***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 73 פעמים
קיבל תודה: 561 פעמים

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בנט אשם, הוא היחיד שהתנגד. ושם וטו על עוצמה.

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

2018 כתב:
18 ספטמבר 2019, 11:34
לי נראה שעוצמה שרפה 3 מנדטים קריטיים לימין שהיו יכולים לתת לביבי 61 בלי ליברמן.
זה יסתיים לאחר קולות החיילים, ליכוד 33, ימינה 8, שס 9, ג' 8.

כבר אין לי מילים באוצר המילים להסביר מה צריך לעשות למטורללים הללו מעוצמה. זה לא בריא ללב שלי.

גם רואים שלרבני חב"ד יש השפעה מאוד מוגבלת על אנשיהם, ראו בקלפיות חבדיות, מלא הצביעו עוצמה. יש שמה לא מעט קולות לליכוד... ואפילו לליברמן. הזוי !
למרות שיש עלייה יפה בהצבעה לג', זו שמחת עניים.
ולכך יש להוסיף את כמות הדת"לים שכלל לא ידעו למי להצביע - לא רצו להצביע למפלגה שעומדת בראשה אשה חילונית, ולא לעוצמה שאין לה סיכוי לעבור, היו שהצביעו למפלגות חרדיות, אבל היו שנשארו בבית.

זלמן1
נתן תודה: 30 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 »

אני פה כתב:
18 ספטמבר 2019, 10:33
יש לו ברית עם לפיד
אבל נתניהו יתנגד להכניס את ליברמן.
הוא יגיד לגנץ, או שאתה נכנס עם לפיד, או שאתה נפרד מלפיד ואני מכניס את החרדים.
קשה לי לראות את לפיד נשכב על הגדר בשביל ליברמן ולא נכנס לקואלציה.

זלמן1

להערכתי תקום ממשלה של ליכוד וכחולבן, וכולם ישארו בחוץ.
נתניהו לא יסכים להכניס את ליברמן, לפיד לא יסכים לחרדים והדתיים, וגנץ לא יפרד בשביל זה מלפיד.
לדעתי, זה מה שיקרה לפחות עד לשימוע.
אח"כ, סביר להניח שהליכוד יבחר במישהו אחר במקום נתניהו שיצטרך לפרוש. ואז הכל נפתח מחדש.

סמל אישי של משתמש
אני פה

לפיד לא יפר את הברית שחתם עם ליברמן.

סמל אישי של משתמש
אני פה

צרפתי את ה75 אלף קול של עוצמה לימינה ובכל זאת גוש הימין נשאר על 57 מנדטים.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 120 פעמים
קיבל תודה: 98 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

שקד, בנט, סמוטריץ, הרב פרץ, תתביישו.
אין לכם זכות קיום במערכת הפוליטית!
בגללכם ובגלל שלא הסכמתם לתת לעוצמה מקומות לפי גודלה (3 מקומות ריאליים!!!)
הרסתם לגוש הימין את האפשרות להרכיב 61 בלי ליברמן.
שאו באחריות כעת ותתפטרו.
ולא שאני מצדיק את בן גביר שכדרכו הלך עם הראש בקיר והתמודד עד הסוף של כולנו.
אבל האשם בסיטואציה שהובילה אותו לידי כך הם רק הרביעייה האגואיסטית והמזוכיסטית הנ"ל ולא הוא.

יוסף בן יוסף

ברשות מברכים על התוצאות, עצוב.

2018
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

אני לא מאמין למה שאני קורא, לגלגל את האשמה לרפי פרץ ???? מהיכן המוח המעוות הזה ?!?!?!
בו גביר מטורף, חבורת מתאבדים שיעים כל הכהניסטים המטורללים הללו, שאם חשבנו שבן גביר טיפה יותר שפוי מהם, אז הינה הוכחנו לדעת שהוא סך הכל אותו דבר רק עם חליפת עורך דין.

הציעו להם מקומות ריאלים !! מקום 8 הוא בהחלט ריאלי !! והוא עם האגו המנופך לא הסכים !! אפשר להתווכח על כך האם זו הצעה הוגנת או לא, אבל מכאן ועד ללכת לבזבז כ-3 מדנטים קריטיים לגוש הימין ולהמליך ממשלת שמאל אין שום שום הצדקה !!
בן גביר וכת דיליה תתביישו. תתביישו. תהיה לכם דם על הידיים !!

יוסף בן יוסף

בינתיים לאור החשבונות נראה כי גם אם היה חלק מהם לא היו לימין 61.

gilonot
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי gilonot »

פייבוש כתב:
18 ספטמבר 2019, 11:57
אם עוצמה שווה שלשה מנדטים (וזה כבר אחרי שהיה ברור שלא יעברו ואחרי מסע נגדם) מול שמונה של ימינה, איך זה שלא הסכימו לתת להם יותר ממקום שמונה ושלוש עשרה?
גם ראשי ימינה (כולל סמוטריץ') צריכים לשאת באחריות.
סביר להניח שאם עוצמה היו בפנים של האיחוד,אז חלק מדתי לייט ומסורתי-חילוני של המפד"ל ובנט לא היו מצביעים למפלגה אלא לליכוד.בכל אופן המנדטים היו נשארים בגוש.בכל אופן בן גביר שווה יותר ממפד"ל לחוד ויותר מהאיחוד הלאומי לחוד ובכל האיחוד מגיע להם מקום בחמשיה הראשונה ועוד מקום בעשריה.

gilonot

אני פה כתב:
18 ספטמבר 2019, 12:03
בנט אשם, הוא היחיד שהתנגד. ושם וטו על עוצמה.
בנט רצה שבכל מצב יהיה לו שליש להתפלג מהאיחוד ועוצמה הייתה משבשת את זה בחמישיה הראשונה.נטו שיקולי אגו שעלו לימין 2 וחצי מנדטים.

זלמן1

אני פה כתב:
18 ספטמבר 2019, 12:22
לפיד לא יפר את הברית שחתם עם ליברמן.
אם תהיה לפיד אופציה, או להיכנס יחד עם גנץ לממשלת נתניהו בלי ליברמן, או להישאר בחוץ וגנץ והחרדים יכנסו, נראה לך שיבחר באפשרות האחרונה???
לא נראה לי.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הרשימה המשותפת עלתה ל-13 מנדטים.
שינוי בגושים - 56 מנדטים לשמאל ו-55 לימין.

סמל אישי של משתמש
אני פה

לפיד לא מפר בריתות.

לגנץ יש אפשרת להתנתק מלפיד ולקבל שנתיים ראשות ממשלה אחרי נתניהו, ולא שנה לבד.

יהיה מעניין בחודשים הקרובים.

gilonot

2018 כתב:
18 ספטמבר 2019, 13:08
אני לא מאמין למה שאני קורא, לגלגל את האשמה לרפי פרץ ???? מהיכן המוח המעוות הזה ?!?!?!
בו גביר מטורף, חבורת מתאבדים שיעים כל הכהניסטים המטורללים הללו, שאם חשבנו שבן גביר טיפה יותר שפוי מהם, אז הינה הוכחנו לדעת שהוא סך הכל אותו דבר רק עם חליפת עורך דין.

הציעו להם מקומות ריאלים !! מקום 8 הוא בהחלט ריאלי !! והוא עם האגו המנופך לא הסכים !! אפשר להתווכח על כך האם זו הצעה הוגנת או לא, אבל מכאן ועד ללכת לבזבז כ-3 מדנטים קריטיים לגוש הימין ולהמליך ממשלת שמאל אין שום שום הצדקה !!
למה פרץ צריך לקבל מקום שני ועוד 2 מקומות ריאלים בעשריה הראשונה ובן גביר שמיני ,כשבן גביר שווה יותר מהמפד"ל? אדרבה אם אתה קורה להם מתאבדים שיעים אז רב רובם בכלל לא היו הולכים להצביע אם בן גביר לא היה מתמודד לבד או היה אומר שזה שיורקים עליו ועל ציבורו זה גשם ומקבל מקומות מתוך השפלה. אז מה זה היה מועיל? זה טבעי לבני אדם להתקומם כשמשפילים אותם,דורכים עליהם ועוד רוצים לקבל משהו על חשבונם בחינם,לא? זה בדיוק מה שניסו אנשי ימינה לעשות לבן גביר ותומכיו.אלו שלא נתנו לו מקומות הוגנים,לא חלילה מיליגרם יותר ממה שמגיע לו, לפי כחו האלקטורלי ברשימת האיחוד אשמים פי כמה ממנו באיבוד קולות הימין.

סמל אישי של משתמש
אני פה

פרשן בקול חי:

עמיר פרץ יגיד לגנץ שהוא ימליץ עליו רק בתנאי שהוא לא יכנס לממשלת נתניהו. ואז יהיה מעניין, אם גנץ יסרב (בנאום אתמול הוא לא הזכיר רק לא ביבי) לעמיר פרץ תהיה סיבה להיכנס לממשלת נתניהו.

gilonot

2018 כתב:

רק תגיד מי יותר שקרן:
בן גביר שטען שהוא מביא לאיחוד בסביבות 80 אלף וצריך לתת לו מקומות בהתאם לזה
או
אנשי ימינה שטענו שבן גביר שווה לא יותר מ15 אלף וכיוון שכך אז לא מגיע לו שום דבר חוץ מאיזה מנדט עלוב אחד בסוף העשריה?

מי רצה לרמות את מי? מי רצה כאן להכניס מנדטים לעצמו על גב מצביעי העוצמה?

בכל אופן יותר ממחצית ממצביעי העוצמה לא היו מגיעים לקלפיות אם בן גביר לא היה מתמודד כך שלאור התוצאות המנדט האבוד היחיד שבן גביר זרק לפח לא משנה את הגושים כפי שהם מצטיירים עכשיו.

בן גביר בתוך ימינה היה מוסיף לגוש הימין 2-3 מנדטים,בן גביר לבד-שרף מנדט אחד,זה כל הסיפור.

gilonot

אני פה כתב:
18 ספטמבר 2019, 13:50
פרשן בקול חי:

עמיר פרץ יגיד לגנץ שהוא ימליץ עליו רק בתנאי שהוא לא יכנס לממשלת נתניהו. ואז יהיה מעניין, אם גנץ יסרב (בנאום אתמול הוא לא הזכיר רק לא ביבי) לעמיר פרץ תהיה סיבה להיכנס לממשלת נתניהו.
עבודה זה לא ליברמן.יש שם מוסדות המפלגה שללא אישורם פרץ מקסימום יכול להתפלג עם אורלי לוי,אך הם שניים לא מספיקים לביבי.המוסדות של העבודה לא יאשרו להצטרף לממשלת ביבי צרה עם סמוטריץ כי בכך זה יהיה סופה של מפלגת העבודה בזירה הפוליטית של מדינת ישראל.ברק עם 13 מנדטים אז לעבודה היה צריך לעזוב את עבודה כדי להמשיך להיות שר בטחון אצל ביבי.

gilonot

לא הייתה הפעם מפלגת מרכז משמאל לליכוד כדוגמת כחלון,שמקבלת קולות ימין הכי מתון ומעבירה אחרי הבחירות את הקולות האלו לממשלת הליכוד.וזה בדיוק מה שחסר עכשיו לביבי לממשלת ימין-חרדים צרה.מפלגה כזאת היא תמיד מפתח לממשלת ימין-חרדים צרה.
בזכות כחלון עם 10 הייתה לביבי ממשלת ימין חרדים של 61 ללא ליברמן בתשע"ה
בזכות 4 של כחלון היה לביבי גוש חוסם של 60 ימין-חרדים ללא ליברמן באפריל השנה
עכשיו אין כזה מפלגה ולביבי אין ממשלת ימין ללא ליברמן.

gilonot

זה היה ברור שחיבור עם כחלון ותמיכה של פייגלין לא יעבירו לליכוד משמעותית את המנדטים של כחלון ופייגלין.כל הקולות האלו התפזרו בין כל המפלגות בתווך:בין עוצמה ועד העבודה.נכון,גם הליכוד קיבל וגם ש"ס,אך זה לא היה מספיק.העלמותו של כחלון ככח פוליטי עצמאי ביטל את היתרון המובהק של הימין.
לביבי היה כבר נסיון חיבור עם ליברמן לרשימה אחת בתשע"ג של תקופת אותה ממשלת זדון,כשהחיבור לא הוכיח את עצמו ולא הגדיל את הליכוד באופן משמעותי.

gilonot

ועוד דבר:
מתחילת המערכה היה די ברור שמפתח לנצחון וממשלת ימין ללא ליברמן,כשכחלון נעלם אל תוך הליכוד, היה טמון בשני דברים:
1-פייגלין היה צריך להתחבר עם שקד-בנט ולהתמודד כרשימה
2-מפד"ל ותקומה היו צריכים להמשיך בשותפות עם עוצמה במתכונת של בחירות האפריל.
אילו 2 דברים התקיימו הייתה עכשיו קמה ממשלת ימין חרדים צרה וליברמן היה יותר קטן.
יוצא מזה שהאשמים הבלעדיים של כשלון הימין,כמו אגב גם באפריל,אלו הם "הימין החדש":
1-הם טירפדו שותפות עם פייגלין,שהוא דווקא היה מעוניין ודיבר על כך מיד אחרי בחירות האפריל.
2-הם גירשו והשפילו את עוצמה מחוץ למפלגה וגרמו לאיבוד 2 וצי מנדטים של ימין.
עכשיו לפי הפירסומים הם גם מתפלגים מהימינה......

gilonot

יוסף בן יוסף כתב:
18 ספטמבר 2019, 13:06
ברשות מברכים על התוצאות, עצוב.
הרשימה הערבית הרי היא המנצחת המובהקת של הבחירות,כי הרי בליברמן עם כל המנדטים שלו אין צורך במקרה של ממשלת אחדות.
לעומת זאת:
1-בלי תמיכת משותפת אין לגנץ יותר ממליצים מביבי
2-במקרה של ממשלת אחדות לראשונה בהסטוריה של מדינת ישראל נציג מפלגה ערבית אנטי ציונית איימן אודה הוא יושב ראש האופוזיציה.לפי חוק כל ראש ממשלה חייב פעם בחודש לעדכן את יו"ר האופוזיציה על מצב הבטחוני והמדיני של המדינה.......
בטח שאבו מאזן יברך,הרי עם מעדכנים את אודה במצב הבטחוני זה כאילו מעדכנים את הרשות הפלסטינית.
ערבים צריכים לברך ולהלל את ליברמן-הרי רק בגלל התעקשותו להגדיל את אחוז החסימה הערבים בכנסת חזקים מאי פעם וגם עוצמה ודומיה אין סיכוי לעבור לשמחתם של הערבים.

gilonot

סליחה על טעויות כתיב.חבל שאין אופציה לתקן.

א יודעלע
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

gilonot
פה הבאתי את כל הנתונים המספריים לכך שאתה צודק
viewtopic.php?f=1&t=15769
מצביעי הימין הרך- מרכז הלכו בעיקר לליברמן או נשארו בבית.
וזו התוצאה

סמל אישי של משתמש
אני פה

הערבים צריכים לשלוח לנתניהו זר פרחים על ההתעקשות המטופשת שלו על חוק המצלמות, הזהירו אותו שזה רק יועיל לערבים ההצגה הזאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ליברמן: נשב אך ורק בממשלה לאומית ליברלית רחבה. אם גנץ ונתניהו לא יצאו בהכרזה שזו כוונתם, שלא יתאמצו להתקשר

מאתמול בערב, לאחר פרסום תוצאות המדגם, אני שומע כל מיני פרשנים ומומחים שמציגים כל מיני תרחישים ומנסים להרכיב קואליציות דמיוניות. על מנת לא לבזבז לכם את הזמן אני רוצה להבהיר: "ישראל ביתנו", כפי שאמרנו לאורך כל קמפיין הבחירות, תשב אך ורק בממשלה לאומית ליברלית רחבה שתהיה מורכבת משלוש מפלגות – "ישראל ביתנו", "הליכוד" ו"כחול לבן". אם גנץ ונתניהו לא יצאו בהכרזה שזו כוונתם, שלא יתאמצו להתקשר אליי בכלל. מבחינתנו לא קיימת שום אופציה אחרת.

על מנת להוריד מסדר היום תרחיש נוסף שמציגים "בוני הקואליציות" למיניהם אני מדגיש: לא נשב בשום ממשלה עם הרשימה המשותפת או עם המפלגות הערביות, ביחד ולחוד, לא ביקום הזה ולא ביקום מקביל.

אני אומר בצורה חדה וברורה לנתניהו ולגנץ: אל תבזבזו את זמנכם לריק, לנסות להתדיין או להפעיל לחצים.

לא נוותר על העברת חוק הגיוס, ככתבו וכלשונו, לא נוותר על ביטול חוק המרכולים, לא נוותר על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, לא נוותר על נישואים אזרחיים, ונדרוש הכנסת לימודי ליבה לחינוך החרדי. אלה הם תנאי הסף, ועד שלא נשמע דברים ברוח זו – אין על מה לדבר.

לאורך מערכת הבחירות שמענו שיח של שנאה מכיוון המפלגות החרדיות. אנחנו יריבים פוליטיים, אבל לא אויבים והאמירות ששמענו מפיו של גפני, שכינה אותי עמלק, ראוי היה שלא יאמרו. כולם יודעים מה היה דינו של עמלק ולא אוסיף. אנחנו רוצים מדינה נורמלית, שבה האזרחים יחיו על פי העיקרון של חיה ותן לחיות. אני לא מבקש לפתוח מרכולים בשבת בבני ברק, ולא מוכן שיסגרו מרכולים בשבת באשדוד נקודה.

המפתח כרגע נמצא בידי הנשיא. הוא חייב לקחת חלק הרבה יותר פעיל בהרכבת הקואליציה. אני סבור שהוא צריך לקרוא עוד השבוע לרה"מ נתניהו ולח"כ גנץ אליו לפגישה, שממנה יצא מסר של אחדות.

אנחנו לא דואגים שתקום ממשלת אחדות בלעדינו. אנחנו דואגים למדינת ישראל. כמובן הינו רוצים להיות חלק מהקואליציה הבאה, אבל נסתדר גם באופוזיציה אם זה ישרת את טובת המדינה בשעה זו.

2018
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

gilonot כתב:
18 ספטמבר 2019, 13:59
2018 כתב:

רק תגיד מי יותר שקרן:
בן גביר שטען שהוא מביא לאיחוד בסביבות 80 אלף וצריך לתת לו מקומות בהתאם לזה
או
אנשי ימינה שטענו שבן גביר שווה לא יותר מ15 אלף וכיוון שכך אז לא מגיע לו שום דבר חוץ מאיזה מנדט עלוב אחד בסוף העשריה?

מי רצה לרמות את מי? מי רצה כאן להכניס מנדטים לעצמו על גב מצביעי העוצמה?

בכל אופן יותר ממחצית ממצביעי העוצמה לא היו מגיעים לקלפיות אם בן גביר לא היה מתמודד כך שלאור התוצאות המנדט האבוד היחיד שבן גביר זרק לפח לא משנה את הגושים כפי שהם מצטיירים עכשיו.

בן גביר בתוך ימינה היה מוסיף לגוש הימין 2-3 מנדטים,בן גביר לבד-שרף מנדט אחד,זה כל הסיפור.
סליחה, אתה עונה טענות שלא ממן העניין, בסגנון אוציא לי 2 עיניים בתנאי שגם לך יצא עין 1.
כל הפינג פונג בין בן גביר לימינה אינה ממין העניין, ברגע שהוא נשאר בחוץ, וברור לכל בר דעת שהוא לא עובר לבד את אחוז החסימה, היה לו פשוט לפרוש בכדי לא להוריד לטמיון מנדטים של הימין.
זו התנהגות נפשעת, התאבדותית, על חשבוננו !

אם הם כאלה אידיאולוגים כפי שהם מוכרים את עצמם, שלא מעניין אותם כיסיאולוגיה זה מה שהם היו מחוייבים לעשות. אלא מדובר בחבורה סופר קיצונית, אגואיסטית ( קיצוניות ואוגאיזם הולך תמיד יחד, מטבע הדבר אדם קיצוני הוא נורא אנוכי ולא מוכן לגמישות ) המתנה הכי גדולה שהם נתנו לפלשתינים ואיימן עודה זה שבן גביר המשיך לרוץ.... זר פרחים השמאל הקיצוני שולח לו.

ולגופו של טענה, זה גם לא נכון.
לפני שפרץ וסמוטריץ' התאחדו עם בנט בחזרה, הם הציעו לבן גביר את המקום הרביעי ההגון, ועוצמה סרבו, בנתיים הם סגרו עם בנט, שאז המניות של עוצמה מטבע הדברים כבר יורדים כי עכשיו הם במיעוט מול ימינה, כי הם לבד לא עוברים את אחוז החסימה, ובכל זאת סרבו לקבל את המקום השמיני הריאלי, כי הנקמה והאגואיזם מעל הכל !!
תבין, איתמר בן גביר יכל היה להיות כעת חבר כנסת ! ורק אבל רק בגלל הטמטום הקטנוני ההיפראקטיבי שלו וחבר מרעיו בעוצמה הוא ו-3 מנדטים לימין עברו בין השאר לאיימן עודה ! זה ההגיון המעוות והחולני של טעויות ייצור אלו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הליכוד לא יכול להסכים לדרישות של ליברמן גם בלי החרדים, המסורתיים שם לא יסכימו לנישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית וכו'.

פייבוש
נתן תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פייבוש »

gilonot, דברים כדרבנות.

רק אוסיף, בנט היה מוצדק לדרוש שלשה מקומות בשביעיה הראשונה, עיקר הטענה על פרץ וסמוטריץ' (כאן בעיקר רב פרץ)שלקחו ארבע מקומות לעצמם לפני אחד לעוצמה.

שלח תגובה