***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

יעקב עקיבא
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

חברי הכנסת החרדים הצהירו מעל לכל במה כי יסרבו לשבת עם לפיד בממשלה אחת. האם כעת יסירו את הווטו?
מקורביו של סגן השר ליצמן טענו כי הוטו שלו על לפיד הוא כמו הוטו של כחול לבן על נתניהו. "אם הם יסירו נשקול גם"
JDN

במהלך השנים האחרונות מאז ישבו המפלגות החרדיות באופוזיציה וגזירות לפיד, הודיעו חברי הכנסת ובראשם יעקב ליצמן כי לא יסכימו לשבת בכל ממשלה עתידית שתקום יחד עם יאיר לפיד. בכל נאום או מסיבת עיתונאים שקיים ליצמן, הבהיר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים כי לא יסכים לשבת איתו יחד גם במחיר של ישיבה באופוזיציה.

זכורה גם התקרית בה לפיד טפח על השכם של ליצמן במליאת הכנסת וזה בתגובה ניקה עם ידו את החליפה להסיר את "הלכלוך" שנדבק שם בעקבות כך.

אלא, שהבוקר אחרי שבסיעות החרדיות מתחילים להפנים את המצב הפוליטי הסבוך, החלו להישמע מנגינות אחרות. מקורביו של סגן השר ליצמן טענו באזני העיתונאי יאיר שרקי כי הוטו שלו על לפיד הוא כמו הוטו של כחול לבן על נתניהו. "אם הם יסירו נשקול גם".

נזכיר כי רק אמש במענה לשאלת עיתונאים בכניסה לפגישה עם נתניהו ליגלג ליצמן על לפיד וליברמן "לפיד עשה, ליברמן רק דיבר בלה בלה בלה, לא עשה כלום". במענה לתנאים של ליברמן: "מוכן לשבת איתו אם הוא יניח תפילין כל יום".

כך גם מספר ימים לפני הבחירות הצהיר ליצמן בראיון ל'חדשות JDN' כי יעדיף בחירות שלישיות על פני ישיבה עם לפיד: "אני לא אהסס גם הפעם להצביע עוד פעם בעד הבחירות אם זה יהיה… עם לפיד אני לא אשב". עוד הוסיף, "אני עם לפיד, חוזר פעם שלישית, לא הולך לשבת, גם עבור גנץ עם לפיד בתוכו".

נציין כי בלשכת סגן השר ליצמן סירבו להגיב לאופציה הזו והפנו לקבלת תגובה מדובר ראש הממשלה "המרכז את עמדת בלוק הימין".

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

בחדרי: מועצת גדולי התורה תתכנס ותדון באפשרות של ממשלת אחדות.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 73 פעמים
קיבל תודה: 561 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הפיתרון: להקים שתי מדינות לשני עמים. מדינת תל אביב, ומדינת ירושלים.

תם העידן של הסטטוס קוו, לצערינו אין לחרדים יכולת לכפות על החילונים כלום לא על השבת ולא הנישואין וכו', וכן להיפך.

סמל אישי של משתמש
אני פה

כחול לבן מתכננים, כבר בישיבת פתיחת /השבעת הכנסת ה 22, החלפת יו״ר הכנסת אדלשטיין.
המטרה: למנוע שימוש בכנסת ככלי שרת לנתניהו והובלת חוקי בחירות למענו/למען הליכוד (מצלמות), ולמנוע פיזור הכנסת ה22. יש להם רוב לכך, גם אם ליברמן ימנע בהצבעה.

נ.ב אני לא אתפלא אם ישיגו 61 עם הערבים רק במטרה להחליף את נתניהו ואז הליכוד יזחל פנימה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יאיר לפיד, אתה אפס מאופס, גועל נפש מרוכז, חתיכת ג'ל מרוח, אתה רוצה להיות ראש ממשלה, כמה, שנה ברוטציה?

כך מדבר ראש ממשלה על האזרחים שלו סחטנים וקיצוניים. פוי!

gilonot
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי gilonot »

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 14:13
איך שלא נסובב את זה נראה שביבי גמר את הקריירה שלו. השמאל עם ליברמן עם מערכת המשפט סגרו עליו מכל פינה.

בכירי כח"ל הודיעו שלא יתנו לנתניהו ראשון ברוטציה בגלל כתב האישום. גם אם כולם יתעקשו ויעברו פעמיים 28 יום, לא בטוח שילכו לבחירות. ב14 יום הנוספים או שיהיה מרד בליכוד או שליברמן ימליך ביחד עם הערבים את לפיד ואז יפזרו את הכנסת. גם אם ילכו לבחירות כשביבי עדיין ראש ממשלה, היועץ המשפטי ימהר להגיש כתב אישום נגדו כדי שלא יוכל להתמודד שוב.

בכל מקרה, בממשלת אחדות ההשפעה של החרדים תהיה אפסית. בכל התעקשות על חוק גיוס או על תחבורה ציבורית בשבת וכו' אין להם שום עמדת כוח לאיים על שלמות הממשלה.

תכלה שנה ובחירותיה. תחל שנה וברכותיה.
הוא יכול להתמודד כמה שהוא רוצה אפילו אם היה אזרח פשוט גם אחרי כתב אישום.גם ראש הממשלה הוא יכול להיות עד גזר דין חלוט של בית משפט.מה שכן-שר הוא לא יכול להיות.אתה בטח זוכר איך שבקדנציה הראשונה של נתניהו דרעי היה יו"ר ש"ס וח"כ,אך השרים מש"ס היו סוויסה וישי,כי דרעי לפי חוק לא יכול היה להיות שר.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בג"ץ לא יתן לו. בחוק אין הבדל בין שר לראש ממשלה, ובג"ץ החליט על דעתו ששר שהוגש נגדו כתב אישום צריך לפרוש, גם את ביבי בג"ץ יכריח לפרוש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

כמות התומכים בימין וביהדות שורשית במדינת ישראל היא גדולה משמעותית מהתמיכה בשמאל ובחילוניות

נתחיל בשמאל
כחול לבן - 1,130,400
ליברמן - 304,334
העבודה- 209,282
מרץ - 189,106

סה"כ - 1,833,122

נמשיך ימין

ליכוד - 1,096,858
ש"ס - 325,532
יהדות התורה- 265,276
ימינה - 256,866
(עוצמה - 82,285)

סה"כ - 2,026,817

גם בלי עוצמה יש יותר אנשים בימין

הערבים לא בחשבון כי הנושא בבחירות האלו היה דת ומדינה.

gilonot

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 15:56
כחול לבן מתכננים, כבר בישיבת פתיחת /השבעת הכנסת ה 22, החלפת יו״ר הכנסת אדלשטיין.
המטרה: למנוע שימוש בכנסת ככלי שרת לנתניהו והובלת חוקי בחירות למענו/למען הליכוד (מצלמות), ולמנוע פיזור הכנסת ה22. יש להם רוב לכך, גם אם ליברמן ימנע בהצבעה.

נ.ב אני לא אתפלא אם ישיגו 61 עם הערבים רק במטרה להחליף את נתניהו ואז הליכוד יזחל פנימה.
כרגע יש 4 גושים (ביבי,גנץ,ליברמן,משותפת) שבלי שיתוף פעולה בין כל 2 מהם אי אפשר להעביר שום החלטה כולל יו"ר הכנסת והוועדה המסדרת.כל עוד אין החלטות לגבי יו"ר הכנסת והרכה הוועדה המסדרת והיו"ר שלה-הכנסת משותקת ולא יכולה לפעול כלל,חוץ מהשבעת ח"כ שזה מעביר יו"ר הכנסת היוצאת.

gilonot

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 16:38
בג"ץ לא יתן לו. בחוק אין הבדל בין שר לראש ממשלה, ובג"ץ החליט על דעתו ששר שהוגש נגדו כתב אישום צריך לפרוש, גם את ביבי בג"ץ יכריח לפרוש.
לא ולא.ראש הממשלה לפי חוק יכול למלא את תפקידו עד גזר דין חלוט.ויש בזה הגיון-כי התפטרות שר כלשהו משמעותה רק התפטרותו הוא,אך התפטרות ראש ממשלה משמעותה כפיזור ממשלה כולה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נחיה ונראה, לבג"ץ אין שום גבולות.

לפי החוק גם שר יכול להמשיך עד גזר דין.

חוץ מזה אם יהיו בחירות שלישיות וכבר יוגש כתב אישום חמור נגד ביבי, אין לו שום סיכוי שיצביעו עבורו. הקסם שלו מתחיל לפוג אחרי 13 שנה.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 294 פעמים
קיבל תודה: 481 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 16:39
כמות התומכים בימין וביהדות שורשית במדינת ישראל היא גדולה משמעותית מהתמיכה בשמאל ובחילוניות

נתחיל בשמאל
כחול לבן - 1,130,400
ליברמן - 304,334
העבודה- 209,282
מרץ - 189,106

סה"כ - 1,833,122

נמשיך ימין

ליכוד - 1,096,858
ש"ס - 325,532
יהדות התורה- 265,276
ימינה - 256,866
(עוצמה - 82,285)

סה"כ - 2,026,817

ברור הרי אפילו עפ"י ויקיפדיה (הכפרנית) 67% מכלל היהודים צמים בכיפור
(לדעתי זה בסביבות 80%) וכן עושים ברית מילה וכדומה.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מקצועי
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את ויו"ר ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי, "נתניהו החל לעבוד במרץ על הספין החדש שלו, שיוביל את מדינת ישראל לסיבוב בחירות נוסף במטרה להשיג 61 לממשלת החלומות שלו". עוד הוסיף כי, "אני קורא פעם נוספת לראש הממשלה נתניהו להפסיק עם התרגילים הפוליטיים, השטיקים והטריקים. בוא נשב אתה, בני גנץ ואנוכי, ונקים ממשלה לאומית ליברלית רחבה למען עתידה של מדינת ישראל".

לדבריו, "לגוש שהקים נתניהו אין שום קשר לימין. מצד אחד מדובר בש"ס, מפלגה שנמנעה בהצבעה על הסכמי אוסלו, ומן הצד האחר, המשיחיים, השואפים להחזיר אותנו לתקופת ימי שאול המלך, דוד המלך ולחוקי התורה, ולהפוך את האוניברסיטאות לבתי ספר לנבואה. ונתניהו כמו נתניהו, שהחזיר את חברון לערפאת והצביע בעד ההתנתקות, הוא בטח לא ימין אלא סתם כדאיניק".

"יצירת 'גוש ההלכה' של 55-56 ח"כים של 'הליכוד' המפלגות החרדיות והמשיחיים", מכנה ליברמן את הבלוק של נתניהו, "והקריאה לבני גנץ להצטרף לממשלת אחדות עם הגוש, זה לא פחות מאחיזת עיניים ויצירת מצג שווא בשביל להכשיר את דעת הקהל לטובת סיבוב בחירות שלישי. נתניהו, שלא מוכן לקבל את הכרעת הבוחר ולהודות בכישלון שלו, נאחז בקרנות המזבח ומנסה לייצר תודעה, שכביכול 'הליכוד' ניצחה בבחירות, קראה לממשלת אחדות וגנץ וליברמן הם שהכשילו את המהלך".

לטענתו, "נתניהו עובד במקביל בשני ערוצים. מצד אחד, הוא מנסה להרדים את המערכת כאשר הוא קורא לאחדות ומנגד ממשיך בנסיונות שלו לשכנע ח"כים ממפלגות אחרות להצטרף אליו ול'גוש ההלכה' שהקים אתמול, על מנת להשיג רוב של 61 מנדטים. במידה ויכשל בהשגת הרוב הוא יפיל את האשמה להכשלת ממשלת האחדות על גנץ ועליי ויוביל את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת".

ב'חדשות 12' דווח כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אומר בשיחות סגורות כי הוא מתכוון להמליץ לנשיא על גנץ‎ ולא על נתניהו. את הדברים אמר היום ליברמן, דקות לאחר שגנץ אמר שממשלת אחדות יכולה להיות רק בראשותו ולקראת ישיבת סיעת ישראל ביתנו, שתתכנס ביום ראשון הקרוב כדי לדון במהלכים של המפלגה, שגם כעת מהווה את לשון המאזניים להרכבת הממשלה הבאה.
אין כלום כי...

שמעיה
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה »

ריבלין בטויטר: ‏בכנסת שתתכנס בעוד שבועיים יש לגוש השמאל מרכז אפשרות להעביר כל חוק שירצו. מהגבלת כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות ועד נישואין אזרחיים תחבורה ציבורית וגיוס בני ישיבות. הגהנום קרוב משחשבנו.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 16:39

נתחיל בשמאל
כחול לבן - 1,130,400
ליברמן - 304,334
העבודה- 209,282
מרץ - 189,106

סה"כ - 1,833,122

נמשיך ימין

ליכוד - 1,096,858
ש"ס - 325,532
יהדות התורה- 265,276
ימינה - 256,866
(עוצמה - 82,285)

סה"כ - 2,026,817

אפשר להוסיף לזה גם את החרדים הרבים שאינם מצביעים, מטעמי קנאות עצניקיות וכד'.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

gilonot

ריבלין טועה,כי לערבים אין שום עניין סתם כך להתערב בעניינים פנים יהודים לגבי נישואין שבת על אחת כמה וכמה בנושא הגיוס.ובמיוחד שבזה הם צריכים לשתף פעולה עם ליברמן שנוא נפשם.

gilonot

כל עוד הליכוד וגנץ ביחד עם לפיד לא מתאחדים לקואליציה "אזרחית",כפי שהם קוראים לזה,אין שום איום בנושא דת ומדינה.

שלום רב
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלום רב »

פיקח עצום כתב:
19 ספטמבר 2019, 02:54
שלום רב כתב:
19 ספטמבר 2019, 01:44
היה פה בבחירות הקודמות לפני חצי שעה, לינק לטבלה בה היו הנתונים עם חישוב לפי מנדט, עודפים ובאדר עופר ואפשרות שינוי ידנית. אפשר בבקשה את הלינק, בהנחה שגם הפעם הוא מופעל.
כמה דפים אחורה נמצא הלינק הזה
https://d2embnarfzk3o4.cloudfront.net/index.html
תודה רבה

אבל התכוונתי לזה (מצאתי היום)
http://amiram.github.io/Elections/Source/2019-2.html

סמל אישי של משתמש
אני פה

גפני יכול לשכוח מועדת הכספים.

לגוש הימין אין רוב של 61 חברי כנסת , עובדה זאת יכולה בקונסטלציה מסויימת
לגרום לממשלה הנוכחית לתפקד יותר כברווז צולע מאשר כממשלה חזקה ויציבה.
והכל כמובן בחסות החוק.
כידוע ליברמן מתואם עם כחול לבן והוא אף חתם איתה על הסכם עודפים, ולא מיותר
לציין שליברמן שואף מאוד לפגוע בליכוד. אם השמאל (ללא הערבים) וליברמן היו מגיעים ביחד
ל 61 מנדטים ,אז כבר בשבוע הבא היתה קמה ממשלה בראשות בני גנץ.
אבל יחד עם זאת ישנה אפשרות חוקית לחלוטין להחלשה באופן משמעותי את
ממשלת הימין ולגרום לה להגיע לבחירות כשהיא חבולה וצולעת . כך היא תתבצע :
1) ברוב של 64 חברי כנסת(שמאל , ערבים , ליברמן) בוחרים מי יהיה יושב ראש הכנסת
יושב ראש הוועדה המסדרת , יושב ראש ועדת חוץ וביטחון ,וכמובן את ועדת הכספים.
כל הוועדות האלה הן חשובות מאוד לממשל יציב חזק ומתפקד.
2)בוחרים מועד נוח לפיזור הכנסת , שזה אומר לא בעוד שלושה חודשים , אפשר
מבחינה חוקית לדחות את פיזור הכנסת והליכה לבחירות לא בעוד שלושה חודשים אלא
בעוד 9 חודשים. כלומר ממש "לייבש" את הממשלה הנוכחית , ולגרום לה לההתמוסס
לאיטה במשך חודשים ארוכים עד הבחירות הבאות .

חנן קריסטל

א יודעלע
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

בתאוריה זה יפה
במציאות קשה לראות את כלל סיעות האופוזיציה משתפות פעולה
* כח"ל לא מיומנת פוליטית
* המפלגות הערביות ירצו לקבל תופינים תמורת האצבעות שלהם

סמל אישי של משתמש
אני פה

השנאה בשמאל לנתניהו תכשיר את הכל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בליכוד שוקלים איחוד עם הימין החדש על מנת להציג את עצמם כמפלגה הגדולה ביותר

בנט ומתן כהנא יצטרפו לליכוד, איילת שקד שוקלת ומתלבטת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נפלאות המו״מ: החרדים הסכימו היום בפגישה אצל נתניהו לרדת מהווטו על יאיר לפיד. פרטים במהדורה
לא זו אף זו: נציגי הליכוד בפגישה היו באווירת אחדות רחמים וסליחות, ודיברו על ״לא לפסול אף מפלגה, אפילו מרצ״

גורמים ביהדות התורה, בהמשך לפרסום שלנו: אם לפיד יסיר את הוטו שלו על נתניהו, יש מה לדבר איתו ונלך לרבנים עם הסוגיה

2018
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 20:21

שוב פעם בנט משתמש וזורק. חדל אישים.

0548sd
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd »

אני מבין טוב את בן גביר אם היה הולך אם ימינה היו מקבלים 10 מנדט ומתוך זה היה מקבל רק אחד ובלי שום תפקיד בממשלה הוא לא צריך להיות פריאר ולתת מתנה למי שבגדו בו שני מנדטים ועד כמה מליוני שקלים תקצבי בחירות ותקציב קשר לבחור בפעם שעברה לא נתנו לא את המקום החמישי ואמרו לו שרק אם יהיה נרבגי יתנו לו ח״כ וגם את התקציב שלו ותקציב קשר לבוחר לא רצו לתת לו בשעה שהוא היבא להם לפחות שני מנדטים והעביר אותם את אחוז החסימה ממש בושה וחרפה מפרץ שרץ והסמרטוט הם היה להם תקצבי בחירות ואת ערוץ 7 ושאר האתרים של המגזר שלהם הם אימו על כל הרבנים שיתמכו בהם וגם דאגו שחב״ד לא יתמכו בו וגם ביבי יצא נגדו 83 אלף קול שעשו עוד להגיע ל85 אלף בתצאה הסופית זה מאוד יפה בשבילו ובפרט שלא היה לו שום תקציב אם התקציב של מעל שני מליון שקל שהשרץ והסמרטוט קבלו מהקולות שלו ( למעשה כל התקציב של קרוב לשש מליון זה בזכותו כי בלעדיו לא היו עברים) השתמשו להצמיץ אותו ולהלחם איתו
אתן לכם דוגמה למה שזה דומה אם דגל ושלומי אמונים יאמרו לגור בעלז וויזניץ אתם שוים סה כ40 50 אלף קול מספיק שכל השנים לקחתם לכם יותר מכפול ממה שמגיע לכם עכשיו אנחנו רצים ביחד אם אתם רוצים תקבלו את המקום השמיני בלי שום תפקיד מה הם היו עושים לפי מה שגור עשו בירושלים שבחרו בברקת וברקביץ בשביל פגיעה הרבה יותר קטנה אז נראה שבמצב כזה היו גם מתחברים למרץ או ליברמן ובלת ברירה היו רצים לבד ןלא היו נותנים לדגל ושלומי מנדט או שנים מתנה

שמעיה

אני פה כתב:
19 ספטמבר 2019, 20:21

מה המשמעות של איחוד אחרי הבחירות?

שמעיה

מי ירד מהעץ בסוף? נראה לי שנתניהו לא יכול לוותר, וגנץ לא רוצה לוותר, אבל כדי למנוע בחירות לא יהיה לא ברירה והוא יהיה מוכרח לוותר ולהסכים לרוטציה, ואז לא יהיה לנתניהו ברירה ויצטרך לקבל את דרישות של יאיר לפיד.

2018
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

למזג את המפלגות כמו עם כחלון לכאורה

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 153 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

המטרה של כחול לבן: גפני החרדי הראשון שיודח מתפקידו
ב'כחול לבן' שיכורים מהניצחון המזערי בדמות שני מנדטים יותר מ'הליכוד' ומנסים לקבוע עובדות בשטח עוד בטרם יצליח בני גנץ להרכיב ממשלה בראשותו, על פי התכנית שבאה ככל הנראה מבית יאיר לפיד, מלבד הדחת יו"ר הכנסת - יודחו גם ראשי הוועדות המשפיעות בכנסת | פרסום ראשון
פוליטי19.9.2019 | 23:23

נועם רבקין פנטון, מרים אלסטר, פלאש 90
לאחר שנחשף כי בכוונתם של אנשי סיעת 'כחול לבן' בשיתוף פעולה עם אביגדור ליברמן והרשימה המשותפת, להחליף את יושב ראש הכנסת על ידי הדחתו של הנוכחי ח"כ יולי אדלשטיין מ'הליכוד' - ב'כחול לבן' ינסו להדיח גם את ראשי הוועדות ובראשם את משה גפני מוועדת הכספים.

גורמים ב'כחול לבן' אומרים ל'בחדרי חרדים' כי מאחר וסיעתם, סיעת 'כחול לבן' הינה הסיעה הגדולה בכנסת ה-22 אזי היא תקבל את ראשות הכנסת, אך מעבר לכך היא תוכל כבר עם השבעת הכנסת לפעול דרך לשכת יו"ר הכנסת, באמצעות הקמת וועדה מסדרת משלהם ובכך להדיח בינתיים את ראשי הוועדות הזמניות שאמורים להמשיך בתפקידם עד להרכבת הממשלה.

ב'כחול לבן' יפעלו עם השבעת הכנסת להדחת ראשי הוועדות הקיימות, את חבר הכנסת משה גפני מראשות וועדת הכספים, את אבי דיכטר מדהליכוד' מראשות ועדת החוץ והביטחון וכן את ח"כ מיקי זוהר מ'הליכוד' העומד בראשות הוועדה המסדרת - וועדת הכנסת, שלה השפעה גדולה בתקופה שבין השבעת הכנסת להרכבת הממשלה.

נציין כי וועדת הכספים פעילה בימים אלה למרות הפגרה, כאשר היא מעבירה תחתיה העברות תקציביות וכך היה גם בתקופת הבחירות, כך שאם המהלך יצא אל הדרך, משה גפני יהיה החרדי הראשון שינושל מתפקידו, כאשר השרים ישארו בתפקידם עד להרכבת ממשלה אחרת, אם וכאשר זו תגיע להצבעה בכנסת.

בחדרי חרדים

gilonot

ביבי יפמפם שבפעם ראשונה בתולדות המדינה הרשות הפלסטינאית מינתה את יו"ר הכנסת ומוסדות הכנסת,כי בלי משותפת אין קולות להחלפת הנהלת הכנסת.

שלח תגובה