***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה
קיבל תודה: 89 פעמים

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 ספטמבר 2019, 20:20

השנאה בשמאל לנתניהו תכשיר את הכל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 ספטמבר 2019, 20:21

בליכוד שוקלים איחוד עם הימין החדש על מנת להציג את עצמם כמפלגה הגדולה ביותר

בנט ומתן כהנא יצטרפו לליכוד, איילת שקד שוקלת ומתלבטת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 19 ספטמבר 2019, 20:24

נפלאות המו״מ: החרדים הסכימו היום בפגישה אצל נתניהו לרדת מהווטו על יאיר לפיד. פרטים במהדורה
לא זו אף זו: נציגי הליכוד בפגישה היו באווירת אחדות רחמים וסליחות, ודיברו על ״לא לפסול אף מפלגה, אפילו מרצ״

גורמים ביהדות התורה, בהמשך לפרסום שלנו: אם לפיד יסיר את הוטו שלו על נתניהו, יש מה לדבר איתו ונלך לרבנים עם הסוגיה

2018
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 » 19 ספטמבר 2019, 20:43

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 20:21

שוב פעם בנט משתמש וזורק. חדל אישים.

0548sd
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd » 19 ספטמבר 2019, 20:45

אני מבין טוב את בן גביר אם היה הולך אם ימינה היו מקבלים 10 מנדט ומתוך זה היה מקבל רק אחד ובלי שום תפקיד בממשלה הוא לא צריך להיות פריאר ולתת מתנה למי שבגדו בו שני מנדטים ועד כמה מליוני שקלים תקצבי בחירות ותקציב קשר לבחור בפעם שעברה לא נתנו לא את המקום החמישי ואמרו לו שרק אם יהיה נרבגי יתנו לו ח״כ וגם את התקציב שלו ותקציב קשר לבוחר לא רצו לתת לו בשעה שהוא היבא להם לפחות שני מנדטים והעביר אותם את אחוז החסימה ממש בושה וחרפה מפרץ שרץ והסמרטוט הם היה להם תקצבי בחירות ואת ערוץ 7 ושאר האתרים של המגזר שלהם הם אימו על כל הרבנים שיתמכו בהם וגם דאגו שחב״ד לא יתמכו בו וגם ביבי יצא נגדו 83 אלף קול שעשו עוד להגיע ל85 אלף בתצאה הסופית זה מאוד יפה בשבילו ובפרט שלא היה לו שום תקציב אם התקציב של מעל שני מליון שקל שהשרץ והסמרטוט קבלו מהקולות שלו ( למעשה כל התקציב של קרוב לשש מליון זה בזכותו כי בלעדיו לא היו עברים) השתמשו להצמיץ אותו ולהלחם איתו
אתן לכם דוגמה למה שזה דומה אם דגל ושלומי אמונים יאמרו לגור בעלז וויזניץ אתם שוים סה כ40 50 אלף קול מספיק שכל השנים לקחתם לכם יותר מכפול ממה שמגיע לכם עכשיו אנחנו רצים ביחד אם אתם רוצים תקבלו את המקום השמיני בלי שום תפקיד מה הם היו עושים לפי מה שגור עשו בירושלים שבחרו בברקת וברקביץ בשביל פגיעה הרבה יותר קטנה אז נראה שבמצב כזה היו גם מתחברים למרץ או ליברמן ובלת ברירה היו רצים לבד ןלא היו נותנים לדגל ושלומי מנדט או שנים מתנה

שמעיה

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה » 19 ספטמבר 2019, 21:01

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 20:21

מה המשמעות של איחוד אחרי הבחירות?

שמעיה

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה » 19 ספטמבר 2019, 21:04

מי ירד מהעץ בסוף? נראה לי שנתניהו לא יכול לוותר, וגנץ לא רוצה לוותר, אבל כדי למנוע בחירות לא יהיה לא ברירה והוא יהיה מוכרח לוותר ולהסכים לרוטציה, ואז לא יהיה לנתניהו ברירה ויצטרך לקבל את דרישות של יאיר לפיד.

2018

נושא שלא נקרא על ידי 2018 » 19 ספטמבר 2019, 21:04

למזג את המפלגות כמו עם כחלון לכאורה

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 19 ספטמבר 2019, 23:51

המטרה של כחול לבן: גפני החרדי הראשון שיודח מתפקידו
ב'כחול לבן' שיכורים מהניצחון המזערי בדמות שני מנדטים יותר מ'הליכוד' ומנסים לקבוע עובדות בשטח עוד בטרם יצליח בני גנץ להרכיב ממשלה בראשותו, על פי התכנית שבאה ככל הנראה מבית יאיר לפיד, מלבד הדחת יו"ר הכנסת - יודחו גם ראשי הוועדות המשפיעות בכנסת | פרסום ראשון
פוליטי19.9.2019 | 23:23

נועם רבקין פנטון, מרים אלסטר, פלאש 90
לאחר שנחשף כי בכוונתם של אנשי סיעת 'כחול לבן' בשיתוף פעולה עם אביגדור ליברמן והרשימה המשותפת, להחליף את יושב ראש הכנסת על ידי הדחתו של הנוכחי ח"כ יולי אדלשטיין מ'הליכוד' - ב'כחול לבן' ינסו להדיח גם את ראשי הוועדות ובראשם את משה גפני מוועדת הכספים.

גורמים ב'כחול לבן' אומרים ל'בחדרי חרדים' כי מאחר וסיעתם, סיעת 'כחול לבן' הינה הסיעה הגדולה בכנסת ה-22 אזי היא תקבל את ראשות הכנסת, אך מעבר לכך היא תוכל כבר עם השבעת הכנסת לפעול דרך לשכת יו"ר הכנסת, באמצעות הקמת וועדה מסדרת משלהם ובכך להדיח בינתיים את ראשי הוועדות הזמניות שאמורים להמשיך בתפקידם עד להרכבת הממשלה.

ב'כחול לבן' יפעלו עם השבעת הכנסת להדחת ראשי הוועדות הקיימות, את חבר הכנסת משה גפני מראשות וועדת הכספים, את אבי דיכטר מדהליכוד' מראשות ועדת החוץ והביטחון וכן את ח"כ מיקי זוהר מ'הליכוד' העומד בראשות הוועדה המסדרת - וועדת הכנסת, שלה השפעה גדולה בתקופה שבין השבעת הכנסת להרכבת הממשלה.

נציין כי וועדת הכספים פעילה בימים אלה למרות הפגרה, כאשר היא מעבירה תחתיה העברות תקציביות וכך היה גם בתקופת הבחירות, כך שאם המהלך יצא אל הדרך, משה גפני יהיה החרדי הראשון שינושל מתפקידו, כאשר השרים ישארו בתפקידם עד להרכבת ממשלה אחרת, אם וכאשר זו תגיע להצבעה בכנסת.

בחדרי חרדים

gilonot
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 20 ספטמבר 2019, 00:14

ביבי יפמפם שבפעם ראשונה בתולדות המדינה הרשות הפלסטינאית מינתה את יו"ר הכנסת ומוסדות הכנסת,כי בלי משותפת אין קולות להחלפת הנהלת הכנסת.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 20 ספטמבר 2019, 00:21

עכשיו משימתו של ביבי לגרום לכך שגנץ יהיה הראשון שיקבל מנדט לנסות להקים ממשלה,אך בלי המלצת משותפת אין לגנץ גם עם ליברמן יותר ממליצים מביבי.פלונטר ראשון של תוצאות הבחירות.פעם ראשונה בתולדות המדינה שמעמדים להרכבת ממשלה לא מעוניינים לקבל ראשונים את המשימה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 20 ספטמבר 2019, 00:31

קרן האור היחידה שאני מוצא, זה התעקשותו של לפיד לרוטציה. זה מגוחך לתת לגנץ שנה אח"כ לפיד שנה ואח"כ שנתיים לליכוד...

מקווה שזה יגרום לגנץ להיפרד מלפיד...

זלמן1
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 20 ספטמבר 2019, 01:26

4000 כתב:
19 ספטמבר 2019, 23:51
ב'כחול לבן' שיכורים מהניצחון המזערי בדמות שני מנדטים יותר מ'הליכוד' ומנסים לקבוע עובדות בשטח עוד בטרם יצליח בני גנץ להרכיב ממשלה בראשותו, על פי התכנית שבאה ככל הנראה מבית יאיר לפיד, מלבד הדחת יו"ר הכנסת - יודחו גם ראשי הוועדות המשפיעות בכנסת | פרסום ראשון

לאחר שנחשף כי בכוונתם של אנשי סיעת 'כחול לבן' בשיתוף פעולה עם אביגדור ליברמן והרשימה המשותפת, להחליף את יושב ראש הכנסת על ידי הדחתו של הנוכחי ח"כ יולי אדלשטיין מ'הליכוד' - ב'כחול לבן' ינסו להדיח גם את ראשי הוועדות ובראשם את משה גפני מוועדת הכספים.

גורמים ב'כחול לבן' אומרים ל'בחדרי חרדים' כי מאחר וסיעתם, סיעת 'כחול לבן' הינה הסיעה הגדולה בכנסת ה-22 אזי היא תקבל את ראשות הכנסת, אך מעבר לכך היא תוכל כבר עם השבעת הכנסת לפעול דרך לשכת יו"ר הכנסת, באמצעות הקמת וועדה מסדרת משלהם ובכך להדיח בינתיים את ראשי הוועדות הזמניות שאמורים להמשיך בתפקידם עד להרכבת הממשלה.

ב'כחול לבן' יפעלו עם השבעת הכנסת להדחת ראשי הוועדות הקיימות, את חבר הכנסת משה גפני מראשות וועדת הכספים, את אבי דיכטר מדהליכוד' מראשות ועדת החוץ והביטחון וכן את ח"כ מיקי זוהר מ'הליכוד' העומד בראשות הוועדה המסדרת - וועדת הכנסת, שלה השפעה גדולה בתקופה שבין השבעת הכנסת להרכבת הממשלה.

נציין כי וועדת הכספים פעילה בימים אלה למרות הפגרה, כאשר היא מעבירה תחתיה העברות תקציביות וכך היה גם בתקופת הבחירות, כך שאם המהלך יצא אל הדרך, משה גפני יהיה החרדי הראשון שינושל מתפקידו, כאשר השרים ישארו בתפקידם עד להרכבת ממשלה אחרת, אם וכאשר זו תגיע להצבעה בכנסת.

בחדרי חרדים
אם זה נכון, אז גפני לדוג' יכול להשתמש בזה כקלף מיקוח.
כלו', להגיד לגנץ שאם הוא עוד חושב לצרף אותו לקואליציה, שלא יעשה שטויות, ולא ידיח אותו מוועדת כספים.

הרי אין להם 61, ואין להם אפשרות להקים ממשלה ללא מפלגה מהצד הימיני, אם הם יתחילו להדיח עכשיו את כל עמדות המפתח שיש לימין בכנסת, אף אחד לא יצטרף לקואליציה איתם.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 20 ספטמבר 2019, 02:20

הייתי שם את זה באשכול של הבדיחות הבעיה היא שזה מאוד רציני...
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 20 ספטמבר 2019, 02:29

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 20:02
גפני יכול לשכוח מועדת הכספים.

לגוש הימין אין רוב של 61 חברי כנסת , עובדה זאת יכולה בקונסטלציה מסויימת
לגרום לממשלה הנוכחית לתפקד יותר כברווז צולע מאשר כממשלה חזקה ויציבה.
והכל כמובן בחסות החוק.
כידוע ליברמן מתואם עם כחול לבן והוא אף חתם איתה על הסכם עודפים, ולא מיותר
לציין שליברמן שואף מאוד לפגוע בליכוד. אם השמאל (ללא הערבים) וליברמן היו מגיעים ביחד
ל 61 מנדטים ,אז כבר בשבוע הבא היתה קמה ממשלה בראשות בני גנץ.
אבל יחד עם זאת ישנה אפשרות חוקית לחלוטין להחלשה באופן משמעותי את
ממשלת הימין ולגרום לה להגיע לבחירות כשהיא חבולה וצולעת . כך היא תתבצע :
1) ברוב של 64 חברי כנסת(שמאל , ערבים , ליברמן) בוחרים מי יהיה יושב ראש הכנסת
יושב ראש הוועדה המסדרת , יושב ראש ועדת חוץ וביטחון ,וכמובן את ועדת הכספים.
כל הוועדות האלה הן חשובות מאוד לממשל יציב חזק ומתפקד.
2)בוחרים מועד נוח לפיזור הכנסת , שזה אומר לא בעוד שלושה חודשים , אפשר
מבחינה חוקית לדחות את פיזור הכנסת והליכה לבחירות לא בעוד שלושה חודשים אלא
בעוד 9 חודשים. כלומר ממש "לייבש" את הממשלה הנוכחית , ולגרום לה לההתמוסס
לאיטה במשך חודשים ארוכים עד הבחירות הבאות .

חנן קריסטל
זה לא נכון, כי יש דד ליין, שאם אף אחד לא מצליח להרכיב ממשלה עד אז, הכנסת מתפזרת מעצמה, ללא צורך בהעברת חוק לפיזור הכנסת, והולכים לבחירות.

יעקב עקיבא

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 20 ספטמבר 2019, 03:37

חייב לציין שהמפלגות החרדיות עשו עבודה מצויינת בקאמפיין שלהם, בין בש"ס בין בג' גם במסר וגם בצורה ואיך שהגישו אותה.
מצורף קליפ של דגל התורה לחרדים עובדים.

יעקב עקיבא

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 20 ספטמבר 2019, 04:55

48 שעות אחרי סגירת הקלפיות: פורסמו תוצאות כמעט סופיות
JDN
וועדת הבחירות פרסמה תוצאות כמעט סופיות, למעט מספר קלפיות ונתונים שיכולים להשתנות בספירה חוזרת ובבדיקות נוספות.
אין שינוי במפת המנדטים ממה שדווח אתמול, גוש השמאל - 57 גוש - 55. עוצמה יהודית זרקה לפח 83,266 קולות

וועדת הבחירות פרסמה הלילה (שישי) את תוצאות כמעט סופיות, למעט מספר קלפיות שבבדיקה ונתונים שיכולים להשתנות בספירה חוזרת ובבדיקות נוספות. על פי הנתונים, אחרי חישוב הסכמי עודפים, אין שינוי במפת המנדטים ממה שדווח אתמול, וכחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, לעומת הליכוד עם 31.

עוד מהתוצאות: הרשימה המשותפת 13 מנדטים, שס 9, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 8, ימינה 7, העבודה – גשר 6, המחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר זרקה לפח 83,266 קולות, למעלה משתי מנדטים. מפת הגושים: שמאל-ערבים עם 57 מנדטים, ימין-חרדים 55, ליברמן עם 8 מנדטים.

התוצאות הרשמיות: בשבוע הבא

בוועדת הבחירות מציינים כי תוצאות אלו מפורסמות לאחר הליכי בדיקה ובקרה רבים ומדוקדקים שביצעה ועדת הבחירות המרכזית. יחד עם זאת, אלו אינן התוצאות הרשמיות, התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום רביעי הבא ויוגשו לנשיא המדינה.

תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-14 קלפיות, אותן ממשיכה הוועדה לבדוק בבדיקה מעמיקה ויסודית, נוכח העובדה שבקלפיות אלו אירעו במהלך יום הבחירות אירועים חריגים בתחום טוהר הבחירות. בדיקתן הסופית טרם הסתיימה. מקרים אלו נתגלו חלקם ע"י סיירת מפקחי טוהר הבחירות של ועדת הבחירות המרכזית, חלקם ע"י מזכירי ועדות הקלפי וחלקם ע"י נציגי הסיעות.

כמו כן, תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה בקלפי מס' 9.0 בפורידיס בה היה ניסיון לזיוף ע"י הוספת פתקי הצבעה; לקראת סוף יום הבחירות התקבל בוועדת הבחירות המרכזית דיווח ממפקח טוהר הבחירות לעניין האירוע. לאחר התייעצות עם יו"ר ועדת אזורית חדרה, הוחלט כי הקלפי לא תספר במקום אלא תובא בשלמותה לוועדת הבחירות המרכזית ותבדק שם. הקלפי נבחנה ע"י ועדת הבחירות המרכזית, בחינה מעמיקה ויסודית ונמצאו בה ראיות ממשיות לחשד לעבירה והיא תועבר לחקירת המשטרה.

במהלך הימים הקרובים ועד לפרסום התוצאות הרשמיות, צפויה הוועדה לבדוק במסגרת מבצע "נוהל טוהר הבחירות" כ-2000 קלפיות שנבחרו, חלקן באופן אקראי לפי פרמטרים שונים וחלקן כתוצאה מאירועים ביום הבחירות. יצויין, כי במסגרת זו כבר נבדקו 740 קלפיות. כמו כן, יבדקו פניות והשגות שיגיעו מהציבור.

לסיום מציינים ומדגישים בוועדת הבחירות כי, "ייתכן וגם לבדיקות אלו יהיו השלכות על התוצאות הסופיות. הוועדה שומרת לעצמה את הזכות לבחון את התוצאות בכלי בקרה נוספים שונים, ולכן התוצאות המתפרסמות כאן עדיין כפופות לשינויים והתאמות".

עוד מסרה הוועדה כי שיעור ההצבעה הסופי עמד על 69.84%. מתוך 6,383,313 בעלי זכות בחירה, הצביעו 4,458,167. קולות פסולים ומעטפות ללא פתקי הצבעה: 26,458. מספר הקולות הכשרים 4,431,709. סה"כ הקולות הכשרים של רשימות המשתתפות בחלוקה: 4,304,185. אחוז החסימה (3.25% ) ממספר הקולות הכשרים: 144,031. המדד למנדט: 35,868.
אני לא מבין איך יש לג' 8 מנדטים אם כל מנדט הוא 35,868? וגם אם מקבלים עודפים מש"ס זה עדיין רק עוד 7,022 שביחד שווה 275,710 שזה פחות מ8 מנדטים??

0548sd
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd » 20 ספטמבר 2019, 07:20

בגלל שג ושס ביחד יש להם 598522קול שאם נחלק את זה ל17 זה יוצא 35207 הם מקבלים את המנדט הנוסף כי הם הכי קרבים למחיר של מנדט לעמת הליכוד וימינה שיש להם ביחד 1371874 ואם נוסיף להם עוד מנדט יוצא שהם משלמים על כל מנדט רק35176קול ולכן בפער של 31קול למנדט ג מקבלים את המנדט השמיני לדעתי לפנדרוס גם אם זה ישאר בערך ככה יהיה לו עוד הרבה כאבי ראש מעתירות וערערים מהליכוד ואולי הבחירות השלישית יתקימו עוד לפני שהוא יהיה חבר כנסת בודאות

מי זה
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 20 ספטמבר 2019, 08:01

זלמן1 כתב:
20 ספטמבר 2019, 01:26
4000 כתב:
19 ספטמבר 2019, 23:51

בחדרי חרדים
אם זה נכון, אז גפני לדוג' יכול להשתמש בזה כקלף מיקוח.
כלו', להגיד לגנץ שאם הוא עוד חושב לצרף אותו לקואליציה, שלא יעשה שטויות, ולא ידיח אותו מוועדת כספים.

הרי אין להם 61, ואין להם אפשרות להקים ממשלה ללא מפלגה מהצד הימיני, אם הם יתחילו להדיח עכשיו את כל עמדות המפתח שיש לימין בכנסת, אף אחד לא יצטרף לקואליציה איתם.

זה מאד תלוי במידת הלחץ שישדרו המפלגות החרדיות.
ציטוט מיעקב ריבלין:
יעקב ריבלין: ‏אני רק מניח כאן. לפני הבחירות שאלו את לפיד איך תרכיבו ממשלה בלי החרדים שמחרימים אותך. הרי המספרים לא מסתדרים. ואז הוא ענה: אם נקבל את המנדט הם כבר יבואו אלינו.

בפועל אחרי הציטוטים של ליצמן ודגל זה בפירוש אפשרות סבירה אם כי רחוקה (בעיקר בגלל המתווך ליברמן).
גנץ יכול לעשות לגפני את מה שעשה ביבי לבנט ושקד, ברגע שהוא יקלוט שהם במילא בכיס שלו.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

שמעון ווייס

נושא שלא נקרא על ידי שמעון ווייס » 20 ספטמבר 2019, 08:18

מישהו יכול להסביר לי האיך מדברים בכלל על אפשריות ללכת עם לפיד בזמן שיש לו/ליברמן תנאים שאי אפשר להחרדים להשלים עמהם? הנושאים של גיוס, ליבה, שבת, נישואין, מה עוד?

מדברים כאילו הנושא הוא אם למחול לו על מה שעשה בעבר, הוא רוצה עכשיו חוקים יותר גרוע מהעבר!

משיב.
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 20 ספטמבר 2019, 08:50

שמעון ווייס כתב:
20 ספטמבר 2019, 08:18
מישהו יכול להסביר לי האיך מדברים בכלל על אפשריות ללכת עם לפיד בזמן שיש לו/ליברמן תנאים שאי אפשר להחרדים להשלים עמהם? הנושאים של גיוס, ליבה, שבת, נישואין, מה עוד?

מדברים כאילו הנושא הוא אם למחול לו על מה שעשה בעבר, הוא רוצה עכשיו חוקים יותר גרוע מהעבר!
לא להשלים עם התנאים שלהם, אלא שהם ישלימו עם התנאים שלנו.
מדברים על פסילה אישית שממנה אפשר לסגת, אף אחד לא דיבר על לסגת מעקרונות.

כמובן שהם לא יסכימו לתנאים שלנו ואנחנו לא נסכים לשלהם, זה יותר עניין של מי יואשם בכך שאין ממשלת אחדות. האם החרמה שלהם את נתניהו, או החרמה שלנו את לפיד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 20 ספטמבר 2019, 09:45

גם במקרה וחלילה תוקם ממשלת אחדות בלי החרדים היא לא תחזיק הרבה זמן מעמד, יש את תוכנית טראמפ על השולחן שנזכרת בו חלקת ירושלים. וכן נושאי דת ומדינה שלא בטוח שהליכוד שמייצג את הציבור המסורתי יסכים לכל הדרישות של לפיד-ליברמן. כמו כן לפיד דורש בתוקף רוטציה ולא בטוח שהליכוד יסכים לשמש תחתיו. בחירות שלישיות זה עניין של זמן. עמית סגל כותב בחירות בז' ניסן תש"פ.

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 78 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 20 ספטמבר 2019, 10:08

לאור יחסיו המצויינים של גפני עם הערבים, יש סיכוי שהם לא יתמכו בהחלפתו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 20 ספטמבר 2019, 11:23

אביגדור ליברמן מעלה כמה עדכונים לתקשורת,לאחר ספירת כמעט 100% מהקולות,ולפני המפגש אצל הנשיא

לאחר ספירת כמעט 100% מקולות הבוחרים ולפני תחילת הפגישות אצל נשיא המדינה כמה עדכונים:

1. שמעתי בתקשורת ש"כחול לבן" הודיעה שסיכמה עם "ישראל ביתנו" שלא תוקם ממשלה בלעדינו. דבר ראשון, סיכום מן הסוג הזה לא קיים. דבר שני, תודה על הדאגה, אין צורך בכך אנחנו יודעים להסתדר גם בקואליציה וגם באופוזיציה.

2. לכל המתעניינים, לא שוחחתי לא עם נתניהו ולא עם גנץ ואני גם לא מתכוון לשוחח עם אף אחד מהם עד אחרי ישיבת הסיעה ביום ראשון.

3. ההישג של הרשימה המשותפת רשום על שמו של נתניהו, ואני מציע לאיימן עודה לשלוח לו זר פרחים גדול לקראת שבת. 13 המנדטים הם בזכות הגרסה החדשה של קמפיין "הערבים נוהרים לקלפיות". זעקות השבר של נתניהו בנושא המצלמות והזיופים בקלפיות ביישובים ערביים עשו את שלהם. הציבור הערבי התלכד סביב הרשימה המשותפת והצביע באחוזים גבוהים.

4. בימים האחרונים אני שומע לפתע נימות חדשות מצד מנהיגי המפלגות החרדיות. אין יותר כינויים כגון עמלק והיטלר וקיימת קריאה להפסיק את שיח השנאה. אני מברך על כך מכל הלב. מבחינתנו, וכבר הבהרתי בעבר, המפלגות החרדיות הן לא אוייב, אלא יריב פוליטי. אנחנו דוגלים בגישות שונות. הם בבית שמאי ואנחנו בבית הילל.
בסוגיות דת ומדינה הגענו לפרשת דרכים המחייבת הכרעה בין שתי הגישות. לא פשרה, אלא הכרעה. חשוב להבהיר פעם נוספת מהו סף המינימום מבחינתנו בנושא דת ומדינה: חוק הגיוס ככתבו וכלשונו, נישואים אזרחיים, גיור על ידי רבני עיר, אישרור מחדש של מתווה הכותל, לימודי ליבה במוסדות החינוך החרדיים, תחבורה ציבורית ופתיחת מרכולים בשבת. שני הנושאים האחרונים יהיו בסמכות השלטון המקומי בהתאם לאופי הקהילה בכל ישוב. לא נסכים לפחות מזה, גם במחיר של ישיבה באופוזיציה.
שבת שלום.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 20 ספטמבר 2019, 12:48

איימן עודה לנשיא: היות וגם גנץ וגם נתניהו לא רוצים לקבל את המנדט להרכבת הממשלה, כיו"ר המפלגה השלישית בגודלה, אשמח לקבל את המנדט.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 20 ספטמבר 2019, 13:07

יש לנו כבר משה רבינו ובית הלל, מי יודע מה עוד מחכה לנו בממשלה

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 20 ספטמבר 2019, 13:14

טורו של עו"ד יצחק שיינפלד

החרדים שוב אשמים. לו היו 'מסכימים' ומסכמים עם איווט ליברמן בזמנו, לפני 5 חודשים, ניתן היה לשייט בבטחה לממשלת ימין הומוגנית ובטוחה בראשות נתניהו, כשהחרדים ליבת הקואליציה. זהו שלא, בשום רגע האופציה לא הייתה על השולחן. האופורטוניסט הגדול של הפוליטיקה הישראלית השתמש בחרדים במערכת הבחירות בירושלים, למען מועמדו משה ליאון, ו... 'השתמש וזרוק'. קיבל את מבוקשו וסימן את החרדים השוטים, כפלטפורמה שבאמצעותה ניתן לטפס ולהגיע למטרה הסופית. ראשות ממשלת ישראל.

שלא יהיו אי הבנות. "ליברמן חושב רק ליברמן" הכל מותאם ומכוונן למטרה העליונה, ׳איווט-ליברמן׳. בעבר ליברמן האמין שהחרדים ישרתו אותו בדרך למטרה הקדושה. ׳הרוסיות׳ שלו, המבטא הכבד, המראה הבריוני והעבר האלים (שומר-ברים) לצנינים בעיני 'יפי-הנפש' מהמרכז שמאל, בסיסו הטבעי. האלטרנטיבה, ליברמן יותר ימין מימין. הוא התכונן להשתלט מבפנים על הימין-ליכוד, והשמים הם הגבול. האפשרות היחידה קואליציית ימין-חרדים בראשותו. בנימין נתניהו שלא רוצה ללכת הביתה, התפתחות השנאה האישית ומערכת היחסים השוטפים עם נתניהו, הרחיקו את איווט-ליברמן מחלומו על הנהגת הימין בעידן שאחרי. השיא, 5 מנדטים בלבד בכנסת הקודמת. ליברמן התחיל לחשב את הסוף הפוליטי.

הציבור בישראל מחולק לגושים אידיאולוגים מזוהים וצבועים. המנדטים היחידים שניתנים להעברה מגוש לגוש ולשבור שיוויון, הינם 'קולות השנאה'. בציבוריות הישראלית ישנם כ-200 עד 300 אלף מצביעים, שקולם יכול לעבור מימין למרכז, באם הם ממורכזי מטרה. חרדים אאוט! גם במחיר שלטון עם השמאל ואפילו עם הערבים. מאות אלפי קולות של שנאה-טהורה. קולות אלו הינם הפלטפורמה שעליה ליברמן-החדש רוצה להגיע להנהגה.

ליברמן העכשווי פוסל מראש והחלטית את החרדים והימין לישיבה משותפת. הוא הטיל ווטו על קואליציית אחדות רחבה, שבה המפלגות הגדולות מביאות את מפלגות הלווין איתם. ממשלה של הסכמה-לאומית שבה כולם יצטרכו לוותר ולבלוע צפרדעים, אך תשקוט הארץ. כי זה טוב לליברמן, טובת העם והמדינה לא מהווים בדל של סיבה ושיקול.

התכנית של איווט-ליברמן ברורה. קואליציית גנץ-נתניהו עם ו-או בלי, מפלגות הלווין מועדת לקריסה והתפרקות בטווח הקצר. לחילופין, אי יכולת הקמת קואליציה ובחירות מועד ג׳, מפרקות את כחול-לבן, מורידות את בני גנץ מהמפה ומבליטות את האיש שיכול להביא את השינוי. איווט ליברמן. ליברמן חולם להנהיג את המחנה הלבן. מחנה "רק-לא-ביבי". בכדי לנצח ולהגיע למטרה, המחנה הלבן יבלע גם את ליברמן כמנהיג.

החרדים הינם 'פיון' במערכה הגלובלית שאיווט ליברמן מנהל בכדי להשתלט על מרכז המפה ולהגיע לשלטון. ממש לא חשוב, ׳על׳ ובאם החרדים יוותרו על תג או סעיף בחוק הגיוס. האישיו זה לא החרדים. האישיו זה ליברמן, באם זה ישרת לו את האג׳נדה, איווט ליברמן יחזור לשים שטריימל. כל אלו שמכים על חזה האחר, למה החרדים לא התפשרו? איזה טעות עשו אז ולמה? טועים טעות חמורה והיסטרית. טלו קורה, החרדים כלי משחק בידי אדם מתוחכם ומסוכן. איש הפכפך ומסוכן החושב רק תועלת וכדאיות. בטעות איווט ליברמן הוכתר כממליך המלכים של הפוליטיקה הישראלית. כולם שכחו כי אותו ליברמן, הוא זה שגרר מדינה שלמה לבחירות שעולות מיליארדים רק בגלל גחמה אישית ורצון לנקום בנתניהו. ליברמן חושב רק ליברמן וטועה מי שחושב אחרת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 20 ספטמבר 2019, 14:41

יואב יצחק טוען שלפרקליטות יש תיק כבד על ליברמן והוא מנסה להתחנף אליהם ע"י שמפיל את ביבי.

עקיב'לה
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 20 ספטמבר 2019, 14:42

זקני השבט כבר יושבים דקות ארוכות בספסלי המקוואות והם מרגישים בבחינת ''היינו כחולמים''. נקיי הדעת שבירושלמים יושבים בסאונה של זופניק , הכל אפוף עשן, לא רואים אחד את השני, באותה סאונה הם כבר נפגשים מידי שבוע מזה שבעים שנה. הם לא יכולים להסביר לעצמם איך זה שלאגודה יש יותר ממפלגת העבודה, היא המערך, היא מפא"י ההיסטורית... איי איי איי אומר זונדל בהתפעלות. אגודה האט מער פון מפא"י, מער פון מערך. טראסאנט.... ווער האט גיחולעמט..... הזקנים בעצמם כבר לא חולמים על השנים היפות ההם בהם זכה המערך ל56 מנדטים, (ככה היה בכנסת השביעית), אבל זה מכבר, בבחירות 1992 היה למערך 44 מנדטים, לאיפה נעלמו כולם... איי איי לאגודה יש יותר מהמערך...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 20 ספטמבר 2019, 15:57

על זה נאמר עוד לא אבדה תקותינו...

2018

נושא שלא נקרא על ידי 2018 » 20 ספטמבר 2019, 17:38

מלחמת יום הכיפורים של הימין הישראלי / דוד ברמן
מערכת JDN20.09.201916:53

דוד ברמן0 תגובות

דוד ברמן בטור מסכם של תוצאות הבחירות, לא ממהר להספיד את ממשלת נתניהו הבאה, ומוצא את האשמים

אם להאמין לתקשורת הישראלית היה בבחירות האחרות מהפך. ביבי שנוא נפשם הובס. הוכנע. נוצח. יעזוב את בלפור. בן כספית, רונן צור, יאיר לפיד, גיא פלג, וכל חברי השבט הלבן הזה, כל אחד בתורו עולה לשידור ופוצח בשירי שמחה הינה 'ניצחנו את הבחירות', 'הציבור מאס במשפחת נתניהו' 'ביבי עוד טרם מעכל אבל הוא מתחיל להפנים'… 'ומייעצים' לביבי ללכת לעסקת טיעון בכדי 'להינצל מכלא'.

הקרב על התודעה הוא דבר שלא כדאי לזנוח, הימין אכן חטף מכה, אבל בשום פנים אופן השמאל לא ניצח. לא הובסנו, ולא חוסלנו. ממש לא. כחול לבן אכן מפלגה עם 2 מנדטים יותר מהליכוד, אולם בצירוף מפלגות הלוויין, גוש הימין משמעותית הרבה יותר גדול השמאל. והערבים הרי אינם דה פקטו בגוש השמאל, כי אין שום תרחיש הגיוני שאי פעם יצטרפו לממשלת שלושת הרמטכלי"ם וממשלה ציונית בכלל.

אז במחילה ממכם, שונאי ביבי המקצועיים, הורידו קצת דיציבילים מהאווירה החגיגית הדמיונית, תפסיקו לזרות חול בעיני הציבור ובעיקר בעיני עצמכם, אתם עדיין רחוקים מאוד מניצחון !

המלחמה על התודעה

להבדיל, מלחמת יום הכיפורים נצרבה בתודעה ככישלון, למרות שלאחר ככלות הכל ישראל ניצחה במלחמה הזו באופן ניסי את כל אוייביה שוק על ירך. אבל התודעה זה מה שקובע, ובתודעה לאחר שהורגלנו בניצחונות על אנושיים כמו בששת הימים, הצליח השמאל להטמיע את מלחמת יום הכיפורים כאם הכישלונות, וחייבים לכן להחזיר שטחים.

הפסימיזם וראיית השחור הם בכלל חלק מהד.נ.א. המתירני מפונק של השמאל, שתמיד בכל דבר מדגישים את החלקים הפחות טוב, ושנים מהלכים אימים וכמה הכל רע ונורא כאן. אני קורה לאנשי גוש הימין, בלמו את צריבת התודעה הזו באיבה. השמאל לא ניצח. הוא רחוק מאוד מכך. חטפנו מכה בכנף, אולי יותר מבכנף, כי אין לנו 61 משלנו, אבל בין זה לתבוסה הדרך רחוקה ת"ק פרסה.

ברור שיש איזה שהוא תיקו, עם יתרון ברור לגוש הימין (ובל נשכח שכ-3 מנדטים ימינים נשרפו כצפוי אצל עוצמה), יציאה מהפלונטר לא נראה באופק, יצטרכו למצוא איזה שהוא נוסחה לממשלת אחדות, כשכל אחד ירד מצמרות העצים עליו טיפס.

אבל לפני שבוחשים ורוקחים תרחישים כדאי לשמאל ולכולם להכניס לראש כמה עובדות: הליכוד ובוודאי לא כחול לבן לא יחליפו את ביבי במישהו אחר בליכוד. וכחול לבן לא ייפרד מלפיד. ולהוציא מהחלומות שיהיו בחירות שלישיות. וביבי בשום אופן לא יסכים לרוטציה כשהוא לא ראשון. ובצדק הוא מייצג גוש הרבה יותר מגנץ. מכאן והלאה אפשר להמשיך לחשבן מה לעשות.

הפוסל במומו פוסל

עדת הצבועים לא מדלגים על הזדמנות להטיח בנתניהו כמה שהוא 'מסית' 'משסה' 'מפלג' ושאר מילים מן הסוג הזה. כשהוא בסך הכל משיב למחרפיו דבר, ומסביר את הסכנות שיש במדיניות שמאל. אבל אני מתאפק מלצחוק למשמע טענות אלו מפי אלופי ההסתה. מי הרים קמפיין כאן שכל כולו עסוק בפסילה וחרמות ובשיסוי נגד החרדים והמתנחלים (שכונו משיחיים)? אם לא אותו כחול לבן ובן בריתו החדש ליברמן?!

חשבון נפש בציונות הדתית

אין זה מתפקידי להתערב בנעשה במגזרים אחרים, אולם זה מתחיל להשליך על כולנו. צריך להגיד ביושר, הציונות הדתית מפוצלת ומרוסקת לחתיכות, לרסיסים ותתי רסיסים, מה בדיוק ההבדל בין רפי פרץ מהבית היהודי לסמוטריץ' מהאיחוד הלאומי, ונניח ויש אי אילו ניואנסים שונים, האם זה בכלל מצדיק מפלגה נפרדת, וכמה אנשים יש בדיוק לכל פלג כזה?

הבחירות החוזרות הללו באו בגלל דבר אחד, כי בנט לא עבר את אחוז החסימה בבחירות הקודמות. האיש הזה שהשתמש וזרק, נכשל ולבסוף הוחזר על ראש התורן, ואחראי גם שלעוצמה לא הוצעו מקומות הגונים, ודחק אותם ללכת לבד וכך לשרוף בכוונה תחילה כ-80 אלף קול, בבחינת גם לי וגם לך לא יהיה. לאו עכברה גנב אלא חורא גנב. בנט בפזיזותו חתום על כל הפיאסקו הזה.

איילת שקד היא למעשה המפסידה הגדולה בבחירות הללו, כל התקוות הגדולות שתלו בה, אכזבו מרות במבחן המציאות, מסקרים על מספרים דו ספרתיים – שלכן הוצבה בראשות ימינה, היא סיימה עם 7, פחות מבנט בבחירות לפני כ-4 שנים. (גם אז עוצמה רצו לבד עם אלי ישי ושרפו כ-130 אלף קול).

אני מקווה שלאחר מעבדת הניסויים שהם קבלו על חשבון שתי הבחירות האחרונות, בו רצו שלל מרכיבי הציונות הדתית כמעט בכל הוויראציות הקיימות, כל אחד יכול כעת לדעת פחות או יותר מה בדיוק, אבל בדיוקי דיוקים, מה שווה הפלג שלו, ולהבא יתעשתו ויתעלו מעל הקטנוניות הזו, וישכילו סוף סוף לרוץ ביחד ולהפסיק להזיק לגוש הימין.

הערת אגב, לא שאני מסכים עם כלל הציונות הדתית, לטעמי בנט (ושקד) הם על גבול הרפורמה ממש ומסוכנים ליהדות, אבל לאחר הכל הם מחשיבים את עצמם כחלק מהציבור הזה, ומירב האנרגיות שלו מתועלים לעניינים מדיניים בטחונים, כך שכחלק ממפלגה דתית לאומית בממשלת ימין חרדים אפשר להירגע מהם.

הכי חשוב, ואני מאוד מקווה שזה יקרה, שהציונות הדתית תאסוף את השברים, זה גם חשוב לשמר את הרמה הרוחנית שעוד קיים להם, לבל ייכנסו לייאוש ולתהליכי חילון עוד יותר חמורים, ותעשה בירור פנימי אידיאולוגי עמוק, ותצליח לאחד את עצמה מחדש בהסכמות מכילות ורחבות אבל ברורת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 20:49

שבוע טוב

נתניהו סיים את הקריירה לו הערבים החליטו להמליץ על גנץ כדי להפיל בכל מצב את נתניהו.

זאת אומרת שבשלב ראשון יקימו ממשלת מיעוט בתמיכת הערבים בראשות גנץ, ואז והיה אם הליכוד לא יצטרף, יפזרו את הכנסת כשגנז ראש ממשלת המעבר. השאלה אם ליברמן יסכים.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 21 ספטמבר 2019, 21:44

אני פה,שבוע טוב!
אין כזה דבר הקמת ממשלת מיעוט בפחות מ61.אתה יכול לקיים ממשלה קיימת בפחות מ61 אם אין 61 כדי להפילה,אך אינך יכול להקים ממשלה בפחות מ61.כך שאין אפשרות לתרחיש שתיארת ללא תמיכה אקטיבית של ליברמן-כלומר הוא צריך להצביע בעד ממשלה כזאת ביחד עם הערבים.
לגבי ההמלצות-אם ליברמן לא ממליץ על ביבי-אז גנץ מקבל ראשון את המנדט להרכבת הממשלה,אך אם גוש של ביבי של 55 יישאר איתן וליברמן לא יסכים להצביע בעד ממשלת גנץ ביחד עם הערבים-אז לגנץ אין שום סיכוי מספרית להקים ממשלה צרה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 21:46

אבל כמו שזה נראה ליברמן יעשה הכל על מנת להפיל את נתניהו, בסיכום עם הריצה המשותפת יצביעו לממשלה בראשות גנז וליברמן מרץ והעבודה, ואז יתפזרו.

מנחם

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 21 ספטמבר 2019, 21:48

אם יש ממשלת מיעוט בתמיכת הערביות, והם מצביעים בעדה סה"כ 57 בעד, ו55 נגד, ו8 נמנעים, מה הבעיה?

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 21 ספטמבר 2019, 21:50

כל עוד ממשלה חדשה כלשהי לא מוצגת ומקבלת אמון של 61 ח"כים-ממשלת מעבר העכשוית ממשיכה לתפקד ואפילו לא זקוקה לאמון הכנסת להכנסת שרים חדשים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 21:52

צריך 61 כדי להיות ראש ממשלה.

אולי זה ימנע מליברמן להמליץ על גנץ?

הבטחת גנץ למשותפת: ביטול חוק בנייה בלתי חוקית תמורת ההמלצה
יו"ר כחול לבן הציע כמה רפורמות אזרחיות לרשימה המשותפת – בהן שינוי חוק אותו הבטיח גם נתניהו לשנות • ש"ס לא מתכננת להסיר את התמיכה מרה"מ • מחר ליברמן יכריע - מי ירכיב ראשון את הממשלה

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 21:54

סמוטריץ': את החרדים פוסלים, את תומכי הטרור מחבקים
שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התייחס לפרסום לפיו הרשימה המשותפת תסייע לבני גנץ להגיע לראשות הממשלה ותמליץ עליו בפני הנשיא.

"גנץ לפיד וליברמן במכירת חיסול של הציונות ושל שלטון החוק בדרך לכיבוש השלטון בכל מחיר. את אחיהם החרדים פוסלים ואת תומכי הטרור ושוללי המדינה היהודית מחבקים. זה בעיקר עצוב. מעניין יהיה לראות בממשלת אוסלו הזו את האוזר, הנדל ושות'. שנאת נתניהו מעבירה אותם על דתם ודעתם".

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 21 ספטמבר 2019, 21:55

מנחם כתב:
21 ספטמבר 2019, 21:48
אם יש ממשלת מיעוט בתמיכת הערביות, והם מצביעים בעדה סה"כ 57 בעד, ו55 נגד, ו8 נמנעים, מה הבעיה?
בעיה שאי אפשר להקים ממשלה בפחות מ61. אם יש כבר ממשלה קיימת אז היא יכולה לתפקד כל עוד אין 61 כדי להפילה.
למשל-אם ליברמן היה מצביע בפעם הקודמת בעד הממשלה אז אפילו אם היה פורש עם סיעתו חצי דקה אחרי ההצבעה-לא היה יכול להפיל את הממשלה כי היו לה 60 בלעדיו.כדי להקים צריך 61 וגם כדי להפיל צריך 61.

מנחם

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 21 ספטמבר 2019, 22:00

א"כ מה יעזור לגנץ המלצת הערבים, בסופו של דבר ליברמן הודיע שלא יתמוך בשום ממשלה שאינה ממשלת אחדות.
אדרבא עדיף לביבי שגנץ ינסה להרכיב ראשון, ויסתבך.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 21 ספטמבר 2019, 22:09

מנחם,נכון מאוד.
במצב הנוכחי זה שהוא יקבל מנדט לא עוזר לא כלום,סתם ביזבוז זמן וכן עדיף לביבי שגנץ יקבל ראשון וייכשל.
אגב,אפילו הליכוד בלי ביבי לא היה מסכים,גם במקרה של ממשלת אחדות,שגנץ יהיה הראשון בתפקיד ראש ממשלה,כי בלי ערבים 55 של ליכוד-ש"ס-ג-טב זה יותר מ52 של גנץ -ליברמן-עבודה ומרץ.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 21 ספטמבר 2019, 22:14

אני פה כתב:
21 ספטמבר 2019, 21:52
צריך 61 כדי להיות ראש ממשלה.

אולי זה ימנע מליברמן להמליץ על גנץ?

הבטחת גנץ למשותפת: ביטול חוק בנייה בלתי חוקית תמורת ההמלצה
יו"ר כחול לבן הציע כמה רפורמות אזרחיות לרשימה המשותפת – בהן שינוי חוק אותו הבטיח גם נתניהו לשנות • ש"ס לא מתכננת להסיר את התמיכה מרה"מ • מחר ליברמן יכריע - מי ירכיב ראשון את הממשלה
אם ליברמן לא ממליץ על גנץ וגם לא ממליץ על ביבי,אז גנץ יקבל מנדט להרכבת הממשלה כי 57 של גנץ-עבודה-מרץ-ערבים זה יותר מ55 של ליכוד-ש"ס-ג-טב.כדי שביבי יקבל ראשון ליברמן צריך להמליץ על ביבי ולא סתם לשבת בצד ולא להמליץ על אף אחד.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 22:15

אני מאמין שליברמן הלאומני מרוסיה עדיין שונא את הערבים יותר מהחרדים ונתניהו, וההבטחות שמתחילות להתפרסם שגנץ הבטיח לערבים, ידרבנו אותו להמליץ על נתניהו ולהתפשר עם החרדים.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 21 ספטמבר 2019, 22:30

ליברמן לא אכפת לא מכלום,כפי שכתבתי הוא היה כבר שר בטחון ושר חוץ ואיננו מעוניין עוד בתפקידים האלו ומשהו יותר מזה אי אפשר לתת לו כי פשוט לא קיים.כדי להפריע ולהסית לא משנה אופוזיציה-קואליציה,וזה בדיוק התפקיד שליברמן לקח לעצמו .משימתו היא להדיח את ביבי כנקמה על זה שדחו אותו בליכוד לפני 6 שנים שהוא קיוה להיות יורשו של ביבי.מצדו שיהיה עוד עשר פעם בחירות חדשות,כל עוד הוא לא השיג את מבוקשו-להדיח את ביבי.

gilonot

נושא שלא נקרא על ידי gilonot » 21 ספטמבר 2019, 22:39

יש כאלו שחושבים שהוא ניצח את הבחירות,אך לא הוא.הרי הוא קיוה שבלעדיו לא תהיה אפשרות להקים ממשלת אחדות,כי לא יהיו 61 לליכוד וגנץ יחד והוא יהיה כמן ממליך מלכים כמתווך בין ליכוד לגנץ-לפיד,אך הנה יש 64 לליכוד וגנץ-לפיד יחד ואף אחד לא זקוק לשירותיו של ליברמן גם לצורך ממשלת אחדות.תפקידו עכשיו להתפרע,להסית ולזעזע מערכת פוליטית.כל יתרון שלו מבחירות הקודמות-שעכשיו יש אפשרות לממשלת שמאל ערבים ביחד איתו ובאפריל לא הייתה אפשרות כזאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 23:01

ח"כ עודה פנה לבוחריו: תנו בנו אמון לבצע משהו גדול לטובת בני עמנו
יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה פנה לקהל בוחריו לקראת ההמלצה על בני גנץ לראשות הממשלה.

"אני מבקש מכם שתתנו בנו אמון יוצא דופן מהיום לשבוע קדימה בכדי לבצע משהו גדול לטובת בני עמנו ואני יכול להגיד באופן מוחלט שמדובר גם במשהו היסטורי"

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 23:09

בל"ד הודיעו שלא ימליצו על גנז. הם שווים 4-5 מנדטים. בלי ליברמן אין לו רוב.

סמל אישי של משתמש
דוד בן ישי
נתן תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דוד בן ישי » 21 ספטמבר 2019, 23:12

אני פה כתב:
21 ספטמבר 2019, 23:09
בל"ד הודיעו שלא ימליצו על גנז. הם שווים 4-5 מנדטים. בלי ליברמן אין לו רוב.
ליתר דיוק: לבל"ד יש בדיוק 3 מנדטים בתוך 13 המקומות ברשימה.
אבל עדיין ללא ליברמן זה יהיה 54 לגנץ מול 55 לליכוד.
מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 ספטמבר 2019, 23:43

אני מפחד שזה הכל מתואם עם ליברמן כדי שימליצו תחילה על ביבי וכשלא יצליח, אז זה יחייב את הליכוד להיכנס תחת גנץ, ליברמן נוכל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 22 ספטמבר 2019, 02:42

מוּס בנימין ליפקי המבשר

הכאוס שאליו נקלעה
המערכת הפוליטית חסר
תקדים.
כאן בא תורו של הקורא
הערני להזדעק ולשאול:
מה פתאום חסר תקדים. זה