***הבחירות לכנסת ה - 22 בי"ז אלול תשע"ט - האשכול המרכזי***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

פך שמן

Re: ***הבחירות לכנסת ה - 22 בכ"ו אב תשע"ט - האשכול המרכזי***

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 מאי 2019, 01:03

החוק עבר בקריאה טרומית 65 בעד 44 נגד

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 01:24

בקריאה טרומית כבר עבר לפני כמה שעות. עכשיו מחכים לקריאה ראשונה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 28 מאי 2019, 02:14

החוק לפיזור הכנסת התקבלה בקריאה ראשונה ברוב של 66 חברי כנסת
אין עוד מלבדו!

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 28 מאי 2019, 10:12

פיצוץ בכחול לבן:
דיווחים לא נעימים מתוך הישיבה הסגורה של 'כחול לבן' בצהריים.(אתמול)
צביקה האוזר: ההפגנה במוצ"ש היא תמצית מה שהאנשים שונאים בפוליטיקה. הבטחנו אי שיתוף פעולה עם הערבים - עשיתם אחרת.
יאיר לפיד: צביקה, אתה לא תטיף לי מוסר.
בנוסף יאיר לפיד הבוקר בגל"צ
לא מתחייב להיות מספר 2 של גנץ נקיים על זה דיון

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 28 מאי 2019, 10:13

כאן חדשות:
ח"כ משה גפני מיהדות התורה בשיחה סגורה: הסיפור גמור ולא ניתן עוד להגיע להסכמות בין החרדים לליברמן בנושא הגיוס, ולמעשה הפור נפל. הדברים מצטרפים לדברים שאמר שר בכיר בליכוד שמעורב בניסיונות התיווך - שלא ניתן כבר למנוע את הקדמת הבחירות בשלב הזה

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 28 מאי 2019, 10:51

נערכים לבחירות: מזכירות הליכוד תתכנס אחר הצהריים (שלישי) בירושלים כדי לאשר את ביטול הפריימריז לראשות המפלגה ולרשימת המועמדים לכנסת. הצעת ההחלטה שתועלה קובעת כי "בנסיבות שבהן הבחירות לכנסת הוקדמו למועד של עד חצי שנה מהיום לא ייתקיימו פריימירז לבחירות המועמדים של הלכוד לרשימה לכנסת ולראש הממשלה והרשימה לכנסת ה-21 תהיה רשימת הליכוד לכנסת ה-22".

כמו כן, תתבקש המזכירות, שבראשה עומד השר ישראל כ"ץ וחברים בה כל חברי סיעת הליכוד, כי "הליכוד וכולנו יגישו רשימת מועמדים משותפת". בישיבת הממשלה שהתקיימה ביום ראשון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "נצטרך להקפיא את המצב ללא פריימריז והוסיף כי "נצטרך לדאוג לחברנו כחלון ולרצ'רץ' אותו ברשימה". השרה מירי רגב קראה גם היא להקפיא את הרשימה לכנסת. ההצעה לשריין מקום לכחלון ולאנשיו מעוררת תסיסה בקרב שרים וחברי כנסת מהליכוד שחוששים לאבד את מקומם בכנסת הבאה.

זכור, גם לפני הבחירות האחרונות נעשו ניסיונות לריצה משותפת של הליכוד וכולנו, אולם בסופו שלדבר החליט משה כחלון להתמודד לרוץ לבד. לפני כחודש, אחרי הבחירות, אמר כחלון כי מפלגתו לא תחבור לליכוד. "מפלגת כולנו עצמאית ותמשיך להיות עצמאית. כולנו תמשיך לכהן ולשרת את הציבור כמפלגה עצמאית. הגענו להיות שותפים ולא שכירים", אמר אז בישיבת הסיעה. חבר הכנסת אלי אבידר, מישראל ביתנו התייחס בטוויטר לדיון בליכוד, ואמר: "היום תתכנס מזכירות הליכוד לאשר שריונים חדשים ברשימת הליכוד לכנסת. על ההתבטלות של נתניהו בפני החרדים ישלמו חברי רשימת הליכוד. שולח להם חיבוק ענק".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 14:26

אמרתי לכם:

מסתמן פתרון? יענקי קניבסקי יצא מפגישה יחד עם אבי אבוחצירא אצל אביגדור ליברמן במשרדי ישראל ביתנו ברחוב ירמיהו בירושלים.

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 28 מאי 2019, 14:33

ישי כהן:
גורם בש"ס: "אנחנו מבינים שליברמן מתחיל להתכנס להסכמות".
גורם ב"ישראל ביתנו": "הלילה זה יגמר".
2 אפשרויות;
1- הם יודעים מה הם אומרים ואין בחירות.
2- הם לא בסוד העניינים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 14:39

פרסום ראשון: הצעת הפשרה בסוגיית הגיוס שדנים בה כעת - לאשר את חוק הגיוס בחקיקה רגילה אך להפריד ממנו את נספח היעדים ולאשר אותם בתקנות (חקיקת משנה)

דגל מאשרים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 מאי 2019, 14:53

אני פה כתב:
28 מאי 2019, 14:39
פרסום ראשון: הצעת הפשרה בסוגיית הגיוס שדנים בה כעת - לאשר את חוק הגיוס בחקיקה רגילה אך להפריד ממנו את נספח היעדים ולאשר אותם בתקנות (חקיקת משנה)

דגל מאשרים.
מה זה שונה ממה שמכונה "מתווה אטיאס" ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 מאי 2019, 14:55

לענ"ד, ליברמן רואה את מה שקורה בכחול לבן - שנמצאת לפני פירוד ומבין שברגע שהם נפרדים אז נתניהו מקים ממשלה בסוף הקיץ עם גנץ + חרדים ולא צריך אותו, אפילו אם הוא יעלה במנדטים [שכנראה הם יהיו על חשבון לפיד] - אם בכלל.
לכן הוא מנסה לרדת מהעץ שטיפס עליו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 15:05

גאליציאנער כתב:
28 מאי 2019, 14:53
אני פה כתב:
28 מאי 2019, 14:39

דגל מאשרים.
מה זה שונה ממה שמכונה "מתווה אטיאס" ?
מתווה אטיאס קובע שהממשלה יכולה בהצבעה אחת לשנות את היעדים. ולפי המתווה הנוכחי זה תלוי גם בשר הביטחון וועדת חו"ב.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 15:33

הזמן לתום המועד האחרון להרכבת הממשלה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתקדם בצעדי ענק לקו הסיום. האיום לפיזור הכנסת מרחף, ובקואליציה מנסים את הניסיון האחרון בהחלט למצוא פתרון.

בשעות האחרונות נחת בישראל שמואל חייק, איש העסקים מלונדון המקורב לליברמן מחד ולנציגים החרדים מאידך, שמנסה לתווך ביניהם ולהגיע לפתרון כדי שיצליחו לגבש קואליציה ולוותר על בחירות מוקדמות.

בשעות האחרונות קיבלו חברי ושרי הליכוד הוראה לחדול מההתקפה על אביגדור ליברמן, כאשר מאחורי הקלעים נעשים מאמצים אחרונים למצוא פתרון לחוק הגיוס, שימצא לנכון גם על אביגדור ליברמן, שהצהיר כי לא ישנה אות או פסיק.

בנוסף, בוועדה המיוחדת ממשיכים לגבש את החוק לפיזור הכנסת לאחר שעבר כשעתיים לאחר חצות הלילה בקריאה ראשונה וכעת ההצעה נידונה בוועדה המיוחדת בראשות חה"כ מיקי לוי.

בנוסף, בכירים בסיעות החרדיות אומרים ל'בחדרי חרדים', "הסכמנו להפסקת אש עד הלילה, אנחנו לא חוששים ללכת לבחירות. קודם שנתניהו יגיע לסיכום עם ליברמן ואז הוא מוזמן לשוב אלינו ונודיע אם אנחנו מסכימים לפשרה או לאו״.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 15:39

יענקי קנייבסקי, נכדו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, הגיע בצהריים (שלישי) לפגישה עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בניסיון למנוע את הקדמת הבחירות.

הפגישה התקיימה בבית מפלגת 'ישראל ביתנו' ברחוב ירמיהו בירושלים.

גורמים בדגל התורה טוענים, כי קנייבסקי הביא עמו מכתב מסבו הגדול. אך הוא מכחיש ל"כיכר השבת" את קיומו של המכתב.

אל הפגישה התלווה אבי אבוחצירא, מקורבו החרדי של ליברמן והאיש החזק בישראל ביתנו, שכעת משמש בתפקיד יועץ ראש העיר ירושלים משה ליאון.

גורם ב'ישראל ביתנו' אומר ל"כיכר השבת": "הנושא יסתיים ביממה הקרובה. כנראה לא יהיו בחירות".

יודגש, כי לא ברור האם גורם זה מעורב במהלכים ומסר את תחזיתו על סמך ידיעה, או שמא מדובר בהערכה בלבד.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 28 מאי 2019, 17:55

שיך כתב:
28 מאי 2019, 10:12
פיצוץ בכחול לבן:
דיווחים לא נעימים מתוך הישיבה הסגורה של 'כחול לבן' בצהריים.(אתמול)
צביקה האוזר: ההפגנה במוצ"ש היא תמצית מה שהאנשים שונאים בפוליטיקה. הבטחנו אי שיתוף פעולה עם הערבים - עשיתם אחרת.
יאיר לפיד: צביקה, אתה לא תטיף לי מוסר.
בנוסף יאיר לפיד הבוקר בגל"צ
לא מתחייב להיות מספר 2 של גנץ נקיים על זה דיון

יופי, זה מתחיל.
מוצר הכלאיים הזה לא יחזיק מעמד זמן רב.
הנאיביות של גנץ, האגו של לפיד והימניות של תל"ם, יתנגשו זה בזה.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 18:31

'ערוץ 12': ‏המתווה המוצע לליברמן כרגע: חוק הגיוס עובר, יעדים בחקיקת משנה שיביא שר הביטחון על פי צרכי צה"ל, תוקם ועדה מיוחדת בכנסת שתהיה בשליטת איש ישראל ביתנו. מחכים לתשובה סופית ולחוות דעת משפטית.
נתניהו וליברמן יפגשו הערב.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 18:36

ח״כים חרדים: ליברמן נוטה להסכים להצעה שבמסגרתה יעדי הגיוס ייקבעו בחקיקת משנה.

אם יסכים, לכאורה אפשר להשביע ממשלה

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 18:38

הליכוד: ליברמן דוחה כל הצעה ומנסה למשוך זמן
מתנועת הליכוד נמסר הערב (שלישי) כי עד כה לא נקבעה כל פגישה נוספת בין ראש הממשלה נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

בהודעת דובר הליכוד נאמר, "אין כרגע שום התקדמות עם ליברמן. הוא דוחה כל הצעה ומנסה למשוך זמן".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 18:43

בכיר ב'אגודה': אנחנו אפילו לא בודקים האם ה'מועצת' תסכים לפשרה מסוג זה, בשלב זה ליברמן מתבצר בעמדתו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 19:16

ליברמן סירב להצעות מרחיקות לכת; הוא רוצה בחירות"
במפלגות החרדיות ממשיכים במאמצים למנוע בחירות, אך נתקלים בסירוב מוחלט מצדו של ליברמן. בכיר חרדי: "נראה שהיעד של ליברמן - בחירות, להפיל את נתניהו. הוא רק משתמש בגיוס"

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 28 מאי 2019, 23:58

ליברמן הודיע עכשיו שהוא לא מוכן לשום פשרה.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 מאי 2019, 00:10

אגב, מרץ והעבודה רוצים ללכת יחד

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 מאי 2019, 00:37

נמאס לשמוע מהמילה בחירות סקרים.... יללה חפרתם.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 29 מאי 2019, 09:47

אבישי בן חיים: ‏מאמר המערכת הדרמטי של 'המודיע' ביטאונו של האדמו''ר מגור הבוקר, הוא המאמר ההשקפתי אידאולוגי החרדי הכי חשוב לאחרונה. מעבר ללקיחת המנהיגות בניסיון לנסח בצורה מרגיעה את תפקיד החרדים בממשלה, אי אפשר יהיה ללמוד וללמד השקפה חרדית ויחסי חרדים- מדינת ישראל בעידן החרדי החדש בלי המאמר הזה.

4000

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 29 מאי 2019, 10:12

מאוד שמחתי לשמוע שרצים יחד באחדות בלי מחלוקת...

ועכשיו פך שמן אף אחד משני הצדדים פה לא מענין לשמוע שרק צד אחד עבד ההצלחה של 8 מנדטים זה רק הגיע מהאחדות אז בבקשה משני הצדדים להפגין אחדות וכולם לנסות להביא עוד קול !!!

😊🤝🤝👏👏

בשם השם נעשה ונצליח!

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 29 מאי 2019, 13:38

בעוד בכנסת ממשיכים לפעול ולקדם את החוק לפיזור הכנסת, הניסיונות האחרונים לפתור את המשבר מול אביגודר ליברמן נמשכים.

אתמול בערב (שלישי) והבוקר נכנסו לתמונה גם האדמו"ר מפרמישלאן ואיש העסקים החרדי דן גרטלר.

על פי מידע שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' השניים שוחחו עם ליברמן ניסו לגשר, אולם בסוף התייאשו.

עוד נודע כי השניים פעלו בתיאום עם נציגים חרדים בכנסת והודיעו בשעה האחרונה לנציגי הכנסת כי המאמצים לא נשאו פרי וכי ליברמן עדיין מתעקש שלא לשנות אות או פסיק בחוק הגיוס.

לדבריהם, ליברמן מציע פתרון שהחוק יעבור ללא תמיכת החרדים שיכולים לצאת מהמליאה בשעות ההצבעה כפי שעשו בקריאה הראשונה כאמור.

ובינתיים, בכנסת מסכימים לקדם את חוק פיזור הכנסת - אך המאמצים להקים ממשלה עם או בלי ליבמרן נמשכים; אם כי בגל שקט ביותר; תוך שהחרדים מבהירים: "מליבמרן לא תבוא הישועה".

טוב ומטיב

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 29 מאי 2019, 13:51

גורמים בכירים בליכוד טוענים שראש הממשלה נתניהו שוקל לשריין את איילת שקד במקום גבוה ברשימת הליכוד לכנסת. בתוך כך, ח"כ ניר ברקת קרא הבוקר לנפתלי בנט להצטרף לליכוד "אם בנט לא היה רץ לבד היום היינו במקום אחר"
גורמים בכירים בליכוד טוענים שראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל לשריין את שרת המשפטים איילת שקד במקום גבוה ברשימת הליכוד לכנסת. כך דווח הבוקר (רביעי) ב'חדשות כאן'. זאת לאור הפופולריות הגבוהה ששקד זוכה בציבור הימני ובקרב פעילי המפלגה. בסביבת סרבו להגיב לידיעה. דובר ראש הממשלה אמר בתגובה שאין החלטה כזו.

כזכור, בימים האחרונים הכחישה השרה שקד את השמועות הפוליטיות לפיה תרוץ עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן. בפתח נאומה בכנס לשכת עורכי הדין אמרה שקד כי "חשבתי שזה נאום פרידה ממשרד המשפטים ושבשבוע הבא אעזוב את רחוב צלאח א דין. אבל לפוליטיקה חוקים משלה ואי אפשר לדעת מה יהיה עד יום רביעי. מה שכן אני יכולה לומר – שהפרסומים מאתמול בענייני אינם נכונים",השמועות החלו בעקבות דבריו של ליברמן שאמר: "אצביע מחר בעד פיזור הכנסת ובחירות חוזרות. אשמח לרוץ יחד עם איילת שקד בבחירות הבאות".

בתוך כך, ח"כ ניר ברקת (הליכוד) קרא הבוקר בראיון לרדיו '103' לנפתלי בנט להצטרף לליכוד, לדבריו: "אם נפתלי היה חלק מהליכוד לא היו מתבזבזים המנדטים של הימין החדש דבר שפגע בגוש הימין", ברקת אמר כי "אם בנט לא היה רץ לבד היום היינו במקום אחר". בנוגע להקדמת הבחירות אמר ברקת כי "אני חושש. הליכה לבחירות זה סכנה למחנה הלאומי ורצון הבוחר". עוד הוסיף ברקת והודה כי הוא "מסתכל על מה שקורה ולא מצליח להבין מה אביגדור ליברמן רוצה. עניין הגיוס פתור ויש מתווה שנותן מענה".

דבריו של ברקת מצטרפים לביקורת שהשמיעו הבוקר בכירים בליכוד על יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, המטילים עליו את האחריות למשבר במשא ומתן הקואליציוני. השר להגנת הסביבה, זאב אלקין (הליכוד) אמר בגלי צה"ל כי "אי אפשר לכלול את ליברמן בגוש הימין יותר". לדבריו, "מי שמונע ממשלת ימין – לא חלק ממנה יותר". עוד הוסיף אלקין כי, "ניהול המשא ומתן בדרך בה ליברמן בוחר – לא מאפשר פשרה. לדרוש עם חמישה מנדטים כניעה מ-16 מנדטים מוביל אותנו לבחירות חוזרות. הוא דחה עשרות הצעות".

חברת הכנסת ציפי חוטובלי מ'הליכוד' אמרה בראיון לגלי צה"ל כי אם יתקיימו בחירות חוזרות מפלגת ישראל ביתנו "תיעלם". לדבריה,"ישראל ביתנו תיעלם בבחירות הבאות אם ישראל תלך לבחירות שוב בגלל ליברמן. הבוחר שלו לא טיפש, ליברמן יכול להגיע למצב שהוא לא יהיה קיים יותר". לדבריה, "לתת את האפשרות להרכבת הממשלה לאדם אחר מהמפלגה שלנו זה מנגנון עוקף דמוקרטיה".

עוד הביעה חוטובלי תמיכה בחבירתו של משה כחלון לליכוד והסבירה: "המציאות הישראלית צריכה להתכנס לשתי מפלגות גדולות ולא למספר מפלגות קטנות סחטניות. אם בארה"ב יכולים, אז גם בישראל כל מפלגה ציונית יכולה למצוא לעצמה חטיבה במפלגת השלטון. אני מצפה לתמיכתו בפסקת ההתגברות".

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 29 מאי 2019, 15:52

עמיחי אתאלי: שמועה בקרב ליכודניקים לא בלתי בכירים: בשש בערב תתקיים שיחה בין ראש הממשלה לאדמו"ר מגור.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 29 מאי 2019, 16:16

פסק הלכה שניתן ע"י גדולי הרבנים:
כל מי שנשאר לו ג' תלוי על המרפסת.
כדי לצאת מהחשש של תעשה ולא מן העשוי, חייב לנענע את הג׳ מחר בבוקר אם יוכרז על בחירות חוזרות.

שלח תגובה