ברסלב! - מאלף ועד תו!!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

נרשמתי...!
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: ברסלב! - מאלף ועד תו!!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 28 יוני 2019, 13:29

כמביט מבחוץ, החולקים מעולם לא אהבו "אותם" (את אלה שלקחו את הדת שלהם - התרבות והחיים שלהם והפכו את זה לבית משוגעים נייד)
ככה שהם מידי נגועים בעניין מהתחלה.

פרח
נתן תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרח » 28 יוני 2019, 13:38

אבל המכתב הזה נותן כמעט גושפנקא מוחלטת לשובו בנים, בנוסף לכך שכל ההתייחסות לסוגיא היא כ'מחלוקת' גרידא, ולא כמו שהחולקים מתארים אותה כמערכה על 'עקירת יסודי הדת'.

מי זה
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 30 יוני 2019, 09:08

מתלמידיו של אהרון כתב:
28 יוני 2019, 13:20
לא כולם חריפים, או לכאן או לכאן. יש הרבה שאולי יש להם דעה אבל לא כ"כ קיצונית כך שהם נתפסים כנייטרלים. מדברים אחד עם השני ונשארים חברים.
הרב קיואק ותלמידיו נמנעים עקרונית מהתערבות בעניין, בוא נאמר שהם הרבה פחות בעד "הרב", והרבה יותר נגד "בעלי מחלוקת" והתעסקות בה. (לשיטתם)

יש עוד ת"ח ורבנים שקטים שעקרונית לא מוכנים להביע דעה בנושא (לדבריהם מטעמי אי התערבות במחלוקת), דבר זה עורר עליהם את חמת ה"חולקים" החריפים, שמאשימים אותם כ"שבתאים" בסתר. (אותם חולקים חריפים הם בדרך כלל קנאים מבית שמש רמה ב' לכל דבר ועניין)

כמובן שרוב רבני ברסלב כמעט מכל הסוגים חתמו נגדו ומזהירים ממנו. ביניהם גם הרב טייכנר והרב ארז דורון שרחוקים מקנאות כרחוק מזרח ומערב.

נדמה לי שגם הרב ארוש ניטרלי, לא?
בעבר היה יותר מזוהה עם שובו בנים.

לגבי הקמת הבית-דין, במידה ויצא משהו מזה זה יהיה דבר מבורך לתקשורת החרדית שתוכל (אם תרצה) לקבל החלטה ברורה איך מתייחסים למנהיג שובו בנים.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 יוני 2019, 15:50

מתלמידיו של אהרון כתב:
28 יוני 2019, 13:20
נרשמתי...! כתב:
28 יוני 2019, 13:09
מתלמידיו של אהרון כתב:
28 יוני 2019, 13:05
לא יודע עדיין הרבה פרטים.
מה שאני כן יכול לומר שמשום מה הקו של החולקים עדיין פועל, (לכאורה בניגוד לפסק) אך אין בו התיחסות לעניין כלל. (מה שאומר שזה אמיתי, אם זה היה מזוייף היו משתוללים)
אך אין בדברים האלה כדי להכריע בפרשה, והשמחה של שובו בנים מוקדמת.
להיפך - יתכן שבבית הדין הזה יתברר שדווקא החולקים צודקים.
לא כל ברסלב מעורבים?
יש הרבה ניטרלים?
לא כולם חריפים, או לכאן או לכאן. יש הרבה שאולי יש להם דעה אבל לא כ"כ קיצונית כך שהם נתפסים כנייטרלים. מדברים אחד עם השני ונשארים חברים.
הרב קיואק ותלמידיו נמנעים עקרונית מהתערבות בעניין, בוא נאמר שהם הרבה פחות בעד "הרב", והרבה יותר נגד "בעלי מחלוקת" והתעסקות בה. (לשיטתם)

יש עוד ת"ח ורבנים שקטים שעקרונית לא מוכנים להביע דעה בנושא (לדבריהם מטעמי אי התערבות במחלוקת), דבר זה עורר עליהם את חמת ה"חולקים" החריפים, שמאשימים אותם כ"שבתאים" בסתר. (אותם חולקים חריפים הם בדרך כלל קנאים מבית שמש רמה ב' לכל דבר ועניין)

כמובן שרוב רבני ברסלב כמעט מכל הסוגים חתמו נגדו ומזהירים ממנו. ביניהם גם הרב טייכנר והרב ארז דורון שרחוקים מקנאות כרחוק מזרח ומערב.
הרב ארוש עסק בעניין ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 יוני 2019, 15:52

פרח כתב:
28 יוני 2019, 13:38
אבל המכתב הזה נותן כמעט גושפנקא מוחלטת לשובו בנים, בנוסף לכך שכל ההתייחסות לסוגיא היא כ'מחלוקת' גרידא, ולא כמו שהחולקים מתארים אותה כמערכה על 'עקירת יסודי הדת'.
אמת.

ובעצם, הגיע הזמן לסגור את העניין הזה.
אין שום תועלת בללבות כל הזמן את העניין שוב ושוב, זה פוגע בכל הצדדים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פרח

נושא שלא נקרא על ידי פרח » 01 יולי 2019, 00:11

גאליציאנער כתב:
30 יוני 2019, 15:52
פרח כתב:
28 יוני 2019, 13:38
אמת.

ובעצם, הגיע הזמן לסגור את העניין הזה.
אין שום תועלת בללבות כל הזמן את העניין שוב ושוב, זה פוגע בכל הצדדים.
מסתבר שהפסק שאמור להגיע מהבי"ד הזה, אמור לשים קץ לאנרכיה השוררת כיום בברסלב, למסת ההשמצות והמלחמות על כל דבר שזז שם.
אובססיה בהתגלמותה.
מה שלא מובן כאן, מברורי אצל חברי חסיד ברסלב, הבנתי שמי שרצה והקים את הבי"ד הזה, היו דווקא ה'חולקים', ומה פשר הדבר שקיבלו כזה מכתב שכנ"ל נוטה כמעט לגמרי לצד שכנגדם, קרי; שובו בנים.
אולי ר' מתלמידיו יוכל להשכילנו בינה.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 01 יולי 2019, 00:30

הנה מה שאני שמעתי מאנשים בצד של שובו בנים, לא בטוח 100% שזה נכון.

מי שיזם את בית הדין הזה, היה ראש החולקים, הג'ינג'י הידוע. בית הדין דרש דיון הוגן שיכלול שמיעת צד שני כמו שצריך, מה עשה אותו אחד? הביא 2 חברים שלו, חולקים כמותו, שיעשו את עצמם כאילו הם שובו בנים, ויטענו עבור עצמם כביכול, אבל באופן שיגרום לדיינים להשתכנע שהם שקרנים, וטענות החולקים אמת.
הם הצליחו להחזיק את זה הרבה מאד זמן, איזה 18 דיונים בערך. כל הזמן הזה הם דאגו להסתיר מאד שלא יגיע לידיעת שובו בנים מה מכינים להם.
את מכתבי הזימון למנהיג שובו בנים הם דאגו שישלחו לכתובת אחרת - כתובת של אחד מהם - כדי לתת את הרושם שהוא לא מציית לבית הדין ומסרב לבוא.
קדם לכל זה פעילות טלפונית, דהיינו חולק שמתקשר לרבנים ועושה את עצמו שובו בנים ושואל אותם שאלות כמו האם ואיך הוא צריך לנהוג עם אשתו אחרי שהיתה וכו' וככה לגרום לרבנים לקבל רושם שהסיפורים נכונים.
הם כמעט הגיעו למה שהם רצו, כתב סירוב וכו' עד שאיכשהו ברגע האחרון המזימה התגלתה, והכל התהפך עליהם, בו כרה ויחפרהו וכו', שהחולק הנ"ל איבד את כל אמינותו וכל שקריו התגלו, וכך יצא המכתב.

עד כאן מה ששמעתי. מה אומר הצד השני?
לא ברור. מזוייף, לא מזוייף, חצי מזוייף. מספר לא נכון ועוד כל מיני.
אחד מחברי בכל אופן התקשר לרב סילמן עצמו, ואימת את המכתב. הוא אמיתי לגמרי.
הם אכן נאלצים לקיים את זה, וביינתים אין הודעות חדשות בקו, אך הוא לא נסגר.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

פרח

נושא שלא נקרא על ידי פרח » 01 יולי 2019, 01:08

מתלמידיו של אהרון כתב:
01 יולי 2019, 00:30

מי שיזם את בית הדין הזה, היה ראש החולקים, הג'ינג'י הידוע. בית הדין דרש דיון הוגן שיכלול שמיעת צד שני כמו שצריך, מה עשה אותו אחד? הביא 2 חברים שלו, חולקים כמותו, שיעשו את עצמם כאילו הם שובו בנים, ויטענו עבור עצמם כביכול, אבל באופן שיגרום לדיינים להשתכנע שהם שקרנים, וטענות החולקים אמת.
הם הצליחו להחזיק את זה הרבה מאד זמן, איזה 18 דיונים בערך. כל הזמן הזה הם דאגו להסתיר מאד שלא יגיע לידיעת שובו בנים מה מכינים להם.
את מכתבי הזימון למנהיג שובו בנים הם דאגו שישלחו לכתובת אחרת - כתובת של אחד מהם - כדי לתת את הרושם שהוא לא מציית לבית הדין ומסרב לבוא.
קדם לכל זה פעילות טלפונית, דהיינו חולק שמתקשר לרבנים ועושה את עצמו שובו בנים ושואל אותם שאלות כמו האם ואיך הוא צריך לנהוג עם אשתו אחרי שהיתה וכו' וככה לגרום לרבנים לקבל רושם שהסיפורים נכונים.
הם כמעט הגיעו למה שהם רצו, כתב סירוב וכו' עד שאיכשהו ברגע האחרון המזימה התגלתה, והכל התהפך עליהם, בו כרה ויחפרהו וכו', שהחולק הנ"ל איבד את כל אמינותו וכל שקריו התגלו, וכך יצא המכתב.

מוזר ביותר, ומזעזע לא פחות, נשמע כמו סיפור מלפני אלף שנה...
יש מציאות להתנהלות כזאת היום, ככה לעבוד על רבנים???

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 01 יולי 2019, 08:42

פרח כתב:
01 יולי 2019, 01:08
מתלמידיו של אהרון כתב:

מוזר ביותר, ומזעזע לא פחות, נשמע כמו סיפור מלפני אלף שנה...
יש מציאות להתנהלות כזאת היום, ככה לעבוד על רבנים???

אתה מיתמם או חי בעולם אחר?....
זה ברור לכל אחד שיש המון עסקנים שרלטנים שמנצלים את סמכות והשפעת הרבנים לצרכיהם...

אני לא אומר שכולם ככה, ובסה"כ בבסיס כולנו יודעים להבדיל בין קול קורא לשיווק פרסומי, אבל זה עצוב.

פרח

נושא שלא נקרא על ידי פרח » 01 יולי 2019, 08:47

יש הבדל בין לעבוד על רב ולספר לו סיפורים, ועד להקים ולזייף מערכת שלמה על מרכיביה, על מנת להגיע לתוצאה הרצוייה, זה נשמע קצת הזוי ומופרך.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 03 יולי 2019, 14:41

כדי לשחרר את נתן עמר צריכים לשלם כופר של מאות אלפים!! ועוד שכר עורכי דין ועוד הוצאות רבות.
הוא כלוא בין פושעים ורוצחים אנטישמים בכלא של מדינת עולם שלישי.
כל מי שרוצה להשתתף בפדיון שבויים -- הנה לינק לאתר קופת העיר.
https://www.kupat.org.il/Project/162?source=103
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 יולי 2019, 14:44

מתלמידיו של אהרון כתב:

לי יש כבר מזמן הרגשה שהחולקים עליו לא יודעים מעצורים וזה כבר מזמן הפך לאובססיה שלהם וה"לשם שמים" שלהם בעניין כבר מזמן נפוג כאבק פורח וכעת נשאר רק יצר הרדיפה נגד יהודי בן קרוב לתשעים שאין לו השפעה על יותר מכמה עשרות משפחות שממילא להם לא יעזור כלום.
והנה, כעת התקיים מאמר הפסוק: "בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ, וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל. יָשׁוּב עֲמָלוֹ בְרֹאשׁוֹ, וְעַל קָדְקֳדוֹ חֲמָסוֹ יֵרֵד"...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 03 יולי 2019, 17:18

איך לנסוע לאומן בזול?
כתבה חשובה, לכל מי שרוצה לחסוך
https://umanshalom.co.il/news-page/%d7% ... %91%d7%9e/

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 03 יולי 2019, 21:42

פרוייקט אומן ראש השנה ב148$ בלבד - למי שלא היה אף פעם - חוזר!
הם דורשים ממי שרוצה להירשם להגיע בעצמו לישוב בר יוחאי (ליד מירון) רחוב כליל החורש 109, עם דרכון וצילום דרכון ו148$, בימים ב.ג.ד. בלבד. בשעות הבוקר בין השעות 9-12 ובצהריים בין השעות 3-7. אין בטלפון.
מספר המקומות מוגבל. הסבסוד מיועד רק עבור אלו שלא היו באומן מימיהם ומבקשים להירשם לנסיעה לאומן ראש השנה תש”פ, המעוניינים יתבקשו בעת ההרשמה לחתום על חוזה המאשר זאת.
עדיין לא פורסם מספר טלפון להרשמה.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 03 יולי 2019, 22:01

איך אפשר לדעת אם זה לא הונאה?

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 04 יולי 2019, 00:28

בעיני זה באמת לא מספיק. בכל אופן הם פרסמו איזה עמותה הם
עמותת “יסודות המשכן” ע”ר 580553048

זה השנה השלישית אאל"ט שעושים את זה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 יולי 2019, 10:59

הבנתי שיש אנשים שנותנים כרטיסים חינם לכל מי שאף פעם לא היה באומאן, לא ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 יולי 2019, 11:15

מתלמידיו של אהרון כתב:
03 יולי 2019, 21:42
כולל הכל? טיסה לינה ואוכל?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 יולי 2019, 12:58

דרוש כתב לסיקור חדשות ברסלב - שחרית 4.7.19.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 04 יולי 2019, 14:38

גאליציאנער כתב:
04 יולי 2019, 10:59
הבנתי שיש אנשים שנותנים כרטיסים חינם לכל מי שאף פעם לא היה באומאן, לא ??
היה פעם

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 04 יולי 2019, 14:38

מי זה כתב:
04 יולי 2019, 11:15
מתלמידיו של אהרון כתב:
03 יולי 2019, 21:42
כולל הכל? טיסה לינה ואוכל?
לא, רק טיסה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 07 יולי 2019, 07:14

יש פרסומות על השקעה באומן.
מחירי הפסד (כ"א שיבין כרצונו...).

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 07 יולי 2019, 21:31

ימים ה' ו' ז' תמוז הם ימי היארצייט של 30,000 קדושי אומן, עמהם רצה רביה"ק להיקבר, וזו הסיבה שקבור באומן.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 07 יולי 2019, 21:33

הסיפור המלא, מאתר שער ברסלב:

העיר אומן, שוכנת על אם הדרך בין קייב בירת אוקראינה, לבין אודסה, עיר הנמל המרכזית שבים השחור. מעצם מיקומה, הייתה אומן מאז ומתמיד עיר מרכזית וחשובה באוקראינה, צבאית וכלכלית.

התקופה עליה אנו מדברים (חציה השני של המאה ה-18), הייתה תקופת מרידות, בה מרדו האוקראינים בשלטון הפולני, בנסיונם להשיג עצמאות. היהודים, שנתפשו כשכבה עירונית המייצגת ומוגנת ע"י השלטון הכובש, היו, כמו תמיד, הקרבנות הראשונים בכל מרידה.

בשנת תק"ך, 1760, מרדו ההיידמאקים בשלטון הפולני. בעברם באומן, הרגו המורדים אלפים מיהודיה והחריבו את רובה. שנה לאחר מכן, בנה הרוזן פוטוצקי, מושל האזור, את העיר מחדש ופיתחה. אז הוא החל גם בבנייתו של גן סופיא המפורסם.

לא שנים רבות חלפו, ובשנת תקכ"ח, 1768, מרדו ההיידמאקים שוב. שוב החלה מסכת של פרעות ופוגרומים להשתולל ברחבי אוקראינה, יהודי אזור קייב, במיוחד, עברו שרשרת של פוגרומים נוראיים. יהודי אזור אומן נמלטו אליה, בהיותה עיר מבצר, בתקווה למצוא בה מקלט.

מפולין נשלח איוון גאנטע – שהיה שונא יהודים מושבע – על מנת לדכא את המרידה. אולם, עד מהרה החליף גאנטע את נאמנותו, ובקיץ אותה שנה הצטרף גאנטע למורדים והיה למפקדם. שני הכוחות התאחדו כעת, כשאחת ממטרותיהם המרכזיות היא הריגת וחיסול היהודים בכל מקום שהם.

לא כל יהודי האזור הצליחו להכנס לאומן. לחלקם הגדול לא היה מקום בעיר, והם נותרו מחוצה לה. כאשר הגיע גאנטע, החלו היהודים שהיו מחוץ לעיר להלחם בו ולעמוד על נפשם, אולם הכוחות לא היו שווים. תוך זמן לא ארוך, לא נותר מהם עד אחד.

תורה של העיר הגיע.

כוחותיו של גאנטע פרצו העירה בחמת זעם, הורגים וטובחים כל יהודי שנקרה בדרכם. יהודי העיר נמלטו לבית הכנסת הגדול שבעיר, שהתמלא על גדותיו באלפי יהודים עטופי טליתות, זועקים לפני בוראם שיצילם – ומוכנים למסור נפשם על קדושת שמו ית'.

סמוך לבית הכנסת עצרו הפורעים. בהוראתו של גאנטע נבנתה כמן חופה, שגובהה נמוך מגובה אדם, ולידה העמידו צלם, באופן שכל מי שיעבור תחת החופה יאלץ להתכופף קמעא – להשתחוות לצלם ח"ו.

והכרוז יצא: אל בית הכנסת, שם כאמור התרכזו יהודי אומן, והכריז שכל מי שרוצה להציל את חייו יצא ויעבור דרך החופה והיו לו חייו לשלל.

אותה שעה, נתקדש שמו הגדול ית'. מכל אלפי היהודים ששהו בבית הכנסת, אנשים, נשים וטף, זקנים וצעירים, לא נתפתה איש. כולם, ללא יוצא מן הכלל, מסרו נפשם על קדושת שמו, בחרו ליפול לידיהם צמאות הדם של הפורעים, אך לא לכרוע לצלם.

חוצפתם של היהודים (כך, אגב, תוארו הדברים גם בעיתון אוקראיני בתקופה האחרונה: 'חוצפתם של היהודים') העלתה את חמתם של הפורעים. כחיות טרף התפרצו הללו אל בית הכנסת, רצחו וטבחו ביהודיפ בכידונים, סכינים ושאר כלי משחית, בעוד נחלי דם זורמים כמים.

שלשה ימים השתוללו הפורעים: ה' ו' ו-ז' בתמוז, לא נחו ולא שקטו, עברו שוב ושוב על הררי הגופות, דקרו ושיסעו ויהי מספר ההרוגים, בעיר ומחוצה לה, שלושים אלף.

רק מתי מעט, בודדים ממש, מתושבי אומן, שהסתתרו במערה בקרבת העיר, ניצלו. רבי דוד חזן, איש צדיק וקדוש, וימו עוד יהודים מספר. היו אלה הניצולים היחידים מיהודי אומן וסביבתה. לאחר שתם מסע הרציחה, יצאו רבי דוד חזן ושאר המסתתרים ממחבואם, והחלו לאסוף את הגופות להביאם לקבורה. הגופות נערמו לכדי שני הרים גבוהים, שכוסו בעפר, והמה טמונים בבית החיים העתיק בעיר אומן (בית החיים בו נטמן לאחר כ-40 שנה רבי נחמן מברסלב).

לזכר הטבח האיום, כתב רבי דוד חזן את "קינת אומן", בה הוא מתאר את המעשה ומקונן על רבבות ההרוגים, ובה הוא כותב: "ביום ההוא בא מספר ההרוגים ערך שלושים אלף נפשות מישראל, יזכרם אלהינו לטובה עם שאר צדיקי עולם וינקום דמם השפוך בימינו לעינינו, ולרחם על פליטתינו, ומהר ויחיש לגאלנו, על ידי משיח צדקינו, ותבנה בית מקדשינו, במהרה בימינו, אמן ואמן.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 07 יולי 2019, 21:39

קינת אומן, מאתר שער ברסלב.

בימים ה', ו', ו-ז' תמוז חל יום ההילולא של 30,000 קדושי אומן, שנרצחו על קידוש ה' בשנת תקכ"ח, ארבע שנים לפני לידת רבינו, בפרעות ההיידמאקים על ידי המורדים האוקראינים שבראשם עמד גאנטא,, בעת שכבש את העיר אומן. רק יהודים בודדים נותרו בחיים, בראשם עמד ר' דוד חזן. הם הסתתרו במערה ומשיצא גאנטא מהעיר יצאו ר' דוד ואנשיו. 30,000 מתים הם ספרו, וקברום בבית החיים העתיק של העיר אומן. לאחר המעשה כתב ר' דוד חזן גם את "קינת אומן" המפורסמת, אותה נהגו לומר באומן בימים אלה בציבור עד לחיסול הקהילה היהודית על ידי הקומוניסטים והנאצים ימ"ש.

בימים ה', ו', ו-ז' תמוז חל יום ההילולא של 30,000 קדושי אומן, שנרצחו על קידוש ה' בשנת תקכ"ח, ארבע שנים לפני לידת רבינו, בפרעות ההיידמאקים על ידי המורדים האוקראינים שבראשם עמד גאנטא,, בעת שכבש את העיר אומן.

רק 11 יהודים נותרו בחיים, בראשם עמד ר' דוד חזן והם הסתתרו במערה. ומשיצא גאנטא מהעיר (לעיר שדה לבן, שם הפסיד בקרב ונלקח בשבי) יצאו ר' דוד ואנשיו ואספו את המתים.

30,000 מתים הם ספרו, וקברום בבית החיים העתיק של העיר אומן.

לאחר המעשה כתב ר' דוד חזן גם את "קינת אומן" המפורסמת, אותה נהגו לומר באומן בימים אלה בציבור עד לחיסול הקהילה היהודית על ידי הקומוניסטים והנאצים ימ"ש.

וַיְקוֹנֵן דָוִד אֶת הַקִינָה הַזֹאת עַל עַם הַשֵׁם וְעַל בֵּית יִשְׂרָאֵל שֶׁנָפְלוּ בְּחָרֶב, בְּכִי נְהִי מִסְפֵּד שֶׁבֶר הַיְהוּדִים, זִכָּרוֹן לְדוֹרוֹת הַיָמִים הַבָּאִים, וּמִי הָאִישׁ הַיָרֵא וְרַךְ הַלֵבָב יְקוֹנֵן מַר וְדִמְעוֹתָיו עַל לְחָיָיו, בִּפְרַט בְּיוֹם הַיָארְצַייט.

תְּחִלַּת נְפִילָה הָיָה פֹּה אוּמַאן, בַּיּוֹם הַשֵּׁנִי, חֲמִשָּׁה יָמִים בְּתַמּוּז הָרְגוּ הַיְּהוּדִים וְאַבֵּד, הַמְּקֻבָּצִים מִכְּפָרִים וְעַיָּירוֹת חוֹנִים עַל פְּנֵי הַשָּׂדֶה סְבִיבוֹת הָעִיר, כַּמָּה וְכַמָּה מֵאוֹת אֲנָשִׁים נָשִׁים וְטַף, לֹא נִשְׁאַר פַּרְסָה וּלְעֵת עֶרֶב הֻבְקְעָה הָעִיר וַיַּכּוּ הַיְהוּדִים מֵהַנֶּשֶׁף וְעַד הָעֶרֶב לְמָחֳרָתוֹ יוֹם שְׁלִישִׁי שִׁשָּׁה יָמִים בְּחֹדֶשׁ הַנַּ"ל וְעוֹד יָדָם נְטוּיָה בְּיוֹם הָרְבִיעִי בְּחֵפֶשׂ מְחֻפָּשׂ כָּל יוֹם הָרְבִיעִי, בַּיּוֹם הַהוּא בָּא מִסְפַּר הָהֲרוּגִים עֶרֶךְ שְׁלוֹשִׁים אֶלֶף נְפָשׁוֹת מִיִּשְׂרָאֵל, יִזְכְּרֵם אֱלֹהֵינוּ לְטוֹבָה עִם שְׁאָר צַדִּיקֵי עוֹלָם וְיִנְקֹם דָּמָם הַשָּׁפוּךְ בְּיָמֵינוּ לְעֵינֵינוּ, וּלְרַחֵם עַל פְּלֵטָתֵנוּ וּמַהֵר וְיָחִישׁ לְגָאֳלֵנוּ עַל יְדֵי מְשִׁיחַ צִדְקֵנוּ וְתִבְנֶה בֵּית מִקְדָּשֵׁנוּ בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ אָמֵן וְאָמֵן.

אֵל מָלֵא רַחֲמִים שׁוֹכֵן בַּמְּרוֹמִים, שׁוֹמֵעַ לְשַׁוְעַת עֲגוּמִים, הַמְצֵא מְנוּחָה נְכוֹנָה, בְּצֵל אֵל שׁוֹכֵן מְעוֹנָה.

בְּמַעֲלוֹת קְדוֹשִׁים וּטְהוֹרִים, כְּזֹהַר הָרָקִיעַ מַזְהִירִים, אֶת נִשְׁמַת אַחֵינוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל הֵמָּה אַנְשֵׁי הַשֵּׁם הַגִּבּוֹרִים, עַם הַשֵּׁם קְהָלָהּ קְדוֹשָׁה פֹּה אוּמַאן אֲשֶׁר נָפְלוּ בִּידֵי זֵדִים הָאֲרוּרִים, הַגְּדֹלִים עִם הַקְּטַנִּים זְקֵנִים עִם נְעָרִים.

גְּדוֹלֵי יִשְׂרָאֵל יְרֵאִים וּשְׁלֵמִים גּוֹדְרִים גֶּדֶר וְעוֹמְדִים בַּפֶּרֶץ, נִגְזְרָה עֲלֵיהֶם מִשּׁוֹכֵן שְׁמֵי עֶרֶץ, אוֹי וַאֲבוֹי שֹׁד וָשֶׁבֶר כִּלְיוֹן וָחֶרֶץ, נָתְנוּ אֶת נִבְלַת עֲבָדֶיךָ מַאֲכָל לְעוֹף הַשָּׁמַיִם בְּשַׂר חֲסִידֶיךָ לְחַיְתוֹ אֶרֶץ.

דָּמֹעַ תִּדְמַע עֵינֵינוּ, אוֹי לָנוּ עַל גֹּדֶל שִׁבְרֵנוּ, הֲלוֹא לְמִשְׁמַע אֹזֶן דָּאֲבָה נַפְשֵׁנוּ, כַּצֹּאן לָטֶבַח נֶחְשַׁבְנוּ הֵן גָּוַעְנוּ אָבַדְנוּ כֻּלָּנוּ אָבָדְנוּ.

הִסְכִּימוּ יַחַד זְקֵנִים וּקְטַנִּים, לְקַבֵּל דִּין שׁוֹכֵן מְעוֹנִים, מֵהֶם נִדְקָרוּ בְּכִידוֹנִים, מֵהֶם נִשְׁחֲטוּ בַּחֲלִפוֹת וְסַכִּינִים, וְנָגְעוּ דְּמֵי אָבוֹת וּבָנִים, שׁוֹמֵעַ זֹּאת יִבְכֶּה וְיַרְבֶּה נֶהִי וְקִינִים.

וַי וַי צָוְחוּ כוּלָּם בְּקוֹל מָרָה, בִּרְאוֹתָם יַחַד כִּי נִגְזְרָה גְּזֵרָה, נְדִיבֵי עַמִּים נֶאֱסָפוּ לְבֵית הַכְּנֶסֶת הַקְּדוֹשָׁה בִּמְהֵרָה, וַתַּעַל שַׁוְעָתָם אֶל הָאֱלֹהִים בְּלֵב נִדְכֶּה וְנִשְׁבָּרָה, כִּי רָאוּ גוֹיִם בָּאוּ מִקְדָּשָׁהּ בְּלֵב אַכְזָרָה.

זֹאת בְּשָׁמְעִי יֶחֱרַד לִבִּי בְּחַלְחָלָה, גְּנוּחֵי גָּנַח וִילוּלֵי יְלָלָה, עַל כִּי עָרַב לֵב הַפּוֹחֲזִים לָגֶשֶׁת לִפְגֹעַ בְּעַם הַקָּדוֹשׁ שָׁם בְּבֵית הַתְּפִלָּה, סִדְרוּ לְפָנָיו אַעֲרָכָה גְּדוֹלָה, בֵּית הַשֵׁם מָלֵא חֲלָלִים נוֹפְלִים לִפְנֵי בְּנֵי עַוְלָה, יִוָּדַע כְּמֵבִיא לְמָעְלָה לְמָעְלָה,

חֶמְדַּת יִשְׂרָאֵל כָּל הַקֹּדֶשׁ נֵזֶר וַעֲטָרָה, עוֹמְדִים צְפוּפִים בְּטַלִיתָם מְעֻטָּפִים בְּהֵיכַל הַקֹּדֶשׁ וְהָעֲזָרָה, מַחֲזִיקִים בְּסִפְרֵי תּוֹרַת הַּשֵׁם וְהַמַּשְׂכִּילִים יַזְהִירוּ לַאֲחֵיהֶם בְּאֵימָה יְתֵרָה, שֶׁלֹּא לְהַחְלִיף וּלְהָמִיר דַּת אֱלֹהֵינוּ בְּצִוּוּי וּבְמוֹרָא, וְכֻלָּם מְקַבְּלִים עֲלֵיהֶם עֹל מַלְכוּת שָׁמַיִם בְּאַהֲבָה וּמָסְרוּ נַפְשָׁם לָאֵל אֲשֶׁר בָּרָא, בְּסִפְרֵיהֶם נִכְרָכִים וְלִטְבֹּחַ נִמְשָׁכִים מַר צָוְחוּ שְׁמַע יִשְׂרָאֵל הַשֵׁם אֱלֹהֵינוּ וְיָצְאתָה נִשְׁמָתָם בְּאֶחָד בִּקְדֻשָּׁה וּבְטָהֳרָה, הֵן אֶרְאֶלִים צָעֲקוּ מָרָה.

טוֹרְפִים כִּזְאֵבִים בִּרְחוֹבוֹת הָעִיר מְחַזְּרִים, שׁוֹחֲטִין וְזוֹרְקִין דְגוֹרִים דְגוֹרִים, בְּעִרְבּוּבְיָא עִם פָּרִיצִים אֲדוֹנִים וְשָׂרִים, עַד אֲשֶׁר מָלְאוּ הָעִיר פֶּה אֶל פֶּה טְבוּחִים וּמְדֻקָּרִים, וְדָמִים בְּדָמִים נָגָעוּ עַד כִּי יָצָאוּ חוּץ לָעִיר כַּמַּיִם הַנִּגָּרִים, וּלְיָמִים נִרְדִּי נָתַן רֵיחוֹ וְחֹסֶמֶת הִיא אֶת הָעֹבְרִים, וְצִוָּה הַשַּׂר לַבּוֹעֲרִים בָּעָם לְהַשְׁלִיכָם חוּץ עַל פְּנֵי הַשָּׂדֶה נִשְׁמָטִים וְנִגְזָרִים, יֵעָזֵבוּ יַחַד לְעַיִט הָרִים וְלִבְהֵמַת הָאָרֶץ וְחַיּוֹת יְעָרִים.

יוֹם הַהוּא חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וְלֹא סְדָרִים, בְּהִקָּבֵץ עַם שְׂרִידֵי חָרֶב מִכָּל פִּנָּה וְעַבָרִים, וּמָצְאוּ וְהִנֵּה הַבִּקְעָה מְלֵאָה עֲצָמוֹת וְכַמָּה אֲלָפִים רָאשֵׁי הַגֻּלְגֹּלֶת מְנוּקָרִים, לֹא מָצְאוּ יְדֵיהֶם וְרַגְלֵיהֶם כִּי אִם רָאשֵׁי אֵבָרִים, וַיִּצְבְּרוּ אוֹתָם חֳמָרִים חֳמָרִים, וַתִּקְרְבוּ הָעֲצָמוֹת עֶצֶם אֶל עַצָמוֹ יַחַד כֻּלָּם בְּקֶבֶר אֶחָד נִקְבָּרִים, הַעַל אֵלֶּה תִּתְאַפַּק יוֹצֵר הָרִים.

כָּלוּ עֵינַי מְיַחֵל לֵאלוֹהַּ, עַד מָתַי תִּהְיֶה כְּגִבּוֹר לֹא יוּכַל לְהוֹשִׁיעַ, לְעֵינֵינוּ נִקְמַת דַּם עֲבָדֶיךָ תּוֹדִיעַ, אֵל נְקָמוֹת הַשֵׁם אֵל נְקָמוֹת הוֹפִיעַ.

לָמָּה אֱלֹהִים לָנֶצַח זְנַחְתָּנוּ, עָמָל וָכַעַס תַּבִּיט וְלֹא תֵצֵא בְּצִבְאוֹתֵינוּ, רְאֵה צֹאן הָהַרוּגָה וּנְקוֹם נִקְמָתֵנוּ, הַבִּיטָה נָא וּרְאֵה וְאַל תֶּחֱרַשׁ לְדִמְעוֹתֵינוּ, אַל תַּעְלֵם אָזְנֶיךָ לְרַוְחָתֵנוּ וּלְשַוְעָתֵינוּ.

מַלְאֲכֵי מַעְלָה יִבְכָּיוּן עַל דַּאֲבוֹנַי, אַךְ דְּעוּ נָא וּרְאוּ אִם יֵשׁ מַכְאוֹב כְּמַכְאוֹבַי וִיגוֹנַי, בְּהַעֲלוֹתִי עַל לִבִּי יְבַהֲלוּנִי רַעְיוֹנַי, כַּמָּה וְכַמָּה אֲלָפִים הַגִּבּוֹרִים אֲשֶׁר נָפְלוּ לְפָנַי, עַד מָתַי רְשָׁעִים, אֲדֹנָי,

נָשִׁים צִדְקָנִיּוֹת וּבָנוֹת הַיְקָרוֹת הָעַנּוּגִים וְהָרַכִּים, הֶרוֹתֵיהֶם בָּקְעוּ מִבֵּין רַגְלֵיהֶם שִׁלְיָא וְלָדוֹת מַפְרִיחִים, בַּחוּרִים וּבְתוּלוֹת הַיָּפוֹת עֲרוּמִים מֻטָּלִים וּמֻשְׁלָכִים, הַקֶּרֶב וְהַכְּרָעַיִם בְּפִי הַכְּלָבִים נִמְשָׁכִים, לְעֵינֵיהֶם יוּבָלוּ לָטֶבַח כִּטְלָאִים וּגְדָיִים יוֹנְקִים וְעוֹלְלֵי טִפּוּחִים, עַל חֵיק אִמּוֹתָם יָזוּבוּ מְדֻקָּרִים וּנְקוּרֵי מוֹחִים, יֵרָצוּ לְקָרְבַּן אִשֶּׁה לַשֵׁם רֵיחַ נִיחוֹחִים.

סִפְרֵי תּוֹרוֹת הַטְּהוֹרִים וְהַקְּדוֹשִׁים קָרְעוּ וְגָזְרוּ לִגְזָרִים בְּבִזָּה וּבְיוּשִׁים, כַּמָּה וְכַמָּה מֵאוֹת קְצוּצֵי תְּפִלִּין סָבִיב לַמָּקוֹם הַקְּדֻשָּׁה נִזְרָקִים וְנִדְרָסִים, רְאֵה הַשֵׁם וְהַבִּיטָה חֶרְפַּת תּוֹרָתֵנוּ הַנְּתוּנָה בְּסִינַי בְּלַהֲבַת אִישִׁים.

עַל אֵלֶּה אֲנִי בּוֹכִיָּה, אֶזְכְּרָה אֱלֹהִים וְאֶהֱמָיָה, בְּהַעֲלוֹתִי עַל לְבָבִי אֲבֵדַת הַצַּדִּיקִים אֲשֶׁר בְּקִרְבָּם בְּנֵי עֲלִיָּה, וַיֶּרֶב בְּבַת יְהוּדָה תַאֲנִיָּה וַאֲנִיָּה.

פַּלְגֵי מַיִם יֵרְדוּ וְעֵינֵינוּ מְקַלְּחִים וְנוֹבְעִים. תִּכָּתֵב זֹאת לְדוֹר אַחֲרוֹן מִסְפֵּד מַר קוֹבְעִים, עֵת הֵאָסֵף הַמִּקְנֶה צֹאן קָדָשִׁים כַּמָּה יְלָדִים לִפְנֵי הַצַּר מַכִּירִים הַפּוֹחֲזִים וְיוֹדְעִים, וּמִשְׁתַּטְּחִים וּמִתְחַנְּנִים לִפְנֵיהֶם וְחַיֵּיהֶם בְּפִיהֶם תּוֹבְעִים, וְהֵמָּה נֶהֶפְכוּ לְאַכְזָר חוֹטְפִים הַיְלָדִים וְזוֹרְקִים אוֹתָם כְּלַפֵּי מַעְלָה וְרָאשֵׁיהֶם נִבְקָעִים, וַיַּז נִצְחָם עַל לְבוּשִׁים נִגְאָלִים וּבְדָמָם נִטְבָּעִים, רִשּׁוּמָם נִיכָּרוּ עַל כּוֹתְלֵי הַהֵיכָל אֲשֶׁר הָיוּ מִדָּמָם צְבוּעִים, דּוֹרֵשׁ דָּמִים אוֹתָם זְכוֹר עִם עֲקֵדַת יִצְחָק וְהַדָּמִים מוֹדִיעִים,

צָרוֹת זוֹ לְזוֹ תּוֹכְפוֹת וְחוֹבְרוֹת, יַד הַשֵׁם נָגְעָה גַם בִּקְהִלּוֹת הַקֹּדֶשׁ טוּטִיוֹב – הַלְטֶה – בַּלְטֶה – טוּטְשִׁין – פַּאוֹלוֹוִיטְשְׁ – רַשְׁקוֹב – מַרְקוּפְּקֶי, פִּתְאוֹם יַעֲלֶה עֲלֵיהֶם הַכּוֹרֵת, וְאַף בִּשְׁאַר קְהִלּוֹת קְדוֹשׁוֹת וּכְפָרִים לֹא יָדַעְתִּי סְפוֹרוֹת, וּבִזְמַן קָרוֹב הוֹסִיף הַשֵׁם יָגוֹן עַל יְגוֹנִי, בְּעִיר "לִיסְנְקֶא" וּבִכְּפָר "מֶעדְנִיטְשְׁקִי" מְקֻבָּצִים נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל עַל מִצְוַת בְּרִית מִילָה מִכְּפָרִים וְעַיָּירוֹת, נָפְלוּ הַפּוֹחֲזִים עֲלֵיהֶם וְנֶהֶרְגוּ הֵמָּה וּנְשֵׁיהֶם וְטַפָּם בְּמִיתוֹת אַכְזָרִיּוֹת מְשֻׁנּוֹת וַחֲמוּרוֹת, הַעַל אֵלֶּה לֹא תִּפְקֹד יוֹצֵר הַמְּאוֹרוֹת.

קְדוֹשִׁים יִהְיוּ לֵאלֹהֵיהֶם כֹּל עוֹבְרֵי אוֹרַח מֵעָרִים הָרְחוֹקוֹת מוֹלִיכֵי הַסְּחוֹרוֹת, וּמִדַּלַּת הָעָם מְבַקְשִׁים אֹכֶל לְנַפְשָׁם הַמַּחְזִירִים בְּעַיָרוֹת, פִּתְאוֹם נִקְנְסָה עֲלֵיהֶם מִיתוֹת קָשׁוֹת וּמָרוֹת, בְּכָל מְדִינַת אוּקְרַיְנָא מְטֻעָנֵי חֶרֶב מֻשְׁלָכִים, בַּשָּׂדוֹת בְּשִׂיחִים וּבַמְּעָרוֹת, וְאַף בְּפָרָשַׁת דְּרָכִים מִתְגּוֹלְלִים בַּדָּם בְּתוֹךְ הַמְסִלּוֹת, וְלֹא הָיָה לָהֶם קְבוּרוֹת, וְנִשְׁאֲרוּ בְּנֵיהֶם יְתוֹמִים וּנְשֵׁיהֶם עֲגוּנוֹת צְרוּרוֹת, וַיִּקְרָא הַשֵׁם צְבָאוֹת בַּיּוֹם הַהוּא לִבְכִי וּלְמִסְפֵּד לְדוֹרוֹת.

רַחֵם נָא עַל פְּלֵיטַת צֹאן עַמֶּךָ, כִּי הוֹרַגְנוּ כָּל הַיּוֹם עָלֶיךָ, מַלְּטָה נַפְשִׁי מֵרָשָׁע חַרְבֶּךָ, וְתֹאמַר לַמַּלְאָךְ הֶרֶף יָדֶיךָ, וְיָנֻסוּ מְשַׂנְאֶיךָ מִפָּנֶיךָ.

שׁוֹמְרֵי יְרוּשָׁלַיִם הַמֻּפְקָדִים עַל הַחוֹמוֹת, הַמַּזְכִּירִים אֶת הַשֵׁם אַל יִּהְיוּ לָכֶם דּוֹמוֹת, תָּמִיד לֹא יֶחֱשׁוּ מִלְּהַזְכִּיר אוֹתָם הַנְּשָׁמוֹת, כִּי שְׁקוּלָה מִיתָתָם לִשְׂרֵפַת בֵּית אֱלֹהֵינוּ לְדַמּוֹת, וְלָכֵן בַּעַל הָרַחֲמִים הַמַּסְתִּיר נְשָׁמוֹת.

תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר כְּנָפֶיךָ לְעוֹלָמִים, נִשְׁמָתָם בִּצְרוֹר הַחַיִּים יִהְיוּ צְרוּרִים וַחֲתוּמִים, יַעֲלוּ לְמַעְלָה לְמַעְלָה עַד עַתִּיק יוֹמִין בַּנְּעִימִים, יָנוּחוּ יַעַמְדוּ לְקֵץ הַיָּמִין בֵּין יְשָׁרִים וּתְמִימִים, אָמֵן וְאָמֵן.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 07 יולי 2019, 21:40

קינת אומן המקורית, על קלף. זו שנכתבה ע"י רבי דוד חזן.
קינת-אומן.jpeg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 08 יולי 2019, 13:42

מתלמידיו של אהרון כתב:
07 יולי 2019, 21:31
ימים ה' ו' ז' תמוז הם ימי היארצייט של 30,000 קדושי אומן, עמהם רצה רביה"ק להיקבר, וזו הסיבה שקבור באומן.

תודה רבה מתלמידיו.
יש כאן קטע מעניין שבטח משמש את הצד הלעומתי יותר בסוגיית הגיוס,
Screenshot_1.jpg
מצד שני, אם כך אז מה שצריך לעשות זה לבטל את ההתנגדות לברסלב...

משה 10
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 08 יולי 2019, 17:01

מה פשר ההכחשה של ר' משה שטרנבוך על הבי"ד על ברלנד?

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 08 יולי 2019, 17:53

לא מאמין להכחשה. זה בטח איזה נכד חולק או משהו.
כמה מחבירי אימתו את הדברים אצל הרב סילמן.

רק שחתימתו המקורית מעולם לא היתה בעדו, אלא רק לאשר את כוחו של הבי"ד בכל מה שיכתוב.

חתם גם חתם, ועוד הוסיף בכתב ידו כמה מילים.
אם היה צל של ספק שזה מזויף - החולקים היו מקיימים את הפסק?

והם מקיימים ועוד איך. בלעו את הצפרדע.

מה שכן, אין להוכיח מכאן שיש לשובו בנים כל כך מה לשמוח. שהרי יתכן והבי"ד שעדיין דן בנושא יגיע בסוף למסקנא אחרת...

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 09 יולי 2019, 01:50

לרישום למתחם 'הקבצו' באומן-ראש-השנה תש''פ התקשר: 054-848-73-17

זה מתחם מיוחד לבחורי ישיבה או אברכים מהעולם הליטאי, לינה, סעודות, שיעורים והרצאות וכו'.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 09 יולי 2019, 23:31

עוד קצת מידע על זה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 10 יולי 2019, 14:38

http://www.ch10.co.il/news/519111/#.XSXM7OhvY2w

אודות ה' ברלנד.
כתבה מוטה נגדו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 10 יולי 2019, 22:04

השר אריה דרעי ימריא הערב לקייב. מחר בשעה 11 בבוקר יקיים מסיבת עיתונאים וטקס חתימה עם שר הפנים האוקראיני על הסכם להרגעת הרוחות בין ישראל ואוקראינה לטובת העולים לקברו של רבי נחמן מברסלב בימי ראש השנה הבעל”ט.

הבוקר (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם משלחת חברי פרלמנט אוקראינים בראשות ראש אגודת הידידות הבין פרלמנטרית אוקראינה-ישראל בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

ראש הממשלה נתניהו אמר: “אני שמח מאוד לקבל את המשלחת הזאת מאוקראינה. יש לנו יחסי ידידות אמיצים מאוד, יש הסכם אזור סחר חופשי שאנחנו רוצים לסגור, וגם את הסכם הפנסיות שאנחנו מחכים לסגור. כל הדברים האלה טובים כמובן לישראל וטובים גם לאוקראינה, ואני מאוד מברך על הידידות.”

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יולי 2019, 13:34

דרעי בחתימת ההסכם בין ישראל לאוקראינה.jpeg

JDN
נראה גם הרב שלום ארוש.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 יולי 2019, 14:39

אוקיי, נחנחים וקברים יש כבר, מה הלאה?

רוצה להפוך את אומן לירושלים קטנה - כל רגע.jpg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 15 יולי 2019, 21:20

'בחזית': קבוצת חסידי ברסלב מתכננים מחר בערב מפגן מחאה מול משרדי רשות שדות התעופה בנתב"ג נגד מה שהם מכנים "עושק מחירי כרטיסי הטיסות לאומן לראש השנה".

מקבזקי העדכונים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 17 יולי 2019, 09:24

מחאת חסידי ברסלב על מחירי הטיסה לאומן.jpg

השילוב בין 'חכם' ל'זונדל' מזכיר קצת את הקמפיין של עוז והדר 'יחיא זינגר'....

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 17 יולי 2019, 10:49

'כיכר': בעקבות פריצה שתועדה: באומן יוצאים למאבק בנערי השוליים, זאת לאחר סרטון שפורסם ביממה האחרונה בו נצפה אחד מבני נוער השוליים שקבעו לאחרונה את מקומם באומן, כשהוא מנסה לגנוב כסף מהקופה שבכניסה למקווה, תוך שימוש בכלי פריצה.

מקבצי העדכונים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 יולי 2019, 19:39

חנני ברייטקופף חושף ב'כיכר':
דאגה בברסלב. בית המשפט שוקל לאסור את הטיסות הליליות של חסידי ברסלב לאומן בערב ראש השנה, בעקבות עתירת הרשויות הסובלות מהרעשים בשעות הקטנות של הלילה. החסידים: "אנחנו מודאגים מאוד"

מבזקי העדכונים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 22 יולי 2019, 23:29

ריבלין בטויטר: ‏אחרי ההסכם ההסטורי עם אוקראינה ומסע היח״צ מדווחים לי כעת ידידים שהם מעוכבים עדיין בקייב בתואנות שווא.
הלו. יש מישהו במשרד הפנים שיכול לעזור להם?

אשר מדינה בתגובה: אכן הושג הסכם אך פעולה זו היא נקמה על פעולה שנעשתה אתמול על גירוש קבוצת אוקראינים.

מבזקי העדכונים

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 יולי 2019, 14:02

רשות התעופה האזרחית הגישה בקשה מיוחדת לרשות התעופה האוקראינית לאפשר לחברות תעופה נוספות - מלבד חברות התעופה של ישראל ואוקראינה - להפעיל טיסות לאוקראינה לקראת ראש השנה.
זאת במטרה להביא לתוספת של 12,500 מושבים, פי חמישה מההיצע הקיים כעת בתקופת ראש השנה, מה שיביא למיתון עליית מחירי הטיסות.

ביזנעס

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 יולי 2019, 14:28

מי זה כתב:
23 יולי 2019, 14:02
רשות התעופה האזרחית הגישה בקשה מיוחדת לרשות התעופה האוקראינית לאפשר לחברות תעופה נוספות - מלבד חברות התעופה של ישראל ואוקראינה - להפעיל טיסות לאוקראינה לקראת ראש השנה.
זאת במטרה להביא לתוספת של 12,500 מושבים, פי חמישה מההיצע הקיים כעת בתקופת ראש השנה, מה שיביא למיתון עליית מחירי הטיסות.

ביזנעס
עוד 12,500 מקומות זה פי חמש ממה שיש עד היום ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 יולי 2019, 14:28

מתלמידיו נעלם, מישהו יודע מה קרה ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 יולי 2019, 14:42

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:28
מי זה כתב:
23 יולי 2019, 14:02

ביזנעס
עוד 12,500 מקומות זה פי חמש ממה שיש עד היום ??

באמת תמוה,
12,500.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה
קיבל תודה: 66 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 12 ספטמבר 2019, 08:13

מאמר רש וקסלר עלים לתרופה רפח.pdf

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 12 ספטמבר 2019, 08:48

פשט איז, שצריך להיות בראש השנה בירושלים ולא באומן. נורא נוראות!
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 12 ספטמבר 2019, 09:10

הקלטה חדשה מהרב לוי יצחק בנדר זצ"ל מנהיג העדה עשרות בשנים שאין חיוב לנסוע לאומן אלא יכולים לקבל התיקון בירושלים

https://drive.google.com/open?id=0Bz0CE ... cwb2FPeE9n

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 13 ספטמבר 2019, 14:52

אני לא מתכוון להיגרר אחריכם לאובססיה הזאת גם השנה. יש לי דברים חשובים יותר לעשות באלול...
בטח שלא להתווכח עם מי שיוצא מנקודת הנחה שכל תלמידי רבינו בכל הדורות, כל זקני וצדיקי ורבני וחכמי ופשוטי אנשי שלומינו, שמסרו נפשם וממונם על זה, שהיו מוכנים לתת את כל שכר מצוותיהם בעוה"ב בעד תיקון הכללי אחד על הציון, שכל חייהם התגעגעו וכמהו וכספו ודיברו והתפללו והשתדלו - טועים.

אני מבין לאן זה הולך להדרדר, ולא אוכל לענות כאן כדבעי לכל רשע שיכתוב פה נגד רביה"ק ותלמידיו, זה לא מוסיף לי לא ברוחניות ולא בגשמיות. ובכל מקרה יהיה קשה לעמוד בקצב, כאחד מול רבים, שביניהם יש אובססיבים שתמיד ירצו את המילה האחרונה.

לכן אני מוסר מודעה כאן:
זה שמישהו כתב פה משהו שנראה מאד משכנע ולא עניתי לו, זה לא כי אין תשובה אמיתית, אלא יש ויש. אבל כיון שרביה"ק אומר שמדת הניצחון היפך האמת, ומי שתמיד רוצה לנצח בויכוח לעולם לא יוכל לקבל את האמת כי הוא לא יכול להיות מנוצח, מה שיגרום לנצחן להמשיך עד אינסוף ולכתוב עוד ועוד במקרה הטוב דברי הבל ובמקרה הרע דברי בלע על קדושי עליון - ממילא אין תועלת בלכתוב כאן בפורום את האמת ולענות כסיל כאיולתו, ואיני מתכוון לעשות זאת.

מי שרוצה באמת להבין את האמת, ורוצה לדעת מדוע חסידי ברסלב המקיימים בתמימות ופשיטות רצון רביה"ק עושים זאת, ובכלל כל מי שיש לו שאלות בנושא ברסלב ורצה להבין - לא יכול למצוא את התשובות כאן, בויכוחים באינטרנט. שילך לבית המדרש, שיפתח את הספרים הקדושים, שילמד גם בספרים בני זמננו שנכתבו על הנושא ע"י משפיעי אנ"ש, שישמע הרצאות ודרשות שלהם.

מבקשי אמת בלבד - יכולים לדבר איתי ולשאול אותי שאלות על ברסלב - בהודעות הפרטיות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 13 ספטמבר 2019, 15:15

גם הדברים הנ"ל נמסרו לפרסום ע"י צדיק יסוד עולם מחשובי ברסלב. ואין מטרתו לקרר חלילה מי שחשקה נפשו לנסוע לאומן, אלא לדעת שגם מי שלא נוסע יכול להיכלל בקיבוץ ע"י הקיבוץ שבירושלים שחסידי ברסלב יסדוהו כבר לפני יותר ממאה שנה בירושלים. וכמו שר' נחמן אמר בפירוש שרצונו שיהיה לו קיבוץ גם בירושלים, ור' לוי יצחק בנדר פירש שהכוונה לקיבוץ בראש השנה. והאמת והשלום אהבו, והעיקר שכולם יפעלו ישועות לכלל ופרט.

שלח תגובה