אחדות, זאת משום שתוצאות הבחירות בעיניו לא הוכרעו: "אני מציע שקודם יישבו – גנץ ונתניהו – ויידברו. אי אפשר לקבל מצב שמצד אחד הם אומרים ממשלת אחדות ומצד שני מסרבים להיפגש עם ראש ממשלת ישראל".

לוין התייחס גם לבלוק הימני שגובש מיד עם היוודע תוצאות הבחירות, וטען: "ביקשנו להקים ממשלת ימין עם כל השותפים שהיו לנו בממשלה הקודמת. הכי טוב היה לו ליברמן היה מצטרף לממשלת ימין. הסיכוי שהוא יסכים לעשות את זה עכשיו נראה לא גבוה".

על טענת כחול לבן כי הם מוכנים להיכנס לממשלת אחדות בתנאי שנתניהו לא יעמוד בראש הליכוד, אמר: "לא מכיר בהיסטוריה הפוליטית שמפלגה באה להכתיב למפלגה אחרת מי יעמוד בראשה". לוין גם התייחס בדבריו לשימוע הקרוב של ראש הממשלה, וטען: "אני בטוח שהתיקים המדוברים – אין בהם דבר וחצי דבר השייך למישור הפלילי אלא אולי רק לאתי".

2018
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 » 22 ספטמבר 2019, 11:16

זאת תהיה טעות קרדינאלית ליהדות התורה להצטרף לגנץ ולפרק את הבלוק הימני.
הקמע של יהדות התורה לבל תוקם ממשלה בלעדיהם זה הבלוק הזה. ברגע שכחול לבן יצליחו לפרק את הבלוק הזה, שנייה אחר כך הם מצרפים את הליכוד ומשאירים את יהדות התורה בחוץ, הרי אין שום דרך לגשר בין עמדות לפיד לג', כל זה טקטיקה לפרק את הבלוק.
אני כל הזמן חושב, למה ביבי כבל את גורלו בגורל ג' וימינה ? הרי הוא מבין שהמוצא היחיד כאן הוא ממשלת אחדות ? ועם ג' וטב הוא הרי מסנדל את זה.
רק שהוא רוצה אותם בכדי להגיע עם גוש יותר גדול וכך לקבל לפחות את הרטציה הראשונה בכדי להיות חסין מכתב אישום.
ברגע שאנחנו מפירים את הברית הזו, הליכוד משוחרר מאיתנו ויכנס לממשלת אחדות בלעדנו.
חוץ מזה שזה נראה רע מאוד מול הכרת הטוב לליכוד, ומול כל ההבטחות שנלך רק עם ביבי, ומול כל קבוצות הימין כחבד ואור ישראל, שאנחנו הולכים לבד עם השמאל.

זלמן1
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 22 ספטמבר 2019, 15:51

2018 כתב:
22 ספטמבר 2019, 11:16
זאת תהיה טעות קרדינאלית ליהדות התורה להצטרף לגנץ ולפרק את הבלוק הימני.
הקמע של יהדות התורה לבל תוקם ממשלה בלעדיהם זה הבלוק הזה. ברגע שכחול לבן יצליחו לפרק את הבלוק הזה, שנייה אחר כך הם מצרפים את הליכוד ומשאירים את יהדות התורה בחוץ, הרי אין שום דרך לגשר בין עמדות לפיד לג', כל זה טקטיקה לפרק את הבלוק.
אני כל הזמן חושב, למה ביבי כבל את גורלו בגורל ג' וימינה ? הרי הוא מבין שהמוצא היחיד כאן הוא ממשלת אחדות ? ועם ג' וטב הוא הרי מסנדל את זה.
רק שהוא רוצה אותם בכדי להגיע עם גוש יותר גדול וכך לקבל לפחות את הרטציה הראשונה בכדי להיות חסין מכתב אישום.
ברגע שאנחנו מפירים את הברית הזו, הליכוד משוחרר מאיתנו ויכנס לממשלת אחדות בלעדנו.
חוץ מזה שזה נראה רע מאוד מול הכרת הטוב לליכוד, ומול כל ההבטחות שנלך רק עם ביבי, ומול כל קבוצות הימין כחבד ואור ישראל, שאנחנו הולכים לבד עם השמאל.
חולק עליך.
במקום לחכות שביבי יעשה את הסיבוב על. חשבון החרדים ויסגור עם גנץ, עדיף להקדים אותו.
בנוסף, עדיף להיכנס לממשלת שמאל, מאשר לתת להם להיות בשלטון, ולהשתולל בנושאים החשובים לחרדים.

לגבי הכרת הטוב לליכוד, לא צריך להיות עם זיכרון מי יודע, מה כדי לזכור מה נתניהו עשה, אך לפני שנים אחדות, כשסגר עם לפיד והשאיר את החרדים בחוץ.
אולי הגיע הזמן לסגור איתו חשבון.

פעקעטע
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי פעקעטע » 22 ספטמבר 2019, 16:35

אני פה כתב:
22 ספטמבר 2019, 03:23
בואו נהיה ריאליים זה או אחדות או בחירות, אין באמת אופציה אחרת שמסתדרת בלי קשר למי עלה על העץ לפני הבחירות באמירות כובלות.
ובהנחה שאף אחד לא רוצה בבחירות אז אחדות כנראה תהיה, השאלה מי ראשון.

גנץ מתעקש על ראשון בהיותו המנצח.
נתניהו ככה סבורים רוצה ראשון בגלל החסינות.

אני דווקא סבור שהוא צריך להיות שני בעוד שנתיים.
היתרונות:
א. כחבר כנסת מן השורה יש סיכוי שתרד המוטיבציה להרשיעו
ב. הוא יתפנה למשפט וככל הנראה סיכוייו טובים שם
ג. העם יתגעגע אליו
ד. הוא לא ייראה כמי שאוחז בקרנות המזבח כעת
ה. בשנתיים האלה אמורה להיות גם רוטציה גנץ ולפיד, מה שזה אומר, שנה לכל אחד מהם, מה שזה אומר בדיחה.

עוד שנתיים ביבי מגיע כנראה לאחר שניקה את שמו, העם יתגעגע אליו והוא יישאר עד לבחירות הבאות
אולי כדאי שביבי יציע לאיווט רוטציה לשנתיים הראשונות.

שמעיה
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה » 22 ספטמבר 2019, 20:14

אני פה כתב:
22 ספטמבר 2019, 10:18
בכירים בכחול לבן אומרים היום (ראשון) לכאן חדשות כי המפלגה תזדקק למפלגות החרדיות, יותר משתזדקק לישראל ביתנו, כדי להרכיב קואליציה. הם סבורים שעם אביגדור ליברמן יהיה קשה יותר להרכיב קואליציה ואילו עם 17 המנדטים של החרדים יהיה אפשר להקים קואליציית מרכז-שמאל-חרדים. לדברי הבכירים, זו הסיבה לכך שבני גנץ לא אמר עד כה בפומבי כי בכוונתו להקים ממשלה חילונית בלי המפלגות החרדיות, כדרישתו של ליברמן. הכרזה כזו של גנץ תסגור את הדלת בפני החרדים.
"האינטרס של כל המפלגות בגוש הימין הוא לשמור על השותפות", כך אמר היום שר התיירות יריב לוין בתגובה לפרסום כאן חדשות כי יו"ר כחול לבן בני גנץ יפנה למפלגות החרדיות כדי לנסות ולהקים איתן ממשלה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הוסיף: "הרצון הזה של גנץ לעשות הפרדה נועד כדי שיוכלו להרכיב ממשלה שאף מפלגה לא רוצה בה".

לדברי שר התיירות, על גנץ לשוחח עם נתניהו על תנאיו לממשלת אחדות, זאת משום שתוצאות הבחירות בעיניו לא הוכרעו: "אני מציע שקודם יישבו – גנץ ונתניהו – ויידברו. אי אפשר לקבל מצב שמצד אחד הם אומרים ממשלת אחדות ומצד שני מסרבים להיפגש עם ראש ממשלת ישראל".

לוין התייחס גם לבלוק הימני שגובש מיד עם היוודע תוצאות הבחירות, וטען: "ביקשנו להקים ממשלת ימין עם כל השותפים שהיו לנו בממשלה הקודמת. הכי טוב היה לו ליברמן היה מצטרף לממשלת ימין. הסיכוי שהוא יסכים לעשות את זה עכשיו נראה לא גבוה".

על טענת כחול לבן כי הם מוכנים להיכנס לממשלת אחדות בתנאי שנתניהו לא יעמוד בראש הליכוד, אמר: "לא מכיר בהיסטוריה הפוליטית שמפלגה באה להכתיב למפלגה אחרת מי יעמוד בראשה". לוין גם התייחס בדבריו לשימוע הקרוב של ראש הממשלה, וטען: "אני בטוח שהתיקים המדוברים – אין בהם דבר וחצי דבר השייך למישור הפלילי אלא אולי רק לאתי".
אני במקום נתניהו הייתי אומר שאני מסכים לממשלת אחדות בתנאי שגנץ יתפטר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 22 ספטמבר 2019, 22:31

סגה"ש ליצמן חושף את הדיל עם נתניהו שיביס את בני גנץ • צפו
ליצמן חושף הערב מהלך מבריק שיתכן ויפתיע מחר את המערכת הפוליטית, כאשר בכוונת מפלגתו אולי להימנע ולא להמליץ על איש מהמועמדים, כך שגנץ יקבל ראשון את מלאכת ההרכבה בתקווה שייכשל | בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי' אומר ליצמן "אנחנו כבר במערכת בחירות שלישית".

שעות לפני שיופיעו בפני נשיא המדינה להמליץ על אחד מהמועמדים, שיקבל את המנדט להרכיב את הממשלה הבאה, יושב ראש סיעת 'יהדות התורה', רומז הערב (ראשון) על סיכום בין 'יהדות התורה' לליכוד שיגרום ל'כחול לבן', לקבל מחר את המנדט, כך שרצונו של נתניהו ייצא אל הפועל, כשהוא יקבל את המנדט להרכבת הממשלה בעוד כחודש ימים לאחר שגנץ ייכשל.
בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' מנאום שנשא יו"ר 'יהדות התורה' בכינוס של מוסדות גור, נראה ליצמן אומר לנוכחים, "סיכמנו שנדבר בבוקר כי יכול להיות שפעם ראשונה בהיסטוריה ששתי המפלגות הגדולות לא ירצו להיות הראשונים להרכיב את הממשלה. כל אחד אומר אני לא הראשון", לדבריו, "הערבים עשו היום תרגיל והמליצו, אבל חלק לא המליצו אז כרגע יש עדיין רוב לבלוק שלנו".

ליצמן הסביר את הרעיון כי בשל המטרה של 'הליכוד' לקבל את המנדט בסיבוב השני, לכן ייתכן כי 'יהדות התורה' לא תמליץ על אף אחד מהמועמדים, כדי של'כחול לבן' יהיו רוב ממליצים, כך שבנימין נתניהו יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה בסיבוב השני, מה שיסייע לנתניהו בהקמת הקואליציה לאחר שבני גנץ ו'כחול לבן' יכשלו.
יו"ר 'יהדות התורה' אמר עוד בכינוס כי "לא ייתכן שיעבור מערכת בחירות כמו שהיה השנה בו היה הסתה, שנאה, שקרים, נאמרו דברים הכי קשים כנגד המגזר החרדי ואף אחד לא יצא להגנת המגזר", כשהוא מכוון את האש גם כלפי 'כחול לבן', "נאמרו בשלושה החודשים דברים הכי קשים והם רוצים שנהיה עוד חברים".

סגן שר הבריאות העריך עוד בפני החסידים כי מדינת ישראל בדרך למערכת בחירות שלישית השנה, כשלדבריו, "אני לא יודע מה היה בסוף עם הקואליציה, אבל יכול להיות שהלילה זה כבר פתיחת מערכת הבחירות השלישית - אבל ברור שהמצב לא פשוט", כך ליצמן בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים'.
ברקע דבריו המרתקים של ליצמן, ל'בחדרי חרדים' כי בניגוד לשאר חברי סיעות הימין, סגן השר ליצמן נועד היום פעמיים עם יו"ר 'הליכוד' בנימין נתניהו, והשניים מתואמים לגבי המלצת סיעת יהדות התורה כשהשניים צפויים לשוחח שוב טלפונית, לפני שיגיעו לבית הנשיא.

יצוין כי בינתיים הגיעו הערב נציגי סיעת ש"ס בראשות סגן שר האוצר איציק כהן והמליצו לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 22 ספטמבר 2019, 23:10

יהדות התורה תמליץ מחר פה אחד לנשיא המדינה להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו

במענה לפניות כתבים,
יובהר כי אין שינוי בעמדת סיעת *יהדות התורה*, וזו תמליץ מחר פה אחד לנשיא המדינה להטיל את הרכבת הממשלה על יו”ר הליכוד ורה”מ בנימין נתניהו

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 22 ספטמבר 2019, 23:15

אני פה כתב:
22 ספטמבר 2019, 22:31
סגה"ש ליצמן חושף את הדיל עם נתניהו שיביס את בני גנץ • צפו
ליצמן חושף הערב מהלך מבריק שיתכן ויפתיע מחר את המערכת הפוליטית, כאשר בכוונת מפלגתו אולי להימנע ולא להמליץ על איש מהמועמדים, כך שגנץ יקבל ראשון את מלאכת ההרכבה בתקווה שייכשל | בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי' אומר ליצמן "אנחנו כבר במערכת בחירות שלישית".

שעות לפני שיופיעו בפני נשיא המדינה להמליץ על אחד מהמועמדים, שיקבל את המנדט להרכיב את הממשלה הבאה, יושב ראש סיעת 'יהדות התורה', רומז הערב (ראשון) על סיכום בין 'יהדות התורה' לליכוד שיגרום ל'כחול לבן', לקבל מחר את המנדט, כך שרצונו של נתניהו ייצא אל הפועל, כשהוא יקבל את המנדט להרכבת הממשלה בעוד כחודש ימים לאחר שגנץ ייכשל.
בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' מנאום שנשא יו"ר 'יהדות התורה' בכינוס של מוסדות גור, נראה ליצמן אומר לנוכחים, "סיכמנו שנדבר בבוקר כי יכול להיות שפעם ראשונה בהיסטוריה ששתי המפלגות הגדולות לא ירצו להיות הראשונים להרכיב את הממשלה. כל אחד אומר אני לא הראשון", לדבריו, "הערבים עשו היום תרגיל והמליצו, אבל חלק לא המליצו אז כרגע יש עדיין רוב לבלוק שלנו".

ליצמן הסביר את הרעיון כי בשל המטרה של 'הליכוד' לקבל את המנדט בסיבוב השני, לכן ייתכן כי 'יהדות התורה' לא תמליץ על אף אחד מהמועמדים, כדי של'כחול לבן' יהיו רוב ממליצים, כך שבנימין נתניהו יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה בסיבוב השני, מה שיסייע לנתניהו בהקמת הקואליציה לאחר שבני גנץ ו'כחול לבן' יכשלו.
יו"ר 'יהדות התורה' אמר עוד בכינוס כי "לא ייתכן שיעבור מערכת בחירות כמו שהיה השנה בו היה הסתה, שנאה, שקרים, נאמרו דברים הכי קשים כנגד המגזר החרדי ואף אחד לא יצא להגנת המגזר", כשהוא מכוון את האש גם כלפי 'כחול לבן', "נאמרו בשלושה החודשים דברים הכי קשים והם רוצים שנהיה עוד חברים".

סגן שר הבריאות העריך עוד בפני החסידים כי מדינת ישראל בדרך למערכת בחירות שלישית השנה, כשלדבריו, "אני לא יודע מה היה בסוף עם הקואליציה, אבל יכול להיות שהלילה זה כבר פתיחת מערכת הבחירות השלישית - אבל ברור שהמצב לא פשוט", כך ליצמן בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים'.
ברקע דבריו המרתקים של ליצמן, ל'בחדרי חרדים' כי בניגוד לשאר חברי סיעות הימין, סגן השר ליצמן נועד היום פעמיים עם יו"ר 'הליכוד' בנימין נתניהו, והשניים מתואמים לגבי המלצת סיעת יהדות התורה כשהשניים צפויים לשוחח שוב טלפונית, לפני שיגיעו לבית הנשיא.

יצוין כי בינתיים הגיעו הערב נציגי סיעת ש"ס בראשות סגן שר האוצר איציק כהן והמליצו לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו.
חשף את אמריקה, בתקשורת כבר מדברים מזה כל היום.

עקיב'לה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 22 ספטמבר 2019, 23:21

בדיוק
ומה גאוני בזה

שמעיה

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה » 22 ספטמבר 2019, 23:29

כדאי לביבי ללכת לבחירות, כי במועד ג שום אדם שפוי לא יצביע לליברמן שלא עושה כלום חוץ מלמנוע להקים ממשלה, וכך כל מצביעי ליברמן יצביעו לליכוד.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 22 ספטמבר 2019, 23:38

עקיבלה,
כי בלי בל"ד ימ"ש יש לגנץ רק 54 ממליצים ולא ברור אם ריבלין יחשב אותם במספר הממליצים כי הם לא הגיעו להמליץ.כדי שגנץ יקבל ראשון צריכים להיות בטוחים שבכל מצב לגנץ יהיו יותר ממליצים.ביבי חושד שריבלין פועל לטובת גנץ וישתמש בתירוץ שלביבי יש יותר ויטיל עליו ראשון ואת זה צריך למנוע.מספיק שח"כי אגודת ישראל,אפילו ללא דגל,לא ימליצו על ביבי-וגנץ בטוח יקבל ראשון.וזו המטרה, כי אם גוש של 55 איתן כמו סלע אז לא קיים בכלל סיכוי לגנץ להקים ממשלה ובינתיים ביבי מרוויח חודש וחצי.עם נכשלים יהיה יותר קל לנהל משא ומתן וגם במקרה של בחירות חוזרות ביבי יטיל עליו את מלוא האחריות לכשלון בהקמת הממשלה.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 22 ספטמבר 2019, 23:45

שמעיה כתב:
22 ספטמבר 2019, 23:29
כדאי לביבי ללכת לבחירות, כי במועד ג שום אדם שפוי לא יצביע לליברמן שלא עושה כלום חוץ מלמנוע להקים ממשלה, וכך כל מצביעי ליברמן יצביעו לליכוד.
יש לליברמן בסיס חזק של כל מיני אוכלי חזיר וגויי רוסיה ששונאים חרדים ולהבדיל ערבים באותה מידה.אם הוא יאכזב את שונאי ישראל אלו אז הוא בבעיה כי יאבד את בסיס מבציעיו,כל עוד הוא מסית נגד החרדים אין לו מה לדואג לא לעבור.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 80 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 23 ספטמבר 2019, 01:04

שתי תובנות מהבלגן:

1. יש דור שלם שגדל ומכיר רק ראש ממשלה אחד בישראל, ושמו בנימין נתניהו. הם לא מכירים מושג אחר. חשבתם על זה? כל אפרוח שנפקח עיניו בגיל שבע-שמונה וראה ב-2009 שראש הממשלה הוא בנימין נתניהו, לא מכיר משהו אחר. היום הוא כבר בן שבע עשרה-שמונה עשרה, אבל לא מכיר מציאות אחרת. על כן מדובר בבלגן היסטורי וחסר תקדים.

2. זוכרים שהיו אמורים שהן אמת שביבי הוא לא-מי-יודע-מה אבל אין מישהו אחר שיכול עליו, אז זהו, שיש וזה יכול להיות חדל אישים כמו בני גנץ. כי מהיום שקמה סיעה שכל המצע שלה זה "רק לא ביבי", מיד היו לה סיכויים להצלחה, גם אם הכתירו בראש חמור או סוס, והכתירו... לפיד זיהה את זה מקרוב, ולכן הוא עומד כרגע מטר מלשכת ראש הממשלה.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 01:35

gilonot כתב:
22 ספטמבר 2019, 23:45
שמעיה כתב:
יש לליברמן בסיס חזק של כל מיני אוכלי חזיר וגויי רוסיה ששונאים חרדים ולהבדיל ערבים באותה מידה.אם הוא יאכזב את שונאי ישראל אלו אז הוא בבעיה כי יאבד את בסיס מבציעיו,כל עוד הוא מסית נגד החרדים אין לו מה לדואג לא לעבור.
הנבואה האחרונה של ישעיהו:

שִׁמְעוּ דְּבַר ה' הַחֲרֵדִים אֶל דְּבָרוֹ אָמְרוּ אֲחֵיכֶם שֹׂנְאֵיכֶם מְנַדֵּיכֶם לְמַעַן שְׁמִי יִכְבַּד ה' וְנִרְאֶה בְשִׂמְחַתְכֶם וְהֵם יֵבֹשׁוּ:
{ו} ...{יז} הַמִּתְקַדְּשִׁים וְהַמִּטַּהֲרִים אֶל הַגַּנּוֹת אַחַר (אחד) אַחַת בַּתָּוֶךְ אֹכְלֵי בְּשַׂר הַחֲזִיר וְהַשֶּׁקֶץ וְהָעַכְבָּר יַחְדָּו יָסֻפוּ נְאֻם ה':

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 08:08

דיווח: בכחול לבן אמרו לרשימה המשותפת כי הם לא מתכוונים להיענות לדרישותיהם
בכחול לבן העבירו מסרים לרשימה המשותפת שלפיהם הם לא מתכוונים להיענות לדרישותיהם, וכי אינם מעוניינים בתמיכת הרשימה. זאת על מנת למנוע מהם להמליץ על בני גנץ אצל הנשיא ולגרום לנתניהו לקבל ראשון את המנדט להרכבת הממשלה. כך דיווח הכתב זאב קם ברשת ב'.

לפי הדיווח, ברשימה המשותפת התעלמו מהמסרים והמליצו על יו"ר כחול לבן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 08:10

הרשימה המשותפת: ההמלצה על גנץ אינה כוללת את בל"ד
חברי הרשימה המשותפת עדכנו את הנשיא ראובן ריבלין כי ההמלצה על בני גנץ היא בשם 10 חברי כנסת ולא כוללת את חברי בל"ד. כך דווח ברשת ב'.

לפיכך, סביר כי הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, שצפוי לזכות ב-55 ממליצים, מול 54 שימליצו על גנץ.
השאלה מה יאמרו היום המפלגות הקטנות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 08:23

עדכון נוסף:

‏בכירים ביהדות התורה אמרו שאם ייתבקשו על ידי נתניהו שלא להמליץ עליו אצל ריבלין, הם ישקלו בחיוב את הבקשה. זאת כדי להבטיח שרה"מ יהיו פחות המלצות ושגנץ יקבל ראשון את המנדט. טרם הגיעה בקשה כזו מצד נתניהו. לעומת זאת, במפלגת ימינה אמרו שלא יעשו דבר כזה גם אם יתבקשו

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 08:29

ההצעה של ביטן לרוטציה: שנה נתניהו, שנתיים גנץ, שנה נתניהו

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 23 ספטמבר 2019, 09:26

אני פה כתב:
23 ספטמבר 2019, 08:29
זה דבר מאוד מתבקש, הרי בעוד שנה הליכי המשפט של ביבי יתקדמו מאוד, ואז הוא יצטרך ממילא יפרוש - או חוקית או בגלל לחץ ציבורי - כשהוא יציב ומבוסס במעמדו. שנתיים הוא יילחם על חפותו ואז יחזור כמו גיבור

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 23 ספטמבר 2019, 11:59

נראה לי שביבי פרסם כאילו עדיף לו שלא ימליצו עליו בכדי לגרום שגנץ יעדיף שלא ימליצו עליו, גנץ קנה את הלוקש ודחה את בל"ד, וכך ביבי יגיע אל מבוקשו האמיתי.
וזה מתרץ גם לזה ששאל כאן אתמול מה גאוני בזה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 23 ספטמבר 2019, 15:40

זעיר שם כתב:
23 ספטמבר 2019, 11:59
נראה לי שביבי פרסם כאילו עדיף לו שלא ימליצו עליו בכדי לגרום שגנץ יעדיף שלא ימליצו עליו, גנץ קנה את הלוקש ודחה את בל"ד, וכך ביבי יגיע אל מבוקשו האמיתי.
וזה מתרץ גם לזה ששאל כאן אתמול מה גאוני בזה.
מכאן מובן גם כן איך יכל ליצמן לספר את תכניותיו בדינר של גור...
אין עוד מלבדו!

שיך
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 23 ספטמבר 2019, 15:46

עמית סגל:
בשעה זו ביפו: פגישה בין ליברמן ונאמנו של לפיד, הלל קוברינסקי

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 23 ספטמבר 2019, 15:57

ליברמן בטוויטר:
זה עתה סיימתי פגישה עם יו״ר כחול לבן ח״כ בני גנץ, החלפנו דעות ורשמים. במידת הצורך נדבר שוב בהמשך
גנץ בטוויטר:
זה עתה סיימתי פגישה עם יו״ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן. החלפנו דעות ורשמים במידת הצורך נדבר שוב בהמשך

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 78 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 ספטמבר 2019, 15:59

בני גנץ או הלל קוברינסקי ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 23 ספטמבר 2019, 16:14

גאליציאנער כתב:
23 ספטמבר 2019, 15:59
אתה שואל אותי או את עמית סגל......

שמעיה

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה » 23 ספטמבר 2019, 16:28

:twisted:
ביטחון כתב:
23 ספטמבר 2019, 09:26
אני פה כתב:
23 ספטמבר 2019, 08:29
זה דבר מאוד מתבקש, הרי בעוד שנה הליכי המשפט של ביבי יתקדמו מאוד, ואז הוא יצטרך ממילא יפרוש - או חוקית או בגלל לחץ ציבורי - כשהוא יציב ומבוסס במעמדו. שנתיים הוא יילחם על חפותו ואז יחזור כמו גיבור
ביבי יכול למשוך כמה שנים עד שיהיה פסק של בית משפט

שמעיה

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה » 23 ספטמבר 2019, 16:30

gilonot כתב:
22 ספטמבר 2019, 23:45
שמעיה כתב:
עדיין עדיף לו להתפשר כל זמן שהוא לא נכנע לגמרי לחרדים כמו שעשה תמיד, לא צריך להיות עד כדי כך קיצוני, אם הוא יתעקש עד הסוף ספק אם יעבור את אחוז החסימה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 78 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 ספטמבר 2019, 16:38

שיך כתב:
23 ספטמבר 2019, 16:14
גאליציאנער כתב:
23 ספטמבר 2019, 15:59
אתה שואל אותי או את עמית סגל......
אני שואל עם מי הוא נפגש ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 17:29

השר יובל שטייניץ ל-כאן רשת ב' על הרכבת הממשלה: "המטרה זו ממשלת אחדות רחבה עם כחול לבן. הליכוד מביא איתו את המפלגות החרדיות וימינה. גנץ מביא את העבודה ומרצ. זה טוב לעם ישראל"

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 23 ספטמבר 2019, 17:33

זה טוב בעיקר לליברמן שהוא יישאר אופוזיציה יחידה וצובר כוחות לסיבוב הבא כ"מושיע היחיד" של כל שונאי דת.חוץ מזה שממשלה כזאת לא תחזיק הרבה זמן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 17:56

הנשיא צפוי לתת לנתניהו וגנץ הזדמנות להתקדם במגעים לאחדות עד אחרי ראש השנה, לפני שיקבע למי הוא נותן להקים ממשלה

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 18:09

ליברמן החרה: לא נהיה חלק מממשלה שבה ישבו החרדים, המשיחיים, הרשימה המשותפת או המחנה הדמוקרטי.

היום בצוהריים נפגשתי עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ. זו הפעם הראשונה שאנו נפגשים לאחר הבחירות. לא היו פגישות מקדימות עם קוברינסקי או עם מישהו אחר לפני הפגישה היום. בתחילת הפגישה נכחו שורה של יועצים משני הצדדים, כולל הלל קוברינסקי, ובהמשך נועדנו בארבע עיניים.

בפגישתנו חזרתי והבהרתי את מה שאמרתי מאז תחילת מערכת הבחירות. מבחינת "ישראל ביתנו" קיימת רק אופציה אחת על השולחן, והיא הקמת ממשלת אחדות של שלוש המפלגות: "ישראל ביתנו", "הליכוד" ו"כחול לבן".

לשמחתי שתי המפלגות הגדולות הפנימו שצו השעה מחייב הקמת ממשלת אחדות עם רוטציה על ראשות הממשלה. כל הויכוח כרגע נסוב סביב השאלה מי יכהן כראש ממשלה ראשון ומי שני. אני מקווה שהנשיא ריבלין יצליח לגשר בין הצדדים ותתקבל החלטה בסוגיה.

"ישראל ביתנו" תשמח להצטרף לממשלת אחדות לאומית עם "הליכוד" ו"כחול לבן", אבל לא נהיה חלק מממשלה שבה ישבו החרדים, המשיחיים, הרשימה המשותפת או המחנה הדמוקרטי.

רשימת הדרישות שלנו לא השתנתה ולא נוספו לה דברים חדשים. במידה ויפתח מו"מ קואליציוני נדרוש את אותם הסעיפים שהבטחנו לבוחרים במהלך קמפיין הבחירות. אני מציע לא להתייחס לפרשנויות ולא לנסות לחפש מתחת לפנס. כל מה שנכתב בעשרת הדיברות של "ישראל ביתנו" בנושאי דת ומדינה, ביטחון וכלכלה נמצא גם באתר המפלגה וגם פורסם באמצעי התקשורת, לא פעם, במהלך קמפיין הבחירות.

ושוב, אני מאחל הצלחה לנשיא רובי ריבלין במפגש הערב עם ראשי שתי המפלגות הגדולות ומייחל להקמת ממשלת אחדות יציבה בזמן הקרוב.

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 117 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 23 ספטמבר 2019, 18:13

אם זה יתקדם לשם, יגדלו הסיכויים כי פרץ יכנס לממשלת נתניהו - למה להישאר בחוץ ולתת לגנץ לעשות איתו אחדות?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 18:39

לפיד סגר איתו הסכם פעם שעברה ולכן הלכו לבחירות.

או שלפיד יפרד מגנץ, או שהולכים לבחירות חדשות.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 23 ספטמבר 2019, 21:43

ממשלת האחדות מתקרבת.

הפלונטרים:
1. ביבי רוצה להיות ראשון (יש לו יותר ממליצים).
2. גנץ רוצה להיות ראשון (יש לו סיעה יותר גדולה).
3. גנץ לא רוצה עסק עם כל השאר. ביבי אומר יש לי גוש.
4. ליברמן מחכך ידיים בהנאה (וזה כבר פלונטר, כי שתי כפות ידיים כאלו זה מתכון לסטירה עוצמתית): הבטחת הבחירות שלו מתגשמת.
5. והפלונטר הגדול, לא מפרגן לריבלין שיוצא מכאן מלך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 21:55

מבזק מבית הנשיא: נתניהו הציע לגנץ ויאיר לפיד את התיקים; 1000, 2000, 3000 ו-4000. גנץ ולפיד סירבו בטענה שאין בהם כלום.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 23 ספטמבר 2019, 22:05

עדכון חם: שני ראשי הממשלה, נועדים כעת בארבע עיניים

תגובת כחול לבן: אבל עם שלוש אוזניים...
תגובת הליכוד: שרה בדרך לרבנות...
תגובת יונתן אוריך: ימין. חזק. שמאל. חלש. רבלין. דפוק. להלאה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 23:29

*יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ, כתב כעת לחברי הסיעה*:
חבריי הח"כים.
כפי שאתם יודעים, פגשתי הערב את ראש הממשלה לבקשת הנשיא במעונו.
בפגישה דובר רבות על אחדות (מזכיר שזו תפיסותינו מיום הקמתנו). בפגישה הבהרתי שהדרך לאחדות עוברת דרך מהות ודרך הדברים שהבטחנו לציבור שבחר בנו.
הציבור בחר בשינוי ואין לנו כוונה לוותר על הובלתנו, עקרונותנו או על השותפים הטבעיים שלנו לדרך הזו.
מחר יפגשו לשיח ראשוני ראשי הצוותים של הליכוד וכחול לבן בלבד".

נתניהו: לא נוותר על גוש הימין.

בקיצור גורנישט...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 23 ספטמבר 2019, 23:32

גורמים משפטיים: "ננסה להגיע להחלטה בתיקי נתניהו בנובמבר"

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 24 ספטמבר 2019, 09:16

לאחר שבלשכת הנשיא נועדו אמש (שני) לפגישה ממושכת - ראשי 'הליכוד' ו'כחול לבן', ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת בני גנץ, כאשר השניים דנו באפשרות להקים ממשלת אחדות - במפלגות החרדיות מעלים חשש מהקמת ממשלת אחדות לאומית ובכך יאלץ נתניהו להפר את הסיכומים שנחתמו בין חברי הבלוק הימני.

בכירים בסיעות החרדיות אומרים ל'בחדרי חרדים', "מכיוון שהיה תרחיש דומה רק לפני קדנציה אחת בשנת 2013 אז הכניס נתניהו את לפיד לקואליציה כשהסוף גלוי וידוע לכולם, זה הסתיים בגזירות קשות כנגד הציבור החרדי, החשש למקרה דומה בקדנציה הבאה קיים למרות הסיכום שנחתם בין סיעות הימין".

בסיעות החרדיות מבינים היטב כי ממשלת אחדות תגבה קורבנות פוליטיים, הם תולים תקוות ב'כחול לבן' שאולי תוותר על השותפות עם יאיר לפיד, אך החשש כי נתניהו יכנס לבדו לממשלת אחדות בוודאי קיים על השולחן, שבמקרה כזה ימצאו את עצמן הסיעות החרדיות באופוזיציה יחד עם סיעות 'ימינה', 'ישראל ביתנו', 'העבודה', 'המחנה הדמוקרטי' ו'הרשימה המשותפת'.

בכיר חרדי אומר ל'בחדרי חרדים' כי "גם אם יקרה נס ונתניהו ידאג שניכנס לקואליציה, הסיכוי שחוק הגיוס וחוקי השבת יעברו במתכונת שאנו דורשים שואף לאפס". לדבריו, "גם בעניין התפקידים נוכל לקוות שזה יסתיים לפחות ברוטציה על שר התיירות ולא מעבר לכך".

בסביבתו של ראש הממשלה אומרים ל'בחדרי חרדים' כי בכל מקרה ובכל סיטואציה, בסיעות החרדיות יאלצו לוותר על שלל דרישות שלהם שעשויות להוות מכשול בדרך לממשלה, כאשר במהלך הקדנציה החולפת עלו טענות כלפי הסיעות החרדיות שהרבו לעורר משברים קואליציוניים סביב נושאי השבת וגם סביב נושא חוק הגיוס, מה שהוביל לפירוק הממשלה הקודמת.

נזכיר כי למחרת יום הבחירות, כינס נתניהו את ראשי מפלגות גוש הימין, הסיעות החרדיות ש"ס ו'יהדות התורה', לצד מפלגת 'ימינה' על שלוש הסיעות שבתוכה והוחלט פה אחד לקיים מו"מ ביניהם כדי להביא את ההסכם חתום מול 'כחול לבן' במו"מ אותו ינהל ראש הממשלה או איש מטעם 'הליכוד'.

בתוך כך, היום (שלישי) ייפגשו חברי צוות המו"מ של 'כחול לבן' ו'הליכוד' לפגישה ראשונה, בניסיון להקים ממשלת אחדות, לאחר שהנשיא אמר אמש לנתניהו וגנץ: "העם מצפה מכם למצוא את הפתרון ולמנוע בחירות נוספות, גם במחיר אישי ולפעמים גם אידיאולוגי. זוהי לא העת לחרמות. ממשלה משותפת ושיוויונית אפשרית, היא יכולה וצריכה לבטא קולות שונים ומגוונים בחברה".

יצוין עוד כי ראש הממשלה נתניהו עידכן אמש טלפונית את ראשי בלוק המחנה הלאומי, בפגישתו עם נשיא המדינה ועם בני גנץ. ראש הממשלה הדגיש שהפגישה הייתה עניינית והוסיף כי הוא הדגיש בפגישה שהוא מייצג את כל המחנה הלאומי, פועל בשמו ומנהל מטעם כל הבלוק את המשא ומתן: "אני מחוייב למה שהבטחתי לכם".

אך כאמור, בסיעות החרדיות חוששים כי ברגע האמת נתניהו יזנח אותם ויאמר כי לא היתה לו ברירה כי אם ללכת לבחירות שלישיות שעלולות לגרום לכאוס ולהפגנות מצד אזרחי המדינה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 24 ספטמבר 2019, 19:28

גנץ: לא נוותר לא על עקרונותינו ולא על השותפים שלנו לדרך

״ לאורך מערכת הבחירות שבנו והדגשנו, כי אנחנו בעד ממשלת אחדות רחבה וליברלית שתייצג את כלל החברה הישראלית. הדרך לאחדות שכזו עוברת דרך מהות, דרך הדברים שהבטחנו לציבור.
למשא ומתן עם הליכוד כחול לבן מגיעה בלב פתוח ובנפש חפצה. עם זאת, חשוב שכולם ידעו- לא נוותר לא על עקרונותינו ולא על השותפים שלנו לדרך.
המסע עוד ארוך אך בסופו אני מקווה שנוביל להקמת ממשלה טובה שתשרת את האינטרסים של מדינת ישראל ותשים את אזרחי ישראל לפני הכל.״

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 24 ספטמבר 2019, 20:30

בליכוד חוששים כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן יאפשר את הקמתה של ממשלת מיעוט בראשותו של בני גנץ.

על פי התסריט גנץ יביא להצבעה ממשלה שבה השמאל והערבים יתמכו עם 57 מנדטים. 55 חברי כנסת הכוללים את הימין חרדים יתנגדו אך ליברמן יימנע או ייעדר

"בתסריט כזה הממשלה תקום בראשותו של בני גנץ ונתניהו יסיים את דרכו הפוליטית".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 ספטמבר 2019, 19:56

לפיד: גנץ יהיה רה''מ וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים, בליכוד מנסים לסכסך

שני ברשימת כחול לבן ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הגיב לטענת הבכיר בליכוד שאמר מוקדם יותר כי הוא האשם היחיד בכך שהמגעים לאחדות תקועים: "בני גנץ יהיה ראש ממשלה וביבי ילך לטפל בתיקיו הפליליים. הניסיונות השקופים של הליכוד לסכסך לא מרשימים אף אחד אצלנו".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 ספטמבר 2019, 20:05

אם נתניהו יחזיר את המנדט לא בטוח שגנץ יקבל אותו

אנחנו באירוע דרמטי, וההכרעה - בחירות או ממשלה - תיפול מהר מהצפוי, אולי אפילו מהר מאוד:
בהנחה שנתניהו יחזיר את המנדט כבר בשבוע הבא, נשיא המדינה עשוי שלא להעניק לבני גנץ את האפשרות להרכיב שני, ולפנות ליושב ראש הכנסת בקביעה שאין סיכוי לאיש להרכיב ממשלה. החוק איננו מחייב הטלה על מועמד אחר, ולמעשה רק פעם אחת הוענק המנדט לשני אנשים שונים.

במקרה כזה, כבר בשבוע הבא יחל מירוץ 21 הימים למציאת מועמד שנהנה מחתימתם של 61 ח״כים. אם לא יימצא כזה, נמצא את עצמנו כבר בסוף אוקטובר במערכת הבחירות לכנסת ה-23.

הסיבה לדחיפות היא תחושת החירום של נשיא המדינה. הוא הודיע עוד לפני הבחירות על רצונו למנוע את התמשכות אי הוודאות והסבל של אזרחי ישראל. מול עינינו מתהווה האפשרות הזו, לרבות החשש מבחירות בזק שלעומתן הכנסת הקודמת בת חמשת החודשים תיראה ארוכת ימים.
עמית סגל בטוויטר:

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 ספטמבר 2019, 20:10

בנט ללפיד: תפסיק לתקוע מקלות בגלגלי האחדות
יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט תוקף את אחד מראשי כחול לבן יאיר לפיד על התנהלותו במגעים לאחדות.

"אאיר לפיד, תפסיק להטיל חרמות על חלקים בעם וחדל לתקוע מקלות בגלגלי האחדות. מנהיגים אמיתיים מאחדים את העם; לא מפלגים אותו. הציבור כפה על שני הצדדים תיקו שמוביל או לממשלת אחדות רחבה או לבחירות שלישיות. גנץ בחר אחדות, וכך מרבית הציבור. זה רגע האמת: שים את ישראל מעל לכל", כתב בנט בטוויטר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 ספטמבר 2019, 20:30

*יו״ר כחול לבן, רא״ל (במיל׳) בני גנץ:*
״מאז החלה מערכת הבחירות האחרונה, כחול לבן בראשותי קוראת להקמת ממשלת אחדות ליברלית ורחבה שתשרת את כלל אזרחי מדינת ישראל ותפעל למענם.
האחדות אינה אילוץ בחירות מבחינתי, אלא רצון אמיתי הנובע מהצורך לאחד את חלקי העם, ולייצר שלטון יציב ובעל יכולת משילות. שלטון שיפעל לתיקון בעיות העומק בחברה הישראלית.
לאחר הפגישה האחרונה אצל הנשיא, ולבקשתו, נועדו יו״ר צוות המו״מ מטעם כחול לבן ויו״ר צוות המו״מ מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.
לצערנו, כבר בראשית הפגישה הודיע מר יריב לוין מטעם ראש הממשלה, כי הוא מייצג את הבלוק שבנה הליכוד עם שלוש מפלגות נוספות, מפלגות הימין והמפלגות החרדיות.
הרכב זה לא מאפשר, מבחינת תוכן הנושאים, משא ומתן להקמת ממשלה רחבה בראשותי שתפעל למען כלל אזרחי ישראל. בפרט הרכב זה לא מאפשר להקים ממשלה שתייצג את אלה שבחרו יחד בשתי המפלגות הגדולות, אשר יקבעו מה יהיו קווי היסוד של הממשלה הבאה.
כחול לבן בראשותי לא מסכימה לשבת בממשלה שכנגד העומד בראשה עומד כתב אישום חמור. נושא זה לצד מרכיבי מהות נוספים, חשוב עבורנו יותר מכל דיון בנושא חלוקת תיקים או רוטציה.
כחול לבן מחויבת לרעיון האחדות, אך מבחינתנו סדר הדברים הנכון הוא משא ומתן בין שתי המפלגות הגדולות - וביניהן בלבד - על מנת להגיע להסכמה על נושאי התוכן והמהות של הממשלה הבאה. נושאים שיאפשרו לחלץ את מדינת ישראל מהקשיים שהיא נתונה בהם. אם נסכים על אלה, נתפנה לדון בשאלות של חלוקת תפקידים, ומנגנון ניהול השלטון.
לצד ברכת שנה טובה אני מבקש להודות לנשיא המדינה על המאמצים הרבים והכנים לנסות ולמנוע בחירות נוספות ומיותרות".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 ספטמבר 2019, 20:39

דרעי: ש''ס ויהדות התורה גדלו ב-90 אלף קולות. למרות הגידול, שתי המפלגות נשארו עם 16 מנדטים. זה לא מסתדר לי

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 25 ספטמבר 2019, 20:39

דרעי: ש''ס ויהדות התורה גדלו ב-90 אלף קולות. למרות הגידול, שתי המפלגות נשארו עם 16 מנדטים. זה לא מסתדר לי

שלח תגובה